PDA

Επιστροφή στο Forum : Δαυίδ Μπαλάσας



Kaskani Konstantina
24-03-09, 19:55
Δαυιδ Μπαλάσας!!! <<Το αγαλμα που χορεύει>> εγραφαν τα περιοδικά του bb οταν ανέβαινε ο Δαυιδ στην σκηνή!!
Περαν του οτι ειναι ενας απο τους καλύτερους αθλητές που εχει βγάλει το σιδερένιο αθλημα στην χώρα μας, ειναι ενα επιτυχημένο ατομο, ιδιοκτήτης του γυμναστηρίου DAVID'sFITNESS CLUB στην Κω, παντρεμένος κ πατέρας 2 παιδιών.

Επιπροσθετα εχει κ εναν θαυμάσιο χαρακτήρα. Ενας αθλητής << διαφήμιση>> για το αθλημα
Ασχολείται με την σωματική διάπλαση απο 15 χρονών
Εκανε πολλούς αγώνες κ κατεκτησε πολλες πρωτιές στην Ελλάδα, περα απο τις νίκες του, εντυπωσίαζε τους πάντες με την φυσική του χάρη, το ομορφο προσωπο, την σκληρή μυικότητα του , το αγαλματένιο του κορμί, το υπεροχο ποζάρισμα, κ την γενική του ανεση πανω στην σκηνη.

Χτύπησε κορυφή το 1993 στην Ισπανια στο παγκόσμιο Πρωτάθλημα της WABBA οπου πήρε την 2 θεση στην ψηλη κλάση κ την πρώτη στα ζευγάρια, στον ιδιο αγώνα.

Το 1995 ανοιξε τα φτερά του κ πέρασε τον Ατλαντικό κ τον βρίσκουμε να παίρνει τον ΓΕΝΙΚΟ τίτλο σε αγώνα του NPC στο Λος Αντζελες κ στην συνέχεια να αγωνίζεται κ να διακρίνεται κ σε αλλους αγώνες στις HΠΑ.

ΤΟ 1998 ομως σταμάτησε την ενεργό δράση.
Εγκαταστάθηκε στο Μαιαμι, στην Φλοριντα , οπου εργαστηκε σαν γυμναστής, παρότι τα κατάφερε θαυμάσια νοσταλγισε την πατριδα , γυρισε στη Κω ανοιξε δικότου GYM κ ασχολείται με την προετοιμασία αλλων αθλητών.

Εξαιρετικά επιτυχημένος κ εδω, αν αναλογιστει κανείς οτι ενας απο τους μαθητές του ειναο ο Μιχάλης Κεφαλιανός, κ δεν είναι λιγοι κ οι αλλοι αθλητες του που εχουν νικήσει σε διάφορους αγώνες.

Ενω ομως οι μαθητές του επαιρναν τίτλους κ διακρίσεις, ο ιδιος παρεμεινε στα αποδυτήρια με την πετσέτα του προπονητή Μπαλάσα ακουγαμε κ Μπαλάσα δεν βλέπαμε επανω στην σκηνή, παρα μονο για απονομές

Ετσι φτάσαμε στο 2005. Ο ιδιος ειπε << με φαγανε οι αθλητές μου.Ηθελαν να με ξαναδουν επάνω στην σκηνή να αγωνίζομαι, ελεγαν οτι ετσι θα τους εκανα περήφανους.Αρχισα λοιπον προετοιμασία απο τον Ιανουάριο του 2005, με στόχο το Κύπελλο Ελλαδος της WABBA-ΠΕΣΔ, το Μister Οδύσσεια κ στην συνέχεια το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της WABBA>>

Tελικά τα κατάφερε. Νίκησε στην κατηγορία Μαστερς στο κύπελλο Ελλαδος--Νικησε στο Μιστερ Οδύσσεια-- Νίκησε κ στην Κατηγορία Μαστερς στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ πρωταθλημα--

Αυτά τα λιγα απο μένα για τον μεγάλο Δαυιδ Μπαλάσα τον καλό μου φίλο που εκτιμώ σέβομαι κ αγαπάω, τον γκρινιάρη σκληροπυρηνικό ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ, που εστω κ απο μακριά με εχει βοηθήσει κ με εχει στηρίξει στην πορεια μου στο bb

Σαν ανθρωπος κ σαν αθλητής είναι κορυφή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κ το ξέρει μέσα του, ειναι πολύ χαμηλών τόνων κ δεν μιλάει ποτέ για τα καλά του εαυτού του

Και η μεγαλύτερη του ανταμοιβή ο Μιχάλης Κεφαλιανός που τον δικαίωσε, γιατι ο Δαυιδ ειχε πιστεψει απο την πρώτη στιγμη σε αυτόν



ΚΑΣΚΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

billys15
24-03-09, 20:24
Μπραβο στον Δαυιδ που ειναι μια σεβαστη παρουσια στον χωρο και μπραβο που πιστεψε στον Μιχαλη και τον βοηθησε να φτασει εκει που ειναι.

Polyneikos
24-03-09, 20:52
Ο Δαυίδ έχει δωσει τα διαπιστευτήρια του και σαν αθλητης αλλα και σαν προπονητης.Τα εργα του μιλανε από μόνα τους,τι να λέμε τωρα..Με τον Κεφαλιανό έχει κάνει τρομερη δουλειά και επιτέλους οι κόποι τους επιβραβευονται.
Επίσης πρεπει να αναφερουμε και αλλους αθλητες πολύ καλους που κατεβαζει,όπως τον Γεροβασίλη Σεβαστο,Τον Ήλιο Χρυσοβαλαντη και αλλους από την Κω.
Να ανεβασω μερικες φωτογραφίες του Δαυιδ,ο ανθρωπος είναι RESPECT !!

Από το Παγκόσμιο της Wabba το 2005 ,πρώτη θεση όπως προαναφερθηκε από την Κωνσταντίνα

622

623


624


625

peris
24-03-09, 20:55
ωραιο αφιερωμα πιστευω του αξιζει καθως και σαν αθλητης και σαν προπονητης ειναι πολυ καλος:bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
24-03-09, 20:56
Και δυο πολυ όμορφες φωτογραφίες ,αρκετά πιο παλιες !:clap::clap:

626

2326

ovelix
24-03-09, 21:50
δεν ειμαι ειδικος αλλα ειναι πολυ καλος και φανταζομαι οτι για να βλεπουμε και τον Μιχαλη τουμπανο θα ειναι και πολυ καλος προπονητης :clap::clap:

kefalianos
24-03-09, 22:33
Ο Βακις(το χαιδευτικο του)Εδω και +10 χρονια γυμναζει τον Μιχαλη,Κανουν μαζι καθε ημερα, υποστηριζει ο ενας τον αλλον, και τους βλεπεις μαζι και ειναι just magic. Τον αγαπαμε πολυ, Και χαρη σε αυτον εφτασε τοσο ψιλα ο Μιχαλης.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
24-03-09, 22:50
Εγω προσωπικα από τον φίλο και προπονητη μου Σιγάλα Νίκο έχω ακουσει τα καλύτερα και για τον Μιχαλη αλλα και για τον Δαυιδ,ότι είναι πολύ καλά παιδια,είναι πραγματικα 2 ανθρωποι που εχουν δωσει τόσα πολλα στον χωρο,και θα συνεχίσουν να δίνουν.Μακάρι ο χωρος να περικλειόταν από περισσότερους Μιχαληδες και Δαυιδ,τετοιοι χρειάζονται...:clap::clap:

tezaman
24-03-09, 23:08
Μπράβο Κωνσταντίνα μας παρουσίασες τον Δαυίδ!!

πραγματικά απο τα ποιο ωραία σώματα του Ελληνικού bb!

Kaskani Konstantina
24-03-09, 23:42
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΤΟΥ ΔΑΥΙΔ ΜΠΑΛΑΣΑ

Ο Δαυιδ γυμνάζεται με παρτενερ τον Μιχάλη Κεφαλιανό κ προσπαθεί να ολοκληρώνει την προπονησή του κ να πιάνει το επιθυμητό αποτέλεσμα μέσα σε 45 λεπτά εως μια ωρα.
Προπονεί ενα σημείο την ημέρα, αλλάζοντας ασκήσεις κ γωνίες.

Συνήθως χρησιμοποιεί αρκετά κιλά, αλλα κάποιες μέρες που αισθάνεται κουρασμένος γυμνάζεται με λιγότερα κιλά κ πολλές επαναλήψεις για να εχει καλύτερη αιμάτωση.

the_big_litho
25-03-09, 00:15
Aπιστευτο σχημα, πολυ καλος αθλητης αλλα απο οτι φαινεται πολυ καλος προπονητης
Μπραβο παιδια, συνεχιστε ετσι.....:clap:

slaine
25-03-09, 00:20
ευχαριστούμε Κωνσταντίνα που μας παρουσίασες ένα τεράστιο αθλητή και pροπονητή! συγχαρητήρια για ό,τι έχει πετύχει μέχρι στιγμής! περιμένουμε κι άλλα!:green:

dimitra
25-03-09, 00:22
Eυχαριστούμε Κων/να παρα πολύ ωραιο αφιερωμα για καποιους απο εμας που ειμαστε νεοι στο αθλημα κ δεν γνωρίζουμε την πορεία αυτων τον μεγαλων αθλητων.

Αγαλμα ο Μπαλάσας ε κ θα το πω κ πολύ ωραίος αντρας τα συνδιάζει ολα! κ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ προπονητης!

Muscleboss
25-03-09, 00:24
κωνσταντίνα ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ για αυτό το θέμα που έκανες!!!!

έλειπε μια σημαντική αναφορά στον Δαυίδ και κάλυψες το κενό!!!

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

ΜΒ

vagg
25-03-09, 00:37
αυτο παει να πει μεγαλος αθλητης...να κανεις come back μετα απο τοσα χρονια και να σαρωνεις....

ioannis1
25-03-09, 00:41
ωραιο αρθρο για εμας που δεν τον ξεραμε.

TRIANTAFYLLOU
25-03-09, 01:06
κατ αρχήν πολύ ωραίο άρθρο μπραβο στην κωσταντίνα την δημοσιογραφο μας αλλα και ενεργή αθλήτρια .

τα είπε όλα για τον δαβίδ και δεν υπάρχει κανείς που να αμφιβάλει για την ποιότητα ανθρώπου και αθλητή σαν τον δαβίδ.

πραγματικά τέτοια άτομα είναι διαφήμηση για το ελληνικό ββ αλλά και γενικότερα για το ββ , μπορεί να μην ετυχε να παίξουμε μαζί στην ίδια ομοσπονδία αλλα τον έβλεπα σε όλη την πορεία του στην ελλάδα και πάντα ηταν παράδειγμα προς μίμηση αυτός ο άνθρωπος , οσο για το γεγονός οτι είναι χαμηλών τόνων όπως συμβαίνει με όλους αυτούς που έχουν αξία και κανουν καλά την δουλειά τους , δεν χρειάζετε να μιλάν οι ίδιοι αλλά αυτοί που τους ξέρουν και το κυριότερο είναι έμπνευση γι αυτούς που θέλουν να ασχοληθουν με το αγωνιστικό ββ .

και απο την πείρα μου έχω καταλάβει πως το ββ που ανθεί σε κάποιες περιοχές της ελλάδας και δεν το λέω μόνο τώρα αλλά το έχω πεί και σε άλλα πόστ , οφείλετε σε ανθρώπους σαν τον δαβίδ , που έδωσαν έμπνευση σε νεότερους να ασχοληθούν αλλά και γνώσεις. αυτά και λίγα έγραψα για τέτοιο άτομο που συντέλεσε να χαρούμε με την επιτυχία του μιχάλη .:clap::clap::clap:

tezaman
25-03-09, 01:06
Κωνσταντίνα φαίνεται να ξέρεις αρκετά πράγματα για τον Δαυίδ! μήπως γνορίζεις τι πρόγραμμα διατροφής ακολουθεί κατά την προετοιμασία του?

TRIANTAFYLLOU
25-03-09, 01:35
χαλάρωσε ρε τεζα, κανένας δεν θα γίνει κάνοντας το πρόγραμμα κάποιου άλλου οι βασικές αρχες είναι γνωστες , απο κεί και πέρα ο καθενας προσαρμόζει το πρόγραμμα του ανάλογα με τις ανάγκες του τις ώρες προπόνησης , τον δικό του μεταβολισμό αλλά κανένας δεν τρώει μυστικά φαγητα που κάνουν την διαφορα , αλλα την διαφορα την κάνει αυτό που κάνεις να το κάνεις σε διάρκεια και για να καταλάβετε πόσο σημαντικό είναι αυτό καμια φορα όταν τρώγαμε με τον ελευθεριαδη μου έλεγε προτιμώ να χασω μια προπόνηση παρα ένα γεύμα .

την ποιό τέλεια διατροφή να κάνεις αν δεν το κάνεις σε βάθος χρόνου δεν υπάρχει σοβαρο αποτελεσμα .

Kaskani Konstantina
25-03-09, 01:47
Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΔΑΥΙΔ!!

Η διατροφή του ειναι απλή( κ δεν θα γραψω αυτην την στιγμή την διατροφή της αγωνιστικής του προτεοιμασίας γιατί αυτά παιζουν πάντα με το, σε τι φόρμα είναι οι αθλητές οταν ξεκινήσουν, παιζουν με τα κιλά τους με το καλούπι του καθενος, γιατί το καθε σωμα ειναι διαφορετικό κ εχει αλλες ανάγκες, αλλα ας μην αναλύσουμε τωρα αυτό)

Κανει 5--6 γευματα την ημέρα. Τα δυοαπο αυτά είναι πρωτείνη γάλακτος.
Για παράδειγμα:
ΠΡΩΙ: 10 ασπράδια αυγού με 80 γραμ. κουακερ η 300 γραμ. πατάτα

2 Γευμα: ρόφημα πρωτεινης κ ενα φρούτο

Μεσημέρι: στήθος κοτόπουλου η μοσχάρι η ψάρι με ρύζι η μακαρόνια κ σαλάτα

Απόγευμα: ρόφημα ορου γάλακτος με νερό

Βράδυ: κοτόπουλο η μοσχάρι η ψαρι με ρυζι η πατάτα κ σαλατα

Βέβαια η ζωη του Δαυιδ δεν είναι μόνο προπόνηση αθλητών κ δική του.

Ο ιδιος λεει<< κάθε Κυριακή απολαμβάνω οτι στερούμαι ολη την εβδομάδα.Αφιερώνω τον ελευθερο χρόνο μου στην γυναίκα μου κ στα παιδιά μου>>

leyteris_fit
25-03-09, 02:03
πολλα μπράβο:clap::clap::clap::clap:

νομίζω ειχα δει μπλουζακια davids gym και πρπει ναταν δικα του.

No Cash
25-03-09, 02:45
τουμπανο ο man!!


στην κω ε... δεν πηγαινα φανταρος εκει καλυτερα... :army1:

NASSER
25-03-09, 03:42
ΚΑλο τοπικ Κωνσταντινα :thumbup:

Ευχομαι στον Δαυηδ να συνεχισει την καλη δουλεια βοηθωντας ετσι να ανεβει το αθλημα στη χωρα μας, εκει που του αρμοζει, οπου και ηταν καποτε.

Θα ητνα χαρα μας να εχουμε και ανθρωπους οπως τον Δαυηδ και να μοιραζομαστε τις γνωσεις του. Ελπιζω καποια στιγμη να τον εχουμε στην παρεα μας.

tezaman
25-03-09, 12:51
χαλάρωσε ρε τεζα, κανένας δεν θα γίνει κάνοντας το πρόγραμμα κάποιου άλλου οι βασικές αρχες είναι γνωστες , απο κεί και πέρα ο καθενας προσαρμόζει το πρόγραμμα του ανάλογα με τις ανάγκες του τις ώρες προπόνησης , τον δικό του μεταβολισμό αλλά κανένας δεν τρώει μυστικά φαγητα που κάνουν την διαφορα , αλλα την διαφορα την κάνει αυτό που κάνεις να το κάνεις σε διάρκεια και για να καταλάβετε πόσο σημαντικό είναι αυτό καμια φορα όταν τρώγαμε με τον ελευθεριαδη μου έλεγε προτιμώ να χασω μια προπόνηση παρα ένα γεύμα .

την ποιό τέλεια διατροφή να κάνεις αν δεν το κάνεις σε βάθος χρόνου δεν υπάρχει σοβαρο αποτελεσμα .


Αν έχεις παρακολουθήσει τα ποστ μου στο πεδίο της διατροφής Ηλία θα ξέρεις ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στα από πάνω;)

katerina
25-03-09, 18:25
Ευχαριστουμε kων/να για το αφιερωμα με το αγαλμα ΜΑ τι αγαλμα ειναι αυτο :bowdown::bowdown:
Παω να χτυπησω το κεφαλι μου στον σακο
Ας σοβαρευτω, ο Μιχαλης την μεγαλη του αυτη επιτυχια την οφειλει σε αυτον τον σπουδαιο προπονητη που οπως μου εχεις πει κ εσυ ειναι η σκια του.
Εγω καθε φορα που ερχομαι σε αγωνες σου κ τους εχω δει κ τους δυο μαζι, τους θαυμαζω παρα πολυ

KATERINI 144
25-03-09, 23:18
Ρεσπεκτ στον προπονητή του πρώτου ελληνα αθλητη που θα κατέβει στο ολυμπιά.

XtremeHardCore
25-03-09, 23:33
Κων/να σε ευχαριστουμε για αυτο το υπεροχο τοπικ
Με αυτον τον θαυμασιο Αθλητη / προνητη
Συχαρητηρια
:bowdown:

Exci
25-03-09, 23:37
Με μια λεξη, μοναδικος :clap::clap::clap::thumbup:

Kaskani Konstantina
25-03-09, 23:43
Σε μια απο τις συνεντευξεις που ειχε δωσει ο Δαυιδ σε ενα περιοδικό bb to 2005 ειχε πει:: << Για τον εαυτό μου κράτησα την επαγγελματική κάρτα της WABBA κ την αγάπη της οικογένειας μου κ των φίλων μου, τους αγαπω κ τους ευχαριστώ. Επίσης θα ηθελα να ευχαριστήσω τον Αλέκο Σιατραβάνη που είναι ψυχή κ μέντορας για το αθλημα μας κ τον Νικο Τσουνάκη που με τις προσπαθειες κ την δύναμή του πέρνουμε κουράγιο να εκπροσωπουμε την Ελλάδα στο Εξωτερικό>>

Ειχε γράψει επίσης!!!!


<<Για το μέλλον ελπίζω, με την βοήθεια του Θεου, να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό σαν προπονητής. γιατί αγάπησα κ αγαπω αυτό το άθλημα>>


Τον στόχο που εβαλε τον εκανε πραγματικότητα

ΜΠΡΑΒΟ ΔΑΥΙΔ!!!!!!

peris
26-03-09, 00:29
Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΔΑΥΙΔ!!

Η διατροφή του ειναι απλή( κ δεν θα γραψω αυτην την στιγμή την διατροφή της αγωνιστικής του προτεοιμασίας γιατί αυτά παιζουν πάντα με το, σε τι φόρμα είναι οι αθλητές οταν ξεκινήσουν, παιζουν με τα κιλά τους με το καλούπι του καθενος, γιατί το καθε σωμα ειναι διαφορετικό κ εχει αλλες ανάγκες, αλλα ας μην αναλύσουμε τωρα αυτό)

Κανει 5--6 γευματα την ημέρα. Τα δυοαπο αυτά είναι πρωτείνη γάλακτος.
Για παράδειγμα:
ΠΡΩΙ: 10 ασπράδια αυγού με 80 γραμ. κουακερ η 300 γραμ. πατάτα

2 Γευμα: ρόφημα πρωτεινης κ ενα φρούτο

Μεσημέρι: στήθος κοτόπουλου η μοσχάρι η ψάρι με ρύζι η μακαρόνια κ σαλάτα

Απόγευμα: ρόφημα ορου γάλακτος με νερό

Βράδυ: κοτόπουλο η μοσχάρι η ψαρι με ρυζι η πατάτα κ σαλατα

Βέβαια η ζωη του Δαυιδ δεν είναι μόνο προπόνηση αθλητών κ δική του.

Ο ιδιος λεει<< κάθε Κυριακή απολαμβάνω οτι στερούμαι ολη την εβδομάδα.Αφιερώνω τον ελευθερο χρόνο μου στην γυναίκα μου κ στα παιδιά μου>>

κωνσταντινα να σε ρωτησω αυτη τη διατροφη ο δαυιδ την κανει στον ογκο? σορρυ για το οφφ τοπικ:oops::oops:

αλλα αν δεν το ρωταγα θα εσκαγα:lol::lol::green:

Muscleboss
26-03-09, 00:40
Εκείνο που πρέπει να πούμε για το Μπαλάσα είναι ότι από το νησί της Κώ έχει καταφέρει και συζητιέται στα γυμναστηρια όλης της Ελλάδας και το λέω αυτό έχωντας επαφές με πολλά γυμνασήρια της επαρχίας όπου και ζώ.

Ο Κεφαλιανός είναι το αποκορύφωμα των προπονητικών του επιτυχιών, αλλά να μην ξεχνάμε και αθλητές όπως τον Γεροβασίλη (γενικό νικητή σε αρκετούς αγώνες και πολλές συμετοχές στους αγώνες των τελευταίων ετών) και τον Χρυσοβαλάντη με πολλές πρωτιές και θέσεις επίσης.

Στο Δαυίδ και στην Κω τρέχουν αθλητές από όλη την Ελλάδα ειδικά όταν πρόκειται για αγωνιστική προετοιμασία. Προσωπικός μου φίλος (Φώτης) πέρασε πέρυσι το καλοκαίρι πολλές μέρες δίπλα του για να μάθει λίγα από τα μυστικά του.

Κατά την γνώμη μου ο Δαυίδ είναι μέσα στους 2-3 κορυφαίους προπονητές αγωνιστικού bbing στην Ελλάδα, αν όχι ο Νο 1.

ΜΒ

Kaskani Konstantina
26-03-09, 00:48
κωνσταντινα να σε ρωτησω αυτη τη διατροφη ο δαυιδ την κανει στον ογκο? σορρυ για το οφφ τοπικ:oops::oops:

αλλα αν δεν το ρωταγα θα εσκαγα:lol::lol::green:

Oχι γιατί στον ογκο πριν τον αγωνα δεν τρωει ουτε την Κυριακή:turtle::turtle::turtle:

Kaskani Konstantina
27-03-09, 00:01
Πριν λίγο επικοινώνησε ο Δαυιδ μαζί μου κ μου είπε να σας μεταφέρω τα εξης:
Ο Μιχάλης δεν θα επιστρέψει αυριο, λόγω υποχρεώσεων, θα γίνει μια μεγάλη εκδήλωση την Κυριακή στις 29 Μαρτιου στο σιδνεϋ προς τιμή της 25 Μαρτίου, είναι καλεσμένος να κάνει μια εμφάνιση για τους Ελληνες που ζουν στην Αυστραλία, στο OPERA-HOUSE, κ θα τον τιμήσουν οι τοπικοί φορείς.


Μου είπε να πω σε ολους εσας:γράφω ακριβώς τα λογια του

Ενα τεραστιο ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεται κ την αγάπη που μου δείχνετε, με κάνουν ποιο δυνατό να συνεχίσω αυτό που ολοι οι Ελληνες θέλουμε να καμαρώνουμε

Υ.Σ Ο Δαυιδ δεν ασχολειτε με νετ, καποια στιγμή ομως δώσει το παρόν, του μεταφέρω ολα τα ποστ σας, οσοι δεν τον γνωρίζουν προσωπικά κ ερθουν στον αγώνα τον Ιούνιο, θα εχουν την ευκαιρία να τον συνχαρουν κ απο κοντα

Polyneikos
27-03-09, 08:55
Eυχαριστούμε Κωνσταντίνα για το link που μας κανεις με τον Μιχάλη και τον Δαυιδ,να τους μεταφερεις συνεχεια τα συγχαρητηρια μας και πως θελουμε να τους δουμε στον αγώνα για τους συγχαρουμε και απο κοντα !!
Επίσης αναμενουμε και τους αθλητες του Δαυιδ στο Mr Hellas καθως έχουν παντα δυναμικη παρουσια με πρωτιες !!!

Kaskani Konstantina
27-03-09, 14:29
Ο Δαυιδ Μπαλασας με την συζυγο του

http://www.imageshack.gr/files/vk2r9wvq46jiea87tpst.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=vk2r9wvq46jiea87tpst.jpg)

Polyneikos
27-03-09, 14:34
Aπό τα αρμονικότερα κορμια στον χώρο,πολυ ευστοχα είχε πει καποιος καποτε όταν είχε κανει μια απονομη ο Δαυιδ σε μια κατηγορία ότι ο καλύτερος της κατηγορίας ήταν ο Δαυιδ !!
Κωνσταντίνα θελουμε κι άλλες !!!:clap::clap:

Muscleboss
27-03-09, 14:36
πολυ ωραία φώτο. τα σχόλια για το σώμα περισσεύουν... θα γίνω κουραστικος να λέω πάλι τα ίδια.

ΜΒ

J.P.
27-03-09, 15:35
Πραγματικά όμορφο σώμα! Τρομερή αρμονία!

Muscleboss
27-03-09, 23:58
θα θελα να προσθέσω ότι (από όσο έχω παρατηρήσει), ο Δαυίδ δεν είναι υπεύθυνος μόνο για την προπόνηση και τη διατροφή του μιχάλη, αλλά είναι και αυτός που ετοιμάζει το ποζάρισμά του και τον καθοδηγεί στις εμφανίσεις του στα guest.

όταν είσαι επαγγελματίας δεν αρκεί να έχεις το σώμα, αλλά θες και το attitude, το στυλ, και νομίζω ότι και σε αυτό ο Δαυίδ καθοδηγεί το Μιχάλη μια χαρά.:green:
(αν κάνω λάθος να με διορθώσει η ελένη η σύζηγος του μιχάλη)

αλλά και τα ποζαρίσματά του Δαυίδ όταν κατέβαινε σε αγώνες ήταν πολύ πετυχημένα.

ΜΒ

Polyneikos
28-03-09, 09:01
Δυο φωτό του Δαυιδ από απονομή μαζί με τον αθλητη του Γεροβασίλη Σεβαστό (νομίζω πως είναι και ανιψιος του) και τον Στέλιο Γκίκα.Αν κρίνω από τα δικέφαλα στέκεται επάξια δίπλα τους !Λίγο μπογια ήθελε και ανεβαινε ευκολα στην σκηνη !:bbbiceps::bbbiceps:


671


672

Kaskani Konstantina
31-03-09, 10:42
752


753

Muscleboss
31-03-09, 11:11
κωνσταντίνα ευχαριστούμε, έγραψες!!:clap::clap:

φοβερές φωτογραφίες:bowdown::bowdown: από το γυμναστήριο του Δαυίδ φαντάζομαι.

ΜΒ

Polyneikos
31-03-09, 11:22
Κωνσταντίνα σε υπερευχαριστούμε πολύ για αυτες τις όμορφες φωτογραφίες του Δαυιδ,θα μπορουσες μηπως να μας εξασφαλίσεις καποιες φωτό από παλιους του αγωνες;;:thumbup::thumbup:

Kaskani Konstantina
31-03-09, 11:22
Ευχαριστω Boss, ναι απο το Gym του Δαυιδ είναι

Kaskani Konstantina
31-03-09, 11:24
Κωνσταντίνα σε υπερευχαριστούμε πολύ για αυτες τις όμορφες φωτογραφίες του Δαυιδ,θα μπορουσες μηπως να μας εξασφαλίσεις καποιες φωτό από παλιους του αγωνες;;:thumbup::thumbup:

Οκ Polyneikos οτι πεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:turtle:

Polyneikos
31-03-09, 11:36
Θεωρώ ότι έχει τις σωστες αναλογίες ο Δαυιδ,ομορφοι μυς χωρίς να ¨τρομαζουν¨ ακομα και τους μη μυημενους στο σκληροπυρηνικο άθλημα,θυμαμαι μια κοπέλα ,όχι σχετκη με αγωνιστικο bb,που τον είχε δει και είχε πει , αυτός μάλιστα !! :shock::shock:

peris
31-03-09, 13:16
φοβερες φωτογραφιες κωνσταντινα εγραψες παλι:green::bowdown::bowdown::weights:

Kaskani Konstantina
31-03-09, 13:34
Καθε μέρα θα σας εχω κ απο μια εκπληξη!!! Ειδικά σήμερα Polyneikos καταλαβες!!


756

slaine
31-03-09, 14:07
άψογες φωτογραφίες ευχαριστούμε Κωνσταντίνα!

TRIANTAFYLLOU
31-03-09, 16:40
μπραβο ρε αθλητικη ρεπορτερ κωσταντίνα αυτες είναι αψογες φοτο και εκτος αγώνων .:clap::clap:

Kaskani Konstantina
31-03-09, 17:13
μπραβο ρε αθλητικη ρεπορτερ κωσταντίνα αυτες είναι αψογες φοτο και εκτος αγώνων .:clap::clap:

Μου εμεινε το ρεπορτερ ε τελος!!! τωρα που κοιτουσα την φωτο του Βακη σαν τον Αλέκο τον Σιατραβάνη μου μοιαζει αυτός ο κύριος ποιο πισω, η κάνω λάθος?

Muscleboss
31-03-09, 17:20
ναι κωνσταντίνα, σα το σιατραβανή μοιάζει, αυτό ειπα και εγω, αλλά δε το έγραψα... παίζει ναναι από καμιά αποστολή στο εξωτερικό...

ΜΒ

kefalianos
31-03-09, 17:30
ναι κωνσταντίνα, σα το σιατραβανή μοιάζει, αυτό ειπα και εγω, αλλά δε το έγραψα... παίζει ναναι από καμιά αποστολή στο εξωτερικό...

ΜΒ

Ειναι ο Αλεκος, και ηταν στο Grand Kanaria Σπανια, που επαιξε ο Δαυιδ και κερδισε.

Kaskani Konstantina
31-03-09, 17:36
Ειναι ο Αλεκος, και ηταν στο Grand Kanaria Σπανια, που επαιξε ο Δαυιδ και κερδισε.

Καλά τον εντοπίσαμε Ελενάκι μου!!!

Kaskani Konstantina
31-03-09, 17:42
Ελένη θέλω αποκλειστικότητα!!!! φωτο απο Μιχάλη οταν ερθει με το καλό, απο τις πρώτες ωρες, με ρουχα με μαγιώ, στην αγκαλιά σου, οταν κοιμάται, οταν ροχαλίζει χα!! οτι θες εσυ!! Περιμένω :turtle:

kefalianos
31-03-09, 17:50
Ελένη θέλω αποκλειστικότητα!!!! φωτο απο Μιχάλη οταν ερθει με το καλό, απο τις πρώτες ωρες, με ρουχα με μαγιώ, στην αγκαλιά σου, οταν κοιμάται, οταν ροχαλίζει χα!! οτι θες εσυ!! Περιμένω :turtle:

Ενας φιλος μου εστειλε φοτο σημερα, ειναι πολυ κουρασμενος και φαινετε
στην μουρη του, Θα τον παω για λιφτινκ!!!:rolf::P

Kaskani Konstantina
31-03-09, 18:31
Ενας φιλος μου εστειλε φοτο σημερα, ειναι πολυ κουρασμενος και φαινετε
στην μουρη του, Θα τον παω για λιφτινκ!!!:rolf::P

Δεν πειράζει δεν θα κοιτάμε μούρη!! χαλάλι σε οσα εχει καταφέρει για μας ειναι ο μεγάλος Κεφαλιανός που τον αγαπάμε οπως κ να είναι κ για σενα το αντρακι σου που τον λατρευεις! :turtle::turtle::turtle:Δεν θέλουμε λιφτιγκ στον Μιχάλη!! καλά οταν διαβασει αυτό το ποστ θα πει ρε δεν ντρεποσαστε εσεις οι δυο!! καλα για θυμήσου τοτε με την ηλικια που λεγαμε στο τηλ. τι ειπε χαααααα!!

dimitra
31-03-09, 20:10
Θεωρώ ότι έχει τις σωστες αναλογίες ο Δαυιδ,ομορφοι μυς χωρίς να ¨τρομαζουν¨ ακομα και τους μη μυημενους στο σκληροπυρηνικο άθλημα,θυμαμαι μια κοπέλα ,όχι σχετκη με αγωνιστικο bb,που τον είχε δει και είχε πει , αυτός μάλιστα !! :shock::shock:

Kαι γω τα ιδια ειπα κ πολύ καλύτερα:shock::shock::shock::shock::shock:

Polyneikos
31-03-09, 21:40
Εγω δεν θα μπορουσα να πω περισσότερα,μπορεί να ηταν παρεξηγησιμο!!Πες τα εσυ Δήμητρα!!:rolf::rolf:

Akis85
31-03-09, 23:47
Ευχαριστουμε για τις φωτογραφίες:thumbup::thumbup::thumbup:

Ο Μπαλασας ειναι απο τα ομορφοτερα σωματα που εχω δει στην ελλάδα... ειδικά ο κορμός παιζει σε παγκοσμια επιπεδα...

TRIANTAFYLLOU
01-04-09, 01:33
αυτό παιδια είναι και το ιδανικό να έχεις το ταλέντο και να ασχοληθείς , όλοι μπορούν να γίνουν αυτός όμως που έχει το ταλέντο και τις προδιαγραφές με λιγότερα κιλά απο τους άλλους και λιγότερους μυς , μπορεί να παίρνει καλύτερες θέσεις .

αν κάποιος δεν έχει αυτό το όμορφο σκαρί τότε για να εντυπωσιάσει και να κερδίσει θα πρέπει να φορτωθεί με εξωφρενικούς μυς και εκεί θα φαίνετε καλός , αλλά θα κάνει και περισσότερες θυσίες και θα θέσει περισσότερο σε κίνδυνο την υγεία του .

αυτό ισχύει σε όλα τα αθλήματα οχι μόνο στο ββ . και ένα να μην ξεχνάμε που μάλον οι περισσότεροι το ξεχνάν οτι το σώμα δεν μένει για πάντα και ούτε είναι δυνατόν να μείνει, απλά μένουν οι επιτυχίες και αν κάποιος καταφέρει παραληλα με το σώμα να καλιεργήσει και άλλα πράγματα θα είναι όμορφος ακόμη και να φύγει η λεβεντιά του σώματος.

τον δαυίδ τον ξέρω και τον έχω δεί απο το ξεκίνημα του και τους πρώτους αγώνες στην ελλάδα και ήταν φοβερό καλούπι αυτό η τόχεις η δεν τόχεις , εκεί πάνω χτίζονται όλα και τέτοια άτομα που έχουν αφήσει καλό όνομα και σαν χαρακτήρες πάντα έτσι μένουν στο μυαλό των θαυμαστών , ακόμη και να φύγει το σώμα και να χαλάσει πάλι όμορφα χαλάει και το αποτέλεσμα είναι αισθητικά όμορφο , γιατί έχει την υποδομη και το καλούπι.

nicksigalas
01-04-09, 13:53
Μπραβο Κωσταντινα για τις ωραιες φωτο! Πρωτα πρωτα να πουμε για τον Δαυιδ οτι ειναι ενα πολυ καλο παιδι χαμηλων τονων και αυτο κανει την διαφορα απο πολλους αλλους και δευτερον οτι ειναι καταπληκτικος αθλητης και φυσικα πολυ καλος προπονητης ! Να σαι καλα φιλαρακο σε αγαπαω πολυ

Kaskani Konstantina
01-04-09, 16:27
Μπραβο Κωσταντινα για τις ωραιες φωτο Πρωτα πρωτα να πουμε για τον δαβιδ οτι ειναι ενα πολλυ καλο παιδι χαμηλων τονον και αυτο κανη την διαφορα απο πολλους αλλους και δευτερον οτι ειναι καταπληκτικος αθλητης και φυσικα πολλυ καλος προπονητης ! Νασε καλα φιλαρακο σε αγαπαω πολλυ

Σας ευχαριστώ πολύ Κύριε Σιγάλα! Σας εκτιμώ κ σας σέβομαι γιατί είστε ιδιαίτερος ανθρωπος. Οσο για την φωνή σας στους αγώνες το ξερετε οτι μου ανεβάζει την ψυχολογια καθε φορά που ανεβαίνω στην σκηνή

nicksigalas
02-04-09, 12:00
Kωσταντινα μου σε παρακαλω σταματα τον πλυθηντικο γιατι αισθανομαι 200 ετων, Να εισαι καλα για τα καλα σου λογια και επιζω να τα πουμε τον ιουνιο και απο κοντα :welcome:

Kaskani Konstantina
02-04-09, 16:29
Kωσταντινα μου σε παρακαλω σταματα τον πλυθηντικο γιατι αισθανομαι 200 ετων, Να εισαι καλα για τα καλα σου λογια και επιζω να τα πουμε τον ιουνιο και απο κοντα :welcome:


Γελάω!!!!!!!!!! οκ Νίκο μου :welcome:

Kntrns_MD
03-04-09, 12:12
Καιρός ήταν να μάθουμε λεπτομέριες για τον Δ.Μπαλάσα, από ότι έχω δεί είναι και κριτής σε όλους τους τελευταίους αγώνες της wabba.

:clap:

Kaskani Konstantina
07-04-09, 19:06
ΕΝΑ ΑΓΑΛΜΑ, ΜΑ ΤΙ ΑΓΑΛΜΑ!!!!

80086

Kaskani Konstantina
07-04-09, 23:04
Nαι οντως Polyneikos αυτή ειναι καταπληκτική!!

ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ13
08-04-09, 11:29
μπραβο κωνσταντινα!εκτος απο φοβερη αθλητρια εισαι και καταπληκτικη ρεπορτερ!μπραβο στον δαυιδ για τις επιτυχιες τις δικες του και των αθλητων του!καταπληκτικες φωτο!:bowdown::bowdown::bowdown:

Leviathan
08-04-09, 15:41
Ο Βάκις είναι RESPECT τι να λέμε

Muscleboss
28-04-09, 01:44
o Δαυίδ... όχι η φωτο δεν είναι από προετοιμασία αγώνων... αλλά από τον περασμένο Σεμπτέμβριο αν δεν κάνω λάθος.. ο άνθρωπος είτε κατεβαίνει είτε δεν κατεβαινει σε αγώνες είναι πάντα σε φοβερή φόρμα...:bowdown:

1299

kefalianos
28-04-09, 07:48
Αληθεια λεει ο Παναγιωτης, Καμια φορα ντρεπονται οι 'ετοιμοι για αγωνες' :shock:

Polyneikos
28-04-09, 09:25
Αντε τωρα με τον Δαυιδ προπονητη σε τετοια φόρμα όλο τον χρόνο να μην προσπαθεις να πιάνεις το 110% !!:clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
29-04-09, 00:35
έτσι είναι κώστα μεγάλη υπόθεση να σε εμπνέει ο προπονητής και δεν έχει να κάνει μόνο με το σώμα αλλα και γενικότερα με τον χαρακτήρα του ανθρώπου και την γενικότερη στάση του στο άθλημα όπως ο δαυίδ:clap::clap:

ΜrΚommatias
13-05-09, 22:30
δεν υπαρχουν λογια για τον δαυηδ.ειναι εξαιρετικος αθλητης και πολυ καλο παιδι.ειχα την τυχη να τον γνωρισω το 2005.:clap:πολλα συγχαρητηρια σε αυτον και τον αθλητη τον μιχαλη.

TRIANTAFYLLOU
13-05-09, 23:47
έχεις δίκιο σ αυτό που λές ο δαυίδ και ο μιχάλης είναι κεφάλαια στο ελληνικό ββ άλλωστε χαριτολογώντας θα πώ ,ο μιχάλης λέγετε και κεφαλιανός και το χαρακτηριστικό αυτών των παιδιών είναι η σεμνότητα και ο χαρακτήρας τους και είναι συμπαθείς ειδικά στον χώρο μας .

Paco
14-05-09, 10:31
Πολυ καλος αθλητης ο Μπαλάσας και κανει πολυ καλή δουλεια όπως φαίνεται και με τον Κεφαλιανο.Πολυ θα θελαμε να ξαναδούμε τον Δαυιδ επί σκηνης ..

Polyneikos
05-06-09, 13:08
Να ποσταρω και μερικες άλλες φωτογραφίες του Δαυιδ,από το Mr Οδύσσεια της Wabba το 2005 στο οποιο είχε κατακτησει και την κατηγορία Masters αλλά και τον Γενικό Τίτλο.


2328


2329

2330


Σε αυτη την φωτο είναι με την γνωστη Πρωταθλητρια Κατερινα Μεγαλου


2331

Kaskani Konstantina
05-06-09, 17:50
AΓΑΛΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!! μεγάλε personal !!!! πόσο θα σε παρακαλέσω ακομα, να ξανα ανέβεις στην σκηνή!!!

Muscleboss
05-06-09, 17:56
πιστεύω αργά ή γρήρογα ο βάκης θα ξανανέβει στη σκηνή... θαναι παρών και στον αγώνα της wabba στις 14 να τον δούμε και να τα πούμε και απο κοντά....

ΜΒ

nicolaos_m
17-06-09, 21:13
Θα'θελα πολύ να τον ξαναδώ στη σκηνή... Έχει ένα από τα καλύτερα σώματα που έχουν περασει απο την Ελλάδα και ενώ τον ξερω 15 χρονια!!! ποτέ δεν ειναι εκτός φόρμας... πο-τέ!!!

spartanking1978
13-07-09, 09:00
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Έχω την τύχη να είμαι μαθητής του τι τύχη δηλαδή θείο δώρο είναι!!Λέω μαθητής του γιατί ο Βάκης είναι ΔΑΣΚΑΛΟΣ και μάλιστα μεγάλος!Ένα παράδειγμα μόνο θα πώ και τίποτα άλλο.Είναι ο μόνος προπονητής στην Ελλάδα που στέλνει αθλητή στο Mr. Olympia!Ποτέ δεν θα τον ακούσετε να μιλάει για τον εαυτό του!Δυστυχώς για μας δεν αγωνίζετε πλέον!Μόνο το 2005 και μετά από χιλιάδες προτροπές όλων μας έκανε την χάρη και κατέβηκε στο πανελληνιο και έπειτα στο παγκόσμιο και σάρωσε!!!!!!!!!!!!!!
Δάσκαλε να είσαι πάντα καλά και όταν εμφανίζεσαι στα πανελληνια ως κριτής(μόνο δυστυχώς) φόρα καμιά μπλούζα φαρδιά φαρδιά γιατί σε βλέπουν όλοι και φοβούνται ότι έχεις πάει να αγωνιστείς και η πρωτιά σου είναι σίγουρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

James
10-11-09, 11:43
Φοβερος αθλητης για όσους τον προλαβανε,καταπληκτικος προπονητης,αν κρίνουμε την δουλεια του με τον Κεφαλιανο,ένας ανθρωπος που είναι συνεχεια μεσα στον αθλημα που τον ανέδειξε.Και όποτε τον βλέπω πάντα σε σχεδον αγωνιστική κατασταση !

TakisV
16-01-10, 04:12
Πολύ καλό το αφιέρωμα και μπράβο στην Κων/ντινα που το ξεκίνησε.
Αξίζει να αναφερόμαστε σε τέτοια άτομα σαν τον Δαυίδ που έχουν προσφέρει τόσα πολλά στο άθλημα.
Εγώ τον γνώρισα το 1993 στο γυμναστήριο που διατηρούσε στην Κω και συγκεκριμένα στον όροφο δίπλα στην PLAYBOY. Έμεινα στη Κω 9 μήνες ως φαντάρος και γυμναζόμουν στο γυμναστήριο του γιατί σαν οδηγός διοικητή(βύσμα) εμένα καθημερινά σε μια γκαρσονιέρα που είχα νοικιάσει και ήταν 100 μέτρα από το gym του Δαυίδ.
Πιθανόν να μην με θυμάται μετά από τόσα χρόνια και λογικό το βρίσκω, αλλά εγώ δεν τον ξεχνάω ποτε.Θυμαμε χαρακτηριστικά τις ημέρες που έκανε προπόνηση μαζί με την Βίκυ Λεστενκο και το κοιτάγαμε με ανοικτό το στόμα. Απ τα καλύτερα κορμιά που πέρασαν στο ελληνικό bb και απ τα καλύτερα παιδιά.
Τα βράδια συναντιόμασταν στην είσοδο της HEAVEN, τις περισσότερες φορές που πήγαινα για ποτό(καλοκαιράκι) τον πετύχαινα την ώρα του γεύματος και όλο κάτι θα μασούλαγε !!! Ήταν τότε θεός για μας τους πιτσιρικάδες που σπάνια βλέπαμε τέτοια κορμιά.
Μετά που έφυγα από την Κω δεν έτυχε να τον ξαναδώ από κοντά παρ όλα που παρακολουθούσα τους αγώνες αλλά σπάνια την ομοσπονδία που συμμετείχε επειδή για κάποιο χρονικό διάστημα ήμουν κριτής σε άλλη ομοσπονδια.
Toν παρακολουθούσα όμως από τα περιοδικά και πάντα τον θαύμαζα και τον θαυμάζω.
Να σαι πάντα καλά Δαυίδ πολλά χαιρετίσματα από Σπάρτη.(Αν σου λέει κάτι αυτό)
Τότε ζούσα στην Σπάρτη αλλά τα τελευταία 15 χρόνια ζω στην Πάτρα ως ιδιοκτήτης γυμναστήριου που ήταν και το μεράκι μου.
Ήσουν ένας από αυτούς που μου κόλλησαν το μικρόβιο του γυμναστηρίου...
Γι αυτό δεν πρόκειται θα σε ξεχάσω ποτέ!!!

ΑΡΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
16-01-10, 17:15
πολυ ωραιο το αφιερωμα σου κωνσταντινα ,ο Μπαλασσας ηταν το προτυπο σωματος που ζηλευα παντα,συμμετρικος γραμμωμενος χωρις υπερβολες παντα στα πλαισια της καλαισθησιας και της αρχαιοελληνικης ομορφιας

Kaskani Konstantina
18-04-10, 14:31
Πολύ καλό το αφιέρωμα και μπράβο στην Κων/ντινα που το ξεκίνησε.
Αξίζει να αναφερόμαστε σε τέτοια άτομα σαν τον Δαυίδ που έχουν προσφέρει τόσα πολλά στο άθλημα.
Εγώ τον γνώρισα το 1993 στο γυμναστήριο που διατηρούσε στην Κω και συγκεκριμένα στον όροφο δίπλα στην PLAYBOY. Έμεινα στη Κω 9 μήνες ως φαντάρος και γυμναζόμουν στο γυμναστήριο του γιατί σαν οδηγός διοικητή(βύσμα) εμένα καθημερινά σε μια γκαρσονιέρα που είχα νοικιάσει και ήταν 100 μέτρα από το gym του Δαυίδ.
Πιθανόν να μην με θυμάται μετά από τόσα χρόνια και λογικό το βρίσκω, αλλά εγώ δεν τον ξεχνάω ποτε.Θυμαμε χαρακτηριστικά τις ημέρες που έκανε προπόνηση μαζί με την Βίκυ Λεστενκο και το κοιτάγαμε με ανοικτό το στόμα. Απ τα καλύτερα κορμιά που πέρασαν στο ελληνικό bb και απ τα καλύτερα παιδιά.
Τα βράδια συναντιόμασταν στην είσοδο της HEAVEN, τις περισσότερες φορές που πήγαινα για ποτό(καλοκαιράκι) τον πετύχαινα την ώρα του γεύματος και όλο κάτι θα μασούλαγε !!! Ήταν τότε θεός για μας τους πιτσιρικάδες που σπάνια βλέπαμε τέτοια κορμιά.
Μετά που έφυγα από την Κω δεν έτυχε να τον ξαναδώ από κοντά παρ όλα που παρακολουθούσα τους αγώνες αλλά σπάνια την ομοσπονδία που συμμετείχε επειδή για κάποιο χρονικό διάστημα ήμουν κριτής σε άλλη ομοσπονδια.
Toν παρακολουθούσα όμως από τα περιοδικά και πάντα τον θαύμαζα και τον θαυμάζω.
Να σαι πάντα καλά Δαυίδ πολλά χαιρετίσματα από Σπάρτη.(Αν σου λέει κάτι αυτό)
Τότε ζούσα στην Σπάρτη αλλά τα τελευταία 15 χρόνια ζω στην Πάτρα ως ιδιοκτήτης γυμναστήριου που ήταν και το μεράκι μου.
Ήσουν ένας από αυτούς που μου κόλλησαν το μικρόβιο του γυμναστηρίου...
Γι αυτό δεν πρόκειται θα σε ξεχάσω ποτέ!!!


Καταπληκτικό το ποστ σου!!!!:toast:Τaki!!!

thanosz
21-07-10, 15:19
Καλησπερα στο φορουμ!

Ηθελα απλως να αναφερω,οτι ο πατερας μου σαν στρατιωτικος στην αεροπορια στρατου,πηγε στην Κω και γνωρισε τον Κ. Μπαλασα καναν παρεα και εβλεπε που προπονουσε εναν τοτε.Ο πατερας μου προπονουνταν στο γυμναστηριο του.Σας μιλαω για το 1998-1999.Σημερα μας εφαγε εμενα και τον πατερα μου η περιεργια να ψαξουμε να δουμε,και σας ευχαριστουμε παρα πολυ για το φωτογραφικο υλικο!!

:toast::toast::bowdown:

Polyneikos
09-08-10, 16:50
Καλησπερα στο φορουμ!

Ηθελα απλως να αναφερω,οτι ο πατερας μου σαν στρατιωτικος στην αεροπορια στρατου,πηγε στην Κω και γνωρισε τον Κ. Μπαλασα καναν παρεα και εβλεπε που προπονουσε εναν τοτε.Ο πατερας μου προπονουνταν στο γυμναστηριο του.Σας μιλαω για το 1998-1999.Σημερα μας εφαγε εμενα και τον πατερα μου η περιεργια να ψαξουμε να δουμε,και σας ευχαριστουμε παρα πολυ για το φωτογραφικο υλικο!!


^^^ Eιναι ωραιο να βρίσκεις ανθρωπους ή φωτογραφίες του μετα από καιρο,εστω και μεσω ενος φόρουμ..

Καποιες πιο παλιες φωτογράφίες του Δαυιδ Μπαλασα..

Πανευρωπαίκο Wabba 1993

14810


Παγκόσμιο Wabba 1993,Ισπανια ,μαζί με Χρηστο Γουλτίδη και Edwardo Kawak


14808


Πανελληνιο Κυπελλο Πεσδ 1996 :Μαζί με τον Ζερβακη,Τσουνακη,Ζωη

14811


14809

Polyneikos
01-02-14, 17:09
Ο Δαυίδ Μπαλάσας, προπονώντας τους Μιχάλη Κεφαλιανό και Γιάννη Μάγκο, ακολουθεί το πρόγραμμα μαζί τους..
Τα αποτελέσματα ειναι ορατά, ο Δαυίδ είναι μονίμως σε φόρμα :thumbup:

80087


80088

80089

80090

DIMITROS
01-02-14, 23:51
Ποιοτητα αρμονια καμια υπερβολη φοβερη δουλεια!!!! απλα :clap::clap::clap::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-02-14, 17:23
Δαυιδ Μρ Ελλας wabba 1991 3os στην κατηγορια του, ενα απο τα καλυτερα ποζαρισματα.

Σημερα ο προπονητης των πρωταθλητων.


http://www.youtube.com/watch?v=fQvbK-ZMBCE

Polyneikos
02-02-14, 17:35
Xρηστο σε ευχαριστούμε για το βίντεο,πολύ καλός ποζέρ ο Μπαλάσας :thumbup:

No Fear
02-02-14, 18:34
Οντως ωραιο ποζαρισμα και πρωτοτυπο!

Paco
21-10-14, 07:06
Μια φωτογραφια που είδα πρόσφατα, ο Δαυιδ Μπαλάσας με τον Ronnie Coleman, πιθανον στην Αμερική..http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=88392&stc=1

Polyneikos
17-12-14, 20:14
Μερικές ωραίες φωτογραφίες του Δαυιδ Μπαλάσα που πέτυχα, πριν 20 χρονια.

Από το Mr Εurope της WABBA το 1992 που είχε γίνει στην Αθήνα , μαζί με τον Βαγγέλη Μόκα και τον Θοδωρή Καραγκιαβούρη

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89709&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89710&stc=1


Μια φωτογράφηση στην Γλυφάδα, νομίζω διαφημιστική της MLO, με τον Μόκα πάλι και τον Παναγιώτη Αναστασόπουλο


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89711&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=89712&stc=1

vaggan
17-12-14, 20:29
απο το πανευρωπαικο της wabba με θοδωρη καραγκιαβουρη μιστερ μακεδονια 1992 αλλα και εναν μοκα σε τρομερη φορμα:bowdown::bowdown:

NASSER
17-12-14, 21:14
Πολύ ωραίες φώτο! Τις έχει αναρτήσει ο Βαγγέλης Μόκας στο facebook ο οποίος έχει μεγάλο αρχείο φωτογραφιών!! Επίσης είναι από τους αθλητές που έχει κάνει πολλές φωτογραφίσεις και διαφημιστικά στη δεκαετία του '90.

Polyneikos
17-08-16, 20:39
Ο πρώτος αγώνας του Δαυιδ Μπαλάσα, το Mr Αιγαίο το 1991, όπου κέρδισε τον Γενικό Τίτλο

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108336&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108337&stc=1

ΑΘΛΗΤΗΣ
26-10-16, 14:51
Εξώφυλλο στο περιοδικό Bodybuilding & Fitness τεύχος Νο. 15 (http://blog.athlitis.gr/bodybuilding-fitness-15/) – Ιούλιος 2006 ο Δαυίδ Μπαλάσας.

Στις σελίδες 38-39 μπορείτε να διαβάσετε και μία συνέντευξη που είχε δώσει στο περιοδικό μας εκείνη την εποχή.


110687 (http://blog.athlitis.gr/bodybuilding-fitness-15/)

Nive
27-10-16, 09:37
Υπεροχο σωμα...αγαλμα ακομη και τωρα!