PDA

Επιστροφή στο Forum : το προγραμμα μου... Για ρίξτε μια ματιά !!



ΑΚΗΣ
19-04-09, 00:16
ΔΕΥΤΕΡΑ / στηθος-δικεφαλα

ΤΡΙΤΗ / πλατη-ομοι-γαμπες

ΤΕΤΑΡΤΗ / OFF

ΠΕΜΠΤΗ / στηθος-δικεφαλοι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ / πλατη- τρικεφαλοι

ΣΑΒΒΑΤΟ / ποδια

ΚΥΡΙΑΚΗ / OFF

thegravijia
19-04-09, 00:28
ποσα σετ κανεις? τι ασκησεις? και γιατι κανεις στηθος δικεφαλα πλατη 2 φορες τν βδομαδα?

slaine
19-04-09, 04:02
δε μας λες τίποτα για το πρόγραμμα ουσιαστικά για να σχολιάσουμε.
σαν σπλιτ όμως πολύ λάθος. πες μας λεπτομέρειες

mantus3
20-04-09, 21:13
σαν στοχος σου ειναι να γυμνασεις περισοτερο το στηθος σου?

ομοι μετα απο στηθος δεν βοηθανε κ τοσο, καλητερα πχ να κανεις 2 μερες απανοτα στηθος, απλα διαφορετικες ασκησεις κ μετα να μπεις για ομους... πχ την πεμτη.. αν κ οι περισοτεροι πιανομαστε την δετερη μερα...

αμα ημουν στην θεση σου, κ με την προηποθεση οτι την παλευω να κανω 2 μυικες ομαδες μαζι, τοτε θα εκανα:

δευτερα: στηθος - δικεφαλα
τριτη: γαμπες - πλατη
τεταρτη: οφ\
πεμπτη: δικεφαλα - τρικεφαλα
παρασκευη: ομους - πλατη
σαββατο: ποδια - στηθος

οπως βλεπεις κραταω σταθερες τις 2 μερες πλατη, που απο οτι φανταζομαι θα ειναι απο τα αγαπημενα σου σωματικα μεροι, κ σου βαζω πολυ κοντα το στηθος. αυτο το κανω γιατι απο την μια, εχεις την κυριακη σαν οφφ μερα κ απο την αλλη μπορεις να παιξεις "βαρια" την δευτερα κ χαλαρα το σαββατο. επισεις δεν αλαζω την μερα που κανεις ποδια, με γνομονα οτι για να τα κανεις συγκεκριμενη μερα παει να πει οτι καποιο λογο θα εχεις. οστοσο, μια που εισαι διατεθημενος να εισαι μεσα 5 μερες κ 2 μερες οφ γιατι δεν δωκιμαζεις μια μυικη την φορα? επισεις κοιλιακους/ραχαιους αεροβικη καθε ποτε κανεις?
θα μπορουσες να βαλεις ανετα κοιλιακους την δευτερα, ραχαιους την τριτη κ μετα αντιστοιχα πεμπτη κ παρασκευη, κ σαββατο αεροβικη μαζι με τα ποδια κατα προτιμιση σε διαφορετικη χρονικη στιγμη απο την κυριος προπονιση σου

KATERINI 144
20-04-09, 21:21
δεν υπάρχει καμια λογικη σαυτο το προγραμμα για σχολιασμο,

καλα ειναι πρωτα να μας πει ο φιλος τους στοχους του και με ποιο σκεπτικό κανει αυτο το πρόγραμμα.

thegravijia
20-04-09, 21:22
σαν στοχος σου ειναι να γυμνασεις περισοτερο το στηθος σου?

ομοι μετα απο στηθος δεν βοηθανε κ τοσο, καλητερα πχ να κανεις 2 μερες απανοτα στηθος, απλα διαφορετικες ασκησεις κ μετα να μπεις για ομους... πχ την πεμτη.. αν κ οι περισοτεροι πιανομαστε την δετερη μερα...

αμα ημουν στην θεση σου, κ με την προηποθεση οτι την παλευω να κανω 2 μυικες ομαδες μαζι, τοτε θα εκανα:

δευτερα: στηθος - δικεφαλα
τριτη: γαμπες - πλατη
τεταρτη: οφ\
πεμπτη: δικεφαλα - τρικεφαλα
παρασκευη: ομους - πλατη
σαββατο: ποδια - στηθος

οπως βλεπεις κραταω σταθερες τις 2 μερες πλατη, που απο οτι φανταζομαι θα ειναι απο τα αγαπημενα σου σωματικα μεροι, κ σου βαζω πολυ κοντα το στηθος. αυτο το κανω γιατι απο την μια, εχεις την κυριακη σαν οφφ μερα κ απο την αλλη μπορεις να παιξεις "βαρια" την δευτερα κ χαλαρα το σαββατο. επισεις δεν αλαζω την μερα που κανεις ποδια, με γνομονα οτι για να τα κανεις συγκεκριμενη μερα παει να πει οτι καποιο λογο θα εχεις. οστοσο, μια που εισαι διατεθημενος να εισαι μεσα 5 μερες κ 2 μερες οφ γιατι δεν δωκιμαζεις μια μυικη την φορα? επισεις κοιλιακους/ραχαιους αεροβικη καθε ποτε κανεις?
θα μπορουσες να βαλεις ανετα κοιλιακους την δευτερα, ραχαιους την τριτη κ μετα αντιστοιχα πεμπτη κ παρασκευη, κ σαββατο αεροβικη μαζι με τα ποδια κατα προτιμιση σε διαφορετικη χρονικη στιγμη απο την κυριος προπονιση σου

nope τσεκαρε το προγραμμα που προτεινει ο brawny ... και κανε κατι απο κει αμα θες να δεις αποτελεσματα / αν με πιανεις τι λεω...:P

vagg
21-04-09, 22:55
ΔΕΥΤΕΡΑ / στηθος-δικεφαλα

ΤΡΙΤΗ / πλατη-ομοι-γαμπες

ΤΕΤΑΡΤΗ / OFF

ΠΕΜΠΤΗ / στηθος-δικεφαλοι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ / πλατη- τρικεφαλοι

ΣΑΒΒΑΤΟ / ποδια

ΚΥΡΙΑΚΗ / OFF


πριζεις πλατυ και ωμους και μετα πως σου ερχετε αυτη η εμπνευση να στειλεις το αιμα στις πατουσες???

ΑΚΗΣ
22-04-09, 00:25
ΔΕΥΤΕΡΑ / στηθος [ τεσσερις ασκησεις 4χ8 με 12 επαναληψεις δικεφαλα [ δυο ασκησεις 4χ8 με 12 επαναληψεις

ΤΡΙΤΗ / πλατη [ εχω χωρισει την προπονηση για πλατη σε δυο διαφορετικες προπονήσεις.. προπονηση α. ειναι για μυϊκη πυκνότητα... προπονηση β. ειναι για εβρος και λεπτομερεια//... ομοι [τεσσερις ασκησεις 4χ8 με 12 επαναληψεις] -γαμπες [ εβαλα αυτη την ημερα γαμπες γιατι ειναι μυϊκη ομαδα που δεν αναπτύσσεται εύκολα και θελω οπωσδηποτε να την γυμνάζω 2 φορες την εβδομαδα

ΤΕΤΑΡΤΗ / OFF

ΠΕΜΠΤΗ / στηθος-δικεφαλοι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ / πλατη- τρικεφαλοι [ τρεις ασκησεις 4χ8 με 12 επαναληψεις]

ΣΑΒΒΑΤΟ / ποδια

ΚΥΡΙΑΚΗ / OFF

επισεις οι μυϊκες ομαδες που γυμναζονται δυο φορες απέχουν τρεις ημερες μεταξύ τους για σωστη αναρρωση και ειναι αυτες που χρειάζετε να αναπτιχθουν περισσοτερο...

κ σχετικα με το σχολιο για το αιμα και τις πατουσες... το αιμα απ οτι ξερω παει εκει που χρειάζεστε δεν νομίζω να κολλαει πουθενα ;p

vagg
22-04-09, 01:22
δεν αναπτυσοντε περισσοτερο αμα τισ γυμνασεις 2 φορες τη βδομαδα...απλα χαλασ και τη προπονηση πλατυ-ωμους

vagg
22-04-09, 01:23
κ σχετικα με το σχολιο για το αιμα και τις πατουσες... το αιμα απ οτι ξερω παει εκει που χρειάζεστε δεν νομίζω να κολλαει πουθενα ;p


εννοουσα οτι γυμναζεις και τις γαμπες

mantus3
23-04-09, 17:36
εννοουσα οτι γυμναζεις και τις γαμπες

επιδι κολατε σε κατι που δεν αξιζει κατα την γνωμη μου, αν ο φιλος μας εχει την υπομονη αλλα κ θεληση να κανει ενα βαρι προγραμα, με ισως καποιες πολυ βασικες ασκησεις μεσα, τοτε στο μονο που θα κολουσα εγω ειναι το οτι σε μια μερα/προπονιση καταπονει ολο το πανω μερος του σωματος του, ασχολιτε με ομους κ πλατη μαζι, μυηκες ομαδες που για να γυμναστους πιανουν κ λιγο στηθος/χερια.. μετα κανει μια βολτα απο γαμπες, οι οποιες κακα τα ψεματα αν κ μικρη ομαδα λογο της φυσεως των ασκησεων που κανουμε συνηθως για αυτε καταπονουν παρα πολυ την μεση. το ιδιο γυνετε κ με την πλατη η τους ομους. οποτε κ τα 3 μαζι ισως να ειναι θανατος για την μεση, ειδικα αμα παιζουν κ "ραχαιοι" στο προγραμμα.

vagg
23-04-09, 21:33
ετσι ειναι...δεν μπορεις σε μια μερα να δινεις στον οργανισμο σου εντολη να αναπτυχθει σε πλατυ ωμους γαμπες γιατι δεν θα κανει τπτ...επισης αγωνιστικοι λενε οτι δεν δουλευει να γυμναζεις 2 φορες τη βδομαδα μια μυικη ομαδα για να αναπτυχθει περισσοτερο....

thegravijia
23-04-09, 21:54
ΔΕΥΤΕΡΑ / στηθος [ τεσσερις ασκησεις 4χ8 με 12 επαναληψεις δικεφαλα [ δυο ασκησεις 4χ8 με 12 επαναληψεις

ΤΡΙΤΗ / πλατη [ εχω χωρισει την προπονηση για πλατη σε δυο διαφορετικες προπονήσεις.. προπονηση α. ειναι για μυϊκη πυκνότητα... προπονηση β. ειναι για εβρος και λεπτομερεια//...λαθος αυτο δεν γινεται - η διατροφη οριζει την γραμμωση και τον ογκο οχι το προγραμμα ομοι [τεσσερις ασκησεις 4χ8 με 12 επαναληψεις] -γαμπες [ εβαλα αυτη την ημερα γαμπες γιατι ειναι μυϊκη ομαδα που δεν αναπτύσσεται εύκολα και θελω οπωσδηποτε να την γυμνάζω 2 φορες την εβδομαδα

ΤΕΤΑΡΤΗ / OFF

ΠΕΜΠΤΗ / στηθος-δικεφαλοι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ / πλατη- τρικεφαλοι [ τρεις ασκησεις 4χ8 με 12 επαναληψεις]


και γιατι 12 επαναληψεις?
σε καθε προπονηση πρεπει να ανεβαζεις κιλα αρα λογικα θα πεσεις σε επαναληψεις..
ή να αυξανεις τις επαναληψεις..


ΣΑΒΒΑΤΟ / ποδια

ΚΥΡΙΑΚΗ / OFF

επισεις οι μυϊκες ομαδες που γυμναζονται δυο φορες απέχουν τρεις ημερες μεταξύ τους για σωστη αναρρωση και ειναι αυτες που χρειάζετε να αναπτιχθουν περισσοτερο...

κ σχετικα με το σχολιο για το αιμα και τις πατουσες... το αιμα απ οτι ξερω παει εκει που χρειάζεστε δεν νομίζω να κολλαει πουθενα ;p


εδω θα βρεις αυτο που θες/ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=977

BRaWNy
23-04-09, 22:13
εδω θα βρεις αυτο που θες/ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=977Μιας και παρέθεσες το παραπάνω τόπικ:
Aν κοιτάξει καλύτερα το τόπικ σχολιασμού και ειδικά τις τελευταίες και πιό πρόσφατες παρεμβάσεις μου, θα είναι καλύτερα κατα την γνωμη μου.
Απο κει θα βγάλει πιό πολύ νόημα παρα απο το ίδιο το άρθρο/τόπικ, διότι εκει αναφέρομαι και στο πως μπορει κανείς να έχει αποτελέσματα ακόμη κι αν γυμνάζει 5 ομάδες την ημέρα, αλλά και δύο ή και 3 φορες την εβδομάδα καθε μυική ομάδα.

Διότι στην ουσία δεν εξαρτώνται όλα απο το σπλιτ, αλλά ανάλογα αυτού ή και αντιστρόφως ανάλογα, απο την αναλογία στις βασικές παραμέτρους ενός προγράμματος, που ξεκινούν απο την συχνότητα, την ποσοστητα, την ενταση, την επιβάρυνση, την ατομική ικανότητα επιβάρυνσης του καθένα, την ατομική ικανότητα ανάρρωσης του καθένα κλπ κλπ

Σόρρυ, αλλά το να λέει κάποιος σε στυλ δογματικό, ότι μόνο με μια φορα την εβδομάδα την καθε μυική ομάδα θα δεις αποτελέσματα, μόνο και μόνο επειδή το κάνουν οι αγωνιστικοί (τουλάχιστον μόνο όσους ξέρει και ειδε ότι το κάνουν, γιατι εγω απο όσο ξέρω δεν κάνουν μόνο αυτό), σημαίνει ότι δεν κατανοεί τις παραμέτρους προπόνησης και πως λειτουργούν αυτές.
(Αυτό με τις εντολές στις μυικές ομάδες κλπ, που αναφέρθηκε, κατα την γνωμη μου δεν στέκει, ο ανθρωπινος οργανισμός δεν δουλεύει ετσι και δεν να κανει ακριβως με εντολές)

Το πρόγραμμα δεν το φτιάχνει μόνο το σπλιτ.

Το σπλιτ θα πρέπει να είναι ανάλογο των παραμέτρων που θα έχουν επιλεχθεί, ή και ανάποδα, οι παραμετροι θα πρέπει να είναι ανάλογες με το σπλιτ που έχει επιλεχθεί.
Αρκει βέβαια να είναι το σπλιτ μεσα σε λογικά πλαίσια και να ανταπεξερχεται σε κάποια λογική και σωστή μοιρασιά κατα κάποιον τρόπο.

Αν τηρηθούν τα παραπάνω απο αποψης παραμέτρων και ανάλογης κατανομής των κλπ, οποιοδήποτε σπλιτ μπορει να φερει αποτελέσματα.

Είναι το οπως θα χρησιμοποιηθεί το καθε πλάνο, σπλιτ κλπ και αν θα φερει τα επιθυμητά αποτελέσματα, και όχι καθε αυτού το ίδιο το πλάνο, σπλιτ.

Απόψεις μου.

ΑΚΗΣ
24-04-09, 01:28
ετσι ειναι...δεν μπορεις σε μια μερα να δινεις στον οργανισμο σου εντολη να αναπτυχθει σε πλατυ ωμους γαμπες γιατι δεν θα κανει τπτ...επισης αγωνιστικοι λενε οτι δεν δουλευει να γυμναζεις 2 φορες τη βδομαδα μια μυικη ομαδα για να αναπτυχθει περισσοτερο....



εσύ φίλε μου γιατι το λες αυτο? τα διάβασες κάπου η το έβγαλες από το μυαλο σου? η μημπως εισαι ειδικος??? αυτο το συστημα το κανουν ακομα και επαγγελματιες αθλητες και οντος ειναι καλο, εγω τουλαχιστον ειδα διαφορα!!

να σου φερω ενα παραδειγμα αυτο το προγραμμα ειναι απο ενα αρθρο για τον brian chamberlain πρωταθλητη του IFBB NORTH AMERICA

στηθος/ τρικεφαλοι/ γαμπες
και
χερια/ γαμπες

τι εχεις να πεις για το αιμα? απ το στηθος και τα χερια στις πατούσες ε?.....

mantus3
24-04-09, 01:36
στηθος/ τρικεφαλοι/ γαμπες
και
χερια/ γαμπες

τι εχεις να πεις για το αιμα? απ το στηθος και τα χερια στις πατούσες ε?.....

αλλο να κανεις στηθος - γαμπες κ αλλο πλατη μαζι με ομους κ στο καπακι γαμπες...
ασε το αιμα κ κοιτα μην μας μηνεις απο μεση... :toast:

χερια - γαμπες ειναι μια χαρα συνδιασμος!

ΑΚΗΣ
24-04-09, 01:52
εδω θα βρεις αυτο που θες/ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=977
λαθος αυτο δεν γινεται - η διατροφη οριζει την γραμμωση και τον ογκο οχι το προγραμμα

εδω θα διαφωνήσω μαζι σου... ναι μεν η διατροφη ευθύνεται για να φανεί η γραμμωση αλλα το προγραμμα εχει σχεση με το πως θα φανει... θελω να πω πως οταν κανεις προγραμμα με πιο λιγα κιλα απ τα κανονικα κ περισσότερες επαναληψεις οι μυοις αποκτουν ποιοτητα, περισσότερα κοψίματα, ειναι πιο γραμμωμενοι. Αυτο ειναι δεδομενο τι συζητάμε τωρα... αν κ στην περίπτωση που δεν εννοούσα αυτο οταν ειπα εβρος κ λεπτομερεια, μαλλον δεν το καταλαβες καλα...

ΑΚΗΣ
24-04-09, 02:10
αλλο να κανεις στηθος - γαμπες κ αλλο πλατη μαζι με ομους κ στο καπακι γαμπες...
ασε το αιμα κ κοιτα μην μας μηνεις απο μεση... :toast:

χερια - γαμπες ειναι μια χαρα συνδιασμος!



προβλημα στην μεσει μπορεις να παθεις οταν κανεις λαθος τις ασκησεις και ιδιαιτερα με πολλα κιλα θελει προσοχη.. πως σου ηρθε αυτο τωρα οτι με λιγα κιλα κ 4/5 set θα μηνω απο μεση?? τι να πω εισαι ελεος:bowdown: αλλα και να ηταν ετσι οπως τα λες γυμναζονται και απο καθιστη θεση ξερεις:thumbup:

vagg
24-04-09, 02:19
εσύ φίλε μου γιατι το λες αυτο? τα διάβασες κάπου η το έβγαλες από το μυαλο σου? η μημπως εισαι ειδικος??? αυτο το συστημα το κανουν ακομα και επαγγελματιες αθλητες και οντος ειναι καλο, εγω τουλαχιστον ειδα διαφορα!!

να σου φερω ενα παραδειγμα αυτο το προγραμμα ειναι απο ενα αρθρο για τον brian chamberlain πρωταθλητη του IFBB NORTH AMERICA

στηθος/ τρικεφαλοι/ γαμπες
και
χερια/ γαμπες

τι εχεις να πεις για το αιμα? απ το στηθος και τα χερια στις πατούσες ε?.....

χαχαχαχαχαχα φιλε τη γνωμη μου σου ειπα γιατι απο οτι καταλαβα ζητησες γνωμες...με την ιδια λογικη ομως που απαντησες σε μενα θα απαντησεις και σε οποιον αλλο διαφωνεις γιατι πρωταθλητη της αμερικης δεν εχουμε στο φορουμ...λοιπον οτι κανει ο πρωτα8λητης καντα και εσυ αφου εισαστε το ιδιο:green:
μονο κανε μου τη χαρη και πηγαινε δες στον καθρεφτη τη πλατυ σου ποσο μεγαλη ειναι που 8ες να τη γυμνασεις και με ωμους και γαμπες μαζι
ααα και κατι ακομα,αυτοι που βλεπουν κοψιματα και γραμμωσεις επειδη κανουν πολλες επαναληψεις εχουν μονοψηφιο αριθμο στη λιπομετρηση,εσυ εχεις;;;

ΑΚΗΣ
24-04-09, 02:44
χαχαχαχαχαχα φιλε τη γνωμη μου σου ειπα γιατι απο οτι καταλαβα ζητησες γνωμες...με την ιδια λογικη ομως που απαντησες σε μενα θα απαντησεις και σε οποιον αλλο διαφωνεις γιατι πρωταθλητη της αμερικης δεν εχουμε στο φορουμ...λοιπον οτι κανει ο πρωτα8λητης καντα και εσυ αφου εισαστε το ιδιο:green:
μονο κανε μου τη χαρη και πηγαινε δες στον καθρεφτη τη πλατυ σου ποσο μεγαλη ειναι που 8ες να τη γυμνασεις και με ωμους και γαμπες μαζι
ααα και κατι ακομα,αυτοι που βλεπουν κοψιματα και γραμμωσεις επειδη κανουν πολλες επαναληψεις εχουν μονοψηφιο αριθμο στη λιπομετρηση,εσυ εχεις πρωτα8λητη;;;



οχι τωρα δεν εχω μονοψήφιο αριθμό αλλα οποτε το θελήσω μπορω να εχω... 16% ειμαι τωρα στην λιπομετρηση:thumbup: ξερεις πολλα παντος πρεπει να εισαι ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ:bowdown::bowdown::bowdown: καλο ειναι να λες την γνωμη σου αλλα πες κατι εγκυρο και οχι οτι σου κατεβει ενταξει ΜΕΓΑΛΕ ΔΑΣΚΑΛΕ?:bowdown::bowdown:

vagg
24-04-09, 03:16
δασκαλος ειμαι οτι θελω λεω

ΑΚΗΣ
24-04-09, 03:23
ok φιλε οτι πεις!!!

peris
24-04-09, 12:32
ακη αφου δε θες συμβουλες και διαφωνεις με ολους και αφου το προγραμμα σου ειναι τελειο γιατι το ποσταρεις και δεν το κανεις και σπαταλας και το δικο μας χρονο?;)

εχεις κανει 11 ποστ και τα 10 ειναι ειρωνικα τα παιδια ασχολουνται μαζι σου και προσπαθουν να σου πυν καποια πραγματα και εσυ ειρωνυεσαι με εκφρασεις οπως εισαι ελεος ΜΕΓΑΛΕ ΔΑΣΚΑΛΕ και αλλα τετοια:banghead::banghead:

δηλαδη πως την εχεις δει μπαινεις σε ενα φορουμ ποσταρεις ενα προγραμμα που ειναι για κλωτσιες γιατι μονο αν σου μιλησω ετσι θα καταλαβεις και προσπαθουν να σου πουν οτι ειναι λαθος και εσυ ειρωνευεσαι απορω που τα εχεις δει αυτα και πως την εχεις δει:box1::angry:

αμα δε γουσταρεις γνωμες και συμβουλες απο το να ειρωνευεσαι και να εισαι εριστικος με αυτους που προσπαθουν να σου πουν 5 πραγματα μελος με μολις 11 ΠΟΣΤ ειναι πολυ απλο μη ΞΑΝΑΠΟΣΤΑΡΕΙΣ MR TROLL:banghead:

thegravijia
24-04-09, 13:31
λαθος αυτο δεν γινεται - η διατροφη οριζει την γραμμωση και τον ογκο οχι το προγραμμα

εδω θα διαφωνήσω μαζι σου... ναι μεν η διατροφη ευθύνεται για να φανεί η γραμμωση αλλα το προγραμμα εχει σχεση με το πως θα φανει... θελω να πω πως οταν κανεις προγραμμα με πιο λιγα κιλα απ τα κανονικα κ περισσότερες επαναληψεις οι μυοις αποκτουν ποιοτητα, περισσότερα κοψίματα, ειναι πιο γραμμωμενοι. ((((Αυτο ειναι δεδομενο)))) τι συζητάμε τωρα... αν κ στην περίπτωση που δεν εννοούσα αυτο οταν ειπα εβρος κ λεπτομερεια, μαλλον δεν το καταλαβες καλα...

γιατι ειναι δεδομενο?
απο που το διαβασες?

εβρος και λεπτομερια τι εννοεις αν οι την γραμμωση.?

αλλα ας του αφησουμε τον ruhl να του απαντηση...:)

vagg
24-04-09, 13:42
αφηστε τον ρε παιδια,θα κανει το παιδι το προγραμμα του champion north αμερικα ιφββ που απο τα αναβολικα που περνει παιζει το πουλι του και περνει στα δικεφαλα

ΑΚΗΣ
24-04-09, 14:39
αφηστε τον ρε παιδια,θα κανει το παιδι το προγραμμα του champion north αμερικα ιφββ που απο τα αναβολικα που περνει παιζει το πουλι του και περνει στα δικεφαλα



το προγραμμα για παράδειγμα το ειπα δασκαλε
:thumbup:

RUHL
24-04-09, 15:04
εσύ φίλε μου γιατι το λες αυτο? τα διάβασες κάπου η το έβγαλες από το μυαλο σου? η μημπως εισαι ειδικος???


Ποιος με φωναξε ?:green:





αυτο το συστημα το κανουν ακομα και επαγγελματιες αθλητες και οντος ειναι καλο, εγω τουλαχιστον ειδα διαφορα!!
Ε ναι και εσυ εισαι επαγκελματιας xaxxaxa


να σου φερω ενα παραδειγμα αυτο το προγραμμα ειναι απο ενα αρθρο για τον brian chamberlain πρωταθλητη του IFBB NORTH AMERICA
Να σου φερο ενα παραδειγμα αν κανεις το προγραμμα του μεγαλυτερου ανθρωπου σωματικα στην ιστορια του ββινγκ θα γηνεις σαν και αυτον βασικα εγω ηδη ειμαι μησος απο αυτον(γμτο πρεπει να το βαλω στο τοπικ θελω και αυτο:rolf:) για τον κολεμαν λεω κανω οτι κανει ακριβως στα βιντεο του σηκωνω και εγω 225 κιλα στον παγκο και 360 κιλα στις αρσεις που θα μου παει θα γηνω σαν και αυτον αφου κανουμε τα ιδια και εκει ειναι η διαφορα βεβαια
Αλλα ενταξη βλεπω αποτελεσματα τι εγηνε που ειναι ο κολεμαν με γενετικα εξωγηινου και περνει ενα καρο φαρμακα απο πησω αν κανουμε τα ιδια θα δω διαφορα

Noob:green:


τι εχεις να πεις για το αιμα? απ το στηθος και τα χερια στις πατούσες ε?.....

Kαι στα αυτια:green:


λαθος αυτο δεν γινεται - η διατροφη οριζει την γραμμωση και τον ογκο οχι το προγραμμα

εδω θα διαφωνήσω μαζι σου... ναι μεν η διατροφη ευθύνεται για να φανεί η γραμμωση αλλα το προγραμμα εχει σχεση με το πως θα φανει... θελω να πω πως οταν κανεις προγραμμα με πιο λιγα κιλα απ τα κανονικα κ περισσότερες επαναληψεις οι μυοις αποκτουν ποιοτητα, περισσότερα κοψίματα, ειναι πιο γραμμωμενοι. ((((Αυτο ειναι δεδομενο)))) τι συζητάμε τωρα... αν κ στην περίπτωση που δεν εννοούσα αυτο οταν ειπα εβρος κ λεπτομερεια, μαλλον δεν το καταλαβες καλα..
Ωπ γιατι τετοιο χρωματακι χααχααχ για απαντηση ειναι κακο :P να γραμμωνεις με διατροφη?



Περα απο τα αστεια κοματια γιατι τα χρειαζοσουν μαστερ τζενται ο μυεις ερχετε σε 3 καταστασεις μικρενει μεγαλωνει παραμενει ο ιδιος ΔΕΝ ΓΡΑΜΜΩΝΕΙ οταν κανεις βαρη!!!!! ουτε ποιοτητα βγαινει με πολλες επαναληψεις
Το μονο που θα καταφερεις ειναι να χασεις μυεις με τετοιο σκεπτικο γιατι δεν θα ασκητε ποια ιδιο ερεθησμα για αυτο και γραμμωσα εγω με 6-8 επαναληψεις χααχχα
Δεν πειραζει θα τα δεις και μονος σου αν θα πας κοντα στο 10% ποτε

Προτηνω πολυ διαβασμα το φορουμ και αν ξερεις αγγλικα σου προτηνω και 5-6 βιβλια:bbbiceps: γιατι τωρα ζεις στους μυθους
Τα 10 πιο χαζα πραγματα που εχω ακουσει να λενε οι BBers
Μπραβο εισαι στο νουμερο 3 απο το τοπ 10
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1750

Exci
24-04-09, 15:12
Ποιος με φωναξε ?:green:
Τα 10 πιο χαζα πραγματα που εχω ακουσει να λενε οι BBers
Μπραβο εισαι στο νουμερο 3 απο το τοπ 10
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1750

Και στο 8 ειναι :geek:

RUHL
24-04-09, 15:16
Και στο 8 ειναι :geek:

ΠΩΠΩ :green::toast::toast: σας βρηζει το musclemag καντε το βαν εγω απλος βαζω λινκς:green::green::green:

Με το χρωμα το τι τρεχει μηπως εχουμε κανενα θεμα? χεχε οοοο σλαινεεε???:green:

peris
25-04-09, 01:13
το προγραμμα για παράδειγμα το ειπα δασκαλε
:thumbup:


ακυρος και χαζος πολυ πρεπει να εισαι εσυ ακη:doh::doh::doh::doh: