PDA

Επιστροφή στο Forum : Πονος μεταξυ πλατης και πλαγιων κοιλιακων



blackgym
22-02-09, 15:08
τιν μερα τριτη εκανα μονοζυγο οταν στις τελευταιες επαναληψεις ενιωσα ενα πονο σαν κραμπα με τραβιγμα στους πλαγιους κοιλιακους ακριβως στο τελιωμα τους και αρχη της πλατης κοντα στο φτερο

τι μπορει να ειναι ?ξεκουραστικα 2-3 μερες πηγα παλι gym alla με εποιασε χειροτερα και τωρα δεν μπορω να κουνησω ουτε να κοιμηθω μηπως ξερει κανεις τι ειναι πηρα ενα brufen kai εβαλα counterpain alla τιποτα..

mantus3
22-02-09, 15:36
brufen 600ari? βασικα οταν κανεις ελξεις τιναζεις τα ποδια?

Billy
22-02-09, 15:38
μάλλον θλάση/τράβηγμα στον Πλατη Ραχιαίο, τα λεγόμενα "φτερά", έχεις πάθει γιατί αυτός είναι ο μύς που γυμνάζεις όταν κάνεις μονόζυγο.
Ξεκούρασε τον γιά καμιά βδομάδα και θα περάσει.

blackgym
22-02-09, 15:40
πηρα brufen 500ari tipota..βασικα ειναι σε πλαγιο κοιλιακο σκρφτομαι για νοσοκομειο..ποναει φρικτα..μπορει και να τιναζω μερικες φορες τα ποδια..

stavro
22-02-09, 18:04
φιλε blackgym ... βολιδα στον γιατρο μου ετυχε κατι τετοιο πριν ενα χρονο τελικα ηταν μυικοι σπασμοι, εκανα θεραπεια με muscoril, voltaren και δυστηχως arcoxia μετα εμαθα οτι το φαραμακο αυτο αμερικανικης προελευσηςειναι απαγορευμενο στην αμερικη ενω στην ελλαδα συνταγογραφηται κανονικα απο τους γιατρους :evilno:

blackgym
22-02-09, 22:14
πηγα στον γιατρο εκανα ακτινογραφιες μου εδωσε κατι χαπια μυοχαλαροτικα και εβαλα και ενα εμπλαστρο θα κανω και μια βδομαδα αποχη απο γυμναστηριο και βλεπουμε..κανενα φυσιοθεραπευτη ξερετε να μου προτινετε?

the_big_litho
22-02-09, 23:38
και ποια ηταν η διαγνωση του γιατρου?

blackgym
23-02-09, 00:53
θλαση σε μυ.. τωρα ειμαι ποιο χαλαρα με εμπλαστρο..

toumpanosss
23-02-09, 05:36
Μιπως ξερεις συγκεκριμενα σε ποιο μυ ?

blackgym
23-02-09, 15:40
πλαγιος κοιλιακος ειναι σιγουρα δεν μου ειπαν που πανω σε πλευρο ειναι παντος σιγουρα

blackgym
23-02-09, 17:32
να ρωτησω τωρα που ειμαι off για καμια βδομαδα λογω γραμμωσης που κανω ανεβαζω τις θερμιδες οστε να φτασω θερμιδες συντηρησης?

Rise above
23-02-09, 23:45
είχα πάθη ακριβώς το ίδιο στο δεξί στήθος απίστευτος πόνος , σε φάση άμα έπαιρνα βαθιά αναπνοή με πόναγε και να ήθελα δεν μπορούσα να πάρο καν full αναπνοές ο, γιατρός δεν μου έδωσε τίποτα απόλυτος μου pe μονο ξεκούραση και οdός σε 1 βδομάδα είχε περάσει