PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξερει κανεις?



thegravijia
24-02-09, 13:07
ξερει κανεις τι κανει αυτη η ασκηση εδω??

http://www.youtube.com/watch?v=zdWcnd92h_g

KATERINI 144
24-02-09, 13:46
ομους-στηθος μάλλον, πρώτη φορά τη βλεπω αλλα απο την κίνηση κατι τετοιο θα είναι.

Muscleboss
24-02-09, 16:01
κάτι τέτοιο φαίνεται και σε μένα, την έχω ξαναδεί στο νετ, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ και να σου πώ την αλήθεια, αυτή η περιστροφή που κάνουν οι ώμοι από αυτή τη γωνία δε μου αρέσει ιδιαίτερα, από πρώτης όψεως μου φαίνεται λίγο επικίνδυνη για τραυματισμό, ειδικά αν φοτώσεις περισσότερα κιλά.

ΜΒ

the_big_litho
24-02-09, 16:20
συμφωνω, συνδιαστικη ασκηση εκτασεων στηθους και προτασεων για την προσθια κεφαλη του ωμου... μοιαζει λιγο με cross over με λαβες απο κατω

slaine
24-02-09, 22:59
μου θυμίζει ασκήσεις απο τις πολ τέχνες. αν σε ενδιαφέρει η υπερτοφία δε θα συνιστούσα κάτι τέτοιο.

exterminator
08-05-09, 00:04
μου θυμίζει ασκήσεις απο τις πολ τέχνες. αν σε ενδιαφέρει η υπερτοφία δε θα συνιστούσα κάτι τέτοιο.

Και 'μένα τα ίδια μου θύμισε.
Εγώ την έκανα ανάποδα (μπρούμυτα) αλλά όταν ασχολιόμουν με κολύμβηση και ήθελα να κάνω πεταλούδα.

TRIANTAFYLLOU
08-05-09, 02:11
έχει βαθμό επικυνδυνότητας αυτή η άσκηση αλλα επειδή γίνετε ζεστός μειώνετε η πιθανότητα , όπως είπατε γυμνάζει ώμους και στήθος αλλά κυρίως δημιουργεί και μεγάλη υπεραιμία στην περιοχή λόγω συνδιαστικών μυικών ομάδων έχει πολλά χρόνια που είχα κάνει κάτι τέτοι αλλα δεν το έκανα πολλές φορες γιατί είχα και πρόβλημα με τον ώμο μου απο το ατύχημα