PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρήξη χιαστού με μετατόπιση επιγονατίδας - Αποθεραπεία



newbie
26-10-06, 10:02
Οκ θα μου πείτε ρε νιουφη τι θέμα είναι αυτό που ανεβάζεις...στα συμπληρώματα;;;;;

ακούστε με προσοχή γιατί το θέμα είναι πολύ σημαντικό

η αρραβωνιαστικιά μου είχε ένα μικρό ατύχημα που οδήγησε δυστυχώς σε μια αρθροσκόπηση ...

εδώ και ένα χρόνο δεν είδαμε αποτελέσματα με την φυσιοθεραπεία (δεν μπορείτε να φανταστείτε που έτρεχα)... με τα πολλά δοκιμάζει και παουερπλεϊτ και αρχίζουμε και βλέπουμε βελτίωση...

τώρα είμαστε σε φάση σκληρής γυμναστικής δηλαδή το πρωί κάνει ισομετρικές ασκήσεις με λάστιχο και το απόγευμα βάρη (μην φανταστείτε βαριά ελαφριά) και μισή ώρα αερόβια και 3 φορές την εβδ. παουερπλεϊτ...

όλα καλά με την γυμναστική κανένα πρόβλημα...

όμως είναι αρκετό κουραστικό αν και λαμβάνει πρωτεΐνη διότι είναι 5 κιλά κάτω στον μυ θα ήθελα να μου πείτε αν πρέπει να πάρει κάποιο επιπλέον συμπλήρωμα που θα τις δίνει την απαραίτητη ενέργεια να βγάλει το πρόγραμμα.

σας ευχαριστώ

sakisboy
26-10-06, 13:44
sigoura meta tin gimnastiki dextrozi i kapoio allo ydatanthraka.pano stin proponisei mporei na pinei kati san energy drink me guarana i kafeini.

ajax
26-10-06, 14:40
υδατανθρακας φυσικα και κανα post-work συμπληρωμα.Η EAS εχει ενα καλο.

epote
29-10-06, 12:39
γιατι κανει γυμναστικη?

θελω να πω αγωνιζεται? Ποιον χιαστο εκοψε και ποσο πολυ, τι εγχειριση εκανε για τη διορθοση, εχετε προσβαση ανεξαρτητη σε καποιο EMS?

newbie
30-10-06, 13:01
γιατι κανει γυμναστικη?

θελω να πω αγωνιζεται? Ποιον χιαστο εκοψε και ποσο πολυ, τι εγχειριση εκανε για τη διορθοση, εχετε προσβαση ανεξαρτητη σε καποιο EMS?

πρέπει να κάνει γυμναστική για την ενδυνάμωση του ποδιού....η φυσιοθεραπεία δεν ήταν αρκετή διότι έχανε τον έλεγχο του γονάτου της... όποτε έπρεπε να ενδυναμώση το πόδι...

έκοψε τον αριστερό χιαστό και μετατόπιση επιγονατίδας η εγχείρηση έγινε στο Ιατρικό του Π. Φαλήρου....