PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοιλιοπλαστικη



Mountain
03-11-06, 05:19
Καλησπερα και καλο μηνα.
Διαβασα καποια απο τα θεματα και ειδα οτι αρκετοι εδω μεσα το κατεχουνε το αθλημα και εχουνε γνωσεις πανω σε αυτο.
Μπαινω λοιπον κατευθειαν στο ερωτημα μου και περιμενω τις γνωμες σας,
Πριν 3,4 χροννια ειχα φτασει στο χειροτερο μου σημειο μιας και ειμουνα 130 κιλα χοντρος.
Σιγα,σιγα εφτασα στα 110 και δοξα το θεο τον Απριλη εφτασα τα 105.
Μπηκα σε ενα κυκλο με testex,winstroll και το σωμα μου εδεσε αρκετα αλλα στην περιοχη των κατω κοιλιακων παρεμεινε ενα αντιαισθητικο χαλαρωμα το οποιο σιγουρα θα το εχετε δει και σε αλλα ατομα.

Πηγα σε πλαστικο και μου ειπε οτι μπορουμε να το διορθωσουμε με κοιλιοπλαστικη αλλα αυτο σημαινει 2 μηνες off απο γυμναστικη και σιγουρα το χειρουργειο δεν ειναι και οτι καλυτερο.
Ειχα ακουσει οτι κυκλοφορουσε καποτε τοπικη ενεση που λεγοτανε θεομικαζι και εκαιγε τα παντα αλλα ητανε πολυ τοξικη.
Σε συζητησεις μου εχουνε πει αρκετα πραγματα απο αυξητικη μεχρι χιλια δυο.
Θα ηθελα λοιπον και την δικη σας γνωμη οποιος γνωριζει κατι.
Πιστευω να καταλαβαινετε το ποσο ασχημο ειναι να φτιαχνεις ολο το υπολοιπο σωμα σου και ενα σημειο να στα χαλαει ολα.
Να πω οτι αυτη την στιγμη ειμαι 1,87 και 104 κιλα.
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

newbie
03-11-06, 10:45
Φίλε Mountain καλως ήρθες,

Περίπου έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα...ίσως να είναι και χειρότερο... είμαι 1.82 και παίζω στα 87 κιλά πλέον (ήμουν άνω των 110 πριν 12 μήνες) τώρα οι άνω κοιλιακοί μου αρχίζουν και γραμώνουν (αμυδρά) ενώ οι κάτω καλύπτονται από ένα ωραίο στρώμα λίπους.... χαχαχαχα...

είμαι κατά των χειρουργικών επεμβάσεων και ενέσεων σε τέτοια θέματα έχω έρθει σε πλήρη συμβιβασμό με την ιδέα ότι πάντα θα έχω μια κοιλίτσα εφόσον δεν είμαι διαθέσιμος όταν βγαίνω έξω να κόψω τις μεγάλες ποσότητες αλκοόλ που κατεβάζω...

αν όμως εσύ είσαι διαθέσιμος να κάνεις κάτι τέτοιο πιστεύω με μια διατροφή και συνεχή προσπάθεια, η αποκαλούμενη μπάκα θα μειωθεί...

αυτή είναι η άποψη μου αν και νομίζω τα αλλά παιδιά στο φόρουμ είναι περισσότερο καταρτισμένα....

Τέλος συγχαρητήρια για την καταπληκτική σου προσπάθεια να αλλάξεις το τρόπο ζωής σου ... ξέρω πόσο δύσκολο είναι...

Theristis
03-11-06, 11:32
Φίλε μου αμα είσαι διατεθιμένος να κάνεις μια σωστή διατροφή πιστεύω οτι δεν χρειάζεσε τίποτα άλλο και εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα με το σωσίβιο γενικά και με την γυμναστική και την διατροφή έχει πέσει πάρα πολύ σε σημείο να μην με αναγνωρίζω γι'αυτό τον λόγο σου προτείνω να προσπαθήσεις να κάνεις οτι μπορείς φυσικά και να αποφύγεις τα τεχνικά μέρη.Το μόνο συμπλήρωμα που χρησιμοποιώ είναι μια πρωτεϊνη whey MAXIMIZE ή EAS

Keep Working
:army2:

epote
03-11-06, 11:34
εχω φτασει και εγω 120+ κιλα και οσο πιο λιγο λιπος εχεις τοσο το λιγοτερο φαινεται.

οταν φτανω γυρω στο 9% (παρακατω δεν μου ειναι δυνατων να παω) πρεπει να τσιμπισω τη κοιλια μου για να φανει το χαλαρο δερμα. Οταν ειμαι γυρω στο 14% το μονο προβλημα ειναι αν φοραω στενο παντελωνι που παροτι δεν εχω πολυ λιπος κανει μια "σακουλιτσα" δερμα, αλλα και παλι τιποτα σημαντικο

τι ειναι το τεστεξ και το winstroll?

stevengr
03-11-06, 12:16
Μαλλον θα επεμβει moderator... γιατι υπαρχουν λεξουλες... που πρεπει να αναφερονται αλλου.. :wink:

epote
03-11-06, 12:57
το winstrol*l* δεν ειναι τιποτα, και το να κανεις κυκλο για να πας απο τα 100 στα 90 ειναι ανοησια

that was my point

Gasturb
03-11-06, 15:06
Καλωσήρθες Mountain στοu forum η συνέχεια του topic σου στην ειδική κατηγορία των αναβολικών/στεροειδή.