PDA

Επιστροφή στο Forum : Αν ειναι δυνατον....



Ecstasy
28-03-09, 23:35
δεν ξερω αν ειναι το σωστο σεξιον αλλα μονο εδω πιστευω πως κολαει αυτο...
σφιχτηκα στο καθρεφτι πριν λιγες μερες και παρατηρησα πως ο αριστερος μου τραπεζιος εχει φουσκωσει αρκετα ενω ο δεξιος ισα ισα που υπαρχει... ειμαι σαν τα τρανφορμερς που απο την μια μερια εχουν οπλο και απο την αλλη τιποτα :bowdown:. ξερει κανεις τι φταιει?

Billy
28-03-09, 23:41
ποιός Τραπεζοειδής; ο Ανω; ο Μεσος; ο Κατω;
μήπως είχες παλαιότερα κάποιον τραυματισμό;

Αυτό το τόπικ κολλάει καλύτερα στους Τραυματισμούς;

Ecstasy
28-03-09, 23:43
ποιός Τραπεζοειδής; ο Ανω; ο Μεσος; ο Κατω;
μήπως είχες παλαιότερα κάποιον τραυματισμό;

Αυτό το τόπικ κολλάει καλύτερα στους Τραυματισμούς;
δεν ξερω ποιος ειναι :rolf:υποθετω ο πανω,αυτος που πεταγεται διπλα απο το κεφαλι.τραυματισμο? οχι..

εντιτ* οριστε και η φοτο...

http://img21.imageshack.us/img21/8780/picture1l.jpg

KATERINI 144
29-03-09, 01:37
ρεσυ κραμπα επαθε?! τη εγινε ?! :unsure:

Ecstasy
29-03-09, 03:04
ρεσυ κραμπα επαθε?! τη εγινε ?! :unsure:
TRANSFORMERS THE RETURN

Billy
29-03-09, 08:53
είναι ο Ανω,
δεν μου λές εκτός από αυτόν οι άλλοι μύς είναι συμμετρικοί;;
ο Θωρακικός;
ο Δελτοειδής;

σαν πρώτο βήμα μπορείς να πάς σε έναν φυσιοθεραπευτή να ελέγξει μήπως είναι κράμπα ή κάτι παρόμοιο όπως λέει ο Katerini

Aν μπορείς ανέβασε και μία φώτο από την Πλάτη σου.

Ecstasy
29-03-09, 14:09
είναι ο Ανω,
δεν μου λές εκτός από αυτόν οι άλλοι μύς είναι συμμετρικοί;;
ο Θωρακικός;
ο Δελτοειδής;

σαν πρώτο βήμα μπορείς να πάς σε έναν φυσιοθεραπευτή να ελέγξει μήπως είναι κράμπα ή κάτι παρόμοιο όπως λέει ο Katerini

Aν μπορείς ανέβασε και μία φώτο από την Πλάτη σου.
οι υπολοιποι ειναι οκ,απλα δεν ξερω μηπως κανω κατι εγω λαθος... δλδ μηπως δεν σφιγγομαι σωστα :green:

*edit:
αυτη ειναι η φοτο που σφιγγομαι απλα
http://img516.imageshack.us/img516/2985/picture2m.jpg

και αυτη οταν σφιγγομαι για να πεταχτουν οι τραπεζιοι
http://img410.imageshack.us/img410/2899/picture3r.jpg

the_big_litho
29-03-09, 14:13
δλδ μηπως δεν σφιγγομαι σωστα :green:

Πολυ πιθανον

billys15
29-03-09, 14:45
δλδ μηπως δεν σφιγγομαι σωστα :green:


Κι εγω αυτο βλεπω...

Billy
29-03-09, 16:42
θέλω να κάνεις μία άσκηση γιατί το πρόβλημα μπορεί να είναι σε άλλον μύ,


πάρε έναν αλτήρα ας πούμε 5-10 κιλά,
κάτσε όρθιος, τα πόδια λίγο ανοιχτά,
κράτα τον αλτήρα με το δεξί χέρι, το χέρι τεντωμένο κάτω, σαν να κάθεσαι σε θέση "Προσοχής",

τώρα σήκωσε το χέρι (με τον αλτήρα - κράτα το χέρι τεντωμένο) μπροστά και διαγώνια προς τ' αριστερά, μέχρι το ύψος του κεφαλιού.

δηλαδή θα κάνεις μία κίνηση όπως κάνουμε στην παρέλαση αλλά αντί να πάει το χέρι κατ' ευθείαν μπροστά θα πάει διαγώνια προς τ' αριστερά, όσο πιο αριστερά γίνεται.

Κάνε το ίδιο με το Αριστερό χέρι....
μετά ανέβασε βάρος μέχρι να φτάσεις στο όριο που μπορείς να σηκώσεις


τώρα πες μας πιο χέρι σηκώνει πιο πολύ βάρος.

ελπίζω να κατάλαβες.


εδιτ,

μπορείς να αρχίσεις από πιό χαμηλά κιλά πχ 3κιλά και σιγά-σιγά ν'ανεβαίνεις, 3 - 5 -7 - 10 κλπ

Ecstasy
29-03-09, 17:45
θέλω να κάνεις μία άσκηση γιατί το πρόβλημα μπορεί να είναι σε άλλον μύ,


πάρε έναν αλτήρα ας πούμε 5-10 κιλά,
κάτσε όρθιος, τα πόδια λίγο ανοιχτά,
κράτα τον αλτήρα με το δεξί χέρι, το χέρι τεντωμένο κάτω, σαν να κάθεσαι σε θέση "Προσοχής",

τώρα σήκωσε το χέρι (με τον αλτήρα - κράτα το χέρι τεντωμένο) μπροστά και διαγώνια προς τ' αριστερά, μέχρι το ύψος του κεφαλιού.

δηλαδή θα κάνεις μία κίνηση όπως κάνουμε στην παρέλαση αλλά αντί να πάει το χέρι κατ' ευθείαν μπροστά θα πάει διαγώνια προς τ' αριστερά, όσο πιο αριστερά γίνεται.

Κάνε το ίδιο με το Αριστερό χέρι....
μετά ανέβασε βάρος μέχρι να φτάσεις στο όριο που μπορείς να σηκώσεις


τώρα πες μας πιο χέρι σηκώνει πιο πολύ βάρος.

ελπίζω να κατάλαβες.


εδιτ,

μπορείς να αρχίσεις από πιό χαμηλά κιλά πχ 3κιλά και σιγά-σιγά ν'ανεβαίνεις, 3 - 5 -7 - 10 κλπ
θα το δοκιμασω την τριτη που εχω προπονηση
ευχαριστω για τη βοηθεια

Ecstasy
31-03-09, 22:47
και με τα 2 χερια σηκωσα απο 12.5 κιλα το καθενα στο δεξι ομως ζοριστικα λιγο περισσοτερο νομιζω

Billy
01-04-09, 11:17
δυστυχώς δεν μπορώ να σου πώ τίποτα περισσότερο και θα πρέπει να πας σε κάποιον Γιατρό, Φυσιοθεραπευτή.
Αρχικά έδειχνε σαν να υπάρχει πρόβλημα στον Πρόσθιο Οδοντωτό.
Πολλές φορές για ανεξήγητους λόγους συμπιέζεται για κάποιο λόγο το Long Thoracic Nerve πού είναι το νεύρο που ελέγχει την κίνηση του Πρόσθιου Οδοντωτού, με αποτέλεσμα ο εν' λόγω μύς να εξασθενεί και να μην μπορεί να συγκρατήσει τον δίσκο της ωμοπλάτης και έτσι η ωμοπλάτη "ανεβαίνει" προς τα πάνω και συμπιέχει τον Τραπεζοειδή.

Πήγαινε σε γιατρό και ρώτησε τον και γι' αυτό που σου λέω πιό πάνω να το ελλέξει ο ίδιος.

Οταν βρείς περί τίνος πρόκειται ενημέρωσε μας να ξέρουμε κι' εμείς, ΟΚ?

Ecstasy
01-04-09, 12:45
οκ ρε φιλε ευχαριστω :)

edit*να ρωτησω λιγο... αν δεν παω σε γιατρο και το αφησω ετσι τι θα γινει? εννοω ειναι προβλημα αυτο που αργοτερα θα με ταλαιπωρησει?

Μαρία
01-04-09, 14:35
Να σου κάνω μια ερώτηση?Έχεις κάνει ποτε εξέταση για σχολείωση?Πολλες φορες το πρόβλημα της ανομοιογένειας είναι καθαρά θέμα μυικο αλλα και άλλες φορες λογω κάποιας μορφής σχολείωσης.Είναι μια εξεταση πολύ εύκολη που στο γυμναστήριο που πας μπορείς να ζητήσεις απο τον γυμναστη να σε εξετάσει(διάφορα είδη επικύψεων).Τουλάχιστον να αποκλείσεις αυτην την περίπτωση.Πάντως ότι κ αν είναι εύχομαι να είναι περαστικο και καλες προπονήσεις!!!

Ecstasy
01-04-09, 15:26
Να σου κάνω μια ερώτηση?Έχεις κάνει ποτε εξέταση για σχολείωση?Πολλες φορες το πρόβλημα της ανομοιογένειας είναι καθαρά θέμα μυικο αλλα και άλλες φορες λογω κάποιας μορφής σχολείωσης.Είναι μια εξεταση πολύ εύκολη που στο γυμναστήριο που πας μπορείς να ζητήσεις απο τον γυμναστη να σε εξετάσει(διάφορα είδη επικύψεων).Τουλάχιστον να αποκλείσεις αυτην την περίπτωση.Πάντως ότι κ αν είναι εύχομαι να είναι περαστικο και καλες προπονήσεις!!!
δεν εχω γυμναστη... το γυμναστηριο ειναι πως να το πω... σε φιλικο περιβαλλον και ο σακης (ο ιδιοκτητης) δεν ειναι εκει συνεχεια... αν μπορεις να μου πεις συγκεκριμενα ποιες ασκησεις να δοκιμασω θα με βοηθησει ο φιλος μου

Billy
01-04-09, 17:10
πρέπει να πάς να το ξεδιαλύνεις το θέμα,
υπάρχει καί μία περίπτωση να είναι ο Υπερκάνθιος που είναι ο μύς που βρίσκεται κάτω από τον Τραπεζοειδή, έχω δεί τέτοια περίπτωση και μπορεί να προκαλέσει καί άλλα προβληματα στο μέλλον, αλλά αν δεν πάς σε ειδικό δεν θα μάθεις ποτέ.

περιμένουμε update

slaine
01-04-09, 17:22
Να σου κάνω μια ερώτηση?Έχεις κάνει ποτε εξέταση για σχολείωση?Πολλες φορες το πρόβλημα της ανομοιογένειας είναι καθαρά θέμα μυικο αλλα και άλλες φορες λογω κάποιας μορφής σχολείωσης.Είναι μια εξεταση πολύ εύκολη που στο γυμναστήριο που πας μπορείς να ζητήσεις απο τον γυμναστη να σε εξετάσει(διάφορα είδη επικύψεων).Τουλάχιστον να αποκλείσεις αυτην την περίπτωση.Πάντως ότι κ αν είναι εύχομαι να είναι περαστικο και καλες προπονήσεις!!!

που χάθηκες εσύ?

NASSER
01-04-09, 20:52
που χάθηκες εσύ?

Που κολαει η ερωτηση?

Billy
01-04-09, 21:13
Που κολαει η ερωτηση?

καμάκι κάνει, τό'χουν μεγάλη παράδοση εκεί....χεχε

slaine
01-04-09, 22:50
αληταράδες τι λέτε?:smash:

Kaskani Konstantina
01-04-09, 23:16
Που κολαει η ερωτηση?

Nasser είσαι απίστευτος!!! αργεις αλλα εμφανίζεσαι οταν πρέπει χα χα!!:bowdown:

Kaskani Konstantina
01-04-09, 23:41
Ecstasy καλησπέρα, εγω με αυτό που βλέπω κ επειδή δεν αναφέρεις οτι πονάς, πιστευω οτι υπερβάλεις στα κιλά στην προπονησή σου με αποτέλεσμα να τραβας περισσότερο απο το δυνατο σου σημείο κ ειναι λογικό να εχει αναπτυχθει πολύ περισσότερο.
Επειδή στο παρελθόν μου εχει συμβεί, προσεξέ το οχι γιατί θα σου αφήσει κουσούρι, απλα οπτικά δεν θα φαίνεται ομορφο κ θα σε εκνευρίζει
Μην υπερβάλεις στα κιλά ,παίξε ως εκει που μπορείς να τραβήξεις σωστα, κ θα δεις οτι θα φέρεις κ τους 2 τραπεζιους στο ιδιο επίπεδο

vagg
09-04-09, 02:55
παντως και η πλατυ του απο εκεινη την πλευρα ειναι πιο ανεπτυγμενη....

NASSER
09-04-09, 03:27
Ecstasy καλησπέρα, εγω με αυτό που βλέπω κ επειδή δεν αναφέρεις οτι πονάς, πιστευω οτι υπερβάλεις στα κιλά στην προπονησή σου με αποτέλεσμα να τραβας περισσότερο απο το δυνατο σου σημείο κ ειναι λογικό να εχει αναπτυχθει πολύ περισσότερο.
Επειδή στο παρελθόν μου εχει συμβεί, προσεξέ το οχι γιατί θα σου αφήσει κουσούρι, απλα οπτικά δεν θα φαίνεται ομορφο κ θα σε εκνευρίζει
Μην υπερβάλεις στα κιλά ,παίξε ως εκει που μπορείς να τραβήξεις σωστα, κ θα δεις οτι θα φέρεις κ τους 2 τραπεζιους στο ιδιο επίπεδο

Πολυ καλη η απαντηση της Κωνσταντινας και κατα 80% συνεβη αυτο που λεει. Επομενως προσπαθησε να φερεις τους τραπεζιους σε ομοιομορφια παιζοντας με λιγα κιλα, ωστε να ελεγχεις την κινηση.