PDA

Επιστροφή στο Forum : Lucozade - Powerade



billys15
07-11-06, 23:16
θα ηταν καλα μετα την προπονηση να περναμε ενα απο τα δυο για να παρουμε τους απαιτουμενους υδατανθρακες και μετα να φαμε και το φαγητο μας,ή δεν αξιζουν;

Gasturb
07-11-06, 23:30
Προτιμότερο billy15 το μεταπροπονητικό ρόφημα με τις προσωπικές για τον καθένα αναλογίες σε whey, malto, dextroze κτλ.

r1ddl3r
07-11-06, 23:34
Ενα gatorade με λιγα αμινοξέα, κατα την διάκρεια της προπόνησης θα ηταν ακόμα καλύτερα ;)

Gasturb
07-11-06, 23:46
Όπως το είπε ο r1ddl3r κ παρέλειψα να το αναφέρω, ναι στην παρόχη ενέργειας κατα την διάρκεια της άθλησης, όχι όμως για recovery μεταπροπονητικά.

muaythaispirit
08-11-06, 01:26
αυτα θεωρουνται ηλεκτρολητες ή ειναι απλα ποτα υδατανθρακων?
εγω χρησιμοποιω powerade k φοβαμε μηπως ειναι σαβουρα τα συστατικα του και μηπως υπαρχει καλυτερη λυση!
εχω ακουσει κ για της εας το iso-drive k σκεφτομαι να το χτυπησω!

r1ddl3r
08-11-06, 01:43
αυτα θεωρουνται ηλεκτρολητες ή ειναι απλα ποτα υδατανθρακων?
εγω χρησιμοποιω powerade k φοβαμε μηπως ειναι σαβουρα τα συστατικα του και μηπως υπαρχει καλυτερη λυση!
εχω ακουσει κ για της εας το iso-drive k σκεφτομαι να το χτυπησω!

Καλύτερη λύση είναι μια κουταλιά δεξτρόζη+5-10γρ BCAA. :box1:

epote
08-11-06, 13:40
10gr αμινοξεα, μια κουταλια δεξτροζη, μια κουταλια ζαχαρη, νερο, χυμος λεμονι η οτι αλλο θες, μια μυτη του κουταλιου αλατι και εισαι σετ, δεν πληρωνεις και τα 2 ευρω που κανουν

Sourlas
08-11-06, 18:10
Κουταλιές του γλυκου ή της σουπας Γιαννη??

pushhead
08-11-06, 22:43
10gr αμινοξεα, μια κουταλια δεξτροζη, μια κουταλια ζαχαρη, νερο, χυμος λεμονι η οτι αλλο θες, μια μυτη του κουταλιου αλατι και εισαι σετ, δεν πληρωνεις και τα 2 ευρω που κανουν

συμφωνω αν και θεωρω υπερβολη τη ζαχαρη και τη δεξτροζη μαζι!
αρκει ενας απλος υδατανθρακας!
και το αλατι ειναι οτι πρεπει για να γινει ισοτονο διαλυμα!


gasturb, δεν ειναι για παροχη ενεργειας τα lucozade kai powerade!
ειναι απλοι ηλεκτρολυτες..δε δινουν ενεργεια(ελαχιστη)

billys15
09-11-06, 15:31
OK.απλως ρωταω επειδη δεν βρηκα δεξτροζη σε φαρμακειο.πρεπει να παω να ψαξω καλυτερα

asdf
09-11-06, 18:31
Ρε μπιλη το πιο πιθανο ειναι να μην βρεις ετσι στο χυμα δλδ να πας και να πεις θα ηθελα δεξτροζη...απλα πας στον φαρμακοπειο τησ γειτονιας σου και του λες : θελω να παραγειλω το και το και θα δεις οτι θα στο φερει και σε τι ποσοτητεσ ετσι.

billys15
09-11-06, 20:21
θα παω αν ειναι αυριο και θα παραγγειλω

epote
10-11-06, 14:19
διαφορετικα πανε σε ενα σουπερ μαρκετ και παρε ενα βαζακι σιροπι γλυκοζης, ειναι το ιδιο πραγμα

Xefteris
09-03-12, 12:03
Παιδιά πήρα Lucozade για να πιώ στο καπακι μετά την προπόνηση, να το πιώ όλο το μπουκαλάκι?

Mcstefan7
09-03-12, 13:18
Για μετα πρωτείνη μαλτοδεξτρίνη(βιτάργκο ή wazi i dextrose) τα αλλα είναι μάπα!

Devil
11-03-12, 07:10
Παιδιά πήρα Lucozade για να πιώ στο καπακι μετά την προπόνηση, να το πιώ όλο το μπουκαλάκι?

τι εχει μεσα αυτο το πραμα?:unsure:

Xefteris
16-03-12, 12:00
τι εχει μεσα αυτο το πραμα?:unsure:

Είναι αναψυκτικό με γλυκόζη και γεύση πορτοκαλιού που το πίνεις μετά την προπόνηση και αναπληρώνει άμεσα τη γλυκόζη των μυών και προλαμβάνει την καταβολή και προάγει την αναβολή (καλά τα λέω?).
Χωρίς πλάκα όταν δεν το έπινα την επόμενη μέρα είχα κατάπτωση αν και έτρωγα στο καπάκι μετά την προπόνηση.

Xefteris
16-03-12, 12:02
Παιδιά ξαναρωτώ να το πιώ όλο το μπουκαλάκι γιατι βλέπω πως έχει και 274 θερμίδες το ένα... Προσπαθω να χάσω και βάρος, γι' αυτό.

vaggan
16-03-12, 12:22
Παιδιά ξαναρωτώ να το πιώ όλο το μπουκαλάκι γιατι βλέπω πως έχει και 274 θερμίδες το ένα... Προσπαθω να χάσω και βάρος, γι' αυτό.απο την στιγμη που θελω να χασω βαρος εγω αυτο το πραγμα δεν θα το πινα

beefmeup
16-03-12, 13:12
απο την στιγμη που θελω να χασω βαρος εγω αυτο το πραγμα δεν θα το πινα

+1.
μην την πατατε απο το μαρκετιγκ,που προσπαθουν πασαρουν ενα σωρο αχρηστα πραγματα,οτι ντεμεκ βοηθανε..

Xefteris
16-03-12, 16:25
+1.
μην την πατατε απο το μαρκετιγκ,που προσπαθουν πασαρουν ενα σωρο αχρηστα πραγματα,οτι ντεμεκ βοηθανε..

Τέσπα, εγώ διάβασα στα αρθρα ότι είναι καλό μετά από την προπόνηση στο καπάκι να πίνουμε γλυκόζη για να πετυχαίνουμε τα γνωστα αναβολικά αποτελέσματα κ.τλ. και το εν λόγω ποτό αυτό έχει, δεν κατάλαβα πως είναι άχρηστο.

rey1989
16-03-12, 16:42
Τέσπα, εγώ διάβασα στα αρθρα ότι είναι καλό μετά από την προπόνηση στο καπάκι να πίνουμε γλυκόζη για να πετυχαίνουμε τα γνωστα αναβολικά αποτελέσματα κ.τλ. και το εν λόγω ποτό αυτό έχει, δεν κατάλαβα πως είναι άχρηστο.

το συγκεκριμένο ειναι full ζάχαρη. Οταν θες να χάσεις βάρος δεν πίνεις ζάχαρη;). simple :green:

Mcstefan7
16-03-12, 16:48
Πάρε μια δεξτρόζη απο το φαρμακείο.Πιο φτηνά θα σου έρθει και με καλύτερα αποτελέσματα!

Gaspari
16-03-12, 16:52
Πάρε μια δεξτρόζη απο το φαρμακείο.Πιο φτηνά θα σου έρθει και με καλύτερα αποτελέσματα!

+1
Απλά μην ξεφύγεις εφόσον θέλεις να χάσεις κιλά όσον αφορά τα γραμμάρια (ποσότητα) που θα βάλεις μετά την προπό. Καλή ποσότητα είναι στα 30-40γρ με πρωτεϊνη κατά προτίμηση μαζί της.

Vasilis77
25-07-14, 19:17
αυτα θεωρουνται ηλεκτρολητες ή ειναι απλα ποτα υδατανθρακων?
εγω χρησιμοποιω powerade k φοβαμε μηπως ειναι σαβουρα τα συστατικα του και μηπως υπαρχει καλυτερη λυση!
εχω ακουσει κ για της εας το iso-drive k σκεφτομαι να το χτυπησω!


ΝΕΡΑΚΙ...ΝΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...ΤΟ POWERADE KAI ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΒΛΑΚΙΕΣ,ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΔΙΨΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ,ΠΑΡΑΜΟΝΟ ΘΕΡΜΙΔΕΣ...

beefmeup
25-07-14, 19:52
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86096&stc=1

peri_ole13
29-07-14, 10:49
και ποιά η διαφορά από τα άλλα ενεργειακά red bull κλπ?