PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτεϊνη 100% με πρόγραμμα όγκου?



Theristis
26-10-06, 23:11
Παιδειά πρώτα απο όλα σας ευχαριστώ όλους γιατί μου έχουν φανεί πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σας γι'αυτό τον λόγο θα ήθελα να σας κάνω άλλη μια ερώτηση.Έχω ξεκινίσει μιας και είμαι ακόμα στην αρχή όπως μου έχετε πει πρόγραμμα όγκου η απορία μου είναι η εξής το συμπλήρωμα που πέρνω είναι πρωτεϊνη 100% Whey της EAS αυτή η πρωτεϊνη με βοηθάει στον σκόπό μου ή θα πρέπει να πάρω κάποια με υδατάνθρακες σας παρακαλώ κατατοπίστε με.

Revan
27-10-06, 00:29
Καλησπέρα φίλε, δεν ήξερα ότι η EAS έχει whey 100%, αλλα όπως και να χει , κατα την γνώμη μου κράτα το. Ο υδατάνθρακας μπορεί να μπεί πολύ εύκολα στην διατροφή μας γιατι τον συναντάμε σε πολλά τρόφιμα.

Γιαυτό δεν πιστεύω οτι χρειάζεσαι υδατάνθρακα στο συμπληρωμά σου. Καλήτερα επένδυσε τα λεφτα σου σε πρωτείνη μαζι με μια καλή διατροφή υψηλή σε υδατάνθρακα και πρωτείνη φυσικά και ο όγκος θα ερθει.

Χρησιμοποίησε όμως δεξτρόζη και μαλτοδεξτρίνη στο ρόφημα πρωτείνης σου, για περισσότερες πληροφορίες διάβασε το άρθρο του muscleboss.

Σας αφίνω τώρα εχω να φαώ το ριζάκι με τον τόνο μου. :pale:

Gasturb
27-10-06, 02:33
Theristis> η απαντησή σου στο forum: http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=95\

Raven> το 100% είναι διαφημιστικο τρικ αυτη η πρωτεινη έχει maximum 82%.

Theristis
27-10-06, 09:13
Σας ευχαριστώ
:army2: