PDA

Επιστροφή στο Forum : PowerPlate



Amador
14-10-06, 15:12
Παλικάρια τι θα γινει με αυτην την ιστορια!?Μηπως πρεπει να αρχισουμε να το συζηταμε σοβαρα?Ολο και περισσοτερα γινονται τα απιστευτα αποτελεσματα σε ατομα οπου κανανε 20λεπτα καθε μερα.
Θα ηθελα να το ψαξετε και εσεις με δικες σας εμπειριες και σχετικα αρθρα και να το συζητησουμε.

Amador
14-10-06, 15:16
POWER PLATE
NEXT GENERATION



Η ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ POWER PLATE


ΤΑΧΕΙΑ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗ
Με το Power Plate μπορείτε να γυμνάσετε σχεδόν το 100% όλων των μυϊκών ιστών σε όλες τις ομάδες μυών! Οι δυνάμεις και οι αντοχές σας αυξάνονται συνεχώς. Με μόνο 10 λεπτά θα έχετε το ίδιο αποτέλεσμα που θα είχατε και με επίπονη, πολύωρη συμβατική εκγύμναση.

ΚΑΥΣΗ ΤΟΠΙΚΟΥ ΛΙΠΟΥΣ
το Power Plate βοηθά στη βελτίωση της καύσης του λίπους και στη μείωση του λιπώδους ιστού μέσω της αύξησης του μεταβολισμού. Με το μασάζ αιμάτωσης, η δράση του Power-Plate φτάνει ως και τις προβληματικές ζώνες, μειώνοντας τις φανερά.

ΑΙΜΑΤΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΘΜΟΥ
Όταν γυμνάζεστε με το Power-Plate, το αίμα μεταφέρεται ως και 50 φορές ανά δευτερόλεπτο ακόμη και στα πιο μικρά αγγεία. Με αυτό τον τρόπο επιταχύνεται η μεταφορά των προς καύση υλικών και η αποβολή των τοξινών. Με τη διαδικασία αυτή επιτυγχάνεται επίσης ταχύτερη αναγέννηση των ιστών.

ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΟΨΗΣ ΔΕΡΜΑΤΟΣ
Το μασάζ με το Power-Plate διαλύει τις συσσωρεύσεις, διασπά τα λιποκύτταρα και συντελεί στη βελτίωση της κινητικότητας των ιστών. Η διάλυση της κυτταρίτιδας, σε συνδυασμό με την αύξηση των συνδετικών ιστών, βελτιώνει συνεχώς την εμφάνιση του δέρματος.

ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ
Η ταυτόχρονη διέγερση των υποδοχέων ολόκληρου του σώματος βελτιώνει το συντονισμό των μυών. Εκτός αυτού, βελτιώνονται και τα αντανακλαστικά και η αίσθηση της ισορροπίας.

ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
Βελτιώνοντας το μυϊκό σύστημα ενεργοποιούνται σε μεγάλο βαθμό και όλα τα συστήματα μεταφοράς του ανθρωπίνου σώματος και η λειτουργία της καρδιάς.

ΑΜΕΣΗ ΧΑΛΑΡΩΣΗ
Η έντονη αιμάτωση, το ζέσταμα και η αντανακλαστική ένταση των τενόντων σας προσφέρουν αύξηση της ελαστικότητας και σας χαλαρώνουν. Αποκαθίσταται η φυσική ισορροπία του σώματος.

ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΕΥΕΞΙΑ
Το στρες μειώνεται, ισχυρά συναισθήματα χαράς σας κατακλύζουν και η ερωτική σας διάθεση ανεβαίνει.

stevengr
14-10-06, 18:15
Εχω κανει και εχει καταπληκτικα αποτελεσματα στο σωμα μου.

pushhead
14-10-06, 20:22
ετσι το πλασαρουν?γαργαλιστε με...καντε μου μασαζ μαλλον!

giorgos_xania
15-10-06, 04:40
exo akousei kai go ta kalytera alla den exo dokimasei ......opote den exo apopsh


tha hthela kai ego na akoyso th gnomh ton embiroteron kai ayton poy to exoyn xrhsimopoihsei....


ps=sorry gia ta greeklish alla eimai doyleia.....

billys15
15-10-06, 12:39
τι ειναι αυτο το power plate?

Saitek
15-10-06, 13:16
και εγώ εχω ακούσει πολλα καλα,αλλα δεν το δοκίμασα ακομα..

muaythaispirit
16-10-06, 04:16
και εγω θα ηθελα να δοκιμασω με την πετρουλακη γυμναστρια κατα προτιμιση!

newbie
16-10-06, 09:48
επί 4 μήνες έκανα Power Plate σε συνδιασμό με δίαιτα και κατάφερα να χάσω μεγάλο τμήμα του λιπόδεις ιστού μου όπως και να ρχίσω να έχω γράμμωση ... ιδιαίτερα στα τρικέφαλα, ώμους και κοιλιά.....

ουσιαστικά στην πλατφόρμα του παουερ δημιουργούνται κάπιοι κραδασμοί όπου διαπερνάνε όλο το σώμα ενώ ο αθλούμενος κάνει ισομετρικές ασκήσεις...

το αποτέλεσμα είναι να καταπωνούνται οι μυς (όλοι) πολλοί περισσότερο ...

μετά από 20 λεπτά έφευγα κομάτια από εκεί....

σημαντικό ρόλο παίζει και ο PT που διαθέτεις...

θεωρώ ότι ανάλογα με τισ ανάγκες του καθένα μπορεί να χρησιμοποιειθεί... αν έχει ανάγκες... αν διαθέτει ήδη ένα σώμα υγιές δεν νομίζω ότι χρειάζεται να δώσει τα λεφτά του στο Power...

stevengr
16-10-06, 12:38
Δεν μπορω να πω οτι νιωθεις "καταπονηση" οταν κανεις Power Plate αλλα "καψιμο" γιατι δουλευουν οι μυς.

Τωρα αν o pers.train.. δεν εκανε σωστη δουλεια δεν ξερω.

Στο δικο μου σωμα ειχα τρομερο αποτελεσμα σε απωλεια λυπους και διατηρηση των κιλων μου (με σωστη διατροφη), καθως και αυξηση μυων αλλα και γραμμωση.

ckdiablo555
16-10-06, 13:26
Περιπου ποσο παει το μαλλι???

stevengr
16-10-06, 14:48
Καθε Γυμναστηριο διαμορφωνει δικη του τιμη. Ξεκιναει απο ~5? εως 25?/επισκεψη.

Theristis
05-11-06, 15:41
Ρε παιδιά μίπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος συνοπτικά τι είναι το PowerPlate

epote
05-11-06, 20:51
ειναι μια πλατφορμα που δονηται σε ενα ευρος 20-50Hz (50 κυκλους η "δονησεις" ανα δευτερολεπτο). Αυτο προκαλει μια ισσομετρικη ανακλαστικη συσφηξη των περισοτερων μυων του σωματος

η χρησημοτητα του ειναι....περιεργη φαση με την εξις εννοια:

1) Ζεσταμα/αποθεραπεια. Λογο της εντονοτατης αιματοσης που προκαλει μπορει να χρησημοποιηθει για ενα γρηγορο ζεσταμα. Επισις η αιματοση διευκολυνει την απομακρυνση των μεταβολικων παραγωγων της ασκησης και αυξανει τη θερμοκρασια στις τερματικες πλακες των νευρων στους μυς.

2) χαλαροση. Λογο των δονησεων αν ας πουμε "κατσεις" επανω του σου κανει μασαζ, χαλαρονοντας τους μυς

3) διατασεις. Παλι λογο των δονησεων "μπερδευονται" τα αισθητιρια του σωματος που σφιγκουν τους μυς οταν τους τεντωνεις πολυ. Αυτο σημαινει οτι μπορεις να κανεις μεγαλυτερες και εντονοτερες διατασεις (κατι σαν PNF-proprioceptive neuromuscular fascilitation ελληνικα ιδιοδεκτικη νευρωμυικη διευκολυνση)

4) μεγιστη δυναμη. Again λογο της αιματοσης τα νευρα εχουν μικροτερη ηλεκτρικη αντισταση και μπορουν να μεταφερουν ταχυτερα το σημα συστολης. Επισις ενεργοποιει ενα ιδιοδιατατικο ανακλαστικο (οπως αυτο που συμβαινει οταν ο γιατρος χτυπαει το γονατο) το οποιο παρουσιαζει μια παρομοια λειτουργια με τις πλυομετρικες ασκησεις. Ητοι μπορει να αυξησει την ισχυ (δυναμη σε μοναδα χρονου)

ΟΜΩΣ, η χρησημοτητα του για *υπερτροφια* ειναι περιορισμενη η εν πασι περιπτοσι εμμεση. Δεν προκαλει το ιδιο το μικροτραυμα που κανει η ασκηση με βαρη, μπορει να χρησημοποιηθει περιοδικα για αυξηση της μεγιστης δυναμης, για αποθεραπεια κτλ.

Theristis
06-11-06, 01:09
Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση σου
:P

Sourlas
06-11-06, 01:18
Για αμιγές bodybuilding μου φένεται λίγο έως πολύ άχρηστο και περιττό

epote
06-11-06, 15:43
sourlas:

δεν θα το ελεγα αχρηστο και περιτο σε απολυτες τιμες. Ειναι αχρηστο και περιτο δεδομενου οτι κανει 20 ευρω το δεκαλεπτο:p Αλλα αν το ειχες τσαμπα ας πουμε θα βοηθουσε στο χαλαρωμα ξερω γω.

Sourlas
06-11-06, 15:54
20ευρω το 10λεπτο???? !!!!! :shock: :shock: :shock:

billys15
06-11-06, 16:09
μακρια απο αυτο.ειναι ο εξολοθρευτης τσεπης!!

stevengr
06-11-06, 18:00
Μην το βλεπετε ετσι. Δεν ειναι εξολοθρευτης! Αλλωστε δεν σε υποχρεωνει το γυμναστηριο να κανεις.

Εγω που το εχω δοκιμασει σε συνδυασμο με βαρη, εχω δει καταπληκτικα αποτελεσματα.

epote
06-11-06, 19:19
τι ειδους αποτελεσματα?

billys15
06-11-06, 19:34
steven να υποθεσω,συμφωνα και με το παραπανω post του epote,οτι ειδες αυξηση σε δυναμη αρα εμμεση επιδραση σε μαζα;

stevengr
06-11-06, 21:13
Παρα πολυ γρηγορη και μεγαλη αυξηση στην δυναμη, που οπως εγραψες ειχα σαν αποτελεσμα να σηκωνω περισσοτερα κιλα και να αλλαξει σε ταχυτερο χρονο το σωμα μου.

Οσο για τους κοιλιακους μυες εκει ειναι που το αποτελεσματα ηταν εκπληκτικα.

epote
06-11-06, 21:28
Οσο για τους κοιλιακους μυες εκει ειναι που το αποτελεσματα ηταν εκπληκτικα.

εχει μια βαση αυτο που λες, αλλα τι εννοεις?

προσωπικα θεωρω τις πιο συνηθησμενες μεθοδους δυναμης best buck for bang

stevengr
06-11-06, 21:37
Δυναμωσαν, εσφιξαν σε πολυ μικροτερο χρονο απ'οτι με τις κλασσικες ασκησεις. Εκει που εμεινα εκπληκτος ηταν οι πλαγιοι.
Μπορουσα και εδινα παραπανω αφοσοιωση αλλα και δυναμη οταν τους γυμναζα χωρις να ποναω, πχ σε αυχενα, μεση κλπ (αυτο μπορεις να το αποφυγεις και με τις κλασσικες ασκησεις αλλα οχι παντα).

Κατα την εκγυμναση τους και σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα σχηματιστηκαν οι κοιλ.μυες αλλα επεξε ρολο και η διατροφη μου.

Να τονισω οτι το μηχανημα αυξανει κατακορυφα το μεταβολισμο, και μπορει να κανεις μονο 10 λεπτα αλλα εχεις αισθημα πεινας ολη την υπολοιπη ημερα. Με σωστη διατροφη λοιπον εχεις πολυ καλα αποτελεσματα.

epote
06-11-06, 22:26
steven χωρις παρεξηγηση αλλα εχω μια διαισθηση οτι το προωθεις το πραγμα...

εχεις καποια μελετη που να μιλαει για το μεταβολισμο και τις δονησεις, γιατι εγω δεν εχω βρει καμια και σιγουρα δεν μπορω να βρω καποιο φυσιολογικο λογο να συμβαινει κατι τετοιο τουλαχιστον σε μεγαλυτερο βαθμο απο οτι με την υπολοιπη προπονηση.

stevengr
06-11-06, 22:45
Πλακα εχεις, δεν εχω λογο να προωθησω τιποτα. Εγραψα οτι το συγκεκριμενο μηχανημα δουλεψε επανω μου. Το εχω σταματησει εδω και 1 μηνα περιπου αλλωστε γιατι οτι ηθελα να παρω το πηρα. Δεν νομιζω να μου δωσει κατι παραπανω με χρηση παραπανω απο τις επισκεψεις που εκανα.

Με την προπονηση για βαρη που συνεχιζω αλλωστε ειμαι υπερ-ευχαριστημενος

Απο εκει περα ο καθενας κανει οτι νομιζει.

Mountain
18-01-07, 23:41
Οτι λαλακια κανουνε τα αμερικανακια την φερνουνε εδω στην Ελλαδα σαν την μεγα ανακαλυψη.
Αντε ρε καντε καμμια διατροφη σηκωστε και καμμια μπαρα που περιμενετε με 20λεπτα την ημερα να γινεται κομματια!
ο πρωην γιατρο της Αεκ ο Νικολαου χειρουργησε μια φιλη μουαθλητρια του volley και πανω στη συζητηση ο ανθρωπος ητανε κατηγορηματικος οτι αυτη η βλακεια το powerplate περα απο το οτι σου τρωει τα λεφτα καταστρεφει τα γονατα και στην αμερικη ηδη εχουνε βγει περιπτωσεις ανθρωπων που εχουνε κανει μυνησεις για το powerplate απλα στην Ελλαδα το διαφημιζουνε μεχρι να αρχιζουνε να βγαινουνε τα πρωτα προβληματα.
Αλλωστε οποιος ειναι εστω και λιγο μεσα στο χωρο θα ηξερε οτι ολες οι λαλακιες απο την Πετρουλακη ξεκινανε.

Λιγο λογικη ρε παιδια θελει.
Ειναι δυνατον με 20λεπτα δονησης να φτιαχνεις σωμα?
Αμα ητανε ετσι τοτε ολοι θα ητανε φετες!

Gasturb
18-01-07, 23:55
Εμένα μου θυμίζει έντονα την ζώνη για τους κοιλιακούς που στηρίζετια στην ίδια λογική δλδ καλύτερη τοπική αιμάτωση μέσω μικροδονήσεων. Τώρα για την περίπτωση του γόνατου που λέει ο Mountain δεν γνωρίζω αλλά σίγουρα λόγω της ευκολίας που προσφέρει μερικοί φτάνουν στην υπερβολή οπότε κ δημιουργούντε τα όποια προβλήματα. Αλλά σε μία χώρα όπως η Αμερική που θέλουν να ζούν την ευκολία στον υπέρτατο βαθμό το powerplate είνια ότι πιο βολικό για αυτούς απο τα 'βαρετά' βάρη στα γυμναστήρια..

Gt

BRaWNy
19-01-07, 10:35
ΤΑΧΕΙΑ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗ
Με το Power Plate μπορείτε να γυμνάσετε σχεδόν το 100% όλων των μυϊκών ιστών σε όλες τις ομάδες μυών! Οι δυνάμεις και οι αντοχές σας αυξάνονται συνεχώς. Με μόνο 10 λεπτά θα έχετε το ίδιο αποτέλεσμα που θα είχατε και με επίπονη, πολύωρη συμβατική εκγύμναση.


>>>Εμένα με ενδιαφέρει περισσότερο το ταξίδι, παρα ο προορισμός.
Τι να το κάνεις εαν δεν "ζεις" αυτά που προσφέρει η επίπονη, με ένταση και σκληρή προπόνηση.
Εγω τουλάχιστον έτσι νοιώθω.
Θα έλεγα ότι το Power plate και τέτοιου ειδους λύσεις (εύκολες, γρήγορες και ακουραστες) είναι για αυτούς που δεν έχουν "κοτσια" για σκληρές προπονήσεις και για ένταση.
Τι να κάνουμε, η προπόνηση ειναι σκληρή, θελει κόπους, θυσίες, ιδρωτα κ.λ.π.
Κάποιοι δεν ειναι έτοιμοι ή δεν θέλουν να τα περάσουν αυτά.
Επίσης, το αποτέλεσμα απολαμβάνεται στο τέλος καλύτερα, όταν έκανες προσπάθειες για αυτό, έχει άλλη γλύκα, η οποία μενει και μόνιμα χαραγμένη στην μνημη.
Πως λέμε "αν δεν υπήρχε δυστυχία, δεν θα μπορουσαμε να ξέρουμε την πραγματική έννοια της ευτυχίας", αν με "πιάνετε".
Πιστεύω επίσης ότι δεν ισχύουν οσα γράφονται για αυτό, είναι προσωρινά και ξεγελούν οπτικώς ή και με αίσθηση και ότι όσο γρηγορα ήρθαν, αλλο τοσο γρηγορα θα φυγουν.

Κάτι τέτοια ειναι bullshit για μενα, κι αν μου λέγανε θα σου δωσω ενα χάπι μαγικό και αυριο όταν θα ξυπνησεις θα έχεις το σωμα των ονειρων σου και δεν θα χρειάζεται να κάνεις πλέον προπόνηση, εγω δεν θα το δεχόμουν, εμενα η προπόνηση με γεμίζει, μου αρέσει, μου προσφέρει πάρα πολλά σε όλους τους τομείς.

ajax
19-01-07, 11:24
Σωστος ο brawny!!!!! :army2:

Billy
19-01-07, 11:27
προσωπικά μου φαίνεται αρκετα δυσκολο.
ρίξτε μια ματια εδώ: http://www.powerplateusa.com/training/groups.aspx

καί κάντε κλικ πάνω σε κάθε muscle group να δείτε πόσες ασκησεις περιλαμβανει για μια πλήρη προπόνηση.

επίσης είναι καί χρονοβόρο. μια πληρης προπονηση θα διαρκει πολύ περισσοτερο από μια αντιστοιχη με βαρη.

Το δε μεγάλο προβλημα θα είναι στις ΑΡΘΡΩΣΕΙΣ.
με τοσο "κουνημα" πάνω-κατω οι αρθρωσεις θα βγουνε off, ρωτηστε τους σκιερ που κάνουν pumps να σας τα πουνε

Sourlas
19-01-07, 12:57
Πόντος στον Brawny...

Gasturb
19-01-07, 16:09
Το δε μεγάλο προβλημα θα είναι στις ΑΡΘΡΩΣΕΙΣ.
με τοσο "κουνημα" πάνω-κατω οι αρθρωσεις θα βγουνε off,

ΠΣωστό

Gt

anastasisk
19-01-07, 23:55
Μπραβο Brawny . . . καλα τα λες
No pain,no gain . . .

Gasturb
20-01-07, 01:12
αν μου λέγανε θα σου δωσω ενα χάπι μαγικό και αυριο όταν θα ξυπνησεις θα έχεις το σωμα των ονειρων σου και δεν θα χρειάζεται να κάνεις πλέον προπόνηση, εγω δεν θα το δεχόμουν,

Nαι μεν.. αλλά ας μην κρυβόμαστε BRaWNy όλοι θέλουμε ένα όμορφο κ γρήγορο σώμα και περισσότερο οι πιο νεαροι μιας κ ψάχνοντε συνέχεια για το πιο ειναι το πιο δυνατό το πιο αποτελεσματικό ρωτάνε αν το κάθε τι δίνει δύναμη αντοχή άσχετα αν δεν αναρωτιούντε στον εαυτό τους 'τελικά το χρειάζομαι τόσο πολύ κ αυτό?'.

Ας είμαστε ειλικρινής μικρα κ μεγάλα μαγικά χαπάκια υπάρχουν κ λέγονται συμπληρώματα κ αναβολικά που όλοι τα παίρνουμε λίγο πολύ. Οπότε δεν λέμε όχι στην πρόκληση / προσφορά των εταιρίων συμπληρωμάτων παντός τύπου για να μένουμε μόνο στο τι μας μαγειρεύει η οικογένεια/γυναίκα μας ..

Οκ δεν φτάσαμε στο σημείο να είμαστε αμερικάνοι απο την μία η πίτσα κ απο την άλλη το powerplate αλλά δεν είμαστε κ τελείως αθώοι αφού τα extra που παίρνουμε πέρα του μαγειρεμένου φαγητού ειναι μια μορφή cheating για μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα χρονικά στο σώμα μας - αλλίως θα είμασταν αρχαίοι ελλήνες που κάναν σώμα μόνο με την καθημερινή σωματική εργασία κ τρώγαν απλά χόρτα κ κρέας. Αυτοι ειναι οι 100% γνήσιοι κ όχι εμείς ή οι... Αμερικάνοι!

Εν κατακλείδι ύπαρχουν οι πειρασμοί των 'μαγικών χαπιών' σήμερα κ όλοι είμαστε επιρρεπής σε αυτά κ ας μην θέλουμε να το παραδεχτούμε. Και αν υπήρχε αυτό το χάπι που λες θα σου έλεγα μετά αν δεν γίνοταν out of stock κάθε μέρα..

Gasturb

Albert_Wesker
20-01-07, 02:02
Ναι Στράτο αλλά δεν είναι έτσι η ζωή. Μπορεί σε κάποια θέματα να παράγουνε μαγικά χάπια αλλά σε κάποια άλλα δεν παράγουνε δυστυχώς. Όταν συνηθίζεις έτσι(όπως δηλαδή κάνουνε οι περισσότεροι σήμερα) τότε στην πρώτη αξεπέραστη δυσκολία θα τα παρατήσεις. θες παράδειγμα?ας μην αρχίσω καλύτερα...

Για μένα τέτοιες μέθοδοι πολύ απλά εξυπηρετούνε οικονομικά συμφέροντα για τα γυμναστήρια κοκ. Αν δεν ψηθείς τουλάχιστον 5 χρόνια στο τζίμ τότε δεν βλέπεις κάποιο εμφανές αποτέλεσμα δηλαδή κάτι που να λέει α ναι κάτι έχεις κάνει και να σου μείνει και πιο μετά. και τότε άλλοι σου λένε?μέχρι πότε θα γυμνάζεσαι?ά όχι παιδιά δεν πάει έτσι...

Η μας λές κάτι καινούριο?ότι δηλάδη οι άνθρωποι δεν θα επιλέγουνε πάντα τον εύκολο δρόμο?και να βιάζουνε καταστάσεις πριν την ώρα τους? α να περάσουμε το μθμ κι ας μην το έχουμε κατανοήσει, α ναι να πάρουμε το ecdl κι ας μην έχουμε μάθει να ανοίξουμε το word, α ναι να δείχνουμε εμφανίσιμοι για τις γκόμενες κι ας μην΄εχουμε να προσφέρουμε κάτι άλλο... να μην συνεχίσω άλλο, γιατί να συνεχίσω θα δείξω πολύ μαλάκας.

Προσωπικά εγώ όταν ήμουνα πολύ μικρός έκανα πολλές ********, (και συνεχίζω πολλές φορές ακόμα και τώρα - γούστο και καπέλο μου), αλλά δεν μετανιώνω γι αυτές. γιατί έκανα πράγματα(του στύλ όταν μεθούσα έβαζα το κεφάλι μου κάτω απο καναπέδες και ερχότανε και με μαζευανε τα αδέρφια μου να ναι καλά) ψήθηκα κι έτσι ωρίμασα(λέμε τώρα όσο αυτό ειναι δυνατόν) κι έχω βάλει στόχους στην ζωή μου. Πιάσε σήμερα ένα νέο παιδί πανεπιστημίου, θα το δεις με ένα στυλάκι και προπαντώς να νομίζει ότι τα ξέρει όλα(του στύλ άλλοι τα σπουδάζουμε και δεν μπορούμε να τα νοήσουμε και πετάγεται ο κάθε μην πω τώρα και λέει ότι του κατέβει) και με ένα υφάκι έχει καταλάβει τα πάντα για σένα. Κι όταν σε ρωτήσει μετά αν πας τζίμ παίρνει κι ένα υφάκι σαν αν λέει:το ψώνιο, πάει στο τζίμ, την ψωνάρα!!!!!!!!!!!!λες και σε ξέρει απο χθές η ξέρει τα βαθύτερα κίνητρα για τα οποία εσύ κάνεις διάφορα στην ζωή σου. και μετά σε ρωτάει:με τι κάνεις γράμμωση?τι???????δεν παίρνεις φάρμακα?πο πο!!!!!!!!!!!!!!!!!!είναι υποχρεωτικό?απο την αρχή?πρώτα θα τα δώσεις όλα με την διατροφή και την άσκηση και μέτα ΥΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΕΙΔΙΚΟΥ προχωράς σε διάφορα.

τεσπα δεν θέλω να πω άλλα. για μένα οπως έχω πεί η καλύτερη γυμναστική είναι ο άπαικτος συνδυασμός cardiotraining weightraining foodtraining kai pano apo ola mind training όχι πάμε τζίμ για ένα ωραίο σώμα και μετά τα σταματάμε. θέλει χρόνο κόπο υπομονή επιμονή κι αγάπη προς τον εαυτό σου η όλη κατάσταση. άραγε, πόσοι απο αυτούς που πάνε τζίμ θέλουνε ψυχίατρο?αι μην πω κι άλλα τώρα...

θές να πάρεις μαγικό χάπι?θες να επιλέξεις τον εύκολο δρόμο χωρίς να καταπονεθείς?είσαι ελεύθερος να το κάνεις. αλλά ποιος ο λόγος τότε να υπάρχεις?ποιος ο λόγος να ζεις και να αναπνέεις (εκτός αν το κάνεις για οικονομικούς λόγους αλλάζει τότε τεσπα)πφφφ πολύ φιλοσοφικά το πήγα τώρα. δεν λέω να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη, αλλά στα βασικά να τηρούμε μερικούς βασικούς κανόνες(του στύλ θα την βγάζω με το φαί και τα συμπληρώματα μόνο όταν υπάρχει έλλειψη ελεύθερου χρόνου).

ειναι ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΉΣ

Gasturb
20-01-07, 02:04
Αυτο που θέλω να πω είναι η απάντηση στον αγαπητό Brawny


κι αν μου λέγανε θα σου δωσω ενα χάπι μαγικό και αυριο όταν θα ξυπνησεις θα έχεις το σωμα των ονειρων σου και δεν θα χρειάζεται να κάνεις πλέον προπόνηση, εγω δεν θα το δεχόμουν,

'Εν κατακλείδι ύπαρχουν οι πειρασμοί των 'μαγικών χαπιών' σήμερα κ όλοι είμαστε επιρρεπής σε αυτά κ ας μην θέλουμε να το παραδεχτούμε. Και αν υπήρχε αυτό το χάπι που λες θα σου έλεγα μετά αν δεν γίνοταν out of stock κάθε μέρα.. '

Οπότε όποιος συμφωνεί με τον Brawny κατα την άποψη μου θα πρέπει να είναι άτομο που δεν ασχολείται καθόλου με συμπληρώματα/αναβολικά κ μένει στον πολυ μακρύ κ δύσκολο δρόμο (όχι πάντα επιτυχή όμως) του απλού φαγητού.

Προσωπικά δεν είμαι τόσο δυνατός να πω όχι στο 'μαγικό χαπάκι' γιατί απλά ξέρω ότι θα μου προσφέρει more muscle gain with less training pain.

Gt

BRaWNy
20-01-07, 13:20
Nαι μεν.. αλλά ας μην κρυβόμαστε BRaWNy όλοι θέλουμε ένα όμορφο κ γρήγορο σώμα και περισσότερο οι πιο νεαροι μιας κ ψάχνοντε συνέχεια για το πιο ειναι το πιο δυνατό το πιο αποτελεσματικό ρωτάνε αν το κάθε τι δίνει δύναμη αντοχή άσχετα αν δεν αναρωτιούντε στον εαυτό τους 'τελικά το χρειάζομαι τόσο πολύ κ αυτό?'.

>>>Αυτό ειναι και το λάθος τους, ο λάθος εστιασμός τους.
Δεν είναι ολοι έτσι.


Ας είμαστε ειλικρινής μικρα κ μεγάλα μαγικά χαπάκια υπάρχουν κ λέγονται συμπληρώματα κ αναβολικά που όλοι τα παίρνουμε λίγο πολύ. Οπότε δεν λέμε όχι στην πρόκληση / προσφορά των εταιρίων συμπληρωμάτων παντός τύπου για να μένουμε μόνο στο τι μας μαγειρεύει η οικογένεια/γυναίκα μας ..

>>>Γιατι έχεις την εντύπωση ότι με αυτά δεν θέλει κόπους,προσπάθεια, ιδρώτα κ.λ.π.?
Δεν υπάρχουν "μαγικά χάπια".
Με αυτά (ειδικά τα ΑΑΣ) η όποια διαφορά για καλύτερο αποτέλεσμα ειναι μικρή, ωστε να τα θεωρήση κάποιος "μαγικά χάπια".
Και φυσικά όποια και να είναι η επιλογή θέλει τους ίδιους κόπους, θυσίες, ιδρωτα, ένταση κ.λ.π. κ.λ.π. (Εδω ειναι η "μαγεία")
Μην εχετε την εντυπωση ότι αν πειτε ναι στην πρόκληση, θα γινουν όλα απο μόνα τους και δεν χρειάζεται νακάνετε προσπάθεια.
Αυτά δεν είναι για όλους, θα πρέπει να είναι κανείς "αθληταράς" με όλες τις έννοιες (όχι μονο στην φυσική κατάσταση και σωμα, αλλά και στην ψυχική-αυτά που ειπα με λίγα λόγια στο προηγούμενο πόστ) για να δει αποτέλεσμα ή να πετύχει τους στόχους που θέλει.

Εγω νομίζω ότι για να πετύχει κανείς τους στόχους του είναι πάρα πολύ απλό χωρις να στραφει σε αυτά τα "μαγικά χάπια", και εννοώ απλό σε σύλληψη και σε κατανόηση, αν με καταλαβαίνετε, γιατι όπως είπα απο πλευράς προσπάθειας θέλει κόπους, ιδρωτα κ.λ.π. αλλά οι περισσότεροι δεν το "βλέπουν".
Κατά κάποιον τρόπο εθελοτυφλούν, χωρις να το θέλουν ή επειδή πέφτουν στις όποιες παγίδες της παραπληροφόρησης.

Υ.Γ. Ίσα ίσα που όταν κάποιος στραφει σε "άλλες" βοήθειες, τότε ειναι που λογικά θα πρέπει να προσπαθήσει περισσότερο και όχι να επαναπαυτεί.
Το σωμα του κανεις θα το φτιάξει ο ίδιος (χρησιμοποιώντας όλες τις δυνατότητες που έχει ατομικά και "μέσα" του) και όχι κάποιος "άλλος" ή κάτι "άλλο".
Απλά αυτός ο "αλλος" ή το κατι "άλλο" μπορει να βοηθήσει σε αυτην την προσπάθεια την ατομική, σαν συμπλήρωση αν θες, σαν συμπαρασταση αν θες, σαν πολλά..και όχι να κάνει αυτό την δουλειά που πρέπει να κάνει και να προσπαθησει κάποιος "μόνος" του.
Αν δεν χρησιμοποιηθούν οι απαραίτητες δυνατότητες του καθένα όπως πρέπει, όλες οι άλλες βοηθειες πάνε χαμένες και απο την άλλη δεν θα καλλιεργηθεί και η γνώση/εμπειρία στα "πράγματα" σε αυτόν.

Αυτή ειναι η άποψή μου, απο κει και πέρα ο καθένας κρινει και πιστευει όπως νομίζει

BRaWNy
20-01-07, 13:27
Προσωπικά δεν είμαι τόσο δυνατός να πω όχι στο 'μαγικό χαπάκι' γιατί απλά ξέρω ότι θα μου προσφέρει more muscle gain with less training pain.

>>>Και μάλλον έτσι θα παραμείνεις, αν με πιάνεις Στράτο.
Όσο θα λες ναι σε αυτό το "χαπάκι" τοσο πιο "αδυναμος" θα γινεσαι κάθε φορά και όταν θα ερθει η στιγμή κάποτε αυτη την "more mass" να την κρατησεις και να την απολάυσεις, θα έρθει το "pain" όλο μαζεμένο, και θα ειναι πιο δυσκολα διότι θα έχεις χασει σε "δυνάμεις" θέλησης και χαρακτήρα και αναγκαστικά θα μπεις στο "λούκι" να αναπληρωνεις αυτές τις δυνάμεις με τον ίδιο τρόπο (θα περάσει ο έλεγχος σε "άλλα" χερια), οπότε μπορει να αλλάξει και το νόημα της ζωης σου.

Ελπίζω να με καταλαβαίνεις.

Muscleboss
20-01-07, 13:39
Sorry αν είμαι λίγο απότομος, υπερβολικός κ εκτός θέματος... Αλλά επειδή το φόρουμ σχετίζεται με bodybuilding θεώρησα να πώ κ γώ την άποψή μου.

Κάνω bodybuilding γιατί στόχος μου είναι τα 120 μυικά κιλά, επειδή γουστάρω να φοράω XXXL και να μη βρίσκω ρούχα στα μαγαζιά, επειδή γουστάρω να μη περνάω απαρατήρητος, επειδή στην προπόνησή μου θέλω να κάνω για "ζέσταμα" τα "μέγιστα" κιλά των άλλων, επειδή θέλω στη προπόνηση να προκαλώ φόβο κ δέος!

Τι μπορεί να μου προσφέρει το POWERPLATE για να φτάσω τους στόχους μου; ΤΙΠΟΤΑ! και να πληρώσω και 50 ευρώ;

Μάλλον μου κάνετε πλάκα.... θα το αφήσω για τις γκόμενες και κάποιους trendy πιτσιρικάδες... :squat:

ΜΒ :twisted:


ΥΓ: Γιατί κάποιοι εδώ μέσα μάλλον χρειάζονται μαθήματα "Bodybuilding Psychology and Way of Thinking"

BRaWNy
20-01-07, 14:28
θές να πάρεις μαγικό χάπι?θες να επιλέξεις τον εύκολο δρόμο χωρίς να καταπονεθείς?είσαι ελεύθερος να το κάνεις. αλλά ποιος ο λόγος τότε να υπάρχεις?ποιος ο λόγος να ζεις και να αναπνέεις (εκτός αν το κάνεις για οικονομικούς λόγους αλλάζει τότε τεσπα)πφφφ πολύ φιλοσοφικά το πήγα τώρα. δεν λέω να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη, αλλά στα βασικά να τηρούμε μερικούς βασικούς κανόνες(του στύλ θα την βγάζω με το φαί και τα συμπληρώματα μόνο όταν υπάρχει έλλειψη ελεύθερου χρόνου).

ειναι ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΉΣ :army2:

BRaWNy
20-01-07, 15:12
Muscleboss, :army2:

Duke-Nukem
20-01-07, 16:09
Χαλαρώστε hardcore-bodybuilders, βρώμισε υδρώτας....

jiujitSu
20-01-07, 16:23
Κάνω bodybuilding γιατί στόχος μου είναι τα 120 μυικά κιλά, επειδή γουστάρω να φοράω XXXL και να μη βρίσκω ρούχα στα μαγαζιά, επειδή γουστάρω να μη περνάω απαρατήρητος, επειδή στην προπόνησή μου θέλω να κάνω για "ζέσταμα" τα "μέγιστα" κιλά των άλλων, επειδή θέλω στη προπόνηση να προκαλώ φόβο κ δέος!

Σχεδόν δάκρυσα οταν το διάβαζα :^^:
Να προσθέσω επίσης οτι γουστάρω να πηγαίνω στην εφορία και να με εξυπηρετουν μπαμ μπαμ.




θές να πάρεις μαγικό χάπι?θες να επιλέξεις τον εύκολο δρόμο χωρίς να καταπονεθείς?είσαι ελεύθερος να το κάνεις. αλλά ποιος ο λόγος τότε να υπάρχεις?ποιος ο λόγος να ζεις και να αναπνέεις (εκτός αν το κάνεις για οικονομικούς λόγους αλλάζει τότε τεσπα)πφφφ πολύ φιλοσοφικά το πήγα τώρα. δεν λέω να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη, αλλά στα βασικά να τηρούμε μερικούς βασικούς κανόνες(του στύλ θα την βγάζω με το φαί και τα συμπληρώματα μόνο όταν υπάρχει έλλειψη ελεύθερου χρόνου).

ειναι ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΉΣ
Πατε καλα ρε? Ψαχνετε το νοημα της ζωής στο bodybuilding ? Σε λιγο θα φερουμε και τον Πρεκα να μας μιλησει. Ο δρομος του μαγικου χαπιου ειναι απλα ενας αλλος δρομος oxι ο ευκολος δρομος. Νομιζετε ειναι ευκολο να αποδεκτεις την ιδεα οτι μπορει να πεθανεις? Ολα ειναι σχετικα. Δεν μου αρεσει να δεχομαι κατι σαν σωστο η λαθος οδηγουμενος απο την αμαθεια της υποκειμενικοτητας της μαζας.

Bodybuilding ain't ROCKET SCIENCE
To powerplate ειναι απλα μια ακομη πορδη που εσκασε και θα μυρισει για λιγο...

Gasturb
20-01-07, 16:57
Oυσιαστικα φίλε Brawny δεν διαφωνούμε.. δεν ειπα οτι δεν μου αρέσει η κούραση ούτε ότι αποφεύγω τα βάρη αλλά αντιθέτως περνάω 1 ώρα πολυ ευχάριστα στο γυμναστηρίο κ όπως λες το ταξίδι είναι καλύτερο απο το να φτάσεις στον προορισμό σου χωρίς κόπο.

Απλά λίγο πολύ αυτο που είπα είναι ότι κάποιες ουσίες που παίρνουμε μας βοηθάνε να συντομεύσουμε χρονικά το ταξίδι μας για να τα καταφέρουμε πιο γρήγορα (στα πόσα του ο Coleman θα είχε τέτοιο σώμα χωρίς αναβολικά κ με σκέτο με μαγειρεμένο φαγήτο?? - που δεν γινεται ουσιαστικα). Τωρα αν αυτές τις ουσίες θέλουμε να τις πούμε λίγο η πολύ 'μαγικά χαπάκια΄ δεν είνια τόσο επί της ουσίας αλλά είπα ότι αφου μας βοηθάνε να πάμε πιο γρήγορα έχουν κάποιες από τις ιδιότητες αυτών.

Gt

Gasturb
20-01-07, 17:06
To powerplate ειναι απλα μια ακομη πορδη που εσκασε και θα μυρισει για λιγο...

:lol: Eίπα να γίνει λογοκρισία αλλα τελικά είναι εύστοχο :)



επειδή στην προπόνησή μου θέλω να κάνω για "ζέσταμα" τα "μέγιστα" κιλά των άλλων

Καλό! :army2:

Gt

Muscleboss
20-01-07, 18:41
Να προσθέσω επίσης οτι γουστάρω να πηγαίνω στην εφορία και να με εξυπηρετουν μπαμ μπαμ.

Σωστά! και ακόμα...

- Στα clubs να με περνάνε για μπράβο και ας πίνω απλά ένα χυμό....!!!

- Στο στρατό να είμαι από την πρώτη μέρα "παλιός" και να μην κάνω ποτέ αγγαρία...!!!!!!

- Στο στρατό πάλι οι μόνιμοι να με έχουν στα όπα-όπα!

- Στο λεωφορείο να μην χωράει άλλος στη διπλανή θέση...!!!!

- Στο γυμναστήριο οι καινούργιοι να λένε "δε θέλω να γίνω σαν αυτόν"...!!!!

κτλ.... :)

φυσικά σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω ότι όλοι όσοι γυμνάζονται πρέπει να σκέφτονται με αυτό τον τρόπο... ίσως το αντίθετο μάλιστα.... απλά μέσα από αυτά τα πόστ θέλω να πώ ότι παρά το γεγονός ότι το POWERPLATE μπορεί να βοηθήσει στην εκγύμναση του σώματος, σε όσους ασχολούνται αποκλειστικά με το bodybuilding δεν έχει να προσφέρει κάτι σημαντικό.

ΜΒ

Billy
20-01-07, 18:49
- Στο λεωφορείο να μην χωράει άλλος στη διπλανή θέση...!!!!



βρέ καί άμα κάποια κοπελιτσα δεν βρiσκει θέση εσύ τι θα κάνεις;
θα της πείς κατσε ορθια;

Gasturb
20-01-07, 18:55
- Στο λεωφορείο να μην χωράει άλλος στη διπλανή θέση...!!!!



βρέ καί άμα κάποια κοπελιτσα δεν βρησκει θέση εσύ τι θα κάνεις;
θα της πείς κατσε ορθια;

Γιαυτο έδωσε ο καλος θεούλης τα πόδια.. (για να μην πω κ τίποτα άλλο! :green: )

Gt

Albert_Wesker
20-01-07, 19:22
Τι να πω κι εγώ ρε παιδιά που στα λεωφορεία δεν χωράει η πλάτη μου στα καθίσματα?ε?και βγαίνω προς τα έξω?

που όταν ήμουνα 2α λυκείου πήγα να βγάλω ακτινογραφία θώρακος και δεν με χωρούσε η μεγάλη πλάκα?που τρόμαξε ο άνθρωπος και μου είπε αν δεν σε πάρει κι αυτή η πλάκα σήκω και φύγε δεν ειμαι εγώ υπέυθυνος?

που το άνοιγμα στους ώμους κοντεύει να σκίσει μπλουζάκια xxl?

που στο μονό και διπλό κρεββάτι τα πόδια μου προεξέχουν προς τα έξω?

που στην κατασκήνωση με κοροιδευαανε ολοι που τα πόδια προεξείχαν απο το κρεββάτι?

να μην μιλάει κανείς, αυτά που έχω περάσει εγώ και περνάω δεν τα έχει περάσει κανείς!

ΣΙΩΠΗ!


όσο για την κοπελίτσα στράτο, να τσακιζότανε και να ερχότανε πιο νωρίς. μάθανε όλες τώρα και δύο ώρες μπροστά στον καθρέφτη...έλεος.

Duke-Nukem
20-01-07, 20:17
καλύτερα περιποιημένες με 2 ώρες στον καθρεφτη παρά βρωμιάρες και άσχημες.

Gasturb
20-01-07, 20:23
Ήταν που ήταν οff topic σε κάποιο βαθμό, τώρα έγινε.. ότι ναναι!

Gt

Duke-Nukem
20-01-07, 20:26
η μ****** πάει σύννεφο...

Albert_Wesker
20-01-07, 20:29
θές να πάρεις μαγικό χάπι?θες να επιλέξεις τον εύκολο δρόμο χωρίς να καταπονεθείς?είσαι ελεύθερος να το κάνεις. αλλά ποιος ο λόγος τότε να υπάρχεις?ποιος ο λόγος να ζεις και να αναπνέεις (εκτός αν το κάνεις για οικονομικούς λόγους αλλάζει τότε τεσπα)πφφφ πολύ φιλοσοφικά το πήγα τώρα. δεν λέω να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη, αλλά στα βασικά να τηρούμε μερικούς βασικούς κανόνες(του στύλ θα την βγάζω με το φαί και τα συμπληρώματα μόνο όταν υπάρχει έλλειψη ελεύθερου χρόνου).

ειναι ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΉΣ
Πατε καλα ρε? Ψαχνετε το νοημα της ζωής στο bodybuilding ? Σε λιγο θα φερουμε και τον Πρεκα να μας μιλησει. Ο δρομος του μαγικου χαπιου ειναι απλα ενας αλλος δρομος oxι ο ευκολος δρομος. Νομιζετε ειναι ευκολο να αποδεκτεις την ιδεα οτι μπορει να πεθανεις? Ολα ειναι σχετικα. Δεν μου αρεσει να δεχομαι κατι σαν σωστο η λαθος οδηγουμενος απο την αμαθεια της υποκειμενικοτητας της μαζας.

Εξαρτάται τι κάνεις φίλε ζιουζιτσου. αμα ντοπαρίζεσαι έστω και διατροφικά δική σου η ευθύνη. το υγιεινό κτίσιμο ειναι θρέφω τους μύες με τους οποίους με προίκισε η φύση, δεν βάζω υποδοχείς σε μια καρδιά που δεν ξέρω αν θα αντέξει.

η καρδιά θα τα αντέξει όλα τα μυικά κιλά της κατασκευής σου αν αυτό ειναι που σε απασχολεί ναι μέχρι και 50 κιλά παραπάνω έχουνε αναφερθεί με απόλυτη υγεία(κανοντας κάρντιο βέβαια) μας τα λεγε η καθηγήτρια στο πανεπιστημιο.

αν εσύ για τον έναν η τον άλλον λόγο θες κάτι παραπάνω κάντο, και μην αισθάνεσαι τύψεις. είναι δική σου η επιλογή στην τελική.

απλά νομίζω οτι ο καθένας ζυγίζει πράγματα στην ζωή του και σταχυολογεί καταστάσεις.

Όπως μας έλεγε κι ένας νευρολόγος, η σχιζοφρένεια είναι μέρος του εγκεφάλου του ανθρώπου. μέσα σε αυτήν την σχιζοφρένεια λοιπόν πάντα θα επιλέγει την έυκολη και ανώδυνη λύση... βέβαια τώρα ειναι νέος και αντέχει μετά όμως αλλάζουνε τα πράγματα...να μην πω άλλα.

για μένα ο διάδρομος τα βάρη κι η σωστή διατροφή ειναι τρόπος ζωής και υγεία(ναι όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο!)
τώρα αν σε πέντε χρόνια απο τώρα σιγά σιγά βάλω αλλά 20 μυικά κιλά παραπάνω (μέχρι και 50 μπορούνε να βάλουνε άντρες σαν εμένα με τέτοια κατασκευή) δεν νομίζω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα, θα ειμαι και καλύτερα απο κάποιον που δεν γυμνάζεται. έτσι το βλέπω εγώ.

είναι θέμα πως τα βλέπεις τα πράγματα...

Duke-Nukem
20-01-07, 20:31
όλοι οι ψαγμένοι και βαρβατο-builderades μαζεμένοι...

Albert_Wesker
20-01-07, 20:32
καλύτερα περιποιημένες με 2 ώρες στον καθρεύτη παρά βρωμιάρες και άσχημες.

Η φυσική ομορφιά μετράει ντουκ...

ξέρεις πως θα τρομάξεις αν δεις κάτι γκομενάρες την τηλεόρασης το πρωί άβαφες?

Albert_Wesker
20-01-07, 20:34
όλοι οι ψαγμένοι και βαρβατο-builderades μαζεμένοι...

άντε σιγά σιγά να αραιώνουμε...

φεύγα πρώτος εσύ και εγώ μετά...
:lol: :lol: :lol:

Duke-Nukem
20-01-07, 20:34
βλέπω την δικιά σου φάτσα άβαφτη και μου προκαλεί το ίδιο.

Albert_Wesker
20-01-07, 20:35
βλέπω την δικιά σου φάτσα άβαφτη και μου προκαλεί το ίδιο.

είδες?έχω τρόπο να ξεφορτώνομαι άτομα που αντιπαθώ.

κι επειδή ο μοντερέιτορ θα μας βρίσει, εγώ δεν το συνεχίζω.

θα είμαι ο ανώτερος που θα κάνει το βήμα και θα φύγει τώρα.

μπάι μπάι...

jiujitSu
20-01-07, 21:01
Eπειδη το θεμα του τοπικ ηταν το powerplate λεω να επιστρεψουμε στο θεμα μας.

Σεξ πανω στο παουερπλειτ ! Τζζζάμι ??? πρεπει να λεει... :bounce:

Gasturb
20-01-07, 21:39
Ε-λε-ος!!! :)

Gt

panagiotisf
22-05-08, 16:11
λοιπον εδω θελω να ακουσω τις γνωμες σας για τα μηχανηματα αυτα
αν δουλεψαν σε εσας
πως τα βρισκετε και οτιδηποτε αλλο σχετικο με αυτα
προσωπικα βρισκω την τιμη τους πανακριβη σε σχεση με αυτα που προσφερουν
ακομη και στα γυμναστηρια που εχουν ειναι πανακριβη η επισκεψη εκει
οποτε ειμαι εντελως κατα σε σχεση αυτα που προσφερει με την τιμη τους
:shock:

RUHL
22-05-08, 18:26
το χρησημοποιει και ο μρ ολυμπια :inandout: :inandout: :inandout:


αλλα πιστευω ειναι μονο για γυναικες :| :| :| :|

toula_nomikou
23-05-08, 12:00
Aυτο το μηχανημα το βρισκεις κ κατω απο 600 ευρω κανει πολυς κοσμος αντρες κ γυναικες...εγω που το δοκιμασα το βρηκα πολυ καλο... για ατομα που βαριουνται να κανουν προπονηση ειναι μια χαρα απο το να μην κανουν τιποτα...οσο για το κοστος στα γυμναστηρια πληρωνεις την ατομικη προπονηση γιατι εχεις προσωπικο γυμναστη για να σου δειχνει πως πρεπει να κατσεις για να απομονωνεις τους μυς σου...για μενα ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει απο μηχανηματα...

billys15
23-05-08, 12:58
Φιλε Παναγιωτη,η αποψη μου ειναι οτι αν δεν κατσεις να παιξεις με τα σιδερα και δεν δυναμωσεις σε βασικες ασκησεις,δεν κανεις τιποτα.

RUHL
23-05-08, 13:36
reps στον billy

Duke-Nukem
23-05-08, 15:45
εκτός και αν είναι το TOTAL GYM 2000 του Chuck Norris :chinese:

TRIANTAFYLLOU
23-05-08, 16:36
το παουερ πλειτ μάλον είναι υπερεκτημημένο αυτό βγήκε για κάποιο σκοπό για να γυμνάζονται οι αστροναύτες σε συνθήκες έλειψης βαρύτητας .
τώρα σε νορμάλ συνθήκες σαν συμπληρωματική προπόνηση θα έλεγα είναι καλό κάποιοι αγύμναστοι που δοκίμασαν λένε ότι είδαν διαφορά και ένιωσαν πιάσιμο αλλά υπο αυτή την ένοια και τον κήπο να σκάψει κάποιος πάλι θα πιαστεί δεν σημαίνει ότι γυμνάζετε .

πρώτον δεν είναι τόσο ακίνδυνο και πρέπει να γίνετε συμφωνα με την επίβλεψη ειδικού γιατί η κακή στάση πάνω στην πλατφόρμα μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στην μέση και στις κλειδώσεις .
ενας αθλούμενος κάποιου επιπέδου δεν θα μπορούσε να έχει τα ίδια αποτελέσματα αντικαθηστώντας την κανονική του προπόνηση με αυτό γιατί στην κανονική προπόνηση έχουμε καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη κίνηση των μυών δηλ σύσπαση και διαστολή και ακόμη καλύτερο ερέθισμα του νευρικού συστήματος αυτό ισχύει και σε πολλά μηχανήματα που προβάλονται ως τέλεια και αποτελεσματικά και με τον χρόνο αποδεικνύονται λιγότερο αποτελεσματικά και κάποια άλλα τελείως μούφα.

αυτό προβάλετε και ως ιδανικό για το αδυνάτισμα ενώ ξέρουμε οτι πέρα απο την διατροφή που μπορεί να ακολουθήσει κάποιος αθλούμενος που μπορεί κάνοντας και την πλατφόρμα δόνησης χρειάζετε και κάποιος χρόνος αερόβιας προπόνησης σε συνδιασμό με μηχανήματα αντίστασης, πώς λοιπόν μας υπόσχετε αδυνάτισμα και τα ίδια αποτελέσματα με 15 έως 20 λεπτά προπόνησης .
γι αυτό και λέω είναι υπερεκτιμημένο.

RUHL
23-05-08, 18:06
εκτός και αν είναι το TOTAL GYM 2000 του Chuck Norris :chinese:

Πωπω τι ειπες τωρα :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:










Συμφωνω με τον ηλια παλι "εγραψε" :awesome:

RUHL
23-05-08, 18:14
το χρησημοποιει και ο μρ ολυμπια :inandout: :inandout: :inandout:




http://blog.flexonline.com/2008/01/

toula_nomikou
23-05-08, 20:06
Aυτο το μηχανημα απο την αρχη το συνιστουν για συσφιξη οχι για αδυνατισμα αυτο ειναι μυθος... πρωτη φορα το ακουσα απο τον Ηλια οτι καποιοι πιστευουν οτι αδυνατιζει ...εχει καθετη και οριζοντια παλμικη κινηση..συνιστουν την οριζοντια...

TRIANTAFYLLOU
23-05-08, 23:43
Το έχω δεί και σε ινστιτούτο αδυνατίσματος και πραγματικά όπως λένε και για όλα τα μηχανήματα συσφιξης αδυνατίζουν κιόλας ,το τονίζω το λένε ,δεν συμαίνει ότι το κάνουν κιόλας .
Όσο για την κάθετη κίνηση τα πρώτα ήταν έτσι και έγινε χαμός έβαλαν όλα τα γυμναστήρια και διάφορα κέντρα μέχρι που παρουσιάστηκαν τα πρώτα προβλήματα όπως στην μέση στις κλειδώσεις , από την κάθετη δόνηση μέχρι και σφραγίσματα από τα δόντια εφευγαν όπως άκουσα για περίπτωση από γυναίκα που της έφυγε το σπυράλ .
Και μετά έβγαλαν όπως λένε το τέλειο με παλινδρομική δόνηση<< και όχι σαν το προηγούμενο που δεν ήταν τόσο εξεληγμένο>>και ξαναμπήκε στο παιχνίδι .
Ο νοών νοείτο..

Muscleboss
24-05-08, 00:17
από την κάθετη δόνηση μέχρι και σφραγίσματα από τα δόντια εφευγαν όπως άκουσα για περίπτωση από γυναίκα που της έφυγε το σπυράλ .

:rolf: :rolf: :rolf:

toula_nomikou
24-05-08, 12:37
Παιδια θα διαφωνησω λιγο ...το μηχανημα εχει βαθμο εντασης δηλ εγω οταν εκανα για πολυ λιγο ετσι για να το δοκιμασω η ενταση που χρησιμοποιησε ο γυμναστης ηταν πολυ μεγαλυτερη απο οτι σε μια αλλη γυναικα ομως ενιωθες το σημειο που δουλευες...τωρα αν ηταν ασχετος ο ανθρωπος μπορει να δημιουργηση προβληματα..κ συμφωνω με τον Ηλια για τη σωστη σταση στο σωμα...οσο για το σφραγισμα μαλλον θα της εφευγε ουτος η αλλος χαχα τα βαρη τα θεωρω αναντικαταστασα αλλα εμενα μου αρεσε φτανει να μη γινετε σε καθημερινη βαση...επεισης η ισομετρικη ασκηση που κανει αυτο το μηχανημα ειναι η πιο ασφαλης,,

panagiotisf
26-05-08, 01:12
toula_nomikou
ξερω πως μπορεις να ο βρεις κοντα στα 600 ευρω κυκλοφορουν πολλα απο δα τα
αλλα απο οτι ξερω εχει αρκετες διαφορες με το επαγγελματικο
γιατι και η διαφορα τις τιμης του επαγγελμτατικου
με το απλο
ειναι πολυ μεγαλη , οποτε...
οσο για το γυμναστηριο ναι συμφωνω οτι πληρωνεις τον γυμναστη και ειναι τοσο ακριβο
παρολα αυτα για μενα δεν αξιζει

panagiotisf
26-05-08, 01:14
φιλε TRIANTAFYLLOU
η απαντηση σου ηταν υπερ πληρης για μενα
ευχαριστω :notice:

panagiotisf
26-05-08, 01:16
φιλε billys15 συμφωνω και μαζι σου
κανενα μηχανημα δεν μπορει να σου να σου δωσει οτι σου δινουν τα βαρη


σορρυ που γραφω ολα μαζεμενα αλλα σαββατο κυριακο εφυγα απο αθηνα μου μενω τωρα και πηγα στην κοπελα και εκει ιντερνετ δεν εχει
ευχαριστω σε ολους

toula_nomikou
26-05-08, 12:37
panagiotisf τι περιμενες δηλαδη να παρεις ενα επαγγελματικο μηχανημα με 600 ευρω?Οτι πληρωνεις περνεις...ολοι ειπαμε οτι τα βαρη ειναι αναντικαταστατα αλλα γι αυτους που μπορουν να πληρωσουν κ δε κανουν βαρη ειναι μια χαρα το μηχανημα...

panagiotisf
12-06-08, 17:15
οχι τουλα δεν περιμενω να παρψ μηχανημα με 600 ευρω
απλα ηθελα να τονισω πως 600 ευρω το απλο και ?11730 EUR το επαγγελματικο
http://gr.powerplate.com/EL/products/commercial/pro5_airdaptive.aspx ειναι μεγαλη διαφορα δεν νομιζεις
συμφωνω εν μερη στο οτι πληρωνεις παιρνεις

απλα ηθελα να μαθω περισσοτερα για αυτο και σκεφτομουν να δωσω και 600 και 700 εως και 1000 το πολυ ευρω
αλλα η απαντηση που πηρα απο τον κ. τριανταφυλλου με καλυψε πλήρως και με εκανε να το ξανα σκεφτω
προτιμώ εν τελη να δωσω 600 ευρω και να αγορασω προτεινες κυριως
παρα να τα δωσω εκει
καταλαβες τωρα
νομιζω πως εισαι λιγο επιθετικη λεγοντας μου τι περιμενω να παρω με 600 ευρω επαγγελματικο
τα χρηματα δεν με απασχολησαν τοσο στην ζωη μου δοξα τον θεο μου φτανουν

toula_nomikou
13-06-08, 12:10
Oχι καθολου επιθετικη δεν ειμαι εσυ το πηρες στραβα απλα διαφωνω..εγω ας πουμε το φαι το βρισκω αναντικαταστατο ενω τις πρωτεινες οχι..επειδη εχω κανει κ προπονηση με το συγκεκριμενο μηχανημα ειδα οτι δουλευει καλα οπως κι για μενα ειναι πολυ καλη αγορα ειναι ενας διαδρομος..αλλα κ ενας φτηνος διαδρομος μπορει να σου δημιουργησει προβλημα στα γονατα γι αυτο ειπα οτι πληρωνεις παιρνεις...οποτε μη το παιρνεις στραβα..

RUHL
13-06-08, 13:32
νομιζω πως εισαι λιγο επιθετικη λεγοντας μου τι περιμενω να παρω με 600 ευρω επαγγελματικο
τα χρηματα δεν με απασχολησαν τοσο στην ζωη μου δοξα τον θεο μου φτανουν :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :smash: :smash: :smash: :smash: :smash: :smash: :cyclops:

panagiotisf
14-06-08, 17:16
ισως απλα μερικες φορες στο γραπτο δεν μπορεις να καταλαβεις τον τροπο που μιλαει καποιος
σορρυ αν παρεξηγησα κατι

peris
03-09-08, 20:45
ρε παιδια συζητουσα με ενα γνωστο μου και μου ελεγε οτι αυτο το μηχανημα με τις δονησεις power plate νομιζω λεγετε εχει 20 φορες καλητερα αποτελεσματα απο τα βαρη ειναι δυνατον αυτη η μ*****α να ειναι καλυτερη απο τα σιδερα αν ειναι δινατον :banghead: :banghead:

Fotis_Patra
03-09-08, 21:10
Πες του φιλου σου οτι δεν ξερει τι λεει. Το power plate απο οσο ξερω το εχουν φτιαξει Ρωσοι για να μπορουν να το χρησιμοποιησουν οι αστροναυτες τους στο διαστιμα για να εμποδισουν τη μυικη ατροφια και να κατσουν περισοτερρο καιρο. Οποτε απο οτι καταλαβες ειναι για τους πολυ αγυμναστους. Ασε που κυκλοφορει και μια καινουργεα μελετη που αφορα αποκληστικα τους αντρες, το επισες!!!!!

TRIANTAFYLLOU
03-09-08, 21:53
έχω γράψει σε ενα τόπικ γι αυτό την άποψη μου αλλά δεν θυμάμαι πού ήταν να μην κάθομαι τώρα να ξαναγράφω τα ίδια.

RUHL
03-09-08, 22:06
20 φορες καλητερα αποτελεσματα απο τα βαρη
Ενταξη αν ηταν πανω απο 21 φορες θα το εξαχνα αλλιος δεν καθομε να ασχολουμε :lol: :lol: καπου εχουμε ηδη ενα τοπικ ψαξε λιγο εχουμε αναφερει πολλα εκει :wink:

NASSER
03-09-08, 22:53
Ειναι κατι διαφορετικο.. αρχικα νιωθεις οτι εχει δραση αλλα για καποιον που κανει προπονηση σε καθημερινη βαση με βαρη δεν εχει αποτελεσμα, αναμενομενο καθως ζοριζεται περισσοτερο με τα βαρη.
Μπορει να αποτελεσει μια παραλλαγη στην καθημερινοτητα της προπονησης αλλα οχι βαση της προπονησης!

peris
03-09-08, 23:04
απλα το ανεφερα γιατι δεν εχο ακουσει μεγαλιτερη πατατα και επειδη επεμενε και μου εσπασε τα νευρα :box1: :box1: :box1: :box1:

TRIANTAFYLLOU
03-09-08, 23:17
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2795

peris
03-09-08, 23:30
οκ διαφοτιστικο το ποστ παντως και ο θεος να μου ελεγε οτι δουλευε παλι την ιδια γνομη θα ειχα ειναι για κοροιδια τα σιδερα δεν αλλαζονται ειναι ποροση :liftheavy:

peris
10-09-08, 12:43
επισης μια αλλη μ*****α που ειδα σε τοπικο καναλι της πατρας νομιζο λεηετε hubber και ελεγε μια εκει οτι 2 το πολι 3 φορες την εβδομαδα απο 15-20 λεπτα για 3μηνες εχει τα αποτελασματα 2χρονων γιμναστηριου εντονης προπονησης :help: γιατι παραπληροφορουν ετσι το κοσμο?τι σιμφερον εχει αυτο το καναλι απο αυτο?ελεος δηλαδη :shock: :puke:

RUHL
10-09-08, 13:50
εδω με ενα μοιχανιμα για κοιλιακους δηχνουν τυπους με πολυ ανεπτυγμενο σωμα ολο οχι μονο κοιλιακους που το διαφημιζουν και λενε οτι δουλευει πολυ περιεργο :lol: κανεις κοιλιακους και μεγαλωνει και το υπολοιπο σωμα ετσι οπως τα λενε :lol: με 1 λεπτο την ημερα :bowdown:

peris
10-09-08, 13:55
εδω με ενα μοιχανιμα για κοιλιακους δηχνουν τυπους με πολυ ανεπτυγμενο σωμα ολο οχι μονο κοιλιακους που το διαφημιζουν και λενε οτι δουλευει πολυ περιεργο :lol: κανεις κοιλιακους και μεγαλωνει και το υπολοιπο σωμα ετσι οπως τα λενε :lol: με 1 λεπτο την ημερα :bowdown: καλα αυτα ειμαι 23 απο τα 15 τα βλεπο στη τηλεοραση ημαρτον :puke: :affraid:

Airmind
08-01-11, 01:30
Σήμερα πήγα στο γυμναστήριο και είδα αυτα τα προγραμματα για το power plate...Μπορει κανεις να με βοηθησει σχετικά μ' αυτο? Ποια τα ωφέλη και αν μπορω να το κάνω εγω... Ευχαριστω εκ των προτέρων... :)

jannous44
08-01-11, 02:13
Πεταμενα λεφτα για μενα. με τα ιδια λεφτα θα κανεις και γ@μο τα σωματα αν κανεις συνδρομη στο γυμναστηριο! αν εχεις θεληση βεβαια! καποιος εγραφε στην υπογραφη του "the only thing to get muscles is ... WILL!" αυτα απο μενα! Για να μην με προλαβουν οι αλλοι και μου πουν "καλα πως εισαι αρνητικος χωρις να ξες" θα πω οτι εκανα το εν λογο προγραμμα αγορασα 10 επισκεψεις 200+ ευρο εχασα λιγο απο την κιλια και τιποτα παραπανω καλυτερα να τα εδινα στο γυμναστηριο 1 χρονο συνδρομη θα ειχα!

Mitsen
08-01-11, 03:07
αυτό το μηχάνημα εκτος από δόνηση κάνει κάτι άλλο?:unsure::unsure:

μου θυμίζει ένα ανέκδοτο,με το ποιο ακριβό σουτιέν στο κόσμο,ποσα χιλιάδες ευρώ που το έχει μια τύπισσα...
...με 10 ευρώ της τα κρατάω εγώ :banana:

Niiick
08-01-11, 05:19
αυτό το μηχάνημα εκτος από δόνηση κάνει κάτι άλλο?:unsure::unsure:

μου θυμίζει ένα ανέκδοτο,με το ποιο ακριβό σουτιέν στο κόσμο,ποσα χιλιάδες ευρώ που το έχει μια τύπισσα...
...με 10 ευρώ της τα κρατάω εγώ :banana:

Nα σου δωσει ή να της πληρώσεις?


:banana::banana::banana:

KATERINI 144
08-01-11, 11:26
το θεμα συγχωνεύτηκε.

Ramrod
08-01-11, 15:55
Το Power Plate δεν είναι απάτη. Αν κάνεις σωστό πρόγραμμα τότε έχει καλά αποτελέσματα.
Απλά δε μπορείς να κάνεις αποκλειστικά power plate, είναι μόνο για μια στο τοσο και είναι πολύ ακριβό γι αυτά που σου δίνει. Δεν αξίζει τόσα χρήματα η διαφορά κανονικής προπόνησης και προπόνησης power plate. Αν σου περισσεύουν δώσε τα, αλλά καλύτερα να τα επενδύσεις σε μια σωστή διατροφή!

beefmeup
08-01-11, 19:38
οποιος εχει προβλημα με αρθρωσεις(η δεν θελει να αποκτισει) κλπ,να το αποφυγει.
θα στα διαλυσει ολα.
κ ειναι κ αχρηστο.