PDA

Επιστροφή στο Forum : διατροφη



muaythaispirit
07-11-06, 17:09
παιδια ζηλεψα και εγω και θελω την γνωμη σας για την διατροφη μου!
ασχολουμε με βαρη και πολεμικη τεχνη
ειμαι 72 κιλα, 1.80 περιπου και με λιγο λιπος
στοχος μου ειναι ενεργεια στην πολεμικη τεχνη και καποια αυξηση μυικης μαζας στο γυμναστηριο αλλα δεν θελω να παρω πολλα κιλα! λοιπον ....

γευμα 1 ..... eas mass factor (konta 35 g proteinis-70 ydatanthr) + κουακερ ανακατεμενο με 1,5 κουταλια της σουπας μελι ή (αντι για κουακερ μια μεγαλη μπανανα) + πολυβιταμινη + 2-3 ταμπλετες αμινοξεα

γευμα 2 .... σαντουιτς του τοστ (γαλοπουλα,μιλνερ τυρι,μαυρο ψωμι,ελια) + μπανανα + γιαουρτι 0% με μια κουταλια του γλυκου μελι + 2-3 αμινο + φυσικος πορτοκαλι ή amita motion

γευμα 3 .... ψαρι ή κοτοπουλο ή μοσχαρισια ή μπιφτεκια σε συνδιασμο με μακαρονια ή ρυζι (ασπρα) + μερικες φορες σαλατα


πριν την προπονηση 4-5 αμινοξεα και κατα την διαρκεια 1-2 powerade

----------------προπονηση--------------- :box: ή :hantel:

γευμα 4 ... mass factor + μπανανα

γευμα 5 .... σαντουιτς + αναλατους ξηρους καρπους ( ηλιοσποροι,στραγαλια) + χυμο

γευμα 6 .... γιαουρτι με μελι ή αν εχω συμπληρωμα καζεινης

thank you!

epote
07-11-06, 17:44
Looks good, αλλα δεδομενου οτι δεν κυνηγας να παρεις κιλα η κατι τετοιο απλα ακου την πεινα σου και τρωγε σχετικα καθαρα. Εισαι αθλητης, θες ενεργεια, αν τρως τα λαχανικα σου, το κρεατακι σου κτλ μια στο τοσο να φας και κανα κομματι πιτσα δεν πειραζει.

επισις, αναλογα το επιπεδο σου οι ενεργειακες απαιτησεις σου μπορει να ειναι τεραστιες ξερω for a fact οτι ενας αθλητης MMA σε περιοδο κανονηκων προπονησεων καθαριζε κοντα 5500kcal τη μερα μονο για να κραταει το βαρος του