PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαυση Λιπους για 1μηνα και μετα όγκο.Τι προτεινετε



Xorxhs
15-11-06, 21:10
Καλησπερα σας,
Σκεφτομαι να ξαναξεκινησω γυμανστηριο μετα απο παυση 4μηνων λόγω στρατου (πηγαινα για λιγο πριν το στρατο για μισο χρονο).
Ειμαι 1.87 και 92 κιλα με καπως μετρια κοιλια και θα ηθελα τον πρωτο καιρο τον 1ο μηνα να ασχοληθω πρωτα με την καυση λιπους και ιδιαιτερα στην περιοχη της κοιλιας και μετεπειτα σε προγραμμα αυξησης όγκου.Εχω ηδη παραγγείλει καποια συμπληρωματα (πρωτεινη ΟΝ WHEY Gold Standard,πολυβιταμινη On Opti-men,protein bars EAS MYoplex και καθαρη κρεατινη της ΕΑS).
1)Στην περιοδο καυσης λιπους ποια απο τα συμπληρωματα που ανεφερα να καταναλωνω?
2)Μπορειτε να μου προτεινετε το πιο αποδοτικο κατα τη γνωμη σας προγραμμα γυμναστικής για καύση λίπους?

Eυχαριστω

billys15
15-11-06, 21:46
νομιζω οτι καλα θα ηταν να τα παιρνεις ολα.αξιζουν.αμεση επιδραση σε καυση λιπους δεν εχουν,δεν ειναι κατι σαν τα animal cuts ας πουμε,αλλα εχουν εμμεση,δλδ με το μεγαλωμα των μυων θα εχεις μειωση του λιπους

r1ddl3r
15-11-06, 22:03
Λιπος καις με την διατροφη καταρχας. Αν δεν κανεις σωστη διατροφη δενκανεις τιποτα.

Απο συμπληρώματα θα σου πρότεινα πολυβιταμίνη και πρωτεϊνη μετα το γυμναστηριο. Και μην θέτεις χρονικα ορια. Το οριο ειναι ο καθρεφτης. Οταν ικανποιηθεις με την εικονα εκει, προχωράς στον επόμενο στόχο.

r1ddl3r

Xorxhs
15-11-06, 22:26
δεν επιλεγω την κρεατινη για να μην εχω κατακρατηση υγρων στην κοιλια με αποτελεσμα να φαινεται πρησμενη.Οσο για καποιο προγραμμα γυμναστικης τι προτεινετε για καυση λιπους?

Gasturb
16-11-06, 00:38
Για κάψιμο λίπους Xorxhs 3 φορές την εβδομάδα τρέξιμο κοντα στους 145 παλμούς το λέπτο για μία ώρα κ πριν το πρωινό - μόνο έτσι θα δεις τα πιο γρήγορα αποτελέσματα αλλα μην περιμένεις θαύματα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.

billys15
17-11-06, 12:36
οντως δεν θα δεις τρελα αποτελεσματα σε 1 μηνα.κανε για κανα 3μηνο η και παραπανω cutting και μετα πανε για ογκο