PDA

Επιστροφή στο Forum : Κον προγραμα....



kon
05-03-09, 19:59
για σασ παιδια ειμαι νεο μελοσ.....θα ηθελα να σας ρωτησω γαι ρο προγραμα που εχω κανω......δευτεα στηθος ........τριτι πλατη.......τεταρτη δικεφαλα τρικεφαλα......παρασκευη ποδια ομους ..... και κυριακη αεροβια 30-40 λεπτα 3-4 σετ με 12 επαναληψεις και σε καθε σετ αυξανω το βαροσ και μιωνω τισ επαναλιψεισ...τι λετε καλοοοο? σινδιαζο πρωτεινη και κρεατινη και εχω καλη μυικη αναπυιξη...

slaine
05-03-09, 20:19
κατ'αρχάς καλώς ήρθες. πέρνα και από το "νέα μέλη" να σε γνωρίσουμε.

όσονα φορά αυτά που ρωτάς μας δίνεις ελάχιστες πληροφορίες για να σχολιάσουμε. επίσης το ίδιο πρόγραμμα για κάποιους είναι καλό και για άλλους κακό, ή έστω όχι τόσο καλό. ακόμα και για τον ίδο άνθρωπο ανά περιόδους αλλάζει αυτό.

goutsos
05-03-09, 21:06
δηλαδη μετα απο στηθος κ πλατη πας για χερια?κ αντεχεις?

peris
05-03-09, 22:27
δηλαδη μετα απο στηθος κ πλατη πας για χερια?κ αντεχεις?

+1 καθολου καλο το σπλιτ κατα τη γνωμη μου επισης βαζεις τα ποδια που ειναι το μισο σου σωμα με ομους

γραψε ομως αν θες αναλυτικα τι ασκησεις κανεις σετ επαναληψεις τεχνικες αν χρησιμοποιεις ετσι με ενα ξερο σπλιτ που εγραψες δε μπορουμε να πουμε και πολλα

kon
08-03-09, 22:37
λοιπον θα σας πο αναλθτικα το προγραμα μου

kon
08-03-09, 23:02
ΣΤΗΘΟΣ-ισο παγκο 4σετ10 επαναλιπσεις αυγανοντας το βαρος..ΕΠΙΚΛΙΝΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ-4σετ10 επαναλιπσεις αυξανοντας το βαρος σε καθε σετ..ΚΑΤΑΚΛΙΝΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ- παλι στο ιδιο στιλ...PULL OVER ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ-4 σετ με μεγιστο βαρος....ΔΙΑΣΤΥΡΟΣΕΙΣ ΣΤΙΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ-4 σετ αυξανοντασ το βαρος...την πρωτη εβδομαδα αυτο τιν επομενη αλλαζο τισ ασκησεις.....

ΠΛΑΤΗ-οπισθολεμιεσ και επμροσθολεμιες ελξεισ 4 σετ 10 επαναληψει..ΚΟΠΙΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ-4 σετ τον 10 αυξανοντασ το βαρος...
ΚΟΠΙΛΑΤΙΚΙ ΑΠΟ ΚΑΘΗΣΤΗ ΘΕΣΗ-4*10.....

ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ-καμψεισ με ισια μπαρα....καμψεισ με αλτηρες απο ορθια θεση...αυστηρες καμψεισ απο ορθια θεση...καμψεισ σφυριου..και καθε βδομαδα αλλαζο τισ ασκησεισ..ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ-βυθισεισ τρικεφαλων..εκτασεις στην τροχαλια...πιεσεις με μπαρα στον παγκο...

ΠΟΔΙΑ-..σκουτ.....εκτασεισ ποδιων...πρεσα με γονια 45 μοιρες...αρσεισ κνημων στο μηχανημα και αρσεις του γαιδαρου για κνημες...και για μοιριεοθσ δικεφαλοθς αρσεις θανατου με αλιγιστα ποδια...

ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-ολεσ τισ βασικεσ ασκησεισ

ΚΑΡΑΧΙΕΟΙ-αρεις θανατου και στο μηαχανιμα.......τα σετ και οι επαναλιψεισ ειναι στο ιδιο μοτιβο....

peris
08-03-09, 23:13
ομους δεν κανεις?ποσα κιλα σηκωνεις στις βασικες?

napstor
08-03-09, 23:48
γιατι κανεις τοσες πολλες ασκησεις με τοσα πολλα σετ?
στηθος για παραδειγμα κανεις 20 σετ :shock:
με ολα αυτα γινεται υπερπρονηση και δεν συμβαινει ουτε μυϊκη αναπτυξη ουτε δυναμη.μειωσε μονο στις βασικες αν θες προοδο

kon
12-03-09, 16:08
κανω ομουσ απλα τους ξεχασα...δηλαδει μ προτινεται να κανω τισ βασικες ασκησεισ και να τισ αλαζω καθε εβδομαδα...τορα τα κιλα ποθ παιζο ειναι καλα πχ...μπαρα 85 κατακλινι 75 κατακλινι 70 καπωσ ετσι.....τι λετε εσεις τι να κανω ακριβος??

kon
12-03-09, 16:10
συγνωμη...επικλινι 75 και κατακλινι 70