PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγιστη απώλεια λίπους μέσα σε 8 εβδομάδες..



blackgym
14-04-09, 18:28
Εχω κανει ποστ ενα ανολογο θεμα αλλα δεν μπορω να το βρω..τελοσπαντων..


μετα απο περιοδο 2 μηνες στον ογκο ανεβικα 6 κιλα..τωρα ειμαι σε 2 εβδομαδα διετας για γραμμωση και θελω να δειτε την διατροφη μου αν μπορω να χασω το μεγιστο ποσοστο λιπους σε 6-7 εβδομαδες ακομα..

πρωινο
50γρ quaker
me 500 ml 2% γαλα
πρωτεινη 40 γραμμ

προγευμα
ενα ξηνομιλο
30 γραμ πρωτεινη

μεσημεριανο
τονος με λαχανικα στα 30γρμα πρωτειν
πρ1 πατατα βραστη
και ενα κριτικο ολικης αλεσεως παξιμαδι

πριν τιν προπονηση
ενα ξυνομηλο

μετα την προπονηση
42,5 γραμμ δεχτροχη9
42,5 γραμμ μαλτροδρεχτροζη (ακομα )
εχω για μια εβδομαδα μετα τηα φυγει και αυτο

45 γραμμ πρωτεινη

βραδυνο
ομελατα 2 κροκουσ 7 ασπραδια και μια πατατα βραστη

πριν το υπνο
πρωτεινη σε γαλα η γιαουρτι 2%

θελω συμβουλες για την μεγιστη απωλεια λιπουσ

δυστηχως λογο δουλειας δεν μπορω να κανω αεροβια και πεζω προγραμμα 12αρες καθε μυικη ομαδα ξεχωριστα κατθε μερα ..δηλ στηθος ποδια πλατη και κλπ
5 φορες τιν εβδομαδα

θα ξεκινησω και κατι λιποδιλυτες μετα απο 2 εβδομαδες..

ευχαριστω και περιμενω..το καλοκαιρι φτανει..

the_big_litho
14-04-09, 21:35
Στο πρωινο ισως να ναι καλυτερα με νερο αντι για γαλα

Στο μεσημεριανο γιατι δεν βαζεις πχ κοτοπουλο/γαλοπουλα που εχει και 40γρ πρωτεινη μαζι με καστανο ρυζι ή μαυρα μακαρονια με πρασινη σαλατα?

Στο βραδυνο παλι ενα μεγαλο κομματι κοτοπουλο ή ψαρι με μια μετρια πατατα οπως γραφεις με μια πρασινη σαλατα

Βαζε και στις σαλατες 2 κουταλια ελαιολαδο

thegravijia
14-04-09, 22:16
κανε το πρωι αεροβιο πριν πας δουλεια

RUHL
14-04-09, 22:32
μετα απο περιοδο 2 μηνες στον ογκο ανεβικα 6 κιλα..τωρα ειμαι σε 2 εβδομαδα διετας για γραμμωση και θελω να δειτε την διατροφη μου αν μπορω να χασω το μεγιστο ποσοστο λιπους σε 6-7 εβδομαδες ακομα..Τι κυκλο με αναβολικα θα κανεις?



ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΙΠΟΥΣ ΣΕ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=69236#post69236)
αν παντως αυτο ηταν ερωτηση θα απαντουσα κετο :turtle:


για την διατροφη δεν μπορω να πω τιποτα νουμερα δεν βλεπω διπλα πολυ απλα

Muscleboss
15-04-09, 00:23
μείωσε τα φρούτα, ανέβασε την πρωτείνη σου, και μείωσε και τους μεταπροπονητικούς υδατάνθρακες.

ΜΒ

RAMBO
15-04-09, 11:35
πολυ φρουτο ρε παιδακι μου.πωσ το τρωσ αυτο το μηλο?και κατι αλλοτο πρωι που εγραψσε για την βρωμη με γαλα και σου ειπαν με νερο καλυτερα.αυτη η λασπη κ με το γαλα δυσκολα τρωγεται με το νερο πωσ το τρωτε σκετη μ****α πρεπει να ειναι..

blackgym
15-04-09, 11:47
πολυ φρουτο ρε παιδακι μου.πωσ το τρωσ αυτο το μηλο?και κατι αλλοτο πρωι που εγραψσε για την βρωμη με γαλα και σου ειπαν με νερο καλυτερα.αυτη η λασπη κ με το γαλα δυσκολα τρωγεται με το νερο πωσ το τρωτε σκετη μ****α πρεπει να ειναι..


αν τα βαλεις ολα μαζι σto blender τρωγετε..οσο αφορα για το γαλα ειναι αρχη μου να πινω απο μικρο παιδακι που λεμε..αυτο δεν κοβεται

οσο για τα μηλα δεν βρισκω κατι στο προγευμα κακο πιστευω στο κατω κατω δουλευω εκεινη την ωρα!η δουλεια μου δεν ειναι σε γραφειο!

και οχι δεν θα κανω κυκλο με αναβολικα ..μονο δεχτροχη bcca και λιποδυαλιτη αν χρειαστει..

εννοειται οτι τροω και κοτοπολου και μπακαλιαρο και μοσχαρι..αλλα αυτη την εβδομαδα δεν τροω κρεας.

να κοψω την μαλτοδεχτρινη η και την δεχτροζη..?

απλα την εχω ακομα γιατι ειμαι στην αρχη της διετας , σιγα σιγα κοβω τον υδαταθρανκα ..θελω να χασω 3-4 κιλα οχι παραπανω τωρα ειμαι 85.. τωρα με τα νουμερα θα κατσω να τα υπολογισω και θα τα κανω ποστ επακριβως τα ποσοστα υδαταθρανκα πρωτεινης και λιπους

οσο αφορα την αεροβια .χρειαζεται να κανεις ? μπορω να κανω μια φορα την εβδομαδα ξεχωριστα απο την προπονηση ..μου ειπαν στον γυμναστηριο να μην κανω μετα την προπονηση γιατι καις τους μυες?αληθευει? ειχα σκοπο να κανω 3 φορες την εβδομαδα απο 30 λεπτα μετα την προπονηση!

RUHL
15-04-09, 14:04
Αν ειναι 3-4 κιλα ενταξη αλλα ειδες τα σημεια που σημειωσα επειδη πηρες 6 κιλα στην αναπτυξη μαζας τελος παντων αναλογως με τους στοχους του καθενος


απλα την εχω ακομα γιατι ειμαι στην αρχη της διετας , σιγα σιγα κοβω τον υδαταθρανκα ..θελω να χασω 3-4 κιλα οχι παραπανω τωρα ειμαι 85.. τωρα με τα νουμερα θα κατσω να τα υπολογισω και θα τα κανω ποστ επακριβως τα ποσοστα υδαταθρανκα πρωτεινης και λιπους
Χωρις αυτο πολυ απλα δεν γηνετε να κανεις διετα στην τυχη γιατι για να χασεις πρεπει να εχεις ελοιμα να βαζεις λιγοτερες απο οσες καις τοτε χανεις αλλιως σε καμια περιπτωση δεν χανεις βαρος

Υπολογησε και απο εκει και περα δηνοντε ποιο καλες συμβουλες οχι στην τυχη α μειωσε στο πρωινο στο μετα προπονετικο πριν τον υπνο αυξησε εκεινα κτλ αν δεν δημιουργησεις ελειμα δεν χανεις.
Αν ειναι πολυ μεγαλο το ελοιμα θα χασεις και μαζα αν ειναι πολυ λιγο μπορει να χανεις 100γραμ την εβδομαδα θα σου αρεσε?
μετρα την βασηκη σου διετα που εκανες πριν στον ογκο οχι την νεα(επειδη δεν ξερω ποια ιεναι αυτη πανω) με αυτη που δεν εχανες ουτε εβαζες κιλα και απο εκει και περα βγαζε 10-15% τον θερμιδων για να χανεις 0,5-1 κιλο ανα εβδομαδα
χωρις να κολαει ο μεταβολισμος

διαβασε τα στικυ αν ξερεις αγγλικα θα σε βοηθησουν αρκετα ειδικα του layne northon
Οπως και το στικυ της αεροβιας στην στο αλλο υποφορουμ για λιπος που ειναι

για την αεροβια επισης διαβασε αυτα και θα βγαλεις συμπερασμα
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?p=291998011&posted=1#post291998011

παντως χωρις λογο μην την χωνεις μεσα δεν εχει κατι που καιει αυτοματα λιπος μονο που ανεβενεις για 1 λεπτο πανω
βαλτην μεσα σε αυτο το ελοιμα
πχ 10% ελοιμα για 3000 θερμιδες ειναι -300 θερμιδες ανα μερα η 5 αεροβιες την εβδομαδα απο 40-45 λεπτα μετριας εντασης που καινε 400 θερμιδες
και τα 2 ειναι 10% ελοιμα

μπορεις να τα συνδιασεις μησο ελοιμα απο αεροβια μησο απο φαγητο η 80-20 η 70-30 οπως θελεις

καλη τυχη

blackgym
15-04-09, 17:33
anyway thanks για το ποστ σου , θα υπολογισω τα νουμερα και θα τα βαλω ..σημερα εβγαλα απο τιν διετα τιν μαλτοδρεχτρινη και ενα φρουτο και το quaker το πρωι το αντικατεστισα με ενα ξυνομηλο

και προγευμα σκετο ροφημα πρωτεινης


τωρα για βραδυ αργα σκεφτομαι σκετη πρωτεινη και τιποτα καροτα αν σε περιπτωση που πειναω η ενα γιαουρτι ..συμφωνα με αυτα θα βγαλω τα νουμερα

blackgym
15-04-09, 18:38
ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΘΕΡΜΙΔΩΝ

εκατσα και τα υπολογισα ολα στην παραπανω διατροφη

εχω αφαιρεσει το γαλα το βραδυ και εχω αφησει ενα γιαουρτι και εχω αφαιρεσει και τιν μαλτοδρεχτρινη

εχουμε και λεμε

πρωτεινες συνολικες 286*4=1144
λιπη = 45*9 = 405
υδαταθρανκας 225*4 =900

συνολα 2450 θερμιδες

συμφωνα με τους τυπους στο κεφαλαιο διατροφη με βγαζει στις 2900 θερμιδες συντηρησης αρα 2450 πιστευω οτι ειναι καλα.

αν εχετε να μου προτινετε κατι ..σκεφτομαι να κανω 2 βδομαδες αυτη την διατροφη και μετα να αφαιρεσω το γαλα το πρωι και ενα ξυνομηλο το οποιο τθα κατεβενουν τα νουμερα ως εξης

2150 θερμιδες


ποσα γραμμαρια θα χανω τιν εβδομαδα με τηνν πρωτη διατροφη δηλ στους 2450 θερμιδες
και ποσα στην δευτηρη 2150

εχω αρκετα καλο μεταβολισμο ιδρωνω ευκολα εως πολυ και συχνα τουαλετα

εμενα ο στοχος μου ειναι 78 κιλα και ζυγυστικα σημερα 83,200 το πρωι
αυτα με ενδιαφερουν να τα χασω σε 7 εβδομαδες.

RUHL
15-04-09, 19:39
Γραψε ακριβως τις ποσοτητες που τρως(για να το λεω δεν τα γραφεις πανω πχ ξινομηλα γιαουρτικακτλ ποσο?) θελω να δω κατι



συμφωνα με τους τυπους στο κεφαλαιο διατροφη με βγαζει στις 2900 θερμιδες συντηρησης αρα 2450 πιστευω οτι ειναι καλα.
για τους εντελως αρχαριους ειναι αυτοι οι τυποι στον πραγματικο κοσμο αλαζουν αυτα


εμενα ο στοχος μου ειναι 78 κιλα και ζυγυστικα σημερα 83,200 το πρωι
αυτα με ενδιαφερουν να τα χασω σε 7 εβδομαδες.
θα χασεις μαζα απλα η δεν θα πετυχεις τα κιλα που θελεις στπ μικρο χρονικο διαστημα

blackgym
15-04-09, 21:01
λοιπον εχουμε και λεμε

50γραμ quaker 35 γραμ υδαταθρανκα 5 γραμ πρωτεινη 3 γραμμαρια λιιπη
whey protein 50gram

2% γαλα 500μλ γαλα
16,5 PROTEINH
23,5 υδαταθρανκες
7,5 LIPARα

προγευμα
1 μετριο ξυνομηλο 120 γραμ 22 υδαταθρανκες

γευμα
φιλετο κοτοπουλο 300γραμμ η τονο κονσερβα σε νερο 140γραμ περιπου 70-100 γραμ πρωτεινη
2 ντοματες
100γραμμ μαυρο ψωμι
μανιταρια
1 κουταλια ελαιολαδο 22 γραμ λιπη
1 μετρια πατατα 150 γραμ 22 γραμ υδαταθρανκα

πριν την προπονηση οχι παντα
ενα μετριο ξυνομηλο 22 γραμμ υδαταθρανκα

μετα την προπονηση
δεχτροζη 45 γραμμ
πρωτεινη 45 γραμμ

βραδυνο
το ιδιο με το μεσημεριανο αλλα χωρις ελαιολαδο και χωρις ψωμι

τελευταιο γευμα
40 γραμ πρωτεινη
ενα γιαουρτι 2%

πως τα παω καλα?

RUHL
15-04-09, 22:43
H χαρα της λιπογενεσης εισαι και δεν μετρας καθολου καλα κοιτα τι εβγαλα εγω πηρα ως μετρηση τα 300 γραμ φιλετο γιατι δεν ειναι το ιδιο 300 φιλετο η 150 τονο α ναι και 2 το πολυ κονσερβες επιτρεποντε την εβδομαδα.
1 κουταλια λαδι =15 γραμ (φαντασου με 15 μου βγηκαν +1000) αν και αναλογως την κουταλια τεσπα


42,5 γραμμ μαλτροδρεχτροζη (ακομα )+ αυτο επειδη δεν το βγαλες ακομα οσο ξερω

Πολλα λαθη τι να σου πω το λιπος σου ειναι χαλια το χωνεις σε γευματα με τεραστειο υδατανθρακα dairy fat+carb=body fat
τεραστεια γευματα πολυ ινσουλινη και ναι 1000 θερμιδες πανω απο οσο μετρησες εσυ

Γαμησστα πολυ δουλεια θελει και βαριεμε κιολας επειδη δεν ειναι για μενα η καποιον που ξερω
παλι θα λες @@ αλλα πηγαινε διαβασε την προταση μου διατροφη για ογκο κοιτα πως τα εχω μοιρασμενα τα σημεια που θελουν φτιαξιμο ειναι τα εξης το λιπος να παει απο 15 που το εχεις(Low testo) στο 20-30% χαμηλωμα κατα πολυ την πρωτεινη(υπερβολικα τρως 4+ανα κιλο) και τον υδατανθρακα και χαμηλα
τα λιπη τα satura ,ψηλα τα mono ναι τα ωμεγα σου απλα δεν υπαρχουν
κοψε στη μεση τα 2 μεγαλα γευματα σου και κανε +2 γευματα(αν ντρεπεσε το ταπερακι στην δουλεια ναι... προβλημα σου)
(γενικα δες το πλανο τα εχω μοιρασει πολυ καλα μπορει να ειναι ογκου αλλα αν το εφαρμοσης εσυ θα γραμωσης τετια φαση)
Τωρα αν το πλανο σου ειναι στην τυχη και το εφτιαξες σημερα που δεν ειχες τι να κανεις και δεν το ακολουθουσες για καιρο πριν οταν επερνες μαζα τσαμπα μηλαμε εδω περα


Αυτες οι δουλιες δεν γηνοντε τελευταια στηγμη η πανω στον δρομο καθως κανεις διετα ετσι η αποτυχανεις(μεγαλυτερο ποσοστο) η περνεις πολυ κακα αποτελεσματα εφοσον δεν σε αναλαβει καποιος και πας μονος
Αυτα γηνοντε μηνες πριν το κανεις προγραμτησμος κτλ κτλ

Αυτα απο μενα ξεσκησου στο διαβασμα μονο ετσι θα τα βγαλεις περα ΜΟΝΟΣ







Συνολα
Πρωτεινη 353,08
Υδατανθρακας 356,805
Ινες 32,335
Λιπος 63,69
Monounsaturated 23,18
Polyunsaturated 10,6
Saturated 17,745

Omega-3 fatty acids 0,58445
Omega-6 fatty acids 6,10445
Θερμιδες ημερας 3412,75

Πρωτεινη 41,38%
Υδατανθρακας 41,82%
Λιπος 16,80%

Exci
15-04-09, 23:03
Oχι και 70γρ προτεινη σε ενα γευμα ρε συ, ηρεμα :P

blackgym
15-04-09, 23:09
την μαλτο την εχς βγαλει..μεσημεριανο πιστευεις μια κονσερβα τονου και μια σαλατα με μια φετα ψωμι ειναι 1000 θερμιδες? μηπως εισαι κουρασμενος?

φιλετο κοτοπολου περνω ενα νορμαλ σησκευασιας ειναι 500 γραμμ πανω κατω το κοβω στην μεση και το τροω στα δυο γευματα ..που τις ειδες τις 3400 θερμιδες δυο φιλετακια μια σαλαττα 7 αυγα ενα γιαουρτι και 2 ξυνομηλα με ενα κουακερ και whey ?

εγς παντως υπολογισω εδω και 5 μηνες με ζυγαρια ακριβιας και οτι λενε οι συσκευασιες..

ασε που τα λες πολυ επιστημονικα..δεν παμε για πρωταθλητισμο..οταν εκανα πολο πρωταθλητισμο ειχα και διατροφολο ..μια απλη γραμμωση κανουμε για παραλια και οχι να πετανε φλεβες αριστερα δεξια και να μας δειχνουνε με το δαχτυλο ..αυτα ειναι αηδιες..αλλα αθλημα και αλλο πρωταθλιτησμος..ειπαμε..εγω οσους φιλους μου ξερω τρωνε οτι βρουνε και εμενα με κοροιδευουνε που τροω και κανω διατροφη 9 μηνες..

καντα λιγο ποιο λαικα γιατι δεν καταλαβενω τι γραφεις..σχετικα το σωμα μου ειναι παρα πολυ χαμηλα σε ποσοστο λιπους..διοτι φενονται και φλεβες που δεν τις γουσταρω προσωπικα...πριν με αναλογη διετα εχανα 1 κιλο την εβδομαδα και με αναλογη διατροφη για ογκο επερνα ενα κιλο σχεδον την εβδομαδα..ανα πας στης φωτογραφιες θα δεις ολο το progress mou ..APO 1 noembrioy μεχρι και 15 απριλιου αυτους τους μηνες εγω εχω πιασει τα βαρακια και ειχα να γυμναστω 10 χρονια φιλε ! οχι ενα 10! λοιπον κρινε απο εκει να μου πεις μια σωστη διατροφη να φυγουν και τα τελευταια λιπη απο το σωμα μου ..για αυτο αναφερα οτι θελω 3-4 κιλα γιατι μετα ειμαι πολυ αδυνατος..υποψιν ειμαι 1,75 υψος και 84 κιλα και ειμαι ετσι οπως με βλεπεις..με μεση 83 !

και παλι ευχαριστω καντα ποιο λιανα!

RUHL
15-04-09, 23:10
Oχι και 70γρ προτεινη σε ενα γευμα ρε συ, ηρεμα :P
Μπορει να αξιοποιουντε αν με πιανεις:evil2::evil2::evil2::evil2:





την μαλτο την εχς βγαλει..μεσημεριανο πιστευεις μια κονσερβα τονου και μια σαλατα με μια φετα ψωμι ειναι 1000 θερμιδες? μηπως εισαι κουρασμενος?μικρε 2 φορες τα κοιταξα ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΗΣΜΟΥΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΕΧΩΣΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΜΕΣΑ και μου εβγαλε τα παραπανω

Ρε κανε οτι θελεις και κολοτουμπες στον αερα βοηθανε για γραμμωση στο χωριο μου επειδη βαριεσε να διαβαζεις δεν ειναι δικαιολογια να εχεις χαλια πλανο αντε φτανει γιατι θα μαλωσουμε και βαριεμε κιολας



και παλι ευχαριστω καντα ποιο λιανα! Αναζητηση προταση ruhl για ογκο τελος δεν ποσταρω αλλο σε αυτο το τοπικ

blackgym
16-04-09, 02:48
εδω μεσα την ειδατε εξυπνη μου φενεται μερικοι ....αν γουσταρεις γραψε μια διατροφη ..αλλιως αστο να γραμμωνουμε με τις δικες μας γνωσεις...στο κατω κατω θα ειμαστε και περιφανη που το καναμε και μονοι μας...αναγκη νομιζεις οτι εχω να μου πεις τι να κανω??τετοιο μπουρδελο που ειναι η ελλαδα..τετοια μαθηση περνουμε περι ολων των πραγματων ..αν ειμασταν εξωτερικω τωρα θα ειχαμε διατροφη και προγραμμα απο ειδικους του θεματος..!! αλλα τωρα απο ενα σιτε τι να περιμενεις..και απο ατομα δηθεν!


αστο βαρεθηκα να γραφω και να μου γραφουν θα κοιταξω να βρω κανενα σοβαρο ατομα να τον πληρωσω κιολας να βγαζει αυτος τα νουμερα αντι για μενα...


και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!!

blackgym
16-04-09, 02:52
μείωσε τα φρούτα, ανέβασε την πρωτείνη σου, και μείωσε και τους μεταπροπονητικούς υδατάνθρακες.

ΜΒ

muscleboss kane me ena delete apo user..giati kourastika na me doyleuoyn..kalh tuxh na exoun osoi einai edw mesa..

BRaWNy
16-04-09, 09:18
Παρακαλώ ηρεμήστε και οι δύο σας (Ruhl, Blackgym) και προσέχετε τις εκφράσεις σας !

Βlackgym, πριν λίγο καιρό ζητούσες προτάσεις κλπ, για ίδια θέματα, και νομίζω σου απαντήσαμε (μεσα σε αυτούς και εγω).
Τωρα, αν δε σου κάνανε εκείνες οι προτάσεις κλπ, να ξέρεις ότι εφόσων θες να ακούσεις κι άλλων, θα ακούσεις και προτάσεις που μπορει να μη σου αρέσουν και το' να τ' άλλο κλπ.
Ή δεν θα απαντάς σε αυτές, ή ζήτα συγκεκριμένες προτάσεις/απόψεις κλπ, απο συγκεκριμένα άτομα, αν δεν θες απο κάποιους.

Επίσης, αυτό που είπες "και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!! ", είναι προκλητικό κατα τη γνώμη μου και πολύ "χοντρό".
Μπορεις να διευκρινήσεις ποιούς εννοείς, διότι έτσι όπως το θέτεις είναι σαν να αναφέρεσε σε αρκετούς εδω μέσα?

Ruhl, θα σε παρακαλούσα, να αλλάξεις τρόπο και τόνο απέναντι σε μέλη που δεν είναι φιλαράκια/γνωστοί σου για να καταλαβαίνουν/ξέρουν ότι έτσι είναι το στυλ σου, και να σε πιάνουν.
π.χ. ο pikolo μπορει να μην το πάρει στραβά κάτι, ενω κάποιος που δεν σε ξέρει ή δεν έχετε μια κάποια οικειότητα θα το πάρει στραβα, και δικαιολογημένα.

Polyneikos
16-04-09, 10:40
Συμφωνω με τον Μιχάλη,παιδια καλο είναι όσα μελη δεν έχουν οικειότητα μεταξύ τους να προσέχουν το ύφος του γιατί δημιουργούνται παρεξηγησεις κατι που δεν θα θέλαμε να αναπτυχθεί σε καμια των περιπτώσεων.
Blackgym η ατάκα σου "αλλα τωρα απο ενα σιτε τι να περιμενεις" δεν μου άρεσε σαν υπαινιγμος,δηλαδη τόσα άτομα σου απαντησαν,γιατί μας ακυρώνεις έτσι και μας αμφισβητείς επειδη ακουσες ΜΙΑ άποψη ενός μελους που σε εξαγρίωσε;Να ξερεις ότι σε ενα φόρουμ κανεις δεν είναι υποχρεωμενος να σου απαντησει,όσοι το κανουν το κανουν από την καλή τους θεληση,κανεις δεν είναι υπάλληλος εδω μεσα και ούτε πληρώνεται για τον χρόνο του κ τις γνωσεις του,απαιτησεις θα πρεπει να έχεις από εκει που πληρωνεις,σε επαγγελματία όπως είπες.Επίσης γραφεις μια δευτερη απαξιωτική ατακα "και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!!", αυτό φιλαρακι δεν μπορείς να το ξερεις,δηλαδή αν εγώ σε πετυχω καπου γραμωμένο και εγω είμαι χαλια θα πρέπει να πω τα ίδια για σένα;Δεν είναι έτσι τα πράγματα απλα φανταζομαι ότι το εγραψες στον εκνευρισμό σου,ο καθένας προσπαθεί και φτυνει αίμα με την διατροφή του και τις προσπάθειες του,μην προσπαθεις να τους βγαλεις όλους άσχετους ή της ευκολης λύσης,είναι λάθος.
Ruhl καλό είναι να μην είσαι επιθετικος με άτομα που δεν έχεις ανταλλάξει πολλες κουβεντες,η συμπάθεια και η ευγένεια πρέπει να είναι δεδομένη ακόμα και σε άτομα που μπορεί να πεταξουν καποιο άκυρο,το να κανει καποιος λαθη ή να μην ξερει δεν είναι λόγος να τον μειώσεις,καλύτερα να μην γραψεις καθολου κατι και να προχωρησεις στο επόμενο τόπικ,όχι να γραψεις κατι του στυλ "μπαίνω διαβαζω τι γράφεις αλλά επέιδη είσαι ασχετος ή πιτσιρικας δεν ασχολουμαι άλλο",αυτό σε οποιονδήποτε δεν θα άρεσε και θα τον εξαγρίωνε.
Έχεις ικανότητες για ποιοτικα ποστς γιατί εχεις τις γνωσεις και είσαι "του διαβασματος" πέρα από την πρακτική εξασκηση στο άθλημα,γιατί να αναλώνεσαι με επιθετικα ποστς;

RUHL
16-04-09, 11:57
"μπαίνω διαβαζω τι γράφεις αλλά επέιδη είσαι ασχετος ή πιτσιρικας δεν ασχολουμαι άλλο"
Aκριβως και πολλα ποσταρα σε αυτο το τοπικ και ταραξα τα νερα του μεσα στα τοσα λαθη που ανχωθηκε και αρχησε να λεει διαφορα
Ξερεις τι πολυνεικε εμενα δεν με πειραζει αν καποιο ατομο δεν ξερει να τον βοηθησω εμενα με πειραζει ατομα που θελουν(απετουν?Lol)να τα φτιαξεις ολα για αυτους λες και ειμαστε υποχρεομενοι με ενοχλει τα ατομα που θελουν να μην διαβασουν τιποτα και να ζητανε απο σενα που τα διαβασες "να τα δωσεις ετοιμα"


..αν γουσταρεις γραψε μια διατροφη ..αλλιως αστο να γραμμωνουμε με τις δικες μας γνωσεις..
Αν και ρωταω ποιες γνωσεις? τροω λιγοτερα κανω αεροβια γραμμωνω μπραβο

ε οχι εκει "μπαίνω διαβαζω τι γράφεις αλλά επέιδη είσαι ασχετος ή πιτσιρικας δεν ασχολουμαι άλλο"

Εξαλου ειναι γνωστο αυτο το μελος οτι βαριετε να ξοδεψει Χ ωρες η μερες διαβασματος οταν του δηναμε λινκ και σε ποιο παλια τοπικ ειτε το προβλημα ηταν α τι εδω ειναι φορουμ πρεπει να μηλατε και οχι απλος να ποσταρετε λινκς lol η επειδη ηταν καποια στα αγγλικα εδω ειναι ελληνικο φορουμ Lol ξανα
Οπως τον κοβω χωρις υπερβολη ουτε καν ολα τα αρθρα του φορουμ δεν διαβασε και χλωμο να κατανοησε το αρθρο γραμμωση αν το διαβασε ΟΛΟ.



στο κατω κατω θα ειμαστε και περιφανη που το καναμε και μονοι μας...αναγκη νομιζεις οτι εχω να μου πεις τι να κανω??
Εγω να δεις ποσο αναγκη εχω να γραφω δεν θα με πληρωσει τον μηνα ο ΜΒ τωρα ξερεις
Περιφανεψου να την κανεις μονος σου κατσε φαε μηνες διαβασματος και αρχηνα αλλα μετα παλι δεν θα την κανεις μονος σου επειδη θα ειναι καποια ιδεες πχ απο αυτα τα ονομα berardi ,will brink palubo
Η τι θα πεις στον εξω κοσμο αυτη την διετα την εκανε ο ruhl απο το φορουμ η την εφτιαξα διαβαζοντας τις αποψεις του brawny και αλλων wow τι ειναι το φορουμ θα σου απαντησουν χαχχα
Αυτη ειναι λογικη 13χρονου ^^^ στο quote


αν ειμασταν εξωτερικω τωρα θα ειχαμε διατροφη και προγραμμα απο ειδικους του θεματος..!
Καλα κατουρα και λιγο αν νομηζεις οτι δωρεαν θα σου δωσουν κατι ετοιμο για σενα εξατομικευμενα
ΝΑ
προσπαθησε εδω απανταει ο Dave palubo
http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=5
Eδω ο Milos Sarcev
http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=483
Εδω ο Chris aceto
http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=3795

Εδω ο Hany Rambod(προπονητης του cutler τωρα)
http://forums.musculardevelopment.com/showthread.php?t=56818


Δοκημασε ζητα θελω να μου δωσετε προπονηση και διατροφη εξατομηκευμενα να δεις ποσοι θα σου απαντησουν



αστο βαρεθηκα να γραφω και να μου γραφουν θα κοιταξω να βρω κανενα σοβαρο ατομα να τον πληρωσω κιολας να βγαζει αυτος τα νουμερα αντι για μενα...
Ετσι ειναι η διαβαζεις και δεν πληρωνεις η διαβαζουν αλλοι για σενα και του πληρωνεις

blackgym
16-04-09, 12:26
Παρακαλώ ηρεμήστε και οι δύο σας (Ruhl, Blackgym) και προσέχετε τις εκφράσεις σας !

Βlackgym, πριν λίγο καιρό ζητούσες προτάσεις κλπ, για ίδια θέματα, και νομίζω σου απαντήσαμε (μεσα σε αυτούς και εγω).
Τωρα, αν δε σου κάνανε εκείνες οι προτάσεις κλπ, να ξέρεις ότι εφόσων θες να ακούσεις κι άλλων, θα ακούσεις και προτάσεις που μπορει να μη σου αρέσουν και το' να τ' άλλο κλπ.
Ή δεν θα απαντάς σε αυτές, ή ζήτα συγκεκριμένες προτάσεις/απόψεις κλπ, απο συγκεκριμένα άτομα, αν δεν θες απο κάποιους.

Επίσης, αυτό που είπες "και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!! ", είναι προκλητικό κατα τη γνώμη μου και πολύ "χοντρό".
Μπορεις να διευκρινήσεις ποιούς εννοείς, διότι έτσι όπως το θέτεις είναι σαν να αναφέρεσε σε αρκετούς εδω μέσα?

Ruhl, θα σε παρακαλούσα, να αλλάξεις τρόπο και τόνο απέναντι σε μέλη που δεν είναι φιλαράκια/γνωστοί σου για να καταλαβαίνουν/ξέρουν ότι έτσι είναι το στυλ σου, και να σε πιάνουν.
π.χ. ο pikolo μπορει να μην το πάρει στραβά κάτι, ενω κάποιος που δεν σε ξέρει ή δεν έχετε μια κάποια οικειότητα θα το πάρει στραβα, και δικαιολογημένα.

για εξω ανεφερα που ξερω πολλους εδω δεν ξερω κανεναν αν χτυπαει βελονες και γραμμωνει..

και εχω χασει το ποστ μου γιατι εβαλα καινουργιο αλλιως θα συμπληρωνα στο παλιο..

η παλια γραμμωση δεν εχει καμια σχεση πως ειμουν 4 μηνες πριν και πως ειμαι τωρα σχεση με το ποσοστο λιπους (οτι βλεπω εγω στον καθρεπτη)

την εγραψα αναλυτικα και μετα νουμερα που μου ζητηθηκαν..

αυτο ξερω να κανω παραπανω δεν ξερω για αυτο ζητησα να προστεθει η να αφερεθει κατι ..οταν εννοω γραμμωση ειναι να ριξω τα ποσοστα λιπους μου οχι στο 8 η 10 η 7 τα εκατο ..αλλα σε ενα ποσοστο που φενεται το σωμα γραμμωμενο ..

συγνωμη αν περεξιγησε καποις για το θεμα βελονας ..το οποιο πολυ απλα γιατι εξω αυτο κανουν ολοι μα ολοι ομως και εγω δεν θελω να μπω σε αυτο το τρυπακι..

blackgym
16-04-09, 12:30
Aκριβως και πολλα ποσταρα σε αυτο το τοπικ και ταραξα τα νερα του μεσα στα τοσα λαθη που ανχωθηκε και αρχησε να λεει διαφορα
Ξερεις τι πολυνεικε εμενα δεν με πειραζει αν καποιο ατομο δεν ξερει να τον βοηθησω εμενα με πειραζει ατομα που θελουν(απετουν?Lol)να τα φτιαξεις ολα για αυτους λες και ειμαστε υποχρεομενοι με ενοχλει τα ατομα που θελουν να μην διαβασουν τιποτα και να ζητανε απο σενα που τα διαβασες "να τα δωσεις ετοιμα"


Αν και ρωταω ποιες γνωσεις? τροω λιγοτερα κανω αεροβια γραμμωνω μπραβο

ε οχι εκει "μπαίνω διαβαζω τι γράφεις αλλά επέιδη είσαι ασχετος ή πιτσιρικας δεν ασχολουμαι άλλο"

Εξαλου ειναι γνωστο αυτο το μελος οτι βαριετε να ξοδεψει Χ ωρες η μερες διαβασματος οταν του δηναμε λινκ και σε ποιο παλια τοπικ ειτε το προβλημα ηταν α τι εδω ειναι φορουμ πρεπει να μηλατε και οχι απλος να ποσταρετε λινκς lol η επειδη ηταν καποια στα αγγλικα εδω ειναι ελληνικο φορουμ Lol ξανα
Οπως τον κοβω χωρις υπερβολη ουτε καν ολα τα αρθρα του φορουμ δεν διαβασε και χλωμο να κατανοησε το αρθρο γραμμωση αν το διαβασε ΟΛΟ.


Εγω να δεις ποσο αναγκη εχω να γραφω δεν θα με πληρωσει τον μηνα ο ΜΒ τωρα ξερεις
Περιφανεψου να την κανεις μονος σου κατσε φαε μηνες διαβασματος και αρχηνα αλλα μετα παλι δεν θα την κανεις μονος σου επειδη θα ειναι καποια ιδεες πχ απο αυτα τα ονομα berardi ,will brink palubo
Η τι θα πεις στον εξω κοσμο αυτη την διετα την εκανε ο ruhl απο το φορουμ η την εφτιαξα διαβαζοντας τις αποψεις του brawny και αλλων wow τι ειναι το φορουμ θα σου απαντησουν χαχχα
Αυτη ειναι λογικη 13χρονου ^^^ στο quote


Καλα κατουρα και λιγο αν νομηζεις οτι δωρεαν θα σου δωσουν κατι ετοιμο για σενα εξατομικευμενα
ΝΑ
προσπαθησε εδω απανταει ο Dave palubo
http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=5
Eδω ο Milos Sarcev
http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=483
Εδω ο Chris aceto
http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=3795

Εδω ο Hany Rambod(προπονητης του cutler τωρα)
http://forums.musculardevelopment.com/showthread.php?t=56818


Δοκημασε ζητα θελω να μου δωσετε προπονηση και διατροφη εξατομηκευμενα να δεις ποσοι θα σου απαντησουν



Ετσι ειναι η διαβαζεις και δεν πληρωνεις η διαβαζουν αλλοι για σενα και του πληρωνεις

στο εξωτερικο θα πληρωνες και θα επερνες γνωμες και διατροφες α class...δεν ειπα χωρις πληρωμη ..αλλα εσυ το καθε τι το παρεξηγεις ..λοιπον ξαναγραφω την διατροφη μου για μειωση λιπους και αν θες συμπληρωνεις η αφαιρεις

peris
16-04-09, 12:32
καλα ruhl ενα πραγμα ειπε ο ανθρωπος και τον πηρες απο τα μουτρα γραφεις λες και ξερεις τον αλλον 100 χρονια και μιλας οπως γουσταρεις λες και ειναι δικο σου το φορουμ μυαλο εσυ δε βαζεις με τιποτα

αν δεν θες να απαντας σε ποστ μη το κανεις η αλλιως απαντα σαν ανθρωπος και οχι τοσο επιθετικα λες και σε εβρισε τι την ειδες ο μαμιας του φορουμ

blackgym
16-04-09, 12:36
λοιπον εχουμε και λεμε

πρωινο (450)

70 γρμ quaker σε νερο 66 γραμ υδαταθραν
50γραμ whey 50γραμ καθαρη πρωτεινη

προγευμα (200)
ενα ξυνομηλο 20 γραμ υδαταθρανκα
whey protein 30gr 25γραμ πρωτεινη

μεσημεριανο (550-600)

μια πατατα βραστη 5γραμ πρωτεινη 22 γραμ υδαθρανκα
ενα κουτακι τονου η ενα φιλετο κοτοπουλο κομμενο στα δυο η ενα φιλετο μοσχαρι
συμφωνα με health tools toy in.gr (tonos κονσερβα συμφωνα με την κονσερβα 140γραμ λεει οτι ειναι =
Ψάρι Τόννος σε κονσέρβα νερού140 Γραμμάρια

Θερμίδες :322
Πρωτείνες σε gr :70
Λίπος σε gr :5

η
φιλετο κοτοπουλο 200γραμ

Κοτόπουλο σχάρας, το άσπρο χωρίς πέτσα200 Γραμμάρια
Θερμίδες :346
Πρωτείνες σε gr :62
Λίπος σε gr :13

η φιλετο μοσχαρι

Μοσχαρίσιο φιλέττο χωρίς πέτσα, ψημένο200 Γραμμάρια

Θερμίδες :409
Πρωτείνες σε gr :70
Λίπος σε gr :12

σαλατα με μια κουταλια λαδι (μια ντοματα μαζι με τη πατατα και το παξιμαδι = λαδι ελαιολαδο = περιπου εχει
Ελαιόλαδο1 Κουταλιά σούπας(14 γρ.)Θερμίδες :119
Πρωτείνες σε gr :0
Λίπος σε gr :14

ντοματα
κρητικο παξιμαδι ολικης αλεσεως (αυτο δεν μπορω να το βρω)

πριν τη προπονηση (100)
whey 30gram 25γραμ πρωτεινη

μετα την προπονηση (325)
δεχτροζη συμφωνα με τα κιλα μου 41,50 (αυτονοητα 41,50 γραμ υδαταθρανκα)
πρωτεινη 45γραμ 40 γραμ πρωτεινης

βαραδυνο (346)

7 ασπραδια αυγου και 2 κροκους Θερμίδες :126
Θερμίδες :112
μια πατατα βραστη 5 γραμ πρωτεινη 22γραμ υδαταθρανκ

πριν τον υπνο (233)
ενα γιαουρτι 2% τοταλ = 16,8 πρωτεινη 7,6 υδαταθρανκα 4 γραμ λιπους
30γραμ whey h casein 25 γραμ πρωτεινη

συνολο σε θερμιδες = 2270? λιγες δεν ειναι δεν πρεπει να της αυξησω?
υδαταθρανκας = 161 γραμ= 644?? (αυτο δεν πρεπει να αυξηθει?)
πρωτεινη = 294 γραμ = 1176
λιπη = 50γρ(περιπου) =450
ειναι 52 28 20 ειναι τα ποσοστα


ειναι σε κατι λαθος η διατροφη?
πως θα υπολογισω τις θερμιδες συντηρησης μου (διοτι ο τυπος που εχει το σιτε λεει ο rhul οτι ειναι ασχετος με αυτα πουθ βγαζει)

συμφωνα με αυτο τον τυπο βγαζω εγω της ημερισιες θερμιδες συντηρησης
Για παράδειγμα, ένας άνδρας 22 ετών βάρους 90 κιλών με ύψος 1.78 μ έχει τον παρακάτω
BMR:
67 + (13.728 x 90) + (5.0 x 178) - (6.9 x 22) = 2040

67+(13.728*83,50) +(5.0χ176) - (6.9*30)= 1146+67+880-207=1886

το πολλαπλασιαζω με το 1.6 1886*1.6 =3017,6 θερμιδες συντηρησς

το βγαζω σωστα?ειναι λαθος ο τυπος?

συμφωνα με αυτο δεν πρεπει να καταλωνω 2650 θερμιδες και καθε 7 εβδομαδες πισω στις 3017 και μετα κατεβασμα στισ 2350? ωστε να αλλαζει ο μεταβολισμος?

RUHL
16-04-09, 13:04
καλα ruhl ενα πραγμα ειπε ο ανθρωπος και τον πηρες απο τα μουτρα γραφεις λες και ξερεις τον αλλον 100 χρονια και μιλας οπως γουσταρεις λες και ειναι δικο σου το φορουμ μυαλο εσυ δε βαζεις με τιποτα

αν δεν θες να απαντας σε ποστ μη το κανεις η αλλιως απαντα σαν ανθρωπος και οχι τοσο επιθετικα λες και σε εβρισε τι την ειδες ο μαμιας του φορουμ
easy peri easy κρηνω και παλια ποστ εγω

edit :
τα ξανα ειδα για πες ρε που τον πηρα απο τα μουτρα εκτος απο το ποστ 16#
αφου εγραψε


ασε που τα λες πολυ επιστημονικα..δεν παμε για πρωταθλητισμο..οταν εκανα πολο πρωταθλητισμο ειχα και διατροφολο ..μια απλη γραμμωση κανουμε για παραλια και οχι να πετανε φλεβες αριστερα δεξια και να μας δειχνουνε με το δαχτυλο ..αυτα ειναι αηδιες..αλλα αθλημα και αλλο πρωταθλιτησμος..ειπαμε..εγω οσους φιλους μου ξερω τρωνε οτι βρουνε και εμενα με κοροιδευουνε που τροω και κανω διατροφη 9 μηνες..Εγω λυνω προβληματα σωματος δεν λυνω ψυχολογικα προβληματα


Και αφου ειμαι εγω ο μαμιας και και και γιατι το μονο ποστ σου σε αυτο το τοπικ ειναι να μου την πεις αν εισαι ο μαγκακος και καλος φτιαξε του μια διατροφη γραμμωσης εξηγησε του κιολας πως γραμμωνεις



Απο αυτο που σου ειπα να ψαξεις




1ο γευμα
Αυγα(ασπραδια+ισως μερικοι κροκοι αναλογως το προγραμμα) +βρωμη η all bran(αυτα με το χαμηλο ΓΔ) νερο

Η και καποιο κανονικο φρουτο μαζι με δημητριακα σας
Ποσοτητα υδατανθρακα υψηλη
Αντι για ασπραδια ιδια ποσοτητα πρωτεινης whey (το γνωστο γρηγορο γευμα whey +βρωμη στο μπλεντερ με γαλα η νερο)
Πολυβιταμινη
Βιταμινη C 1 gram ,E 400 UV
1 fish oil ωμεγα 3

2ο Γευμα
Γαλοπουλα(η γενικα καποιο κρεατικο=πρωτεινη) η και αυγα οποιο μπορει να φαει την ποσοτητα + σαλατα με λαδι ελιας η λινελαιο η fish oil
Η η ευκολη επιλογη ενα σαντουιτς με ψωμι ολικης αλεσεος "μαυρο"η ασπρο(εφοσον υπαρχει σαλατα) βραστη γαλοπουλα μαρουλι η αγγουρι η ντοματα(η ολα μαζι η 1 απο αυτα αναλογως την ορεξη) μαζι με καρυδια κατα προτημηση ενω οι επιλογες για καλα λιπαρα μπορει να ειναι αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο η σπορια κολοκυθας(ολα αναλατα και αψητα ωμα με λιγα λογια) κτλ
Καλη ιδεα ειναι να βαλεις και κανενα γιαουρτι σε αυτο το γευμα με 2% η ενα τρικαλινο τυρι 10%

1 καψουλα fish oil

Σε αυτο το γευμα κατα προτημηση ειναι με λιγο υδατανθρακα γιατι σε ωρες που δεν ξοδευουμε ενεργεια να μην ανεβαζουμε πολυ την ινσουλινη απο αυτη λιπονουμε


3ο γευμα
Κρεας(κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια ,μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) με + σαλατα με λαδι ελιας η λινελαιο

4ο Γευμα
(πριν την προπονηση αν καποιος προπονητε τα απογευματα) συνηθως μπορει να απεχει 1,5-2,5 ωρες αναλογως με τις χονευτικες τασεις του καθενα
Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) και υδατανθρακας μετριος προς υψηλο κατα προτημηση ριζυ η βρωμη η μακαρονια ολικης(πιο σπανια ) λογο γλυκεμεικου δεικτη προτημω αυτα πριν την προπονηση και οχι πατατα αλλα στην αναγκη τρως αν δεν εχει τις αλλες πηγες

ΟΧΙ λιπος πριν την προπονηση απο λαδια καρυδια αμυγδαλα κτλ μειωνει την αυξητικη ορμονη κατα την προπονηση 50%

30-40 λεπτα πριν την προπονηση 1 φρουτο εποχης
κρεατινη την μηση συνολικη δοση (προσθετο ALA=alfa lipoic acid 250-300mg)+BCAA 5 gram



5ο Γευμα
μετα την προπονηση αμεσως
Αυγα ασπραδια + πατατα
Υδατανθρακας υψηλος προς πολυ υψηλος
Συμπληρωματα αμεσως μολις κανεις την τελευτεα επαναληψη του προγραμματος BCAA 5 gram κρεατινη το υπολοιπο μισο της συνολικης ημερισια δοσης (αν εχεις 5γραμ 2,5 πριν 2,5 μετα)
ΑLA 250-300 mg (για καθε 40 γραμ υδατανθρακα) +βιταμινη C 1 gram

10 λεπτα μετα
Αντι για πατατα και αυγα Πρωτεινη whey + δεξτροζη 50% +μαλτοδεξρινη 50% στο νερο οχι γαλα
Αν παρουμε τα συμπληρωματα το επομενο γευμα γηνετε σε 30-40 λεπτα

6ο Γευμα 40-60 λεπτα μετα το 5ο
Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η πολυ πιο σπανια χοιρινο ) και ριζυ η βρωμη κατα προτημηση ο υδατανθρακας ειναι υψηλος εως πολυ υψηλος σε αυτο το γευμα
META THN ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΟΥΜΕ 2ΠΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ σε συντομο χρονικο διαστημα
1 fish oil

7ο γευμα
γηνετε ακριβως πριν τον υπνο
Γιαουρτι 2% κανονικο η στραγγιστο που εχει παραπανω πρωτεινη λιγοτερο υδατανθρακα η κατα προτημηση cotage οποιος αντεχει την γευση επειδη εχει την μεγαλυτερη περιερκτικοτητα πρωτεινης(12,5 ανα 100γραμ)
50% απο αυτη την πρωτεινη θα ειναι απο την απο πανω πηγη γιαουρτια(καζεινη) και 50% θα ειναι απο αυγα ασπραδια επειδη το ενα ειδος πρωτεινης ειναι αντικαταβολικο και το αλλο ειναι αναβολικο(μια γενικολογια )
+ καλα λιπαρα για να καθυστερησουν την αφομειωση της πρωτεινης κατα προτημηση καρυδια η αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο η λαδια γενικα
Γαλα πριν τον υπνο δεν κανει να πηνουμε
Και εγω προσωπικα δεν βαζω υδατανθρακες για να κοιμαμε καλυτερα χωρις αυπνιες και για να απελευθερωνω περισσοτερη αυξητικη ορμονη(ειδικα οταν περνω και gaba μαζι)

1 fish oil
Αντι για τα παραπανω φαγητα πρωτεινη καζεινης 50% + πρωτεινη whey 50% + καλα λιπαρα σε σκονη (πουλανε μεχρι και κροκους αυγων σε σκονη οπως και λινελαιο κτλ)
Η δικη μου επιλογη ειναι cotage + whey + καρυδια2-3 πραγματα εσβησα(υδατανθρακα +μελια) και εγηνε "γραμμωσης" (Αλλα σημειωνω ειναι σταδιο 1α μετα απο καποιες εβδομαδες παλι αφαιρουντε καποιες τροφες μηλα δεξροζες)

Αυτη ειναι η δικη μου προταση να δουμε τι εχουν να προτηνουν οι αλλοι

blackgym
16-04-09, 13:44
6ο Γευμα 40-60 λεπτα μετα το 5ο
Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η πολυ πιο σπανια χοιρινο ) και ριζυ η βρωμη κατα προτημηση ο υδατανθρακας ειναι υψηλος εως πολυ υψηλος σε αυτο το γευμα
META THN ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΟΥΜΕ 2ΠΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ σε συντομο χρονικο διαστημα
1 fish oil


αντι για κρεας μπορουμε να προσθεσουμε αυγα ? και μια πατατα βραστη + ελαιολαδο?

blackgym
16-04-09, 13:50
ωραια παμε παλι
να δεις αν ειναι σωστα

πρωινο

70 γρμ quaker σε νερο
50γραμ whey
ενα ξυνομηλο

προγευμα (200)
fish oil
whey protein 30gr 25γραμ πρωτεινη

μεσημεριανο

ryzi με σαλατα και κρεας


μετα την προπονηση
δεχτροζη συμφωνα με τα κιλα μου 41,50 (αυτονοητα 41,50 γραμ υδαταθρανκα)
πρωτεινη 45γραμ 40 γραμ πρωτεινης

βαραδυνο (346)

7 ασπραδια αυγου και 2 κροκου
ρυζι η πατατα?

πριν τον υπνο (233)
ενα γιαουρτι 2% τοταλ
30γραμ whey h casein 25 γραμ πρωτεινη
fish oil

εδω τα παμε καλυτερα?

RUHL
16-04-09, 14:11
Λαδι ελιας στο τελευταιο γευμα+σαλατα

και ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ λεμε τωρα αν εχεις ψαρολαδο η πολλες καψουλες για ξοδεμα να τις βαλεις στο προγευμα οπου ληπει σαλατα φυσικα για να εχεις καλυτερα πρηξηματα κατα την προπονηση(ναι το κανει αυτο το ψαρολαδο)


7 ασπραδια αυγου και 2 κροκου
ρυζι η πατατα?
Κοιτα αν τα αυγα ειναι βραστα οκ περι ορεξεως αν τα τηγανηζεις γιατι καπου ειδα ομελετα για να γουσταρεις τοτε οχι κρεας καλυτερα
Σαν πρωτη επηλογη πατατα μετα ρυζι



πριν τον υπνο (233)
ενα γιαουρτι 2% τοταλ
30γραμ whey h casein 25 γραμ πρωτεινη
whey την καζεινη απο το γιαουρτι την περνεις

Ολα καλα + λιγα μαθηματικα το ποιο δυσκολο κοματι(χρονοβορο)

BRaWNy
16-04-09, 15:00
Αν νομίζετε ότι με τις βελόνες γραμμώνει κανείς, είστε γελασμένοι.
Αλλού είναι τα κόλπα.

RUHL
16-04-09, 17:51
Αν νομίζετε ότι με τις βελόνες γραμμώνει κανείς, είστε γελασμένοι.
Αλλού είναι τα κόλπα.
Τα κολπα ειναι στον Τομ venuto για αυτο παει -3% λιπος νατυραλ:green:
(http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=115348667&albumID=593167&imageID=22509456#a=593167&i=22509458)http://www.burnthefat.com/img/natural_bodybuilder_tom_venuto_most_muscular.jpg

blackgym
16-04-09, 18:13
ωραια μεχρι εδω..

να σε ρωτησω πατατα μπορω να τροω και στο μεσημεριανο και στο βραδυνο?

ρυζι τι ποσοτητα 50γρ αβραστο φερι πιν?

αν βαλω λαδι ελιας στο προγευμα μια κουταλια?πιραζει?γιατι δεν εχω τωρα λαλα για συμπληρωματα

κατι αλλο στο μεταπροπονητικο αν μου τελιωσει η δεχτροζη με τι την αντικαθιστω και ποτε πρεπει να τη βγαλω απο την διετα σε ποια εδβομαδα?

και ομελετα χτυπαω τα αυγα και την βαζω σε αντικολητικο δεν χρησιμποποιω λαδι η βουτηρω και την τροω με λιγο κετσαπ?η κετσαπ να φυγει και αυτη?

σαν πριν τον υπνο ειπα η γιαουρτι η καεζινη οχι και τα δυο..για να μην παρεξηγιθουμε παλι..

ψωμι κανει ? μια φετα φεριπιν μαυρο?

και κατι αλλο για εξηγησουμε το θεμα πριν την προπονηση να μην βαζουμε ελαιολαδο ?εγω τροω και μετα απο μια ωρα προπονουμε μετα το μεσημεριανο δηλαδη!

BRaWNy
16-04-09, 18:46
Ruhl, απο ότι κατάλαβα με αυτά που μας έχει πει και εσυ κάποια στιγμή, κάνεις γράμμωση αυτόν τον καιρό.
Είναι η πρώτη σου φορά?

RUHL
16-04-09, 20:10
Ruhl, απο ότι κατάλαβα με αυτά που μας έχει πει και εσυ κάποια στιγμή, κάνεις γράμμωση αυτόν τον καιρό.
Είναι η πρώτη σου φορά?

Διαφορετικα πραγματα ακολουθω εγω ναι κανω διετα carb cycle οχι πρωτη φορα

To προιγουμενο μεγαλο ποστ δεν το γραψα σημερα αλλα περισυ για διετα ογκου απλος εβγαλα 1-2 πραγματα μπακαλιστικα αφου δεν θελουμε λεπτομερειες που κουραζουν


edit να μην υπονοεις οτι οι νατυραλ μπορουν να πανε 3% λιπος?με γαλοπουλα λαδι ελιας και τρεξιμο στο δασακι χωρις τιποτα "extra"

BRaWNy
16-04-09, 20:55
Διαφορετικα πραγματα ακολουθω εγω ναι κανω διετα carb cycle οχι πρωτη φορα

To προιγουμενο μεγαλο ποστ δεν το γραψα σημερα αλλα περισυ για διετα ογκου απλος εβγαλα 1-2 πραγματα μπακαλιστικα αφου δεν θελουμε λεπτομερειες που κουραζουν


edit να μην υπονοεις οτι οι νατυραλ μπορουν να πανε 3% λιπος?με γαλοπουλα λαδι ελιας και τρεξιμο στο δασακι χωρις τιποτα "extra"
Δεν υποννοώ τίποτε, ο blackgym εξάλλου δεν μίλησε για 3%, αν και πάλι ακόμη και με "βελόνες" για να πιάσεις τέτοια φόρμα (3%) θέλει άλλα κόλπα.
Έπειτα ουτε για αγώνες είπε κάτι, όπου εννοείται, χωρις αυτά δεν μπορεις να πας.

Έχεις καμμιά φωτό σου απο παλιά που έκανες γράμμωση?
Είχες παέι μέχρι τέρμα, δηλαδή πολύ χαμηλά σε λίπος κλπ?
Αν όχι, τωρα θα είναι η πρώτη σου φορά για να πας μεχρι τέρμα, ή μήπως δεν σχεδιάζεις κάτι τέτοιο?

Υ.Γ.Δεν σε ρωτησα λόγω πόστ

thegravijia
16-04-09, 21:26
οντος ruhl βαλε καμια φωτο οταν εισαι στο κοψιμο ή και στον ογκο οταν εισαι να δουμε διαφορα

blackgym
16-04-09, 21:57
εγω τωρα για να κατεβω ενα 10% τι πρεπει να κανω εκτος απο το να παω στα αασ?

η διατροφη μου ειναι ενταξει?

τη δεχτροζη χρειαζεται να τη βγαλω απο το μενυ μετα την 4 εβδομαδα φερι πιν?

τα αυγα μπορουμε να τα κανουμε ομελετα χωρις λαδι?

τις μερες που δεν προπονουμασται τι κανουμε για συμπληρωμα υδαταθρανκα τρωμε ποιο πολυ ?η απλα πινουμε ενα σκοοπ πρωτεινη?

RUHL
16-04-09, 23:53
Έχεις καμμιά φωτό σου απο παλιά που έκανες γράμμωση?
Είχες παέι μέχρι τέρμα, δηλαδή πολύ χαμηλά σε λίπος κλπ?
Αν όχι, τωρα θα είναι η πρώτη σου φορά για να πας μεχρι τέρμα, ή μήπως δεν σχεδιάζεις κάτι τέτοιο?

Υ.Γ.Δεν σε ρωτησα λόγω πόστ

Δεν σε πιανω γιατι το γυρισες προς εμενα?να μετρησουμε ποιος την εχει ποιο μεγαλη και οποιος την εχει αρα εχει δικιο? η κατα ποσο γρηγορα τα στεροιδη σε γραμμωνουν και δεν χανεις μαζα και ισως παρεις και μαζα σε κοψημο ενω η διατροφη σου δεν ειναι ιδιαιτερα "επηστημονικη" να πουμε μια τετοια λεξη

Ειλικρινα δεν καταλαβα που στοχευουν οι ερωτησεις σου



thegravijia οντος ruhl βαλε καμια φωτο οταν εισαι στο κοψιμο ή και στον ογκο οταν εισαι να δουμε διαφορα
Κατσε ακομα περιμενουμε τις δικες σου που πηρες 15 κιλα και δεν ειδες καμια διαφορα σε λιπος μυικοτητα η νερα :green:

thegravijia
17-04-09, 00:40
εγω εβαλα 15 κιλα και οπως σου ειπα μαζα δεν πηρα - να δουμε μεχρι του χρονου που θα βαλω αλλα 15 τι θα γινει...;)

TRIANTAFYLLOU
17-04-09, 00:46
εγω πιστεύω ένας που έχει και κάποιες προδιαγραφές μπορεί τουλάχιστον την γράμωση πιό ευκολα να την κάνει χωρίς φάρμακα και να πώ την αλήθεια δεν το έχω κάνει τώρα αλλά το 86 87 88 δεν ξέρω τι ποσοστό λίπους είχα αλλα γραμωση στους γλουτούς είχα και αν τότε το 86 μιλάω δεν κάναμε φόρτωμα με σιροπιαστα και σοκολάτες πρίν τους αγώνες θα ήμουν ακόμη πιό στεγνός.
όταν δεν έπαιρνα τίποτε απο χημεία και κατέβηκα σε αγώνες πάντα μα πάντα γράμωνα απροβλημάτιστα και ούτε τα νερά με απασχολούσαν ούτε τίποτε , έτρωγα και αλατάκι την ημέρα του αγώνα και αφου έκοβα το νερό έβγαζα σκόνη απο την ξεραίλα και έχω βάλει και φώτο στο φόρουμ απο εκείνη την περίοδο , απλά απο όγκο ήμουν χάλιας και πως να είμαι άλλωστε αλλά πάνω στην σκηνή φαινόμουν πιό μεγάλος λόγω γράμωσης .

αυτό όμως μόνο μια χρονιά το έκανα για φόρτωμα τρώγαμε τουλουμπάκια και σαραγλάκια και δεν πίναμε νερο μεγάλη βλακεία καλά που είχε έρθει ο τσοπουρίδης και μας διόρθωσε και το 87 και 88 πέτυχα την τέλεια γράμωση . αλλά το σώμα δεν γραμώνει οριακά έτσι όπως νομίζετε αν δεν το κοροιδέψεις σε κάποια διαστήματα τρώγοντας και σαβούρα που όλοι φοβούνται λές και σε μια μέρα θα βάλουν λίπος αλλά είπαμε και ο καθένας έχει διαφορετικό μεταβολισμό αλλά κάποια γενικά είναι τα ίδια.

δεν δικαιολογω σε κανέναν να αρωστήσει για να πετύχει μια καλή γράμωση πειθαρχεία ναι αλλά όχι υπερβολές , αλλά δικαιολογώ μόνο σε κάποιον που θέλει να συμετέχει σε αγώνες , λίγο παραπάνω και σε κάποιον επαγγελματία ακόμη παραπάνω εως τέλεια .

και όταν λέω να αρωστήσει ενοώ ψυχολογικά υπάρχουν και άλλα πράγματα στη ζωή δεν θα χαλάμε το μυαλό μας με το τι θα τρώμε ο σκοπός είναι ότι κάνουμε να μπορούμε να το κάνουμε σε διάρκεια και απροβλημάτιστα .

να μπορούμε να ζυγίζουμε καταστάσεις και όχι το αποτέλεσμα να είναι κατώτερο της προσπάθειας εγώ έχω ένα σωρό παιδια στο γυμναστήριο που ήταν και παχουλα που έκαναν κατι σώματα που τα ζηλεύουν όλοι και με ρωταν συνέχεια δεν τους μπριζόνω για αγώνες γιατί δεν έχουν χρόνο αλλά το μόνο που περνουν είναι καμία πρωτείνη και αυτή όχι συνέχεια και όταν έκανα και εγω προπόνηση και με βλέπαν ήταν ακόμη πιο πορωμένοι αλλα δυστηχώς τα εχω παρατήσει κακώς και βλέπω επηρεάζονται όπως και εγω επιρεαζόμουν απο παλιότερους αθλητές ειδικά απο τον τσοπουρίδη και τον φίλο μου τον ελευθεριάδη.

οπότε τα αας δεν έχουν με την μείωση του λίπους αλλά με την αύξηση του μυικού ιστού και σαν συνέπεια του μεταβολισμού σ αυτούς που δεν έχουν όμως , εγω δεν κατάλαβα διαφορα αφου μια ζωή φέτες ήμουν και στην γράμωση δεν έχεις μυική απώλεια αλλά και αυτό σχετικό είναι και με αας αν δεν τρώς σωστά οτι βάζεις στο να πετύχεις την τέλεια γράμωση θα το χάσεις .

και κάποια πράγματα διαφοροποιούνται βέβαια σε χρήστες αας και νατουραλ όπως οι ποσότητες και θερμίδες και με λίγα λόγια τα αας φορτώνουν τους μυς και επόμενο είναι να φαίνονται πιό σκληροί με το ίδιο ποσοστό λίπους , ενώ με το ίδιο λίπος αν οι μυς είναι φλάτ θα φαίνεσε πιό λιπαρός .

blackgym
17-04-09, 03:33
δικιο εχει ο ηλιας...αντε δηλαδη περνεις κατι και γραμμωνεις..ολος ο κοσμος ο εξω με .και μου λεει κατι εχεις παρει εσυ δεν γινεται να εισαι ετσι..και λεω ναι δεχτροζη και πρωτεινη..

δηλαδη ακρια δεν βρισκεις..αν πηγενα σε αγωνες τωρα θα ειχα ολοκληρο ντουλαπι με ενεσεις και χαπακια.. μια ωραια γραμμωση και εννοω γραμμωση του τυπου στεγνωνεις και φενονται ποιο καλα η μυικοτητα σου και οι κοιλιακοι σου ασχετα την συμεττρια που εχεις ..αυτα ειναι για τον δικο μας κοσμος ο εξω κοσμος δεν τα ξερει αυτα

εγω βλεπω και παιδια γραμμωμενα με λιγο μυικοτητα και τα γουσταρω φερι πιν απο αθλητισμο ..δεν παει να πει να εχουμε 45 χερι και του τουμπανο βυζι ..

απλα ειναι τα πραγματα τρως λιγοτερο υδαταθρανκα και περρισοτερο πρωτεινη σε σωστες ωρες και γραμμωνεις θελοντας και μη..αυτο ειναι πιστευω το ποιο ευκολο . για να παρεις ομως μυικοτητα θελει μεγαλη θησια στην διατροφη εκει ναι να συμφωνισω να ειμαι ποιο καθοριστικος με τι τρωο εγω για να βαλω 5-6 κιλα μου βγηκε η πιστη να τροω παρα για να τα χασω σιγα

βαλτε κανενα ποστ με μια καλη διατροφη κοψιματος η γραμμωσης η στεγνωματος και αφηστε τις αντιπαραθεσεις του τυπου ποιος εχει ποιο καλη η κακη μυικοτητα ο καθε ενας γουσταρει τον εαυτο του οπως εχει

εγω γουσταρω που περσι ειχα κοιλια και φετος ειμαι φλατ τωρα αν εχω ποιο λιγο εκει ποιο λιγο εδω με τα συνχωρεις χεστηκα και δεν θα κατσω να σκασω τον σεπτεμβριο και μετα θα διορθοθουνε πολλα τωρα ειναι καιρος για παραλια!!!

BRaWNy
17-04-09, 07:36
Δεν σε πιανω γιατι το γυρισες προς εμενα?να μετρησουμε ποιος την εχει ποιο μεγαλη και οποιος την εχει αρα εχει δικιο? η κατα ποσο γρηγορα τα στεροιδη σε γραμμωνουν και δεν χανεις μαζα και ισως παρεις και μαζα σε κοψημο ενω η διατροφη σου δεν ειναι ιδιαιτερα "επηστημονικη" να πουμε μια τετοια λεξη

Ειλικρινα δεν καταλαβα που στοχευουν οι ερωτησεις σου

Δεν παίζεσαι Ruhl!
Απλές ερωτήσεις ήταν, εσυ δεν κάνεις ερωτήσεις?
Αν δεν θες να απαντήσεις άστο, δεν τρέχει τίποτε, δεν είναι τόσο "φλέγον" το ζήτημα.
Κι αν θες, δεν σε ρωτάω ξανά, αν είναι να σε βάζω και σε δύσκολη θέση, απλά το έφερε η κουβέντα.
keep going

thegravijia
17-04-09, 13:11
^^^^^^^η διαιτα φταιει.:P

blackgym
17-04-09, 13:21
που να ερθουν και οι ζεστες διλαδη?:P

blackgym
17-04-09, 13:42
υπαρχει καποιος τυπος εκτος αυτον του σιτε για τιν ημερισιες θερμιδες συντηρησης γιατι μου βγαζει 3000 θερμιδες λογικο ειναι?

το χρειαζομαι επειγον για να υπολογισω την διετα μου

blackgym
18-04-09, 20:03
ξερει κανεις κανενα καλο λιποτροπικο ?δοκιμασμενο να εχει αποτελασματα!

blackgym
24-04-09, 18:44
ξερει κανεις να μου πει την διαφορα αντι για πατατα γλυκοπατατα? και μεχρι ποσες φορεσ μπορουμε να τρωμε τονο και σολομο εγω εχω βαλει προγευμα σολομο καθε μερα και 3 φορες τονο γευμα και 3 φορες φιλετο κοτοπουλο

Stephany
25-04-09, 17:00
αν τα βαλεις ολα μαζι σto blender τρωγετε..οσο αφορα για το γαλα ειναι αρχη μου να πινω απο μικρο παιδακι που λεμε..αυτο δεν κοβεται

οσο για τα μηλα δεν βρισκω κατι στο προγευμα κακο πιστευω στο κατω κατω δουλευω εκεινη την ωρα!η δουλεια μου δεν ειναι σε γραφειο!

και οχι δεν θα κανω κυκλο με αναβολικα ..μονο δεχτροχη bcca και λιποδυαλιτη αν χρειαστει..

εννοειται οτι τροω και κοτοπολου και μπακαλιαρο και μοσχαρι..αλλα αυτη την εβδομαδα δεν τροω κρεας.

να κοψω την μαλτοδεχτρινη η και την δεχτροζη..?

απλα την εχω ακομα γιατι ειμαι στην αρχη της διετας , σιγα σιγα κοβω τον υδαταθρανκα ..θελω να χασω 3-4 κιλα οχι παραπανω τωρα ειμαι 85.. τωρα με τα νουμερα θα κατσω να τα υπολογισω και θα τα κανω ποστ επακριβως τα ποσοστα υδαταθρανκα πρωτεινης και λιπους

οσο αφορα την αεροβια .χρειαζεται να κανεις ? μπορω να κανω μια φορα την εβδομαδα ξεχωριστα απο την προπονηση ..μου ειπαν στον γυμναστηριο να μην κανω μετα την προπονηση γιατι καις τους μυες?αληθευει? ειχα σκοπο να κανω 3 φορες την εβδομαδα απο 30 λεπτα μετα την προπονηση!
σε περίπτωση που τα ποσοστά λίπους σου είναι 10-20%, αυξάνεται κατά πολύ η κορτιζόλη & καις μυες σε περιβάλλον έλλειψης γλυκογόνου. οπότε,μην κάνεις αερόβια μετά τα βάρη. Στις γυναίκες αυτό ισχύει στα 20-30%ποσοστό λίπους. Αν όμως εσύ είσαι σε χαμηλότερο ποσοστο, αυτό αλλάζει & δεν υπάρχει πρόβλημα με λίγη αερόβια!

mantus3
25-04-09, 18:10
σε περίπτωση που τα ποσοστά λίπους σου είναι 10-20%, αυξάνεται κατά πολύ η κορτιζόλη & καις μυες σε περιβάλλον έλλειψης γλυκογόνου. οπότε,μην κάνεις αερόβια μετά τα βάρη. Στις γυναίκες αυτό ισχύει στα 20-30%ποσοστό λίπους. Αν όμως εσύ είσαι σε χαμηλότερο ποσοστο, αυτό αλλάζει & δεν υπάρχει πρόβλημα με λίγη αερόβια!

+1000

sctp
25-04-09, 20:22
Εκτος απο την ημερα που κανεις ποδια(και πλατη αν κανεις deadlifts) πιστευω ειναι ΟΚ να κανεις χαλαρο περπατημα (κατω απο 120 παλμους) για ενα μισαωρο,εννοειται ποτε δεν κοβεις υπερβολικα τους υδατανδρακες και αν το κανεις ανεβαζεις τα λιπαρα αναλογως(οχι κετοση),για περιοδο γραμμωσης εννοειται BCAAs πριν,κατα και μετα τα βαρη βοηθουν αρκετα.Κρατα τις θερμιδες που προσλαμβανεις 500 κατω απο τη συντηρηση σου και δεν προκειται να αποτυχεις και θα εχεις τις μινιμουμ απωλειες μυϊκης μαζας(η προπονηση με βαρη δεν πρεπει να υπερβαινει τα 35-45 λεπτα+υψηλη ενταση,σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να κανεις μεγαλο αριθμο σετς που ισως εκανες σε περιοδο ογκου).Μολις σταματησεις να χανεις αρχιζεις ανεβαζοντας αεροβια επειτα λιποδιαλυτες και τελος ριχνεις θερμιδες(ποτε δε κοβεις απο πρωτεϊνη). :weights:

blackgym
20-05-09, 19:44
ποσταρω την διατροφη μου..για τυχον αλλαγες ενημερωστε με..

http://img517.imageshack.us/my.php?image=diatrofi.jpg

Exci
20-05-09, 20:44
Τι γιαουρτακι τρως που εχει 5γρ προτεινη ανα 150γρ?!

blackgym
20-05-09, 21:01
Τι γιαουρτακι τρως που εχει 5γρ προτεινη ανα 150γρ?!

μηπως το εχω γραψει λαθος 2% δεν θυμαμε μαρκα

blackgym
21-05-09, 11:42
θελω να ρωτησω ποσες καψουλες θελουμε το βραδυ απο fish oil και ποσες καψουλες flaxseed oil στο προγευμα (rhul ειπε για πρηξιματα στο γυμναστηριο θελουμε πολλες αλλα ποσες?) εγω εχω βαλει 5..

skrwz21
21-05-09, 12:04
5-6 καλα ειναι, μην το παρακανεις !
φανταζομαι οτι εχεις και αλλη πηγη για τα καλα λιπαρα εκτος απο fish oils.. πχ ελαιολαδο

τα στραγγιστα 2% εχουν 8γ πρωτεινη στα 100γ !

blackgym
21-05-09, 14:00
5-6 καλα ειναι, μην το παρακανεις !
φανταζομαι οτι εχεις και αλλη πηγη για τα καλα λιπαρα εκτος απο fish oils.. πχ ελαιολαδο

τα στραγγιστα 2% εχουν 8γ πρωτεινη στα 100γ !

5-6 sto synolo ennoeis? εγω εχω βαλει 1 φισ το πρωι στο προγευμα 5 flaxeed oil bradyno 1 kai nyxterino 3 fish oil

το ξερω με το γιαουρτι εκανα εγω λαθος , τροω καθε μερα χορτα με λαδι ελιας!

skrwz21
21-05-09, 14:19
δεν το ξερω το flaxeed oil παντως fish oils ειναι καλο να εχεις 4-6 την ημερα, μοιρασμενα στα γευματα σου, συνηθως πρωι μεσημερι βραδυ

blackgym
21-05-09, 14:40
δεν το ξερω το flaxeed oil παντως fish oils ειναι καλο να εχεις 4-6 την ημερα, μοιρασμενα στα γευματα σου, συνηθως πρωι μεσημερι βραδυ

solomon oil einai κατσε να σου βαλω αυτα που εχει μεσα..

Studies show that Omega-3 fatty acids help lower cholesterol and blood triglycerides, and prevent clots in arteries, which may result in strokeshttp://kona.kontera.com/javascript/lib/imgs/grey_loader.gif
(http://www.essortment.com/all/whatisflaxsee_pfy.htm#), heart attacks and thromboses.

- Helps protect the body against high blood pressure, inflammation, water retention, sticky platelets and lowered immune function.


- Shortens recovery time for fatigued muscleshttp://kona.kontera.com/javascript/lib/imgs/grey_loader.gif
(http://www.essortment.com/all/whatisflaxsee_pfy.htm#) after exertion.


- Increases the body's production of energy and also increases stamina.


- Accelerates the healing of sprains and bruises.


- Eases weight loss in people afflicted with obesity.


- Stimulates brown fat cells and increases the metabolic rate making it easier to burn off fat.


- Improves the absorption of Calcium.


- Strengthens finger and toenails.


- Can improve eyesight and perception of colors.


- Can often improve the function of the liver.


- Can relieve the side effects and stop development of many forms of cancer.


- Can relieve some cases of Asthma.


- Helpful in the treatment of Eczema, Psoriasis, and Dandruff.


- Can relieve the symptoms of Rheumatoid Arthritis (http://www.essortment.com/all/whatisflaxsee_pfy.htm#). It can relieve the symptoms of Diabetes Mellitus.


- Can alleviate some allergies (http://www.essortment.com/all/whatisflaxsee_pfy.htm#).


- Helps prevent Atherosclerosis (the accumulation of fatty deposits inside the


blood vessels, especially the large and medium-sized arteries, that many people experience during the aging process).


- Lowers high blood pressure in Hypertension sufferers
.
- Has been scientifically proven to treat some cases of depression.


- Can improve the mental function of many old age pensioners.


- Can help in the treatment of Multiple Sclerosis (http://www.essortment.com/all/whatisflaxsee_pfy.htm#).


- Has been proven to improve the behavior of Schizophrenics.


- Can relieve some cases of Premenstrual Syndrome (PMS) in females.




αυτα ειναι τα προτεριματα αν ξερεις αγγλικα


What is Flax Seed Oil and how can it benefit me?

I was faced with this question when I started hearing about Flax Seed not long ago.

It's become a 'buzz word' in society and seems to be making great strides in increased health for many.

I wanted to join that wagon of wellness and so I researched until I felt satisfied that it could help me, too. Here are my findings:


Flax Seed Oil is a blue flowering plant that is grown on the Western Canadian Prairies for its oil rich seeds. This natural oil (also known as Linseed Oil) is highly recommended for the general well being and whole body nutrition and is considered to be nature's richest source of omega-3 fatty acids that are required for the health of almost all body systems.


Flax Seed Oil contains omega-6 and omega-9 essential fatty acids, B vitamins, potassium, lecithin, magnesium, fiber, protein, and zinc and also provides approximately 50% more omega-3 oils than what you could get from taking fish oil, minus that horrible "fishy" after taste. Sounded good to me already!

εγω παιρνω της ον (ανα μια καψουλα) χ5 στο προγευμα μονο και τις υπολιπες στιγμες παιρνω 1 στο πρωινο 1 στο βραδυνο και 3 πριν κοιμιθω για να αφομιωθει η πρωτεινη ποιο σιγα!

Θερμίδες


10 kcal
Λίπος


1 gr
Flaxseed Oil


1000 mg
Άλφα λινολενικό οξύ


500 mg
Λινελαϊκό οξύ


200 mg
Ελαϊκό οξύ


200 mg
Παλμιτικό οξύ


60 mg
Στεατικό οξύ


40 mg

skrwz21
21-05-09, 21:25
καλο φαινεται, αλλα πως δηλαδη θα αφομοιωθει η πρωτεινη πιο αργα?
τι πρωτεινη παιρνεις καταρχας?
δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο, μην ακους και πολλα πολλα για τις αφομοιωσεις που λενε κατα διαστηματα

sctp
21-05-09, 21:50
Κατα τη γνωμη μου παντως με τοσο υδατανθρακα και θερμιδες,η απωλεια λιπους δε θα ειναι η μεγιστη που νομιζω οτι επιζητας. :affraid:

blackgym
21-05-09, 22:04
Κατα τη γνωμη μου παντως με τοσο υδατανθρακα και θερμιδες,η απωλεια λιπους δε θα ειναι η μεγιστη που νομιζω οτι επιζητας. :affraid:


ημερισιες θερμιδες συντηρησης = 2770

διετες=2200-2400

ποιο κατω πιστευω οτι θα χασω μυικοτητα ..

περνω της τwinlab kai tis cytosport απλα με λιπαρα αφωμιονεται ποιο αργα και το γιαουρτι= καζεινη..

προς το παρον χανω 600-800 γραμμ σταθερα καθε εβδομαδα..δεν ειναι η πρωτη φορα που κανω διετα..απο αυγουστο εχω ξεκινησει...

blackgym
21-05-09, 22:15
δουλευω και 10 ωρες παω gym καθε μερα ..κανω αεροβιο καθε μερα εκτος απο μερα ποδια..και + εχω καλο μεταβολισμο..κοβω σε χρονο μηδεν..θα ποσταρω φωτο να δεις γιατι τωρα ξεκινησα σοβαρα..

blackgym
02-06-09, 19:00
πειτε μου την γνωμη σας για αυτη την διατροφη γραμμωσης για τισ επομενες εβδομαδες του κυκλου μου


πρωι

1 αυγο
40γρ πρωτεινη ρεφλεχ
40 γρμ quaker
1 φισ
1 β κομπλεχ
1πολυβηταμινη
5 γρ αμινο

προγευμα
1 ξινομυλο
30γρ whey
1 φισ

μεσημεριανο
1 φιλετο κοτοπουλο 150γρ
ι πατατα 150 γρ

πριν τιν προπονηση
5γρ αμινο λιποδιαλυτης ι ξινομηλο

μετα την προπονηση
5γρ αμινο
30γρ δεξτροζη
40γρ πρωτεινη
1gr c
1 polybitaminh

μια ωρα και κατι

150γρ κοτοπουλο
1 πατατα 150γρ
φισ οιλ

βραδυνο

6 ασπραδια αυγου
μια σαλατα μαρουλι
αμινο 5γρ
gabba

2018 θερμιδες με 300 γρ πρωτεινη 133 γρμ υδαταθρανκα και 20 γρμ λιπαρα

χρειαζεται να αλλαξω κατι μιας και που χρησιμοποιω και χυμικη υποστιριξη?

blackgym
03-06-09, 01:33
κανεις δεν απανταει?

RUHL
05-06-09, 23:22
Τι κυκλο με αναβολικα θα κανεις?




Παλι μεσα επεσα


και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!!
:turtle:



Τελος παντων αλλα βλακγυμ σε παραδεχομε που το λες ανοιχτα

χρειαζεται να αλλαξω κατι μιας και που χρησιμοποιω και χυμικη υποστιριξη?
και δεν κρυβεσε σαν κατι αλλους φως φαναρι

+1 απο μενα

Καλη ειναι η διατροφη σου βαλε στο τελευταιο γευμα γιαουρτι 2% στραγγηστο 300-400 γραμ μαζι με αμυγδαλα(μην ακουσω την βλακεια με τα νερα και γαλακτοκομικα μονο το κεφαλι μαζευουν νερα αυτοι που τα λενε οσο περισσοτερο τα ψαχνω εκει καταληγω) σε γραμωνει το γιαουρτι χανεις 60+περισοτερο λιπος απο κοιλια ετσι λενε τουλαχηστον.
Αγωρασε ασβεστειο 2 γραμ την ημερα πρωι 1 νυχτα 1γραν και 6 χαπια ψαρολαδω ωμεγα 3 ανα μερα αν εχεις καλο ελοιμα θα γραμμωσεις ευκολα +αυτα που σου ειπα.
+δοκημασε τρεξιμο joking η hit αν θελεις να επιταχυνεις την καυση λιπους αφου περνεις υποστηρηξη δεν εχεις να φοβασε τον καταβολισμο τοσο



κανεις δεν απανταει?
Κατσε τωρα θα απαντηση ο lain αφου τελιωσει το 5ο edit στο τοπικ του :rolf:

Exci
05-06-09, 23:32
Βασικα RUHL δεν ειμαι σιγουρος αν εννοουσε αυτου του ειδους χημικη υποστηριξη..

blackgym
06-06-09, 15:29
Βασικα RUHL δεν ειμαι σιγουρος αν εννοουσε αυτου του ειδους χημικη υποστηριξη..

κανω ενα ελαφρι κυκλο προσ το παρων εχω δει τεραστια αποτελεσματα και ειμαι στην δευτερη εβδομαδα..

τελευταιο γευμα αν δεις καλητερα το θεμα αποψη για την διατροφη γραμμωσης μου θα δεις τν πληρη κατασταση γευματος..

ξερω οτι οτι σκληρενουν οι μυς σου τραβαει τα υγρα (χημικη υποστοριξη) αλλα οχι οτι γραμμωνεις με τις βελονες.. κανω τρελη αεροβια το πρωι και τρελη προπονηση το πρωι... δες μια την διατροφη μου στο αλλο ποστ και απαντα εκει να δουμε αν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο εκει προς το παρον δεν λημοκτονω..

RUHL
06-06-09, 15:48
Βασικα RUHL δεν ειμαι σιγουρος αν εννοουσε αυτου του ειδους χημικη υποστηριξη..

Ρε ποτε δεν λεω πραγματα στην τυχη :P:P μαλον δεν εχεις προσβαση στο αας υποφορουμ για να δεις τα ποστ

χημικη υποστηριξη=αας ναι αρχησε αν και επρεπε να περιμενει να το κανει μερικες φορες χωρις φαρμακο για να γνωρησει καλυτερα το σωμα του πως αντιδραει στο νατουραλ και μετα τα αας περιπατος θα ηταν:turtle:

RUHL
06-06-09, 15:53
κανω ενα ελαφρι κυκλο προσ το παρων εχω δει τεραστια αποτελεσματα και ειμαι στην δευτερη εβδομαδα..


ξερω οτι οτι σκληρενουν οι μυς σου τραβαει τα υγρα (χημικη υποστοριξη) αλλα οχι οτι γραμμωνεις με τις βελονες.. κανω τρελη αεροβια το πρωι και τρελη προπονηση το πρωι... δες μια την διατροφη μου στο αλλο ποστ και απαντα εκει να δουμε αν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο εκει προς το παρον δεν λημοκτονω..

Νωρις ειναι ακομα :turtle:

Και κατι ακομα σε μενα τουλαχιστον δεν χρειαζετε να λες το κοματι για προπονηση και αεροβια και πεινα αυτα ειναι αυτονοητα και με αας μπορεις να βαρας και ποιο σκληρες προπονησης λογω ορμονων που δεν επιτρεποντε σε νατουραλ οποτε σε κανενα που δεν ξερει απο αυτα τιποτα και με βελονα τρυπας και καθεσε στο καναπε και γραμονεις εκει ναι πεστα.:turtle:
Αλλα ειναι γεγονος οτι με αας ειναι πολυ ποιο ευκολα και γρηγορα απο οτι νατουραλ:weights:



ΥΓ μην ξεχνας να κανεις καποιο cheat meal η να ανεβαζεις υδατανθρακα(για 1-2 μερες) μολις βλεπεις οτι γηνεσε επιπεδος-flat


τελευταιο γευμα αν δεις καλητερα το θεμα αποψη για την διατροφη γραμμωσης μου θα δεις τν πληρη κατασταση γευματος..
Eγω σου ειπα αν χωσεις γιαουρτι+λαδι η αμυγδαλα σε εκεινο το γευμα και να μην αλαξουν οι θερμηδες σου σε συνολο θα γραμμωσεις καλυτερα βαση ερευνων και εμπειριας απο εκει και περα οτι θελεις κανεις

blackgym
06-06-09, 16:52
Νωρις ειναι ακομα :turtle:

Και κατι ακομα σε μενα τουλαχιστον δεν χρειαζετε να λες το κοματι για προπονηση και αεροβια και πεινα αυτα ειναι αυτονοητα και με αας μπορεις να βαρας και ποιο σκληρες προπονησης λογω ορμονων που δεν επιτρεποντε σε νατουραλ οποτε σε κανενα που δεν ξερει απο αυτα τιποτα και με βελονα τρυπας και καθεσε στο καναπε και γραμονεις εκει ναι πεστα.:turtle:
Αλλα ειναι γεγονος οτι με αας ειναι πολυ ποιο ευκολα και γρηγορα απο οτι νατουραλ:weights:



ΥΓ μην ξεχνας να κανεις καποιο cheat meal η να ανεβαζεις υδατανθρακα(για 1-2 μερες) μολις βλεπεις οτι γηνεσε επιπεδος-flat


Eγω σου ειπα αν χωσεις γιαουρτι+λαδι η αμυγδαλα σε εκεινο το γευμα και να μην αλαξουν οι θερμηδες σου σε συνολο θα γραμμωσεις καλυτερα βαση ερευνων και εμπειριας απο εκει και περα οτι θελεις κανεις

το εχω παρατηρισεις το φλατ ιδιως το πρωι ..τι ειδους υδαταθρανκα προτινεις για 1-2 μερες και τι ειδους cheta meal κυριακη? της μερες χωρις προπονηση οπως σαββατο κυριακη σοτ μεταπρονητικο να πινω wheyκαι να τροω και 100γρ βρασμενου καφε ρυζιου? λες να βγαλω τον τονο και να φαω γιαουρτι με αμυγδαλα? και φισ οιλ βεβαια?

blackgym
09-06-09, 21:53
Παλι μεσα επεσα


:turtle:



Τελος παντων αλλα βλακγυμ σε παραδεχομε που το λες ανοιχτα

και δεν κρυβεσε σαν κατι αλλους φως φαναρι

+1 απο μενα

Καλη ειναι η διατροφη σου βαλε στο τελευταιο γευμα γιαουρτι 2% στραγγηστο 300-400 γραμ μαζι με αμυγδαλα(μην ακουσω την βλακεια με τα νερα και γαλακτοκομικα μονο το κεφαλι μαζευουν νερα αυτοι που τα λενε οσο περισσοτερο τα ψαχνω εκει καταληγω) σε γραμωνει το γιαουρτι χανεις 60+περισοτερο λιπος απο κοιλια ετσι λενε τουλαχηστον.
Αγωρασε ασβεστειο 2 γραμ την ημερα πρωι 1 νυχτα 1γραν και 6 χαπια ψαρολαδω ωμεγα 3 ανα μερα αν εχεις καλο ελοιμα θα γραμμωσεις ευκολα +αυτα που σου ειπα.
+δοκημασε τρεξιμο joking η hit αν θελεις να επιταχυνεις την καυση λιπους αφου περνεις υποστηρηξη δεν εχεις να φοβασε τον καταβολισμο τοσο



Κατσε τωρα θα απαντηση ο lain αφου τελιωσει το 5ο edit στο τοπικ του :rolf:

220 θερμιδες βγενουν απο τα 400γρ γιαουρτια 2% ολα μαζι λιπη και υδαταθρανκες και πρωτεινες ποσα αμυγδαλα να βαλω 80 θερμιδες να φτασω 300? εγω εχω μονο 180 + ελαιολαδο μιση κουταλια τι προτινεις

να σε ρωτησω κατι αλλο περνω whey της reflex θα με θωλοσει ? αλατι να βαζω? προτινεις καμια πρωτεινη καλη και μηπως της τελευταιες 2 εβdomadew να βγαλω quaker kai γιαουρτια απο την διετα για να γραμμωσω ?

KATERINI 144
11-06-09, 18:55
τα οφ μηνύματα διαγράφτηκαν οπως σωστά ζήτησε ο yannis88 :toast:

blackgym
11-06-09, 20:21
:toast:
τα οφ μηνύματα διαγράφτηκαν οπως σωστά ζήτ
ησε ο yannis88 :toast:


:toast: