PDA

Επιστροφή στο Forum : Γευμα on-the-go



Exci
30-04-09, 20:38
Xαιρετω!

Λοιπον εχω αναγκη το ενα γευμα την ημερα να ειναι κατι γρηγορο και ευκολα μετακινησιμο (ειμαι στη σχολη αλλαζω κτηρια και δεν εχω ουτε τραπεζι να στρωσω ταπερακια :geek: )

Ειχα δοκιμασει whey + βρωμη σαν shake (εμπαινα στις τουαλετες εβαζα το νερο, τραβουσα το καζανακι για καλυψη να μη με ακουνε, ανακατευα και επινα :P) αλλα δεν παλευοταν με τιποτα..:puke:
Εχετε καποια αντιστοιχη προταση? Προς το παρον για να μη μεινω νηστικος παιρνω 500ml γαλα 1,5% και 1 scoop whey, μισο γευμα Ι know αλλα απο τιποτα.. :(

thegravijia
30-04-09, 21:04
Xαιρετω!

Λοιπον εχω αναγκη το ενα γευμα την ημερα να ειναι κατι γρηγορο και ευκολα μετακινησιμο (ειμαι στη σχολη αλλαζω κτηρια και δεν εχω ουτε τραπεζι να στρωσω ταπερακια :geek: )

Ειχα δοκιμασει whey + βρωμη σαν shake (εμπαινα στις τουαλετες εβαζα το νερο, τραβουσα το καζανακι για καλυψη να μη με ακουνε, ανακατευα και επινα :P) αλλα δεν παλευοταν με τιποτα..:puke:
Εχετε καποια αντιστοιχη προταση? Προς το παρον για να μη μεινω νηστικος παιρνω 500ml γαλα 1,5% και 1 scoop whey, μισο γευμα Ι know αλλα απο τιποτα.. :(

σαντουιτσ..!
βαλε μαυρο ψωμι - γαλοπουλΑ 100γραμαρια.-μαρουλι και οτι αλλο θες

Exci
30-04-09, 21:09
σαντουιτσ..!
βαλε μαυρο ψωμι - γαλοπουλΑ 100γραμαρια.-μαρουλι και οτι αλλο θες
Σου λεω τελειως οn the go γευμα :green: Nα πινεται δηλαδη - Αν υπαρχει καμια προταση βεβαια, αλλιως ναι πιστευω το σαντουιτσακι ειναι μονοδρομος

thegravijia
30-04-09, 21:18
Σου λεω τελειως οn the go γευμα :green: Nα πινεται δηλαδη - Αν υπαρχει καμια προταση βεβαια, αλλιως ναι πιστευω το σαντουιτσακι ειναι μονοδρομος

γιατι να πινεται ρε συ?
το σαντουιτσ και μπροστα στους αλλους μπορεις να το βγαλεις\αν ντρεπεσαι/
να πινεται..
μονο πρωτεινες σαν την meso-tech αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται που λενε ειναι σαν γευμα.
με επιφυλαξη αυτο δεν ξερω τι ειδους υδατανθρακες εχει μεσα..

αλλα καλυτερα σαντοιτσ..
στη σχολη δεν εχετε εστιατοριο?

Exci
30-04-09, 21:22
στη σχολη δεν εχετε εστιατοριο?
Οπως ειπα, αλλαζω κτηρια και για να φαω ολοκληρο σαντουιτς (τρωω κ αργα..) θα πρεπει να το ξεκινησω απο το λεωφορειο :geek: Διαλειμμα δηλαδη δε μου μενει για να φαω κατι στερεο, εκτος και αν μεινει σαν τελευταια λυση

Levrone
30-04-09, 22:11
γιατι να πινεται ρε συ?
το σαντουιτσ και μπροστα στους αλλους μπορεις να το βγαλεις\αν ντρεπεσαι/
να πινεται..
μονο πρωτεινες σαν την meso-tech αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται που λενε ειναι σαν γευμα.
με επιφυλαξη αυτο δεν ξερω τι ειδους υδατανθρακες εχει μεσα..

αλλα καλυτερα σαντοιτσ..
στη σχολη δεν εχετε εστιατοριο?


γιατι στο εστιατοριο εχει φαγητο???? να φας τι??? γιουβαρλακια??? εμεις εχουμε εστιατοριο και οσα χρονια ειμαι εκει εφαγα μια φορα..ηταν και η τελευταια..

φιλε σκεψου την ιδεα της πρωτεινουχας σοκολατας..ειναι καποιες που ειναι αα!

και στο φιναλε εχεις σε ενα σεικερ το συμπληρωμα και σε ενα ταπερ τη βρωμη, αν κολλας πας τουαλετα, δεν αγγιζεις, ριχνεις το συμπληρωμα στη βρωμη και εχεις και ενα κουταλι στην τσεπη και τρως..ε Χριστος και Παναγια, δεν εχεις δεκα λεπτα να πεις οτι πας τουαλετα? ημαρτον..εγω σε τουαλετα εφαγα πολλες φορες μακαρονια με κοτοπουλο και σαλατα..και δε ντρεπομαι κα8ολου γι αυτο..

Steve KinG STyLe
30-04-09, 22:16
Βαλε το sandwich στο blender με νερο να γινει υγρο,χαχααχαχαχ.
Παντως στα σοβαρα, whey ή καποια πολλων πηγων πρωτεινη με λιγο ημι-/απαχο γαλα, μια αρκετη ποσοστητα αλεσμενης βρωμης και μπανανα στο sheiker δεν ειναι κακη κακη ιδεα και δεν χρειαζεται να μπαινεις στο μπανιο να το πιεις.
Αλλιως κατι σε style πιτακι βρωμης, κοψτο σε μικρα κομματια να μοιαζουν με μπισκοτακια,και καλα, και φαε σιγα σιγα.
Ελα, λυσεις μπορεις να βρεις αλλιως πανε παιξε golf :toast:

the_big_litho
01-05-09, 00:00
Παντως στα σοβαρα, whey ή καποια πολλων πηγων πρωτεινη με λιγο ημι-/απαχο γαλα, μια αρκετη ποσοστητα αλεσμενης βρωμης και μπανανα στο sheiker δεν ειναι κακη κακη ιδεα και δεν χρειαζεται να μπαινεις στο μπανιο να το πιεις.


Πολυ σωστος...

Δεν καταλαβα γιατι πας στην τουαλετα και χτυπας και καζανακι για φτιαξεις το shake...

Exci
01-05-09, 00:20
Βαλε το sandwich στο blender με νερο να γινει υγρο,χαχααχαχαχ.
Παντως στα σοβαρα, whey ή καποια πολλων πηγων πρωτεινη με λιγο ημι-/απαχο γαλα, μια αρκετη ποσοστητα αλεσμενης βρωμης και μπανανα στο sheiker δεν ειναι κακη κακη ιδεα και δεν χρειαζεται να μπαινεις στο μπανιο να το πιεις.
Mπανανα, νοτ μπαντ, θα φτιαξει λιγο τη γευση :green: Θα το δοκιμασω! (λιγο πυκτο θα γινει με τη βρωμη και τη μπανανα αλλα νο προμπλεμ


Πολυ σωστος...

Δεν καταλαβα γιατι πας στην τουαλετα και χτυπας και καζανακι για φτιαξεις το shake...
hahah πλακα κανω ρε αμεσως :lol: ( αν και το ειχα σκεφτει στην αρχη :oops: :porc: )

the_big_litho
01-05-09, 00:32
Νομιζα πως το εννουσες.... lol

Αν πηζει πολυ βαζε και νερο μεσα στο γαλα να αραιωνει.

Levrone
01-05-09, 00:45
Πολυ σωστος...

Δεν καταλαβα γιατι πας στην τουαλετα και χτυπας και καζανακι για φτιαξεις το shake...

ξεφευγουμε λιγο αλλα θα σου απαντησω εγω γιατι το χω κανει αυτο..
ζουμε σε μια χωρα που ολοι γ.........νε απο τηλεοραση, και επειδη αν σε δουνε να κανεις μια προπονηση, μια σωστη διατροφη και να θες να φας κανονικα ειτε γελανε, ειτε και καλα θα στην πουνε οντες εξυπνοι, πραγμα που οσο καλοβολος και να σαι σε διαολιζει, προτιμας να μη δινεις λογαριασμο και στοχο. ενταξει ειναι καπως ακραιο αυτο με την τουαλετα αλλα καποτε ειχα φτασει να προτιμω αυτο απ τις ξυπνιτζιδικες ερωτησεις καποιων..

skrwz21
01-05-09, 02:09
στα @@ σου ρε φιλε εγω τους την λεω κιολας, μη ντρεπεσαι ρε ελεος, τρωω φαι πεστους αμα σε ρωτησουνε, ναι θελω να γινω χοντρος και τουμπανος;)

πιτακι βρωμης κατα προτιμηση αν θες γευμα με υδατανθρακα φυσικα, δεν το εχεις προσδιορισει αυτο ομως..

Geo84
01-05-09, 12:26
+5000000000

Levrone είναι σαν να έγραψα εγώ αυτά που έγραψες.

Στη δουλειά με το που πάω στο κουζινακι να πάρω την πρωτείνη μου να φάω το cottage ή το γιαούρτι μου και το φρούτο μου πραγματικά προετοιμάζομαι ψυχολογικά για να μην εκνευριστώ.Εκεί υπάρχουν οι γνωστοί-άγνωστοι με τις τυρόπιτες τις ζαμπονοτυρόπιτες και τις πίτσες οι οποίοι με το που με βλέπουν λένε τι έχεις στο σέικερ????μανιτάρι μαγικό τι σας νοιάζει γ*** τον αντιχριστο μου??συμμπλήρωμα πρωτείνης είναι δεν είναι στεροειδή...και σε κοιτάνε λες και κοιτάνε τον κεντέρη...σας ρωτάω εγώ τι σκ*** έχει μέσα η κατεψυγμένη τυρόπιτα που τρώτε?...αμ το άλλο..."τι τρως το cottage έχει 2 γρ λίπος μέσα τι να σου προσφέρει φάε μια αραβική με κέτσαπ και μουστάρδα να πάρεις κανα κιλό γιατί είσαι αδύνατος..." νιώθω ότι θα χάσω τον καιρό μου αλλά τους δείχνω το 12,9 γρ πρωτείνης που περιέχει στα 100γρ..."α...και τι σου προσφέρει τώρα η πρωτείνη καλα..." ναι πράγματι έχασα τον καιρό μου... "καλά και θα φας όλο το κεσεδάκι?????"..ναι μωρη κάργια θα το φάω όλο πιο μεγάλος από αυτό ειμαι!!!...και άμα βγει η μπανάνα...κοίτα ο γιωργάκης τρώει τη μπανανούλα του να μεγαλώσει...αει στο δ****...φάτε τα κατεψυγμένα σας να σκάσετε...

Το μεσιμέρι στο 3 γευμα προσπαθώ να συνδυάσω πρωτείνη και υδατάνθρακα ενώ οι γνωστοί-άγνωστοι πέρνουν οτι να ναι ..σούπες-αρακά-παστίτσιο-μουσακά-σκέτα μακαρόνια...αρχίζει το σχόλιο..."καλά πήρες και μακαρόνια και κρέας.?δυο μερίδες????" ναι ρε παπάρα τι ζόρι τραβάς??πάλι νιώθω ότι θα χάσω τον καιρό μου και του εξηγώ το λόγο...............ναι πραγματικά τον έχασα ^^

Στις 3 πάω ξανά στο εστιατόριo με τα ταπεράκια να φάω το άλλο γευμα...."μα καλά πάλι θα φας??????????"..ρε τι πάθαμε κάνουν κουμάντο και στο φαί μας...πάλι νιώθω ότι θα χάσω τον καιρό μου εξηγώντας γιατί πρέπει να τρώω κάθε 3 ώρες...μάταιο πάλι τον έχασα...ευτυχώς είναι το τελευταίο γευμα στη δουλειά...

Τώρα αμα δε φάω το γλυκό που μου προσφέρουν σε τεράστιες ποσότητες πίτσες πιτόγυρα και κεμπάπ που έχουν παραγγείλει ή οτιδήποτε σκ*** έχει το εστιατόριο κτλ είσαι παράξενος και σίγουρα αντικείμενο σχολιασμού και χλευασμού...μερικές φορές με κοιτάνε και περιφρονητικά...

Στην εποχή που ζούμε όποιος κάνει σωστή διατροφή γυμναστηρίου και γυμναστήριο είναι εξωγήινος και άξιος απορίας...

Πραγματικά τους λυπάμαι απεριόριστα και δεν αποφευγω να φαίνομαι όταν τρώω στη δουλειά επειδή ντρέπομαι αλλά πραγματικά γιατί μου σπάνε τα νευρα και δε θέλω να συγχιστώ...

sorry για το off topic.

Exci
01-05-09, 12:56
Ρε σεις πραγματικα τι σας νοιαζει τι λενε? Ειδικα οταν μου τη λενε κατι χοντρουληδες γελαω με την ψυχη μου απο μεσα μου. Σε στυλ φαε οτι θες εσυ χοντρουλη κ ασε με μενα να κανω δουλεια μου. Αυτοι που αξιζουν οχι μονο δε θα σου την πουν, αλλα θα σκεφτουν για κοιτα αυτος προσεχει τι τρωει, κλπ.

Tωρα που το σκεφτηκα, που θα βρω μπλεντερ για τη μπανανα στη σχολη ρε? :green:

Geo84
01-05-09, 12:59
Λίγοι είναι αυτοί exci...και τελοσπάντων δε με νοιάζει αλλά με εκνευρίζει πιο πολύ η αμάθεια τους...και περισσότερο η ημιμάθεια τους...και στη δουλειά είναι ενας που πάει τακτικά γυμναστήριο και επειδή έχουμε ψιλοπαραγνωριστεί κιόλας μπαίνει μέσα και μου λέει..."οκ ντάξει πήρες την ντόπα σου?" και καλά στην πλάκα...τώρα αν τον αρχίσω στα μπουνίδια θα φταίω πες μου...

p.s. φάτη ξεχωριστά ρε συ ^^

Exci
01-05-09, 13:10
Λίγοι είναι αυτοί exci...και τελοσπάντων δε με νοιάζει αλλά με εκνευρίζει πιο πολύ η αμάθεια τους...και περισσότερο η ημιμάθεια τους...και στη δουλειά είναι ενας που πάει τακτικά γυμναστήριο και επειδή έχουμε ψιλοπαραγνωριστεί κιόλας μπαίνει μέσα και μου λέει..."οκ ντάξει πήρες την ντόπα σου?" και καλά στην πλάκα...τώρα αν τον αρχίσω στα μπουνίδια θα φταίω πες μου...
Λιγοι και καλοι ;) Προσωπικα την πρωτη φορα που με ρωτανε τους λεω γιατι το τρωω (για την ημιμαθεια που λες, βοηθαω οσο μπορω :lol:), αν ξαναρωτησουν απλα αγνοω



p.s. φάτη ξεχωριστά ρε συ ^^
Ναι αλλα το θεμα ηταν να μπει στο shaker να φτιαξει καπως τη γευση απο την βρωμη :P

Levrone
01-05-09, 14:08
κατσε γιατι να ψαχνεις για μπλεντερ στη σχολη? βαλε το πρωι στο μπλεντερ ολα και πιες το οταν ερθει η ωρα..

οσο γι αυτους που ρωτανε παντα τους εξηγω και τους αντιμετωπιζω πολυ φυσιολογικα, ασχετα αν μεσα μου τσαντιζομαι, διοτι το μυστικο ειναι να μη δειξεις πειραγμενος..

Exci
01-05-09, 14:34
κατσε γιατι να ψαχνεις για μπλεντερ στη σχολη? βαλε το πρωι στο μπλεντερ ολα και πιες το οταν ερθει η ωρα..

E κοιτα δε νομιζω μπανανα+whey+βρωμη να φαινεται και πολυ ωραιο μεσα στο σεικερ μετα απο 4 ωρες :green:

(Συνηθως ως τωρα βαζω βρωμη(αλεσμενη ηδη στο blender) + whey απο το σπιτι, και οταν ερθει η ωρα βαζω και γαλα και ανακατευω) Η μπανανα ομως παραμενει υγρη και θα μου μαμησει την σκονη της whey :unsure: Aσε που σαν φρουτο θα γινει χαλια μετα απο καμποση ωρα.

Exci
01-05-09, 14:34
κατσε γιατι να ψαχνεις για μπλεντερ στη σχολη? βαλε το πρωι στο μπλεντερ ολα και πιες το οταν ερθει η ωρα..

E κοιτα δε νομιζω μπανανα+whey+βρωμη να φαινεται και πολυ ωραιο μεσα στο σεικερ μετα απο 4 ωρες :green:

Συνηθως ως τωρα βαζω βρωμη(αλεσμενη ηδη στο blender) + whey απο το σπιτι, και οταν ερθει η ωρα βαζω και γαλα και ανακατευω. Η μπανανα ομως παραμενει υγρη και θα μου μαμησει την σκονη της whey :unsure: Aσε που σαν φρουτο θα γινει χαλια μετα απο καμποση ωρα.

thegravijia
01-05-09, 14:42
ρε φαε σαντουιτσσσσσσσ:smash:

Levrone
01-05-09, 14:54
ακου λοιπον γιατι μ εχει προβληματισει η περιπτωση σου..χαχαχαχα

εγω εκανα το εξης, για να μη γινει χαλια η μπανανα παρε μια τσαντα και βαλε μεσα το σεικερ. τσαντα εννοω παλια που να μην τη θες, οχι ναιλον του σουπερ μαρκετ, σαν αυτη που επαιρνες στα αγγλικα κτλ..

μεσα στην τσαντα μαζι με το σεικερ βαλε και ενα μπουκαλι με νερο που ολη τη νυχτα το χες στην καταψυξη ωστε να ειναι παγος το πρωι..

ετσι 8α ειναι σαν να εχεις ενα μικρο και καλα ψυγειακι μεσα στην τσαντα σου...το μπουκαλι-παγος ειναι σε επαφη με το σεικερ (ή το ταπερ με το φαι) διατηρει το γαλα ωστε να μη βρασει απ τον ηλιο τη ζεστη κτλ..το κατεψυγμενο μπουκαλι 8α αρχισει να λιωνει και μολις γυρισεις σπιτι το ξαναβαζεις στην καταψυξη για να το χεις την επομενη μερα..

ετσι διατηρεις το φαι μεσα στ αμαξι σε αρκετα καλι κατασταση.