PDA

Επιστροφή στο Forum : NABBA Hellas Κύπελλο Ακρόπολις 2007 (18 Νοεμβρίου, Athens Imperial)



Polyneikos
10-03-19, 21:11
Ένας αγώνας που έλειπε από το αρχείο του Bodybuilding.gr, το Κύπελλο Ακρόπολις που είχε διοργανωθεί στις 18 Νοεμβρίου 2007 στο ξενοδοχείο Athens Imperial.


127336

Γενικός Νικητής του αγώνας ο Στέλιος Ιωαννίδης από την Πάτρα, παλιός αθλητής .



127332

127331


127333



Την απονομή μαζί με τον πρόεδρο της NABBA Hellas , Βασίλη Σερέτη κάνει ο Γενικός Νικητής του Ακρόπολις 2006 (https://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?4271-Nabba-Hellas-6th-Acropolis-19-11-2006), Μάρκος Κότυλακ

127334


127335


Στα αξιοσημείωτα και το guest posing του Αντώνη Κονδύλη



127330

Muscleboss
11-03-19, 12:46
Αυτός ο αγώνας ήταν κατά τη γνώμη μου η αρχή της πτώσης της NABBA Hellas, που τα προηγούμενα χρόνια είχε κάνει πολύ δυνατούς αγώνες. Παρότι ο Γενικός Νικητής και φίλος μου Στέλιος Ιωαννίδης ήταν σε φόρμα που θα μπορούσε να χτυπήσει Γενικό σε οποιοδήποτε ελληνικό αγώνα, η συμμετοχή ήταν σχετικά μικρή και η πλειοψηφία των αθλητών άρχισε να δείχνει προτίμηση σε άλλες ομοσπονδίες.

NASSER
11-03-19, 14:44
Προσωπικά δεν τον θυμάμαι καθόλου αυτόν τον αγώνα. Και ναι τότε είχε αρχίσει η πτώση της NABBA Hellas. Πρέπει να ακολούθησαν άλλοι δυο αγώνες το 2008.

Polyneikos
11-03-19, 15:20
Αυτός ο αγώνας ήταν κατά τη γνώμη μου η αρχή της πτώσης της NABBA Hellas, που τα προηγούμενα χρόνια είχε κάνει πολύ δυνατούς αγώνες. Παρότι ο Γενικός Νικητής και φίλος μου Στέλιος Ιωαννίδης ήταν σε φόρμα που θα μπορούσε να χτυπήσει Γενικό σε οποιοδήποτε ελληνικό αγώνα, η συμμετοχή ήταν σχετικά μικρή και η πλειοψηφία των αθλητών άρχισε να δείχνει προτίμηση σε άλλες ομοσπονδίες.

Πανο δεν ξέρω αν παίζει κάποιον ρόλο που το αναφέρω, αλλά ο Κονδύλης που έκανε guest στον αγώνα της NABBA Hellas, είχε παίξει 2 εβδομάδες πριν στο Κύπελλο της WABBA και πήρε τον Γενικό.
Νομίζω θα ήταν δυνατή μονομαχία αν παίζαν μαζι σε εναν αγώνα!

Muscleboss
11-03-19, 21:41
Κώστα και τον Στέλιο Ιωαννίδη και τον Αντώνη Κονδύλη εκείνη την περίοδο τους ετοίμαζε ο Μάρκος Κότυλακ, ήταν με κάποιο τρόπο στην ίδια ομάδα. Ο Αντώνης ήταν μεγαλύτερος σε διαστάσεις, αλλά ο Στέλιος έβγαζε κάποιες λεπτομέρειες και το σώμα του ήταν πολύ ψημένο από πολλά περισσότερα χρόνια προπόνησης. Σίγουρα θα είχε ενδιαφέρον να τους βλέπαμε δίπλα πόζα-πόζα.

ZacharyVslks
11-03-19, 21:56
Κώστα και τον Στέλιο Ιωαννίδη και τον Αντώνη Κονδύλη εκείνη την περίοδο τους ετοίμαζε ο Μάρκος Κότυλακ, ήταν με κάποιο τρόπο στην ίδια ομάδα. Ο Αντώνης ήταν μεγαλύτερος σε διαστάσεις, αλλά ο Στέλιος έβγαζε κάποιες λεπτομέρειες και το σώμα του ήταν πολύ ψημένο από πολλά περισσότερα χρόνια προπόνησης. Σίγουρα θα είχε ενδιαφέρον να τους βλέπαμε δίπλα πόζα-πόζα.

Συγγνώμη παιδια, εγω που δεν ξέρω τί σημαίνει ψημένο;

Polyneikos
12-03-19, 11:13
Μυική ποιότητα,ωρίμανση, που προέρχεται από την χρόνια προπόνηση:thumbup:

ZacharyVslks
12-03-19, 11:20
Μυική ποιότητα,ωρίμανση, που προέρχεται από την χρόνια προπόνηση:thumbup:

Ευχαριστώ για την εξήγηση.