PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαιρετε και απο μενα



cobra
03-04-09, 16:35
Με λενε Μανο κ λογω δουλειας νυχτας αλλα κ λογω σπουδων παραλιλλα την ημερα εφτασα απο 81 κιλα στα 103.το υψος μου ειναι 1,86.λογω αυτης της ζωης μου ειναι δυσκολο να τρωω υγειηνα γιατι μενω κ μονος μου.πηρα την αποφαση να αλλαξω ζωη.Πεταξα το τσιγαρο κ πραγματι εχω δει μεγαλη διαφορα.θα ηθελα να μου πειτε πως θα χασω αυτα τα κιλα οσο το δυνατον πιο γρηγορα.Ηδη απο την αλλη εβδομαδα ξεκιναω κ γυμναστηριο.Επισης εχω ακουσει για τους λυποδιαλυτες.Με συμβουλευετε να παρω?αν ναι καμια μαρκα συγκεκριμενη γιατι ειμαι αρχαριος με το θεμα!ευχαριστω πολυ...

NASSER
03-04-09, 16:58
Καλως ηρθες Μανο στο φορουμ.
ΚΑταλαβαινω πως εισαι ακομα στην αναζητηση λυσεων στο προβλημα σου. Εδω θα βρεις ολες τις απαντησεις αμα διαβασεις τα αρθρα του φορουμ.
Στο να χασεις κιλα, δεν θα ελεγα πως υπαρχει γρηγορος τροπος, αλλα ο σωστος τροπος. Μην σκεφτεσαι τις υποτειθεμενες γρηγορες λυσεις οπως ειναι οι λιποδιαλυτες, γιατι και αυτοι για να λειτουργησουν χριαζεται να κανεις σωστη διατροφη.
1ο βημα ειναι να ξεκινησεις το γυμναστηριο, δινοντας εμφαση στην αεροβικη.
2ο βημα να καταστρωσεις προγραμμα διατροφης με μικρα και συχνα γευματα, συμφωνα με καθοδηγηση των αρθρων του φορουμ.
3ο βημα ειναι να προσαρμοσεις ενα προγραμμα γυμναστικης.

Καλη αρχη :welcome:

Polyneikos
03-04-09, 17:01
Κατ΄αρχην καλησπέρα και καλως ήρθες.Σιγουρα αρχικα θα είσαι πελαγωμένος μεσα στο φόρουμ αλλα σιγα σιγα με την εξοικιωση θα εντοπίσεις που θα βρεις αυτα που σε ενδιαφέρουν.Στην περίπτωση σου αρχικα θα με ενδιεφερε αρχικα να μαθω σωστα να γυμναζομαι και να αγαπήσω την δουλεια που γίνεται στο γυμναστηριο,παράλληλα να μαθαινω καποια βασικα tips περι σωστης διατροφης,τα λιποδιαλυτικα θα τα αφηνα για αργότερα.
Ξεκίνα να διαβάσεις τα βασικα στον τομέα της ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=12&id=21&Itemid=54 (http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=12&id=21&Itemid=54),καθώς και της ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ http://www.bodybuilding.gr/bodybuild...d=22&Itemid=57 (http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=13&id=22&Itemid=57) , σίγουρα θα σου δημιουργηθούν καποιες απορίες τις οποίες θα συζητησουμε στις αναλογες ενότητες.Μια συμβουλη που δίνουμε στα νέα μελη είναι να κανουν ένα καλό search στη ήδη υπάρχοντα θεματα και να λυνουμε τις απορίες τους από εκει μεσα.Αν δεν υπάρχει η απορια σου σε ηδη υπάρχων θεμα,ανοιγεις καινούργιο.Καλή διαμονη !!

KATERINI 144
03-04-09, 17:04
φτιαξε πρωτα τη διατροφή σου, θα σου δωσει ενα 59% απο αυτα που ζητάς

μετα φτιάξε την προπόνηση σου, θα σου δωσει αλλο ενα 40% απο αυτά που ζητάς

και αν θελεις και το υπολοιπο 1% παρε και ενα λιποδιαλυτη.


welcome :welcome:

Kaskani Konstantina
03-04-09, 17:14
Καλώς ηρθες Μάνο, τα καλύτερα τα ακουσες απο τον Nasser k Polyneiko.Εγω θα σου πω οτι με υπομονή, θέληση κ φυσικά με την βοήθεια του φόρουμ θα δεις αποτελέσματα!
Οσο για το οτι μένεις μόνος σου, ακόμα καλύτερα θα ετοιμάζεις τα γευματά σου για 2 μέρες κ δεν θα τα μοιράζεσαι με κανέναν :turtle:
Μια απόφαση είναι!! καλή αρχή

Muscleboss
03-04-09, 17:30
ο,τι είπε η κωνσταντίνα.

welcome και από μένα.

ΜΒ

slaine
03-04-09, 18:31
καλώς ήρθες Μάνο! ό,τι σου είπαν τα παιδιά

BRaWNy
03-04-09, 18:47
Welcome on board

the_big_litho
03-04-09, 22:19
Γεια σου Μανο και απο μενα. Την καλυτερη κινηση εκανες με το τσιγαρο και με την αποφαση σου να αλλαξεις καποια πραγματα...

Και εγω οταν εμενα μονος μου σαν φοιτητης στην αρχη δυσκολευομουνα, δουλευα και βραδυ, αλλα μετα ηταν η καλυτερη μου, εκανα οτι ηθελα οπως ακριβως το ηθελα απο θεμα διατροφης και μετα απο καποιο καιρο προσαρμογης τα εκανα ολα αυτοματα....

Καλη συνεχεια:thumbup:

peris
04-04-09, 10:43
καλωσηρθες και απο μενα μανο συμφωνω απολυτα με οσα σου ειπαν τα παιδια για το στοχο που εχεις ακολουθησε τα και πραγματικα θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα:thumbup::welcome:

kyriakos23
04-04-09, 13:07
καλωσορισες

TRIANTAFYLLOU
04-04-09, 17:32
καλώς ήρθες και συμφωνώ με αυτά που σου ανέφεραν τα παιδιά , ξεκίνα λοιπόν προπόνηση και διατροφή και άσε τους λιποδιαλύτες προς το παρόν , απλά διάβασε και ενημερώσου και απο το φόρουμ και η δουλειά θα γίνει σίγουρα:thumbup:

savvvas108
05-04-09, 12:10
γεια χαρα φιλε!

mantus3
05-04-09, 13:19
:welcome::welcome::welcome: