PDA

Επιστροφή στο Forum : Phosphagen ή phosphagen HP



GymLover
16-11-06, 07:15
Παιδιά ποια λέτε να πάρω?

Εγώ χρησημοποιούσα μια phospagen την οποία την έχω εγώ 1 χρόνο αλλά είναι σίγουρα παλιά μου την χάρισαν και μένα όπως και σε ένα άλλο παιδί στο φορουμ που διάβασα.. Δεν γράφει ημερομηνία ούτε η δικιά μου και κάποιος του είπε οτι παίζει να έχασε την δραστηκότητα της η κρεατίνη! Είναι η παλιά συσκευασία! Πέρσι που την πήρα για 5 μήνες (ανάμεσα παύση για ένα μήνα) δεν είδα διαφορά εγώ...! Έχω ακόμα βέβαια τα 3/4 του κουτιού αλλά αμα είναι να μην κάνει τίποτα τι να την κάνω...!


Οπότε ας πάρω καινούργια ε?
Να πάρω την HP ή την απλή? Καλύτερη δουλειά κάνει η HP ε?

muaythaispirit
18-11-06, 23:31
γενικα να προτιμας ξεχωριστα προιοντα και οχι συνδιασμους που υποσχονται θαυματα!
ουσιαστικα η φορμουλα που λες ειναι η απλη κρεατινη σε συνδιασμο με υδατανθρακες για καλυτερη αποροφηση!θα σε συμφερε πολυ καλυτερα να παρεις την απλη και εξτρα τους υδατανθρακες ( δες αρθρο μεταπροπονιτικης διατροφης) δεξτροζη και μαλτο η εστω απο την διατροφη σου!
γενικα απευφεγε φορμουλες περνε το καθε τι ξεχωριστα!
η κρεατινη που λες ουτε σε εμενα ειχε δουλεψει παντως αλλα εφοσον την εχεις παρτην εφοσον δεις πρωτα οτι δεν εχει ληξει

Sourlas
19-11-06, 00:10
Προσωπικά αυτές οι φόρμουλες με γεμίζανε νερά και μάλιστα πολλά. Ίσως είναι στο σώμα μου, ίσως κάτι άλλο, πάντως θα συμβούλευα μακριά. Προτίμα πιο "καθαρές" λύσεις. Βάλε 5γρ κρεατίνης μετά την προπόνησή σου με δεξτρόζη (η ποσότητα ανάλογα το σωματικό σου βάρος) και άν θες βάλε και 1γρ Βιτ-C.Είναι προτιμώτερο αυτό παρά οι πολλά υποσχόμενες φόρμουλες. Ρίξε μια ματια και στο άρθρο του MuscleBoss περι μεταπροπονητικής Διατροφής.

ajax
19-11-06, 16:30
καλη επιλογη ως προς την εταιρια αλλα προτιμησε καποια καθαρη.τωρα επειδη εχει υδατανθρακες να πληρωσεις 30 ευρο παραπανω δεν λεει απο την στιγμη που υδατανθρακα βρισκεις απο το φαρμακειο με 4.5 ευρο το κιλο.η σκετη phoshagen νομιζω οτι ειναι απη φωσφοροκρεατινη (διορθωστε με αν κανω λαθος)προτιμησε αυτην.

muaythaispirit
21-11-06, 02:40
ελα ρε iron mike!