PDA

Επιστροφή στο Forum : Monohydrate Creatine Powder (ON)



kon
13-03-09, 20:36
παιδια τι λετε για τιν κρετινη της οn.....εγω αυτη χρησειμοποιω και εχω δει αρκετη διαφορα μουδραικη ετσι....την εχει δοκιμασει κανενασ απο εσας?

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38678&stc=1

KM2909
13-03-09, 21:17
κ εγω αυτην εχω.. εχει καλη διαλυτοτητα κ γενικα ειναι αξιολογη και θα την κανει τη δουλεια της... βεβαια μην περιμενεις και σοβαρες διαφορες αναμεσα στις κρεατινες των γνωστων εταιριων...απο ολες το ιδιο θα παρεις.. απο κει κ περα κοιτας την τιμη και αποφασιζεις...

mantus3
13-03-09, 22:07
εγω θα ελεγα μονο τιμη κ αναλογια σκονης/κρεατινης... για διαλιτοτιτα, ετσι κ αλιως δεν νομιζω να την πινεις σκετη, η με πρωτεινη η με κανενα χημο... οποτε :cool:

slaine
13-03-09, 23:59
εγώ την πίνω με ένα κουταλάκι στο στόμα σκέτη και μετά νερό και κάτω

kyriakos23
14-03-09, 00:00
ακουσα ειναι καλυτερα να την πινεις με πολλους υδατανθρακες.
ισχυει?

slaine
14-03-09, 01:23
ακουσα ειναι καλυτερα να την πινεις με πολλους υδατανθρακες.
ισχυει?

αυξάνεται η απορρόφηση και η μεταφορα στους μύες γι'αυτο μετά την προπόνηση τη συνδοιάζουμε (εκτός των άλλων) και με απλούς υδατάνθρακες.

vagg
14-03-09, 12:31
η fruit punch η γευση tης ON απιστευτη...μακαρι να τη σερβιραν σε καφετεριες...χαχαχαχαχα

kon
14-03-09, 15:02
παιδια τι λετε σε χαπι η σκονη?...εγω την περνω σε χαπι μαζι με προτεινη την περνω

kon
14-03-09, 15:07
εχω ακουσει οτι η κρεατινη την περνεισ ενα μηνα και σταματας για 1 εωβομαδα και μετα ξανα....εγο παντοσ εδω και τρισ μινεσ περνω σινεσως...ισχυουν αυτα

kyriakos23
14-03-09, 15:30
εγω νομιζο καλυτερα αγευστη..
σε λιγες μερες θα αρχισω και φορτωμα.
τωρα να δουμε τι σ.......τα κανει:D

Exci
14-03-09, 15:53
εχω ακουσει οτι η κρεατινη την περνεισ ενα μηνα και σταματας για 1 εωβομαδα και μετα ξανα....εγο παντοσ εδω και τρισ μινεσ περνω σινεσως...ισχυουν αυτα
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=886 :welcome:

Vaggelis007
26-03-09, 16:17
Είναι ένα απόλυτα ασφαλές και φυσικό προϊόν που συντίθεται και στο σώμα μας
από τρία αμινοξέα (γλυκίνη, αργινίνη και μεθιονίνη), ενώ συνίσταται σε αθλητές
δύναμης αλλά και αντοχής.
Η Creatine της Optimum είναι η πλέον καθαρή μονοϋδρική κρεατίνη στον κόσμο. Άγευστη, δεν δημιουργεί κάψιμο στο λαιμό και αναμειγνύεται εύκολα με αποτέλεσμα να απορροφάται ταχύτατα από τον οργανισμό.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9078&stc=1&d=1265104685

Συστατικά

Σύνθεση ανά 1 κουταλιά του γλυκού (5gr)

Δοσολογία
Για bodybuilding
Για τις 5 πρώτες ημέρες παίρνετε 4 φορές από 1 κουταλάκι του γλυκού (5 γρ) Creatine Powder σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη. Για τις υπόλοιπες 25 ημέρες παίρνετε 1 κουταλάκι του γλυκού (5 γρ.), σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη, αμέσως μετά
την προπόνηση.

Για αθλήματα δύναμης, ταχύτητας και ισχύος
1 κουταλάκι του γλυκού Creatine Powder σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη
αμέσως μετά την προπόνηση για 45 ημέρες χωρίς φόρτωμα τις 5 πρώτες ημέρες.


Τιμή μετρητοίς: 10,04 €

την εχει χρησιμοποιησει κανενας?
Εχετε ιδεα αν ειναι καλη?

Παρακαλω την επομενη φορα που θα ανοιξεις παρομοιο τοπικ να βαζεις και την φωτογραφια του εκαστοτε προιοντος. Thnx :-) "Μod Team"

billys15
26-03-09, 16:26
Ολες οι μονοϋδρικες πανω-κατω ειναι ιδιες.Απλα ακουγεται οτι οι καλυτερες ειναι οι micronized και creapure.Αλλα μην περιμενεις να δεις σημαντικη διαφορα απο κρεατινη σε κρεατινη.

Vaggelis007
26-03-09, 16:36
για ριξε μια ματια και σε αυτην
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4066

kyriakos23
26-03-09, 16:57
οι creapure τι ειναι?

tezaman
26-03-09, 17:06
η κρεατίνη της reflex

billys15
26-03-09, 17:09
Εχει και η universal creapure.Γενικα,το γραφει πανω στα κουτια,σε οποιες ειναι δηλαδη.

kyriakos23
26-03-09, 17:51
και τι διαφωρα εχουν?

Τ.Ε.Φ.Α.Α
30-03-10, 20:24
τι λετε για την συγκεκριμενη κρεατινη?

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1621&category=566

τα 300 γραμμαραια που ειναι η συσκευασια με βγαζουν 1 μηνα?
και οι δοσεις ειναι ετσι οπως το λεει ενα κουταλακι δλδ σε 400 μλ νερο η χυμο?
δλδ θα περνω 1 κουταλακι κρεατινη θα την ριχνω σε 400 μλ νερο και θα την ανακατευω σαν την πρωτεινη?
ειναι λιγο περιεργη η δοση που δινει γτ ξερω αλλες δοσεις εχεις σε περιοδο φορτωματος και αλλες μετα!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10033&stc=1&d=1269972355

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10034&stc=1&d=1269972361



***Δες πως πρέπει να είναι η μορφή ενός τόπικ αξιολόγησης. Μορφής των τόπικ. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=485)*** Μοds Team***

gj
30-03-10, 20:54
τι λετε για την συγκεκριμενη κρεατινη?

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1621&category=566

τα 300 γραμμαραια που ειναι η συσκευασια με βγαζουν 1 μηνα?
και οι δοσεις ειναι ετσι οπως το λεει ενα κουταλακι δλδ σε 400 μλ νερο η χυμο?
δλδ θα περνω 1 κουταλακι κρεατινη θα την ριχνω σε 400 μλ νερο και θα την ανακατευω σαν την πρωτεινη?
ειναι λιγο περιεργη η δοση που δινει γτ ξερω αλλες δοσεις εχεις σε περιοδο φορτωματος και αλλες μετα!

20gr*5μερες = 100
5γρ*25μέρες= 125
Συνολο 225

Σου μένουν και 75 καβάτζα :P

sTeLaKoS
30-03-10, 21:12
Εγώ θα την έπαιρνα όλη. Με τον τρόπο που σου είπε ο φίλος gj το κουτάκι σου βγάζει 6 εβδομάδες.
Καλύτερα βάζε ένα κουταλάκι του γλυκού στο στόμα σου και πίνε νερό. Μπορείς να πιεις και 300ml, δε θα σε πειράξει :green:

Eddie
30-03-10, 21:20
Γιατι με νερο ομως?Δε χρειαζεται αυξηση της ινσουλινης για να απορροφηθει η κρεατινη?

sTeLaKoS
30-03-10, 21:23
Υποτίθεται πως τη πίνεις μεταπροπονητικά όπως υποτίθεται πως έχεις δεξτρόζη/μαλτοδεξτρίνη στο μεταπροπονητικό σου ρόφημα.
Στο φόρτωμα, τις άλλες ώρες πλην μεταπροπονητικού βάλτε κανένα γλυκό χυμό, όχι ξινό.

gj
30-03-10, 23:06
Στο πρωινό και στο μεταπροπονητικό υπάρχουν αρκετοι υδατάνθρακες για να αποροφηθεί η κρεατίνη.
Τις υπόλοιπες ένα ριμπενάκι είναι ότι πρέπει ;)

Τ.Ε.Φ.Α.Α
31-03-10, 18:27
για να καταλαβω θα περνω ενα κουταλακι του γλυκου μετα απο τα βαρη¨??? δλδ 1 κουταλακι του γλυκου μια φορα την ημερα μετα τα βαρη ,ετσι? δηλαδη φιλε stellakos και τα υπολοιπα παιδια θα βαζω το κουταλακι με την κρεατινη στο στομα και επειτα θα την πινω με νερο? αν το κουταλακι του γλυκου το διαλυω σε 300 μλ νερο και την πινω ,γιενετε?

-Giannis-
31-03-10, 18:46
όσο και να την χτυπάς την κρεατίνη στο νερό δεν διαλύεται

gj
31-03-10, 18:51
για να καταλαβω θα περνω ενα κουταλακι του γλυκου μετα απο τα βαρη¨??? δλδ 1 κουταλακι του γλυκου μια φορα την ημερα μετα τα βαρη ,ετσι? δηλαδη φιλε stellakos και τα υπολοιπα παιδια θα βαζω το κουταλακι με την κρεατινη στο στομα και επειτα θα την πινω με νερο? αν το κουταλακι του γλυκου το διαλυω σε 300 μλ νερο και την πινω ,γιενετε?

To αρθρο της μεταπροπονητικης τα λέει ξεκάθαρα:

ΦΑΣΗ 1

Αμέσως μετά την προπόνηση.

Λήψη της κρεατίνης κατευθείαν στο στόμα. Κατάποση της με μικρές γουλιές του ροφήματος υδατανθράκων-πρωτείνης-νατρίου.

Κατανάλωση του μισού ροφήματος στα 5 πρώτα λεπτά μετά την προπόνηση. Αφήστε 10-15 λεπτά να καθίσει το μείγμα στο στομάχι σας.

Συνολικός χρόνος 1ης φάσης : 20 λεπτά

ΦΑΣΗ 2

Μετά τα 20 λεπτά της 1ης φάσης...

Κατανάλωση γλουταμίνης, αντιοξειδωτικών (και χρωμίου).
Συνεχίστε να λαμβάνεται αργά το υπόλοιπο μισό ρόφημα για τα υπόλοιπα 40 λεπτά.

Συνολικός χρόνος 2ης φάσης: 40 λεπτά

Συνολικός χρόνος κατανάλωσης μεταπροπονητικού ροφήματος: 60 λεπτά

beefmeup
31-03-10, 18:55
για να καταλαβω θα περνω ενα κουταλακι του γλυκου μετα απο τα βαρη¨??? δλδ 1 κουταλακι του γλυκου μια φορα την ημερα μετα τα βαρη ,ετσι? δηλαδη φιλε stellakos και τα υπολοιπα παιδια θα βαζω το κουταλακι με την κρεατινη στο στομα και επειτα θα την πινω με νερο? αν το κουταλακι του γλυκου το διαλυω σε 300 μλ νερο και την πινω ,γιενετε?

διαλυσε τη κ σε χυμο.
κ σε νερο διαλυσε τη,το ιδιο ειναι..ενα κουταλακι μετα τα βαρη,αν μπορεις με υδατανθρακα..
η κρεατινη αποροφατε ετσι κ αλλιως,ειτε υπαρχει ινσουλινη ειτε οχι..απλα με την ινσουλινη,παει πιο γρηγορα κ σε μεγαλυτερη ποσοτητα στους μυς..

mantus3
05-04-10, 14:28
ειμαστε στην κατηγορια "αξιολογηση συμπληρωματων" οχι στο πως να παρω την κρεατινη μου..

κοινος, εκτως απο όλα αυτα, εχει κανενας να μας πει πως του φανηκε η εν λογο κρεατινη?

Svein
05-04-10, 15:27
ειμαστε στην κατηγορια "αξιολογηση συμπληρωματων" οχι στο πως να παρω την κρεατινη μου..

κοινος, εκτως απο όλα αυτα, εχει κανενας να μας πει πως του φανηκε η εν λογο κρεατινη?

Tην δοκιμασα τον Αυγουστο-Σεπτεμβρη ( 2ο κυκλος της χρονιάς ! ) δεν ειχε το κατι ιδιαίτερο να αναφέρω...! Αρκετη δυναμη και λιγα πρηξίματα:thumbup:

giannis64
05-04-10, 16:09
καλο αυτο!!!!!:thumbup:

gmalamos
01-05-10, 21:48
δηλαδη ειναι μαπα το καρπουζι??

AGGELOS.K
01-05-10, 22:07
δηλαδη ειναι μαπα το καρπουζι??
Γιατί μάπα βρε αδερφέ σου λέει το παλικάρι ότι ανέβηκε σε δύναμη αλλα δεν είχε πριξίματα (πιθανώς αυτα που θα περίμενε...)εσυ δηλαδή τι αποτελέσματα θα περίμενες απο μια κρεατίνη???
Η κρεατίνη ανήκει και αυτή στα συμπληρώματα διατροφής (χωρίς σωστή διατροφή μην περιμένεις τιποτα ...μαγικές τουμπανόσκονες δεν υπάρχουν)

gj
02-05-10, 21:41
Γιατί μάπα βρε αδερφέ σου λέει το παλικάρι ότι ανέβηκε σε δύναμη αλλα δεν είχε πριξίματα (πιθανώς αυτα που θα περίμενε...)εσυ δηλαδή τι αποτελέσματα θα περίμενες απο μια κρεατίνη???
Η κρεατίνη ανήκει και αυτή στα συμπληρώματα διατροφής (χωρίς σωστή διατροφή μην περιμένεις τιποτα ...μαγικές τουμπανόσκονες δεν υπάρχουν)
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Svein
03-05-10, 07:35
Γιατί μάπα βρε αδερφέ σου λέει το παλικάρι ότι ανέβηκε σε δύναμη αλλα δεν είχε πριξίματα (πιθανώς αυτα που θα περίμενε...)εσυ δηλαδή τι αποτελέσματα θα περίμενες απο μια κρεατίνη???
Η κρεατίνη ανήκει και αυτή στα συμπληρώματα διατροφής (χωρίς σωστή διατροφή μην περιμένεις τιποτα ...μαγικές τουμπανόσκονες δεν υπάρχουν)

Ολοσωστη διατροφη εκανα απλα δεν ειδα πρηξίματα οπως οταν πήρα για πρωτη φορά κρεατινη ( της ίδιας ετεριας !) :thumbup::thumbup::thumbup:

ενα 9/10 σε εμενα μιας και εχει και πολυ καλη τιμη !

gmalamos
03-05-10, 17:23
Γιατί μάπα βρε αδερφέ σου λέει το παλικάρι ότι ανέβηκε σε δύναμη αλλα δεν είχε πριξίματα (πιθανώς αυτα που θα περίμενε...)εσυ δηλαδή τι αποτελέσματα θα περίμενες απο μια κρεατίνη???
Η κρεατίνη ανήκει και αυτή στα συμπληρώματα διατροφής (χωρίς σωστή διατροφή μην περιμένεις τιποτα ...μαγικές τουμπανόσκονες δεν υπάρχουν)

Εννοειται πως χωρις διατροφη και γυμναστηριο δεν κανεις τιποτα..απλα ηθελα να μαθω αν ειχε αποτελεσμα το συγκεκριμενο σκευασμα..αλλωστε η 0n ειναι αδυναμια μου...;)

Micha3L_Myers
06-05-10, 12:58
την εχω παρει δυο φορες, μια χαρα δουλευει οπως ολες η κρεατινες :thumbup:

kolakos
30-09-10, 10:28
Παιδια σορρυ που ξεθαβω αλλα κουταλακι εχει μεσα?? σε αυτη που πηρα εγω δεν εχει......δεν λετε να εχει παιξει ανοιγμα...??απο εχτρεμε την πηρα..

Adinamos
30-09-10, 10:36
Oχι δεν εχει μεσα σκουπακι, 1 χαρα ειναι.

kolakos
30-09-10, 11:20
α οκ ευχαριστω ρε γιατι εψαχνα και δεν εβρισκα κατι και λεω παιχτηκε μ*λ*κια εδω....

traffic
30-09-10, 20:09
Εγω την δοκιμασα,ειδα αποτελεσματα.Εγκρίνω! δουλεψε μια χαρα σε εμενα!! :thumbup:

SeXperT
18-03-11, 18:25
την δοκημασα περυσι το καλοκαιρι, για 1 μηνα, και μου εχει μεινει αλλο μισο μπουκαλακι...

την επερνα στην γραμμωση μου... ωραια πρηξιματα... δυνατες προπονησεις... την συνιστω ανεπιφυλακτα...

Υ.Γ. δεν νομιζω να μου χαλασε αυτο που εμεινε? :shock:

tommygunz
19-03-11, 04:04
την δοκημασα περυσι το καλοκαιρι, για 1 μηνα, και μου εχει μεινει αλλο μισο μπουκαλακι...

την επερνα στην γραμμωση μου... ωραια πρηξιματα... δυνατες προπονησεις... την συνιστω ανεπιφυλακτα...

Υ.Γ. δεν νομιζω να μου χαλασε αυτο που εμεινε? :shock:

Έχει και ημερομηνία λήξης το κουτί, κοίτα το, αλλά λογικά δε θα σου έχει λήξει.
Απλά μην τα παίκεις αν όταν την ανοιξεις έχει γίνει μεγάλα κομμάτια. Απλά πάτα τα και σπάστα με το κουτάλι και θα είσαι κομπλέ.;)

LazosOArianos
27-03-11, 13:16
καλησπερα, μπορει να ειναι εντελως ακυρο αυτο το ποστ που θα κανω εδω, αλλα θελω να ρωτησω!!ειμαι 15 ετων πειραζει να παρω κρεατίνη;

sobral
27-03-11, 13:26
καλησπερα, μπορει να ειναι εντελως ακυρο αυτο το ποστ που θα κανω εδω, αλλα θελω να ρωτησω!!ειμαι 15 ετων πειραζει να παρω κρεατίνη;

15?? ναι πειράζει φίλε!σόρρυ για τον τόνο αλλά δεν μπορώ να ακούω παιδιά που δεν ξέρουν καν πως δουλεύουν όλα αυτά να ζητάνε τι να πάρουν. Είσαι στην εφηβεία, οι ορμόνες σου χτυπάνε κόκκινο, ξέρεις τι ανάπτυξη μπορείς να έχεις? πέρνα από την ενότητα διατροφή να μας πεις τι τρώς και τι προπόνηση κάνεις και σε αυτά να σε βοηθήσουμε ευχαρίστως:).είναι νωρίς για τέτοια αγόρι μ κ στο λέω με κάθε υπευθυνότητα. Δεν σου χρειάζονται καν τα συμπληρώματα στην ηλικία σου. Η τεστοστερόνη σου μπορεί να κάνει θαύματα σε αυτή την ηλικία. Δούλεψε και όλα θα έρθουν αρκεί να μην βιάζεσαι.;)

tuberleki
12-04-11, 04:19
να προσθεσω πως οσοι δεν εχουν δεξτροζη λογο του οτι με υδατανθρακα εχει πιο αμεση και καλυτερη αποροφηση η κρεατινη, μπορουν να βαζουν μια κουταλια ζαχαρη. Δηλαδη μια κουταλια ζαχαρη,μια κουταλια κρεατινη και 300-400μλ νερο....

Kaloutsikos
12-04-11, 09:39
να προσθεσω πως οσοι δεν εχουν δεξτροζη λογο του οτι με υδατανθρακα εχει πιο αμεση και καλυτερη αποροφηση η κρεατινη, μπορουν να βαζουν μια κουταλια ζαχαρη. Δηλαδη μια κουταλια ζαχαρη,μια κουταλια κρεατινη και 300-400μλ νερο....

Διάβασε εδώ! (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?886-%CE%9F%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7/page95)

Rourke
12-06-11, 13:55
Λοιπόν για εμένα η καλύτερη ποιότητα μονοϋδρικής κρεατίνης που υπάρχει στην αγορά. Ότι πιο αγνό και κρυστάλλινο και ασφαλές έχει βγει ποτέ σε κρεατίνη σε πούδρα. Με την εγγύηση της Creapure που την χρησιμοποιούν φυσικά και άλλες εταιρίες συμπληρωμάτων γιατί ποτέ δεν έχει βρεθεί κάτι νοθευμένο και βλαβερό σε εργαστηριακά τεστς.


Πραγματικά το αγαπώ αυτό το συμπλήρωμα και είναι το μόνο που χρησιμοποιώ πλέον σε κρεατίνη για τους εξής λόγους:

Θετικά
1)Είναι ότι πιο αποτελεσματικό έχω δοκιμάσει σε κρεατίνη
2)Σου αυξάνει πραγματικά την δύναμη
3)Σου δίνει φουσκωμένο- πρηγμένο look και βοηθά την μυϊκή ανάπτυξη.
4) Είναι παφτηνό
5) Είναι ποιητικότατο
6) Είναι άγευστο και μπορείς να το βάλεις και μέσα στην πρωτινή κτλ.

Αρνητικά
1)Αν το πιεις σκέτο είναι χάλια
2)Θέλει καλό ανακάτεμα γιατί δεν έχει και την καλύτερη διαλυτικότητα
3)Δεν έχει μέσα scoop και πρέπει να χρησιμοποιήσεις κουταλάκι του γλυκού
4)Μέχρι να το συνηθίσεις στην αρχή νιώθεις ένα φούσκωμα
5)Είναι αποτελεσματικότερο μόνο όταν το κάνεις σε κύκλους
6)Όταν το σταματήσεις τα πρηξίματα χάνονται μαζί με την δύναμη αλλά τουλάχιστον δεν επιστρέφεις εκεί που ήσουν πριν αρχίσεις και άμα το χρησιμοποιήσεις σοφά κάποια gains μένουν.

Βαθμολογία: 9 / 10

leftis
13-06-11, 00:01
Λοιπόν για εμένα η καλύτερη ποιότητα μονοϋδρικής κρεατίνης που υπάρχει στην αγορά. Ότι πιο αγνό και κρυστάλλινο και ασφαλές έχει βγει ποτέ σε κρεατίνη σε πούδρα. Με την εγγύηση της Creapure που την χρησιμοποιούν φυσικά και άλλες εταιρίες συμπληρωμάτων γιατί ποτέ δεν έχει βρεθεί κάτι νοθευμένο και βλαβερό σε εργαστηριακά τεστς.


Πραγματικά το αγαπώ αυτό το συμπλήρωμα και είναι το μόνο που χρησιμοποιώ πλέον σε κρεατίνη για τους εξής λόγους:

Θετικά
1)Είναι ότι πιο αποτελεσματικό έχω δοκιμάσει σε κρεατίνη
2)Σου αυξάνει πραγματικά την δύναμη
3)Σου δίνει φουσκωμένο- πρηγμένο look και βοηθά την μυϊκή ανάπτυξη.
4) Είναι παφτηνό
5) Είναι ποιητικότατο
6) Είναι άγευστο και μπορείς να το βάλεις και μέσα στην πρωτινή κτλ.

Αρνητικά
1)Αν το πιεις σκέτο είναι χάλια
2)Θέλει καλό ανακάτεμα γιατί δεν έχει και την καλύτερη διαλυτικότητα
3)Δεν έχει μέσα scoop και πρέπει να χρησιμοποιήσεις κουταλάκι του γλυκού
4)Μέχρι να το συνηθίσεις στην αρχή νιώθεις ένα φούσκωμα
5)Είναι αποτελεσματικότερο μόνο όταν το κάνεις σε κύκλους
6)Όταν το σταματήσεις τα πρηξίματα χάνονται μαζί με την δύναμη αλλά τουλάχιστον δεν επιστρέφεις εκεί που ήσουν πριν αρχίσεις και άμα το χρησιμοποιήσεις σοφά κάποια gains μένουν.

Βαθμολογία: 9 / 10


Γιατί,υπάρχει περίπτωση να χαθούν όλα τα gains?

Kaloutsikos
13-06-11, 01:54
Εγώ που την χρησιμοποιώ τώρα όταν την πίνω σκέτη με νερό έχει πολύ χάλια γεύση,
σε σχέση την Reflex που έπαιρνα πριν.

ska
13-06-11, 02:39
Αμα ριξεις την σκονη κατευθειαν στο στομα και πιεις μετα ενα ποτηρι νερο δε θα γλιτωσεις ετσι τη γευση?

Kaloutsikos
13-06-11, 02:46
Αμα ριξεις την σκονη κατευθειαν στο στομα και πιεις μετα ενα ποτηρι νερο δε θα γλιτωσεις ετσι τη γευση?

Είναι λίγο καλύτερα αλλά πάλι την νιώθεις.

Rourke
13-06-11, 12:17
Γιατί,υπάρχει περίπτωση να χαθούν όλα τα gains?

Τα gains στην δύναμη μετά θα χαθούν, είναι λογικό, τώρα σε τι ποσοστό εξαρτάτε στον καθένα, άλλος πολύ άλλος λίγο, δεν γίνετε να έχεις την ίδια δύναμη που έχεις μέσα σε κύκλο κρεατίνης. Ειδικά άμα δουλεύεις με τεχνικές υψηλής έντασης και low volume, λίγες επαναλήψεις και σετ και κιλά στο max και failure θα το καταλάβεις ακόμα πιο πολύ μετά.
Με high volume , πχ. 12 επαναλήψεις με 4 σετς και περισσότερες ασκήσεις τότε θα το καταλάβεις λιγότερο το χάσιμο της δύναμης. Από εκεί και πέρα τα πρήξιμο και τα φουσκώματα της κρεατίνης δυστυχώς και αυτά φεύγουν αλλά άμα μέσα στο δίμηνο έκανες καλή δουλειά διατροφικά και προπονητικά κάποια gains ποιοτικά που κέρδισες μένουν.

skiadis
14-06-11, 01:03
αμεσως στο στομα και ξεμπερδευεις...
εμενα ετσι με βολευει τουλαχιστον!!

albb
18-12-11, 14:43
Σήμερα τελείωσα τον κύκλο μετά απο 6 εβδομάδες και μου έδωσε περισσότερη δύναμη και όχι πολλα φουσκώματα.Μόνο λίγα πριξίματα και άρχισαν να φαίνονται οι φλέβες.Περίμενα περισσότερα πάντως απ ότι είχα διαβάσει αλλά την έκανε την δουλειά της.έχει αρκετά καλη διαλυτότητα 9/10 ;)

traffic
24-01-12, 19:17
εχω παρει την εν λόγο κρεατίνη 2-3 φορές,την ξανα αγόρασα πριν 1 βδομαδα,και ενώ όλες ήταν άοσμες-αγευστές,αυτή έχει μια μυρωδιά και γεύση σαν μπογιά ή κόλλα...... δεν ειχα ενοχλήσεις στο στομαχι πάντος.... κανεις άλλος? :unsure::unsure:

Mcstefan7
24-01-12, 21:20
Εμένα η γεύση της μου θυμίζω σόδα οχι μπογία!

traffic
24-01-12, 22:03
με σόδα μου έμοιαζε και παλιά....τωρα εχει μια πολύ έντονη μυρωδια και γευση,σαν αυτη που είπα.....(δεν ειμαι τρελος,την εχω ξανα αγορασει προσφατα) μαλλον την παω για πέταμα :/

luckman
13-02-12, 15:55
παιδια λεω να παρω αυτη την κρεατινη με 1 κουταλακι ζαχαρη και μια μπανανα.... αυτο θα ειναι καλυτερο απο μια φορμουλα κρεατινης?

Dimitrios
13-02-12, 16:40
παιδια λεω να παρω αυτη την κρεατινη με 1 κουταλακι ζαχαρη και μια μπανανα.... αυτο θα ειναι καλυτερο απο μια φορμουλα κρεατινης?

Για εμένα πιστεύω πως η καθαρή μονοϋδρική είναι καλύτερη από όλες τις άλλες και ειδικά τις φόρμουλες.;)

luckman
13-02-12, 16:44
Για εμένα πιστεύω πως η καθαρή μονοϋδρική είναι καλύτερη από όλες τις άλλες και ειδικά τις φόρμουλες.;)
ναι αλλα θελει και υδατανθρακα για να αποροφηθει καλυτερα... με αυτο που εγραψα καλυπτομαι η πρεπει να παρω δεξτρο?

Konstantinos!
13-02-12, 17:11
ναι αλλα θελει και υδατανθρακα για να αποροφηθει καλυτερα... με αυτο που εγραψα καλυπτομαι η πρεπει να παρω δεξτρο?


Εμένα πάντος πιο ικανοποιημένο με άφησε η κρεατίνη της ρεφλεξ παρά της ον.

Dimitrios
14-02-12, 01:20
ναι αλλα θελει και υδατανθρακα για να αποροφηθει καλυτερα... με αυτο που εγραψα καλυπτομαι η πρεπει να παρω δεξτρο?

Mια χαρά είσαι. Εναλλακτικά μπορείς να φας μια κουταλιά μέλι.;)
Καλύτερα μονουδρική και από εκεί και πέρα αν θέλεις και έχεις και τη δυνατότητα βάζεις και υδατάνθρακα μαζί. Μια χαρά απορροφάται και μόνη της.;)

Tesla
14-02-12, 02:11
Γεια σας παιδιά, προσφατα παρήγγειλα την συγκεκριμένη κρεατίνη και λογικά θα την έχω μέσα στις επόμενες μέρες. Στα extreme που την παρήγγειλα στην δοσολογία δεν γράφει καμία οδηγία για την λήψη της εκτός από το εξής :"Ανακατέψτε 1 κουταλάκι Creatine Powder σε 400 ml παγωμένο νερό ή χυμό". Επειδή είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ κρεατίνη θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος που την έχει χρησιμοποιήσει να μου πει πως ακριβώς πρέπει να την παίρνω. 'Ηδη γνωρίζω τα βασικά για τη λήψη της κρεατίνης, αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν και σε αυτήν την περίπτωση. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Dimitrios
14-02-12, 02:23
Γεια σας παιδιά, προσφατα παρήγγειλα την συγκεκριμένη κρεατίνη και λογικά θα την έχω μέσα στις επόμενες μέρες. Στα extreme που την παρήγγειλα στην δοσολογία δεν γράφει καμία οδηγία για την λήψη της εκτός από το εξής :"Ανακατέψτε 1 κουταλάκι Creatine Powder σε 400 ml παγωμένο νερό ή χυμό". Επειδή είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ κρεατίνη θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος που την έχει χρησιμοποιήσει να μου πει πως ακριβώς πρέπει να την παίρνω. 'Ηδη γνωρίζω τα βασικά για τη λήψη της κρεατίνης, αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν και σε αυτήν την περίπτωση. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Για 5 μέρες θα σου πρότεινα να παίρνεις 5γρ. ρο πρωί και 5γρ. είτε πριν είτε μετά την προπόνηση και μετά μόνο 5 γρ. είτε πριν είτε μετά την προπόνηση. Ό,τι έχεις διαβάσει ισχύει μιας και είναι μια καθαρή μονοϋδρική και δεν αλλάζει κάτι εκτός από την μάρκα και το κουτί.;)

Tesla
14-02-12, 03:34
Για 5 μέρες θα σου πρότεινα να παίρνεις 5γρ. ρο πρωί και 5γρ. είτε πριν είτε μετά την προπόνηση και μετά μόνο 5 γρ. είτε πριν είτε μετά την προπόνηση. Ό,τι έχεις διαβάσει ισχύει μιας και είναι μια καθαρή μονοϋδρική και δεν αλλάζει κάτι εκτός από την μάρκα και το κουτί.;)

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά μόνο 10gr στην περίοδο φορτώματος? μου φαίνονται λίγα, απ'οτι έχω καταλάβει χρειάζονται τουλάχιστον 20...και μετά κανονικά 5-10?

Dimitrios
14-02-12, 03:37
Ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά μόνο 10gr στην περίοδο φορτώματος? μου φαίνονται λίγο, απ'οτι έχω καταλάβει χρειάζονται τουλάχιστον 20...και μετά κανονικά 10?

Άλλοι λένε 20 σε 4 δόσεις των 5γρ άλλοι μιλούν για 5-5 άλλοι πάλι δεν κάνουν καθόλου φόρτωμα. Δεν έχει μεγάλη σημασία δεν θα αλλάξει στο τέλος αυτό που θα δεις σαν αποτέλεσμα. Εγώ προσωπικά το πάω 5+5 και πολλές φορές δεν κάνω καν loading.;)

luckman
14-02-12, 12:20
Mια χαρά είσαι. Εναλλακτικά μπορείς να φας μια κουταλιά μέλι.;)
Καλύτερα μονουδρική και από εκεί και πέρα αν θέλεις και έχεις και τη δυνατότητα βάζεις και υδατάνθρακα μαζί. Μια χαρά απορροφάται και μόνη της.;)

ευχαριστω για την βοηθεια... οταν λες υδατανθρακα εννοεις να παρω δεξ

Dimitrios
14-02-12, 14:01
ευχαριστω για την βοηθεια... οταν λες υδατανθρακα εννοεις να παρω δεξ

Είτε δεξτρόζη, είτε να φας μια μπανάνα είτε 1 κουταλιά μέλι είτε και τίποτα. Μια χαρά απορροφάται και χωρίς υδαάνθρακα και κάνει τη δουλειά της η κρεατίνη.;) Άλλωστε είμαστε και σε καιρούε που κοιτάμενα μην δίνουμε τσάμπα λεφτά.;)

luckman
15-02-12, 00:57
Είτε δεξτρόζη, είτε να φας μια μπανάνα είτε 1 κουταλιά μέλι είτε και τίποτα. Μια χαρά απορροφάται και χωρίς υδαάνθρακα και κάνει τη δουλειά της η κρεατίνη.;) Άλλωστε είμαστε και σε καιρούε που κοιτάμενα μην δίνουμε τσάμπα λεφτά.;)

ακριβως φιλε μου!! :P νασαι καλα :)

Zafi93
05-04-12, 01:26
Παιδιά εγώ την συνδιαζω με πρωτεΐνη όγκου και δεν έχω δει πολλα αποτελέσματα

Jimy
05-04-12, 02:58
Οταν λες αποτελεσματα τι ενοεις?Σε δυναμη η στο σωμα σου?
Ποσο καιρο παιρνεις?Θελει καποιες μερες φορτωμα στην αρχη.Και συνηθως την διαφορα την βλεπεις οταν την κοψεις που ειχε πει και καποιος αλλος εδω μεσα τις προαλλες :)

Mcstefan7
05-04-12, 08:24
Την τελείωσα μετα απο 2 μήνες και κατι μέρες..Δεν είχε κρατήσει νερά πάνω μου (έχει περάσει 1 βδομάδα) άρα λογικά δν δούλεψε πάνω μου...Έχω πάρει βέβαια κιλά και όγκο σε σύγκριση με 2 μήνες πριν αλλα αμα πέρνεις πολλα δν ξέρεις τι σε βοήθησε...Οπότε απο σεπτέμβρη πάλι κρεατίνη σε νιτράτε...αυτή δν τη πέρνω ξανά!

Zafi93
05-04-12, 09:50
Παίρνω εδώ και ενα μήνα κ έκανα την βλακεία επειδή δεν ήξερα ν παίρνω την ημέρα 15gr και αυτό τ συνέχισα για ενα μήνα.....πριν δυο εβδομάδες έμαθα για τ φορτωμα και την συντήρηση και επειδή φοβήθηκα την έκοψαν για μια εβδομάδα....θα ξανά ξεκινήσω με φορτωμα για 5 μέρες και μετά με συντήρηση....τα αποτελέσματα όμως πάλη με την υπερκατανάλωση της ήταν ελάχιστα και από θέματα δύναμης και σωματικά..

Zafi93
05-04-12, 09:53
Οταν λες αποτελεσματα τι ενοεις?Σε δυναμη η στο σωμα σου?
Ποσο καιρο παιρνεις?Θελει καποιες μερες φορτωμα στην αρχη.Και συνηθως την διαφορα την βλεπεις οταν την κοψεις που ειχε πει και καποιος αλλος εδω μεσα τις προαλλες :)

Παίρνω εδώ και ενα μήνα κ έκανα την βλακεία επειδή δεν ήξερα ν παίρνω την ημέρα 15gr και αυτό τ συνέχισα για ενα μήνα.....πριν δυο εβδομάδες έμαθα για τ φορτωμα και την συντήρηση και επειδή φοβήθηκα την έκοψαν για μια εβδομάδα....θα ξανά ξεκινήσω με φορτωμα για 5 μέρες και μετά με συντήρηση....τα αποτελέσματα όμως πάλη με την υπερκατανάλωση της ήταν ελάχιστα και από θέματα δύναμης και σωματικά..

traffic
11-04-12, 17:45
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4043-Monohydrate-Creatine-%28ON%29

συγχωνευση?
Ελπιζω να βοηθησα. :welcome:

monster energy
11-04-12, 20:46
την εχω χρησιμοποιηση μαζι με dextrose,αμεσως μετα το γυμναστηριο.....με ανεβασε στη δυναμη αλλα.για πρηξιμο οχι πολλα...δοκιμασε την

marko keselj
05-06-12, 17:19
Καλησπερα στην παρεα του forum. Kαλως σας βρηκα. Δοκιμασα την συγκεκριμενη κρεατινη για 1 μηνα και ειδα μεγαλη διαφορα στην δυναμη και στην αντοχη ομως δεν ειδα καθολου πρηξιμο τον πρωτο ενα μηνα, εκανα φορτομα την πρωτη μια εβδομαδα 10 γρ και μετα συντηρηση με 5 για τις υπολοιπες 3. Μηπως να αυξηνα την δωση?

beefmeup
06-06-12, 23:41
δεν ειναι αναγκη να ανεβασεις..
οχι οτι ειναι κ λαθος,αλλα μην νομιζεις πως θα εχεις ανοδο σε δυναμη για οσο περνεις κρεατινη..ανεβαινει μεχρι ενα σημειο,δεν ανεβαινει συνεχως..

marko keselj
07-06-12, 02:49
Ευχαριστω για την απαντηση, ναι καταλαβα , το καλο ειναι οτι τωρα με τα πιο πολλα κιλα που βγαζω θα δω αποτελεσματα σε μικροτερο χρονικο διαστημα απο οτι πριν .Γιαυτον τον λογο την χρησιμοποιω.

paris
02-07-12, 22:12
αν βαλω την κρεατινη σε ενα ροφημα ηλεκτρολυτων μηπως ειναι καλυτερα?λογο του οτι εχουν υδατανθρακες

beefmeup
02-07-12, 22:52
αλλο οι ηλεκτρολυτες κ αλλο οι υ/ες..
αν το ροφημα που θα παρεις εχει κ τα 2 παρτην μαζι αν θες..
αλλα διαφορα δεν θα σου κανει σε σχεση με το αν την παρεις σκετη.

Giorgos23
11-07-12, 01:21
Παιδες καλησπερα, μια ερωτησουλα για το συγκεκριμενο προιον της ON (creatine powder) τι σημαινει το Micronized στην πανω μερια της συσκεβασιας και γτ δεν αναγραφεται καπου το Monohydrate πανω στη ετικετα?

Cero
20-12-12, 02:13
Παιδες καλησπερα, μια ερωτησουλα για το συγκεκριμενο προιον της ON (creatine powder) τι σημαινει το Micronized στην πανω μερια της συσκεβασιας και γτ δεν αναγραφεται καπου το Monohydrate πανω στη ετικετα?

Τα μικροσωματιδια της micronized κρεατινης ειναι παρα πολυ μικροτερα απο τη κανονικη (κοινη) σκονη κρεατινης.

ελπιζω να σε κaλυψα.

mercy_
10-01-13, 16:06
Καλητερη απο τις ρεφλεξ η μπα?

Θεμιστοκλης
12-01-13, 14:58
Καλητερη απο τις ρεφλεξ η μπα?

Για τη ρεφλεξ δεν ξερω να σου πω, για την ΟΝ, την παιρνω συστηματικα και ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος!
Ακομη και σε περιοδο γραμμωσης με αφησε ικανοποιημενο αν και ολοι μου ελεγαν οτι κανω βλακεια που την παιρνω σε περιοδο γραμμωσης για θα μου κρατησει υγρα... Αηδιες!

Dragonbreath
18-01-13, 16:57
Εγώ ανάμεσα στις δύο (reflex και αυτή) ψηφίζω on με κλειστά μάτια πάντως

aalexandros
02-02-13, 04:36
Παιδια πρωτη φορα θα παρω κρεατινη και με εχετε πεισει να παρω αυτη της On.σκεφτομαι να την ανακατευω μαζι με την πρωτεινη στο ιδιο shaker.μπορω ή πρεπει να την παρω ξεχωριστα;:)

Dragonbreath
02-02-13, 15:02
δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, εως καθόλου,αν θατην πάρεις μαζί με την πρωτεινη σου.Τώρα είναι καλό να την παίρνεις αμέσως μετά την προπόνηση, μαζί με την πρωτείνησου, είτε πριν την προπόνηση, είτε πριν και μετά, ανάλογα πως δουλεύει καλύτερα πάνω σου.
Διάβασε εδω μέσα το θέμα "ο,τι έχει σχέση με την κρεατίνη" και θα λυθούν όλες οι απορίες σου;)

Greg1997
24-02-13, 22:23
μπορειτε να μου εξηγησετε λιγο την δοσολογια κανω και πυγμαχια και γυμναστηριο ποσο θα πρεπει να παιρνω γιατι διαβασα ποιο πισω πως αλλες δοσολογιες για γυμναστηρια bb κλπ και αλλες για αθληματα δυναμης και αντοχης

Mikekan
24-02-13, 22:38
μπορειτε να μου εξηγησετε λιγο την δοσολογια κανω και πυγμαχια και γυμναστηριο ποσο θα πρεπει να παιρνω γιατι διαβασα ποιο πισω πως αλλες δοσολογιες για γυμναστηρια bb κλπ και αλλες για αθληματα δυναμης και αντοχης

5γρ. τη μέρα για δυο μήνες μετα τη προπονηση και μετα ένα μηνα off.-

Greg1997
24-02-13, 23:50
ευχαριστω πολυ φιλε :green:

Greg1997
25-02-13, 00:47
να ρωτησω τι αποτελεσματα θα πρεπει να δω?

vasilisot
25-02-13, 01:02
μια μικρη αυξιση δυναμης και λιγο αυξιση στη ζυγαρια απο την κατακρατιση υγρον

Greg1997
25-02-13, 01:10
πρηξημο στους μυες ξερεις αυτα που ακουγονται για την κρεατινη να σε ρωτησω και ακτι αλλο οτι κιλο βαλω θα ειναι απο την κατακρατιση υγρων?

vasilisot
25-02-13, 01:13
αν η διατροφη σου θα ειναι σωστη τοτε κατι μπορει να κρατισεις..

Greg1997
25-02-13, 01:17
μολις την σταματησω φευγει και η δυναμη και οτι πρηξιμο εχω κανει?

vasilisot
25-02-13, 01:20
παιφτει η δυναμη σου λιγο και χανεις τα υγρα απο την κατακρατηση...

Greg1997
25-02-13, 01:22
αχα συγνωμη που σε σκοτιζω αλλα αν εχεις χρονο μπορεις να μου πεις λιγα παραπανω για την κρεατινη?

vasilisot
25-02-13, 01:27
υπαρχει θεμα εδω μεσα στο forum σχετικα με την κρεατινη μπορεις να διαβασεις και να ενημερωθεις για ολα..

Greg1997
25-02-13, 01:41
ευχαριστω πολυ φιλε

Dur3xPlay
25-02-13, 14:13
παίδες είναι κανείς υπέρ της χρήσης κρεατίνης μετα την συμπλήρωση του κύκλου με 5γρ την ημέρα? να μην σταματήσω δηλαδή αλλά να τελειώσω τα 300γρ τισ συσκευασίας.:P:P:P:P:P:P

kotsoum
25-02-13, 14:15
παίδες είναι κανείς υπέρ της χρήσης κρεατίνης μετα την συμπλήρωση του κύκλου με 5γρ την ημέρα? να μην σταματήσω δηλαδή αλλά να τελειώσω τα 300γρ τισ συσκευασίας.:P:P:P:P:P:P

Εγω λεω να διακοψεις για ενα μηνα τουλαχιστον φιλε. Περαιτερω πληροφοριες στο αντοιστοιχο thread για τηυν κρεατινη.

Mikekan
25-02-13, 14:36
παίδες είναι κανείς υπέρ της χρήσης κρεατίνης μετα την συμπλήρωση του κύκλου με 5γρ την ημέρα? να μην σταματήσω δηλαδή αλλά να τελειώσω τα 300γρ τισ συσκευασίας.:P:P:P:P:P:P

Mε ένα Normal κύκλο δύο μηνών θα τη τελειώσεις τη συσκευασία φίλε μου, πολλαπλασιασμό κάνατε στο σχολείο? :P

Spiros75
09-03-13, 17:51
Λοιπόν σήμερα παρέλαβα την κρεατίνη της ON απο τον Πορτογάλο.
Διαπίστωσα ότι η συσκευασία των 300g άλλαξε προς το μεγαλύτερο και πλέον δεν είναι creapure μιας και δεν αναγράφεται πουθενά.

Sorry για την ποιότητα της φωτο αλλά δεν είχα μαζί μου την φωτ.μηχανή και αναγκαστικά τράβηξα με το κινητό.

(http://imageshack.us/photo/my-images/89/imag0028uj.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Mikekan
10-03-13, 11:56
Δεν μπορει ρε φίλε, είσαι σίγουρος ότι δεν λέει πουθενά creapure?

NASSER
10-03-13, 16:20
Αναγράφει πως είναι micronized και αυτό είναι αρκετό.

Spiros75
10-03-13, 19:27
Στα σίγουρα δεν αναγράφεται πουθενά το creapure.Αν μπορείς να το διακρίνεις και στην φωτο στην νέα ετικέτα την έχουν αφαιρέσει την ένδειξη.
Παραμένει όμως micronized.

Dragonbreath
10-03-13, 22:32
και ομως..συγκρινοντας ένα δικό μου κουτι με αυτο στη φωτο που παραθέτεις, πρεπει να το γράφει, απλά δεν φαίνεται αστη φωτό σου
Κάτω από το powder, έχει δυο μικρά μαύρα τετραγωνάκια. το πρώτο γραφει "5000MG" και το δεύτερο έχει τρεις λέξεις, που στη φωτό σου δεν διακρίνονται τι λένε, αλλα διακρίνεται ότι ειναι τρεις και είναι οι εξής¨CREAPURE@ CREATINE SUPPLEMENT

Spiros75
11-03-13, 11:45
Η παλιά συσκευασία στο σημείο που λές γράφει ''CREAPURE@ CREATINE SUPPLEMENT'' ενώ η νέα '' CREATINE MONOHYDRATE SUPPLEMENT''. Αν πατήσεις το zoom όταν ανοίξει το link θα το δείς.

Το απόγευμα θα ανεβάσω σωστή φωτό αν και μικρή σημασία έχει , κουβέντα να γίνεται.

NASSER
11-03-13, 13:14
Μια παλιά συσκευασία με ετικέτα γνησιώτητας ''Athentic products ON'' με αριθμό παρτίδας BBE: FEB 2014, BATCH 0626746, 15:12 2046
Δεν αναγράφει πουθενά creapure καθώς δεν χρειάζεται απο τη στιγμή που είναι micronized...

629946299362992

Dragonbreath
12-03-13, 13:53
ok, παίδες, γραψτε λάθος! sorry,πάντως όπως ήδη λετε, δεν νομίζω να έχει κάποια σημασία, αρκει που έιναι micronized:thumbup:

sobral
12-03-13, 14:57
Γράφετε πράγματα που δεν ισχύουν! καμία σχέση το micronized με το creapure, καμία όμως! Άλλο ότι είναι "διασπασμένη" σε μικρότερα μέρη κι άλλο ότι φτιάχνεται στην Γερμανία από την Alzchem με τα γνωστά ποιοτικά χαρακτηριστικά σε πρώτες ύλες κτλ. Μπορεί να μην αγοράζουν πια από εκεί για λόγους οικονομίας. Αλλά μην μου εξισώνετε τα δυο γιατί είναι τελείως διαφορετικά.

Mikekan
12-03-13, 16:19
Και εγώ την ιδια εντύπωση έχω με το φίλο Sobral!

Dragonbreath
13-03-13, 15:02
προσωπικά τουλάχιστον,έχοντας δοκιμάσει και creapure της reflex και micronized διαφόρων εταιρειών,creapure ή μη, διαφορα δεν είδα σχεδον καμμία, όσο αφορά τα αποτελέσματα και λέω σχεδόν, γιατί την δεύτερη φορά που χρησιμοποίησα reflex, μετά απο δύο εβδομάδες, την έδωσα σε φίλο, γιατί δεν λειτούργούσε επάνω μου το ίδιο καλά με την πρώτη(είχα κάποιους πόνους, όταν κατουρούσα μερικές φορές, και επιπλέον δεν είδα στουσ μυς μου την ίδια κατακράτηση υγρών με την πρώτη φορά),πράγμα που δεν μου συνέβη ποτέ με micronized, όσες φορές και αν χρησιμοποίησα, οποιαςδήποτε εταιρείας, οπότε πιστεύω βασει προσωπικής εμπειρίας και μόνο, ότι οι micronized απορροφούνται καλύτερα,τουλάχιστον σε εμένα.
Απο εκεί και πέρα δεν εξίσωσα τίποτα, απλά θεωρώ σημαντικότερο σε μια μονουδρική το να είναι micronized από το να είναι creapure μόνο. Προφανώς το να συνδιάζει και τα δύο, είναι ότι καλύτερο.
Γνώμη μου, φιλικά πάντα, κουβέντα να γίνεται, όπως προαναφέρθηκε από κάποιον, λίγα posts πιο πριν.

jeffpapadopoulos
15-03-13, 20:30
Εχω παρει το συγκεκριμενο προιον εδω κ 3 μερες και 3εκινησα να παιρνω 5γραμ την ημερα... Κανω kick boxing 3 φορες την εβδομαδα και αλλες 3 γυμναστηριο
1) να συνεχισω να παιρνω 5 γραμ κα8ημερινα η να κανω loading ???
2)στις προπονησεις kick boxing να παιρνω πριν η μετα ????
Ο μονος στοχος ειναι η μυικη αναπτυξη ....

and345
11-04-13, 17:31
Εχω παρει το συγκεκριμενο προιον εδω κ 3 μερες και 3εκινησα να παιρνω 5γραμ την ημερα... Κανω kick boxing 3 φορες την εβδομαδα και αλλες 3 γυμναστηριο
1) να συνεχισω να παιρνω 5 γραμ κα8ημερινα η να κανω loading ???
2)στις προπονησεις kick boxing να παιρνω πριν η μετα ????
Ο μονος στοχος ειναι η μυικη αναπτυξη ....

1) δεν χρειαζετε loading
2) μετα

με τα 5 γραμ μετα απο τις προπονησεις στο γυμναστηριο και στο K.B. και 5 γραμ την free μερα σου το πρωι εισαι μια χαρα

Mikekan
17-04-13, 19:30
Επειδή είχε αναφερθεί κάτι πιο πανω σχετικά με το αν ειναι ειναι creapure η όχι πλέον η ΟΝ. Παρελαβα σημερα ένα κουτι απο Αμερική και εχει κανονικα το σηματακι creapure μπροστα.

and345
20-04-13, 01:05
ρωτησα στα μαγαζια - αποκλειστηκες αντιπροσωπιες της εταιριας στην Ελλαδα και μου παν οτι δεν εχει το σηματακι, και δεν εχει τιποτα στις αποθηκες και ειναι ολα νεες παραλαβες.

Mikekan
20-04-13, 07:36
Να και το κουτί. Παρελήφθη απο βότανο πριν 5 μέρες με ημερομηνία λήξης 2/2015.

http://i400.photobucket.com/albums/pp81/kharmacoma/c6b43e7272f0c0dc9c50cfeaeb135a94.jpg

m1k3
20-04-13, 23:39
κ μενα σημερα μου ηρθαν...micronized k gold standard....:)

ArgoSixna
21-04-13, 10:22
απο τις πιο τιμιες επιλογες , ηταν η πρωτη μου :love:

andreasssl
23-05-13, 21:08
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΤΗ ΕΝ ΛΟΓΟ ΚΡΕΑΤΙΝΗ ΜΑΖΙ ΜΕ HMB ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΟΓΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ XTR STORE ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡςΤΑΣ 5 ΜΕΡΕΣ 5Γ ΠΡΩΙ ΚΑΙ 5Γ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ,Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ BODY BUILDER ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΥΝΜΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ... PLEASE HEELP ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ******Γραφε με μικρα γραμματα ειναι κανονας του Forum Mods Team******

Mikekan
23-05-13, 21:25
5γρ μετά τη προπόνηση τις μέρες που έχεις προπόνηση και 5γρ το πρωί τις μέρες που δεν έχεις προπόνηση. -

konstantinos_z
23-05-13, 23:58
Να κανω μια ερωτηση..λοιπον αυτο τον καιρο εχω αρχισει γραμμωσει και παιρνω μονο αμινοξεα..επειδη ομως ειμαι ηδη αρκετα στεγνος και φοβαμαι μη χασω πολυ μαζα τι θα λεγατε να παρω τη συγκεκριμενη κρεατινη?

Andreas C.
24-05-13, 12:43
Φίλε Κωνσταντίνε αυτό μονο με την διατροφή σου μπορείς να το καταφέρεις, με την κρεατίνη απλώς θα έχεις καλύτερες προπονήσεις :toast:

totis
01-06-13, 18:06
Να και το κουτί. Παρελήφθη απο βότανο πριν 5 μέρες με ημερομηνία λήξης 2/2015.

http://i400.photobucket.com/albums/pp81/kharmacoma/c6b43e7272f0c0dc9c50cfeaeb135a94.jpg


Πρεπει να πηρες την παλια συσκευασια....την ανανεωσαν πλεον την πηρα πριν κανα μηνα το επανω μερος εχει μεγαλυτερο ανοιγμα.....και στο μπροστα μερος γραφει οτι ειναι creapure να και η φωτογραφια της νεας συσκευασιας
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=469764373108402&set=a.257391321012376.61555.100002245313168&type=1&relevant_count=1

totis
01-06-13, 18:30
Eδω ειναι η φωτογραφια της ανανεωμενης συσκευασιας η οποια γραφει στο μπροστα μερος οτι ειναι και creapure,,,,
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=469773726440800&set=a.464870216931151.1073741825.100002245313168&type=1&relevant_count=1

Mikekan
01-06-13, 18:38
Τhanks φίλε μου, άρα Creapure λεει σε κάθε περιπτωση.

Σήμερα τη τελείωσα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα περιμένω 2-3 μέρες να φύγουν τα νερά, πάντως μου έδωσε και σε δύναμη και σε πρηξίματα.

totis
01-06-13, 18:46
Τhanks φίλε μου, άρα Creapure λεει σε κάθε περιπτωση.

Σήμερα τη τελείωσα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα περιμένω 2-3 μέρες να φύγουν τα νερά, πάντως μου έδωσε και σε δύναμη και σε πρηξίματα.

Και εγω την ιδια χρησιμοποιω για 3 φορα......ενα μηνα συνεχομενα την περνω ενα σταματαω,,,το μονο αρνητικο οταν την σταματαω μετα απο καμια βδομαδα που την εχει αποροφηση ο οργανισμος φευγει αυτο το κλικ που δινει σε δυναμη - αντοχη και καλυτερη αναρωση......

va1990
07-02-14, 18:48
kalispera paidia eimai kainourios sto forum kai tha ithela na sas kano mia erotisi.....an perno auti ti kreatini kai exo ligi gramosi sto telos tha fugi i parameni????

katsman17
06-06-14, 23:18
Εχει δουλεψει αρκετα καλα σε μενα. Μου εχει δωσει δυναμη και αντοχη, σε πρηξιματα οχι κατι ιδιεταιρο. Την χρησιμοποιω 3 εβδομαδες τωρα. Ειναι ντοπα το συμπληρωμα.... με καλη αναρωση μετα την προπονηση. Αλλα με ενοχλει λιγο το γεγονος που κραταει νερο στους μυς, θα προτιμουσα καθαρους μυς!!!

raiden
25-01-15, 00:46
Εχει δουλεψει αρκετα καλα σε μενα. Μου εχει δωσει δυναμη και αντοχη, σε πρηξιματα οχι κατι ιδιεταιρο. Την χρησιμοποιω 3 εβδομαδες τωρα. Ειναι ντοπα το συμπληρωμα.... με καλη αναρωση μετα την προπονηση. Αλλα με ενοχλει λιγο το γεγονος που κραταει νερο στους μυς, θα προτιμουσα καθαρους μυς!!!

Είσαι για kre-alkalyn ή ethyl-ester ή hcl ή οτιδηποτε αλλο εκτος απο monohydrate τοτε !!

Dimitris Athlitis
14-04-16, 15:12
Πολύ καλή κρεατίνη τη χρησιμοποιώ ξανα τώρα αγευστη, αλλά πάντα 40 λεπτά πριν την προπόνηση με χυμο blueburry. Ποτέ μετά, δεν ειμαι φαν της χρήσης κρεατίνης μετά την προπόνηση. Πιστευω ότι δουλευει όλη τη διάρκεια της μέρα στον οργανισμό, δεν ειναι σαν την whey η λειτουργία της. Οπότε τη χρησιμοποιώ λίγο πριν και σαν ενα επιπλέον boostάρισμα 1,5 κουταλάκι του γλυκού

Πολύ φτηνο και πολύ αποτελεσματικό συμπλήρωμα για κάποιον που θελει να δει gains σε συντομο χρονικό διάστημα

πάνος21
29-06-16, 03:54
Κοιταξα το θεμα απλα ειναι και λιγο παλια καποια σχολια δεν πηρα καθαρη εικονα!

Επειδη διαβασα στον απολυτο οδηγο για την κρεατινη τις -Διαφορες στην ποιοτητα- θα ηταν καλη επιλογη η συγκεκριμενη?

ειμαι και λιγο φοβητσιαρης

[μηπως υπαρχουν αλλες πιο ποιοτικες και φτηνες στειλτε και π.μ αν ειναι,γιατι δεν εχω ιδεα]

Metalhead|T|
29-06-16, 08:12
Όλες οι μονουδρικες είναι πάνω κάτω ίδιες! Και η τιμή είναι καλή στη συγκεκριμένη αλλά και ποιοτικά είναι από τις καλύτερες! Οπότε ΆΦΟΒΑ!

Κάποιες άλλες επιλογές είναι της NLS και της warriorlab που θα της βρεις στο eshop του φόρουμ, αλλά ίσως και άλλες που μπορει να είναι σε προσφορά... Γενικώς μια τιμή μέχρι 15ε για μια μόνο υδρικη κρεατινη είναι κομπλέ!! Σαν σκόνη όπως σ είπα είναι ίδιες οι περισσότερες

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

manolis.
03-09-16, 14:23
σημερα πηρα κι εγω την Monohydrate Creatine Powder.βασικα η συσκευασια δεν ειναι ιδια.οσο αναφορα τη δοσολογια το scoop που εχει μεσα ειναι 3.6 και σου προτεινει να περνεις ενα την μερα.γιατι?νομιζω δεν ειναι αρκετο.5γ ειναι καλα,αλλα 3.6?

sobral
03-09-16, 15:20
σημερα πηρα κι εγω την Monohydrate Creatine Powder.βασικα η συσκευασια δεν ειναι ιδια.οσο αναφορα τη δοσολογια το scoop που εχει μεσα ειναι 3.6 και σου προτεινει να περνεις ενα την μερα.γιατι?νομιζω δεν ειναι αρκετο.5γ ειναι καλα,αλλα 3.6?

Συμβαδίζει με την ευρωπαϊκή νομοθεσία γι αυτό προτείνει μικρότερη δόση. Παίρνε 5γρ εσύ είναι μια χαρά, η φυσιολογική δόση. :toast:

Βάζω την τωρινή ετικέτα να μην υπάρχουν συγχύσεις. :thumbup:

108799

108800