PDA

Επιστροφή στο Forum : No Excuses (M Double You)



Vaggelis007
26-03-09, 15:58
Το NO EXCUSES της MDY καταρρίπτει όλους τους μύθους. Μία εκπληκτική φόρμουλα κρεατίνης, χωρίς περίοδο χάριτος, χωρίς περίοδο υπερφόρτωσης. 5 γρ τη μέρα είναι υπεραρκετά για να αυξηθεί η δύναμη, ο μυϊκός όγκος και η πλήρης αποκατάσταση, χωρίς δικαιολογίες. Αφομοιώνεται ταχύτατα από τους μυς, χωρίς να γίνεται κατακράτηση υγρών. 6 εβδομάδες παρέα με το NO EXCUSES της MDY και το σώμα σας θα αλλάξει για τα καλά.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10181&stc=1&d=1270922569


Θρεπτική αξία:
Σύνθεση ανά 5 γρ (2 scoops)
Creatine Ethel Ester Malate 3000 mg
L-Citrulline Malate 1000 mg
Di Arginine Malate 500 mg
Tri Creatine Malate 250 mg
Creatine Ethyl Ester HCL 250 mg

Δοσολογία:
Λαμβάνετε 5 γρ προϊόντος (2 scoops ή 1,5 κουταλάκι σε ένα ποτήρι με φρουτοχυμό) 1 ώρα πριν την προπόνηση. Συνιστάται συνεχόμενη χρήση του προϊόντος για περίοδο 6 εβδομάδων και μετά διάλειμμα για 4 εβδομάδες

Τιμή μετρητοίς: 43,40 €

Εχει κανεις ιδεα για το συγκεκριμενο προιον?
Να κανω φορτωμα κανα 5αρη μερες(25 γρ ημερισιως) ή δεν χρειαζεται λετε?


Παρακαλω την επομενη φορα που θα ανοιξεις παρομοιο τοπικ να βαζεις και την φωτογραφια του εκαστοτε προιοντος. Thnx :) "Μod Team"

tezaman
26-03-09, 16:08
η προσωπική μου άποψη είναι " μακριά "

πάρε κρεατίνη μονουδρική

Vaggelis007
26-03-09, 16:10
πολυ ωραια φιλε μου,μολις την αγορασα!!

γτ ομως την βγαζεις τοσο χαλια?

tezaman
26-03-09, 16:21
γιατί είναι απλά άλλη μια φόρμουλα κρεατίνης με 3 μορφές κρεατίνης μέσα για να ακούγετε και "καλα", η μονουδατική κρεατίνη είναι αυτή που δουλεύει αποδεδειγμένα σε εκατοντάδες έρευνες και αυτή εμπιστεύομαι

έχει μέσα κιτρουλίνη η οποία ναι μεν είναι ένα καλό συμπλήρομα πριν την προπόνηση αλλά 1 γραμμάριο που έχει μέσα δεν είναι και πολύ

αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι η αργινήνη που αποδεδειγμένα καταπιέζει την αυξητηκή ορμόνη της γυμναστικής και το μόνο που δίνει ειναι λίγο πρίξημο ( το οποίο ίσως να έχει κάποιο θετικό στην μεταφορά των θρεπτικών στους μις αλλά εγώ θα προτιμούσα την κιτρουλίνη που κάνει το ίδιο πράγμα και δεν ρίχνει αυξητηκή )

δεν σου λέω να το πετάξεις, απλά την προσοπική μου γνώμη με βάση αυτά που έχω ψάξει

billys15
26-03-09, 16:47
Καλα εκανες και την πηρες,με μια δοκιμη δεν χανεις τιποτα.Ασε τον Τεζα να λεει! Απλα το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω τις "καλες" ποσοτητες των creatine/arginine/citrulline malate και δεν μπορω να σε βοηθησω.

Vaggelis007
26-03-09, 16:57
δεν γνωριζω λογω των ουσιων και επειδη ειμαι φρεσκος στο χωρο ποσες φορες να παιρνω, π.χ. σ αυτην στη δοσολογια λεει να την παιρνω πριν την προπονηση, αλλα οσο διαβαζω στο φορουμ δεν υπαρχει κανενας που να μην παιρνει και μετα, αλλα η δοσολογια της συσκευασιας δεν το λεει αυτο!!!!

ε τι να κανω τωρα ???να παιρνω η οχι??

tezaman
26-03-09, 17:01
Καλα εκανες και την πηρες,με μια δοκιμη δεν χανεις τιποτα.Ασε τον Τεζα να λεει! Απλα το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζω τις "καλες" ποσοτητες των creatine/arginine/citrulline malate και δεν μπορω να σε βοηθησω.


αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και αν πιστεύεις πως αυτά που λέω ότι είναι λάθος, καλα θα κάνεις να τα αντικρούσεις με επιχιρίματα και όχι με αερολογίες:toast:

Vaggelis007
26-03-09, 17:04
αααα....εχει δικιο ο tezaman.λοιπον θελω ν ακουσω επιχειρηματα για να δω και εγω τι να κανω με την κρεατινη..χεχε

KATERINI 144
26-03-09, 17:07
α είσαι και κακός! θα μας βάλεις να σκοτωθούμε μεταξύ μας :bowdown:


:green:

billys15
26-03-09, 17:08
Ρε Chris με χιουμοριστικο στυλ το ειπα,μην αρπαζεσαι.

Vaggelis007
26-03-09, 17:09
α είσαι και κακός! θα μας βάλεις να σκοτωθούμε μεταξύ μας :bowdown:


:green:

σε τσακωσα και σενα..για πες και εσυ την γνωμη σου για την κρεατινη που αγορασα!
να την παιρνω και μετα την προπονηση??...στην δοσολογια λεει 5 γρ ΠΡΙΝ...

billys15
26-03-09, 17:11
Η κρεατινη ειναι καλο και να βρισκεται στο αιμα οταν προπονεισαι και να μπαινει οταν τελειωνεις την προπονηση.Αρα με το "πριν" που λεει ισως θελει να πετυχει και τα 2 μαζι,δεν ξερω :).Ειναι παντως πολλοι που παιρνουν πριν την προπονηση,αλλα και μετα.Δοκιμαζεις και βλεπεις.

KATERINI 144
26-03-09, 17:15
σε τσακωσα και σενα..για πες και εσυ την γνωμη σου για την κρεατινη που αγορασα!
να την παιρνω και μετα την προπονηση??...στην δοσολογια λεει 5 γρ ΠΡΙΝ...

τη να πω με'για?!:green: αφου σου ειπε ο τεζας, η μονουδατική κρεατίνη είναι η καλύτερη, τον μπιλι μην τον ακους κάνει παρέα με τον ruhl!! :thumbup:

KATERINI 144
26-03-09, 17:19
διάβασε πρώτα αυτό:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=886

Vaggelis007
26-03-09, 17:32
διάβασε πρώτα αυτό:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=886

το διαβασα,αλλα λενε ολο για την μονουδροτετοια την κρεατινη...

θελω την αποψη του τεραστιου RUHL.....

slaine
26-03-09, 23:51
πνίγεστε σε μία κουταλιά νερό. διάλεξε ένα από τα εξής:

-πριν
-μετα
-πριν και μετά
-κατά τη διάρκεια
-πριν και κατα τη διάρκεια
-κατά τη διάρκεια και μετά
-πρωί
-πρωί και πριν
-πρωί και κατά τη διάρκεια
-πρωί και μετά
-όλα τα παραπάνω με υπερπλήρωση
(υπερπλήρωση 3 μέρες? 5? 7? ή μήπως καθόλου υπερπλήρωση?)

να πίνει κανείς κρεατίνη ή όχι , ιδού η απορία.....
:lol:

vagg
27-03-09, 00:49
γιατι ολοι μα ολοι πρωτα αγοραζουν κατι και μετα ρωτανε???
γνωμη μου ειναι να πιεις 10γρ τη μερα χωρισ υπερπληρωσεις και τετοια,5 πρωι και 5 μετα την προπονηση και πεσ μου μετα αμα αναγνωριζεις το σωμα σου:P:P

Vaggelis007
27-03-09, 00:56
σε μια κουταλια κρεατινης πνιγομαιαιαιαιαιαιαιαι slaine........

slaine
27-03-09, 01:14
βαγγέλα πόσες δόσεις βγάζει η συσκευασία? ξεκίνα από αυτό και τα φράγκα. 350 γρ ανά 5 η δόση = 70 δόσεις.
άμα σε παίρνει πάρε τις μέρες προπόνησης μία δόση πριν και μία μετά και τις μέρες που δεν προπονείσαι καθόλου ή μία δόση.

αν δε σε παίρνει παίρνε μία δόση τη μέρα κατά τη διάρκεις της προπόνησης και τις οφ μέρες καθόλου ή πάλι μάι δόση.

πολύ το κούρασες.

billys15
27-03-09, 01:20
Το πρωι τις μερες που εισαι off και μετα την προπονηση τις μερες που εχεις προπονηση :).Ετσι να πω κι εγω με τη σειρα μου μια πιο συγκεκριμενη αποψη!

Vaggelis007
27-03-09, 17:26
ok..katalava

SOLID
27-03-09, 20:18
Το πρωι τις μερες που εισαι off και μετα την προπονηση τις μερες που εχεις προπονηση :).Ετσι να πω κι εγω με τη σειρα μου μια πιο συγκεκριμενη αποψη!



Συμφωνω τωρα τον αν ειναι καλο το εν λογω σκευασμα εσυ θα κρινεις!!!
Ναι μεν η μονουδρικη ειναι η πιο σιγουρη μορφη κρεατινης που εχει και τις περισσοτερες ερυνες πως δουλευει αλλα καποιοι δεν θελουν την κατακρατηση νερου που κανει τοσο η μονουδρικη και περνουν αλλου ειδους κρεατινες πχ αλκαλικες εθυλεστερικες κτλ...το θεμα ειναι φιλε μου πως για να δρασει η κιτρουλινη πρεπει να εχεις μια ημερησια δοση των 3 γραμμαριων και εδω βλεπω 1 γραμμαριο στη δοση.Προσωπικα θα δοκιμαζα ενα προιον κιτρουλινης και β αλανινης σε συνδυασμο με καθαρη κρεατινη και αν ηθελα φορμουλα για μεταπροπονητικα θα το εψαχνα ισως λιγο παραπανω γνωμη μου παντα.
Οπως και να εχει κανε καλο utilization στο συμπληρωμα που πηρες και καλη επιτυχια περιμενουμε αποτελεσμα στην αποδοση σου!!!Καλες προπονησεις!!!

Anithos
28-03-09, 10:38
επειδή το συγκεκριμενο συμπλήρωνα λόγω L-Citrulline Malate και Di Arginine Malate σε συνδιασμό και με τους τυπους αυτούς της κρεατινης θεωρείται σίγουρο οτι ειναι pre workout kai η χρηση τετοιων συμπληρωματων αν θελεις να το παρεις παραπανω φορες απο οτι λεει ,ειναι δυο φορες ,πρωι και πριν την προπονηση και οταν δεν κανεις προπονηση μονο μια το πρωι-

mantus3
28-03-09, 21:39
επειδή το συγκεκριμενο συμπλήρωνα λόγω L-Citrulline Malate και Di Arginine Malate σε συνδιασμό και με τους τυπους αυτούς της κρεατινης θεωρείται σίγουρο οτι ειναι pre workout kai η χρηση τετοιων συμπληρωματων αν θελεις να το παρεις παραπανω φορες απο οτι λεει ,ειναι δυο φορες ,πρωι και πριν την προπονηση και οταν δεν κανεις προπονηση μονο μια το πρωι-

+1000

αμα θες παρε κ μια 5γρ μονουδατικη για μετα την προπονιση... απλα οταν λεμε πριν, κανενα 30λεπτο με ωρα πιο πριν, μην την παρεις πριν ξεκινησεις γιατι δεν θεωριτε πριν...:turtle:

Vaggelis007
30-03-09, 16:54
+1000

αμα θες παρε κ μια 5γρ μονουδατικη για μετα την προπονιση... απλα οταν λεμε πριν, κανενα 30λεπτο με ωρα πιο πριν, μην την παρεις πριν ξεκινησεις γιατι δεν θεωριτε πριν...:turtle:

δηλαδη τοσο καιρο που την παιρνω και μετα την προπονηση δεν εχει νοημα ε??μ@@@@@α κανω?

billys15
30-03-09, 17:23
Οχι ρε συ,αφου χρειαζεται και μετα την προπονηση.

Vaggelis007
30-03-09, 22:39
Οχι ρε συ,αφου χρειαζεται και μετα την προπονηση.

καλα θα παιρνω και αυτην μετα αλλα φοβαμαι μηπως εχει χαλασει.την ειχα χρησιμοποιησει πριν 3 χρονια αλλα ληγει το 2010..λετε να παθω τιποτα?

slaine
30-03-09, 23:21
καλα θα παιρνω και αυτην μετα αλλα φοβαμαι μηπως εχει χαλασει.την ειχα χρησιμοποιησει πριν 3 χρονια αλλα ληγει το 2010..λετε να παθω τιποτα?
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Vaggelis007
30-03-09, 23:41
xaxaxaxa...τι ρε slaine??δεν καταλαβα τι θελεις να πεις???

tezaman
31-03-09, 21:04
In conclusion, when compared to creatine monohydrate, creatine ethyl ester was not as effective at increasing serum and muscle creatine levels or in improving body composition, muscle mass, strength, and power.

yasou
31-03-09, 22:34
πνίγεστε σε μία κουταλιά νερό. διάλεξε ένα από τα εξής:

-πριν
-μετα
-πριν και μετά
-κατά τη διάρκεια
-πριν και κατα τη διάρκεια
-κατά τη διάρκεια και μετά
-πρωί
-πρωί και πριν
-πρωί και κατά τη διάρκεια
-πρωί και μετά
-όλα τα παραπάνω με υπερπλήρωση
(υπερπλήρωση 3 μέρες? 5? 7? ή μήπως καθόλου υπερπλήρωση?)

να πίνει κανείς κρεατίνη ή όχι , ιδού η απορία.....
:lol:

:bowdown::bowdown::bowdown:

sctp
10-04-09, 07:11
Δεν χρειαζετε Φορτωμα με CEE,η δοσολογια ειναι 3γρ. καθημερινα δλδ. μια δοση την ημερα μετα τα βαρη.Πες μας εντυπωσεις αν εχεις δοκιμασει Mono παλιοτερα :) γιατι απο υποστηριξη απο μελετες η CEE πασχει :( .

alexis_man
26-04-09, 22:56
tin exo dokimasei file
einai poli kali............

**** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,είναι κανονας του φόρουμ.Mods team ****

gj
03-12-09, 13:27
Σκεφτομαι να παρω αυτο το συμπληρωμα για pre work out... Mε ενδιαφερει κατι να εχει κρεατινη και αργινίνη. ΟΧΙ ομως καφεινη.
Επισης χρησιμοποιω κρεατινη το πρωι και μετα την προπόνηση.
Αυτοι που το εχουν δοκιμάσει μπορουν να πουν καμία γνωμη? Εδωσε δυναμη και πριξίματα κατα τη δειάρκεια της προπόνησης?
Επισης αν μπορεί καποιος ας προτίνει και κατι αλλο για pre workout.
υγ. η τιμή παιζει ρόλο γιατι καποια αλλα που βρικα και το θεωρω καλυτερα εχουν απο 65+.
thx in advance...