PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαπια aminoacids



muaythaispirit
31-10-06, 14:10
αμα καταναλωνεις π.χ 8-12 χαπια αμινοξεων, πολυβιταμινη και πες και κανα αλλο συμληρωμα που ειναι σε χαπια επιβαρινεται πολυ το συκωτι ?
μου ειπαν οτι ειναι επικυνδινο, ισχυει?

r1ddl3r
31-10-06, 14:16
Αμα φας μια μπριζολα, μερικα φρουτα και λαχανικα επιβαρύνεται;

Εκτος αν καποιο χαπακι αρχίζει με methyl εμπρος στην ονομασια

muaythaispirit
31-10-06, 14:18
κατι μου θυμιζει αυτο...
γιατι τι παιζει???

r1ddl3r
31-10-06, 14:23
Οποιαδήποτε ουσια ειναι μεθυλημενη επιβαρύνει το συκώτι περισσοτερο.
Βέβαια υπαρχει διαφορα μεταξυ του καφε (εχει 3 γκρουπ μεθυμλημενα και σχεδοον μηδενικη επιβαρυνση) και του mehtyl-trienolone που ειναι αναβολικο με μια μεθυλικη ρίζα και ειναι θανατος.

Απο συμπληρώματα δεν υπαρχει φοβος. Εκτος απο τα λεγόμενα designer steroids που κυκλοφορουσαν στην Αμερικη προ καιρου και κυκλοφορουν στην Αγγλια. Αυτα μακρια.

muaythaispirit
31-10-06, 14:28
5-Methyl-7-methoxyisoflavone
εννοεις κατι τετοιο?

r1ddl3r
31-10-06, 14:34
Why the f*** χρειαζεται καποιος weak ass isoflavone? Επενδυσε τα λεφτα σου καλύτερα σ εμια πρωτεϊνη και ψαρολαδο.

Και στο αρχικο ερωτημα, οχι το συγκεκριμενο δεν εχει αρνητικες επιπτωσεις στο συκώτι. (εκτος αν κατεβαζεις 10γρ την ημερα)

ajax
01-11-06, 19:23
Οσο επιβαρυνετε με την σκονη πχ προτεινη τοσο επιβαρυνετε και με τα χαπια.Για αντιμετοπιση τυχων των προβληματων πινε πολυ νερακι!!!καπου διαβασα οτι τα χορτα κανουν καλο στα νευρα... :???: αλλα δεν θυμαμαι που.Αν το βρω θα το ποσταρω.

sakisboy
01-11-06, 20:46
ta xapia eiparxoun mono kai gia ena logo. i magiki leksi legetai ""ANESI"" oti kanoun ta xapia sto sikoti to idio kanei kai i skoni kai to ygro.pantos apo aminoksea kai polivitamini den tha ekana katholou kefali. :sleeping:

muaythaispirit
11-11-06, 14:49
Why the f*** χρειαζεται καποιος weak ass isoflavone? Επενδυσε τα λεφτα σου καλύτερα σ εμια πρωτεϊνη και ψαρολαδο.
δηλ το μεθοξυ ειναι πεταμενα λεφτα?
εγω παιδια ειχα δει πολυ καλα αποτελεσματα απο το μεθοξυ της mrm (ειναι μεθοξυ βασικα + ενα αλλο συστατικο)!μετα απο αυτο ειχα χρησιμοποιησει αλλες φορες αλλων εταιριων ( ugro maximushle) κ δεν μου εκανε τιποτα..!
εσυ πιστευεις οτι ειναι αχρηστο?