PDA

Επιστροφή στο Forum : Animal Pak (Universal)



Σελίδες : [1] 2 3

bkatopo
22-03-08, 20:49
Καλησπερα Παιδια!


Ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις χρησιμοποιησει τα ΑNIMAL PAK.Ειναι καλα?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9374&stc=1&d=1266223318


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9375&stc=1&d=1266223328

Σκεφτομαι να τα παρω κ ηθελα να ρωτησω το καθε φακελακι ειναι για μια μερα?

Ευχαριστω!

RUHL
22-03-08, 21:02
απο οτι ακουγα η καλυτερη πολυβιταμινη εκει εξω αλλα εχει πολλα πραματα μεσα μεχρι και αμινοξεα σε μια καλη δοση

αλλα ειναι 1 πακετακι την ημερα και εχει μεσα 11 χαπια :banghead: :lol: μηπως ειναι πολλα 11 χαπια για μια πολυβιταμινη λεω εγω τωρα :bounce: :bounce: :idea:

bkatopo
22-03-08, 21:13
Συμφωνω και εγω οτι ειναι παρα πολλα χαπια για ενα συμπληρωμα που θεωρειται πολυβιταμινη.

RUHL
22-03-08, 21:26
παρε η οπτιμεν
η adams Now
Η Mit vit 100 now

asdf
21-02-09, 16:50
ANIMAL PAK


http://i245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/DSC010361.jpg (http://s245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/?action=view&current=DSC010361.jpg)

http://i245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/DSC01040.jpg (http://s245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/?action=view&current=DSC01040.jpg)

http://i245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/universal_animal_pak_tabletki.jpg (http://s245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/?action=view&current=universal_animal_pak_tabletki.jpg)


http://i245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/uploadA.jpg (http://s245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/?action=view&current=uploadA.jpg)

To περιφημο ANIMAL PAK (πολυβιταμινη). Προσωπικα το χρησημοποιω τους 3 τελευταιους μηνες και μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Καταναλωνω ενα σακουλακι καθε μερα με το στερεο πρωινο μου.

Βασικο χαρακτηριστικο του ειναι οτι μου προσφερει μεγαλυτερη ξεκουραση και δεν με κανει να νιωθω πτωμα μετα απο τις σκληρες προπονησεις. Εχω παρατηρησει για καποια off παρα-σαβ/κα οτι εφοσον δεν το χρησημοποιω, οι ωρες του υπνου που χρειαζομαι ανεβαινουν.

Κλεινοντας να αναφερω οτι μετα την καταποση του αμα δεν καταναλωσετε αρκετο νερο σιγουρα θα διψασετε σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα για αυτο σε περιπτωση που το χρησημοποιεισεται να πινεται αφθονο.

manos_
21-02-09, 18:06
Που βρηκες ρε θεε την αναλυση των χαπιων?Ξερεις ποσοι την ψαχνουν? Εγω ενα χρονο το παιρνω και δεν το αλλαζω με τιποτα.ANIMAL PAK ρε.23 χρονια νουμερο ουνο. Να ξερεις οτι το πακ μενει και την επομενη μερα μεσα σου και δεν ειναι απλη πολυβιταμινη και καλα κανεις και κανεις οφφ.Οταν δεν περνεις περνε μια απλη μουλτι.Εγω παλι το παιρνω σερι.

vagg
21-02-09, 18:48
με αυτα τα διαολια κοιμομουν 4 ωρες το βραδυ και ξυπναγα μεσ την ενεργεια...

Steve KinG STyLe
21-02-09, 18:51
Nice Review 8)

BRaWNy
21-02-09, 19:23
το καλό είναι ότι έχει ξεχωριστό χάπι για κάθε διαφορετικό στοιχείο ή σύμπλεγμα, πράγμα που δινει την δυνατότητα να μπορουν να παίρνονται και ξεχωριστά σε διάφορα διαστήματα της ημέρας, για καλύτερη αφομοίωση, λόγω του ότι μερικές φορές καποια στοιχεία ανταγωνίζονται μεταξύ τους.

Muscleboss
21-02-09, 19:31
ωραίος asdf! :awesome:

MB

asdf
21-02-09, 20:23
...και δεν ειναι απλη πολυβιταμινη και καλα κανεις και κανεις οφφ.

Καντο λιγο πιο λιανα αυτο αν μπορεις :D

manos_
21-02-09, 21:44
το καλό είναι ότι έχει ξεχωριστό χάπι για κάθε διαφορετικό στοιχείο ή σύμπλεγμα, πράγμα που δινει την δυνατότητα να μπορουν να παίρνονται και ξεχωριστά σε διάφορα διαστήματα της ημέρας, για καλύτερη αφομοίωση, λόγω του ότι μερικές φορές καποια στοιχεία ανταγωνίζονται μεταξύ τους.

Δεν ειναι ευρεως γνωστο τι εχει καθε χαπι μεσα τοσο καιρο ψαχνω να το βρω γιαυτο τον ρωτησα που το βρηκε.

tezaman
21-02-09, 21:49
θα το δοκιμάσω και εγώ στην επόμενη παραγγελία μου 8)

ωραίος asdf :wink:

manos_
21-02-09, 21:53
...και δεν ειναι απλη πολυβιταμινη και καλα κανεις και κανεις οφφ.

Καντο λιγο πιο λιανα αυτο αν μπορεις :D

Λιανα δεν ξερω να στο κανω γιατι δεν εχω τις γνωσεις και θα σου πω πραγματα που δεν στεκουν απλα καποιος που το κατεχει το θεμα περι universal μου ειχε πει οτι ειναι καλο να μην παιρνεις καθε μερα αλλα τις μερες που κανεις προπονηση και τις υπολοιπες μια daily γιατι μενουν και την επομενη μερα τα συστατικα μεσα σου και επιβαρυνουν τον οργανισμο σου εκτος και αν κανεις τοσο δυνατες προπονησεις.Παλιοτερα το ανιμαλ πακ εγραφε στην δοση να παιρνεις ενα πακετο 30 λεπτα πριν την προπονηση δεν εγραφε να το παιρνεις καθε μερα. Εγω το παιρνω καθε μερα παρολαυτα γιατι νοιωθω ποιο σιγουρος και δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο τελικα.

Α ναι και αν νοιωθεις πιο ξεκουραστος με το πακ που να δοκιμασεις το νιτρο για μετα την προπονηση. Δοκιμασε το και θα με θυμηθεις.

kyriakos23
21-02-09, 23:04
στην κρητη παντος τα βρισκεις ευκολα.
στο καταστημα που παω τα εχει.

RAMBO
22-02-09, 13:29
egv επαιρνα κατι αλλεσ πολυβιταμινεσ V2000 απο το φαρμακιο αλλα μου τελειωσαν.να παρω το animal pak?

polydeykis
22-02-09, 13:55
πιστεύω είναι too much το ανιμαλ πακ για σενα αδερφέ, χωρίς παραξήγηση, επειδή έχεις χαμηλό σωματικό βάρος σε σχέση βέβαια με κάτι κτήνη που κυκλοφορού, το περισσότερο περιεχόμενο θα το πετάς καθώς δε θα αφομοιώνεται..

παρε κανα οπτιμεν (αρκετα βαρβατο) η της Now το adam

asdf
22-02-09, 14:10
Να αναφερω επισης οτι κανει ιδανικο stacking με το ANIMAL STAK. Δλδ σε περιπτωση που θα θελησετε να χρησημοποιεισεται το ANIMAL STAK προτιμhστε να το συνδιασεται με ANIMAL PAK.

manos_
22-02-09, 17:57
πιστεύω είναι too much το ανιμαλ πακ για σενα αδερφέ, χωρίς παραξήγηση, επειδή έχεις χαμηλό σωματικό βάρος σε σχέση βέβαια με κάτι κτήνη που κυκλοφορού, το περισσότερο περιεχόμενο θα το πετάς καθώς δε θα αφομοιώνεται..

παρε κανα οπτιμεν (αρκετα βαρβατο) η της Now το adam

ακυρο εντελως αυτο που γραφεις.Αυτο θα συνεβαινε αν επαιρνε δυο πακς την μερα.

mantus3
22-02-09, 18:05
πιστεύω είναι too much το ανιμαλ πακ για σενα αδερφέ, χωρίς παραξήγηση, επειδή έχεις χαμηλό σωματικό βάρος σε σχέση βέβαια με κάτι κτήνη που κυκλοφορού, το περισσότερο περιεχόμενο θα το πετάς καθώς δε θα αφομοιώνεται..

παρε κανα οπτιμεν (αρκετα βαρβατο) η της Now το adam

ακυρο εντελως αυτο που γραφεις.Αυτο θα συνεβαινε αν επαιρνε δυο πακς την μερα.

καθολου ακυρο! απλα για λιγα κιλα υπαρχουν κ αλλες πολυβιταμινες που εκτως του οτι ειναι πιο φτηνες ειναι κ ποιο light για τον οργανισμο. γιατι να περνει καποιος τεραστιες ποσοτιτες απο κατι που δεν το χρειαζεται? τι δηλαδη, επιδι ειναι "καλο" πιστεβεις οτι κανει για ολους?

manos_
22-02-09, 18:28
πιστεύω είναι too much το ανιμαλ πακ για σενα αδερφέ, χωρίς παραξήγηση, επειδή έχεις χαμηλό σωματικό βάρος σε σχέση βέβαια με κάτι κτήνη που κυκλοφορού, το περισσότερο περιεχόμενο θα το πετάς καθώς δε θα αφομοιώνεται..

παρε κανα οπτιμεν (αρκετα βαρβατο) η της Now το adam

ακυρο εντελως αυτο που γραφεις.Αυτο θα συνεβαινε αν επαιρνε δυο πακς την μερα.

καθολου ακυρο! απλα για λιγα κιλα υπαρχουν κ αλλες πολυβιταμινες που εκτως του οτι ειναι πιο φτηνες ειναι κ ποιο light για τον οργανισμο. γιατι να περνει καποιος τεραστιες ποσοτιτες απο κατι που δεν το χρειαζεται? τι δηλαδη, επιδι ειναι "καλο" πιστεβεις οτι κανει για ολους?

δηλαδη νομιζεις οτι η οπτιμεν εχει πιο μικρες ποσοτητες στις βιταμινες?τα αλλα συστατικα ειναι που κανουν την διαφορα και τα χρειαζεσε ανεξαρτητα απο το σωματικο βαρος.Τελοσπαντων εγω και στα 85 και στα 90 και στα 97 που ειμαι τωρα ανιμαλ πακ επαιρνα και οσα κιλα να ειμαι το ιδιο θα παιρνω τι να σας πω καντε οτι θελετε.

RAMBO
22-02-09, 18:30
μεχρι στιγμησ παιρνω SOLGAR V2000

mantus3
22-02-09, 18:31
γενικα δεν ειμαι της αποψης οτι μια πολυβιταμινη θα σε απογειοσει οπως αφηνουν καποιοι να εννοηθεί αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα... :box:

manos_
22-02-09, 18:34
Δεν θα σε απογειωσει.Δεν ειναι αυτη η δουλεια του ανιμαλ πακ.Απλα εισαι σιγουρος οτι ο οργανισμος σου παιρνει οτι ακριβως χρειαζετε και δεν εχει κενα.

asdf
22-02-09, 18:43
From my point of view, το PAK το χρησημοποιησα γιατι αυξησα την ενταση στην προπονηση μου και ηθελα κατι να με ξεκουραζει +ειχα και το STAK στη μεση και ταιριαζε. Ετσι λοιπον αμα βλεπετε οτι μετα-προπονητικα εισται οκ και γενικα δεν σερενεστε κατα την διαρκεια της μερα, δεν νομιζω να πατε σε κατι τετοιο, πεξτε μπαλα με πιο απλα προιοντα οπως ΝΟW - ADAM κτλ.... Τελος σε μικρες ηλικιες δεν ειναι ωραιο να μπαινεις στη λογικη των συμπληρωματων γιατι ετσι απομακρυνεσαι απο το NO1 συμπληρωμα που ειναι το φαγητο και εναποθετεις ολες τις ελπιδες σου εκει κατι το οποιο ειναι ΜΕΓΑ λαθος γιατι το φαγητο ειναι το 70-80% ολης της προσπαθειας.


P.S. : Rambo μεινε στα απλα, στην ηληκια σου ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σπας τα παντα αμα τρως σωστα και κοιμασε οσο πρεπει.... πεταμενα λεφτα θα ειναι... ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ: στην ηλικια που εισαι 1 χρονος προπονησης αντισχτοιχει σε 2-3 δικα μας, βαλε βασεις λοιπον να μην λιωνεις σαν και εμας :cursing:

P.S. : Ας μπει ενα τελος στα off topic σχολια plz :)

the_big_litho
22-02-09, 21:45
Εγω προσωπικα χρησιμοποιω το πακ σε περιοδους διαιτας οπου οι τροφες που τρωω ειναι πολυ συγκεκριμενες και νομιζω δουλευει καλα.

Σε περιοδο ογκου οπου υπαρχει μια μεγαλυτερη ελευθερια στην τροφη παιρνω πιο ηπιες ποσοστητες βιταμινων οπως αυτες που αναφερανε τα παιδια

vagg
23-02-09, 18:19
το καλό είναι ότι έχει ξεχωριστό χάπι για κάθε διαφορετικό στοιχείο ή σύμπλεγμα, πράγμα που δινει την δυνατότητα να μπορουν να παίρνονται και ξεχωριστά σε διάφορα διαστήματα της ημέρας, για καλύτερη αφομοίωση, λόγω του ότι μερικές φορές καποια στοιχεία ανταγωνίζονται μεταξύ τους.


αμα εχεις χρονοι καποια στιγμη γραψε μας πως 8α τα μοιραζες μεσα στη μερα :green:

asdf
24-02-09, 01:24
Προσωπικα δεν θα εκανα κανενα μοιρασμα. Αφου η εταιρια αναφερει τον τροπο χρησης του προιντος κατι ξερει παραπανω απο μας μιας και αυτη το εχει κατασκευασει κσι οχι εμεις. Οποτε σε περιπτωση που αλλαζεις τον τροπο ληψης ειναι ενα ρισκο οσο αφορα την αποτελεσματικοτητα γιατι εφοσον δεν παιζεις με την δοσολογια ( - or + ) αλλα με τον τροπο ληψης τοτε κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει τπτ.

vagg
24-02-09, 01:30
και εγω ετσι τα επαιρνα αλλα πιστευω οτι σιγουρα υπαρχει καλυτερος τροπος να τα παρεις...δεν εχω τις γνωσεις για να τα μοιρασω εγω αλλα σιγουρα καποια παιδια 8α ξερουνε να μας πουνε ποτε ειναι καλυτερο να βαλεις τις βιταμινες τα αλλα μεταλλα που εχει πριν/μετα προπονηση και ολα τα σχετικα....ισως να ειναι και λεπτομερεια της λεπτομερειας αλλα για να δουμε και αλλες γνωμες

manos_
24-02-09, 01:42
ιστοριες για αγριους.κανε εκει οτι σου λεει η εταιρια. δεν ειναι και καμια τυχαια εταιρια.

vagg
24-02-09, 10:13
ναι δεν ειναι τυχαια..ειναι η σουπερ εταιρια :doh: :doh:

manos_
24-02-09, 12:33
Χτυπα το οσο θες. Το ξαναγραφω 25 χρονια προιον.

asdf
11-03-09, 18:09
Να προσθεσω οτι υπαρχει περιπτωση να νιωθετε λιγο ζαλισμενοι κανα μισαωρο μετα την ληψη. Τουλαχιστον σε μενα αυτο συμβαινει τα 3 τελευταια weeks :drunken:

manos_
11-03-09, 20:05
Να προσθεσω οτι υπαρχει περιπτωση να νιωθετε λιγο ζαλισμενοι κανα μισαωρο μετα την ληψη. Τουλαχιστον σε μενα αυτο συμβαινει τα 3 τελευταια weeks :drunken:
Δεν μου εχει συμβει ποτε και το παιρνω ενα χρονο.Ποιος ξερει.Τι ωρα το παιρνεις?

asdf
11-03-09, 21:19
10 το πρωι με το στερεο πρωινο μου :cool:

manos_
11-03-09, 21:47
Και εγω καπου εκει.Δεν ξερω τι να σου πω.

asdf
12-03-09, 01:00
Kαι σε ορισμενες των περιπτωσεων θερμογεννεση :cool:

leangains
20-03-09, 22:28
Δεν μου εχει συμβει ποτε και το παιρνω ενα χρονο.Ποιος ξερει.Τι ωρα το παιρνεις?

Κι εγώ τις παίρνω τα τελευταία 3 χρόνια και δε μου έχει συμβεί ποτέ.
Tις παίρνω τις ημέρες προπόνησης (δευτέρα,τρίτη, πέμπτη,παρασκευή) μισή ώρα μετά το πρωινό. Κάτι ζαλάδες είχε και ένα παληκάρι που του της είχα προτείνει, έκοψε καφέ στο πρωινό και αύξησε το νερό που έπινε και οι ζαλάδες τέρμα.
asdf μήπως πρέπει να πίνεις περισσότερο νερό?
Άλλαξες κάτι αυτές τις 3 εβδομάδες???

asdf
22-03-09, 21:10
Οχι τπτ δεν αλλαξε ολα τα ιδια, απλα το τελευταιο διαστημα που εκανα ληψη το παρατηρουσα. Μικρη σημασια εχει ομως αφου πλεον μου τελειωσαν και ετσι τις εκοψα. Το γυρισα σε αλλες. Γενικαι θεωρω οτι ειναι "καλο" να αλλαζουμε supps για να μην συνηθιζουμε στις ιδιες ποσοτητες stats κτλ

vagg
03-04-09, 15:31
επιασα κουβεντα με εναν τυπο σημερα στο gym kai οταν του ειπα οτι περνω αυτες τις πολυβιταμινες μου ελεγε οτι οι ανιμαλ πακ εχουν μεσα στεροειδη...χαχαχααχχαχαχα
πηγα να του πω μακαρι αλλα κρατηθηκα...χαχαχαχαχαχα

peris
04-04-09, 23:43
επιασα κουβεντα με εναν τυπο σημερα στο gym kai οταν του ειπα οτι περνω αυτες τις πολυβιταμινες μου ελεγε οτι οι ανιμαλ πακ εχουν μεσα στεροειδη...χαχαχααχχαχαχα
πηγα να του πω μακαρι αλλα κρατηθηκα...χαχαχαχαχαχα

ο καθενας οτι θελει λεει οχι οτι σε μερικα προιοντα στο παρελθον δεν εχουν βρεθει στεροειδη σε ελαχιστες ποσοτητες βεβαια αλλα αυτος που το ξερει :turtle:

μυριζομαι απο το ονομα του προιοντος εβγαλε αυτο το συμπερασμα ο ηλιθ***ς:doh::doh::doh::lol::lol:

vagg
05-04-09, 00:53
ελα ντε που το ξερει???εχει και αυτος πληροφορια...χααχαχαχαχχα

BRaWNy
05-04-09, 11:35
Αν θυμάμαι καλά, έχουν στερόλες, που χρησιμοποιούνται σαν βαση για στεροειδή, και όχι ακριβως στεροειδή.

vagg
05-04-09, 14:07
ωχ ακου εδω...μπορουν να γινουν επικυνδινα για την υγεια μιχαλη???

εdit:βασικα τωρα που το καλοσκεφτομαι νομιζω οτι δεν εχουν καμια σχεση οι στερολες με επικυνδινες παρενεργειες

slaine
05-04-09, 14:23
οι φυτικές στερόλες ή αλλιώς φυτοστερόλες ρίχνουν τη χοληστερίνη, συνιστώμενη δόση 2g για αποτελεσματική μείωση της χοληστερίνης

Parakelsos
05-04-09, 16:28
Οι στερολες δεν εχουν καμια σχεση με το στεροειδη....μην τρελλαθουμε κιολας

aijaki21
10-04-09, 12:34
Καλημερα,

Μια ερωτηση σχετικα με τις πολυβιταμινες αυτες.

Επειδη δεν μπορω να καταπιω χαπια, αν τις λιωσω στο γουδι και τις διαλυσω σε ενα ποτηρι νερο λετε να πειράζει??

Ευχαριστω και καλως ηρθα... :toast:

Polyneikos
10-04-09, 12:46
Καλως ήρθες στο :bodybuildinggr:,πέρνα αν θες και από τα νεα μελη να συστηθεις και να σε χαιρετησουν τα μέλη.Πρόβλημα δεν θα έχεις,είναι όπως παλια αραιώναμε την ασπιρινη αν θυμασαι σε ένα κουταλι της σούπας με νερό ,είτε σε υγρή μορφή την παρεις είτε σε στερεη το θεμα είναι το σκευασμα να καταλήξει στον οργανισμο σου.Απλά προσεχε με το γουδοχέρι να μην εχεις απώλειες ως προς την συνολικη περιεκτικότητα των χαπιων.

vagg
10-04-09, 16:52
ελα ρε φιλε αμα προσπαθησεις θα τα καταφερεις..και εγω ετσι ελεγα και τωρα τισ τρωω τρεις τρεις για να ξεμπερδευω:green:

asdf
10-04-09, 22:32
Hi. Υπαρχει το ιδιο ακριβως θεμα στην ΣΩΣΤΗ ενοτητα οποτε το τοπικ σου πρεπει να κλειδωθει για λογους ευρυθμιας :toast:¨. Η συνεχεια εδω λοιπον : http://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=3749


****edit : Tο θεμα μεταφερθηκε στο ήδη υπάρχων τόπικ,συνεχίζεται από εδω η κουβεντα,mods team****

aijaki21
14-04-09, 17:58
ελα ρε φιλε αμα προσπαθησεις θα τα καταφερεις..και εγω ετσι ελεγα και τωρα τισ τρωω τρεις τρεις για να ξεμπερδευω:green:


Χαχα..Αστα σου λεω..Εκανα δοκιμες..Ουτε φακη δεν μπορω να καταπιω..
Ειναι κολλημα στο μυαλο σιγουρα αλλα τι να κανουμε?

Ασχετο..εχουν καποια περιεργη γευση ή ειναι αγευστες τελειως?

Να σημειωσω περι κιλων οτι ειμαι 1,70 - 55 κιλα :rolf::rolf:

manos_
14-04-09, 18:02
Χαχα..Αστα σου λεω..Εκανα δοκιμες..Ουτε φακη δεν μπορω να καταπιω..
Ειναι κολλημα στο μυαλο σιγουρα αλλα τι να κανουμε?

Ασχετο..εχουν καποια περιεργη γευση ή ειναι αγευστες τελειως?

Να σημειωσω περι κιλων οτι ειμαι 1,70 - 55 κιλα :rolf::rolf:

Πνιγεσε γιατι φοβασαι κλεινεις το φαρυγγα και σταματας την αναπνοη σου.Δουλεψε το γιατι δεν ξερεις ποτε τι μπορει να χρειαστει, οπως καποιο φαρμακο για την υγεια σου που να υπαρχει μονο σε χαπι κτλ.Δεν ειναι τιποτα στο κεφαλι σου οπως το λες ειναι.

newplant87
07-05-09, 16:02
Μιλαμε για οτι ποιο αξιολογο υπαρχει στον τομεα των βιταμινων(οσον αφορα το bb).προσωπικα εχω σωθει.περνω 2 πακετακια τη μερα(μερες προπονησης) και 1 τις off
χωρις καμια παρενεργεια (οσον αφορα τα δυο πακετακια).
Ενα το πρωι με καλο πρωινο και ενα με το βραδυνο μεταπροπονητικα.χρειαζεται αρκετο νερο(υπαρχει και το θεμα της καταποσης...).επισης η εταιρια αναφερει οτι το καθε χαπι ειναι κατασκευασμενο ετσι ωστε να αφομοιωνεται απο τον οργανισμο την καταλληλη στιγμη.αυτο επιτυγχανεται με την καταλληλη επικαλυψη για το καθε χαπι.
Μπορει να συνδιαστει με οποιοδειποτε αλλο συμπληρωμα.μπορειτε δηλαδη να το ενταξετε στη συμπληρωματικη σας καθημερινη προσλυψη οπως μια απλη βιταμινη.
Μονο που το PAK δεν ειναι μια απλη βιταμινη αλλα πολλα περισσοτερα.αυτος ειναι και ο λογος που το κανει να ξεχωριζει.προσωπικα πιστευω πως αξιζει και το τελευταιο δολλαριο-ευρο που θα δαπανισει καποιος για το ANIMAL PAK.

manos_
07-05-09, 18:31
Νομιζω οτι φορτωνεις παρα πολυ το σωμα σου με δυο πακετα.Τι να σου πω , εγω ξερω οτι τα δυο ειναι για αγωνιστικους η γαιδουρια 120 κιλα με 4 τις εκατο λιπος.Αμα δεν σου βγαζει προβλημα βεβαια...Το ειχα δοκιμασει και εγω αυτο σε καποια φαση και πεταγα αλλα μου εβαλε χοντρο χερι ο ανθρωπος που τα προμηθευομαι και γυρισα πισω στο 1.

the_big_litho
07-05-09, 20:14
Νομιζω οτι φορτωνεις παρα πολυ το σωμα σου με δυο πακετα.

Και εγω ετσι πιστευω, ειναι υπεραρκετες οι ποσοτητες που περιεχονται σε ενα φακελακι και συνηθως παραπανω απ οσο χρειαζονται οι natural αθλητες οποτε τα 2 μοιαζουν υπερβολη εκτος αν καποιος βρισκεται σε περιοδο που χρησιμοποιει και χημικη υποστηριξη

newplant87
07-05-09, 21:21
σιγουρα παιζει ρολο το βαρος αλλα και η καταπονηση που υφιστασαι καθημερινα.προσωπικα κανω πολυ δυνατες προπονησεις σχεδον καθημερινα(πεμπτη-κυριακη ξεκουραση) και εχω γενικα μεγαλες δοσεις σε ολα τα συμπληρωματα (βλ. πρωτεινη αμινο γλουταμινη βιταμινες) καθως επισης και το φαγητο μου ειναι για μεγαλα αγορια αλλα παντα με μετρο και ποιοτικα.ξεχασα να πω πως ειμαι 1,77 υψος 102 κιλα και γυρω στο 11%-12% λιπος(προ ενος μηνος).

Georges
07-05-09, 22:26
σιγουρα παιζει ρολο το βαρος αλλα και η καταπονηση που υφιστασαι καθημερινα.προσωπικα κανω πολυ δυνατες προπονησεις σχεδον καθημερινα(πεμπτη-κυριακη ξεκουραση) και εχω γενικα μεγαλες δοσεις σε ολα τα συμπληρωματα (βλ. πρωτεινη αμινο γλουταμινη βιταμινες) καθως επισης και το φαγητο μου ειναι για μεγαλα αγορια αλλα παντα με μετρο και ποιοτικα.ξεχασα να πω πως ειμαι 1,77 υψος 102 κιλα και γυρω στο 11%-12% λιπος(προ ενος μηνος).

Τα stat σου είναι εκπληκτικά φίλε :thumbup:. Για βάλε καμιά φωτό

newplant87
08-05-09, 12:44
σε εναμισι μηνα φιλε θα δουμε ολοκληρομενο αποτελεσμα.οποτε περιμενε μεχρι τοτε για φοτο.thanks παντως!

dinko
09-05-09, 13:10
από που το αγοράζουμε αυτό στην Ελλάδα;

antreas1991
01-06-09, 08:45
Γεια σας παιδεια,

ποτε ειναι η καταλλυλη ωρα κατα την γνομην σας να περνο το Animal Pak?

http://img193.imageshack.us/img193/1892/pakinfo.jpg

manos_
01-06-09, 11:03
με το πρωινο σου.

Polyneikos
01-06-09, 11:31
Τσεκαρε αυτό το link:
Animal Pak (Universal) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3749)

skrwz21
01-06-09, 16:25
δεν συμφερει φιλε στην Ελλαδα, φυσικα αν το βρεις σε καλη τιμη τσιμπα το, εγω το πηρα γυρω στα 35 ευρω παντως..

το παιρνω αυτο το διαστημα, το βραδυ με το τελυταιο γευμα

pharmacist
04-06-09, 00:16
Λοιπον, ριχνοντας μια ματια στα συστατικα αυτου του σκευασματος, ειναι προφανες οτι σχεδον ολη η ιστορια της τονωσης προερχεται απο το Ginseng.
To Ginseng ειναι σιγουρα το αγαπημενο μου τονωτικο, κυριως γιατι ειναι εγγυηση για τονωση, και οχι μονο.
Χαρη σε αυτο καταφερα να βγαλω περα τα τελευταια διαβασματα της σχολης, οχι μονο απο πλευρας αντοχης αλλα και απο πλευρας αγχους (ειναι προσαρμογονο που σημαινει οτι αμα εισαι αγχωμενος σε ηρεμει, αμα εισαι πεσμενος σε ανεβαζει κλπ.)
Μια παρατηρηση ομως γιατι καπου διαβασα καποιον να γραφει οτι το παιρνει ενα χρονο τωρα.
Το Ginseng δεν κανει να το παιρνει κανεις συνεχομενα.
Διεγειρει τα επινεφριδια που εκκρινουν την αδρεναλινη.
Ενας αδενας δεν επιτρεπεται ουτε να υπολειτουργει ουτε να υπερλειτουργει σε μονιμη βαση.
Το Ginseng ΔΕΝ το παιρνουμε συνεχεια.
Μπορει να το παρει κανεις για 15-30 μρες το πολυ και μετα θα πρεπει να κανει αλλο τοσο διαστημα τουλαχιστον διακοπη.
Για καποιον που κανει βαρη λοιπον μπορει να το παιρνει τις μερες που εχει προπονηση αρκει να μην πηγαινει γυμναστηριο 6 φορες την εβδομαδα, ειπαμε...
Επισης μπορει να το βρει κανεις στο εμποριο σκετο, κατα προτιμηση σε υγρη μορφη(αυτη χρησιμοποιουσα παντα) που ειναι και η πιο αγνη, δηλαδη η ριζα του φυτου μεσα σε αλκοολουχο διαλυμα.
Μπορει να το συνδιασει κανεις με μια πολυβιταμινη αμα θελει.
Με αλλα λογια μπορειτε να φτιαξετε το δικο σας... animal pak!!!:toast:

asdf
19-07-09, 17:38
pharmacist θα σε παρακαλουσα να σκεφτεσε λιγο καλυτερα αυτα που λες πρωτου τα γραφεις.... Σε παρακαλω πολυ κατσε και υπολογισε ποσο θα σου κοστισει εσενα προσωπικα να φτιαξεις το ΑΝΙΜΑL PAK... Οταν βγαλεις το ακριβες κοστος ανα ταμπλετα τοτε το συζηταμε ποσο πιο φθηνο θα ειναι να κατσεις να το κατασκευασεις μονος σου (οι εταιριες αυτες αγοραζουν τις πρωτες υλες σε εξεφτυλιστικες τιμες) και επισης το προιον εχει τα κερατα του μεσα εσυ στο Ginseng κολλησες?..... Επισης δεν γνωριζω κανενα χρηστη που εχει τον χρονο και την ορεξη να κατσει να το κανει εκτος και αμα ειναι φοιτητης του χημικου η της φαρμακευτικης και το αναλαβει σαν πτυχιακη..... Κλεινοτνας να πω οτι καλο θα ειναι ΟΛΑ τα συμληρωματα περαν τον OLD TIME CLASSIC (whey, vit c, omega 3 κτλ) να τα σταματαμε για καμια βδομαδα μετα απο αρκετο χρονο χρησης διοτι ο οργανισμος μας τα συνηθιζει και ετσι σταματανε να τον "σοκαρουν"

Machiavelli
12-11-09, 16:03
Σκέφτομαι να το πάρω. Συγκρίνοντας την ποσότητα των περιεχομένων του PAK με μια απλή πολυβιταμίνη από φαρμακείο βλέπω τρομερές διαφορές. Χρησιμοποιώντας ένα pack κάθε μέρα δεν υπάρχει κίνδυνος υπερβιταμίνωσης;

primordial
12-11-09, 16:14
Σκέφτομαι να το πάρω. Συγκρίνοντας την ποσότητα των περιεχομένων του PAK με μια απλή πολυβιταμίνη από φαρμακείο βλέπω τρομερές διαφορές. Χρησιμοποιώντας ένα pack κάθε μέρα δεν υπάρχει κίνδυνος υπερβιταμίνωσης;

+1

Σκέφτομαι να το εντάξω στο πλάνο μου από Ιανουάριο - Φεβρουάριο και μετά..... Θεωρώ ότι μια πολυβιταμίνη σε περίοδο δίαιτας είναι απαραίτητο...:turtle:!!!

dinko
14-11-09, 18:06
εγώ που πέρνω το πρωϊ βασιλικό πολτό είναι υπερβολή να πέρνω και animal pak;
μήπως να το πέρνω μία μέρα το ένα μία το άλλο και όχι και τα δύο μαζί;

manos_
14-11-09, 20:29
εγώ που πέρνω το πρωϊ βασιλικό πολτό είναι υπερβολή να πέρνω και animal pak;
μήπως να το πέρνω μία μέρα το ένα μία το άλλο και όχι και τα δύο μαζί;

Αλλη δουλεια το ενα αλλη το αλλο.Παρτο.

Machiavelli
16-11-09, 10:31
Σκέφτομαι να το πάρω. Συγκρίνοντας την ποσότητα των περιεχομένων του PAK με μια απλή πολυβιταμίνη από φαρμακείο βλέπω τρομερές διαφορές. Χρησιμοποιώντας ένα pack κάθε μέρα δεν υπάρχει κίνδυνος υπερβιταμίνωσης;

;;;

Bulky
17-11-09, 09:30
Θεωρω πως το καθε pak έχει μελετηθει για να καλύπτει 100 % τις αναγκες ενος αθλητη,μιας και δεν πρόκειται για πολυβιταμινη που απευθυνεται σε μη ασκουμενους ανθρωπους,σίγουρα δεν τίθεται θεμα υπερβιταμίνωσης.Είναι πολύ προσεγμενα προϊοντα τα συμπληρωματα της σειρας Animal.

KINK
17-11-09, 13:25
πολυ καλο... αντοχη-δυναμη:thumbup:

dinko
18-11-09, 17:59
Θεωρω πως το καθε pak έχει μελετηθει για να καλύπτει 100 % τις αναγκες ενος αθλητη,μιας και δεν πρόκειται για πολυβιταμινη που απευθυνεται σε μη ασκουμενους ανθρωπους,σίγουρα δεν τίθεται θεμα υπερβιταμίνωσης.Είναι πολύ προσεγμενα προϊοντα τα συμπληρωματα της σειρας Animal.

πολύ καλή διατροφή + πολυβιταμινούχα = υπερβιταμίνωση

αν τρέφεσαι ήδη πολύ καλά και πέρνεις κι αυτές τις βιταμίνες τότε κινδυνεύεις να πάθεις υπερβιταμίνωση. πρέπει να γίνονται και εξετάσεις αίματος που και που.

GEORGEXX1
01-12-09, 16:32
Παιδια χρεισιμοπιω το Αnimal pak εδω και 2 χρονια, σε συνδιασμο με το Νitro νομιζω οτι εχει την καλυτερη διατυριση μαζας,που συμενη συνεχη παραγωγη αυξιτικης ορμονης.

savage
23-01-10, 19:09
το χρησιμποιω κ εγω εδω και κανενα μηνα. τον πρωτο μηνα επαιρνα 2 πακετα την μερα τις μερες προπονησης. και ενα πακετο την μερα τις μερες των ρεπο. πλεον ειμαι στο 2ο κουτι,καθοτι το πρωτο ηδη τελειωσε,αλλα πλεον παιρνω 1 πακετο την μερα (με το πρωινο) και ενα χαπι daily vits της now (το βραδυ),τις μερες προπονησης,ενω τις μερες των ρεπο παιρνω μονο ενα χαπι daily vits της now.
και εγω βλεπω φοβερη διαφορα σε ενεργεια και ευεξεια και ευδιαθεσια(δεν ξερω αν ειναι αυθυποβολη βεβαια),παροτι οι προπονησεις μου εγιναν πολυ πιο σκληρες και μεγαλυτερες σε διαρκεια,καθοτι κανω και 20-45 λεπτα αεροβια μετα τα βαρη πλεον.
δεν εχω παρατηρησει καμια παρενεργεια ως τωρα, και ελπιζω να μην υπαρξει τετοια.

savage
29-01-10, 02:53
παρατηρω οτι κανα 4ωρο μετα την καταναλωση ενος πακετου animal pak (και αφου εχει ακολουθησει προπονηση) χασμουριεμαι εντονα και νιωθω νυστα.συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο???αν θυμαμαι καλα ο μανος ειχε αναφερει οτι ειχε ενα crashαρισμα κανα 5ωρο μετα την ληψη τους.
μπορει να ειναι κ η ιδεα μου,δε λεω.αλλα καθε μερα το ιδιο πραμα???:unsure:
και να πεις οτι δεν κοιμαμαι αρκετα... απο 7 ως 9 ωρες κοιμαμαι το βραδυ

sTeLaKoS
29-01-10, 03:11
παρατηρω οτι κανα 4ωρο μετα την καταναλωση ενος πακετου animal pak (και αφου εχει ακολουθησει προπονηση) χασμουριεμαι εντονα και νιωθω νυστα.συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο???αν θυμαμαι καλα ο μανος ειχε αναφερει οτι ειχε ενα crashαρισμα κανα 5ωρο μετα την ληψη τους.
μπορει να ειναι κ η ιδεα μου,δε λεω.αλλα καθε μερα το ιδιο πραμα???:unsure:
και να πεις οτι δεν κοιμαμαι αρκετα... απο 7 ως 9 ωρες κοιμαμαι το βραδυ

Μήπως υπερβιταμίνωση;


Η υπερβολική δόση βιταμίνης Α, με ποσότητες που υπερβαίνουν τα 100.000 ΙU την ημέρα, μπορεί να έχει πολύ δυσάρεστες συνέπειες. Καθώς η βιταμίνη είναι λιποδιαλυτή, δεν αποβάλλεται από τον οργανισμό, αλλά αποθηκεύεται στο ήπαρ, όπου, τελικά, μπορεί να ανέλθει σε τοξικά επίπεδα. Τα συμπτώματα αυτής της υπερβιταμίνωσης είναι ναυτίες, ξήρανση του δέρματος, πτώση των μαλλιών, πόνος στα οστά, υπνηλία και υπερβολική κόπωση. Φαινόμενα υπερβιταμίνωσης Α είχαν παρατηρηθεί παλαιότερα σε κατοίκους της Αρκτικής, που κατανάλωναν συκώτι πολικής αρκούδας. Επίσης, η υπερβιταμίνωση μπορεί να προέλθει από υπερβολική χρήση βιταμινούχων σκευασμάτων.

wikipedia (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B7)

manos_
29-01-10, 09:53
παρατηρω οτι κανα 4ωρο μετα την καταναλωση ενος πακετου animal pak (και αφου εχει ακολουθησει προπονηση) χασμουριεμαι εντονα και νιωθω νυστα.συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο???αν θυμαμαι καλα ο μανος ειχε αναφερει οτι ειχε ενα crashαρισμα κανα 5ωρο μετα την ληψη τους.
μπορει να ειναι κ η ιδεα μου,δε λεω.αλλα καθε μερα το ιδιο πραμα???:unsure:
και να πεις οτι δεν κοιμαμαι αρκετα... απο 7 ως 9 ωρες κοιμαμαι το βραδυ

Ο μανος δεν ειχε αναφερει κανενα κρασαρισμα με το πακ.Αυτο το εχω ξανακουσει αλλα σε μενα οχι.Αυτο στο οποιο παει το μυαλο μου ειναι οτι ισως λογω κιλων και ογκου προπονησης να μην χρειαζετε τετοιες ποσοτητες το σωμα σας και να ζοριζετε στην αφομοιωση.Just my two cents.

Qlim4X
29-01-10, 10:58
παρατηρω οτι κανα 4ωρο μετα την καταναλωση ενος πακετου animal pak (και αφου εχει ακολουθησει προπονηση) χασμουριεμαι εντονα και νιωθω νυστα.συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο???αν θυμαμαι καλα ο μανος ειχε αναφερει οτι ειχε ενα crashαρισμα κανα 5ωρο μετα την ληψη τους.
μπορει να ειναι κ η ιδεα μου,δε λεω.αλλα καθε μερα το ιδιο πραμα???:unsure:
και να πεις οτι δεν κοιμαμαι αρκετα... απο 7 ως 9 ωρες κοιμαμαι το βραδυ

ποσο καιρο τις περνεις και ποσα πακ την ημερα?

savage
01-02-10, 00:52
Ο μανος δεν ειχε αναφερει κανενα κρασαρισμα με το πακ.Αυτο το εχω ξανακουσει αλλα σε μενα οχι.Αυτο στο οποιο παει το μυαλο μου ειναι οτι ισως λογω κιλων και ογκου προπονησης να μην χρειαζετε τετοιες ποσοτητες το σωμα σας και να ζοριζετε στην αφομοιωση.Just my two cents.

88-89 κιλα ειμαι με 8-9% λιπος.δεν ειναι κ λιγα τα κιλα μου.τι πρεπει να ειμαι 110 κιλα σαν βοδι ρε συ μανο για να αφομοιωνονται?

savage
01-02-10, 00:57
Μήπως υπερβιταμίνωση;



wikipedia (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B7)

δεν ξεπερνω τα 100000 IU ΗΜΕΡΗΣΙΩς ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ. ΕΠΙΣΗς Η ΝΥΣΤΑ Κ ΤΟ ΧΑΣΜΟΥΡΗΤΟ ΔΙΑΡΚΕΙ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ μονο. συμβαινει καμια μετα το τελος της προπονησης.
επισης αυτο που σωστα γραφεις για την βιταμινη Α,το εχω διαβασει κγω(περι τοξικοτητας κτλ),ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ retynil palmitate,KAI OXI ΓΙΑ ΤΟ Β-Καροτενιο.η μεγαλυτερη ποσοτητα βιταμινης Α του pak ειναι Β-Καροτενιο.
παντως καλου κακου εκοψα το πολυβιταμινουχο χαπι daily vits της now που επαιρνα καθε απογευμα κ ειμαι μονο με το πακ το πρωι.

savage
01-02-10, 00:59
ποσο καιρο τις περνεις και ποσα πακ την ημερα?


το χρησιμποιω κ εγω εδω και κανενα μηνα. τον πρωτο μηνα επαιρνα 2 πακετα την μερα τις μερες προπονησης. και ενα πακετο την μερα τις μερες των ρεπο. πλεον ειμαι στο 2ο κουτι,καθοτι το πρωτο ηδη τελειωσε,αλλα πλεον παιρνω 1 πακετο την μερα (με το πρωινο) και ενα χαπι daily vits της now (το βραδυ),τις μερες προπονησης,ενω τις μερες των ρεπο παιρνω μονο ενα χαπι daily vits της now.
και εγω βλεπω φοβερη διαφορα σε ενεργεια και ευεξεια και ευδιαθεσια(δεν ξερω αν ειναι αυθυποβολη βεβαια),παροτι οι προπονησεις μου εγιναν πολυ πιο σκληρες και μεγαλυτερες σε διαρκεια,καθοτι κανω και 20-45 λεπτα αεροβια μετα τα βαρη πλεον.

.

sTeLaKoS
01-02-10, 01:18
παντως καλου κακου εκοψα το πολυβιταμινουχο χαπι daily vits της now που επαιρνα καθε απογευμα κ ειμαι μονο με το πακ το πρωι.

Σοφά έπραξες. :thumbup:

Χρησιμοποιείς μήπως μουρουνέλαιο; Αν ναι να ξέρεις πως έχει μεγάλη ποσότητα vit A. 1 κάψουλα της seven seas υπερβαίνει την ημερήσια συνιστώμενη δόση.

savage
01-02-10, 01:29
Σοφά έπραξες. :thumbup:

Χρησιμοποιείς μήπως μουρουνέλαιο; Αν ναι να ξέρεις πως έχει μεγάλη ποσότητα vit A. 1 κάψουλα της seven seas υπερβαίνει την ημερήσια συνιστώμενη δόση.

οχι δεν χρησιμοποιω μουρουνελαιο στελιο.ευχαριστω για το tip παντως:toast:

polydeykis
20-02-10, 16:11
παιδιά εγώ όταν χρησιμοποιώ ανιμαλ πακ μετα απο κανα 40 λεπτο μου ρχεται μια ελεεινη διψα και φυσικα "φευγει" πολη βιταμινη β με τα ουρα..εγω τα παιρνω οταν κανω βαριες προπονησεις..αλλιως οταν ειμαι σε φαση επαναπροσαρμογης μετα απο διαλλειμα η γραμμωσης η γενικοτερα οταν παιζω πιο χαλαρα παιρνω κατι πιο Λight (πχ reflex nexgen)

primordial
28-02-10, 22:27
Με αφορμή την πρωϊνή προπόνηση χθες, δοκίμασα το εξής:
Ξυπνώντας κατά τις 9:30 τρώω κανονικά το πρωϊνό μου, με 1 scoop πρωτεϊνούλα.
Κατά τις 11:30 το mitotropin, και κάνα μισάωρο πρίν την προπόνηση ένα πακετάκι animal pak με animal nitro.
Πραγματικά, μου φάνηκε ότι ήταν η πιο έντονη προπόνηση που είχα εδώ και πολύ καιρό.
Πλάτη - τρικέφαλα - πόδια, και είχα και κουράγιο να κάνω 27 λεπτά ελλειπτικό.
Η ερώτησή μου είναι η εξής λοιπόν.
Θεωρείται ότι θα ήταν εφικτό να σπάσω το περιεχόμενο του anima pak σε δύο δόσεις....??? Ένα το πρωΐ και ένα πρίν την προπόνηση μαζί με mitotropin, και animal nitro???
Ακούγεται αρκετά χαζό, αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω..... και θα ήθελα την γνώμη σας - συμβουλή σας...!!!

P.S.
Δεν γνωρίζω αν έπρεπε να ανοιξω άλλο thread ή όχι..... εάν έπρεπε, ζητώ συγνώμη από τους κυρίους MODER-ΑΤΟΡΕΣ & ADMINSTR-ΑΤΟΡΕΣ......:green::welcome:!!!!!!

sTeLaKoS
28-02-10, 22:36
Κάθε χάπι του pack έχει άλλη βιταμίνη, έχει ανέβει στο φόρουμ μια φωτογραφία σχετικά. http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=57661&postcount=5

Ίσως μπορούσες να βάλεις το ginseng πριν τη προπόνηση για τόνωση.
Τώρα για κάτι άλλο... θα σε γελάσω. Ας μας πει κάποιος άλλος που ξέρει περισσότερα

primordial
28-02-10, 22:43
Κάθε χάπι του pack έχει άλλη βιταμίνη, έχει ανέβει στο φόρουμ μια φωτογραφία σχετικά. http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=57661&postcount=5

το ξέρω Στέλιο.... την έχω δεί, απλά δεν ξέρω ποιός θα ήταν ο ιδανικός συνδυασμός του με το mito & animal nitro. :liftheavy::liftheavy:


Ίσως μπορούσες να βάλεις το ginseng πριν τη προπόνηση για τόνωση.
Τώρα για κάτι άλλο... θα σε γελάσω. Ας μας πει κάποιος άλλος που ξέρει περισσότερα

+1
:thumbup::thumbup:..... το σκέφτηκα.....
Όπως επίσης και το σύμπλεγμα Β, με το κουμπάκι αμινοξέων, το λιποτροπικό και το ginseng.....κάπως έτσι θα πήγαινα στο γυμναστήριο.....:turtle::turtle:
βλέπεις ότι θα μπορούσες να εκμεταλευτείς και διαφορετικά το pak......

No Cash
01-03-10, 12:22
παντως κανει δουλεια το πακ...

συνηθως μετα απο την προπονηση...για καμια ωρα νοιωθω ελαφρα ατονια και κουραση.σχεδον παντα.

την πρωτη ημερα που ξεκινηση το πακ ενοιωθα ολη την ημερα ξεκουραστος και ορεξατος.το ιδιο και μετα την προπονηση.
το ιδιο και την δευτερη ημερα.

τριτη ημερα δεν το παιρνω και ενοιωσα παλι ατονια μετα την προπονηση.


καπως ετσι εβγαλα το συμπερασμα..

απλα και λαικα.. :rolf:

nikos*
14-04-10, 22:08
χρησιμοποιω το πακ εδω κ 2 βδομαδες κ πραγματικα εχω δει αλλαγες κ στην ενεργεια μου κ στη προπονηση κ γενικα καθ'ολη τη διαρκεια της μερας..πραγματικα βοηθησε πολυ αν κ τα πολλα χαπια ηταν ο μονος λογος που δισταζα να τ παρω...συνισταται ανεπιφυλακτα κ οχι μονο για σφιχτες κλπ!

KILERMAN
08-05-10, 14:35
να επιβεβαιωσουμε ότι τα χαπια απο καθε σακουλακι παρ οτι αρκετα...χμ εως πολλά...τα παιρνουμε ολα μαζι σε μια και μονη δοση και οχι με κενα αναμεσα?
δλδ 2 χαπια το πρωι αλλα 3-4 πιο μετά και τα υπόλοιπα σε μια επόμενη δόση?

beefmeup
08-05-10, 14:37
να επιβεβαιωσουμε ότι τα χαπια απο καθε σακουλακι παρ οτι αρκετα...χμ εως πολλά...τα παιρνουμε ολα μαζι σε μια και μονη δοση και οχι με κενα αναμεσα?
δλδ 2 χαπια το πρωι αλλα 3-4 πιο μετά και τα υπόλοιπα σε μια επόμενη δόση?

ουλα μαζι τα περνς..μια κ οξω.

flowin_through
08-05-10, 14:39
Γιατι, να μην πεσουν βαρια στο στομαχι?

Γι`αυτο ειναι μεσαι σε pak, ολα μαζι, το λεει κιολας πανω, τι αλλο να κανουν οι ανθρωπες?

KILERMAN
08-05-10, 15:27
τι να κανουμε ..ολα μαζι ολα μαζι...ωρε χαπακωμα !!

beefmeup
08-05-10, 19:00
τι να κανουμε ..ολα μαζι ολα μαζι...ωρε χαπακωμα !!

το χαπι,σε κανει happy.

salpas18
10-05-10, 22:04
παιδια την πακ πως να την περνω? ειμαι 60 κιλα...

Varaderistas
10-05-10, 22:51
παιδια την πακ πως να την περνω? ειμαι 60 κιλα...

Εγω που είμαι 98 κιλά το παίρνω απο το στόμα (το pack)...εσύ που είσαι 60 κιλά...δέν ξέρω ας βοηθήσουν λίγο τα άλλα παιδιά.

salpas18
10-05-10, 22:53
Εγω που είμαι 98 κιλά το παίρνω απο το στόμα (το pack)...εσύ που είσαι 60 κιλά...δέν ξέρω ας βοηθήσουν λίγο τα άλλα παιδιά.


ωραια η ειρονια σου αλλα λεω πως πριν την προπονηση το πρωι ??? 2 πακ 1 αυτο λεω

beefmeup
10-05-10, 22:59
ωραια η ειρονια σου αλλα λεω πως πριν την προπονηση το πρωι ??? 2 πακ 1 αυτο λεω

ελα μωρε..περνε ενα τη μερα με το πρωινο.το γραφει κ το κουτι..

βεβαια το κουτι γραφει για 2 πακ την μερα,αλλα πιστευω ειναι περιτο.πολλες βιταμινες μαζευονται,αν σκευτεις οτι εχει καλες περιεκτικοτητες κ το 1 πακ απο μονο του.


Εγω που είμαι 98 κιλά το παίρνω απο το στόμα (το pack)...εσύ που είσαι 60 κιλά...δέν ξέρω ας βοηθήσουν λίγο τα άλλα παιδιά.

σαλπας ηταν καλο ομως παραδεξου το:toast:

salpas18
10-05-10, 23:02
σαλπας ηταν καλο ομως παραδεξου το:toast:[/QUOTE]


ε νταξ μορε δν ξετρελαθηκα κιολας :P μπορουσα να απαντησω και αναλογα αλλα δεν το εκανα ας πουμε μπορουσα να πω μπραβο εισαι πολυ αστιος εως γελιος κηνητο τσιρκο :P:P:P αλλα δεν το εκανα... χορις παρεξηγηση :toast:

Varaderistas
10-05-10, 23:09
ωραια η ειρονια σου αλλα λεω πως πριν την προπονηση το πρωι ??? 2 πακ 1 αυτο λεω

φίλε μου άμα διαβάσεις το κουτάκι που αγόρασες...λέει: παίρνεις ένα pack με το πρωινό ή με κάποιο άλλο γεύμα με πολύ νερό....και αν προπονήσε σκληρα παίρνεις δύο pack 4-12 ώρες διαφορά μεταξύ τους.

salpas18
10-05-10, 23:11
φίλε μου άμα διαβάσεις το κουτάκι που αγόρασες...λέει: παίρνεις ένα pack με το πρωινό ή με κάποιο άλλο γεύμα με πολύ νερό....και αν προπονήσε σκληρα παίρνεις δύο pack 4-12 ώρες διαφορά μεταξύ τους.

οκ ευχαριστω :bowdown:

KILERMAN
10-05-10, 23:34
εχω παρει κατα καιρους διαφορες πολυβιταμινες,και τελευταια c και Ε ξεχωριστα.Πηρα προσφατα το Pak και η επιδραση του ειναι ιδιαιτερα εντονη.Ειναι αρκετα σημαντικο οτι το δινουν σε μια δοση πολλων χαπιων ενω υπαρχουν πολυβιταμινες που με ενα χαπι επισης σου προσφερουν μεγαλη ποικιλια βιταμινων.
Θελω να πω οτι το μειονεκτημα αυτο αντισταθμιζεται απο την εντονη επιδραση του.
Αν επιτρεπεται η ταπεινη μου γνωμη ,παρα ..ειναι ενισχυμενο για απλες βιταμινες αλλα οκ.
Εννοειται παραδοξως οτι και σε μενα εφερε ενα ειδος υπνηλιας ας πουμε αλλα και μια ηρεμια να πω? τελος παντων...βασιζομαστε ολοι οτι καποιος -καποιοι καπου ελεγχουν αυτα τα σκευασματα γιατι προφανως οι περισσοτεροι απλα πληρωνουμε και καταπινουμε...:welcome::thumbup:

Varaderistas
10-05-10, 23:43
εχω παρει κατα καιρους διαφορες πολυβιταμινες,και τελευταια c και Ε ξεχωριστα.Πηρα προσφατα το Pak και η επιδραση του ειναι ιδιαιτερα εντονη.Ειναι αρκετα σημαντικο οτι το δινουν σε μια δοση πολλων χαπιων ενω υπαρχουν πολυβιταμινες που με ενα χαπι επισης σου προσφερουν μεγαλη ποικιλια βιταμινων.
Θελω να πω οτι το μειονεκτημα αυτο αντισταθμιζεται απο την εντονη επιδραση του.
Αν επιτρεπεται η ταπεινη μου γνωμη ,παρα ..ειναι ενισχυμενο για απλες βιταμινες αλλα οκ.
Εννοειται παραδοξως οτι και σε μενα εφερε ενα ειδος υπνηλιας ας πουμε αλλα και μια ηρεμια να πω? τελος παντων...βασιζομαστε ολοι οτι καποιος -καποιοι καπου ελεγχουν αυτα τα σκευασματα γιατι προφανως οι περισσοτεροι απλα πληρωνουμε και καταπινουμε...:welcome::thumbup:

Δέν είναι απλές βιταμίνες που τις παίρνει ένας παππούς ή μια κοπελίτσα...αλλά βιταμίνες για bodybuilders και αθλητές...γι'αυτό είναι ενισχυμένο!!! ;)

Tasos Green
13-06-10, 22:19
Μακραν η καλύτερη πολυβηταμινη…. Γενικά η universal είναι σκληροπυρηνική εταιρία την πάω με 1000… :bbbiceps:

pureblood
13-06-10, 22:47
παιδια ειδα το θεμα,ασχολουμαι με το kick πρωι παω gym και το απογευμα παω στην αλλη προπονηση.εχω μια απορια οι βιταμινες που εχουν μεσα σε παχενουν?επισης κανει το πρωι μαζι με το animal pack να παιρνω και πρωτεινη η να την κοψω???

beefmeup
13-06-10, 22:48
παιδια ειδα το θεμα,ασχολουμαι με το kick πρωι παω gym και το απογευμα παω στην αλλη προπονηση.εχω μια απορια οι βιταμινες που εχουν μεσα σε παχενουν?

οχι.

περνε προτεινη μαζι,αν θες,δεν τρεχει.

pureblood
14-06-10, 10:02
οχι.

περνε προτεινη μαζι,αν θες,δεν τρεχει.

πηγα και τις πηρα,ειναι λογικο να μυριζουν τοσο???τις εχω βγαλει εξω απο το σπιτι μηπως και ξεμυρισουν,εχουν απαισια μυρωδια....!

californication
14-06-10, 15:43
Ολεσ μυριζουν ,αυτες που ειναι και πιο ολοκηρωμενες λιγο παραπανω.Ειναι απολυτα φυσιολογικο γιατι ειναι το πρωτο σου κουτι,απο το 2-3- και μετα θα φτιαχνεσαι και με τη μυρωδια τους !! :turtle:
Συνεχισε κανονικα,μη πτοεισαι καθολου!

flowin_through
14-06-10, 15:45
Εγω φτιαχτηκα με το πρωτο μονο κουτι. Μετα που συνηθισα τη μυρωδια τους ξενερωσα. Κατι πιο βρωμερο δεν υπαρχει?

beefmeup
14-06-10, 16:33
πηγα και τις πηρα,ειναι λογικο να μυριζουν τοσο???τις εχω βγαλει εξω απο το σπιτι μηπως και ξεμυρισουν,εχουν απαισια μυρωδια....!


Εγω φτιαχτηκα με το πρωτο μονο κουτι. Μετα που συνηθισα τη μυρωδια τους ξενερωσα. Κατι πιο βρωμερο δεν υπαρχει?

σιγα ρε,σαν δρακουλινια μυριζουν..εμενα μαρεσει,αλλα μου προκαλει λιγουρα..

Tasos Green
14-06-10, 21:46
σιγα ρε,σαν δρακουλινια μυριζουν..εμενα μαρεσει,αλλα μου προκαλει λιγουρα..

σαν ζωοτροφη μυριζει...:green: απο εκει πηραν και το ονομα του προιοντος "animal pak"...:rolf::rolf:

manos_
14-06-10, 21:48
Εγω φτιαχτηκα με το πρωτο μονο κουτι. Μετα που συνηθισα τη μυρωδια τους ξενερωσα. Κατι πιο βρωμερο δεν υπαρχει?

Υπαρχει το M-stak.Οτι βρωμαει γενικα ειναι καλο.

manos_
14-06-10, 21:48
πηγα και τις πηρα,ειναι λογικο να μυριζουν τοσο???τις εχω βγαλει εξω απο το σπιτι μηπως και ξεμυρισουν,εχουν απαισια μυρωδια....!

Ρε βαλτες μεσα θα χαλασουνε με την ζεστη τι ειναι να ξεμυρισουνε καλτσες ?

Tasos Green
14-06-10, 21:56
Ρε βαλτες μεσα θα χαλασουνε με την ζεστη τι ειναι να ξεμυρισουνε καλτσες ?

καλά δεν το ήξερες? αν τις αφήσεις στον Ήλιο βγάζουν ένα μύκητα τον animalctirium μεγιστοποιεί την απορρόφηση και εξουδετερώνει την οσμή... :rolf::rolf:

stelios025
14-06-10, 22:02
Το συμπλήρωμα που η μυρωδια του μου προκαλούσε εμετό είναι αυτό http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2793&category=704.
Πραγματικά είναι λες και τα βουτας σε βόθρο...

flowin_through
14-06-10, 23:43
Υπαρχει το M-stak.Οτι βρωμαει γενικα ειναι καλο.

Το M-Stak μυριζει φαρμακιλα.
Αυτο μυριζει ζωοτροφη. Γιαμ γιαμ!
Το PM μυριζει χειροτερα απ`ολα. Και οχι μονο αυτο, αλλα αφηνει τη χαλια γευση και ΑΦΟΥ τα καταπιεις (και προκειται για χαπια ετσι, οχι σκονη).

lef
17-06-10, 12:47
Παιδια να επιβαρυνω τον οργανισμο μου αν παιρνω το μιτοτροπιν πριν το πρωινο μου και μετα τα πακ?αν και με τοσα χαπια θα νιωθω σαν πειραματοζωο:P

nikos*
01-07-10, 17:02
πολυ καλα νιωθεις φιλε μου,για να αποφασισεις πιο συμπληρωμμα σου ταιριαζει εσενα προσωπικα πρεπει να το τεσταρεις πανω σου,οποτε...αναγκαιο κακο...κατι σα τις γυναικες

Lao
01-08-10, 17:47
Λοιπόν, μετά από τα πολύ καλά λόγια που έχω ακούσει και έχω διαβάσει, παρήγγειλα το Animal Pak και μέσα στις μέρες θα το παραλάβω οπότε θα γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου...

thegravijia
07-08-10, 21:15
σκεφτομαι να το παρω αλλα μονο τις μερες που κανω προπονηση
1.θα με πιασει ετσι η χρειαζεται καθε μερα?

2.mano που ξερεις οτι μενει μεσα στο οργανισμο και την επομενη μερα?

3.μαζι με το πρωινο περνεται αυτο η μπορεςι και αλλες ωρες πχ πριν την προπονηση ??

4.μπορει να συνδυαστει με κρεατινες και νιτρικο ε??

5. ποσα φακελια εχει μεσα?

pan0z
07-08-10, 21:34
σκεφτομαι να το παρω αλλα μονο τις μερες που κανω προπονηση
1.θα με πιασει ετσι η χρειαζεται καθε μερα?

2.mano που ξερεις οτι μενει μεσα στο οργανισμο και την επομενη μερα?

3.μαζι με το πρωινο περνεται αυτο η μπορεςι και αλλες ωρες πχ πριν την προπονηση ??

4.μπορει να συνδυαστει με κρεατινες και νιτρικο ε??

5. ποσα φακελια εχει μεσα?

1.Δεν νομιζω να καταλαβεις διαφορα αν τα παρεις τουλαχιστον σε εμενα δεν ειδα τιποτα εκτος απο το οτι κοιμαμε λιγο καλυτερα δεν ξερω αν παιζει ρολο απο αυτο ομως.

3.Λεει να το περνεις μετα απο πρωινο και να το περνεις με πολυ νερο τωρα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αν το παρεις αλλη ωρα.

4.Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα μαζι με την κρεατινη που το επερνα.

5.22 φακελακια απο 11 χαπακια το καθε φακελακι.

PS Μολις ανοιξεις το κουτι θα σου ερθει μια ΜΠΟΧΑ prepare yourself!

thegravijia
07-08-10, 21:45
1.Δεν νομιζω να καταλαβεις διαφορα αν τα παρεις τουλαχιστον σε εμενα δεν ειδα τιποτα εκτος απο το οτι κοιμαμε λιγο καλυτερα δεν ξερω αν παιζει ρολο απο αυτο ομως.

3.Λεει να το περνεις μετα απο πρωινο και να το περνεις με πολυ νερο τωρα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αν το παρεις αλλη ωρα.

4.Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα μαζι με την κρεατινη που το επερνα.

5.22 φακελακια απο 11 χαπακια το καθε φακελακι.

PS Μολις ανοιξεις το κουτι θα σου ερθει μια ΜΠΟΧΑ prepare yourself!
αμα ειναι να δωσω 50ευρω για απλα να κοιμαμε καλυτερα αστο :turtle:

Varaderistas
07-08-10, 22:14
σκεφτομαι να το παρω αλλα μονο τις μερες που κανω προπονηση
1.θα με πιασει ετσι η χρειαζεται καθε μερα?

2.mano που ξερεις οτι μενει μεσα στο οργανισμο και την επομενη μερα?

3.μαζι με το πρωινο περνεται αυτο η μπορεςι και αλλες ωρες πχ πριν την προπονηση ??

4.μπορει να συνδυαστει με κρεατινες και νιτρικο ε??

5. ποσα φακελια εχει μεσα?

1. Γνώμη μου είναι να το παίρνεις τις ημέρες της προπόνησης αλλά και κάθε μέρα...δεν έχεις πρόβλημα, δική σου απόφαση!!!

2. ''Μένει'' όντως στον οργανισμό...το έπερνα το πρωί και είχα μία σχετική ενέργεια στην δουλειά (πιο πολύ σαν ξεκούραση) όπως και στην προπόνηση. Το βράδυ κοιμόμουν 5 ώρες και ξυπνούσα την επόμενη μέρα ''άνετος'' σαν να κοιμήθηκα 9 ώρες!!!

3. Λέει το πρωί ναι, αλλά παλιότερα η συσκευασία έραφε ''το παιρνεις μαζι με το τελευταίο γεύμα πριν την προπόνηση'' οπότε δεν έχεις πρόβλημα και εδώ!!!

4. Μπορεί να συνδιαστεί ναι!

5. 44 φακελάκια (pack) έχει

Αξίζει τα λεφτά του...τα έχει ''όλα'' μέσα!!! ;)

thegravijia
07-08-10, 22:19
1
5.22 φακελακια απο 11 χαπακια το καθε φακελακι.

PS Μολις ανοιξεις το κουτι θα σου ερθει μια ΜΠΟΧΑ prepare yourself!



5. 44 φακελάκια (pack) έχει

Αξίζει τα λεφτά του...τα έχει ''όλα'' μέσα!!! ;)

τελικα ποσα εχει ??




---------------


1
2. ''Μένει'' όντως στον οργανισμό...το έπερνα το πρωί και είχα μία σχετική ενέργεια στην δουλειά (πιο πολύ σαν ξεκούραση) όπως και στην προπόνηση. Το βράδυ κοιμόμουν 5 ώρες και ξυπνούσα την επόμενη μέρα ''άνετος'' σαν να κοιμήθηκα 9 ώρες!!!
;)

εκτος απο τον υπνο κατι αλλο δινει ?

Varaderistas
07-08-10, 22:32
Κοίτα φίλε το πακ είναι πολυβιταμίνες...μήν περιμένεις να σπάσεις γυμναστήριο απο ενεργεια...δεν είναι ούτε κρεατίνη ούτε νιτρικό...άλλη δουλειά κάνει...είναι σίγουρα ένα καλό συμπλήρωμα διατροφής και μακράν οι καλύτερες πολυβιταμίνες (και όχι μόνο...έχει μέσα και λιποτροπικο και αμινοξέα και άλλα...).

Το σίγουρο είναι οτι μέσα στην ημέρα θα νιώθεις πιό ξεκούραστος με μία θετική ενέργεια...εγρήγορση και συγκέντρωση.

Ramrod
07-08-10, 22:38
Και εγώ σκεφτόμουν να το δοκιμάσω αλλά δεν ξέρω αν θα το αξιοποιήσει ο οργανισμός μου, μη πετάξω και τα λεφτά μου τσαμπα?

Αλήθεια πόσα πακ έχει? Αν έχει 22 είναι πανάκριβο πάντως!
Αν λαμβάνουμε πακ τις ημέρες της προπόνησης και τις υπόλοιπες μια πιο απλή/κοινή πολυβιταμίνη πειράζει?

Varaderistas
07-08-10, 22:42
44 φακελάκια έχει ρε παιδιά!

Varaderistas
07-08-10, 22:58
Και εγώ σκεφτόμουν να το δοκιμάσω αλλά δεν ξέρω αν θα το αξιοποιήσει ο οργανισμός μου, μη πετάξω και τα λεφτά μου τσαμπα?

Αλήθεια πόσα πακ έχει? Αν έχει 22 είναι πανάκριβο πάντως!
Αν λαμβάνουμε πακ τις ημέρες της προπόνησης και τις υπόλοιπες μια πιο απλή/κοινή πολυβιταμίνη πειράζει?

Αν γυμνάζεσαι θα το αξιοποίσει ο οργανισμός σου...

Δέν πειράζει αλλά χαλαρά παιδιά δεν είναι καραμέλες...

Ramrod
07-08-10, 23:22
Αν γυμνάζεσαι θα το αξιοποίσει ο οργανισμός σου...

Δέν πειράζει αλλά χαλαρά παιδιά δεν είναι καραμέλες...

Ε ακριβώς επειδή δεν είναι καραμέλες, γι αυτό λέω να μη το "χτυπάω" κάθε μέρα...

Eddie
08-08-10, 01:45
Και εγώ σκεφτόμουν να το δοκιμάσω αλλά δεν ξέρω αν θα το αξιοποιήσει ο οργανισμός μου, μη πετάξω και τα λεφτά μου τσαμπα?

Αλήθεια πόσα πακ έχει? Αν έχει 22 είναι πανάκριβο πάντως!
Αν λαμβάνουμε πακ τις ημέρες της προπόνησης και τις υπόλοιπες μια πιο απλή/κοινή πολυβιταμίνη πειράζει?

Οχι ρε συ τι να πειραζει??

Εγω τις ημερες προπονησης παιρνω τις adam και τις οφ μερες τις MDY.

savage
08-08-10, 01:53
τα παρακατω ειναι αποψη τοσο δικη μου,οσο και της προπονητριας μου,ναντιας.

το animal pak απευθυνεται σε ατομα που κανουν πολυ πολυ σκληρες προπονησεις,και κυριως σε οσους κανουν διπλες προπονησεις.
δεν ειναι οτι θα παθει κανεις κατι,αλλα δεν του ειναι και απαραιτητο αν κανει μια νορμαλ προπονηση.
τις μερες οφ,σιγουρα δε χρειαζεται.μπορειτε να πινετε μια συμβατικη πολυβιταμινη τυπου now,οπως σωστα ειπωθηκε.

silk
08-08-10, 07:55
το πηρα προχτες πρωτη φορα και αρρωστησα.:shock:
μολις χαλαρωσει λιγο ο οργανισμος μου θα το αρχισω κανονικα.βασικα μ εφερε υπνιλια.και στινκς του ματς.

Niiick
08-08-10, 11:49
τα παρακατω ειναι αποψη τοσο δικη μου,οσο και της προπονητριας μου,ναντιας.

το animal pak απευθυνεται σε ατομα που κανουν πολυ πολυ σκληρες προπονησεις,και κυριως σε οσους κανουν διπλες προπονησεις.
δεν ειναι οτι θα παθει κανεις κατι,αλλα δεν του ειναι και απαραιτητο αν κανει μια νορμαλ προπονηση.
τις μερες οφ,σιγουρα δε χρειαζεται.μπορειτε να πινετε μια συμβατικη πολυβιταμινη τυπου now,οπως σωστα ειπωθηκε.


+1000 :welcome:

(μονο σε αυτο που φωτισα δεν συμφωνω φουλ)

Lao
08-08-10, 14:21
@Niiick, σαν τι μπορεί να πάθει κανείς δηλαδή;

savage
08-08-10, 14:40
Οσον αφορα το χρονο ληψης του,επειδη εγινε μια σχετικη συζητηση και γι'αυτο,πρεπει να λαμβανεται 30-45 λεπτα πριν την προπονηση



+1000 :welcome:

(μονο σε αυτο που φωτισα δεν συμφωνω φουλ)

niiick,δε διαφωνω πως η υπερβολη και η υπερδοσολογια δεν ειναι κι ο,τι καλυτερο,αλλα επειδη μιλαμε για πολυβιταμινες και επειδη γενικα υπαρχει μια τρομολαγνια με τα συμπληρωματα ειδικα απο αρχαριους που τυχον να διαβαζουν,ειπα να φανω λιγο καθυσηχαστικος.

Ramrod
08-08-10, 15:01
το animal pak απευθυνεται σε ατομα που κανουν πολυ πολυ σκληρες προπονησεις,και κυριως σε οσους κανουν διπλες προπονησεις.
δεν ειναι οτι θα παθει κανεις κατι,αλλα δεν του ειναι και απαραιτητο αν κανει μια νορμαλ προπονηση.
τις μερες οφ,σιγουρα δε χρειαζεται.μπορειτε να πινετε μια συμβατικη πολυβιταμινη τυπου now,οπως σωστα ειπωθηκε.

Και εγώ κάπως έτσι το σκέφτομαι Νίκο, γι αυτό το ανέφερα κιόλας. Ποιο το νόημα να παίρνεις κάτι τόσο δυνατό αν δε το αξιοποιεί ο οργανισμός σου και μπορείς να κάνεις τη δουλειά με κάτι πιο οικονομικό.

Παρ' όλα αυτά απο Σεπτέμβρη που θα μπω σε δυνατές προπονήσεις θα κάνω μια δοκιμή να δω τι αποτέλεσμα θα έχει επάνω μου.


Οσον αφορα το χρονο ληψης του,επειδη εγινε μια σχετικη συζητηση και γι'αυτο,πρεπει να λαμβανεται 30-45 λεπτα πριν την προπονηση


Στο site πάντως λέει 1 πακ με το πρωϊνό ή οποιοδήποτε άλλο γευμα και πολύ νερό!

Αν πηγαίνεις απόγευμα για προπόνηση και το πάρεις πρωϊ δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα...

Niiick
08-08-10, 17:01
Υπαρχει τρομολαγνια αλλα υπαρχει και το, συμπληρωματα ειναι ας κουμπωσω οτι κουμπωνετε τι θα παθω. Το πρωτο εχει και μια βαση το αλλο μου σπαει τα νευρα.

Το πακ για μενα στο γευμα πριν τη προπονηση.

Lao, δεν προκειτε να πεσει κανεις αιμοφυρτος ανασκελα στο πατωμα και να σπαρταραει. Εμμεσα δε θα παθεις τιποτα και τρια πακ τη μερα να παρεις. Ειπα οτι δεν συμφωνω φουλ, και για πρωτεινη αμα ελεγε καποιος οτι ειναι 100% ακινδυνη παλι θα γελαγα. Και εννοειτε πως παιρνω.Aλλα αμα δεν εισαι σιγουρος για τον εαυτο σου, γιατι να τσιμπας δωδεκα χαπια τη μερα για πολυβιταμινη?

Lao
08-08-10, 17:18
Lao, δεν προκειτε να πεσει κανεις αιμοφυρτος ανασκελα στο πατωμα και να σπαρταραει. Εμμεσα δε θα παθεις τιποτα και τρια πακ τη μερα να παρεις. Ειπα οτι δεν συμφωνω φουλ, και για πρωτεινη αμα ελεγε καποιος οτι ειναι 100% ακινδυνη παλι θα γελαγα. Και εννοειτε πως παιρνω.Aλλα αμα δεν εισαι σιγουρος για τον εαυτο σου, γιατι να τσιμπας δωδεκα χαπια τη μερα για πολυβιταμινη?

Δεν σε ρώτησα επειδή ανησυχώ ότι θα πάθω κάτι. Το ξέρω ότι δεν πρόκειται να πάθω κάτι, ειδικά εγώ με το μέγεθος και τις ανάγκες που έχω. ;)

Απλά ήθελα να μάθω την άποψή σου.

Lao
16-08-10, 14:11
Έχω την εντύπωση ότι το αρχικό post πρέπει να γίνει updated, μιας και η φόρμουλα του Animal Pak μάλλον έχει αλλάξει.

Τα τωρινά συστατικά, είναι τα εξής:

http://www.animalpak.com/store/images/packaging/14.jpg

GEORGEXX1
16-08-10, 14:21
εχεις δικιο Lao ομως να μην διαγραφει αλα να μπουν οι ημερομηνιες (παλιο και νεο) για να μπορει να γινει συγκριση αν ειναι πιο καλο.
Το καινουργιο δεν το δοκιμασα ακομα,θα παει τον Σεπτεμβρη με τον ογκο.

Lao
16-08-10, 14:23
εχεις δικιο Lao ομως να μην διαγραφει αλα να μπουν οι ημερομηνιες (παλιο και νεο) για να μπορει να γινει συγκριση αν ειναι πιο καλο.
Το καινουργιο δεν το δοκιμασα ακομα,θα παει τον Σεπτεμβρη με τον ογκο.

Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο, καλό είναι να μπουν και τα δύο μαζί.

Με μια πρώτη ματιά, έχουν βγάλει τα λιπαρά οξέα και έχουν προσθέσει το Uni-Liver και σαν να έχουν προσθέσει αμινοξέα ή κάνω λάθος; :turtle:

beefmeup
16-08-10, 14:27
Με μια πρώτη ματιά, έχουν βγάλει τα λιπαρά οξέα και έχουν προσθέσει το Uni-Liver και σαν να έχουν προσθέσει αμινοξέα ή κάνω λάθος; :turtle:

ναι κ τωρα υπαρχει το Q10,μαζι με κατι αλλα ψιλα στο πατο των συστατικων,οπως το milk thistle,κ κατι αλλα αντιοξειδωτικα.

η αλλαγη αυτη εχει μηνες που εχει γινει,κ ειχα παρει κανα 2 απο αυτη την νεα εκδοση.
αν σου πω οτι ειδα διαφορα,ψεμα θα ναι..αλλα απτην αλλη ουτε κ με το προηγουμενο,εβλεπα τπτ.

Lao
16-08-10, 14:32
ναι κ τωρα υπαρχει το Q10,μαζι με κατι αλλα ψιλα στο πατο των συστατικων,οπως το milk thistle,κ κατι αλλα αντιοξειδωτικα.

η αλλαγη αυτη εχει μηνες που εχει γινει,κ ειχα παρει κανα 2 απο αυτη την νεα εκδοση.
αν σου πω οτι ειδα διαφορα,ψεμα θα ναι..αλλα απτην αλλη ουτε κ με το προηγουμενο,εβλεπα τπτ.

Θες να πεις ότι δεν σε πιάνει το Pak;

GEORGEXX1
16-08-10, 14:34
Ναι ειναι πιο κομπλε σε ολα.
Εχει πολες αλαγες και σε ποσοτητες και σε στοιχεια.
Ανεβηκαν ομως και η θερμιδες και οι υδατανθρακες.

beefmeup
16-08-10, 14:35
Θες να πεις ότι δεν σε πιάνει το Pak;

εεε,κοιτα πολυβιταμινη με αμινοξεα κ αντιοξειδωτικα ειναι,πως να με πιασει δλδ??

Lao
16-08-10, 14:39
εεε,κοιτα πολυβιταμινη με αμινοξεα κ αντιοξειδωτικα ειναι,πως να με πιασει δλδ??

Χαχαχαχαχα θεός :bowdown:

Από περιέργεια (αν και βγαίνουμε off topic) τι σε πιάνει εσένα ΑΝ σε πιάνει κάτι; :green:

salpas18
16-08-10, 15:40
Χαχαχαχαχα θεός :bowdown:

Από περιέργεια (αν και βγαίνουμε off topic) τι σε πιάνει εσένα ΑΝ σε πιάνει κάτι; :green:


το αραχιδελαιο:turtle::P

beefmeup
16-08-10, 15:44
απαντησα στα οφ τοπικ.

zenclub
04-09-10, 11:39
Λοιπόν παιδιά σήμερα το πρωί άρχισα να παίρνω τις animal ,,!!
Απλά να απαντήσω στην απορία ενός φίλου που είπε πιο πάνω ,πώς γίνεται να καταπιείς 11 χάπια με την μία..!!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ,,!! Παιδιά σε μέγεθος είναι αρκετά μεγάλα,δεν ξέρω δλδ αν είναι μόνο θέμα μυαλού!! Οπότε δύο-δύο,τρία-τρία..!!
Δεν υπάρχει λόγος να πνιγεί κανείς !!!! Έβλεπα κάτι βιντεάκια του Fankhouser ,κ σε ένα απόλα, σηκώνεται πρωί-πρωί κ τα κατεβάζει λές κ είναι φακιές!!!
Εντάξει όπως την παλεύει ο καθένας!!! :thumbup:
Εγώ πάντως δεν την πάλεψα να τα κατεβάσω με την μία!! Όντως θέλει πολύ νερό,αλλά για όσους τα κατεβάζουν χαλαρά,θέλοντας κ μή θα πιούν χωρίς να το καταλάβουν σχεδόν ένα μπουκάλι νερό!!

Αυτά!!!:)

manos_
04-09-10, 11:59
Λοιπόν παιδιά σήμερα το πρωί άρχισα να παίρνω τις animal ,,!!
Απλά να απαντήσω στην απορία ενός φίλου που είπε πιο πάνω ,πώς γίνεται να καταπιείς 11 χάπια με την μία..!!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ,,!! Παιδιά σε μέγεθος είναι αρκετά μεγάλα,δεν ξέρω δλδ αν είναι μόνο θέμα μυαλού!! Οπότε δύο-δύο,τρία-τρία..!!
Δεν υπάρχει λόγος να πνιγεί κανείς !!!! Έβλεπα κάτι βιντεάκια του Fankhouser ,κ σε ένα απόλα, σηκώνεται πρωί-πρωί κ τα κατεβάζει λές κ είναι φακιές!!!
Εντάξει όπως την παλεύει ο καθένας!!! :thumbup:
Εγώ πάντως δεν την πάλεψα να τα κατεβάσω με την μία!! Όντως θέλει πολύ νερό,αλλά για όσους τα κατεβάζουν χαλαρά,θέλοντας κ μή θα πιούν χωρίς να το καταλάβουν σχεδόν ένα μπουκάλι νερό!!

Αυτά!!!:)


Τι 11 ρε τι εισαι η τζενα τζειμσον εγω τα πινα 4,4 οκ ε σε καποια φαση θα τα πινεις σε δυο δοσεις και τελος.

silk
04-09-10, 13:29
Τι 11 ρε τι εισαι η τζενα τζειμσον εγω τα πινα 4,4 οκ ε σε καποια φαση θα τα πινεις σε δυο δοσεις και τελος.

τα σπαγα στην μεση.
ιδικα τα ανοιχτοχρωμα ειναι και μεγαλα και χοντρα.

No Cash
04-09-10, 16:32
συνηθεια ειναι... το ενα μετα το αλλο με μια γουλιτσα νερο.... ουτε μισο λιτρο νερο δεν χρειαζονται.. κι ουτε παραπανω απο ενα λεπτο χρονου..


μην τα διαλυσεις σε μπλεντερ με νερο... θα ξερασεις...

pan0z
04-09-10, 16:39
Ειδικα αν κλεισεις την μυτη καταπινοντε πολυ ευκολοτερα:).Αυτη η μυρωδια τυρογαριδακια με φαρμακιλα ειναι ανυποφορη!

silk
04-09-10, 16:49
αυτο ουτε μισο λιτρο δεν χρειαζεται.γουλια κ χαπι .
συνηθεια ναι μωρεε..

salpas18
04-09-10, 16:59
2 μεγαλα και 1 μικρο σε κα8ε καταποσι και ειμαι οκ ;) δεν ειχα ποτε προβλημα με τα χαπια :P

No Cash
04-09-10, 17:18
δεν ειχα ποτε προβλημα με τα χαπια :P



busted!:moderator:

salpas18
04-09-10, 18:29
busted!:moderator:

:turtle::turtle::turtle::P

Lao
04-09-10, 19:11
Το καλύτερο Animal Pak review που έχω δει :green:

http://www.youtube.com/watch?v=Zy2B71mjZSc

Lao
16-09-10, 14:40
Λοιπόν, μετά από 10 μέρες χρήσης του Pak, μόνο καλά λόγια έχω να πω.

Έχω πάρει διάφορες πολυβιταμίνες στο παρελθόν, αλλά τόσο ξεκούραστος και ενεργητικός δεν έχω ξανανιώσει. Και όχι, δεν είναι placebo, ίσα ίσα ήμουν σχετικά δύσπιστος.

Επίσης, δεν είχα πρόβλημα με τα 11 χάπια, κατεβαίνουν με ένα ποτήρι νερό μόνο. Ούτε η μυρωδιά με χάλασε, ίσα ίσα μου θυμίζει μαγιά μπύρας κάτι στο οποίο είμαι συνηθισμένος.

Από εμένα ένα thumbs up στο Pak. Τελικά, όντως, το ότι είναι 27 χρόνια στην αγορά δεν είναι τυχαίο. Highly recommended.

Lao
03-10-10, 21:14
Λοιπόν, δεν ξέρω αν οφείλεται στο Pak, πάντως - ίσως συμπτωματικά - έχω προσέξει τον τελευταίο καιρό μειωμένη ανάγκη για ύπνο σε εμένα. Το σώμα μου δεν «ζητάει» όσο ύπνο ζητούσε.

Έχει προσέξει κανείς τίποτα τέτοιο;

traffic
06-10-10, 18:18
Δοκιμασα και εγω το animal pak.....Το περνω μόνο τις ημερες που εχω προπονηση,μαζί με το πρωϊνό μου.Δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα.....μετα απο πολυ βαρια προπονηση που συνήθως γυρνουσα σπιτι και ηθελα να πεσω κατω τωρα ειμαι οκ,επισης μια μερα που κοιμηθηκα μονο 5 ώρες και μετα πηγα για προπο τραβαγα κανονικα!Αξιζει δοκιμη οπωςδηποτε!εγω προσωπικα δεν το αλλαζω με τιποτα!και δεν ειναι θεμα Placebo....:thumbup:

Marios1991
16-10-10, 08:20
ρε παιδια θα υπαρξει προβλημα αν πινω αμινοξεα μαζι με το ανιμαλ πακ ? ειναι πολυβιτμινη αλλα περιεχει και αμινοξεα οπως διαβασα πιο πανω.

Ειναι οκ οι ποσοτητες ετσι ωστε να μην χρειαστω να παρω και αμινοξεα ?

tommygunz
16-10-10, 14:40
Δεν παίζει να υπάρχει πρόβλημα φίλε. Λευκίνη ας πούμε 100mg έχει, δεν έχει ποσότητες που έχουνε τα συμπληρώματα αμινοξέων. Μαζί με το πρωινό τα θες να τα πίνεις τα αμινοξέα?

Lao
16-10-10, 21:53
Κάτι άλλο: είχαι διαβάσει κάπου (δεν θυμάμαι που) ότι είχαν/έχουν κυκλοφορήσει μαϊμού Paks που έχουν κατασκευαστεί στην Βουλγαρία.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Γνωρίζει κανείς;

giannis64
16-10-10, 21:58
τα ποστ με τα βιντεο μεταφερθηκαν στα οφ τοπικ.

Marios1991
16-10-10, 22:27
Δεν παίζει να υπάρχει πρόβλημα φίλε. Λευκίνη ας πούμε 100mg έχει, δεν έχει ποσότητες που έχουνε τα συμπληρώματα αμινοξέων. Μαζί με το πρωινό τα θες να τα πίνεις τα αμινοξέα?

Στην ετικεττα λεει οτι πρεπει να το περνουμε 30 λεπτα πριν απο το τελευταιο γευμα πριν την προπονηση. (λεει οτι γινεται να το παιρνεις 2 φορες την μερα)

Πως μου συνιστατε εσεις παιδια να τα πινω μαζι με bcaa της Reflex?

Lao
16-10-10, 22:37
Στην ετικεττα λεει οτι πρεπει να το περνουμε 30 λεπτα πριν απο το τελευταιο γευμα πριν την προπονηση. (λεει οτι γινεται να το παιρνεις 2 φορες την μερα)

Πως μου συνιστατε εσεις παιδια να τα πινω μαζι με bcaa της Reflex?

Εχμ, δεν λέει κάτι τέτοιο στην ετικέτα.

Λέει να το παίρνουμε με το πρωινό ή μαζί με οποιοδήποτε άλλο γεύμα, μαζί με άφθονο νερό.

Lao
25-10-10, 13:38
ANIMAL PAK


http://i245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/DSC01040.jpg (http://s245.photobucket.com/albums/gg63/zazoufis/?action=view&current=DSC01040.jpg)


Παιδιά, επισυνάπτω μια φωτογραφία με το δικό μου Pak. Είναι κάπως διαφορετικά τα χάπια ή είναι ιδέα μου;


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17189&d=1288003069 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17189&d=1288003069)

beefmeup
25-10-10, 14:40
Στην ετικεττα λεει οτι πρεπει να το περνουμε 30 λεπτα πριν απο το τελευταιο γευμα πριν την προπονηση. (λεει οτι γινεται να το παιρνεις 2 φορες την μερα)



Εχμ, δεν λέει κάτι τέτοιο στην ετικέτα.



μια χαρα το λεει.
μιση ωρα,μετα το γευμα πριν την προπονα.
το χω διαβασει κ γω.
η σου λεει να το παρεις οπως γραφεις κ συ λαο,με το πρωινο η αλλο γευμα.

manos_
25-10-10, 14:44
Ιδεα σου ειναι κανονικα ειναι.

Lao
26-10-10, 00:26
μια χαρα το λεει.
μιση ωρα,μετα το γευμα πριν την προπονα.
το χω διαβασει κ γω.
η σου λεει να το παρεις οπως γραφεις κ συ λαο,με το πρωινο η αλλο γευμα.

Αντιγράφω ό,τι λέει στην ετικέτα.

DOSAGE: Take a single pack with breakfast or any other meal, with plenty of water. For those who compete or are training with higher intensity, take two packs daily, separated by 4-12 hours.

Το γράφει κάτω από τα supplement facts.

Αυτό ισχύει τουλάχιστον στην έκδοση του Pak που έχω εγώ. Δεν ξέρω, ίσως εσύ έχεις διαφορετική. Πάντως, και στο animalpak.com το ίδιο λέει.

http://www.animalpak.com/store/images/packaging/14.jpg

manos_
26-10-10, 00:44
Εχεις το καινουργιο πακ βασικα δεν ξερω αν εχει καποια διαφορα.

Lao
26-10-10, 00:48
Εχεις το καινουργιο πακ βασικα δεν ξερω αν εχει καποια διαφορα.

Γι'αυτό και πόσταρα φωτογραφία με τα χάπια. Αν προσέξεις, υπάρχουν διαφορές.

Qlim4X
26-10-10, 01:17
γενικα στην σειρα animal συνηθειζει να αλαζει περιεκτικοτιτες και χαπια που και που.

δεν νομιζω να το κανει επειδη βρικε νεα φορμουλα αλλα μαλλον απο την προμηθεια προτων υλων ;)

Lao
26-10-10, 01:25
γενικα στην σειρα animal συνηθειζει να αλαζει περιεκτικοτιτες και χαπια που και που.

δεν νομιζω να το κανει επειδη βρικε νεα φορμουλα αλλα μαλλον απο την προμηθεια προτων υλων ;)

Αν προσέξεις τα supplement facts που πόσταρα και αυτά στην αρχή του thread, θα δεις κάποιες διαφορές. Μια βασική, είναι η αύξηση των αμινοξέων.

deluxe
26-10-10, 03:19
Στην εικονα λεει "Serving size 2 packs". Μηπως γραφει λαθος;

Devil
26-10-10, 03:42
Στην εικονα λεει "Serving size 2 packs". Μηπως γραφει λαθος;

οχι σωστο ειναι

2 packs ειναι η δοση

deluxe
26-10-10, 03:55
Δλδ 11χ2=22 χαπια!!;;

Lao
26-10-10, 13:47
Στην εικονα λεει "Serving size 2 packs". Μηπως γραφει λαθος;

Σημαίνει απλά ότι τα supplement facts αντιστοιχούν σε 2 packs.

Στις οδηγίες χρήσης αναφέρει αυτό που έγραψα πιο πάνω.

beefmeup
26-10-10, 14:54
Αντιγράφω ό,τι λέει στην ετικέτα.

DOSAGE: Take a single pack with breakfast or any other meal, with plenty of water. For those who compete or are training with higher intensity, take two packs daily, separated by 4-12 hours.



μμμ,καλα,θα σου ποσταρα το λινκ που γραφει οτι ειπα,αλλα δεν επιτρεπεται.
ασε που οταν το επερνα κ γω κατι μηνες συνεχομενα,αυτο εγραφε πανω.
δεν σου γραφω οτι κανεις λαθος,σου γραφω οτι,οταν διορφωσες τον αλλον απο πανω που εγραψε οτι το περνεις πριν την προπονα,προφανως δεν ειχες δει αλλη εκκδοση του,που το εγραφε ετσι.
απλα μαλλον με την νεα εκδοση που εχεις(κ που δεν εχω παρει ακομα),το εχουν αλλαξει αυτο.

Lao
26-10-10, 15:05
μμμ,καλα,θα σου ποσταρα το λινκ που γραφει οτι ειπα,αλλα δεν επιτρεπεται.
ασε που οταν το επερνα κ γω κατι μηνες συνεχομενα,αυτο εγραφε πανω.
δεν σου γραφω οτι κανεις λαθος,σου γραφω οτι,οταν διορφωσες τον αλλον απο πανω που εγραψε οτι το περνεις πριν την προπονα,προφανως δεν ειχες δει αλλη εκκδοση του,που το εγραφε ετσι.
απλα μαλλον με την νεα εκδοση που εχεις(κ που δεν εχω παρει ακομα),το εχουν αλλαξει αυτο.

Προφανώς και αναφέρομαι στην νέα έκδοση, γι'αυτό και παρέθεσα και την εικόνα από το επίσημο site της εταιρείας. Δεν αμφισβητώ ότι όταν το έπαιρνες εσύ μπορεί να έλεγε αυτό που λες, απλά ανέφερα τι ισχύει στην τωρινή version. :toast:

Πάντως, εγώ φροντίζω να παίρνω το Pak με το μεσημεριανό μου, μιας και οι προπονήσεις μου είναι σχεδόν πάντα βραδυνές. Θα δοκιμάσω να το πάρω και καμιά ώρα πριν, να δω τι θα γίνει. :turtle:

deluxe
26-10-10, 18:17
Δλδ για να παρεις 1γρ C, θελεις 2 pack; Υπεροβλικα τα χαπια και οι ποσοτητες οχι παραπανω απο τις orange triad που ειναι μονο 6 χαπια.

Δε ξερω αν παιζουν ρολο και τα αμινοξεα που εχουν ή τιποτα αλλο, αλλα ειπαμε πολυβιταμινες να παρουμε..

Eddie
26-10-10, 20:52
Δλδ για να παρεις 1γρ C, θελεις 2 pack; Υπεροβλικα τα χαπια και οι ποσοτητες οχι παραπανω απο τις orange triad που ειναι μονο 6 χαπια.

Δε ξερω αν παιζουν ρολο και τα αμινοξεα που εχουν ή τιποτα αλλο, αλλα ειπαμε πολυβιταμινες να παρουμε..

Ρε συ,εχει σημασια το ποσα χαπια θα παρεις??Υπαρχει λογος που σπανε τις δωσεις σε πολλα χαπια!Θα παιζει θεμα απορροφησης η και αλλων παραμετρων.Το να μπουκωσεις ολα τα ιχνοστοιχεια,βιταμινες,αμινο σε 2-3 χαπια δε θα ηταν και οτι καλυτερο.

deluxe
26-10-10, 22:09
Τα αμινοξεα εγω τα θεωρω περιττα, αφου τα παιρνω και απο αλλα συμπληρωματα.

Eddie
26-10-10, 22:22
Τα αμινοξεα εγω τα θεωρω περιττα, αφου τα παιρνω και απο αλλα συμπληρωματα.

Νταξει,για τα αλλα συμφωνεις?

deluxe
26-10-10, 22:41
Για τα αλλα ναι. Απλα λεω οτι 2 Packs ειναι παρα πολλα για κανονικη δοση. Σου κρατανε και μονο 11 servings.

Eddie
26-10-10, 22:52
Για τα αλλα ναι. Απλα λεω οτι 2 Packs ειναι παρα πολλα για κανονικη δοση. Σου κρατανε και μονο 11 servings.

Ναι γιατι ειναι το μικρο!Το αλλο εχει 44 πακς.

Αν στις οφ μερες παιρνεις συμβατικες πολυβιταμινες σου βγαζει ανετα μηνα!

No Cash
26-10-10, 23:49
κι εμενα τα 2 σακουλακια αρκετα μου φαινονται.

καλα αν το οικονομικο ηταν κατι που δεν με απασχολουσε ιδιαιτερα... θα επαιρνα και 2ο μεσα στην ημερα μην λεμε κ μαλακιες....



αν δεν εχεις πολλες δραστηριοτητες κατα τη διαρκεια της ημερας.... με ενα εισαι κομπλε.. ε!αν δεν "τραβας"... πιες και μια πιο "απλη" πολυβιταμινη...

tommygunz
27-10-10, 00:37
Αν κάποιος παίρνει 1 pak την ημέρα, κάνει 5 προπονήσεις την εβδομάδα και παίρνει κανονικές πολυβιταμίνες τις off μέρες (π.χ. Adam), τότε ένα κουτι Pak τον βγάζει 9 εβδομάδες (παρά 1 μέρα). Και με"έξυπνη" αγορά βγαίνει γύρω στα 0,55 γιούρα η δόση, που είναι πολύ καλά...

Lao
27-10-10, 01:41
Ρε παιδιά και με ένα pack μια χαρά καλύπτονται οι ανάγκες μας. Εκτός του ότι το λέει και η εταιρεία, αν μελετήσετε προσεκτικά τις δοσολογίες και διαρέσετε διά δύο θα δείτε ότι και πάλι ό,τι χρειάζεστε το παίρνετε.

Τώρα, αν κάποιος κάνει τρελές προπονήσεις ή θέλει να κατέβει σε αγώνα, ΟΚ ας πάρει 2 packs.

Hint: το μυστικό μιας καλής πολυβιταμίνης δεν είναι μόνο οι ποσότητες, αλλά και το πως συνδιάζονται όλα μαζί, πότε απελευθερώνονται κτλ. Υπάρχουν πολυβιταμίνες που με 2-3 χάπια δίνουν πιο υψηλά ποσοστά επί της ΣΗΔ. Αυτό όμως δεν λέει κάτι, σημασία έχει τι γίνεται τελικά στην πράξη. Και για να υπάρχει το Pak εδώ και 27 χρόνια, δεν μπορεί να είναι τυχαίο. ;)

EDIT: Φίλε deluxe, τα αμινοξέα στο Pak δεν υπάρχουν για να δουλέψουν όπως όταν τα παίρνεις ξεχωριστά. Στο Pak υπάρχουν για να δουλέψουν συνεργιστικά με όλα τα άλλα συστατικά.

Επίσης, αν θέλεις να πάρεις 1 γραμμάριο C, παίρνεις και την C-1000 της NOW που στην Ελλάδα κάνει 10-15 ευρώ οι 100 ταμπλέτες και ησυχάζεις. Εγώ πολλές φορές παίρνω μισό χάπι της NOW το πρωί και ένα Pak το μεσημέρι και είμαι κομπλέ.

EDIT2: http://www.animalpak.com/html/article_details.cfm?ID=174

pikos
18-11-10, 11:45
Διαβασα το εξης στο site του animal pak:

Here are a couple of tips. You can split the larger tablets in half using a knife. Here’s another suggestion: add the tablets to your protein shake and blend everything together in a mixer. It’s not gonna’ taste super, but it’ll get the job done.

Γίνεται κάτι τέτοιο να τα ρίξεις όλα μαζί με την πρωτείνη και να τα ανακατέψεις; Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

dhmhtrhs
18-11-10, 11:58
ναι γινεται αλλα πιστεψε με η γευση ειναι απλα αθλια....!!!!

pikos
18-11-10, 13:18
Εμετικό δηλαδή... χαχα

Έχω διαβάσει πάντως και την περίπτωση να μην προλάβει να τα απορροφήσει το στομάχι και να βγαίνουν στα κακάκια ολόκληρα τα χάπια.

KINK
18-11-10, 16:31
Εμετικό δηλαδή... χαχα

Έχω διαβάσει πάντως και την περίπτωση να μην προλάβει να τα απορροφήσει το στομάχι και να βγαίνουν στα κακάκια ολόκληρα τα χάπια.

συνελθε!!

Niiick
18-11-10, 19:55
Kαι γω εχω διαβασει απο χρηστες προιοντων ανιμαλ, επειδη το επαθε ενας φιλος μου, οτι καποιοι τα βγαζουν αγγιχτα τα χαπια, ουτε καν ανοιγουν οι καψουλες.

deluxe
19-11-10, 09:46
Ε αμα παιρνουν 2 packs στο καθισιο, λογικο μου ακουγεται.

KINK
19-11-10, 11:39
Ε αμα παιρνουν 2 packs στο καθισιο, λογικο μου ακουγεται.

και 10 να παρεις δε νομιζω να συμβαινει..
μεσα στο στομαχι μας λιωνουν κοκκαλα...

Niiick
19-11-10, 14:33
Oταν ειχαμε στειλει mail στο site του animal της universal, μας ειπαν οτι εχει ξανααναφερθει και οτι ισως προκειται για ελλατωματικη παρτιδα. Παντως απο τα 44 πακς τουλαχιστον τα μισα τα ειχε βγαλει ολοκληρα θυμαμαι ελεγε τζαμπα τα λεφτα χαχα.

beefmeup
19-11-10, 15:13
μηπως,τα επερναν μαζι με την ζελατινα??

:green::green::green:

Niiick
19-11-10, 17:20
Αυτο δε το σκεφτηκα:green:

dhmhtrhs
19-11-10, 18:57
μηπως,τα επερναν μαζι με την ζελατινα??

:green::green::green:

xaxaxaaxxaxa

king
29-11-10, 21:38
pedia to megalo kouti exei 44 fakelakia .to kathe fakelaki exei 11 xapia ..gia autous pou proponountai polu sklhra proteinontai 2 fakelakia thn hmera..h normal dosh einai 1.that simple :)

deluxe
29-11-10, 22:11
Ενταξει για τρελες προπονησεις και παλι 2 ειναι πολυ! Εκτος αν πηγαινεις σε αγωνες! Αλλα και παλι καλυτερα 1 pak και 1 adam. ;)

Στελιος
01-12-10, 18:16
εαν τα μασαει καποιος η τα κανει σκονη πειραζει?

deluxe
01-12-10, 19:01
Γιατι να τα μασησεις; Σκονη δε νομιζω να πειραζει, αλλα πως θα το πινεις μετα;

No Cash
01-12-10, 20:34
εαν τα μασαει καποιος η τα κανει σκονη πειραζει?



σε περιπτωση που δεν το εχεις κανει ακομη... ΜΗΝ τα κανεις σκονη.... φιλε μου δεν πινεται με τπτ!!!

ολοκληρα ειναι η καλυτερη λυση...

κομμενα στην μεση επειδη οι ακρες δεν ειναι smooth... κατεβαινουν ακομη πιο δυσκολα... κ ενοχλουν....+ οτι κανεις 2 μερες μεχρι να τα πιεις...

blade1908
01-12-10, 21:01
γειας παιδια οταν περνετε το animal pak και μετα πατε τουαλετα να κατουρα εχουν ενα περιεργο χρωμα η μονο σε εμενα γινετε αυτο??

deluxe
01-12-10, 21:26
Φυσιολογικο ειναι αυτο! Εμενα το παραξενο ειναι οτι με της adam, παρολο που ειναι 2 tabs, τα ουρα ειναι πιο κιτρινα, απ'οτι με το pak!

wonderboy
01-12-10, 21:28
αν εννοεις εντονο κιτρινο χρωμα ειναι νορμαλ μην αγχωνεσαι

Eddie
01-12-10, 21:33
Φυσιολογικο ειναι αυτο! Εμενα το παραξενο ειναι οτι με της adam, παρολο που ειναι 2 tabs, τα ουρα ειναι πιο κιτρινα, απ'οτι με το pak!

Δεν εχει να κανει με το ποσες ταμπλετες παιρνεις!Και γω με τις Multi max που επερνα μια τη μερα,καναρινι ητανε.

Τωρα με τα adam softgels ολα κομπλε!!

Στελιος
01-12-10, 22:35
μαλιστα, ελεγα να το κανω αυτο γιατι δεν τα παω καλα με τα χαπια ιδικα τοσα πολλα! μαλλον θα στραφω σε adam που ειναι εξισου καλες:thumbup:

WiseDragon
02-12-10, 13:13
Το χρωμα οφείλεται στην αποβολή της περίσσιας ποσότητας συμπλεγματος βιταμινων Β απο τον οργανισμο, και ιδιαιτερα της ριβοφλαβινης Β2. Αν πίνετε αρκετο νερο (που ειναι απαραιτητο σε οσουν γυμναζονται) το χρωμα δεν θα ειναι τοσο εντονο, αλλα και παλι δεν υπαρχει λογος ανησυχίας, ο οργανισμος απλα αποβαλλει ότι δεν μπορει να αφομοιώσει.

Να προσθεσω 2 σχολια:
Πρωτον, το animal pak ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σαν πολυβιταμίνη στο χώρο, απλα να το παιρνετε μαζι με ενα καλο γευμα, και οχι σε αδειο στομαχι για να αφομοιώνονται οι βιταμινες καλυτερα. Επισης αν δεν ειστε σκληροπυρηνικοί, δεν υπαρχει λογος να το παιρνετε τις off μερες, υπαρχουν πιο οικονομικες εναλλακτικές στο εμποριο.

Lao
04-12-10, 22:50
γειας παιδια οταν περνετε το animal pak και μετα πατε τουαλετα να κατουρα εχουν ενα περιεργο χρωμα η μονο σε εμενα γινετε αυτο??

Απλά αποβάλλονται οι παραπανίσιες ποσότητες βιταμινών Β. Απόλυτα φυσιολογικό και κανένας λόγος ανησυχίας.



μαλιστα, ελεγα να το κανω αυτο γιατι δεν τα παω καλα με τα χαπια ιδικα τοσα πολλα! μαλλον θα στραφω σε adam που ειναι εξισου καλες:thumbup:

Η Adam δεν έχει καμία σχέση με το Pak. Το να συγκρίνεις μια πολυβιταμίνη με ένα pack, είναι σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.

Ευρης
15-01-11, 11:29
Ρε παιδια ακομα δεν εχω κτλβει το ρολο toy animal-pak. τι 8 σ προσφερει εν τελει?

sofos
15-01-11, 14:24
Ρε παιδια ακομα δεν εχω κτλβει το ρολο toy animal-pak. τι 8 σ προσφερει εν τελει?

placebo effect απ τα καλυτερα placebo που χα ποτε στη ζωη μου :green::green::green:

Ramrod
15-01-11, 17:09
Ρε παιδια ακομα δεν εχω κτλβει το ρολο toy animal-pak. τι 8 σ προσφερει εν τελει?

Βιταμίνες και κάποια αμινοξέα...

Πολυβιταμίνη είναι, απλά όχι για ανθρώπους, για super mutants!

:turtle:

Ευρης
15-01-11, 19:46
mutants????:shock::green:

Lao
17-01-11, 14:41
Ρε παιδια ακομα δεν εχω κτλβει το ρολο toy animal-pak. τι 8 σ προσφερει εν τελει?

Ο ρόλος του, όπως και κάθε πολυβιταμίνης ή «πακέτου», είναι να σου προσφέρει μια πολύ καλή «βάση» πάνω στην οποία θα «πατήσεις» και θα δουλέψουν τα πάντα καλύτερα.

COBRA_STYLE
17-01-11, 14:45
placebo effect απ τα καλυτερα placebo που χα ποτε στη ζωη μου :green::green::green:
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::thumbup:

Adinamos
26-01-11, 23:40
Καλυτερα δεν θα ηταν να χωρισει καποιος τα 11 χαπια σε δυο δοσεις μια με το πρωινο και μια με το μεσημεριανο? Ολα με τη μια πιστευω ακλαυτα πανε τι να πρωτοπρολαβει ο οργανισμος να αφομιωσει..

COBRA_STYLE
27-01-11, 00:29
Καλυτερα δεν θα ηταν να χωρισει καποιος τα 11 χαπια σε δυο δοσεις μια με το πρωινο και μια με το μεσημεριανο? Ολα με τη μια πιστευω ακλαυτα πανε τι να πρωτοπρολαβει ο οργανισμος να αφομιωσει..
σωστος,εγω παντως αμα το επαιρνα ισως το εσπαγα και σε παραπανω δοσεις τσεκαροντας ποια αλληλεπιδρουν μεταξυ τους θετικα ή αρνητικα ως προς την απορροφηση:thumbup:

Adinamos
27-01-11, 11:30
σωστος,εγω παντως αμα το επαιρνα ισως το εσπαγα και σε παραπανω δοσεις τσεκαροντας ποια αλληλεπιδρουν μεταξυ τους θετικα ή αρνητικα ως προς την απορροφηση:thumbup:

Aυτο μου ακουγεται ακομα πιο σωστο. Πως ξερουμε ομως την αλληλεπιδραση αυτη κτλ?

beefmeup
27-01-11, 11:39
Ολα με τη μια πιστευω ακλαυτα πανε τι να πρωτοπρολαβει ο οργανισμος να αφομιωσει..

κ να τα παρεις ολα με την μια δεν εχεις θεμα αφομιωσης,αφου μιλαμε για εντελως διαφορετικα συστατικα μεταξυ τους,τοσο σε συσταση,αλλα κ σε ποσοτητες.

αλλιως θα αφομιωθει το ενα κ σε αλλους χρονους(ενδεχωμενως),κ αλλιως το αλλο.

δλδ τι κανει το σωμα,τα ξεχωριζει ενα-ενα κ διαλεγει τι θα πρωτοαφομοιωσει?:unsure:

Polyneikos
27-01-11, 11:43
Νομίζω ότι η καθε εταιρία εχει την φιλοσοφία της στο πως προτείνει την λήψη...
Αν αρχίσουμε να κανουμε εκπτωσεις υπάρχει περιπτωση να μην εχουμε τα βελτιστα αποτελέσματα.
Με την ίδια λογικη καποιος που θα ήθελα να πιει post με πρωτεινη,υδατανθρακα και κρεατινη οδεν θα μπορουσε,γιατι είναι διαφορετικα πραγματα .Like beef said,το καθενα παίρνει τον δρόμο του.

COBRA_STYLE
27-01-11, 12:35
Aυτο μου ακουγεται ακομα πιο σωστο. Πως ξερουμε ομως την αλληλεπιδραση αυτη κτλ?
οποια δε γνωριζεις τα googlareis!:thumbup:

COBRA_STYLE
27-01-11, 12:40
Νομίζω ότι η καθε εταιρία εχει την φιλοσοφία της στο πως προτείνει την λήψη...
Αν αρχίσουμε να κανουμε εκπτωσεις υπάρχει περιπτωση να μην εχουμε τα βελτιστα αποτελέσματα.
Με την ίδια λογικη καποιος που θα ήθελα να πιει post με πρωτεινη,υδατανθρακα και κρεατινη οδεν θα μπορουσε,γιατι είναι διαφορετικα πραγματα .Like beef said,το καθενα παίρνει τον δρόμο του.


κ να τα παρεις ολα με την μια δεν εχεις θεμα αφομιωσης,αφου μιλαμε για εντελως διαφορετικα συστατικα μεταξυ τους,τοσο σε συσταση,αλλα κ σε ποσοτητες.

αλλιως θα αφομιωθει το ενα κ σε αλλους χρονους(ενδεχωμενως),κ αλλιως το αλλο.

δλδ τι κανει το σωμα,τα ξεχωριζει ενα-ενα κ διαλεγει τι θα πρωτοαφομοιωσει?:unsure:
Aμα ηταν ετσι ρε παιδια,το πιο απλο παραδειγμα,δεν θα γινονταν ολες αυτες οι

ατελειωτες συζυτησεις για το αν τιθεται θεμα απορροφησης ασβεστιου-

ψευδαργυρου την ιδια στιγμη.....και υπαρχουν και αλλα τοσα πολλα που η

ταυτοχρονη ληψη τους εμποδιζει την απορροφηση καποιου αλλου...εγω

ανεφερα απλα τι θα εκανα,τωρα ο καθενας οπως νομιζει πραττει.

beefmeup
27-01-11, 13:49
Aμα ηταν ετσι ρε παιδια,

ετσι ειναι,κ ως επι το πλειστον τσαμπα γινονται οι κουβεντες αυτες,κ αν θες την γνωμη μου,δεν αφορουν τους περισοτερους αθλουμενους,αλλα μονο οσους ασχολουνται με λεπτομεριες τεχνικης κ θελουν να δουν διαφορα απο αυτες.
σε αρκετα ποστ μου το τονιζω οτι κακως ψυριζουμε την μαιμου,η αν θες το οτι την ψυριζουν καποιοι δεν σημαινει οτι ειναι για γενικο ψυρισμα απο ολους,γιατι αυτοι που το κανουν προφανως εχουν κ ενα επιπεδο για να το κανουν.

λες η εταιρια που τα φτιαχνει(κ καθε φαρμακευτικη βασικα που βγαζει βιταμινες) να μην ξερει τι βαζει μεσα,κ σε τι αναλογιες?

με λιγα λογια,ο απλος αθλουμενος που γυμναζεται για να δει μια καλη διαφορα στο σωμα του,θα δει κ με απλα πραγματα κ αυτη ειναι η μονη αληθεια.
οταν φτασει ενα καλο επιπεδο(μετα απο πολλα χρονια,αναλογα το σωμα του),βλεπει τι κανει.
το να καθεται να μου μετραει γραμμαρια κ μικρογραμμαρια ενας αρχαριος ειναι σχεδιο που οδηγει στην αποτυχια σιγουρα,γιατι πολυ απλα δεν θα χει αντοχη στο χρονο.

σιγουρα ομως,απο κει κ περα οπως λες κ συ,ο καθενας κανει οτι νομιζει.

Polyneikos
27-01-11, 13:51
Amen :bowdown::bowdown:

COBRA_STYLE
27-01-11, 14:14
ετσι ειναι,κ ως επι το πλειστον τσαμπα γινονται οι κουβεντες αυτες,κ αν θες την γνωμη μου,δεν αφορουν τους περισοτερους αθλουμενους,αλλα μονο οσους ασχολουνται με λεπτομεριες τεχνικης κ θελουν να δουν διαφορα απο αυτες.
σε αρκετα ποστ μου το τονιζω οτι κακως ψυριζουμε την μαιμου,η αν θες το οτι την ψυριζουν καποιοι δεν σημαινει οτι ειναι για γενικο ψυρισμα απο ολους,γιατι αυτοι που το κανουν προφανως εχουν κ ενα επιπεδο για να το κανουν.

λες η εταιρια που τα φτιαχνει(κ καθε φαρμακευτικη βασικα που βγαζει βιταμινες) να μην ξερει τι βαζει μεσα,κ σε τι αναλογιες?

με λιγα λογια,ο απλος αθλουμενος που γυμναζεται για να δει μια καλη διαφορα στο σωμα του,θα δει κ με απλα πραγματα κ αυτη ειναι η μονη αληθεια.
οταν φτασει ενα καλο επιπεδο(μετα απο πολλα χρονια,αναλογα το σωμα του),βλεπει τι κανει.
το να καθεται να μου μετραει γραμμαρια κ μικρογραμμαρια ενας αρχαριος ειναι σχεδιο που οδηγει στην αποτυχια σιγουρα,γιατι πολυ απλα δεν θα χει αντοχη στο χρονο.

σιγουρα ομως,απο κει κ περα οπως λες κ συ,ο καθενας κανει οτι νομιζει.
σε αυτη την περιπτωση συμφωνω δε θα δει τπτ...απλα εγω στο αρχικο ποστ μου μιλησα τι θα εκανα εγω προσωπικα μιας κ δε θα κανω αυτα που θα κανει ο αρχαριος εφοσον ασχολουμαι 8 χρονια...και οντως εχεις δικιο εκει ψυριζω τη μαιμου αλλα μετα απο καποιο σημειο κ επειτα οσο περναει ο καιρος ψαχνεσαι και για καποιος λεπτομεριες(χωρις να πηγαινεις απαραιτητα για αγωνιστικο επιπεδο);)

Adinamos
27-01-11, 15:17
Ουτε για μενα που ειμαι ο μεσος αθλουμενος θα εχει διαφορα, ισα ισα μου ειναι πααρα πολυ πιο ευκολο να τσιμπαω ενα πακ το μεσημερι παρα τωρα που παιρνω πρωι μουλτι και fish oil, μεσημερι μουλτι και αντιοξειδωτικα, βραδυ μουλτι, αντιοξειδωτικα και fish oil και σπιτι γινεται ενας αχταρμας με κουτακια, χαπια κτλ.
Ασε που δε βλεπω γιατι λετε οτι δε συμφερει οικονομικα. 30 -35 ευρω κανει μια μουλτι που κραταει για ενα μηνα. Κατι τις παραπανω κανει αυτο που κραταει και εναμισι μηνα και εχει και τις παναγιας τα ματια μεσα.
Δηλαδη και περισσοτερα ingredients και ιδια τιμη/δοση με απλες μουλτι και πολυ πιο user friendly.
Γιατι λοιπον να μην το αγορασω?

Slack `N Track
27-01-11, 18:25
Παντως αυτο το concept το ακολουθουν και αλλες μεγαλες φιρμες του χωρου των συμπληρωματων.
Η GNC κυκλοφορει εδω και καιρο διαφορα packs βεβαια ποιο γενικευμενα, η Vitamin shoppe, ξεκιναει και αυτη το λανσαρισμα αναλογων pack.

Φαινετε πως το “all in one” πουλαει.

Και γιατι να μην πουλαει βεβαια αφου ειναι οτι ποιο ευκολο για τον καταναλωτη, και αν το δεις και απο μια αλλη γωνια ισως και ποιο ασφαλες;
(οσο μπορει κανεις να ειναι ασφαλης σημερα)

:food:

COBRA_STYLE
27-01-11, 19:42
Ουτε για μενα που ειμαι ο μεσος αθλουμενος θα εχει διαφορα, ισα ισα μου ειναι πααρα πολυ πιο ευκολο να τσιμπαω ενα πακ το μεσημερι παρα τωρα που παιρνω πρωι μουλτι και fish oil, μεσημερι μουλτι και αντιοξειδωτικα, βραδυ μουλτι, αντιοξειδωτικα και fish oil και σπιτι γινεται ενας αχταρμας με κουτακια, χαπια κτλ.
Ασε που δε βλεπω γιατι λετε οτι δε συμφερει οικονομικα. 30 -35 ευρω κανει μια μουλτι που κραταει για ενα μηνα. Κατι τις παραπανω κανει αυτο που κραταει και εναμισι μηνα και εχει και τις παναγιας τα ματια μεσα.
Δηλαδη και περισσοτερα ingredients και ιδια τιμη/δοση με απλες μουλτι και πολυ πιο user friendly.
Γιατι λοιπον να μην το αγορασω?
καλα ρε συ ποσο παιρνεις??:shock::shock::shock:δεν ειναι καραμελες ρε:green:

Adinamos
27-01-11, 20:58
καλα ρε συ ποσο παιρνεις??:shock::shock::shock:δεν ειναι καραμελες ρε:green:

Παιρνω 2 χαπια τη μερα αντιοξειδωτικα (reflex) ενω η εταιρια προτεινει 3 και 2 σοφττζελς ψαρολαδα (ΟΝ) ενω η εταιρεια προτεινει παλι 3.
Μουλτι παιρνω παλι ολη την ποσοτητα που προτεινει η (MT) εταιρεια (5 χαπια) αλλα οχι ολα μαζι τα σπαω 2-2-1.
Πολλα ειναι :unsure: ?

COBRA_STYLE
27-01-11, 22:27
Παιρνω 2 χαπια τη μερα αντιοξειδωτικα (reflex) ενω η εταιρια προτεινει 3 και 2 σοφττζελς ψαρολαδα (ΟΝ) ενω η εταιρεια προτεινει παλι 3.
Μουλτι παιρνω παλι ολη την ποσοτητα που προτεινει η (MT) εταιρεια (5 χαπια) αλλα οχι ολα μαζι τα σπαω 2-2-1.
Πολλα ειναι :unsure: ?
δεν ξερω τις δοσολογιες αλλα ετσι οπως τα εγραψες στο 1ο ποστ μου φανηκαν καπως....διαβαζα προχθες στο blog του Αντρικου για τις αντιοξειδωτικες ουσιες και τις βιταμινες και παραξενευτηκα...οχι οτι δεν τα ειχα ξανακουσει καποια αλλα ειναι σα να καταρριπονται καποια πραγματα....τσεκαρε το και συ μιας κ μιλαμε για βιταμινες κτλ:thumbup:

Lao
29-01-11, 16:24
Καλυτερα δεν θα ηταν να χωρισει καποιος τα 11 χαπια σε δυο δοσεις μια με το πρωινο και μια με το μεσημεριανο? Ολα με τη μια πιστευω ακλαυτα πανε τι να πρωτοπρολαβει ο οργανισμος να αφομιωσει..

Σύμφωνα με ό,τι λέει η Universal, το ΑΡ είναι σχεδιασμένο να δουλεύει παίρνοντας και τα 11 χάπια μαζί. Είναι «πακέτο», το οποίο έχει την λογική ότι τα χάπια λειτουργούν συνεργιστικά.

Devil
29-01-11, 16:31
Σύμφωνα με ό,τι λέει η Universal, το ΑΡ είναι σχεδιασμένο να δουλεύει παίρνοντας και τα 11 χάπια μαζί. Είναι «πακέτο», το οποίο έχει την λογική ότι τα χάπια λειτουργούν συνεργιστικά.

υπερβολες της universal....

προσωπικα θα το εσπαγα...

αλλα και παλι λεπτομεριες ειναι...

Lao
29-01-11, 16:39
υπερβολες της universal....

προσωπικα θα το εσπαγα...

αλλα και παλι λεπτομεριες ειναι...

Κοίτα, να σου πω πως το σκέφτομαι...

Δεδομένου του ότι πολλοί άνθρωποι έχουν πρόβλημα με τα χάπια και ιδιαίτερα εάν έχουν το μέγεθος (ορισμένων) και το πλήθος του ΑΡ, αν η Universal ήθελε να κάνει το προϊόν πιο ελκυστικό και user friendly, δεν θα έλεγε «πάρτε τα χάπια σε 2, 3 και 4 δόσεις, δεν υπάρχει πρόβλημα»;

Devil
29-01-11, 16:54
Κοίτα, να σου πω πως το σκέφτομαι...

Δεδομένου του ότι πολλοί άνθρωποι έχουν πρόβλημα με τα χάπια και ιδιαίτερα εάν έχουν το μέγεθος (ορισμένων) και το πλήθος του ΑΡ, αν η Universal ήθελε να κάνει το προϊόν πιο ελκυστικό και user friendly, δεν θα έλεγε «πάρτε τα χάπια σε 2, 3 και 4 δόσεις, δεν υπάρχει πρόβλημα»;

δεν πολυ καταλαβα τι εννοεις...

εφοσον λεει οτι η δοση ειναι 2 πακς... δεν ειναι και τοσο users frindly

οτι 8α μπορουσε να την φτιαξει αλλιως ναι θα μπορουσε και να προτινει διαφορετικη δοσολογια....

Lao
29-01-11, 17:06
δεν πολυ καταλαβα τι εννοεις...

εφοσον λεει οτι η δοση ειναι 2 πακς... δεν ειναι και τοσο users frindly

οτι 8α μπορουσε να την φτιαξει αλλιως ναι θα μπορουσε και να προτινει διαφορετικη δοσολογια....

Πάμε πάλι... :green:

Απάντησα πιο πάνω στο παιδί που έλεγε να σπάει τα 11 χάπια σε δύο δόσεις (προφανώς γιατί του πέφτουν πολλά 11 μαζί) λέγοντάς του ότι το ΑΡ είναι «πακέτο» σχεδιασμένο ώστε να τα 11 χάπια να λαμβάνονται ταυτόχρονα λόγω του ότι λειτουργούν το ένα σε συνάφεια με τα υπόλοιπα.

Ακολούθως, είπες «υπερβολές της Universal» και «προσωπικά θα το έσπαγα», οπότε σου ανταπάντησα λέγοντάς σου ότι η Universal δεν έχει λόγο να υπερβάλλει μιας και αν έλεγε «ΟΚ, σπάστε τα 11 χάπια σε όσες δόσεις θέλετε», θα έκανε το προΙόν της πιο ελκυστικό για πολλούς οι οποίο έχουν θέμα με τα πολλά χάπια.

Συνεννοούμαστε; :P

Devil
29-01-11, 17:11
Πάμε πάλι... :green:

Απάντησα πιο πάνω στο παιδί που έλεγε να σπάει τα 11 χάπια σε δύο δόσεις (προφανώς γιατί του πέφτουν πολλά 11 μαζί) λέγοντάς του ότι το ΑΡ είναι «πακέτο» σχεδιασμένο ώστε να τα 11 χάπια να λαμβάνονται ταυτόχρονα λόγω του ότι λειτουργούν το ένα σε συνάφεια με τα υπόλοιπα.

Ακολούθως, είπες «υπερβολές της Universal» και «προσωπικά θα το έσπαγα», οπότε σου ανταπάντησα λέγοντάς σου ότι η Universal δεν έχει λόγο να υπερβάλλει μιας και αν έλεγε «ΟΚ, σπάστε τα 11 χάπια σε όσες δόσεις θέλετε», θα έκανε το προΙόν της πιο ελκυστικό για πολλούς οι οποίο έχουν θέμα με τα πολλά χάπια.

Συνεννούμαστε; :P

ουτε καν... δεν θα το εσπαγα για αυτο το λογο.... δεν ειναι το θεμα μου τα χαπια...

απλα στις ποσοτητες που εχει τις βιταμινες θα τα εσπαγα για λογους αποροφησεις...

διαφωνω στο οτι λειτουργουν το ενα σε συναφεια με τα αλλα.... δεν ισχυει...

Lao
29-01-11, 17:13
ουτε καν... δεν θα το εσπαγα για αυτο το λογο.... δεν ειναι το θεμα μου τα χαπια...

απλα στις ποσοτητες που εχει τις βιταμινες θα τα εσπαγα για λογους αποροφησεις...

διαφωνω στο οτι λειτουργουν το ενα σε συναφεια με τα αλλα.... δεν ισχυει...

Γιατί δεν ισχύει;

Παρεπιπτόντως, πιστεύεις ότι η δοσολογία των βιταμινών στο ΑΡ είναι υψηλή; Πρόσεξε, μιλάω πάντα για ΕΝΑ φακελάκι και όχι για δύο.

COBRA_STYLE
29-01-11, 17:13
ουτε καν... δεν θα το εσπαγα για αυτο το λογο.... δεν ειναι το θεμα μου τα χαπια...

απλα στις ποσοτητες που εχει τις βιταμινες θα τα εσπαγα για λογους αποροφησεις...

διαφωνω στο οτι λειτουργουν το ενα σε συναφεια με τα αλλα.... δεν ισχυει...
that's my point:thumbup:

το AP τα εχει ΟΛΑ μεσα....ετσι υπαρχουν αρκετα που ανταγωνιζονται μεταξυ τους!:thumbup:

beefmeup
29-01-11, 17:15
...ετσι υπαρχουν αρκετα που ανταγωνιζονται μεταξυ τους!:thumbup:

ποια δλδ?

Lao
29-01-11, 17:17
that's my point:thumbup:

το AP τα εχει ΟΛΑ μεσα....ετσι υπαρχουν αρκετα που ανταγωνιζονται μεταξυ τους!:thumbup:

Αν είναι έτσι, τότε ΟΛΕΣ οι πολυβιταμίνες είναι άχρηστες. ΑΝ δηλαδή υπάρχει θέμα «ακύρωσης συστατικών» με 11 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ χάπια, τότε τι ισχύει για τις «κανονικές» πολυβιταμίνες;

Devil
29-01-11, 17:27
Γιατί δεν ισχύει;

Παρεπιπτόντως, πιστεύεις ότι η δοσολογία των βιταμινών στο ΑΡ είναι υψηλή; Πρόσεξε, μιλάω πάντα για ΕΝΑ φακελάκι και όχι για δύο.

οχι για ενα φακελακι ειναι κανονικη... για 2 που λεει η ανιμαλ ειναι πολυ...

γιατι οι δoσεις σε μερικα μεταλα/βιταμινες ειναι μεγαλες...

και μερικα θα μπορουσαν να τα κανουν chelated για καλητερη αποροφηση... αλλα τα εχουν αφησει χημα....

αλλα μπαινουμε σε λεπτομεριες....

Lao
29-01-11, 17:33
οχι για ενα φακελακι ειναι κανονικη... για 2 που λεει η ανιμαλ ειναι πολυ...

γιατι οι δoσεις σε μερικα μεταλα/βιταμινες ειναι μεγαλες...

και μερικα θα μπορουσαν να τα κανουν chelated για καλητερη αποροφηση... αλλα τα εχουν αφησει χημα....

αλλα μπαινουμε σε λεπτομεριες....

Το έχουμε ξαναπεί αυτό.

Η Universal ΔΕΝ λέει να παίρνουμε 2 φακελάκια, ένα λέει.

http://www.animalpak.com/html/sections.cfm?ID=7#Anchor-daily-47857

http://www.animalpak.com/html/article_details.cfm?ID=174



FAQ #3: Do I have to take two packs a day?

No. For the majority of lifters, one pack a day will do. Elite athletes (those preparing for a bodybuilding show or a powerlifting competition, for example) should take two packs daily.

Κατά τα άλλα, συμφωνώ ότι κάποια μέταλλα θα μπορούσαν να τα κάνουν chelated. Ίσως στο μέλλον, όταν αλλάξουν ξανά την φόρμουλα.

Adinamos
29-01-11, 18:14
ουτε καν... δεν θα το εσπαγα για αυτο το λογο.... δεν ειναι το θεμα μου τα χαπια...

απλα στις ποσοτητες που εχει τις βιταμινες θα τα εσπαγα για λογους αποροφησεις...

διαφωνω στο οτι λειτουργουν το ενα σε συναφεια με τα αλλα.... δεν ισχυει...

+1 και εγω.
Ισα ισα μου ειναι παρα πολυ απλο να κατεβασω μια χουφτα χαπια με τη μια και να μην ξαναασχοληθω για τις επομενες 24ωρες.

Ramrod
29-01-11, 18:23
Αν το κάναμε ως εξής? Τις υδατοδιαλυτές βιταμίνες νηστικοί, στο καπάκι το γευμα και μετά τις λιποδιαλυτές? Πάλι με ένα γευμα τις παίρνουμε απλά κάπως διακεκομμένα...

Devil
29-01-11, 22:11
+1 και εγω.
Ισα ισα μου ειναι παρα πολυ απλο να κατεβασω μια χουφτα χαπια με τη μια και να μην ξαναασχοληθω για τις επομενες 24ωρες.

:thumbup:;)


Αν το κάναμε ως εξής? Τις υδατοδιαλυτές βιταμίνες νηστικοί, στο καπάκι το γευμα και μετά τις λιποδιαλυτές? Πάλι με ένα γευμα τις παίρνουμε απλά κάπως διακεκομμένα...

κοιτα το μονο θετικο με τα pak ειναι οτι τις εχουν σπασει τις βιταμινες σε διαφορετικες καπς....

αρα μπορει να τις σπασει οπως γουσταρει ο καθενας....

μπορεις να βαλεις τις λιποδιαλητες μετα απο γευμα... τα μεταλα με αδειο στομαχι... την C μετα την προπονηση... τις B πριν απο την προπονηση... και τα υπολοιπα οπου σου κ**λωσει....

γενικα μπορεις να κανεις οτι θες...;):toast: