PDA

Επιστροφή στο Forum : Bulk whey (M Double You)



Gregory G
07-03-09, 16:43
παιδια τη γνωμη εχετε για το συγεκριμενο συμπληρωμα αξιζει τιποτα???? :???:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6692&stc=1&d=1258538207


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6693&stc=1&d=1258538207


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6694&stc=1&d=1258538207

KM2909
07-03-09, 17:30
κανε εντιτ στο ποστ σου κ φτιαξτο σωστα
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=744
δες και στα υπολοιπα σχετικα τοπικ για να δεις πως πρεπει να ειναι το ποστ σου... :wink:

SGP
22-07-09, 00:46
παιδια θελω την γνωμη σας οσον αφορα την ποιοτητα της bulk whey της mdy....

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3777&stc=1&d=1248239860

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3778&stc=1&d=1248239860

**** Όταν ανοίγουμε ένα τόπικ για αποψεις περι συγκεκριμενου συμπληρώματος είναι απαραίτητα καποια στοιχεία του ,όπως φωτο,ετικετα με τα συστατικα κτλ.Επίσης μπαίνει στην Ενότητα Αξιολόγηση Συμπληρωματων.Edited by Mods Team ****

SGP
24-07-09, 00:02
παιδια την εχει δοκιμασει κανεις?

KATERINI 144
24-07-09, 19:37
αν παρεις μη διαλεξεις σοκολατα, σαν γευση δε λεει καθολου, για αλλη γευση δεν ξερω, δοκιμασε.

SGP
25-07-09, 01:05
απο ποιοτητα καλη ειναι?

psychedelic
24-11-09, 16:12
πειτε ρε παιδια αμα μπορειτε για αυτη την πρωτεινη

sTeLaKoS
24-11-09, 23:32
Πολύ λίγη πρωτείνη στη προτεινόμενη δοσολογία. Πρέπει να πίνεις 2 σκουπ, το διπλάσιο δηλαδή, για να πιάσεις 32 γραμμάρια πρωτείνης.
Οπότε οι 99 δόσεις που λέει γίνονται απευθείας 50.
Την έχει φίλος μου σε γεύση σοκολάτας αλλά δε τη δοκίμασα για να σου πω τη γνώμη μου, πάντως δεν έχει παραπονεθεί ως τώρα.

psychedelic
25-11-09, 18:35
Πολύ λίγη πρωτείνη στη προτεινόμενη δοσολογία. Πρέπει να πίνεις 2 σκουπ, το διπλάσιο δηλαδή, για να πιάσεις 32 γραμμάρια πρωτείνης.
Οπότε οι 99 δόσεις που λέει γίνονται απευθείας 50.
Την έχει φίλος μου σε γεύση σοκολάτας αλλά δε τη δοκίμασα για να σου πω τη γνώμη μου, πάντως δεν έχει παραπονεθεί ως τώρα.

οκ πατριδα, σε ευχαριστω πολυ

Ramrod
12-05-10, 13:30
Για όποιον ενδιαφέρεται τη δοκίμασα σήμερα...

Διαλυτότητα έχει αρκετά καλή...
Εμένα η σοκολάτα μου άρεσε αρκετά που πήρα.

Η βλακεία είναι ότι νόμιζα πως δεν έχει ασπαρτάμη μέσα και τελικά έχει...και ακεσουλφάμη. Αλλά 2 κιλά είναι, θα με βλάψουν...?:unsure:

Svein
12-05-10, 13:34
Για όποιον ενδιαφέρεται τη δοκίμασα σήμερα...

Διαλυτότητα έχει αρκετά καλή...
Εμένα η σοκολάτα μου άρεσε αρκετά που πήρα.

Η βλακεία είναι ότι νόμιζα πως δεν έχει ασπαρτάμη μέσα και τελικά έχει...και ακεσουλφάμη. Αλλά 2 κιλά είναι, θα με βλάψουν...?:unsure:


Που κανει κακο?

Ramrod
12-05-10, 14:24
Που κανει κακο?

Νομίζω πως η ακεσουλφάμη-Κ είναι καρκινογόνα...ή τέλως πάντων θυμάμαι πως είναι βλαβερή. Βέβαια και το βενζολικό νατριο που έχει η κοκακόλα είναι βλαβερό αλλά ολοί πίνουμνε...

ίσως κάποιος να μπορεί να σχολιάσει κάτι παραπάνω...

Ramrod
12-05-10, 23:06
παιδιά την MDY τη θεωρείται αξιόπιστη εταιρεία?

Πήρα την συγκεκριμένη πρωτεϊνη αλλά τα συστατικά που αναγράφει επάνω δεν είναι ακριβώς ίδια με τα συστατικά που δίνει το επίσημο(?) store της εταιρείας. Επίσης και το προφίλ αμινοξέων έχει διαφορές.
Και κάτι άλλο που παρατήρησα. Το κουτί στο μαγαζί που είχα στα χέρια μου και διάβαζα τα συστατικά τα έγραφε και στα ελληνικά. Αυτό που μου έδωσε ο πωλητής έχει μόνο Ολλανδικά, Αγγλικα και Γερμανικά νομίζω (απλα του είπα πως θέλω αλλη γευση απο εκείνη που κρατούσα και μου την εδωσε ο ίδιος απο το ράφι)...

Δε θέλω να γίνομαι σπαστικός απλά δεν έχω και ιδιαίτερη εμπειρία στις αγορές πρωτεϊνης και παραξενεύτηκα λιγάκι...

Tasos Green
12-05-10, 23:26
την είχα δοκιμάσει ένα φεγγάρι..... δεν με ενθουσίασε για να την ξαναπάρω.... το μόνο που θα θυμάμαι από αυτή την πρωτεΐνη είναι η γεύση της, απαράδεκτη.... δεν ξερό αν πρόσφατα την άλλαξαν αλλά η γεύση σοκολάτα που πήρα ήταν απαράδεκτη.

Ramrod
12-05-10, 23:29
την είχα δοκιμάσει ένα φεγγάρι..... δεν με ενθουσίασε για να την ξαναπάρω.... το μόνο που θα θυμάμαι από αυτή την πρωτεΐνη είναι η γεύση της, απαράδεκτη.... δεν ξερό αν πρόσφατα την άλλαξαν αλλά η γεύση σοκολάτα που πήρα ήταν απαράδεκτη.

Ρε φίλε η σοκολάτα που έχω εγώ έχει πολύ καλή γευση! Σα παγωτό είναι...

Εχω αρχίσει και πανικοβάλομαι... :unsure::confused:

Tasos Green
12-05-10, 23:45
γιατί πανικοβάλλεσαι? δεν σου είπα ότι σαν πρωτεΐνη δεν είναι καλή ποιοτικά... είπα ότι δεν με ενθουσίασε (23 γραμμάρια είναι το scoop και από αυτά μόνο τα 16 είναι πρωτεΐνη πράγμα που σημαίνει ότι για να καλύψεις της ημερήσιες ανάγκες σου θα τελειώσει γρήγορα)... όσο για την γεύση μπορεί και να άλλαξε δεν ξέρω εγώ την είχα πάρει τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε και εκτός ότι γινόταν σαν κρεμά η σοκολάτα δεν μού άρεσε και καθόλου... αν εσένα σου αρέσει τι αγχώνεσαι?

Ramrod
13-05-10, 00:03
μάλλον δε διάβασες το πιο πάνω ποστ μου περι συστατικών κλπ.

Αλλά αυτό με την ποσότητα δε το καταλαβαίνω που λέτε. Απλά έχει πιο μικρό scoop. δηλαδή της ΟΝ βγάζει πιο πολλές δόσεις? Εγώ με ηλεκτρονική ζυγαριά ζυγίζω την ποσότητα. Στα 100γρ 76γρ πρωτεϊνης. Βάζω 30γρ όπως είναι η δόση για τις άλλες και παίρνω τα αντίστοιχα γραμμάρια. Πρέπει να λαμβάνω τη δώση που μου λέει η εταιρεία? Η μια στα 30 δίνει 24γρ πρωτεϊνης η άλλη δίνει 22γρ πρωτεϊνης. Εκτός αυτού το προφιλ αμινοξέων της είναι πολύ καλό...
Το πρόβλημά μου είναι πως φοβάμαι μήπως έχει Hemo αντί για πρωτεϊνη μέσα. Η τίποτα χειρότερο! Τους λόγους τους έγραψα πιο πάνω...και η γευση είναι πολύ καλή ενώ κάποιοι είπατε ότι είναι χάλια. Ναι μεν είναι υποκειμενικό αλλά απο το "χαλια" στο "πολύ καλό, σαν παγωτό σοκολάτα" υπαρχει χάσμα. Εκτός και αν δε σας αρέσουν τα παγωτά και οι σοκολάτες...

Α, ούτε με τα συστατικά που έχουν ποσταριστεί στο εν λόγο θέμα ταυτίζονται, αλλά είναι στα 25 γρ στη δικιά μου (και παίζει ρόλο και η γευση).

Απλά σκέφτομαι μήπως είναι απομίμηση η δεν ξέρω και εγώ...

Tasos Green
13-05-10, 03:00
μάλλον δε διάβασες το πιο πάνω ποστ μου περι συστατικών κλπ.

Αλλά αυτό με την ποσότητα δε το καταλαβαίνω που λέτε. Απλά έχει πιο μικρό scoop. δηλαδή της ΟΝ βγάζει πιο πολλές δόσεις? Εγώ με ηλεκτρονική ζυγαριά ζυγίζω την ποσότητα. Στα 100γρ 76γρ πρωτεϊνης. Βάζω 30γρ όπως είναι η δόση για τις άλλες και παίρνω τα αντίστοιχα γραμμάρια. Πρέπει να λαμβάνω τη δώση που μου λέει η εταιρεία? Η μια στα 30 δίνει 24γρ πρωτεϊνης η άλλη δίνει 22γρ πρωτεϊνης. Εκτός αυτού το προφιλ αμινοξέων της είναι πολύ καλό...
Το πρόβλημά μου είναι πως φοβάμαι μήπως έχει Hemo αντί για πρωτεϊνη μέσα. Η τίποτα χειρότερο! Τους λόγους τους έγραψα πιο πάνω...και η γευση είναι πολύ καλή ενώ κάποιοι είπατε ότι είναι χάλια. Ναι μεν είναι υποκειμενικό αλλά απο το "χαλια" στο "πολύ καλό, σαν παγωτό σοκολάτα" υπαρχει χάσμα. Εκτός και αν δε σας αρέσουν τα παγωτά και οι σοκολάτες...

Α, ούτε με τα συστατικά που έχουν ποσταριστεί στο εν λόγο θέμα ταυτίζονται, αλλά είναι στα 25 γρ στη δικιά μου (και παίζει ρόλο και η γευση).

Απλά σκέφτομαι μήπως είναι απομίμηση η δεν ξέρω και εγώ...
anyway αν την πήρες από επώνυμο κατάστημα δεν πιστεύω να είναι μουφα η πρωτεΐνη γιατί πολύ απλά δεν τους συμφέρει να κάνουν τέτοια γκέλα.... τώρα αν το πήρες από κανένα μαγαζί της γειτονιάς εκεί δεν μπορώ να ξέρω τι παίζει....

Ramrod
13-05-10, 03:20
anyway αν την πήρες από επώνυμο κατάστημα δεν πιστεύω να είναι μουφα η πρωτεΐνη γιατί πολύ απλά δεν τους συμφέρει να κάνουν τέτοια γκέλα.... τώρα αν το πήρες από κανένα μαγαζί της γειτονιάς εκεί δεν μπορώ να ξέρω τι παίζει....

Πολύ επώνυμο...συγκεκριμένα απο extreme stores. Και εγώ έτσι σκέφτομαι αλλά είδα αυτά τα διάφορα και μπήκα σε σκέψεις. Απλά την πήρα για πιο οικονομική να γλιτώσω κανένα φράγκο...μη βγω και χαμένος.

Γενικά τα extreme δε τα έχω για να πλασάρουν μούφες. Είναι και χορηγός, δε το λέω για να κάνω δυσφίμηση, μη παρεξηγηθώ...πιο πολύ εν αγνοία τους μη μου πούλησαν απομίμα. Τεσπα, τώρα την πήρα. Θα δω και πως θα επηρεάσει το σώμα μου, (όσο να ναι αν είναι αλευρι θα με φρενάρει κάπως) θα κάνω ούτως η άλλως και γενικές εξετάσεις σύντομα και θα πράξω ανάλογα την επόμενη φορά.

Απλά όταν ξεφευγει το προϊόν απο το standard κάτι δε πάει καλά...εκει προβλιματίζεσαι...

Αν πάντως την έχει δοκιμάσει κανείς άλλος και έχει να πει κάποια άποψη ας την πει...

gj
14-05-10, 00:48
Ramrod σου παραθέτω τα συστατικά από το official σιτε για την γευση της σοκολάτας:

Composition per serving (25 grams)


energy101
protein 18.9
Carbohydrates 1,9
Of which sugars1,5
Fat 1.8
Of which saturated 1

Amino acids profilePer 100 grams
Essential Branched Chain Amino Acids
L-Isoleucine4597 mg
L-Leucine 8252 mg
L-Valine3825 mg
Essential Amino Acids
L-Fenylalanine/Phenylalanine2140 mg
L-Lysine6513 mg
L-Methionine2055 mg
L-Threonine5378 mg
L-Tryptophaan/L-Tryptophan 811 mg

Semi-Essential Amino Acids
L-Arginine1746 mg
L-Histidine1399 mg

Non-Essential Amino Acids
L-Alanine3686 mg
L-Asparginezuur/L-Aspartic Acid 8213 mg
L-Cysteine1592 mg
L-Glutaminezuur/L-Glutamic Acid12980 mg
L-Proline5239 mg
L-Serine4033 mg
L-Tyrosine2403 mg
Glycine 2395 mg

Για κοιτα πίσω από την ετικέτα του κουτιού σου. Αντιστοιχούν??

Ramrod
14-05-10, 01:02
Ramrod σου παραθέτω τα συστατικά από το official σιτε για την γευση της σοκολάτας:

Composition per serving (25 grams)


energy101
protein 18.9
Carbohydrates 1,9
Of which sugars1,5
Fat 1.8
Of which saturated 1

Amino acids profilePer 100 grams
Essential Branched Chain Amino Acids
L-Isoleucine4597 mg
L-Leucine 8252 mg
L-Valine3825 mg
Essential Amino Acids
L-Fenylalanine/Phenylalanine2140 mg
L-Lysine6513 mg
L-Methionine2055 mg
L-Threonine5378 mg
L-Tryptophaan/L-Tryptophan 811 mg

Semi-Essential Amino Acids
L-Arginine1746 mg
L-Histidine1399 mg

Non-Essential Amino Acids
L-Alanine3686 mg
L-Asparginezuur/L-Aspartic Acid 8213 mg
L-Cysteine1592 mg
L-Glutaminezuur/L-Glutamic Acid12980 mg
L-Proline5239 mg
L-Serine4033 mg
L-Tyrosine2403 mg
Glycine 2395 mg

Για κοιτα πίσω από την ετικέτα του κουτιού σου. Αντιστοιχούν??

Δεν είναι ολοϊδια αυτό λεω...
δες και μόνος σου!

Επίσης τα extreme δεν έχουν τα συστατικά στο site τους καν....:unsure:

T0ny
14-05-10, 01:11
και μονο που εχει τοσα λιγα γραμμαρια προτεινη αρκει πιστευω για να μην την προτιμησει κανεις!!!

Ramrod
14-05-10, 01:15
και μονο που εχει τοσα λιγα γραμμαρια προτεινη αρκει πιστευω για να μην την προτιμησει κανεις!!!

άντε πάλι με τα γραμμάρια...Παιδιά το scoop είναι 25 γρ δεν είναι 30 όπως στις άλλες εταιρείες...στα 30γρ έχει 22 δηλαδή 2 γρ λιγότερα απο την ON και 2 γρ περισσότερα απο τη myofusion! 76% είναι.
Μου κάνει εντύπωση, δεν έχει παραξενευτεί κανείς για τα συστατικά και όλα αυτά που έγραψα? Άλλα γράφει η mdy άλλα το κουτι!
Μόνο οτι έχει μικρό scoop προσέχουν όλοι?

Τι να πω μήπως έπρεπε να τα ποστάρω σε άλλο θεμα όλα αυτά?

gj
14-05-10, 01:16
και μονο που εχει τοσα λιγα γραμμαρια προτεινη αρκει πιστευω για να μην την προτιμησει κανεις!!!

Ρε φιλε δεν είναι λίγα.
Το σκουπ εδω είναι 25 γρ ενω στις άλλες 30+++

T0ny
14-05-10, 01:19
Ρε φιλε δεν είναι λίγα.
Το σκουπ εδω είναι 25 γρ ενω στις άλλες 30+++

ναι δικιο εχετε τωρα το ιδα το ολο θεμα!!!

gj
14-05-10, 01:19
Δεν είναι ολοϊδια αυτό λεω...
δες και μόνος σου!

Επίσης τα extreme δεν έχουν τα συστατικά στο site τους καν....:unsure:
:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:
Περίεργο...:unsure::unsure::unsure::unsure:
Ρε μπας και είναι αρχαια και στην πουλήσαν για καινούργια ???
Θα θελα πολυ να ακούσω την γνώμη των μεγαλύτερων περι αυτού...

Ramrod
14-05-10, 12:01
:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:
Περίεργο...:unsure::unsure::unsure::unsure:
Ρε μπας και είναι αρχαια και στην πουλήσαν για καινούργια ???
Θα θελα πολυ να ακούσω την γνώμη των μεγαλύτερων περι αυτού...

Τι να σου πω ρε φίλε...δε νομίζω...σφραγισμένη ήταν κανονικά. Εξάλλου αν ήταν ληγμένη δε θα είχε πιο περιεγη γεύση? Αυτή είναι κάπως σα μόκα. Νταξει με νερο είναι καπως νερουλη αλλά με γάλα είναι πολύ ωραία...

Η ημερομηνία λήξης είναι κανονικά επάνω. Και γραφει και κατι άλλα γραματα απο πάνω...εναν κωδικό και μια ώρα...:unsure:

hunteranimator
15-05-10, 22:00
κανε εντιτ στο ποστ σου κ φτιαξτο σωστα
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=744
δες και στα υπολοιπα σχετικα τοπικ για να δεις πως πρεπει να ειναι το ποστ σου... :wink:
αυτη την πρωτεινη την περνω και εγω αυτην την στιγμη και αυτο επειδει μου την εκανα δωρο...ειναι καλη και δυνατη ειδηκα στην αποκατασταση η διαλητοτητα της ειναι απαραδεκτη για εμενα εχει ομως και ενα κακο εχει 4 πολυ επικυνδυνα Ε Ε412 Ε415 Ε950 Ε951 ολα αυτα ειναι γλυκαντικες ουσιες τα δυο τελευετεα Ε σε πολυ μεγαλες δοσεις ειναι υπευθηνα για νευρολογικες διαταρχες περιερχει ασπαρτικο οξυ η αλλιως ασπαρταμη η ευρωπαικη ενωση εχει ανακηνωσει πως ο ανθρωπος καθε μερα πρεπει να καταναλωνη ως 40mg ασπαρταμης για καθε κιλο του σωματος του οποτε κανε τις πραξεις σου με βαση τα κιλα σου να ξερεις πως τα 100γρ εχουνε 7700mg ειναι πολυ καλη σε αποκατασταση και γευση εγω κανω το εξης ο οργανισμος περνει μεχρι 40 γρ πρωτεινη για καθε 3 ωρεσ αυτο ειναι το οριο οποτε ενα ποτηρι γαλα με 4 σκουπς συνολο 50 γραμαρια πρωτεινη 36 γρ πρην το υπνο και το πρωι ειμαι αλλος ανθρωπος οποτε καλη ειναι.Ερωτηση πως μπορω να κανω ενα τοπικ δικο μου οπου θελω να αναφερω πως μπορουμε να ανεβασουμε ως και 500% την τεστοτερονη μας μονο με τροφη και ασκηση μαζι με της πηγες μου και φυσηκα να το δει αρκετος κοσμος

Ramrod
15-05-10, 23:58
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5162&highlight=bulk+whey

Μήπως πρέπει να γίνει συγχωνευση?

Ρε συ Hunteranimator, εσένα η γευση πως σου φαίνεται γιατί εμένα μου φαίνεται τρομερή και όλοι εγραψαν πως είναι απαράδεκτη...εχω την αίσθηση ότι μου πούλησαν kaotonic σε κουτί πρωτεϊνης. Σε τι γευση την έχεις? Αν δε βαριέσαι διάβασε και τα ποστ μου να μου πεις τη γνώμη σου.
Όσο για το 7700 mg ασπαρτάμης ανα 100γρ είσαι σίγουρος? Πολύ μου φαίνεται...που το διάβασες?

hunteranimator
29-05-10, 22:33
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5162&highlight=bulk+whey

Μήπως πρέπει να γίνει συγχωνευση?

Ρε συ Hunteranimator, εσένα η γευση πως σου φαίνεται γιατί εμένα μου φαίνεται τρομερή και όλοι εγραψαν πως είναι απαράδεκτη...εχω την αίσθηση ότι μου πούλησαν kaotonic σε κουτί πρωτεϊνης. Σε τι γευση την έχεις? Αν δε βαριέσαι διάβασε και τα ποστ μου να μου πεις τη γνώμη σου.
Όσο για το 7700 mg ασπαρτάμης ανα 100γρ είσαι σίγουρος? Πολύ μου φαίνεται...που το διάβασες?
xaxaxaxaxa εχω λιωσει Ramrod ρε εχω την αίσθηση ότι μου πούλησαν kaotonic σε κουτί πρωτεϊνης.Κοιτα το κουτι το εχω τελιωσει σχεδον [τελιωνει σε 3 μερες].Ακου κατι απιθανο λοιπον η δυαλητοτα ητανε απαραδεκτη στην κυριολεξια σαν να βαζεις αλευρι και να κανει ηζηματα ακομα και σε πολυ πολυ καυτο γαλα καθος και η γευση του ηταν απαραδεκτη σαν κακαο-σοκολατα με ζαχαρινη για διαβητικους και μια μικροσκοπικη αισθηση αναγουλας αλλα πινοτανε,τζαμπα πηγαινανε και τα Ε γλυκαντικα δηλαδη .Το κορυφαιο της ιστοριας στο κατω κατω μερος του κουτιου η δυαλητοτητα και η γευση βελτιωθηκαν κατα παρα πολυ.Δηλαδη απο 3 στα 10 θα εβαζα 7 στα 10.Γενικα ειμαι καινουργιος στα συμπληρωματα φαντασου οτι ειναι το πρωτο που περνω αλλα ειμαι σχετικα παλιος στην γυμναστικη και αυτος ηταν και ο λογος που πινω πρωτειηνη με την ελπιδα οτι θα δω κατι το εντυπωσιακο+να μου φυγει και η περιεργια οχι οτι περιμενω θαυματα.Συνοψηζοντας η σου αναποδογυρισαν το κουτι της πρωτεινης η οντως πινεις καοτονικ με πρωτεινη.Συμβουλη αν νομιζεις οτι εχει καοτονικ βαλε μερικους κοκους απο αυτην την πρωτεινη στην ακρη της γλωσσας σου και προσπαθα να την γευστης με προσοχη και αν μυριστης την απειροελαχιστη αλμυρα ας πουμε τοτε πεινεις καοτονικ και αυτο στο λεω γιατι μεσα βαζουνε αλατι.Τα 7700 mg ασπαρτάμης τα λεει η εικονα η ιδια στην πρωτη σελιδα που εχει αναρτησει της εικονες του προιοντος ο φιλος μας Gregory G.Οσο για το τοπικ σου μου λεει Δε διευκρινίσατε Θέμα. Αν έχετε ακολουθήσει ένα έγκυρο link, παρακαλώ να ενημερώσετε τον administrator του aDSLlgr.com Δεν βαριεμε να διαβαζω εχω διαβασει σχεδον το 50% του bodybuilding.gr

Ramrod
30-05-10, 01:16
Όχι, εμένα η γευση είναι καλή. Και η διαλυτότητα μια χαρά, με κούνημα στο σεικερ για 1' διαλύεται. Σπάνια να πετύχω κανένα σβολάκι.

Το ασπαρτικό οξύ είναι αμινοξύ, δεν είναι η ποσότητα ασπαρτάμης που περιέχει...κάνω λάθος?
Τα συστατικά στο κουτί που έχω ποστάρει είναι ίδια με αυτά στο δικό σου? Επίσης είναι ίδια με αυτά στο site της εταιρείας (το γράφει επάνω στο κουτί)? Αμα δε βαριέσαι ανέβασε φωτό από το κουτί σου ή δες και πες μου. Εχω ποστάρει και εγώ φωτό. Επίσης δες και τα συστατικά και τη φωτό του κουτιού στα xtremestores να δεις αν είναι ίδια με τα δικά σου. Προσωπικά έχω βρει πολλές παραλαγές στο ιντερνετ.

Όσο για το λινκ έγινε συγχωνευση. Τα ποστ είναι στη σελίδα 1.

hunteranimator
30-05-10, 16:55
Όχι, εμένα η γευση είναι καλή. Και η διαλυτότητα μια χαρά, με κούνημα στο σεικερ για 1' διαλύεται. Σπάνια να πετύχω κανένα σβολάκι.

Το ασπαρτικό οξύ είναι αμινοξύ, δεν είναι η ποσότητα ασπαρτάμης που περιέχει...κάνω λάθος?
Τα συστατικά στο κουτί που έχω ποστάρει είναι ίδια με αυτά στο δικό σου? Επίσης είναι ίδια με αυτά στο site της εταιρείας (το γράφει επάνω στο κουτί)? Αμα δε βαριέσαι ανέβασε φωτό από το κουτί σου ή δες και πες μου. Εχω ποστάρει και εγώ φωτό. Επίσης δες και τα συστατικά και τη φωτό του κουτιού στα xtremestores να δεις αν είναι ίδια με τα δικά σου. Προσωπικά έχω βρει πολλές παραλαγές στο ιντερνετ.

Όσο για το λινκ έγινε συγχωνευση. Τα ποστ είναι στη σελίδα 1.
πατα ασπαρτικο οξυ στο google το ιδιο ειναι δεν σου στελνω links γιατι εχουνε διαφημησεις και απο οσο εχω καταλαβει δεν πρεπει να δινουμε λινκς με διαφημησεις.Απο οσο ξερω η ασπαρταμη ειναι καπου στις 40 φορες πιο γλυκια απο την ζαχαρη[αν ειπα μαλακια ας με διωρθωση καποιος]τωρα σαν αμυνοξυ τι προσφερει εκτος απο γευση δεν εχω καταλαβει αλλα και ουτε εχω ασχολιθει πολυ απλα οι μεγαλες δοσεις ειναι καρκινογονες χρηση ασπαρταμης μεγαλων δοσεων επι καθημερινης βασεως προκαλει καρκινο σε μερικα χρονια.Την πρωτεινη την εχω παρει απο τα xtreme stores στην ομονοια ειναι ακριβως οπως η δικια σου η συσκευασια ειναι η ιδια με την εικονα.Aν μπεις στο oficial site ΤΗς M DOYBLE U θα δεις οτι εχει προιοντα με ολες της τις παραλαγες της ισως να σου εχει τυχει μια παραξενη εκδοση Bulk Whey 2250.Παντως να ξερεις οτι ειμαστε στην ελλαδα!!!! ολα ειναι πιθανα

Ramrod
30-05-10, 19:09
πατα ασπαρτικο οξυ στο google το ιδιο ειναι

http://en.wikipedia.org/wiki/Aspartic_acid
Η ασπαρτάμη είναι πηγή ασπαρτικού οξέως αλλά η ποσότητα του οξέως δεν αντιπροσωπευει την ποσότητα της ασπαρτάμης.


Απο οσο ξερω η ασπαρταμη ειναι καπου στις 40 φορες πιο γλυκια απο την ζαχαρη

200 φορες


Την πρωτεινη την εχω παρει απο τα xtreme stores στην ομονοια ειναι ακριβως οπως η δικια σου η συσκευασια ειναι η ιδια με την εικονα.Aν μπεις στο oficial site ΤΗς M DOYBLE U θα δεις οτι εχει προιοντα με ολες της τις παραλαγες της ισως να σου εχει τυχει μια παραξενη εκδοση Bulk Whey 2250.

Η συσκευασία που έχω είναι ίδια με αυτή στο site εκτός απο τα λιπαρά και τις θερμίδες.
Αυτό με τις παραλαγές δε το έχω δει, μόνο τις γευσεις έχει...αν θες στείλε λινκ σε p.m.


Παντως να ξερεις οτι ειμαστε στην ελλαδα!!!! ολα ειναι πιθανα

αυτό ξανα πες το.

Edit: Διάβασα πως η ασπαρτάμη αποτελείται κατά 40% απο ασπαρτικό οξύ, 50% Φαινυλαλανίνη και 10% Μεθανόλη (αν τα μεταφράζω σωστά). Αν κρίνω απο τις ποσότητες των αμινοξέων αυτών που αναγράφονται από πίσω πρέπει να περιέχει μεγαδόσεις ασπαρτάμης μέσα. Αν ξέρει κανείς απο χημεία ας βοηθήσει...

Με κόβω να την πετάω...

hunteranimator
30-05-10, 22:40
http://en.wikipedia.org/wiki/Aspartic_acid
Η ασπαρτάμη είναι πηγή ασπαρτικού οξέως αλλά η ποσότητα του οξέως δεν αντιπροσωπευει την ποσότητα της ασπαρτάμης.



200 φορες



Η συσκευασία που έχω είναι ίδια με αυτή στο site εκτός απο τα λιπαρά και τις θερμίδες.
Αυτό με τις παραλαγές δε το έχω δει, μόνο τις γευσεις έχει...αν θες στείλε λινκ σε p.m.



αυτό ξανα πες το.

Edit: Διάβασα πως η ασπαρτάμη αποτελείται κατά 40% απο ασπαρτικό οξύ, 50% Φαινυλαλανίνη και 10% Μεθανόλη (αν τα μεταφράζω σωστά). Αν κρίνω απο τις ποσότητες των αμινοξέων αυτών που αναγράφονται από πίσω πρέπει να περιέχει μεγαδόσεις ασπαρτάμης μέσα. Αν ξέρει κανείς απο χημεία ας βοηθήσει...

Με κόβω να την πετάω...
Φαινυλαλανίνη χαχαχαχα ερε κατι γαμησια που θα εχει φαει το συκωτακι μου ειναι υπευθηνη για υπατικες δρασεις ειναι η φαινυλαλανινη ειναι μαλακισμενη αυτη η πρωτεινη η εγω ενα απο τα δυο.Κοιτα εγω θελω την απολυτη αποθεραπεια και μυηκη αποκατασταση το βραδυ και περνω 4 scoops 50 γρ σκονη 36 πρωτεινη ειναι μαζι με τα 200 μλ γαλα καπου στα 40 γρ πρωτεινη μπορει καταναλωση ο οργανισμος .Και μετα απο κανα μισα ορο η αν ξυπνησω ζαλιζομαι η σε κατι φασεις ειμαι για κανα 2-3 δευετερα σαν μεθυσμενος μαλλον θα ειναι τα πολλα αμινοξεα? ιδεα δεν εχω.παντως ναρκωτικα δεν περνω χαχα.
για την ασπαρταμη************************διαβασε εδω.ΜΟNSANTO η εταιρια που εφτιαξε την αγαθη ασπαρταμη καθως και τα εμβολια<<τα αθωα εμβολια των χοιρων κτλ>>επισης κανε κλικ εκει που λεει bulk whey σε αυτο το site να δεις τα επικυνδυνα Ε συντηριτικα +και της παραλαγες του προιοντος **********************μιας και ειπα στην αρχη για συκωτη να ξερεις πως με ενα γερο συκωτι δεν παθενεις ποτε καρκινο ισα ισα που αν το δυναμωνεις δυναμωνεις και την δραση των συμπληρωματων πηγη ****************8 ριξε ενα διαβασματακι

***Τα έχουμε ξαναπεί, απαγορεύονται λινκ από άλλα φόρουμ καθώς και από e-shop εκτός των χορηγών μας. Mods Team***

Ramrod
30-05-10, 23:48
επισης κανε κλικ εκει που λεει bulk whey σε αυτο το site να δεις τα επικυνδυνα Ε συντηριτικα +και της παραλαγες του προιοντος *******************************

Ναι, το site το ξέρω αλλά δε μου βγάζει τις παραλαγές, μόνο τα συστατικά και τις γευσεις, καθώς και τη διατροφική αξία των γευσεων...
Εγώ αγοράζω άλλη πρωτεϊνη και απο αυτή θα παίρνω το πολύ 1scoop την ημέρα να την τελειώσω σιγά σιγα...προτιμώ να μη παίζω.

reborn
28-04-11, 22:24
παιδια αυτη η πρωτεινη κανει για γραμωση?

exkaliber
28-04-11, 23:24
παιδια αυτη η πρωτεινη κανει για γραμωση?

κανει

exkaliber
28-04-11, 23:26
εμενα σε σοκολατα που την ειχα δοκιμασει παλια μου αρεσε
και η μπανανα ηταν καλη

ρε σεις,οταν λεει bulk τι εννοει?
απο bp?

Ramrod
29-04-11, 00:19
Και εμένα η γευση μου άρεσε αρκετά, αλλά αμφέβαλα για την αυθεντικότητα της. Μάλλον τελικά οι διαφορές παίζουν ανάλογα με την παρτίδα, αυτή που είχα εγώ ήταν μια χαρα σε γευση, είχε ασπαρτάμη βέβαια...

Polyneikos
29-04-11, 00:31
εμενα σε σοκολατα που την ειχα δοκιμασει παλια μου αρεσε
και η μπανανα ηταν καλη

ρε σεις,οταν λεει bulk τι εννοει?
απο bp?

Βulk ειναι απλα μερος της ονομασίας της,καμια σχεση με bulkpowders,οι μεν βρίσκονται Ολλανδία ,οι δε Αγγλία,εκτος αν μου διαφευγει κατι.


Και εμένα η γευση μου άρεσε αρκετά, αλλά αμφέβαλα για την αυθεντικότητα της. Μάλλον τελικά οι διαφορές παίζουν ανάλογα με την παρτίδα, αυτή που είχα εγώ ήταν μια χαρα σε γευση, είχε ασπαρτάμη βέβαια...

Τωρα όσο για τις διαφορες που λετε,υπάρχει περιπτωση να ειχε κανει καποιο facelift στην συσκευασια της και να προκυψαν καποιες διαφορες στα συστατικα/αναλογίες της.Γενικα ειναι οκ εταιρια η MDouble you,δεν εχει ακουστει κατι και ειναι αρκετα χρονια στον χωρο.


παιδια αυτη η πρωτεινη κανει για γραμωση?

Τωρα αναφορικα για την γραμμωση,όταν εχει 74 γρ/100,σε συγκριση με καποια που εχει 76,78,μιλαμε για 1 γρ διαφορα στην δόση,αλίμονο,δεν θα γραμμωσουμε λιγότερο ή περισσότερο από αυτο.

cpappas
05-12-11, 15:37
Την αγόρασα την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου.
Η γεύση (μπανάνα) είναι εξαιρετική!
Την "ακούω" ακριβώς όπως θα ήθελα.
Για scoop χρησιμοποιώ όχι αυτό που είχε μέσα η συσκευασία αλλά αυτό που είχα από την ON.
1 το πρωί
1 αμέσως μετά την προπόνηση, και
1 το βράδυ 1 με 2 ώρες πριν τον ύπνο.

Στις προπονήσεις πίνω μαζί και το liguid amino της ίδια εταιρεία.
Στο σώμα μου έχω δει μεγάλη διαφορά!

Ωστόσο, ο λόγος που την πήρα είναι ότι την βρήκα σε προσφορά - 20 ευρώ.
Εκεί δηλαδή που θα έπαιρνα 1 κιλό ON πήρα 2 MDY.

Όταν την χρησιμοποιήσω όλη θα σας ενημερώσω για το πως πήγε συμπερασματικά...

Περιττό να αναφέρω ότι το Liquid Amino της ίδια εταιρεία το βρήκα απίστευτα δυνατό σε συνδυασμό με την πρωτεΐνη!