PDA

Επιστροφή στο Forum : Intravol (Muscletech)



mantus3
10-03-09, 21:21
μετα απο ολα τα αλλα, ηρθε κ ενα μαγικο προιον για να το πινουμε ενω προπονουμαστε...

απο το fqa του, εγω κρατησα αυτα....

What is INTRAVOL?
(http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:collapse.slideit%28%29)


INTRAVOL is The World’s Most Advanced Intra-Workout Muscle Growth Amplifier. Not only is new INTRAVOL backed by one of the most groundbreaking gold-standard clinical studies ever documented, it’s the first musclebuilding formula engineered by Team MuscleTech™ that’s designed to be taken during your workout. Formulated with a mind-boggling 60,000 mg per dose, 5 cutting-edge matrices as well as OsmoSig™ – the world’s first osmo-sensing nutrient transport technology – INTRAVOL is scientifically engineered to accelerate the activation of hyper-hydrated muscular pumps, intracellular protein synthesis and glycogen reloading during your workout. By taking INTRAVOL while you train, you’ll achieve unbelievable gains in muscle size and strength fast!

http://www.muscletech.com/products/intravol/images/ART_IVL_suppfacts.gif

πολυ ντορος για το τιποτα? με ξενερωσε λιγο το οτι δεν γραφει ποσοτητες στα συστατικα του......

Muscleboss
10-03-09, 21:24
Το δοκίμασες;

ΜΒ

mantus3
10-03-09, 21:36
Το δοκίμασες;

ΜΒ

οχι δεν πρεπει να εχει κικλοφορησει ακομα γενικα... ασε που με αυτη την εταιρια ειμαι πολυ επιφιλακτικος...
εχει ενα μικρο ενδιαφερον επιδι εχει κρεατινη κ ζινκ μεσα... ισως για πριν την προπ να κανει κατι.

tezaman
10-03-09, 21:37
χαχαχα τα πάντα έχουνε ρίξει μέσα, κρεατίνη, ζάχαρι, ταυρίνη, αργινήνη, κιτρουλίνη, γλουταμίνη και άλλα τόσα- κάνουν δεν κάνουν τίποτα.... χαχαχα μάσκλτεκ :bowdown:

isis
10-03-09, 22:25
Τελικά οι εταιρίες συμπληρωμάτων μας θεωρούν ηλίθιους , διότι τα νούμερα που αυτοί λένε , ακόμη και αν δε περιέχουν λεπτομερή ανάλυση για ευνόητους λόγους , δε βγαίνουν , κοιτάξτε λίγο :

Ένα σκουπάκι σύμφωνα με αυτούς είναι 30 γρ. Τα 27 γρ είναι intravol propientary blend. Οπότε μας μένουν 3 γρ. Δηλαδή εκ πρώτης όψεως αυτοί έχουν φτιάξει ένα συμπλήρωμα με δραστικές ουσίες σε ποσοστό 90 % του όλου σκευάσματος.

Τώρα στο ένα serving (30 γρ) υπάρχουν 20 γρ υδατάνθρακες. Αν αυτοί οι υδατάνθρακες εμπεριέχονται στα 27 γρ intravol blend , τότε μας μένουν 7 γρ δραστικών ουσιών. Το εν λόγω σκεύασμα υποτίθεται ότι περιέχει 36 (αν τις μέτρησα καλά) δραστικές ουσίες , πέρα από τις βιταμίνες και τους ηλεκτρολύτες. Ας πούμεότι όντως έβαλε 36 ουσίες σε 7 γρ , οπότε οι ποσότητες κάθε μιας είναι αμελητέες και συνεπώς το σκεύασμα άχρηστο.
Τα υπόλοιπα 3 γρ από τα 30 γρ τι είναι , προσμείξεις (φορέας , λοιπά για την υγρασία κ.τ.λ)? Θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει ως φορέα το waxy maize , το οποίο όμως υποθέσαμε ότι περιέχεται στα 27 γρ intravol blend. Οπότε τι είναι τα άλλα 3 γρ , ο φορέας ή οι λοιπές προσμείξεις? Και τι έβαλε ως συντηρητικό και σε ποιες ποσότητες , μόνο 1,5 mg B6 ή μόνο 50 mg κάλλιο? Μήπως τα υπόλοιπα 3 γρ είναι αυτά που λέει η ίδια η εταιρεία : CITRIC ACID, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS, SODIUM CITRATE, CALCIUM SILICATE, ANTIFOAM, ACESULFAME-POTASSIUM, SUCRALOSE, FD&C RED NO. 40 LAKE, FD&C RED NO. 40, FD&C BLUE NO. 2

Ας υποθέσουμε ότι τα άλλα 3 γρ είναι τα υπόλοιπα blend που έχει. Άντε το φορέα τον έχουμε (π.χ waxy maize) , τα υπόλοιπα που αναφέρονται παραπάνω , όπως κιτρικό οξύ κ.τ.λ που τα έβαλε?

Τώρα , αν τα 20 γρ υδατάνθρακες δε περιέχονται στα 27 γρ intravol blend , τότε φθάνουμε σε ποσότητα ενός serving 20gr+27= 47 γρ , αδύνατο τη στιγμή που το ένα serving είναι 30 γρ.
Πάντως σύμφωνα με πρόχειρους υπολογισμούς και πάντα με βάση τα νούμερα που δίνει η εταιρεία , η συγκέντρωση δραστικών ουσιών και αυτές δεν είναι οι υδατάνθρακες , δε ξεπερνά κατά προσέγγιση το 4%, δεδομένου ότι το συνολικό καθαρό βάρος είναι 960 γρ (30Χ32).
Υπάρχει μαθηματικός τύπος που βγαίνουν τα νούμερα κατά προσέγγιση.

Καταλαβαίνουμε λοιπόν ότι η ανάλυση του προϊόντος δεν είναι ακριβής και ίσως παραπλανητική για το καταναλωτή!

slaine
10-03-09, 23:24
isis υποκλίνομαι:bowdown:
:cool:

tezaman
10-03-09, 23:29
ισις ωραία προσέγγιση :D μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι ;)

mantus3
10-03-09, 23:40
Τελικά οι εταιρίες συμπληρωμάτων μας θεωρούν ηλίθιους , διότι τα νούμερα που αυτοί λένε , ακόμη και αν δε περιέχουν λεπτομερή ανάλυση για ευνόητους λόγους , δε βγαίνουν , κοιτάξτε λίγο :

Ένα σκουπάκι σύμφωνα με αυτούς είναι 30 γρ. Τα 27 γρ είναι intravol propientary blend. Οπότε μας μένουν 3 γρ. Δηλαδή εκ πρώτης όψεως αυτοί έχουν φτιάξει ένα συμπλήρωμα με δραστικές ουσίες σε ποσοστό 90 % του όλου σκευάσματος.

Τώρα στο ένα serving (30 γρ) υπάρχουν 20 γρ υδατάνθρακες. Αν αυτοί οι υδατάνθρακες εμπεριέχονται στα 27 γρ intravol blend , τότε μας μένουν 7 γρ δραστικών ουσιών. Το εν λόγω σκεύασμα υποτίθεται ότι περιέχει 36 (αν τις μέτρησα καλά) δραστικές ουσίες , πέρα από τις βιταμίνες και τους ηλεκτρολύτες. Ας πούμεότι όντως έβαλε 36 ουσίες σε 7 γρ , οπότε οι ποσότητες κάθε μιας είναι αμελητέες και συνεπώς το σκεύασμα άχρηστο.
Τα υπόλοιπα 3 γρ από τα 30 γρ τι είναι , προσμείξεις (φορέας , λοιπά για την υγρασία κ.τ.λ)? Θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει ως φορέα το waxy maize , το οποίο όμως υποθέσαμε ότι περιέχεται στα 27 γρ intravol blend. Οπότε τι είναι τα άλλα 3 γρ , ο φορέας ή οι λοιπές προσμείξεις? Και τι έβαλε ως συντηρητικό και σε ποιες ποσότητες , μόνο 1,5 mg B6 ή μόνο 50 mg κάλλιο? Μήπως τα υπόλοιπα 3 γρ είναι αυτά που λέει η ίδια η εταιρεία : CITRIC ACID, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS, SODIUM CITRATE, CALCIUM SILICATE, ANTIFOAM, ACESULFAME-POTASSIUM, SUCRALOSE, FD&C RED NO. 40 LAKE, FD&C RED NO. 40, FD&C BLUE NO. 2

Ας υποθέσουμε ότι τα άλλα 3 γρ είναι τα υπόλοιπα blend που έχει. Άντε το φορέα τον έχουμε (π.χ waxy maize) , τα υπόλοιπα που αναφέρονται παραπάνω , όπως κιτρικό οξύ κ.τ.λ που τα έβαλε?

Τώρα , αν τα 20 γρ υδατάνθρακες δε περιέχονται στα 27 γρ intravol blend , τότε φθάνουμε σε ποσότητα ενός serving 20gr+27= 47 γρ , αδύνατο τη στιγμή που το ένα serving είναι 30 γρ.
Πάντως σύμφωνα με πρόχειρους υπολογισμούς και πάντα με βάση τα νούμερα που δίνει η εταιρεία , η συγκέντρωση δραστικών ουσιών και αυτές δεν είναι οι υδατάνθρακες , δε ξεπερνά κατά προσέγγιση το 4%, δεδομένου ότι το συνολικό καθαρό βάρος είναι 960 γρ (30Χ32).
Υπάρχει μαθηματικός τύπος που βγαίνουν τα νούμερα κατά προσέγγιση.

Καταλαβαίνουμε λοιπόν ότι η ανάλυση του προϊόντος δεν είναι ακριβής και ίσως παραπλανητική για το καταναλωτή!

δεν εχει συντηριτικα, ειναι φρεσκο ....

47 θα εβγεναν με τα δικα σου δεδομενα.. αμα συμπιεσεις τα συστατικα κ τα τρελανεις στην αεροβικη τοτε τα 47 ζυγηζουν 30 κ χωρανε κ στο 30αρι σκουπακι!!!

Niiick
11-03-09, 14:00
πω...:bowdown:...αυτο που εχει ξαναακουστει..5000 πραγματα κανενα σε επαρκη ποσοτητα να κανει κατι..απιστευτη προσεγγιση:)

Fotis_Patra
03-04-09, 00:33
ναι Κωστα, το εχω κανει αυτο σε αλλα συμπληρωματα γιατι πολυ απλα μου φανηκαν παρα πολλα οσα εγραφε. πολυ σωστο

PITS
24-05-09, 14:39
μου φαινετε πολυ παραξενο που ενω δεν εχετε δοκιμασει ενα συμπληρωμα εν τουτοις το κρινετε και οσον αφορα την MUSCLETECH συνηθως αρνητικα!!!
μηπως λεω μηπως θα επρεπε να ειστε πιο προσεκτικοι στις αξιολογησεις σας ωστε να κερδισετε και λιγη σε αξιοπιστια στις αποψεις σας???
αν διαβασει κανεις τις αναφορες των πιο πολλων εδω μεσα θα κατευθυνθει ή σε συγγεκριμενες εταιριες-συμπληρωματα ή σε κατασκευη -παρασκευη μαντζουνιων,προσωπικα δε θεωρω σωστο να κατηγορησω κατι αν πρωτα δεν το δοκιμασω μονο και μονο απο αυτα που μου ειπε ο γνωστος απο το γυμναστηριο ή απο αυτα που ακουω εσεις (οχι ολοι ) γιατι??? :toast:

yannis88
24-05-09, 15:28
Μμμμμ....Τεσπα απλά θα ανφέρω το Hydrocut...Και άλλους τόσους εργαστηριακούς ελέγχους που δείχνουν ότι απλά ουτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν τι βάζουν μέσα....Kαι το πιο τραγικό οι μαλακίες που λένε μέσα στα musclemag...Τώρα γιατί να θιχτείς τόσο....

destroyerody94
24-05-09, 15:50
Μμμμμ....Τεσπα απλά θα ανφέρω το Hydrocut...Και άλλους τόσους εργαστηριακούς ελέγχους που δείχνουν ότι απλά ουτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν τι βάζουν μέσα....Kαι το πιο τραγικό οι μαλακίες που λένε μέσα στα musclemag...Τώρα γιατί να θιχτείς τόσο....

+1
:thumbup:

mantus3
24-05-09, 22:59
δεν εχει να κανει με το τι ακους η διαβαζεις απο αλους, απλα οταν εχει ενα προιον περιεχομενα του τι εχει μεσα, κ βλεπεις οτι οι ποσοτητες δεν ειναι επαρκεις και η τιμη του τσιμπιμενη μονο αρνητικα μπορεις να το χαρακτηρισεις. τωρα αμα ειχε τιποτα περισοτερο μεσα η καμια σοβαρη ποσοτητα εγω θα το επερνα ευχαριστος... :toast:

billys15
24-05-09, 23:02
Κι εγω μενω στο οτι πρεπει να δοκιμαζουμε κατι και μετα να το κρινουμε,ασχετα με το ποιας εταιρειας ειναι.

mantus3
24-05-09, 23:31
μα ρε παιδια μια πολυβιταμινη ειναι πολυβιταμινη, δεν ειναι πρωτεινη πχ να πεις οτι μπορει να μην μπορεις να την χονεψεις η να μην σου αρεσει η γευση. εδω πλεον εχουμε να κανουμε με συστατικα κ τιμη. αντε ισως κ μεγεθος του χαποιου

PITS
25-05-09, 01:05
Μμμμμ....Τεσπα απλά θα ανφέρω το Hydrocut...Και άλλους τόσους εργαστηριακούς ελέγχους που δείχνουν ότι απλά ουτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν τι βάζουν μέσα....Kαι το πιο τραγικό οι μαλακίες που λένε μέσα στα musclemag...Τώρα γιατί να θιχτείς τόσο....


για το hydroxycut μη βιαστεις να βγαλεις συμπερασματα.... ακου που σου λεω κατι ξερω
για τις αναλυσεις και τους ελεγχους για πες μου μια πιο σοβαρη απο την muscletech εταιρια που ξοδευει δις σε ερευνες και συνεργαζεται με πανεπιστημια για να φτιαξει το αή το β συμπληρωμα εκτος αν ενοεις αναλυσεις που γινονται για να αντιγραψουν αλλες εταιριες τα συμπληρωματα τους
προσωπικα γνωριζω αναλυση του hydroxycut (του προηγουμενου) και αλλου κορυφαιου προιοντος πολυ γνωστης εταιριας που θα τριβεις τα ματια σου μολις δεις την περιεκτικοτητα
αν γνωριζεις ΟΛΑ τους τα συμπληρωματα εχουν διεθνεις αριθμους πατεντας και ετσι απαγορευεται να αντιγραφουν ακριβως και ετσι μονο κακεκτυπα εμφανιζονται κατα καιρους στην αγορα (μπορω να σου στειλω πμ με τις απομιμησεις !!! γιατι ειναι αρνητικη διαφημιση να αναφερω μαρκες )
λες να μην ξερουν τι βαζουν μεσα?? *****
διαφημιση στο μασλμαγκ??? χα κοιτα και αντοιστοιχες σε αλλα περιοδικα βγαλε τις παροπιδες και δες δεν υπαρχει λογος να σου βαλω λινκς ολοι ξερουμε για την υπερβολη στην διαφημηση

**************************

the_big_litho
25-05-09, 01:24
Φιλε PITS καταρχην εσβησα την τελευταια παραγραφο και καποιες αλλες εκφρασεις που εγραφες γιατι δεν μ αρεσει καθολου το υφος σου και επισης γιατι ηταν ολο off topic.

Θα σε παρακαλεσω να εκφραζεσαι καλυτερα, σεβαστα αυτα που λες αλλα δεν μπορεις να απευθυνεσαι με το εσεις με τετοιο τροπο

PITS
25-05-09, 02:11
Φιλε PITS καταρχην εσβησα την τελευταια παραγραφο και καποιες αλλες εκφρασεις που εγραφες γιατι δεν μ αρεσει καθολου το υφος σου και επισης γιατι ηταν ολο off topic.

Θα σε παρακαλεσω να εκφραζεσαι καλυτερα, σεβαστα αυτα που λες αλλα δεν μπορεις να απευθυνεσαι με το εσεις με τετοιο τροπο


Eεεεπ σε επιασα λαθος αν διαβασω αλλα ποστ βρισκω μεσα <<κακες>> λεξεις κοροιδευτικα σχολια κτλ τα οποια δεν ειναι σβησμενα σου τεκμηριωνω τις αποψεις μου και σου δειχνω τον τροπο σκεψης μου και μου σβηνεις το μισο ποστ???
φυσικα και ειναι αστειος οποιος ισχυριζεται πως μια εταιρια φτιαχνει ενα συμπληρωμα και δεν ξερει τι βαζει μεσα (μαλλον θα το σβησεις και αυτο) μη βοηθας αυτους που θες να εισαι δικαιος σαν mont και να αφηνεις τον καθενα μας να αναλαμβανει την ευθυνη του λογου του,οι γνωμες ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες ολοι εχουν απο μια (μη το σβησεις το ειπε ο κλιντ ιστγουντ) ασε μας να την φυλαμε οταν την εκθετουμε :thumbup: :thumbup: :thumbup:

kyriakos23
25-05-09, 03:13
:Pωρεο αυτο με την κολοτρυπιδα

isis
25-05-09, 10:35
:Pωρεο αυτο με την κολοτρυπιδα

και εμένα μου άρεσε , οέο! :turtle::turtle::turtle:

sctp
25-05-09, 10:47
Καλο φαινεται,εχει απ'ολα,λογικα θα εχεις καλα πρηξιματα οπως πανω κατω με ολα τα γνωστα νιτρικα-κρεατινουχα της κατηγοριας του,εχει κατι παραπανω για να λεμε την αληθεια,το θεμα ειναι η τιμη του...η οποια σιγουρα θα ειναι τσιμπημενη :P

pharmacist
25-05-09, 11:37
η οποια σιγουρα θα ειναι τσιμπημενη :P

Ε, τη διαφημιση καποιος πρεπει να την πληρωσει ε;
Και εδω μιλαμε για ποοοολυυυυυυυ απο δαυτη.
Κοτζαμ περιοδικο καταφερε να μου κοψει η εν λογω εταιρια:rolf:

the_big_litho
25-05-09, 13:36
Eεεεπ σε επιασα λαθος αν διαβασω αλλα ποστ βρισκω μεσα <<κακες>> λεξεις κοροιδευτικα σχολια κτλ τα οποια δεν ειναι σβησμενα σου τεκμηριωνω τις αποψεις μου και σου δειχνω τον τροπο σκεψης μου και μου σβηνεις το μισο ποστ???
φυσικα και ειναι αστειος οποιος ισχυριζεται πως μια εταιρια φτιαχνει ενα συμπληρωμα και δεν ξερει τι βαζει μεσα (μαλλον θα το σβησεις και αυτο) μη βοηθας αυτους που θες να εισαι δικαιος σαν mont και να αφηνεις τον καθενα μας να αναλαμβανει την ευθυνη του λογου του,οι γνωμες ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες ολοι εχουν απο μια (μη το σβησεις το ειπε ο κλιντ ιστγουντ) ασε μας να την φυλαμε οταν την εκθετουμε :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ποτε δεν διαφωνησα με αυτα που λες και ουτε κατακρινω ανθρωπους που εχουν αντιθετες αποψεις απο εμενα.
Οπως σου προειπα ο τροπος δεν μ αρεσε γιατι απεθυνοσουνα με το εσεις, το οποιο μπορει να το διαβαζει ο καθενας και νιωσει οτι αυτα τα λογια πανε για τον εαυτο του.

PITS
25-05-09, 14:49
Καλο φαινεται,εχει απ'ολα,λογικα θα εχεις καλα πρηξιματα οπως πανω κατω με ολα τα γνωστα νιτρικα-κρεατινουχα της κατηγοριας του,εχει κατι παραπανω για να λεμε την αληθεια,το θεμα ειναι η τιμη του...η οποια σιγουρα θα ειναι τσιμπημενη :P


δεν το ξερουμε ακομα ασε να το δουμε και θα αποφανθουμε, τιμη εχουμε μαθει??
απο οτι ξερω η muscletech εχει ριξει τις τιμες παρα πολυ και ειναι στα αμερικανικα επιπεδα για ολα της σχεδον τα συμπληρωματα, αν το εχει και αυτο χαμηλα θα το χτυπησω και θα σας πω παντως ενα αντιστοιχο παρουσιασε και η ALLSTARS το λεει VOLUTECH και ακουω πολυ καλα λογια για πρηξιματα κατα την προπονηση ακομη και απο φιλους που δεν πρηζονταν με τιποτα προσωπικα δεν το εχω παρει αλλα ειναι κι αυτο στα υπ οψιν

yannis88
25-05-09, 15:19
Φιλαράκι εγώ ξέρω ότι 30 ευρο για το hydrocut πήγανε στα σκουπίδια...Δεν μπορεί να λέει οτι έχει πράσινο τσάι και να έχει μέσα ενα κάρο ματζούνια που δεν τα γράφει...Και επειδή έχω και πρόβλημα με τις τρανσαμινάσες λέω άντε και γ... για λιποδιαλύτης..Να την πάθεις απο εκεί που δεν το περιμένεις...Και όσο γι αυτό που λες οτι περίμενε,ξέρω ξέρω...Θα μπουν πάλι οι δικηγόροι στη μέση με τα εκατομμύρια και θα βγει λάδι η δουλειά...Τα ένζυμα ανεβήκαν απο τα αυγα παλι...

sctp
25-05-09, 15:20
τιμη εχουμε μαθει??

Γυρω στα 50ευρω αν το αγορασεις απο Αγγλια..χωρις τα μεταφορικα..Ελλαδα δλδ θα το πουλανε 70~ευρω και σου βγαζει 16 προπονησεις συμφωνα με αυτα που λεει :turtle:

sctp
25-05-09, 15:38
Φιλαράκι εγώ ξέρω ότι 30 ευρο για το hydrocut πήγανε στα σκουπίδια...Δεν μπορεί να λέει οτι έχει πράσινο τσάι και να έχει μέσα ενα κάρο ματζούνια που δεν τα γράφει...Και επειδή έχω και πρόβλημα με τις τρανσαμινάσες λέω άντε και γ... για λιποδιαλύτης..Να την πάθεις απο εκεί που δεν το περιμένεις...Και όσο γι αυτό που λες οτι περίμενε,ξέρω ξέρω...Θα μπουν πάλι οι δικηγόροι στη μέση με τα εκατομμύρια και θα βγει λάδι η δουλειά...Τα ένζυμα ανεβήκαν απο τα αυγα παλι...

Καλα αυτα που λες αλλα το γιατι εχεις ανεβασμενες τρανσαμινασες μπορει να ωφειλεται σε αλλους παραγοντες,ειμαστε αρκετοι που χρησιμοποιουμαι ενα καρο συμπληρωματα ΚΑΙ Hydroxycut χωρις να βγανει καποιο αμεσο προβλημα στο συκωτι,πρωτα τσεκαρεις το ΒΑΡΟΣ σου και μετα κανεις εναν υπερηχο να δεις τι παιζει αν δε το εχεις κανει ηδη(οι τρανσαμινασες μου ηταν διπλασιασμενες οταν ειχα λασπη-πετρες στη χολη,να ειναι ελαφρως τσιμπημενες ειναι συνηθες σε ατομα που αθλουνται εντονα και καταπονουνται αρκετα με βαρη κτλ.)

PITS
25-05-09, 18:22
Καλα αυτα που λες αλλα το γιατι εχεις ανεβασμενες τρανσαμινασες μπορει να ωφειλεται σε αλλους παραγοντες,ειμαστε αρκετοι που χρησιμοποιουμαι ενα καρο συμπληρωματα ΚΑΙ Hydroxycut χωρις να βγανει καποιο αμεσο προβλημα στο συκωτι,πρωτα τσεκαρεις το ΒΑΡΟΣ σου και μετα κανεις εναν υπερηχο να δεις τι παιζει αν δε το εχεις κανει ηδη(οι τρανσαμινασες μου ηταν διπλασιασμενες οταν ειχα λασπη-πετρες στη χολη,να ειναι ελαφρως τσιμπημενες ειναι συνηθες σε ατομα που αθλουνται εντονα και καταπονουνται αρκετα με βαρη κτλ.)


+1 μονο και απο την προπονηση αλλαζουν ενα σωρο δεικτες στο σωμα σου δεν λεω απο το τυπο του φαγητου που κανουμε δεν λεω απο την υπερκωποση που πολλοι φτανουμε εστω κι αν δε το καταλαβαινουμε δε λεω... ασε μη μου λες για ανεβασμενους δεικτες γιατι προπονουσα εναν τυπο παλια ο οποιος οταν πηγε νοσοκομειο για να δει γιατι το συκωτι του ηταν :shock: :shock: :shock: ειπε στο γιατρο του οτι απο την πρωτεινη και ο τυπας οταν επινε νερο απο τον κωλο του ετρεχε σαν ποτιστηρι απο τις ενεσεις (οχι της πρωτεινης) φυσικα εφαγε σφαλιαρα το νουμερο!!! ακου απο την πρωτεινη ο χαπακιας, ασε λοιπον τα εχω ακουσει αυτα χρονια και χρονια τωρα δεν σου λεω να μη το ψαξεις αλλα κανε πρωτα τις εξετασεις σου και μετα να βρεις την αιτια και μη κατηγορεις ευκολα, απο οτι ξερω υπαρχει εγγυηση επιστροφης χρηματων δηλαδη πας το κουτι με την αποδειξη σου και σου δινουν τα χρηματα σου πισω τι πιο καθαριο δηλαδη περιμενες ρε μεγαλε απο μια εταιρια???

yannis88
25-05-09, 21:11
Τι ωραία...Πολύ καθάριο...Πρώτον γενικά το είπα αυτό για τα ένζυμα...¨οχι για τη συγκεκριμένη εταιρία όχι για το συγκεκριμένο συμπλήρωμα..Γενικά για όλα τα σκευάσματα που δεν ξέρουν τι έχουν μέσα...Με πιάνεις?
Οσο για την απόδειξη,sorry ρε φίλε αλλα δεν είμαι απο τους τακτικούς με τα συρτάρια τους και τις βιβλιοθήκες τους...Παρά πήγα στο κατάστημα που το πήρα και ο τύπος το πρώτο πράγμα που μου είπε(λες και ήμουν κανας ψαράς)"κάθε χρόνο αποσίρονται οι παρτίδες για να γίνει έλεγχος...είναι κάτι σύνηθες..." ...ΡΕ Ου μου ρθε να του πω...Του απάντησα βέβαια ότι ενημερώνομαι για τις εξελίξεις και το γύρισε...
Anyway...δεν θα κάτσω να ασχοληθώ...Εμένα μου φτάνει και μου ΠΑΡΑφτάνει όχι μόνο να μην ξαναγοράσω κανένα συμπλήρωμα απο αυτή τη μαλακοεταιρία αλλά και όσοι με ρωτήσουν θα πάρουν την ανάλογη απάντηση..:welcome::army2:

PITS
25-05-09, 23:32
σωστος!!!! εβγαλες τα συμπερασματα σου πραξε αναλογα...
παμε παρακατω, ετοιμαζω τα προγραματα συμπληρωματων για πολλους πρωταθλητες και βαλκανιονικες σε διαφορα αθληματα παιδια και εφηβους κολυμβησης που στο φορμαρισμα τους φτανουν καμια δεκαρια συμπληρωματα ανθρωπους που κανουν βαρη απο ολη την ελλαδα που ουτε καν τους εχω δει εδω και 3μιση χρονια οι εξετασεις αιματος -ουρων ειναι στο προγραμμα μας και σε πληροφορω πως κανενας ουτε κι εγω δεν ειμαστε στα κοκκινα (σε αντιθεση με οσα πιστευουν οι παθολογοι που μας κοιταζουν τα αποτελεσματα και λενε πως αν παιρνουμε συμπληρωματα θα παιθανουμε )
υπαρχει μια αντιληψη σε αυτη τη χωρα καπως μπακαλιστικη οχι μονο με τα συμπληρωματα αλλα και με την προπονηση και με τη διατροφη (μοντ μη μου το σβησεις αυτο ειναι κοματι απο αυτα που μου εσβησες και δεν ειναι σωστο) διαβαζω μεσα στις σελιδες αποψεις οπως πηρα μια φορα και δε μου δουλεψε ή πηρα ενα δειγμα δωρεαν και δεν ειδα τιποτα ή το πηρα μια εβδομαδα και δε μου αρεσε η γευση το σταματησα και δε μου δουλεψε... ελατε παιδια ας σοβαρευτουμε
α!!! μοντ μου εσβησες και την τελευταια φραση που δεν πειραζε κανεναν (ή μηπως πειραζε??) δεν πειραζει την ξαναγραφω και αν ειναι ξανασβηστην κρινομαστε ολοι απο τις πραξεις μας : ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ επιτελους ας αρχισουμε απο αυτο για να βγαλουμε μιαν ακρη γιατι και εδω το παμε για ψωροκωσταινα και το bodybuilding ειναι λεβεντικο αθλημα :bowdown: :bowdown:

PITS
25-05-09, 23:34
ΥΓ γιαννη88 κοιτα το ποστ σου που αναφερεσαι στα ενζυμα σου και μη μας τρελαινεις που μιλας γενικα:shock::shock:

manos_
29-05-09, 11:13
ΠΙΤΣ οταν λες εχουν πεσει οι τιμες τις μασλτεκ στην ελλαδα ενοεις την γνωστη αλυσιδα καταστηματων?Για την μασλτεκ εγω το εχω ξαναπει.Ειναι η πιο γελοια εταιρια που υπαρχει και νοιωθω οτι οταν γραφουν τα διαφημιστικα απευθυνονται σε παιδακια που η λογικη τους ακομα κοιμαται η δεν γνωριζουν πως λειτουργει το σωμα τους γιατι και ασχετος να εισαι απο ββ παλι δεν θα πιστευες τα καραγκιοζιλικια που γραφουν.Και η γελοιοποιηση της εν λογω εταιριας δεν ειναι κυριως ελληνικο φαινομενο στην αμερικη και σε φορουμ οπως το ββ.com ειναι το ανεκδοτο το ιδιο απλα πουλαει σε βλαμενα αμερικανακια που το υπερεγω τους καλυπτετε οταν φουσκωνουν απο τις πολλες κρεατινες.Ευχαριστω αλλα δεν, θα μεινω σε universal , optimum κτλ που τις θεωρω πιο sincere και trustworthy εταιριες που στην συνειδηση του αμερικανου καταναλωτη ειναι εντιμες και οχι σε ατομα που παιζουν με τους πελατες τους και προσπαθουν να τους κοροιδεψουν καλυπτοντας τις ανασφαλειες τους το θεωρω τραγικα ανεντιμο.

destroyerody94
29-05-09, 11:34
ΠΙΤΣ οταν λες εχουν πεσει οι τιμες τις μασλτεκ στην ελλαδα ενοεις την γνωστη αλυσιδα καταστηματων?Για την μασλτεκ εγω το εχω ξαναπει.Ειναι η πιο γελοια εταιρια που υπαρχει και νοιωθω οτι οταν γραφουν τα διαφημιστικα απευθυνονται σε παιδακια που η λογικη τους ακομα κοιμαται η δεν γνωριζουν πως λειτουργει το σωμα τους γιατι και ασχετος να εισαι απο ββ παλι δεν θα πιστευες τα καραγκιοζιλικια που γραφουν.Και η γελοιοποιηση της εν λογω εταιριας δεν ειναι κυριως ελληνικο φαινομενο στην αμερικη και σε φορουμ οπως το ββ.com ειναι το ανεκδοτο το ιδιο απλα πουλαει σε βλαμενα αμερικανακια που το υπερεγω τους καλυπτετε οταν φουσκωνουν απο τις πολλες κρεατινες.Ευχαριστω αλλα δεν, θα μεινω σε universal , optimum κτλ που τις θεωρω πιο sincere και trustworthy εταιριες που στην συνειδηση του αμερικανου καταναλωτη ειναι εντιμες και οχι σε ατομα που παιζουν με τους πελατες τους και προσπαθουν να τους κοροιδεψουν καλυπτοντας τις ανασφαλειες τους το θεωρω τραγικα ανεντιμο.

+1 με διαφημησεις τυπου ο dexter jackson σηκωνει 8 τονους στην προπονηση στη8ους του για αυτο χρειαζεται την καταληλη πρωτεινη nitrotech.....η να δειχνει εναν πριν και μετα..στην πριν με διπλασιο σχεδον ποσοστο λιπους καιλιγοτερο μυωδη,και μετα απο 40 μερες λεει με το ταδε προιον (hydroxycut νομιζω)εγινε τουμπανος που λεει και ο RUHL απο το μαγικο της muscletech:thumbdown::thumbdown:

pharmacist
29-05-09, 12:56
Παιδια, υπερβολες στη διαφημιση κανουν ολοι, και στην τελικη αμα βγει μια εταιρια και πει παρτε το δικο μας να βαλετε 3 κιλα μυικης μαζας τον πρωτο χρονο και βλεπουμε δε θα την παρει κανεις.
Ουτε εμεις που ξερουμε, οσο ναναι κοβεσαι, ειναι καθαρα ψυχολογικο.
Και επειδη λειτουργει και αντιστροφα σου λενε θα παρεις 50 κιλα μυες σε 2 μηνες και λες εσυ "ενταξει, αρα κατι κανει στανταρ, και μονο πεντε να παρω ειμαι Θεος".
Το θεμα με την εταιρια αυτη που δε συμπαθησα ποτε ειναι οτι παιρνει ολοκληρο περιοδικο και πληρωνει ωστε ολοκληρα ΑΡΘΡΑ του περιοδικου να λειτουργουν ως διαφημιστικες καταχωρησεις και να περνανε αυτα που γουσταρουν με πλαγιο τροπο.
Γιατι ο πολυς ο κοσμος δεν εχει και μεγαλη σχεση με την επιστημη οποτε εμπιστευεται τους επιστημονες, γιατρους κλπ οτι και αν του πουν.
Ξεκινας να διαβαζεις απο τον ταδε αρθρογραφο που γραφει χρονια πως θα κανεις μεγαλυτερους τρικεφαλους και το συμπερασμα του αρθρου ειναι οτι για να μεγαλωσεις τους τρικεφαλους οσο το δυνατον περισσοτερο ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο οτι θα πρεπει να παρεις την ταδε παπαρια της συγκεκριμενης εταιριας.
Σορι αν δεν ειμαι αρκετα λάλακας ωστε να παω να τα αγορασω ολα και να τα δοκιμασω πρωτου αποφασισω, δεν το εκανα , το λενε εμπειρια απο τη ζωη (χωρια το αντικειμενο του επαγγελματος), και μετα απο τοσα χρονια που τα δοκιμασαν αλλοι αντι για εμενα απεδειχθη -τι απιθανο και περιεργο- οτι πολυ καλα εκανα.
Αλλα ετσι λειτουργει η βιομηχανια του χρηματος, η γυναικα θελει να διωξει τις ρυτιδες, ο αντρας να γινει σφιχτερμαν, το θελουν τοσο πολυ που ειναι διατεθιμενοι να δοκιμασουν οτι δουν να γυαλιζει.
Οτι γινεται και στην πολιτικη που συνεχεια σε ριχνουν με υποσχεσεις, μουτζωνεσαι στον καθρεφτη και την επομενη την ξαναπατας!
Λοιπον, δεν χρειαζεται κανενας να πεισει κανενα, ο καθενας εχει τα δικα του φραγκα και τα κανει οτι γουσταρει και απολαμβανει (η αντιστοιχα κλαιει) για το αποτελεσμα:thumbup:

ΥΓ Γουσταρω με τα μπουνια κατι τετοιες ονομασιες πχ intravol, παραπεμπουν σε αναβολικα, το ακουει ο αλλος και του τρεχουν τα σαλια!

destroyerody94
29-05-09, 13:28
κα8ε 5 σελιδες στο musclemag υπαρχει και απο μια διαφημηση muscletech,δεν 3ερω αλλα εγω νιω8ω πως υποτιμουν τη νοημοσηνη μου:(:(

pharmacist
30-05-09, 02:11
Τι επαθα νυχτιατικα ο ανθρωπος!
http://www.youtube.com/watch?v=KOmi9nDYUd8&feature=related

COBRA_STYLE
29-05-11, 15:05
το χρησιμοποιησα και γω χθες πρωτη φορα(μιας και μου το εδωσε φιλος τσαμπα) και η πρωτη

εντυπωση ηταν αρκετα καλη θα λεγα...εχοντας υποψην οτι το μεσημερι πηγα για μπανιο κανα

τετραωρο και ελιωσα στις ρακετες,οντας με ελαχιστη ποσοτητα υ/α απο τα γευματα μεχρι το

απογευμα που πηγα γυμναστηριο,εβγαλα προπονηση χεριων 3+3 ασκησεις απο 5 σετ ολα τα

σετ σουπερ σετ με σχεδον τα max κιλα...απο κουραση δεν ενιωσα θα λεγα,απο πρηξιματα

σουπερ(σχεδον παντα στα χερια),αυτο που μου εκανε εντυπωση παντως ηταν οτι δεν

διψασα καθολου...ενω αλλες φορες που πινω σκετο νερο διψαω συνεχεια και στεγνωνει το

στομα μου...αυτα

miss
30-07-11, 17:54
Να ρωτήσω κάτι? το Volu-Tech της All Star πίνετε όπως και το Intravol ανάμεσα στα σετ, κάθε σετ και μια γουλιά?

sadistic
30-07-11, 21:20
Να ρωτήσω κάτι? το Volu-Tech της All Star πίνετε όπως και το Intravol ανάμεσα στα σετ, κάθε σετ και μια γουλιά?φανταζομαι το ιntravol αν και δεν το εχω δοκιμασει ειναι το αντιστιχο τις all-stars.το volutech το εχω χρεισιμοποιησει αρκετα.ναι κανει δουλεια και σου δινει καλα!πριξιματα.το πινεις αναμεσα στη γυμναστικη σου γουλια-γουλια.δεν χρειαζετε να ειναι σετ και γουλια.:thumbup:ειναι ομως ακριβουτσικο γυρω στα 55.πλεον παιρνω το ultra carb tis all-stars.βεβαια δεν ειναι το ιδιο αλλα εχει και 23 ευρω!