PDA

Επιστροφή στο Forum : American Whey (American Sports Nutrition)



xidakis
18-03-08, 14:49
καλημερα σς ολους! θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για την πρωτεινη που χρεισημοποιω! ειναι η american whey!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=802&d=1238940669 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=802&d=1238940669)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6886&stc=1&d=1259054844

RUHL
18-03-08, 15:06
:smash: :smash: :smash: :smash: :smash: βγαλε το λινκ remove the link where is Gas?χαμος γινεται

:P


ενταξη καλη ειναι αν και ειναι isolate αλλα γιατι εχει τετοιο ποσοστο πρωτεινης ανα 100 γραμ τεσπα στα εχω ξαναπει εσενα παρε μια ΟΝ η ΕΑΣ :twisted:

xidakis
18-03-08, 15:51
τι πολυ ειναι το ποσοστο που εχει στα 100 γρ?


Υψηλής ποιότητας προχωνευμένος ορός γάλακτος, παρασκευασμένος εν ψυχρώ, χωρίς λακτόζη με όλα τα απαραίτητα αμινοξέα συμπεριλαμβανομένων BCAA.
Οι μυς του σώματός μας αποτελούνται πάνω από το 80% από πρωτεΐνη. Αν ο στόχος σας είναι η μυική αύξηση, χρησιμοποιήστε την American Whey. Η διαδικασία φιλτραρίσματος εν ψυχρώ πρωτεΐνης ορού γάλακτος σ'αυτό το προϊόν είναι η πλέον αφομοιώσιμη από το σώμα σας. Αυτό σημαίνει πως το σώμα σας χρησιμοποιεί την American Whey περισσότερο απ'οποιαδήποτε άλλη.
Η American Whey είναι επίσης χαμηλή σε θερμίδες, έχει ευχάριστη γεύση και ανακατεύεται εύκολα σε χυμό, γάλα ή νερό. Επίσης δεν περιέχει λακτόζη και σχεδόν καθόλου αλάτι (ίχνη).

Συστατικά: 100% Cold filtered Whey Isolate, Ion-Exchange Whey, Natural flavours, and natural sweetener, Stevia.

Δοσολογία: Ανακατέψτε 1 μεζούρα(28,33 gr) σε ένα ποτήρι νερό, χυμό, ή γάλα με χαμηλά λιπαρά. Πάρτε 1 δόση το πρωΐ, 1 δόση μετά την προπόνησή σας και 1 δόση πριν κοιμηθείτε.

Συσκευασία:1360 gr

Γεύσεις: Σοκολάτα, Βανίλια, Ροδάκινο

Διατροφικά στοιχεία ανά δόση(28,33gr)
Θερμίδες 104
Πρωτεΐνες 20 gr
Υδατάνθρακες 6 gr
Λίπος 0 gr

RUHL
18-03-08, 16:21
oχι μικρο αυτο λεω κανονικα επρεπε να εχει παραπανω μεσα

Gasturb
18-03-08, 19:34
Διατροφικά στοιχεία ανά δόση(28,33gr)
Θερμίδες 104
Πρωτεΐνες 20 gr
Υδατάνθρακες 6 gr
Λίπος 0 gr

Παραπάνω υδατάνθρακες κ λίγότερη πρωτεϊνη έχει.

Γενικά ένα μέτριο προϊον.

xidakis
18-03-08, 19:45
φιλε gastub τι μου προτινεις?

αυτη ποσ σας φαινεται?

Το ISO-TECH 94TM είναι ένα νέο προϊόν ειδικής διατροφής υψηλής περιεκτικότητας σε πρωτεΐνη από την ALL STARS.
Το ISO-TECH 94TM περιέχει πρωτεΐνη μόνο από απομονωμένο ορό γάλακτος, την καλύτερη διαθέσιμη πηγή πρωτεΐνης ορού γάλακτος.
Αυτή η πηγή πρωτεΐνης είναι υψηλής βιολογικής αξίας και περιέχει όλα τα απαραίτητα κλάσματα όπως 'Αλφα Λακταλμπουμίνη, Βήτα Λακτογλομπουλίνη, Γλυκομακροπεπτίδια και Ανοσογλομπουλίνες.
Ακόμη, περιέχει λιγότερο από 1% λίπος και υδατάνθρακες και σχεδόν καθόλου λακτόζη.
Το ISO-TECH 94TM είναι απαραίτητο για κάθε απαιτητικό αθλητή και για όποιον ακολουθεί μια προσεγμένη διατροφή.

Συσκευασία: 750 gr

Γεύσεις: Σοκολάτα, Βανίλια

Συστατικά: ISO-TECHTM 95% (cross-flow-microfiltered whey protein isolate, instantised), thickener: xanthan guma and guar gum, flavour, sweetener: acesulfame potassium, vitamin blend(vitamin C, nicotinamide, vitamin E, calcium-d-pantothenate, Vitamins B6, Β2, Β1, Β12, biotin) colour: beta carotene.

Δοσολογία: Προσθέστε 2 μεζούρες (30gr) σε 300ml νερό ή άπαχο γάλα και ανακατέψτε καλά. Πάρτε 1-3 τέτοιες δόσεις ημερησίως(το πρωί, κατά τη διάρκεια της ημέρας και πριν κοιμηθείτε), ανάλογα με το σωματικό σας βάρος και τις προπονητικές και διατροφικές σας ανάγκες.Τις μέρες που γυμνάζεστε πάρτε οπωσδήποτε 1 δόση αμέσως μετά τη προπόνησή σας

Διατροφική αξία στα 100g / ανά δόση(σε νερό)
Ενεργειακή αξία 1461 kj (349 kcal)/ 438 kj (105 kcal)
Πρωτεΐνη 86 g / 25,8 g
Υδατάνθρακες <1 g / <1 g
Λίπος <1 g / <1 g

RUHL
18-03-08, 20:03
Aντε επειδη δεν κανει να λεμε ξενα μαγαζια οταν ανοιξη ο muscleboss το δικο του θα αγωρασεις μια ΕΑΣ η μια ΟΝ :green:

perastikos
18-03-08, 22:39
Πως και πως το περιμένουμε ......Πάντως όπως είπαν και τα παιδιά προτίμησε κάτι σε ΟΝ ή ΕΑΣ και καλύτερα απο εξωτερικό γιατί απο Ελλάδα σου πιάνουν το **** κανονικά :smash: :smash:

savvvas108
05-04-09, 16:23
Θα ηθελα μια γνωμη για την AMERICAN WHEY της AMERICAN SPORTS NUTRITION λογο του οτι ειμαι στην αναζητιση καλης-οικονομικης πρωτεινης.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=802&d=1238940669 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=802&d=1238940669)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6886&stc=1&d=1259054844




Συστατικά: 100% Cold filtered Whey Isolate, Ion-Exchange Whey, Natural flavours, and natural sweetener, Stevia.



Συσκευασία:1360 gr

Γεύσεις: Σοκολάτα, Βανίλια

Διατροφικά στοιχεία ανά δόση(28,33gr)
Θερμίδες 104
Πρωτεΐνες 20 gr
Υδατάνθρακες 6 gr
Λίπος 0 gr

slaine
05-04-09, 17:00
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=485

φτιάξ'το όπως πρέπει για να πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις

Polyneikos
05-04-09, 17:14
Η γνωμη μου είναι πως αν σε καλύπτει η τιμή που την βρήκες μπορείς να την επιλέξεις...Καλή αναλογία,γνωστη εταιρία (για τα αμερικανικα δεδομένα,εδω δεν την προτιμαει ο πολύς ο κόσμος),γενικα καλή επιλογη...

slaine
05-04-09, 17:22
1)λέει whey αλλά έχει μόνο whey μέσα?
2)τι υδατάθρακες έχει?

δεν την έχω δοκιμάσει. πάνω κάτω όλες ίδιες είναι, η γεύση αλλάζει. αν είναι οκ από φράγκα δοκίμασε τη και κάνε μας κι ένα ριβιού.

mantus3
05-04-09, 18:41
καλη φαινετε αν κ ο υδατανθρακας της μου φαινετε αρκετος για να μην εχει καθολου λιπαρα... αν απο τιμη ειναι οκ, δεν χανεις κατι να την δωκιμασεις...

xidakis
05-04-09, 19:29
40 ευροπουλα εχει!! βρε ουστ!!! (για την whey παει
)

savvvas108
05-04-09, 20:22
sorry guys που δεν εβαλα φωτο αλλα βλεπω οτι διορθοθικε.βασικα επειδη εδω μεσα υπαρχει εμπειρια γιαυτο κ θα ηθελα μια συμβουλη για το τι να κοιταξω.

NASSER
05-04-09, 23:52
Σαβα μια χαρα πρωτεινη ειναι. Μπορεις να την εμπειστευεσαι. Και οπως ειπε και ο Polyneikos στην Αμερικη ειναι αρκετα γνωστη και αυτο δεν ειναι τυχαιο!

vagg
06-04-09, 02:20
και εχω ακουσει καλα λογια για τη γευση βανιλλια

xidakis
06-04-09, 11:26
ειναι πολυ καλη.. την εχω δοκιμασει πολλες φορες παλαιοτερα ... ολεσ οι γευσεις αξιζουν..ομως για 1 κιλο 40 ευρο ειναι παρα πολλα!!

savvvas108
06-04-09, 14:50
βασικα ειναι 1360γρ..δεν ξερω αν ειναι το καταληλλο τοπικ αλλα θα ηταν ευκολο να μου προτεινετε μια καλουτσικια με χαμιλη τιμη?

vagg
07-04-09, 00:52
βασικα η bulk eιναι φτηνη εταιρια που βρισκεις ελλαδα

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1646

δες εδω

aggelos-serres
23-11-09, 19:59
σημερα δοκιμασα την american....

συσκευασια 2250 (5lib) me 68 ευρωπουλα...

η γευση της μου εκατσε καλα (επειδη δοκιμασα αλλη μια φορα... ιδια ηταν). διαλυθηκε αμέσως και δεν αφησε κατακαθι καθολου. Σε κρυο νερό.

και δεν με επιασε στομαχι καθολου.... ΔΕΝ εχει λακτοζη.

myomax
13-03-10, 15:15
ΠΑΙΔΙΑ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ WHEY 100% COLD ISOLATE EINAI KAI H ETAIRIA PISTEYW H KALYTERH

asteris78
20-08-10, 22:28
ΠΑΙΔΙΑ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ WHEY 100% COLD ISOLATE EINAI KAI H ETAIRIA PISTEYW H KALYTERH


http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/2009/ucm171458.htm


FDA NEWS RELEASE

For Immediate Release: July 10, 2009

Update: On March 16, 2010, in the District of New Jersey, Chief Judge Garrett E. Brown, Jr. entered a consent decree of permanent injunction in this case. Quality Formulation Laboratories, Inc., American Sports Nutrition, Inc., and Sports Nutrition International, LLC, and an executive in the companies, Mohamed S. Desoky, are now prohibited from manufacturing, preparing, packing, labeling and distributing any food product unless and until they have taken measures approved by the FDA to correct insanitary conditions and control allergens at the facility. They are further required to review all of their product labeling to make sure it conforms to the labeling requirements. The firm may not resume operations until it receives permission from the FDA.

Media Inquiries: Siobhan DeLancey, 301-796-4668, siobhan.delancey@fda.hhs.gov
Consumer Inquiries: 888-INFO-FDA
FDA Takes Enforcement Action Against Three New Jersey Dietary Supplement and Protein Powder Manufacturers
Companies failed to declare allergens in products and correct filthy conditions

The U.S. Department of Justice, on behalf of the U.S. Food and Drug Administration, has filed a complaint for permanent injunction against Quality Formulation Laboratories, Inc., American Sports Nutrition Inc., Sports Nutrition International LLC and Mohamed S. Desoky, who oversees operations at all three companies.

The companies, located in Paterson, N.J., manufacture dietary supplements and protein powders and distribute them throughout the United States. The companies also export powder mixes and dietary supplements for sale by private label customers.

The government's complaint, filed July 1, 2009 in the U.S. District Court of New Jersey, alleges that the companies have failed to follow current Good Manufacturing Practice (GMP) by manufacturing and storing food under filthy conditions and in conditions that may cause major food allergens to enter into products not intended to contain them.

The complaint also alleges that the companies failed to disclose major food allergens on the product labels and have other labeling problems.

During a recent inspection, FDA investigators found that several of the companies’ products contained milk ingredients that were not declared on the product labels. In addition, the company failed to clean processing equipment between batches and control allergens in the facility.

FDA investigators also discovered live and dead rodents and rodent urine, feces and gnaw holes on bags of product.

In three inspections, FDA investigators noted deviations from GMP standards. The companies promised to make corrections, but they failed to do so. The complaint requests a court order to stop the companies and its officer from manufacturing and distributing the products until needed corrections are made.

“This company has consistently failed to correct filthy conditions in their plants and to make sure that allergens are appropriately declared on the labels, despite frequent warnings to do so,” said Michael Chappell, the FDA’s acting associate commissioner for regulatory affairs. “The FDA will not tolerate companies that fail to provide adequate safeguards.”

Consumers with allergies to milk ingredients who have used these products and are experiencing any symptoms should contact their health care professional.

Consumers can report problems with FDA-regulated products to their district office consumer complaint coordinator

Polyneikos
20-08-10, 23:13
Companies failed to declare allergens in products and correct filthy conditions


FDA investigators also discovered live and dead rodents and rodent urine, feces and gnaw holes on bags of product

Not good.

sogoku
21-08-10, 00:54
Γευση την εχω πιο ψηλα και απο φουσζιον της γκασπαρι.Απιστευτη καλυτερη απο χεμο.Φαινεται και ποιοτικη αλλα πανακριβη

beefmeup
21-08-10, 01:12
Γευση την εχω πιο ψηλα και απο φουσζιον της γκασπαρι.Απιστευτη καλυτερη απο χεμο.Φαινεται και ποιοτικη αλλα πανακριβη

απο ποιοτητα,αλλο πραμα.

sogoku
21-08-10, 01:41
απο ποιοτητα,αλλο πραμα.


beefmeup εχει μηδενικο λιπος νομιζω η πολυ λιγο.Καλο αυτο?Εχεις δοκιμασει και δε σου αρεσε?.Πραγματικα την πηγα και σε 2 φιλαρακια μου και δεν ετρωγαν επιτηδες στερεο γευμα για να την πινουν με γαλα αφουν ειχαν παθει πλακα.Γευστικα εκφερω γνωμη αλλα γιατι ειναι τοσο ακριβη?

jGod
21-08-10, 01:43
φιλε μου διαβασε λιγο αναλυτικα τα παραπανω ποστ..εκτος αν δεν ξερεις αγγλικα τοτε παω πασο!

sogoku
21-08-10, 01:49
οχι δεν ξερω Αγγλικα οχι τοσο καλα τουλαχιστον για να βγαλω ενα τετοιο κειμενο αλλα καταλαβα μαλλον οτι βρηκαν μαλακιες μεσα ε?

Για αυτο με πηγε πισω 3 μυικα κιλα?

Devil Randime
21-08-10, 03:48
Μονο σκ@@ά δεν εχει μέσα αυτή!!! Χαχαχα!!! Αφου δε βρηκαν και το κεφάλι του Highlander μεσα πάλι καλά :P :P
Χαχαχαχα! Ε ρε τους Αμερικανους θα μας τρελανουν... :green:

Devil Randime
21-08-10, 04:04
οχι δεν ξερω Αγγλικα οχι τοσο καλα τουλαχιστον για να βγαλω ενα τετοιο κειμενο αλλα καταλαβα μαλλον οτι βρηκαν μαλακιες μεσα ε?

Για αυτο με πηγε πισω 3 μυικα κιλα?

Καλα να λες που δεν εβγαλες καμια ουρα να σε κυνηγαει καμια γατα!!

FDA investigators also discovered live and dead rodents and rodent urine, feces and gnaw holes on bags of product =(σε ελευθερη μεταφραση) =

Επίσης οι ερευνητες της FDA ανακάλυψαν ζωντανά και νεκρά τρωκτικά και ούρα τρωκτικών, περιττώματα και 'ροκανισμένες' τρύπες σε συσκευασίες του προϊόντος.