PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή όγκου Κων/νας Κασκανης



Kaskani Konstantina
17-03-09, 19:06
Με αφορμή τα pm που δέχομαι απο νεους αθλητές του φόρουμ για οτι εχει σχέση με την διατροφή μου κ την προπόνηση μου σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το τόπικ

Απευθύνομαι στους νεους μας αθλητές που θέλουν να κάνουν κάτι παραπάνω στο σώμα τους, κ οχι στους αγωνιστικούς μας αθλητές γιατί αυτοί γνωρίζουν

Οι ποσότητες του φαγητου μου ειναι για τις ανάγκες που εχει το σώμα μου την συγκεκριμένη περίοδο 3 μήνες πριν τους αγώνες μου

Ειναι μια καταπληκτική διατροφή, οσο για τις δικες σας ποσότητες θα σας τις ρυθμίσει ο προπονητής σας ανάλογα με τις ανάγκες που εχει το σώμα σας, κ στην συνέχεια αν θα ασχοληθείται πολυ θα μπορείτε να το ρυθμίζεται κ μόνοι σας στο περίπου, αλλα πάντα με την βοήθεια ενος εμπειρου προπονητή αν θέλετε να προχωρείσετε στο ββ, γιατι οπως εχουμε ξαναπει εμεις ποτε δεν είμαστε οι καλύτεροι κριτές του εαυτού μας!

Kaskani Konstantina
17-03-09, 19:19
7.15 : Πρωτείνη κ μια μπανάνα

10.30: 7 ασπράδια 1 κρόκο κ 170 γραμμάρια ρύζι

1: γιαούρτι 0% με ενα μήλο

2.30: Προπόνηση


4.30: κοτόπουλο η γαλοπούλα η ψάρι η μοσχάρι( μια φορα την εβδομάδα) με 170 γραμμάρια ρύζι κ σαλάτα προς το παρόν οτι μου αρέσει

7.30: Πρωτείνη με ενα μήλο

10.30: το ιδιο με το μεσημεριανό εκτος απο το ρύζι που το κάνω αντικατάσταση με 2.5 πατάτες μετριες ψητές η βραστές


Αυτά κ ΜΟΝΟ αυτά κ τίποτα ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Στην συνέχεια της αγωνιστικής μου περιόδου οτι θα αλλάζω πάνω στην διατροφή μου θα σας ενημερώνω

slaine
17-03-09, 19:25
έτσι Κωνσταντίνα, να βλέπουν όσοι νομίζουν ότι τα μυστικά είναι "αλλού"
προσεγμένη διατροφή όλο το χρόνο, προσαρμοσμένη στις ανάγκες μας...
παιδιά όγκος δε σημαίνει να τρώμε σαν γουρούνια! (σαν μερικούς μερικούς:porc::oops:)

Kaskani Konstantina
17-03-09, 19:36
Προπονώ μια μυική ομάδα την ημέρα, κανω 2 ρεπό την εβδομάδα.
Μια συμβουλή μην σκοτωνόσαστε με τις ωρες στο gym, μην χαζευετε την ωρα της προπόνησης, μην παιζετε με τα κινητά σας, ασχοληθείτε με πείσμα κ πάθος γιατί μόνο ετσι θα εχετε αποτελέσματα

Για πάμε οι νεοι μας αθλητές!!!!!!!!!!!!!!!

slaine
17-03-09, 19:41
Προπονώ μια μυική ομάδα την ημέρα, κανω 2 ρεπό την εβδομάδα.
Μια συμβουλή μην σκοτωνόσαστε με τις ωρες στο gym, μην χαζευετε την ωρα της προπόνησης, μην παιζετε με τα κινητά σας, ασχοληθείτε με πείσμα κ πάθος γιατί μόνο ετσι θα εχετε αποτελέσματα

Για πάμε οι νεοι μας αθλητές!!!!!!!!!!!!!!!

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Kaskani Konstantina
17-03-09, 19:49
έτσι Κωνσταντίνα, να βλέπουν όσοι νομίζουν ότι τα μυστικά είναι "αλλού"
προσεγμένη διατροφή όλο το χρόνο, προσαρμοσμένη στις ανάγκες μας...
παιδιά όγκος δε σημαίνει να τρώμε σαν γουρούνια! (σαν μερικούς μερικούς:porc::oops:)


SLAINE χαίρομαι που το ακουω απο ΄σενα, γιατί παρακολουθώ τα απειρα ποστ σου που ειναι πάρα πολύ ενδιαφέρον για το φόρουμ.
Οσο για τα μυστικά που συχνά ακούμε οτι ειναι ΄΄αλλου'' ακόμα κ το αλλου παει πακέτο με ολα αυτά, κ αυτό ποτέ δεν το λένε εμπειροι αθλητές, ουτε ατομα που στροφάρουν!!!! Ο αθλητισμός είναι παρα πολύ ωραίος οταν γίνεται με μέτρο.

Τα εξωαγωνιστικά μου κιλά δεν υπερβαίνουν ποτε τα 2, οπως καταλαβαίνεις μπαινω για ενα φορμάρισμα τον τελευταιο μηνα πριν ανέβω να αγωνιστώ, γιατί οι αυξομειώσεις στο σώμα ειναι οτι χειρότερο κ στην ψυχολογία μας

slaine
17-03-09, 20:18
Σ'ευχαριστώ Κωνσταντίνα!
μόνο + 2 κιλά στον όγκο ε? μπράβο! :D

ultra13
02-02-10, 06:32
epeidi ksekinaw diatrofi ogkou k vriskw polu kali tin diki sou diatrofi alla pistevw pws xreiazomai ligo perissotero udatanthraka ti les an poume gia antra 1,83, 80 kg k sxetika tholos pleon meta apo tosa pota k savoura stin diatrofi mou???
Euxaristw p me akouses!!

:toast:

***γραφουμε ΜΟΝΟ ελληνικα, τα greeklish απαγορεύονται!!!!!!!!!!!***

beatshooter
02-02-10, 22:57
Θελω να ρωτησω κατι την Κωνσταντινα κ τους πιο εμπειρους εδω με ολο το θαρρος του ψαρακα.

Δεν ειμαι,ουτε θελω να γινω αθλητης του BB.Στεκομαι σ αυτο που ειπε η Κωνσταντινα :Να μη καιγοματσε στο gym.

Δεν ξερω γιατι μου φαινεται καπως παραξενο τωρα(εδω και 2 μερες,που γνωρισα το φορουμ) που η προπονηση μου(εναλαξ αεροβια κ βαρη) δεν ξεπερνα την 1ωρα και 15'?

waterproof
21-02-10, 08:05
ειμαι 25 χρονων και ειμαι 55 κιλα και 170 υψος θα μπορουσε καποιος να μου πει τι διατροφη θα μπορουσα να ακολουθησω για να βαλω ογκο;και να μου συνιστησει μια καλη πρωτεϊνη ογκου. επειδη δεν γνωριζω...εκτιμω την βοηθεια σας και σας ευχαριστω...