PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα διατροφης



Mountain
06-11-06, 05:01
Θα ηθελα τη γνωμη σας για το προγραμμα διατροφης που εχω ξεκινησει εδω και δυο εβδομαδες.

08.00 Corn flakes με ενα scup πρωτεινης και μια μπανανα
10.30 10 ασπραδια αυγων
13.00 1 σοκολατα πρωτεινης
14.00 Γυμναστηριο :hantel:
15.30 1 scup πρωτεινης και μια μπανανα μολις τελιωνω τη προπονηση
16.00 εναμισι στηθος κοτοπουλο
19.00 εναμισι στηθος κοτοπουλο
21.00 1 σοκολατα πρωτεινης

Αυτο για 5 φορες την εβδομαδα.Την 6η κανω αποτοξινωση και παιρνω μονο 3 scup πρωτεινης την ημερα και την βγαζω με φρουτα και την 7η τρωω χαλαρα και λιγη σαβουρα.

Προπονηση 2 φορες συνεχομενες βαρη μια χαλαρο τρξιματακι.

Ειμαι 104κιλα με 1,87 υψος.
Σκεφτομαι μηπως πρεπει να βαλω υδατανθρακες στη διατροφη περισσοτερους περα απο τις μπανανες αλλα θελω να χρησιμοποιησει ο οργανισμος το λιπος σαν ενεργεια και οχι να παιρνει ετοιμη.Βεβαια τα κιλα δεν με πολυ ενδιαφερουν αρκει να πεσει το σωματικο λιπος.

Η προπονηση μου ειναι
1)Στηθος τρικεφαλα
2)Δικεφαλα ποδια
3)χαλαρο τρεξιμο για κανα μιασαωρο και κοιλιακους
4)Πλατη
5)Ωμους,Γαμπες
6)Χαλαρο τρεξιμο για κανα μισαωρο και κοιλιακους

r1ddl3r
06-11-06, 12:38
Θα ηθελα τη γνωμη σας για το προγραμμα διατροφης που εχω ξεκινησει εδω και δυο εβδομαδες.

08.00 Corn flakes με ενα scup πρωτεινης και μια μπανανα (λαθος επιλογή υδατανθρακα, πολυ επεξεργασμένος, καλυτερα βρωμη)
10.30 10 ασπραδια αυγων
13.00 1 σοκολατα πρωτεινης (προτίμησε ενα στερεο κανονικο γευμα μετριας ποσότητας)
14.00 Γυμναστηριο :hantel:
15.30 1 scup πρωτεινης και μια μπανανα μολις τελιωνω τη προπονηση (βγάλε την μπανάνα)
16.00 εναμισι στηθος κοτοπουλο (πρόσθεσε λαχανικα)
19.00 εναμισι στηθος κοτοπουλο (πρόσθεσε λαχανικα)
21.00 1 σοκολατα πρωτεινης (αλλαξε το με γιαουρτάκι και μια πηγη καλών λιπαρών. Ταχίνι και φυστικοβούτυρο ειναι καλές επιλογές)

Αυτο για 5 φορες την εβδομαδα.Την 6η κανω αποτοξινωση και παιρνω μονο 3 scup πρωτεινης την ημερα και την βγαζω με φρουτα και την 7η τρωω χαλαρα και λιγη σαβουρα.

Προπονηση 2 φορες συνεχομενες βαρη μια χαλαρο τρξιματακι.

Ειμαι 104κιλα με 1,87 υψος.
Σκεφτομαι μηπως πρεπει να βαλω υδατανθρακες στη διατροφη περισσοτερους περα απο τις μπανανες αλλα θελω να χρησιμοποιησει ο οργανισμος το λιπος σαν ενεργεια και οχι να παιρνει ετοιμη.Βεβαια τα κιλα δεν με πολυ ενδιαφερουν αρκει να πεσει το σωματικο λιπος.

Η προπονηση μου ειναι
1)Στηθος τρικεφαλα
2)Δικεφαλα ποδια
3)χαλαρο τρεξιμο για κανα μιασαωρο και κοιλιακους
4)Πλατη
5)Ωμους,Γαμπες
6)Χαλαρο τρεξιμο για κανα μισαωρο και κοιλιακους

Αν μπορείς δώσε ενα ολοκληρωμένο πρόγραμμα με ασκήσεις, σετ και επαναλήψεις

Gasturb
06-11-06, 15:07
Σωστός ο r1ddl3r.. Mountain ενίσχυσε το μεταπροπονητικό σου ρόφημα..

Sourlas
06-11-06, 15:59
Συμφωνώ απολυτα με τον r1ddl3r. Αλλα πες μας ακριβώς το προγραμμά σου