PDA

Επιστροφή στο Forum : MRP kai kreatinh



nick20
25-09-05, 03:24
καλησπέρα σε όλουσ στο φόρουμ. είμαι νέοσ στο θέμα και θα ήθελα να ρωτήσω το εξήσ. είμαι 20 χρονων και είμαι 58 κιλά και θέλω απεγνοσμένα να πάρω βάροσ. κάνω γυμναστική αλλά σκεφτομαι να πάρω και κάποιο συμπλήρωμα. ψάχνοντασ λοιπόν στο ιντερνετ διαβασα κάπου οτι για αυξηση βάρουσ είναι καλό να πάρεισ meal replacement powder και creatine monohydrate. θα ηθελα λοιπον να ρωτήσω: η κρεατίνη συγκαταλέγεται στα MRP; μπορώ να παίρνω και τα δύο ταυτόχρονα.Αν όχι ποιο από τα δύο είναι πρωτημότερο να πάρω; μπορείται να μου πρωτείνεται μάρκα;

Bane
25-09-05, 05:05
I vasi olon ton simpliromaton apo ta opia ksekinane ta panta:
-Polivitamines. An mporis na parragilis apo ameriki pare Optimum Opti-men i NOW Adam. Apo ellada sta farmakia kaliteres ine oi Centrum kai Geriatric.
-Proteini. Kata protimisi whey.
-Kreatini. Mporis na pas me apli monohydrate(pare creapure) i me Creatine Ethyl Ester.
Diavase an thes ta 3 arthra mu gia proteini-idatanthrakes-lipi.Kai min ksexnas ta vasika:
8 ores piotiku ipnu
5 sosta gevmata tin imera me 30 grammaria proteinis min
Entoni askisi pu na min iperveni ta 45 lepta-1 ora
Poli nero

Ta MRP ine axrista an mporis na kanis katallili diatrofi. Apla ine volika. Pare kalitera Whey ke rikse mesa ligus idatanthrakes gia na exis to idio se poli mikrotero kostos.

gorilakos
26-09-05, 00:39
I vasi olon ton simpliromaton apo ta opia ksekinane ta panta:
-Polivitamines. An mporis na parragilis apo ameriki pare Optimum Opti-men i NOW Adam. Apo ellada sta farmakia kaliteres ine oi Centrum kai Geriatric.
-Proteini. Kata protimisi whey.
-Kreatini. Mporis na pas me apli monohydrate(pare creapure) i me Creatine Ethyl Ester.
Diavase an thes ta 3 arthra mu gia proteini-idatanthrakes-lipi.Kai min ksexnas ta vasika:
8 ores piotiku ipnu
5 sosta gevmata tin imera me 30 grammaria proteinis min
Entoni askisi pu na min iperveni ta 45 lepta-1 ora
Poli nero

Ta MRP ine axrista an mporis na kanis katallili diatrofi. Apla ine volika. Pare kalitera Whey ke rikse mesa ligus idatanthrakes gia na exis to idio se poli mikrotero kostos.

simfono me bane

ta MRP boithan mono pou afinoun poli lipos kai den exoun megalo pososto proteinis,kai gi auto kalitera mia kali whey mia creatini kai extra idatantrakes.tora gia tis vitamines gia mena oi kaliteres einai ta Animal Pak tis Universal.

Muscleboss
26-09-05, 22:13
file nick200,
Thes na pareis varos? to 1o pragma pou prpei na koitaxeis einai i diatrofi sou kai oi thermides pou lamvaneis kathimerinos. Fysika efoson askeise me vari i diatrofi sou tha prpei na periexei kai polles proteines...

efoson ftiaxeis ti diatrofi sou kai matheis na tros, tote arxise na xrisimopoeis kai sympliroma proetinis kai keratini opos se symvoulevoun ta paidia parapano.

Muscleboss