PDA

Επιστροφή στο Forum : φωτογραφίες μου



zygote09
30-04-09, 14:06
Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για το καταπληκτίκο site σας, θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τις φωτογραφίες μου και τι πρόγραμμα πρέπει να ακολουθήσω για να βελτιώσω το σώμα μου σε επίπεδο κυρίως γράμμωσης και λιγότερο όγκου. Είμαι 23 χρόνων, 1.72 ύψος και 68 κιλά. Τον τελευταίο καιρό γυμνάζομαι μόνος λόγω έλλειψης χρόνου, παλιότερα ασχολιόμουν με το ποδόσφαιρο σε σύλογο από ηλικία 13 μέχρι 19 χρονων. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συνεχίστε την υπέροχη δουλειά που κάνετε.

KATERINI 144
30-04-09, 15:03
Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για το καταπληκτίκο site σας, θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τις φωτογραφίες μου και τι πρόγραμμα πρέπει να ακολουθήσω για να βελτιώσω το σώμα μου σε επίπεδο κυρίως γράμμωσης και λιγότερο όγκου. Είμαι 23 χρόνων, 1.72 ύψος και 68 κιλά. Τον τελευταίο καιρό γυμνάζομαι μόνος λόγω έλλειψης χρόνου, παλιότερα ασχολιόμουν με το ποδόσφαιρο σε σύλογο από ηλικία 13 μέχρι 19 χρονων. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συνεχίστε την υπέροχη δουλειά που κάνετε.
κιομως ογκο θέλεις για να δείξεις καλύτερα, μη ξεκινάς αναποδα, βαλε μερικα κιλα ακομη και μετα κανεις γραμμωση :welcome:

Polyneikos
30-04-09, 16:06
Panai όπως σου ανεφερα και στο προσωπικο μηνυμα που σου έστειλα θα σε παρακαλεσω να είσαι πιο ευπρεπης στα σχόλια σου στα μέλη,δεν είμαστε όλοι κολλητοι εδώ μεσα,ασχετα αν καποια μελη μεταξυ τους έχουν οικειότητα λόγω της πολύχρονης τους παρουσια στο φόρουμ.Η ευγενεια είναι κανόνας στο :bodybuildinggr:
Στο θεμα μας τώρα,φιλαρακι κατ΄αρχην τα θέλω σου είναι λογικά και τα καταλαβαίνω,απλά η απειρία σου στο άθλημα ίσως σε οδηγούν σε λαθος στόχους κ δρόμους για το αποτελεσμα που αναζητας...
Αυτό που βλέπω εγω είναι ένα αθλητικό σωμα,με καλες προδιαγραφες για το μελλον αλλά με πολύ δρόμο μπροστα του.Αν θελησεις όπως λές να γραμμωσεις ,(αυτό σημαινει χανουμε το περιττό λίπος και καποια παραπανισια κιλα που βαλαμε την περίοδο της μάζας που προσπαθουσαμε να φορτωσουμε το σωμα μας με καινουργιους μυς για να αναδείξουμε τους μυς που εχουμε πανω μας) αυτό που θα καταφερεις στην παρουσα φαση είναι να φαίνεσαι ένα πολύ αδυνατο αγόρι.Θα σου πρότεινα ότι και ο Κατερινη ,να μπεις στρην διαδικασια σιγα σιγα όγκου έτσι ώστε όταν γραμμωνεις να έχεις κατι καλό να έπιδείξεις.Μην παρασύρεσαι από καποια περιοδικα που βλέπεις καποιους φετες γιατί αυτοί δείχνουν το τελικο αποτέλεσμα χωρίς να αναφερουν τις προηγούμενες κρίσιμες περιόδους.Φιλικα,Polyneikos

the_big_litho
30-04-09, 16:16
Συμφωνω και με τους 2 προλαλησαντες, οταν λεμε ογκο δεν εννουμε μαζες ακαλουπωτες και αμορφο σχημα. Οσο αυξανονται οι μυες τοσο καλυτερη εμφανιση και μυικοτητα αποκτα ενα σωμα και δειχνει πολυ καλυτερα.
Αν μπεις σε διαδικασια γραμμωσης δεν θα μεινει τιποτα πανω σου στο τελος.

Ενω μπορεις να ξεκινησεις να βαλεις καθαρα κιλα αργα και σταθερα τρωγοντας καθαρες τροφες και συνδιασμο με σωστη γυμναστικη.

zygote09
30-04-09, 16:45
Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας που ήταν πολύ κατατοπιστικές και θα τις ακολουθήσω.

billys15
30-04-09, 16:52
Αν μπεις σε διαδικασια γραμμωσης δεν θα μεινει τιποτα πανω σου στο τελος.

Αυτο και μονο πρεπει να σου μεινει.Μπαινεις σε προγραμμα υπερτροφιας με μπολικες θερμιδες,ανεβαινεις σε κιλα στις βαριες ασκησεις και εχεις αλλαξει ριζικα.Καλη επιτυχια!

zygote09
17-07-11, 04:07
Μετά από τρεις μήνες συστηματικό γυμναστήριο εκτός 15νθήμερων διακοπών Χριστουγέννων-Πάσχα ακολουθώντας πρόγραμμα bodybyilding for begginers χωρίς να αλλάξω τη διατροφή μου προσθέτοντας μισό scoop μετά το γυμναστήριο πάνω που άρχισα να μεγαλώνω.. Peck Deck 50 kg 8 επαναλήψεις και :shock: μάλλον θλάση κάπου ανάμεσα στον αριστερό ώμο και το στήθος. Έχουν περάσει σχεδόν τρεις εβδομάδες που σταμάτησα να γυμνάζομαι αλλά δεν το αισθάνομαι όπως πριν! Επίσης όταν έπαθα το παραπάνω, έπειτα περίπου για μία εβδομάδα όταν έπεφτα για ύπνο το βράδυ πάθαινα κράμπες σχεδόν σε όλο το πάνω μέρος του σώματος μου και μου κοβόταν η αναπνοή! Μπορεί κάποιος να μου πει τι συνέβει και πως να το αντιμετωπίσω; Τα stats μου ύψος-βάρος είναι τα ίδια αν και το σώμα μου έχει αλλάξει απ' ότι μου λένε, πάνω που άρχισα να μεγαλώνω.. :(

terataki
17-07-11, 05:19
μου θυμιζεις τον εαυτο μου στα νιατα μου :bowdown:
εχεις τις βασεις,μαζα τωρα

steg
17-07-11, 10:22
Πολύ καλές βάσεις, από φυσικού της τριγωνισμένη πλάτη, δεν υστερούν στήθος και ώμοι. Σε κόβω και προς το μεσόμορφο, οπότε αν πας για όγκο, η δουλειά σου θα είναι πιο εύκολη. Θα πρότεινα να φτιάξεις ένα πλάνο 2-3ετίας με στόχο στα 25-26 σου να είσαι 80 κιλά με λίπος γύρω στο 10%. Είναι εφικτότατο.

TToni Shark
17-07-11, 11:51
Συνέχισε γερά και διάβαζε.:thumbup::weights:

Stathgel
22-07-11, 16:50
Γεια σου και απο μενα...καλως σε βρηκα :welcome: κοιτα φιλε δεν ειμαι γιατρος δεν ξερω καλητερα να μαθεις απο καποιον πιο μαστορα απο μενα....:weights: