PDA

Επιστροφή στο Forum : το ταξιδι μου



ste
08-04-09, 03:41
Αυγουστος 2007 τραγικη κατασταση απειρα ξενυχτια ποτα και η χειροτερη δυνατη διατροφη..
ξεκινησα απο εδω

http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/Untitled-2.jpg

1.72 98 κιλα...

Πηρα αποφαση να κανω μια ριζικη αλλαγη

μαιος 2008 μετα απο εντατικη διαιτα αεροβικη 78 κιλα

πολυ λιπος ακομα

http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC04984.jpg

Αρχιζω συστηματικη γυμναστικη σπιτι

σεπτεμβριος 2008

http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC06117.jpg

Το λιπος εχει φυγει ειμαι στα χαμηλοτερα μου κιλα 63 αλλα χωρις ιχνος μυ..
χαρουμενος που καταφερα να ξεφορτωθω επιτελους τα λαθη τοσων χρονων αθλιας ζωης ξεκιναω απο το 0 να παρω σωστο ογκο.


οκτωβριος 2008

http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC06294.jpg

στεγνος απο λιπος αρχιζω να χτιζω εμφανιζονται κοιλιακοι πραγμα που με παροτρυνει να συνεχισω.. 63 κιλα ακομα .

ιανουαριος 2009

http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC06487.jpg

65 κιλα εχοντας αρχισει να παιρνω ογκο στηθος χερια κοιλιακους, το αναμνηστικο απο τα παλια χρονια εχει μεινει ακομα,, αναφερομαι στο πλαδαρο σημειο στην κοιλια το οποιο δεν λεει να φυγει.

απριλιος 2009

http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC06961.jpg
http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/SP_A0099.jpg

εδω και συνεχιζω συστηματικα χωρις συμπληρωματα με διατροφη που εχω σχεδιασει μονος μου και γυμναστικη σπιτι με τον απαραιτητο εξοπλισμο ειμαι 65-66 κιλα αυτη την περιοδο και στοχευω για 67 μεχρι το καλοκαιρι.

οποιαδηποτε σχολια δεκτα, θετικα η αρνητικα.. ασχολουμαι 1 χρονο με τον χωρο οποτε οι γνωσεις μου περιοριζονται σε 5 βασικα πραγματα..

Σημειωση πως ο στοχος μου δεν ειναι να φτιαξω ΒΒ σωμα αλλα αθλητικο λογο του οτι ασχολουμαι με διαφορα αθληματα, αρα δεν εχω τον ογκο ως κυριο γνωμονα.

Polyneikos
08-04-09, 08:28
Φίλε μου συγχαρητηρια και πάλι,έχεις προσπαθησει πάρα πολύ και εχεις εισπράξει τα αποτελεσματα.Αυτη την στιγμη είσαι ετοιμος να φερεις το σωμα σου ακριβώς εκει που θελεις,η γνωμη μου είναι να αρχίσεις να παίζεις δυνατα για να βαλεις μυς πανω σου και με καταλληλη διατροφη να έχεις ένα γραμμωμενο,fitness σωμα.Για τον υπερβολικο όγκο μην φοβηθεις γιατί θελει ειδική προσπάθεια και διατροφη για να φτασεις έκει,αυτό που εννοω είναι ότι αν δεν το επιδιωξεις δεν θα σου προκύψει.Καλό έλεγχο των θερμιδων που λαμβανεις και κυριως από τις πηγες που τις παίρνεις,έξυπνη προπόνηση και ξεκινα αν θες με καποια βασικα συμπληρωματα για να υποστηριζεις την προπόνηση σου και την αναρρωση των μυών σου.:clap::clap::clap:

ovelix
08-04-09, 09:48
μπραβο ρε μαγκα αλλος ανθρωπος εγινες φανταζομαι πολλοι δεν θα σε αναγνωριζουνε :thumbup:καλη συνεχεια και παλι μπραβο:clap:

Doctorg
08-04-09, 10:40
Μπράβο σου :thumbup:

NASSER
08-04-09, 12:06
Μπραβο σου! Πολυ καλη βελτιωση!
Ακου και την συμβουλη του Polyneikos πιο πανω^

:clap::clap::clap:

napstor
08-04-09, 12:43
πολυ μεγαλη η διαφορα στο σωμα σου.εκανες κατι καλο γι'αυτο:thumbup:
θα ηθελα να κανω και μια παρατηρηση.μηπως εχεις λιγο γυναικομαστια ή ειναι ιδεα μου.αν θες ψαξ'το

ste
08-04-09, 13:23
πολυ μεγαλη η διαφορα στο σωμα σου.εκανες κατι καλο γι'αυτο:thumbup:
θα ηθελα να κανω και μια παρατηρηση.μηπως εχεις λιγο γυναικομαστια ή ειναι ιδεα μου.αν θες ψαξ'το


οταν ημουν πολλα κιλα πρεπει να ειχα αλλα τωρα δεν βλεπω κατι περιεργο σχετικα με το στηθος.. το μονο περιεργο που εχω παρατηρισει ειναι διαφορα μεταξυ δεξιου κ αριστερου στηθους. αλλα φανταζομαι πως ειναι επειδη ειχε ξεχειλωσει το δερμα μου 1 χρονο πριν..

Polyneikε πολυ ευστοχες οι παρατηρησεις σου, συνεχιζω με προγραμα ανα μυικη ομαδα 6 φορες την εβδομαδα και διατροφη αυστηρη στην ποιοτητα αλλα ελαστικη στις ποσοτητες..

Εχω και μια απορια,, το ενθυμιο απο την προηγουμενη ζωη, αυτο το κοματακι λιπους χαμηλα την κοιλια υπαρχει περιπτωση να φυγει ποτε? γιατι πραγματικα μου εχει βγαλει την πιστη....

Polyneikos
08-04-09, 13:34
Bεβαιως και φεύγει το κατω μέρος της κοιλιας,απλά είναι το τελευταιο που υποχωρεί ,είναι το πιο δύσκολο κομμάτι και είναι θέμα α)πολύ καλής διατροφης και β)προπόνησης των κοιλιακών, με πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα στο α.

KATERINI 144
08-04-09, 14:22
μπραβο φιλε,

εγω θα ελεγα πανε στα 70 κιλα και θα εισαι οκ,
αλλα δε γινεται να εισαι και γραμμωμενος παραλληλα,
ανεβα σταδιακα πανω απο τα 70 κιλα (75 περιπου), θα βάλεις και καποιο λιπος μαζι με τους μυες,
μετα με μια καλη διατροφη και προπόνηση μπορεις να πεσεις στα 70 να εχεις καποιους σεβαστους μυες πανω σου και να εισαι και αρκετα γραμωμενος.

BRaWNy
08-04-09, 16:11
Το λίπος στο μερος της κοιλιας, αλλά και γενικότερα χαμηλά, είναι συνήθως ένδειξη ανεβασμένης κορτιζόλης, ειδικά όταν δεν είναι κανείς γενικά λιπαρός.
Οπότε θα έλεγα ότι ίσως θα πρέπει να ξανασκεφτείς το θέμα της προπόνησης 6 φορες την εβδομάδα για αυτόν τον λόγο, αλλά και για τον λόγο του ότι θες να αυξησεις την μάζα σου και την μυικότητά σου, για το επιπεδό σου.

Έκανες μεγάλη διαφορά, αλλά ίσως αν το έκανες με άλλο τρόπο να ήταν καλύτερα, γιατι τωρα κατέβηκες αρκετά σε κιλά και παρόλα αυτά φαίνεσαι άτονος.
Το λέω αυτό και απο την άποψη ότι, ένας μικρός σε ηλικία δεν πρέπει να κάνει και πολύ αυστηρά κάποια πράγματα, διότι στρεσσάρει πολύ τις ορμόνες του, τις οποίες χρειάζεται πιό πολύ για ανάπτυξη.

Απόψεις που ασπάζομαι

ste
08-04-09, 17:56
Το λίπος στο μερος της κοιλιας, αλλά και γενικότερα χαμηλά, είναι συνήθως ένδειξη ανεβασμένης κορτιζόλης, ειδικά όταν δεν είναι κανείς γενικά λιπαρός.
Οπότε θα έλεγα ότι ίσως θα πρέπει να ξανασκεφτείς το θέμα της προπόνησης 6 φορες την εβδομάδα για αυτόν τον λόγο, αλλά και για τον λόγο του ότι θες να αυξησεις την μάζα σου και την μυικότητά σου, για το επιπεδό σου.

Έκανες μεγάλη διαφορά, αλλά ίσως αν το έκανες με άλλο τρόπο να ήταν καλύτερα, γιατι τωρα κατέβηκες αρκετά σε κιλά και παρόλα αυτά φαίνεσαι άτονος.
Το λέω αυτό και απο την άποψη ότι, ένας μικρός σε ηλικία δεν πρέπει να κάνει και πολύ αυστηρά κάποια πράγματα, διότι στρεσσάρει πολύ τις ορμόνες του, τις οποίες χρειάζεται πιό πολύ για ανάπτυξη.

Απόψεις που ασπάζομαι


τι εννοεις ακριβως λεγοντας ανεβασμενη κορτιζολη?
Η γνωμη σου ειναι να απομονωσω εντελως μυικες μοναδες με μια μερα προπονησης την εβδομαδα με λιγοτερες επαναληψεις και παραπανω ενταση?

Και με τον ορο ατονος τι εννοεις?

Ο τροπος με τον οποιο εχασα κιλα δεν ηταν οντως καλος γιατι κατεστρεψα μαζι με λιπος κ οτι μυ ειχα , αν ειχα.. Πλεον η διατροφη μου ειναι πολυ εμπλουτισμενη σε καλα λιπαρα και πρωτεινες απο πολλες διαφορετικες πηγες.. οσο αυτο ειναι δυνατον.

Σχετικα με συμπληρωματα σκεφτομαι να αρχισω να παιρνω σοβαρα καποια 50αρα προτεινη με αρκετο υδατανθρακα για να με βοηθησει λιγο να ανεβω κιλα..

Απλα το προβλημα μου ειναι πως αμα εχεις ιδρωσει να χασεις κιλα για να φτασεις σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο ειναι πολυ δυσκολο να τα ξαναπαρεις.. ψυχολογικα πιο πολυ.. δεν ειναι μονο σωματικο το θεμα.

Muscleboss
08-04-09, 18:05
συγχαρητήρια και εύχομαι να συνεχίσεις τον αθλητικό τροπο ζώης:thumbup:

ΜΒ

Kaskani Konstantina
08-04-09, 19:02
Μπράβοοοοοοοοοοο!!!! Ste αξίζεις πολλά συγχαρητήρια.
Εκνευρίζομαι αφάνταστα με αυτούς που λένε δεν μπορώ, θέλω να λένε την αλήθεια < δεν θελω> π.χ ο μπαμπάς μου εχει κανει μια κοιλια τουρμπο!! κ τον βαραω με μπουνιές στην κοιλια!!
Είσαι τέλειος, εχεις καταφέρει να πιασεις αυτο που καποιοι θεωρουν ακατορθωτο!!
Τα υπολοιπα απο δω κ περα θα είναι απλα για σενα
Τώρα εδω που εφτασες να είσαι τόσο στεγνός, μπορείς να παίξεις με το σώμα σου
Καλή διατροφή, προπόνηση, κ μεις είμαστε κοντά σου να σε βοηθήσουμε σε οτι χρειαστεις

BRaWNy
08-04-09, 19:05
τι εννοεις ακριβως λεγοντας ανεβασμενη κορτιζολη?
Εννοώ ανεβασμένα επίπεδα κορτιζόλης (καταβολική ορμόνη) στον οργανισμό, απο το πολύ το στρες κλπ


Και με τον ορο ατονος τι εννοεις?Ότι δεν έχεις μυικό τόνο.


Η γνωμη σου ειναι να απομονωσω εντελως μυικες μοναδες με μια μερα προπονησης την εβδομαδα με λιγοτερες επαναληψεις και παραπανω ενταση?
Η δική μου γνώμη για το επίπεδό σου είναι, ότι θα πρέπει πρωτα να χτίσεις σωστές βασεις, που περιλαμβάνουν αυξηση δύναμης, βελτίωση ικανότητας νευρικού συστήματος για προπονήσεις, να μάθεις καλά την τεχνική στις ασκήσεις, και πολλά άλλα, ωστε να μπορεις να χρησιμοποιείς σωστά και την ένταση υπέρ σου, και συνεπώς να αποδίδουν καλύτερα και οι ασκήσεις που θα κάνεις.
Στη φάση που είσαι, δεν χρειάζεσαι πολλές ασκήσεις για κάθε μυική ομάδα, χρειάζεσαι μόνο βασικές και πολυαρθρικές, και φυσικά δεν χρειάζεσαι (δεν είσαι έτοιμος) για να απομωνόνεις μυικές ομάδες, αλλά θα πρέπει να δουλεύεις με ασκήσεις που χρησιμοποιούν περισσότερες ομάδες και συνεργιστικά.
Για να αυξησεις δυναμη και μάζα, θα πρέπει πρωτα να μάθεις να κινούνται συνεργαστικά οι ομάδες μεσω μιας "αλυσίδας" αν με πιάνεις (δυστυχως δεν μπορω να το εξηγησω καλύτερα γραπτως), αλλά και πιό αποτελεσματικά τα motor units σου, αλλιως δεν θα μπορει να αποδίδουν τα μεγιστα οι μυες σου, ωστε να δεχονται και κατάλληλο ερέθισμα.
Το να κάνεις μια ομάδα την ημέρα, σημαίνει ότι θα έχεις και πολλές ασκήσεις "περιττές" για σενα μεσα στο πλάνο για την κάθε ομάδα, ασε που αυξάνεις γενικά το στρες στον οργανισμό σου απο την καθημερινή προπόνηση.
Αν έχεις και πολλά σετ, ακόμη χειρότερα.

Τεσπα, όπως αισθάνεσαι κάνε.

Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες πανω σε προπόνηση και διατροφή, κανε search στο φορουμ σε ανάλογες ενότητες και τόπικς.
Κι αν θες περισσότερες λεπτομέρειες απο μενα πάνω σε προπόνηση κλπ, κάνοντας tag search, πατωντας το Βrawnys tips, θα σου βγάλει τα τόπικς όπου έχω ποσταρει σχετικά, για να μην επαναλαμβανόμαστε συνεχως σε κάποια πράγματα.

TRIANTAFYLLOU
08-04-09, 21:21
μπραβο σου τα λογια είναι περιτα απλα έχασες σε μυικό τόνο όπως ήταν αναμενόμενο επειδη ο στόχος ήταν να καθαρίσεις , δεν έγινε και τίποτε το οτι έκανες καποια λαθακια δεν είναι μη αναστρέψιμα , ούτε ήσουν ιδήμων να πω γιατι το εκανες ,απο δώ και πέρα γυμνασου τροφοδότησε τον οργανισμό σου με θρεπτικα συστατικά μάζεψε γνωσεις απο το φόρουμ και εκεί να δείς πανηγύρι , θα αλλάζεις εβδδομαδα με εβδομαδα .

και να ξέρεις κάτι κάνε την ζωή σου ευκολη κάνε πραγματα απλά για να τα κάνεις σε διάρκεια και να μην σου φύγει ποτε η όρεξη , τα δύσκολα και περίπλοκα είναι για αγωνιστικές καταστάσεις όταν φαμε την ψυχή μας για να φτιάξουμε κατι απλο και αποδεκτο είναι δωρο άδωρο που λέμε.

έτσι όπως είσαι φόρτωσε προπόνηση με βασικές ασκήσεις καλή διατροφή και λόγω ηλικίας θα γίνεις πολύ καλός , γιατί πάντα όταν χάνεις απότομα ακόμη και το δέρμα δεν προλαβαίνει να επανελθει και δείχνεις μια χαλάρωση αλλα αν φορτώσεις τούς μυς θα δείξεις πιο τονισμένος και με καλύτερη ποιότητα , το πρώτο βήμα το έκανες , προχώρα σταθερα και μάθε ροτώντας και διαβάζοντας.

ste
09-04-09, 02:48
Ευχαριστω για την ιδιαιτερα κατατοπιστικη αναλυση BRaWNy, στρωνομαι στην μελετη..

Και παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια..

KATERINI 144 αυτο θα ηταν το ιδανικο να φτασω στα 70 και να τα στρωσω χανοντας.. απλα πιστεψε με επειδη ακομα μ εχουν μεινει εικονες απο +35 κιλα πριν δεν μου παει η καρδια να ξαναβαλω λιπος και να το ξανακαψω , προτιμω να βαλω αργα αργα μυικο ογκο με την βοηθεια μιας καλη προτεινης και καλης διατροφης, και ασ παρει κ 2 χρονια να βαλω 3-4 κιλα ...

Επειδη ειμαι καινουριος στο φορουμ, που μπορω να αναλυσω το προγραμα γυμναστικης μου ωστε να σχολιασετε?

toumpanosss
09-04-09, 05:38
Μπραβο φιλε πολυ καλος!
Ειμαι σιγουρος οτι αμα αρχισεις γυμναστηριο αντι για τις ασκισεις που κανεις τωρα σπιτι, σε ενα χρονο θα εισαι κομματια!

BRaWNy
09-04-09, 08:35
Επειδη ειμαι καινουριος στο φορουμ, που μπορω να αναλυσω το προγραμα γυμναστικης μου ωστε να σχολιασετε?Σε μια απο τις παρακάτω ενότητες:

http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=36
http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=31

jemstone
09-04-09, 08:50
Πολλά μπράβο σου αξίζουν:thumbup::thumbup:…. Θα συμφωνήσω με τη Κωνσταντίνα δεν υπαρχή το δεν μπορώ αλλά γα αυτούς που δεν είναι σαν εσένα να προσπαθήσουν για κάτι καλύτερο η λέξη που τους αρμόζει είναι το δεν θέλω...

alextg
09-04-09, 12:40
συγχαρητήρια και εύχομαι να συνεχίσεις τον αθλητικό τροπο ζώης:thumbup:

ΜΒ

+1 :thumbup: Εκανες φοβερη δουλεια ... μπραβο

thegravijia
09-04-09, 13:07
ΩΡΑΙΟΣ...
και μην παρεις 50αρα πρωτεινη - εχουν ζαχαρες μεσα - παρε μια καθαρη..!:clap:

ste
09-04-09, 14:08
ΩΡΑΙΟΣ...
και μην παρεις 50αρα πρωτεινη - εχουν ζαχαρες μεσα - παρε μια καθαρη..!:clap:

Μαλιστα.. παιζει ενα μαγαζι με συμπληρωματα στην αγια παρασκευη στην πανω πλατεια , το ξερει κανεις να μου δωσει feedback..?

asdf
09-04-09, 19:03
Φοβερος man, εκανες ουσιαστικη αλλαγη και φαινεται... Φροντισε απο το Σεπτεμβεη να βαλεις μαζα ομως :toast:

Exci
10-04-09, 18:54
http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC06961.jpg


Ωραιος! Τα μπυρονια πανω στο ψυγειο ελπιζω να ειναι αναμνηστικα :green:

Eimai_fetes
11-04-09, 11:42
Τι να πω ρε φιλαρακι...

Συγχαρητηρια...πρωτη φορα βλεπω φωτογραφιες καθε μηνα, κ ΤΟΣΟ πολυ αλλαγμενες....
το σεπτεμπβριο του 2008 εισαι οκ, κ τον Οκτωμβρη καθαρος κ στεγνος....
Μακαρι να μπορουσα κ γω να το πετυχω αυτο μιας κ εγω εχω περισσοτερους μυς σε πλατη, στηθος, χερια αλλα εκεινο το μαμημενο λιπος στην κοιλια δεν λεει να εξαφανιστει...φετος ομως ανεβασα ψηλα τον πηχη....
μετα της 19 απριλιου, θα γινει χαμος.... !!!!!!!!!!!

tezaman
11-04-09, 13:31
Συγχαρητήρια αρχηγέ μου, η γνώση είναι το πάν γιαυτό στρώσου και διάβαζε το φόρουμ ;)

No Cash
11-04-09, 15:25
ΤΡΕΛΗ αλλαγη σε μικρο χρονικο διαστημα!!!

συνεχισε με τον ιδιο ζηλο κ συνεπεια και θα αλλαξει ολη η ψυχοσυνθεση σου!! :weights:

_kwstas_
14-04-09, 16:04
ρε φιλε τι να πω??μονο μπραβο??? αλαγη 180 μοιρων συγνωμη αλλα στην πρωτη φωτο εισαι χαλι μαυρο.... συγνωμη αλλα ετσι το αντιλιφθικα οταν σε ειδα... τωρα πραγματικα δεν εχεις να ζηλεψεις τιποτα απο κανεναν... εχω περασει και εγω απο το σταδιο να εχω παραπανισια κιλα και ξερω ποσο δυσκολο ειναι απο παρα πολλες αποψεις... ακομα και στο σεξ..
αυτο που εχεις να το διατηρισεις και σιγα σιγα να το χτιζεις με οσους περισσοτερους μυς μπορεις.. αργα και προοδευτικα... το πρωτο σου τωρα συμπληρομα σου προτινω να ειναι μια whey protein..

NewBuilder
15-04-09, 12:13
ΡΕΣΠΕΚΤ! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

ste
15-04-09, 17:19
ρε φιλε τι να πω??μονο μπραβο??? αλαγη 180 μοιρων συγνωμη αλλα στην πρωτη φωτο εισαι χαλι μαυρο.... συγνωμη αλλα ετσι το αντιλιφθικα οταν σε ειδα... τωρα πραγματικα δεν εχεις να ζηλεψεις τιποτα απο κανεναν... εχω περασει και εγω απο το σταδιο να εχω παραπανισια κιλα και ξερω ποσο δυσκολο ειναι απο παρα πολλες αποψεις... ακομα και στο σεξ..
αυτο που εχεις να το διατηρισεις και σιγα σιγα να το χτιζεις με οσους περισσοτερους μυς μπορεις.. αργα και προοδευτικα... το πρωτο σου τωρα συμπληρομα σου προτινω να ειναι μια whey protein..



Kωστακη χαλι μαυρο ειναι λιγο , αμορφη μαζα θα ηταν πιο κατατοπιστικο...
Δεν υπαρχει χειροτερο απο το να νιωθεις τον εαυτο σου σε τετοια παρακμη.. η κυρια δυσκολια ειναι ψυχολογικη κ οχι τοσο σωματικη..

Ακολουθισα την συμβουλη που δωσατε οι περισοτεροι πηρα δοκιμαστικα 10 φακελακια της mutlipower τα οποια ειναι 70-30 με μια μικρη δοση κρεατινης σε καθε φακελακι.. για να δοκιμασω να δω τι γινεται κ αν εχω καμια παρενεργεια κ βλεπω στην πορεια για κουβα.. το ξερω πως εχει κ λιγη ζαχαρη η συγκεκριμενη αλλα απο γευση ειναι απιστευτη κ με τοσο προσεκτικη διατροφη που κανω αυτο ειναι το λιγοτερο.. ειχα να φαω οτιδιποτε γλυκο (εξαιρω το μελι) απο τοτε που αρχισα την αλλαγη μου.. κ τρωω χωρις cheat day κοινως ποτε σουβλακια πιτσες κ σαβουρα.

ste
03-02-10, 04:54
Kαλησπερα κ παλι.. 10 μηνες μετα ειπα να επιστρεψω με την συνεχεια των αποτελεσματων, ενω εχω πεσει λιγο απο αποψη προπονησης πιστευω πως υπαρχει μεγαλη αλλαγη μεσα σε αυτους τους μηνες.. παραθετω φωτογραφιες. σχετικα προσφατες.

Η διατροφη μου εχει σταθεροποιηθει αρκετα, τονιζω το οτι δεν κανω καποιο συγκεκριμενο προγραμα ογκου/γραμωσης απλα τους χειμερινους μηνες μειωνω την αεροβικη σε 1 φορα την εβδομαδα τρεξιματος με βαρος στα ποδια, προπονηση 3-4 φορες την εβδομαδα, και χωρις συμπληρωματα στην προκειμενη φαση. Αν και κατα καιρους περασαν διαφορες πρωτεινες απο τα χερια μου, που δεν βρηκα καποιο λογο να συνεχισω.

υψος προφανως κ δεν εχω ψηλώσει, 1.72 ακομα 65-66 κιλα , παιζω πανω κατω αυτους τους μηνες , χρειαζομαι αρκετη δουλεια χερια ακομα, ειναι μικρα και το ξερω αλλα δεν βιαζομαι.

Το μονο που σκεφτομαι απο αποψη συμπληρωματος ειναι να ξαναπαρω το riped fuel της twinlab γιατι μου εχει λειψει η τσιτα του. απλα φοβαμαι πως θα μεινω μισος.

Παραθετω 2 προσφατες φωτογραφιες, ειναι τραβηγμενες 2-1-2010 καθε σχολιο καλοδεχουμενο. Θελω σκληρη κριτικη.



http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC00697.jpg
http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC00747.jpg

-beba-
03-02-10, 10:54
Συγχαρητήρια. Θεαματική αλλαγή από τον Αύγουστο του 07 εως σήμερα. Η γνώμη μου είναι ότι χρειάζεσαι όγκο. Σίγουρα δεν είμαι ειδική ούτε ο κατάλληλος κριτής. αυτή όμως είναι η άποψή μου. Συγχαρητήρια.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

masistas
03-02-10, 12:24
H δύναμη της θέλησης είναι το παν τελικά. Μπράβο σου φίλε! :clap:
Μείνε προσηλωμένος στο στόχο σου, σταθεροποίησε το εξαιρετικό αποτέλεσμα που πέτυχες και προχώρησε με μικρά και σταθερά βήματα.

Δεν είμαι ο κατάλληλος να σε κρίνω, αυτό που προτείνω γενικά είναι στην προπόνησή σου να μην παραμελείς καμιά μυική ομάδα (πχ. πόδια)... ;)

Αν ο στόχος σου είναι να "μεγαλώσεις" ;) και σκέφτεσαι να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα θα σου πρότεινα μεταπροπονητικά να παίρνεις μια καθαρή WHEY μαζί με δεξτρόζη (γλυκόζη) ή μέλι αν προτιμάς.

Και πάλι μπράβο για τη μεταμόρφωση! Keep up the good work!!! :thumbup:

Muscleboss
03-02-10, 13:00
Αρκετά καλή αλλαγή! :thumbup:


Θελω σκληρη κριτικη.

Αφού ομως ζητάς σκληρή κριτική, θα πώ ότι θα μπορούσες μέσα σε 10 μήνες να κάνεις ακόμα περισσότερα πράγματα. Ίσως δε σου το επιτρέπει ο χρόνος και το πρόγραμμά σου. Αλλά μπορείς περισσότερο.

Και δείξε μας και το υπόλοιπο μισό του σώματος σου ;)

ΜΒ :toast:

ste
03-02-10, 14:30
muscleboss θα βγαλω σημερα το απογευμα φωτο για να δεις. Πιστευω πως με καποιο συμπληρωμα μεσα σε αυτους τους 10 μηνες θα ειχα μεγαλυτερη διαφορα, απλα οπως εχω ξαναπει δεν εχω ως στοχο ΒΒ ογκο αλλα εντελως αθλητικο στησιμο.

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια, Μασιστα μαλλον θα ακολουθησω την συμβουλη σου.

Α και παιδια κρινετε με με γνωμονα πως οτι εχω κανει το εχω κανει σπιτι με βασικο εξοπλισμο, γυμναστηριο δεν εχω πατησει στην ζωη μ :P

(αν κ θα ηταν καλη επενδυση σιγα σιγα)

Haris Pilton
03-02-10, 14:58
Συγχαριτιρια! τον στοχο σου τον εχεις πετυχει! :thumbup:

Αλλα θα συμφωνησω με τον μπος!Μετα απο τοσο καιρο θα μπορουσες να ειχες μεγαλυτερη προοδο.




Επίσης οι σκιες ειναι υπερβολικα πολλες και ο φωτισμος εσκεμενα τετοιος,σε συνδιασμο με την σταση του σωματος.
Με ενα φλας δεν θα φαινοταν τιποτα.

Το λεω αυτο,γιατι με αναλογο φωτισμο εχω φτιαξει σε φιλο μου σιξ πακ απο το πουθενα,και με λιγο φοτοσοπ,πλαγιους και δικεφαλα. :toast:

ste
03-02-10, 16:38
Καλα Χαρη δικιο εχεις απλα αμα εχεις ξεκινησει απο τα σκ@τα και σου εχει βγει η πιστη 2 χρονια για να γινεις απο αμορφη μαζα ναι αρχισεις να μοιαζεις με ανθρωπο χρειαζεσαι λιγο το ψυχολογικο boost που παιρνεις με φωτογραφιες με καθετο φωτισμο κτλπα.. απο εκει κ περα φοτοσοπ δεν εχουν οι συγκεκριμενες φωτο, απλα το διευκρινιζω.

Απλα δεν ξερω αν το εχετε νιωσει, απλα ειχα την αναγκη να ελατωσω λιγο ενταση γιατι μετα απο καποιο σημειο ενιωθα μια συνεχη κοπωση χωρις λογο..

Haris Pilton
03-02-10, 17:36
Ναι ρε συ ste,δεν σου κανω καμια επιθεση,απλα εγω πλεον(επηδη ασχολουμαι πολυ και με φοτογραφια) αν δεν εχει φλας ο αλλος δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως βρισκεται(σταδιο προοδου με λεπτομερια) :green:

Εχεις κανει τεραστια προοδο και θα σε συμβουλευα να αρχισεις αμεσως και γυμναστιριο,καθως εχτισες τις υποδομες,δεν νομιζω να εχεις μονο το απλως αθλουμενο σωμα σαν στοχο,ολοι βαζουμε τον πυχη ολο και πιο ψηλα! :green:

Annih
03-02-10, 22:24
Τεράστια αλλαγή.. Αξίζεις πολλά συγχαρητήρια.. πο πο τι μπορεί να κάνει ο άνθρωπος..

Άλλο πρόσωπο έγινες.. Μπράβο ρε φίλε


Keep training.
Stay BIG :weights:

jGod
05-02-10, 02:02
τι αλλο να πω παρα τα συγχαρητηρια μου!πλεον εχεις και πιο δυνατο μυαλο αλλα και πιο δυνατο κορμι και γενικοτερα εμφανιση!μπραβο σου!:clap:

savage
05-02-10, 02:05
1000 μπραβο για την αλλαγη σου.και εισαι ακομα καλυτερος σε σχεση με πριν 6 μηνες.απο την στιγμη που γυμναζεσαι στο σπιτι,δυσκολα μπορεις να κανεις πολλα παραπανω,αλλα δεν πειραζει.το πιο σημαντικο κομματι τηε δουλειας εγινε.:toast::thumbup:

ste
28-06-10, 13:45
παραθετω καινουριες φωτο..
και επειδη σχολιασατε το θεμα του φωτισμου θα βαλω διαφορες που δεν ειναι στημενες με περιεργο φωτισμο για να υπαρχει μια πιο σφαιρικη αποψη..

http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC02155.jpg
http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC02154.jpg
http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC02148.jpg
http://i715.photobucket.com/albums/ww159/apla0/DSC02147.jpg

gmalamos
28-06-10, 14:07
bravoo πολυ καλος....:clap::clap:

Mitsen
28-06-10, 14:23
Αυτά τα threads, από την πρόοδο των μελών είναι τα αγαπημένα μου όπως έγραψα και σε ένα topic της bebas.

Αρχηγέ μου συγχαρητήρια, εμφανή η αλλαγή σου! :clap:
Άλλος άνθρωπος, συνέχισε έτσι και νάσαι σίγουρος ότι οι κόποι σου θα ανταμειφτούνε! Το να λες περιμένω αυστηρή κριτική σημαίνει ότι δεν την φοβάσαι γιατί πάλεψες σκληρά για την πρόοδο σου!:thumbup:

Δεν νομίζω να έχεις γυναικομαστία όπως αναφέρθηκε ποιο πάνω. Πιστεύω νάναi η χαλαρότητα του δέρματος από τα κιλά που ήσουν το οποιο θα έρθει σε καλύτερα επίπεδα με την πάροδο του χρόνου. Αυξάνοντας την μυϊκή σου ομάδα και μένοντας σε χαμηλά ποσοστά λίπους δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα δείχνεις ακόμα καλύτερος!

Ελπίζω όλα αυτά τα bravo να σου δώσουν περισσότερο ζήλο για τους στόχους σου. Προσωπικά πιστεύω από τις καλύτερες προόδους μελών!
Bravo σου!:clap:

ste
28-06-10, 14:24
παραπομπη στο θεμα που μιλαει για διατροφη για να δειτε τον προβληματισμο μου
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=200013#post200013

ste
28-06-10, 14:25
ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια, τωρα που καλοκαιριασε και βρηκα και παρεα για γυμναστηριο στο deree θα αφησω να σκονιστουν λιγο τα οργανα μου για να λιωσω λιγο πιο δυνατα μιας και εχω την επιλογη :weights:

gmalamos
28-06-10, 15:00
keep going..

-beba-
28-06-10, 15:40
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

silk
28-06-10, 23:04
αλλαξε το προσωπο σου!
πολυ καλος.η πλαδαροτητα φιλε ειναι δυσκολο να την κανει.
το μονο που μπορεις τεζαρε τουσ κοιλιακους.αν περνουν ευκολα καλως εχει.
αλλα ουτε αλοιφες που εχω βαλει κανουν δουλεια τιποτα.
και διαδρομος διατροφη για το συγκεκριμενο δεν κανουν παλι τιποτα.με μερικα μυηκα κιλακια θα στρωσει και αυτο:Ρ

PMalamas
29-06-10, 01:26
συγχαρητήρια και εύχομαι να συνεχίσεις ετσι!!!

ste
30-06-10, 09:18
αλλαξε το προσωπο σου!
πολυ καλος.η πλαδαροτητα φιλε ειναι δυσκολο να την κανει.
το μονο που μπορεις τεζαρε τουσ κοιλιακους.αν περνουν ευκολα καλως εχει.
αλλα ουτε αλοιφες που εχω βαλει κανουν δουλεια τιποτα.
και διαδρομος διατροφη για το συγκεκριμενο δεν κανουν παλι τιποτα.με μερικα μυηκα κιλακια θα στρωσει και αυτο:Ρ

εννοεις το κατω κατω σημειο του σιξ πακ που ουσιαστικα κρυβεται απο το πλαδαρο δερμα σωστα? Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με ξενερωνει αυτο, γιατι βλεπω ατομα που απλα δν ηταν ποτε χοντρα στην ζωη τους και ειναι κοματια με 5 λεπτα κοιλιακων την εβδομαδα κ απο την αλλη καθομαι εγω και κανω κοιλιακους με 20 κιλα μπας και γινει δουλεια και τζιφος.. Ελπιζω με τον καιρο να στρωσει ..

silk
30-06-10, 15:54
εννοεις το κατω κατω σημειο του σιξ πακ που ουσιαστικα κρυβεται απο το πλαδαρο δερμα σωστα? Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με ξενερωνει αυτο, γιατι βλεπω ατομα που απλα δν ηταν ποτε χοντρα στην ζωη τους και ειναι κοματια με 5 λεπτα κοιλιακων την εβδομαδα κ απο την αλλη καθομαι εγω και κανω κοιλιακους με 20 κιλα μπας και γινει δουλεια και τζιφος.. Ελπιζω με τον καιρο να στρωσει ..

τα ιδια κανουμε.ναι και γω τ εχω αυτο και το θεμα ειναι πως πιο παλια το ειχα χασει,μαζι με αυτο ομως και οτι μυες ειχα.
πρεπει να πεσω πολυ σε κιλα γ ν φυγει και δεν ξαναβαζω τον οργανισμο μου σε αυτη την διαδικασια.μενα ειναι σχετικα πεταχτοι οι κοιλιακοι ισως γιατι παντα τουσ προπονουσα λιγες επαν. πολλα κιλα.
το εχω αυτο στο κατω μερος αλλα οι κοιλιακοι ειναι ακομα πιο πεταχτοι.φετος θα δοκιμασω για χειμωνα το αλλο μιας και θα ειμαι στρατο,να κατσω λιγα κιλα και ν δουλευω πολυ πανω σε αυτα.να κατσω ας πουμε το πολυ 72 και να δουλευεω σε αυτα.οχι να παω 85-86 οπως περσι και ετρεχα να μαζεψω τα ασημαζευτα.