PDA

Επιστροφή στο Forum : Tribusteron 90 (Olimp)



Kaikala
27-03-09, 01:37
Γεια σας, είναι το πρώτο μου ποστ αν και κάνω αρκετές επίσκεψης στο σάιτ και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω βρει πολλά ενδιαφέρνοντα πράγματα!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το παραπάνω συμπλήρωμα (tribusteron 90) είναι βλαβερό για την υγεία... επειδή μου το πρότεινε ένας φίλος μου που ασχολείται γύρω στα 10 χρονια με bb. Εδώ το link του συγκεκριμένου προϊόντος.:

http://thm-a01.yimg.com/image/badc934c544e5a84 (http://rds.yahoo.com/_ylt=A0WTb_yNiOVJAn0BopCjzbkF/SIG=12f6qb6qe/EXP=1239865869/**http%3A//www.sklep.apexim.pl/images/large/tribusteron0000.jpg)

OLIMP TRIBUSTERON 90 containing powdered aqueous extract of puncturevine (Tribulus terrestris) is a source of glycosides, steroid saponins (mainly protodioscins and protogracillin, and also diosgenin, ruscogenin, gitogenin and tigogenin), plant alkaloids (harman derivatives: harman and harmine) and bioflavonoids. Bioactive substances contained in the Tribulus Terrestris extract have a documented anti-microbial, anti-inflammatory, immune-stimulant and also anti-cancer action, and lower the cholesterol level in the blood. The product has an effect on the hormonal balance of the body, without disrupting the physiological hormonal regulation mechanisms. It is not a hormonal product, but substances contained in it (mainly saponins) cause a significant increase in testosterone level in men and oestradiol level in women, without increasing these levels above physiological values. OLIMP TRIBUSTERON 90 displays a general reinforcing and stimulating action – increases the force and vitality of the body, activates anabolic processes, and increases motor activity and endurance of the body. Moreover, it displays an aphrodisiac action and elevates libido, eliminating all symptoms of sexual dysfunction Intended use: for athletes and professionally active adult persons (except for pregnant and breastfeeding women) as an agent increasing physical and mental fitness and generally reinforcing. Caution: the product is intended only for adults.
Nutritional Breakdown
Nutrition value 1 capsule Tribulus Terrestris (90%) 500 mg of which: Saponin 450 mg


Ingredients
Tribulus terrestris extract, fillers - microcrystalic cellulose, powdered cellulose; anti-caking agents - silicon dioxide, magnesium stearate; capsule - gelatin


Recommended Usage
1–2 caps. capsules daily, at best on an empty stomach or otherwise upon prior consultation with a dietician or a doctor



Ευχαριστώ εκ των προτερων.

**** Aπαγαροεύονται τα links των ξενων sites,αν θελεις βαζεις μια φωτογραφία και μια περιγραφή του προϊόντος.Το τοπικ διαμορφωθηκε με τον σωστό τρόπο παρουσιασης.Mods team****

billys15
27-03-09, 01:40
Ειναι ενα κλασσικο tribulus,πραγμα που σημαινει οτι για να δεις αποτελεσματα πρεπει να παρεις 3γρ και πανω την ημερα και η δοση να ειναι ανα 8ωρο.

Kaikala
27-03-09, 01:44
Απλά επειδή είμαι σχετικά μικρός (τώρα όπου να ναι θα κλείσω τα 18.) 8έλω να ξέρω αν θα μου επηρεάσει τους ορμόνες η κάτι τέτοιο...

slaine
27-03-09, 01:48
δε θα στο πρότεινα. αν έχεις λεφτά και θες κάτι έξτρα διέθεσέ τα σε μία κρεατίνη

billys15
27-03-09, 01:48
Μπα δεν εχει ακουστει κατι παρομοιο,δεν βαζω ομως το χερι μου στην φωτια για τους αλλους :)

Edit: Αυτο που σου λεει ο slaine,και δοκιμασε λευκινη σε μεγαδοσεις.3γρ ανα 4 ωρες και σιγα σιγα ανεβαζεις.

Kaikala
27-03-09, 01:54
Μπα. Είδη ξεκίνησα πρωτεΐνη μετά από 1 χρόνο προπόνησης χωρίς συμπληρώματα διατροφής και δεν θέλω να πάρω και κρεατίνη.. Έχοντας χάσει 18% λίπος (από 30-12) και έχω φτιάξει έναν αξιόλογο κορμό από μύες για να αναπτυχθεί το σώμα μου... δυστυχώς όμως χρειάστηκε να πάρω μια προτείνει γιατί πλέον δεν βάζω κιλά πάνω μου ούτε με 6 γεύματα την μέρα! Έχω γίνει σαν καλαμάκι.

billys15
27-03-09, 01:58
1) Γιατι αποφευγεις την κρεατινη?

2) Γιατι "δυστυχως" χρειαστηκε να παρεις πρωτεϊνη?

3) Δεν εχουν σημασια τα 6 γευματα σου,σημασια εχει τι τρως.Προτεινω να κανεις ενα ημερολογιο προπονησης και να γραψεις και διατροφη μεσα για να δουμε τι εχεις ;)

Kaikala
27-03-09, 02:05
1) Γιατι αποφευγεις την κρεατινη?

2) Γιατι "δυστυχως" χρειαστηκε να παρεις πρωτεϊνη?

3) Δεν εχουν σημασια τα 6 γευματα σου,σημασια εχει τι τρως.Προτεινω να κανεις ενα ημερολογιο προπονησης και να γραψεις και διατροφη μεσα για να δουμε τι εχεις ;)
Οκ! Πάω να το ετοιμάσω!

Kaikala
27-03-09, 02:28
1) Γιατι αποφευγεις την κρεατινη?

2) Γιατι "δυστυχως" χρειαστηκε να παρεις πρωτεϊνη?

3) Δεν εχουν σημασια τα 6 γευματα σου,σημασια εχει τι τρως.Προτεινω να κανεις ενα ημερολογιο προπονησης και να γραψεις και διατροφη μεσα για να δουμε τι εχεις ;)Δες εδώ φιλε billy! http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=65507#post65507

SiCkOheL
01-04-09, 09:40
καλαμάκι έχεις γίνει επειδή μάλλον έχεις ξεχάσει τον υδατάνθρακα δεν είναι μονο θέμα πρωτεΐνης για να βάλεις κιλά να ξέρεις
τα 6 γεύματα είναι καλο πλάνο αλλα τι γεύματα είναι ?
μετρα τις θερμίδες σου συντήρησης και πρόσθεσε 250 να δεις αν πάρεις killa
υπάρχει topic για το TribulUs και πως λειτουργεί και που συμβάλει κατά την γνώμη μου δεν είναι κάτι το οποιο αξίζει να επενδύσεις λεφτά σε σχέση με αλλα συμπληρώματα

asdf
03-04-09, 16:25
Θα παρακαλουσα πολυ την επομενη φορα που θα ανοιξει καποιος ενα τοπικ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ συμπληρωμα και οχι απλα μια γενικη ερωτηση για καποια ουσια να ακολουθει την παρακατω διαδικασιαhttp://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=485 . Το τοπικ θα γινει move στην σωστη κατηγορια για ευνοητους λογους :toast:. Τhnx

Kaikala
13-04-09, 13:26
Θα παρακαλουσα πολυ την επομενη φορα που θα ανοιξει καποιος ενα τοπικ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ συμπληρωμα και οχι απλα μια γενικη ερωτηση για καποια ουσια να ακολουθει την παρακατω διαδικασιαhttp://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=485 . Το τοπικ θα γινει move στην σωστη κατηγορια για ευνοητους λογους :toast:. ΤhnxΣυγγνώμη δεν θα ξανά γίνει!!

goutsos
15-04-09, 02:13
το λινκ επιτρεπεται?

RAMBO
15-04-09, 11:43
αν παρω tribulus για τον πατερα μου που ειναι 42 θα του κανει τπτ?

tezaman
15-04-09, 15:55
ναι... θα κερατώσει την μάνα σου :cool: