PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια



Raistlin
07-03-09, 17:04
Αν επικεντρωθω σε πχ 3μυικες ομαδες θα δυναμωσουν-μεγαλωσουν γρηγοροτερα η δεν υπαρχει διαφορα?

makis88
07-03-09, 17:25
εννοειτε... θα μεγαλωσουν πιο γρηγορα αναλογως βεβαια πως τις γυμνασεις... αλλα καλο θα ηταν να εχουμε μια συμετρια στο σωμα μας...
εσυ μαλλον θες να γυμνασεις στηθος χερια πλατη απο την αλλη πιο γρηγορα θα δεις αποτελεσματα αν τα δουλεψεις ολα... :weights: :weights: :weights: :bodybuilder2:

peris
08-03-09, 15:54
bodybuilding δεν ειναι να φταιξουμε 3 σημεια του σωματος και τα αλλα να ειναι αγνυμναστα τι να λεει αν αυτα τα 3 ειναι γυμνασμενα και τα υπολοιπα οχι δεν θα ελεγα οτι θα ειναι και το καλυτερο αποτελεσμα θα εχεις μια πληρη ασσυμετρια

απο προσωπικη μου εμπειρια βλεπω ενα φιλο στο γυμναστηριο που το πανω σωμα ειναι τουμπανο και τα ποδια του ειναι σα καλαμακια και αυτο το αποτελεσμα ειναι αντιαισθητικο τουμπανο πανω μια σταλια τα ποδια σα καρτουν ειναι :lol: :lol: :lol: :doh: :doh: :doh:

αποψη μου βεβαια ο καθενας οτι θελει κανει :D

billys15
08-03-09, 16:38
Τωρα ειτε εννοεις να γυμναζεις αποκλειστικα 3 ομαδες ειτε εννοεις να τις γυμναζεις ολες αλλα να συγκεντρωνεσαι περισσοτερο σε αυτες τις 3,και τα δυο ειναι λαθος.Και περα απο αυτο,εστω οτι γυμναζεις μονο αυτες τις 3,θα ανεβεις πολυ πιο αργα απ'ο,τι αν γυμναζοσουν κανονικα,επειδη το στρες που θα δεχεσαι θα ειναι πολυ λιγο,και αν ακομα θελεις να τις γυμναζεις 2-3 φορες την εβδομαδα για μεγαλυτερο στρες που ειπαμε,τοτε δεν θα εχεις παλι αναπτυξη επειδη δεν θα προλαβαινουν να αναρρωσουν.Γιατι δεν μενεις στα βασικα με λιγα λογια? :)

Raistlin
08-03-09, 17:54
Μην το παιρνετε με αυτη την εννοια.....Απλα θελω να επικεντρωθω για λιγο στους ωμους και στην πλατη επειδη νιωθω οτι τα εχω αγνοησει σε σχεση με τα αλλα

peris
08-03-09, 19:55
Μην το παιρνετε με αυτη την εννοια.....Απλα θελω να επικεντρωθω για λιγο στους ωμους και στην πλατη επειδη νιωθω οτι τα εχω αγνοησει σε σχεση με τα αλλα

αυτο δε σημαινει οτι παραμελουμε τα αλλα κανονικα θα τα γυμναζεις αλλα μπορεις πχ να βαλεις καποιες τεχνικες υψηλης εντασης οπως superset,dropset,rest pause στις συγκεκριμενες μυικες ομαδες η να κανεις αρνητικες να αλλαξεις ασκησεις που κανεις

αν θες γραψε αναλυτικα το προγραμμα που κανεις