PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Protein και Κρεατίνη μαζί?



Theristis
23-10-06, 23:17
Μπορώ ενώ πέρνω Κρεατίνη ταυτόχρονα να χρησιμοποιώ και μία Whey protein 100%?Άμα μπορώ ποια θα μου προτείνατε πως να την χρησιμοποιώ και άμα σταματήσω να την πέρνω θα χάσω ότι θα έχω επιτύχει?

Γενικά είμαι σε μία φάση που ακολουθώ όγκο όπως με συμβουλεύσατε και εσείς και θέλω να αρχίσει να φεύγει το πλαδαρό που έχω στο κορμί μου και ιδιαίτερα γύρω απο την κοιλιά και να αρχίσω σιγα σιγά να εμφανίζω μυϊκό ιστό.Εσείς πια συμπληρώματα θα με συμβουλεύατε να πάρω για να βοηθηθώ στον σκοπό μου.Χρησιμοποιώ μία πρωτεϊνη της EAS Whey Protein 100%.

billys15
24-10-06, 14:42
αν εννοεις ταυτοχρονα,δλδ να αναμιγνυεις κρεατινη και πρωτεινη,δεν γνωριζω,αλλα ξερω οτι αν τα χρησιμοποιεις οπως πρεπει (π.χ. κρεατινη και μετα 30 λεπτα πρωτεινη η κατι τετοιο) και την περιοδο που παιρνεις το ενα να παιρνεις και το αλλο,τοτε ναι ειναι καλα

sakisboy
24-10-06, 17:36
αν εννοεις ταυτοχρονα,δλδ να αναμιγνυεις κρεατινη και πρωτεινη,δεν γνωριζω,αλλα ξερω οτι αν τα χρησιμοποιεις οπως πρεπει (π.χ. κρεατινη και μετα 30 λεπτα πρωτεινη η κατι τετοιο) και την περιοδο που παιρνεις το ενα να παιρνεις και το αλλο,τοτε ναι ειναι καλα

manges to gala skotonei tin kreatini.min ta pinetai pote mazi.

pushhead
25-10-06, 14:44
αν εννοεις ταυτοχρονα,δλδ να αναμιγνυεις κρεατινη και πρωτεινη,δεν γνωριζω,αλλα ξερω οτι αν τα χρησιμοποιεις οπως πρεπει (π.χ. κρεατινη και μετα 30 λεπτα πρωτεινη η κατι τετοιο) και την περιοδο που παιρνεις το ενα να παιρνεις και το αλλο,τοτε ναι ειναι καλα

manges to gala skotonei tin kreatini.min ta pinetai pote mazi.

υπαρχει καποια ερευνα για αυτο?

CHANGO
03-11-06, 02:46
ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΣΕ ΔΟΣΟΛΟΓΙΕΣ Κ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΙΝΟΥΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕ ΠΡΩΤΕΙΝΗ+ΔΕΞΤΡΟΖΗ ΣΕ ΕΝΑ ΣΕΪΚΕΡ ΜΕ ΝΕΡΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΟΥ.

sakisboy
04-11-06, 05:19
αν εννοεις ταυτοχρονα,δλδ να αναμιγνυεις κρεατινη και πρωτεινη,δεν γνωριζω,αλλα ξερω οτι αν τα χρησιμοποιεις οπως πρεπει (π.χ. κρεατινη και μετα 30 λεπτα πρωτεινη η κατι τετοιο) και την περιοδο που παιρνεις το ενα να παιρνεις και το αλλο,τοτε ναι ειναι καλα

manges to gala skotonei tin kreatini.min ta pinetai pote mazi.

υπαρχει καποια ερευνα για αυτο?

to eixa diabasei kapou tha prospathiso na to bro.
Opos episeis diabasa oti tin kreatini prepi na tin pinoume kateytheian molis tin etoimazoume kai na min tin afinoume poli ora etoimi mes to nero i ximo giati xanei ton biologiko bathmo tis. :(

promitheas
05-11-06, 12:34
Eρευνητές εξέτασαν το διαφορετικό συνδυασμό θρεπτικών στοιχείων και λήψης χρόνου στα αποτελέσματα της άπαχης μυϊκής μάζας (lean body mass –LBM) και δύναμης.Συγκεκριμενα για τη πρωτεΐνη whey σε μονή χρήση η σε συνδιασμό.Τα συμπεράσματα ήταν ότι ο συνδυασμός και των τριών (whey, carbs and creatine) ήταν ο περισσότερο αποτελεσματικός για αύξηση της LBM και ισχύος.
Οι ερευνητές παρουσίασαν ότι παίρνοντας αυτόν το συνδυασμό σε συγκεκριμένες χρονικές στιγμές έχουν δραματικά αποτελέσματα πάνω στην άπαχη μάζα και ισχύ.
Συνιστατε :

MIX
1. whey protein
2. Carbs (glucose or maltodextrin)
3. Creatine Monohydrate

How much
30 εως 50gr Whey
75 εως 100 gr Carbs
3 εως 5 gr Creatine mono

When
Περνετε το μισο αμέσως πριν το gym και το άλλο μισό αμέσως μετα

Κάποιοι άνθρωποι προχωρούν και ακόμα παραπέρα παίρνοντας και κατά τη διάρκεια της προπόνησης, προτιμάται κατά τη διάρκεια της νερό