PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντικατάστατα γεύματος



Theristis
22-10-06, 15:02
Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για τα υποκατάστατα διατροφής μου πρότειναν να πάρω το myoplex original για να αντικαταστήσω 2 γεύματα μου με αυτό εσείς τι μου προτείνετε?
:?

Duke-Nukem
22-10-06, 17:54
Το υποκατάστατο γεύματος το παίρνεις όταν βρίσκεσαι σε μέρος στο οποίο δεν είναι εφικτό να έχεις κανονικό γεύμα. Το πρόβλημα με τα υποκατάστατα είναι ότι ναι μεν προσφέρουν επαρκή θρεπτικά στοιχεία αλλά λόγο της υγρής φύσης τους είναι ευκολοχώνευτα με αποτέλεσμα να ξαναπεινάσεις σε σύντομο διάστημα. Η πρόταση μου είναι να ενισχύσεις περισσότερο τα γεύματα σου και το υποκατάστατο να το παίρνεις ως συμπλήρωμα. Μπορείς να το πάρεις μετά την προπόνηση ή/και το πρωί μαζί με πρωινό.

billys15
22-10-06, 20:04
δλδ απ'οτι καταλαβα,τα υποκαταστατα ειναι καλυτερα να χρησιμοποιουνται σαν συμπληρωματα; να τρως το φαγητο σου,αλλα και να παιρνεις και το υποκαταστατο για να συμπληρωσεις;

ajax
24-10-06, 11:03
παιδια μολις πηρα την original tis myoplex.οποτε περιμεντε αν θελετε να σας πω αν παρατηρησα κατι 8)

Saitek
24-10-06, 15:08
Βρε παιδιά δεν είναι λίγο ακριβές αυτές οι σοκολάτες ?.. Θέλω και εγώ να πάρω τις deluxe της myoplex αλλα 30-40 ευρο για μια 12άδα ειναι ..κοροιδία ? Σκοπός μου βασικά ειναι να καταναλώνω απο 1 καθε μέρα στο σχολείο

sakisboy
24-10-06, 17:22
Βρε παιδιά δεν είναι λίγο ακριβές αυτές οι σοκολάτες ?.. Θέλω και εγώ να πάρω τις deluxe της myoplex αλλα 30-40 ευρο για μια 12άδα ειναι ..κοροιδία ? Σκοπός μου βασικά ειναι να καταναλώνω απο 1 καθε μέρα στο σχολείο

sta 30 euro an tis brikes einai poli kalli timi kai ego thelo.an den se simferoun kane ena santouitsaki me ta katalila kai perne mazi sou.i sokolates einai gia eidikes stigmes px ego perno mono otan den prolabeno na mageirepso.