PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλώς σας βρηκα!



jordan_z750
14-03-09, 06:52
Γεια σας και απο εμενα!

ονομαζομαι Ιορδανης ειμαι φοιητης 23 ετων και ειμαι απο την θεσσαλονικη!
πρωτα απ'ολα ενα μεγαλο μπραβο για την ομορφη και επικοδομητικη παρεα!
αλλα και για το πολυ σημαζεμενο forum:thumbsup:

διαβαζω εδω και μια εβδομαδα τα θεμματα αφου αρχησα και παλι να κανω γυμναστηκη....
ποτε δεν ειχα κανενα ιδιαιτερο σωμα αλλα μεχρι τα 20 μου ειχα μια πολυ καλη φυσικη κατασταση αφου επαιζα ποδοσφαιρο πηγαινα στο γυμναστηριο 5/7 μερες
και επαιρνα και μια πρωτεινουλα για ογκο και οι αναλογιες μου τοτε ηταν υψος 1.83 cm 75 κg

μεχρι τα 20 καλα τα πηγαιναμε και η καταστροφη επηλθε.
μονιμη σχεση....
και επακολουθα του τυπου τρωω γυρους μεχρι να τα βλεπω ολα στα καρβουνα
ρετσινες και ουζακια για να κατεβαινουν πιο ευκολα τα απο πανω κτλ κτλ...
η αγορα μηχανης περιορισε το περπατημα που εκανα...

τον πρωτο χρονο (20-21) εβαλα 20 κιλα μονο και απο τοτε κρατιεμαι σταθερα στα 95 με υψος 1.83 κιλα.

εχω αρχισει λοιπον εδω και λιγες μερες να κανω μια τρομερη προσπαθεια του τυπου
-τρομερη διαιτα (καταλληλη διατροφη)
-3 ωρες την ημερα γυμναστικη
-και το κυριοτερο κοψιμο του καπνισματος

εχω πολλα κιλα συγκεντρωμενα στην κοιλια και χαλαρους μυες μετα απο τοσο καιρο φυσικα.
με την βοηθεια σας και αυτα που διαβασα απο εδω μεσα ηδη εχω βοηθηθει!
:awesome:

σε μια βδομαδα
καταφερα να σουλουποσω λιγο την κοιλαρα μου
να χασω 4 κιλα
να καπνισω μια βδομαδα

εχω τραβιξει photos για τα χαλια:dooreek: που ημουν

και θα τραβηχθουν και σελιγο καιρο και οι :bodybuilder2: καινουριες

και παλι χαιρομαι που βρηκα την ομορφη παρεα σας.

_kwstas_
14-03-09, 07:22
καλος ηρθες ιορδανη... κοιταξε να δεις το αποτομο βαρος ειναι το χειροτερο...ολοι εχουμε περασει απο αυτην την φαση.. θα σου Μιλισω ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΛΙΑΝΑ... ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ το προγραμμα που ακολουθεις ειναι ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ το να χασεις μεσα σε 2,5 μηνες 20 κιλα που αυτο προσπαθεις να κανεις...( αλλα δεν σε κατηγορο) ξερεις τι ειναι?? να χαλασεις τον μεταβολισμο σου να γινεις ΛΑΠΑΣ και να κρεμασεις επιτινχανοντας περισσοτερο την απολυα μιων και οχι λυπους που ειναι το ζητουμενο .. και το βασικοτερο πολυ μεγαλητερη πιθανοτητα να τα ξαναπαρεις σε σχετικο γρηγορο διαστημα.. ΕΜ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!

Polyneikos
14-03-09, 08:56
Καλως ήρθες Ιορδάνη και από εμενα,είναι ωραίο που ξαναξεκινησες την προπόνηση αλλα προσοχή όχι στις ακρότητες,μην προσπαθησεις "βιαια" να κερδίσεις το χαμενο έδαφος.Αυτό στο αναφερω γιατί λες ότι κανεις 3 ώρες προπόνηση το οποίο είναι υπερβολικο για τον καθενα μας,γρήγορα θα σε κουρασει και θα σε καταβολίσει αυτη η κατάσταση,ειμια υπέρ των πιο συνετων βηματων.
Αnyway μπορείς αν θες να ανοιξεις ένα τόπικ στις αντιστοιχες ενότητες και να ακουσεις καποιες αποψεις.Παντως το ευχαριστο είναι ότι έχεις όρεξη για αλλαγες !
Καλη διαμονη !:army2:

NASSER
14-03-09, 13:28
Καλως ηρθες στην παρεα μας Ιορδανη, καλη διαμονη :welcome:

Muscleboss
14-03-09, 13:36
welcome!

MB

kyriakos23
14-03-09, 15:26
καλωσηρθες..

slaine
14-03-09, 16:10
welcome bro!:weights:

jordan_z750
14-03-09, 18:06
:wave: ευχαριστω για τις συμβουλες που ειναι πολυτιμες για μενα!

θα διωρθωσω λιγο το προγραμα μου!
κανοντας λιγοτερες ωρες γυμναστικη μη παθω τιποτα:eleph:
απο εκει και περα δεν θελω να χασω κιλα πολλα αλλα να φτασω απο τα95 στα 87 αλλα καλα κιλα και καλη φυσικη κατασταση που θα με βοηθησει να συνεχισω να γυμναζομαι πιο ευκολα.

με το τρομερη διαιτα ενοω οτι δεν λιγοστεψα το φαγητο μου κατα πολυ αλλα οτι πλεον κανω μια σωστη διατροφη με τονο λαχανικα φρουτα και οχι γυρους πιτσες ποτα κτλ. οποτε τα κιλα θα φυγουν απο μονα τους.

μετα με την δικη σας βοηθεια και τις συμβουλες σας παλι θα αρχισω με καποιο-α συμπληρωμα-τα αλλα και αλλαγη της διατροφης εκ νεου.

προς το παρων στοχος να δυναμωσω λιγο και να φυγουν τα κακα κιλα
οπως προανεφερα εχουν βγει photos πως ημουν και θα βγουν μολις αλλαξω λιγο και θα τις ανεβασω για να ακουσω τις συμβουλες!

σας ευχαριστω και παλι:thumbsup:

mantus3
15-03-09, 01:54
:welcome::welcome::welcome: καλως ηρθες φιλε μου... εχε κατα νου οτι ολα τα μεγαλα ενχιριματα εγυναν με μικρα βηματα...

Doctorg
15-03-09, 02:16
Γεια σου φίλε και καλώς ήρθες :welcome:

XtremeHardCore
15-03-09, 22:04
Καλως ηρθες στο :bodybuildinggr:

TRIANTAFYLLOU
16-03-09, 02:28
καλώς ήρθες ιορδανη στην παρεα μας :army2:

peris
24-03-09, 21:09
καλωσηρθες και απο μενα ιορδανη:welcome:

οσο για τα υπολοιπα κανε αργα και σταθερα βηματα και οχι υπερβολες του τυπου 3 ωρες γυμναστικης και να χανεις 4 κιλα καθε εβδομαδα που μονο κακο θα σου κανουν και θα εχουν το αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που περιμενεις

ioannis1
25-03-09, 00:53
καλως τον.

jordan_z750
21-09-09, 00:08
λοιπον και οπως ηταν φυσικο αρχισα το προγραμμα που γραφω παραπανω και τα ψιλο επαιξα και δεν συναιχισα για πολυ. αφου με αποθαρινε το οτι δεν μπορουσα να κανω γυμναστικη. μετα απο καταχρησεις τοσου καιρου το μονο που ειχε μεινει στο κορμι μου ηταν λιπος.
οταν λοιπον εαπαιζα ποδοσφαιρο και μπορουσα να κανω ανετα 50 καμψεις και τωρα ουτε τρεις απογοητευτηκα. επεσε και μαζι με την εξετεστικη μου και.......

τυχαια λοιπον πριν απο δυο μηνες πηγα για τεννις μια φορα με εναν φιλο ο οποιος ειχε ρακετες. αποτελεσμα .... ποροθηκα......
και αγορασα ρακετα > πηγαινα καθε μερα το μεσημερι για 4 ωρες για τεννις και στο σπιτι κοιλιακους και ψιλα πραγματα.

ετσι λοιπον με κανονικη διατροφη και απλα κοψιμο τισ βλακειες εχασα μεσα σε δυομισι μηνες 19 κιλα.

και πλεον ειμαι απο 95 κιλα >76

στηθος απο 115>109
κοιλια απο 125 > 86:shock:
χρια απο 39 >36

το υψος ειναι το ιδιο:P

χωρις να κοψω το φαγητο αλλα μονο τα εξω ποτα αναψυκτηκα κτλ

και αφου το τεννισ με εφερε σε μια φυσικη κατασταση που μπορω να γυμναστω και παλι ολα οκ.

εχω βγαλει διατοφη εδω και 3 βδομαδες απο αυτα που διαβασα εδω και κανω πλεον βαρη σαν τρελος.
εχω σταματησει το τεννις γιατι δεν προλαβαινω αλλα και θελω να βαλω ογκο πλεον.

η ερωτηση μου ειναι> οτι στην κοιλια ενω οταν ειμαι ορθιος ειναι τελειως πλακα οταν καθομαι αμεσωσ πιανω το λιπακι που εχει μεινει κατω απο τον αφαλο που ωσ γνωστων φευγει παντα τελευταιο (να φυγετε κυριε ...να πατε αλλου)
το στηθος ομως ειναι σε καλη φυσικη κατασταση και δεν θελω να χασω απο εκει με διαιτα. τι να κανω να συνεχισω λιγο ακομη να χασω και εκεινο η να αρχισω για ογκο.????

και τι να κανω για να το χασω??
μεχρι τωρα εκανα κοιλιακους με ζωνη για εφυδρωση και τρεξιμο.

photo υπαρχουν και θα αναιβουν σε κανενα μηνα που θα ειμαι υποφερτος.:turtle:

jordan_z750
21-09-09, 22:39
να αναφερω οτι η διατροφη μου σε πολυ γενικες γραμες ηταν η εξης.

το πρωι μια πατατα βραστη με ελαιολαδο, 4 ασπραδια κανενα γιαουρτι 0% με κανενα μπισκοτο μεσα που εσπαγα εγω.
η κορν φλεικς με γαλα 0% και 4 ασπραδια.
η 4 ασπραδια με 2 κροκους σε ενα μπωλ και τυρι (λιγο) και ελαιολαδο και μια φετα τοστ μαυρο ψωμι.
καφε οποσδηποτε

σε 2-3 ωρες ετρωγα κανενα δυο ακτινιδια αμα δεν ειχα καενα αλλο φρουτο.

το κυριως γευμα περιελαμβανε λιγο αποτο φαγητο της ημερα που εκανε η μανα μου περιπου μιση μεριδα και λιγοτερο και σνοδευοταν παντα με μια σαλατα με μαρουλι και κοτοπουλο η τονο (ενοειτε πως δεν ετρωγα τηγανιτα κτλ)

σε 2-3 ετρωγα νεροβραστο ρυζι ( βρασμενο χωρις λαδι και αλατι(απαισιο))
2-3 κουταλιες

μετα τεννις και προπονηση

προτεινικο ροφημα


και για βραδυ 4 ασπραδια αυγου.

γενικοτερα ομως εκοψα μαχαιρι την ζαχαρη στον καφε και αναψυκτικα και οτι τι περιεχει

και περιορισα τρομερα το αλατι σε ολα σχεδον καθολου.

ποτα και fast food κομενα μαχαιρι.

πως σας φαινετε??
καμια γνωμη??
καμια διωρθωση??

το προγραμα το εβγαλα μονος απο αυτα που διαβασα εδω.

αυτο που με ανησυχει ειναι τα κιλα που εχασα που ειναι παρα πολλα
ισως θα φταιει που εκανα πολλες ωρες αεροβια (τεννις 4 ωρες) αλλα και παλι τοσο χαλια μεταβολισμος?
(παντα εχανα η εβαζα πολυ γρηγορα κιλα)

τωρα που σταματησα να πηγαινω πολυ για τεννις (μια φορα την εβδομαδα ) και κανω βαρη πλεον να αλαξω κατι στην διατροφη μου γιατι θελω να διωξω κι αλλο λιπος απο την κοιλια??