PDA

Επιστροφή στο Forum : NPC αγώνες ατόμων με κινητικές αναπηρίες



Muscleboss
03-04-09, 10:57
Γενικός Νικητής:

http://www.musculardevelopment.com/photos/transferred/20090321_00107_web_PYCZGIICPM.jpg

http://www.musculardevelopment.com/photos/transferred/20090321_02610_web_MDUPCFBFQN.jpg

Μερικοί νικητές κατηγοριών:
http://www.musculardevelopment.com/photos/transferred/20090321_00206_web_LFIXPDEVBA.jpg

http://www.musculardevelopment.com/photos/transferred/20090321_00176_web_WMKNVZAKLZ.jpg

http://www.musculardevelopment.com/photos/transferred/20090321_00046_web_BPGZZICKQT.jpg


respect... γιατί παρόλο το πρόβλημά τους είμαι βέβαιος ότι προσπαθούν πολύ περισσότερο από κάποιους από εμάς...:clap::clap::clap::clap::clap:

ΜΒ

Polyneikos
03-04-09, 11:33
Πολλά μπράβο στα παιδια ,όλοι έχουν δικαιωμα στον αθλητισμο και βεβαιως στο bodybuilding.Mε τετοια παραδείγματα παυουν οι δικαιολογίες για τους υπολοίπους...:clap::clap:

KATERINI 144
03-04-09, 14:23
+1 μπραβο τους, ειναι αξιοι συγχαρητηρίων.:clap:

billys15
03-04-09, 14:25
respect... γιατί παρόλο το πρόβλημά τους είμαι βέβαιος ότι προσπαθούν πολύ περισσότερο από κάποιους από εμάς...:clap::clap::clap::clap::clap:

ΜΒ

Ετσι ειναι...:thumbup::thumbup:

Μπραβο στα παιδια!!!

NASSER
03-04-09, 14:57
Respect :thumbup::thumbup:

Aποτελουν παραδειγματισμο προς ολους μας!

the_big_litho
03-04-09, 15:05
Ποτε δεν σχολιαζω τετοιες φωτογραφιες....

Ποσο φτωχα μπορει να ειναι τα λογια μπροστα σε τετοιες προσπαθειες...

J.P.
03-04-09, 15:30
Συγχαρητήρια!!

Μαρία
03-04-09, 18:22
Τετοιοι αθλητες παραδίδουν μαθήματα δύναμης ψυχής και περνούν και σωστά μηνύματα για το αθλητικο ιδεώδες.Δεν υπάρχει δεν μπορώ αλλα δεν θέλω και οταν θέλεις όλα τα μπορείς!

toumpanosss
03-04-09, 19:43
RESPECT!:bowdown:

Υ.Γ Η πλατη του πρωτου ειναι αεροδρομιο!

ovelix
03-04-09, 19:49
τι να λεμε τωρα :thumbup:

slaine
03-04-09, 22:43
ό,τι και να πούμε είναι λίγο...

Doctorg
03-04-09, 23:05
Πράγματι, ότι και να πεις είναι πολύ λίγο

Exci
03-04-09, 23:14
Πολλα μπραβο!


τι να λεμε τωρα :thumbup:

ό,τι και να πούμε είναι λίγο...

Πράγματι, ότι και να πεις είναι πολύ λίγο
Tι κανετε σεις ρε εμπλουτιζετε την προταση του απο πανω? :green:

peris
04-04-09, 10:30
πραγματικα ειναι αξιοι συγχαρητηριων:bowdown::bowdown::bowdown:

ειναι παραδειγμα προς μιμηση και για υγιεις ανθρωπους που στην πρωτη δυσκολια που συναντουν σε οτι και αν ειναι αυτο και περα απο τη γυμναστικη παραιτουνται κατευθειαν:thumbup::thumbup:

πραγματικα τους αξιζει ενα μεγαλο μπραβο:clap::clap::clap:

Leviathan
04-04-09, 11:15
Σε ενα γυμναστηριο που ημουν μελος ενας απο τους γυμναστες ειχε χασει σχεδον ολοκληρο το κατω ακρο του .Μιλαμε για εναν ανθρωπο 1,95+ εξαιρετικα ανεπτυγμενο..Οχι μονο δουλευε και γυμναζοταν κανονικα(ολοι τον εμπιστευοντουσαν στα περσοναλ που εκανε ) φορωντας το προσθετο μελος αλλα ηταν απο τα πιο ευδιαθετα ατομα στο γυμναστηριο.

"Οταν ακούω ότι η ζωή είναι δύσκολή απαντω: Σε σχέση με τι είναι δύσκολη?"

Spyro D
04-04-09, 11:30
Η δυναμη που εχουν αυτοι οι ανθρωποι στην ψυχη ειναι 100 φορες μεγαλητερη απο τον πιο δυνατο ανθρωπο στον κοσμο........τι να πουμε παρακατω.αθηματα ζωης για ολους μας.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

m3ssias
04-04-09, 14:31
Παλαιότερα είχα την τύχη να κανω προπόνηση μαζί με έναν τέτοιο υπεραθλητή......Το παιδί λεκανε τα πάντα,ήταν ασταμάτητος,το πρωί έκανε Άρση βαρών σε πάγκο,το απογευματάκι έκανε Κολύμβηση,και το βράδυ ερχόταν στο γυμναστήριο.....Είχε πολλές διακρίσεις και ήταν στην Παραολυμπιακή ομάδα στην κολύμβηση,τα τελευταία χρόνια χαθήκαμε γιατί τον πήρε το σωματείο στην θεσσαλονίκη για να προπονείται μαζί με τους άλλους μεγάλους αθλητές....Η αλήθεια είναι οτι μας έλειψε όλους,κι οτι στην προπόνηση μαζί μας πώρωνε τόσο που δεν μπορω να το περιγράψω με λόγια.....Ευχαριστώ τον θεό που κοντά στον Παύλο έμαθα τί θα πει να είσαι Ανθρωπος και Παλλικάρι με Ψυχή

TRIANTAFYLLOU
04-04-09, 17:15
μην σας φαίνετε παράξενο κάποιοι που είχαν αθλητική παιδεία ή ασχολήθηκαν με αθλητισμό όταν πάθουν τέτοιου είδους αναπηρία τότε αναπτύσουν κάποια χαρακτηριστικά που τους κάνουν να βρίσκουν πάλι ενδιαφέροντα στον αθλητισμό και στον πρωταθλητισμό και έτσι δεν νιώθουν οτι υατερούν σε κάτι που εμένα η γνώμη μου είναι πως αυτα τα άτομα υπερτερούν σε ψυχικά αποθέματα.

μπορώ να έχω άποψη γιατί μετα το ατύχημα όταν μου εκοψαν κάθε ελπίδα για να γυμναστώ ξανά η να κατεβω σε αγώνες ,εγω ένοιωθα πως δεν είχα να χάσω τίποτε με το να προσπαθήσω και είχα άτομα που με έβαζαν στον πάγκο η μου έβαζαν τα κιλα , επειδη δεν μπορούσα εγω με πατερίτσες και έκανα προπόνηση και όταν ξεπέρασα το πρόβλημα εν μέρη με το γόνατο γιατι τελείως καλά ποτε δεν έγινε μεσα σε λίγο καιρο επειδή δεν αφεθηκα έφτασα σε αγωνιστική κατασταση.

όλοι λέγαν είσαι τρελός , είναι δύσκολα , θα γίνεις χειρότερα , αλλα εμένα δεν μου φαινόταν καθόλου έτσι, απλά μου άρεσε δεν ένοιωθα άχρηστος και στην τελική δεν είχα και άλλη επιλογή και δεν το θεωρούσα κατόρθωμα αλλα μονόδρομο και δικαιώθηκα

αν όμως ένας δεν έχει παιδεία και δεν έχει μάθει γενικότερα να είναι αγωνιστής στη ζωή τότε μετά απο τέτοιο πρόβλημα θα την βγάζει μπροστα στην τηλεόραση , η στο καφενείο η καφετέρια γιατί θα πεί αυτό είναι δεν μπορώ να κάνω κάτι , με λίγα λόγια παραιτείτε έχει να κάνει αυτό με ποιότητα ανθρώπου.

gndrkavala
19-02-10, 18:54
Παλαιότερα είχα την τύχη να κανω προπόνηση μαζί με έναν τέτοιο υπεραθλητή......Το παιδί λεκανε τα πάντα,ήταν ασταμάτητος,το πρωί έκανε Άρση βαρών σε πάγκο,το απογευματάκι έκανε Κολύμβηση,και το βράδυ ερχόταν στο γυμναστήριο.....Είχε πολλές διακρίσεις και ήταν στην Παραολυμπιακή ομάδα στην κολύμβηση,τα τελευταία χρόνια χαθήκαμε γιατί τον πήρε το σωματείο στην θεσσαλονίκη για να προπονείται μαζί με τους άλλους μεγάλους αθλητές....Η αλήθεια είναι οτι μας έλειψε όλους,κι οτι στην προπόνηση μαζί μας πώρωνε τόσο που δεν μπορω να το περιγράψω με λόγια.....Ευχαριστώ τον θεό που κοντά στον Παύλο έμαθα τί θα πει να είσαι Ανθρωπος και Παλλικάρι με Ψυχή

ενοεις τον παυλο μαμαλο?