PDA

Επιστροφή στο Forum : το λογκ μου



destroyerody94
01-05-09, 22:53
καταρχην ειμαι 1.73 60 περιποθ κιλα κ ειμαι στο προγραμμα π προτεινει ο brawny στο αρ8ρο τ στ 2ο επιπεδο μ το τρημερο σπλιτ μεχρι τωρα το εκανα ωσ εχει για περιπου 1 μηνα αλλα επειδη ωλεπς οτι πλεων ανναρωνω γρηγορωτερα σκεφτομαι ν πηγαινω γυμναστηριο 4 φορεσ την εωδομαδα κρατωντας το ιδιο σπλιτ


για αναλυτικα το λογκ (κιλα βασικα γτ λιγω πολυ τα σετ επαναληψεις υπαρχουν κ στο αρ8ρο)επιστρφω αυριο απο προπονηση ποδιων...
:squat::dooreek:

leangains
02-05-09, 02:10
καλή ιδέα, μόνο θα πρότεινα να το κάνεις κύκλο, δλδ την τέταρτη ημέρα να αρχίζεις από την πρώτη του προγράμματος. αν θες να πάρεις κιλα (φαντάζομαι ότι το θες) στο μεταπροπονητικό ρόφημα-γεύμα περισσότερους απλούς υδατάνθρακες.
επίσης θα πρότεινα να μην πας τέταρη ημέρα, αλλά να ανεβάσεις λίγο την ένταση στις 3 αυτές ημέρες και να τρώς σιγά-σιγά λίγο λίγο μεγαλύτερες μερίδες.

καλή αρχή και καλα muscle gains :thumbup:

billys15
02-05-09, 02:11
Καλοριζικο το log σου :).Καλη αρχη και στην σταδιοδρομια σου στον κοσμο του bodybuilding! 8-)

Doctorg
02-05-09, 08:08
Πάμε γερά :bodybuilder1:

destroyerody94
02-05-09, 15:28
καταρχην καλησπερα στο φορουμ

τελικα σημερα αντι να κανω ποδια οπωσ ειχα γραψει αποφασισα να κανω ομουσ κ τρικεφαλο καθωσ τα ποδια δεν τραβουσαν

leangains καλή ιδέα, μόνο θα πρότεινα να το κάνεις κύκλο, δλδ την τέταρτη ημέρα να αρχίζεις από την πρώτη του προγράμματος.

και εγω ατσι ειπα να το κανω αλλα τα ποδια ειναι το μονο μεροσ του σωματος μου που αναρρωνει πιο αργα.ισωσ γιατι τα ''χτυπαω'' δυνατα......

οποτε τωρα μαλλον θα συνεχισω τισ προπονησεισ οπωσ στο αρθρο του κ. Μιχαλη αλλα βγαζωντας απ΄ το στη8ος δελτοειδεισ κ τρικεφαλο και θα τα κανω το σαββατο
γιατι σημερα μου αρεσε κ μου αρεσει γενικα να πηγαινω γυμναστηριο:bbbiceps:

destroyerody94
02-05-09, 16:00
λοιπον σημερα εκανα

1στρατιωτικες 4 σετ επαναληψεις 10,8,6.4/35,37,5,40οι 2 ηταν με κλεψιμο λυγισμα ποδια κ αργη αρνητικη,κ ξανα 40 κανονικα
2πλαγιες εκτασεις4σετ 10,8,6,6/6+6,6+6,8+8,8+8(οι 2 οχι φουλ ρειντζ,
3ορθια κωπηλατικη 3σετ 11,5,7\15+στραβομπαρα,20+στραβομπαρα,17,5+στραβομπαρα

τρικεφαλος γαλλικες 3 σετ σε σχοινι ορ8ιος 11,8,6/25,25,30χγ
κ 2 σετ κοιλιακους με βαρος δεν θυμαμαι επαναληψεις με 5 χγ

αυτα για σημερα......:hantel:

ευχαριστω για τισ ευχε και καλο σαββατοκυριακο:clapping:

leangains
02-05-09, 16:50
Μπράβο αγορίνα μου! καλά το σκέφτηκες.

μια παρατήρηση αν θες επειδή σωστά δουλέυεις ώμους με τρι και επειδή στις πιέσεις ώμων τα τρι εκτελούν έργο, σωστά κάνει την απομόνωσης (γαλλικές σκηνή)

θα μπορούσες να βάλεις και δίζυγο ή πιέσεις μπάρας κλειστή λαβή.

γενικά τρι προτίμησε αυτές τις δύο που είναι compound, σύνθετες, κάμπτονται περισσότερες από μια αρθρώσεις.

και δι έλξεις τροχαλία κλειστά ανάποδη λαβή ( όπως στα δικέφαλα με μπάρα δλδ οι παλάμες να βλέπουν προς εσένα) ή (άν μπορείς) μονόζυγο με την ίδια κλειστή ανάποδη λαβή.

σωστά το κάνεις έτσι όπως το κάνεις, τροφή για σκέψη σου δίνω.

αν τα ξέρεις ό,τι γράφω, να το διαγράψω να μη σου πίανω χώρο.

βάλε και τη διατροφή που ακολουθείς εδώ να είσαι τα πάντα όλα, που λέει και ο τιτανοτεράστιος στο youtube.

έλα πάμε πάμε :weights::weights::weights::toast::toast:

destroyerody94
02-05-09, 18:02
σε ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες σου και σε καμια περιπτωση μη διαγραψεις μνμα σου...ουτε εσυ ουτε κανενας
τωρα για πιεσεις με κλειστη λαβη και βυθισεις σε διζυγο δεν εκανα λογω στηθους απο τεταρτη για να το αφησω να ανναρωσει...και για βυθισεις προτιμω σε παραλληλους παγκους αντι για διζυγο.......
τωρα αυτο για το δικεφαλο με κλειστη αναποδη λαβη ελξεις δεν το ειχα σκεφτει και φενεται πολυ καλο σκεπτικο,οποτε το εφαρμοζουμε απο δευτερα....:weights:

και παλι thanks:thumbsup:

destroyerody94
02-05-09, 18:07
να και η διατροφη μου
διατροφη ογκου-by destroyerody
η διατροφη που ακολουθω ειναι για ογκο πανω κατω στισ 2.500 θερμιδες
7.35- 60γρ κουαερ 1 δοση γουεη 1 fish oil

11.00- τοστ με 5 φετεσ γαλοπουλα κ 1 κασερι τρικαλινο 10% κ 1κουταλακι ταχινι

2.30λαδερο με 1 κονσερβα τονο η 200γρ πσαρι με μια κουπα βρασμενο ριζι η κοκκινο
κρεασ 150-200γρ κ μια φετα πσωμι η οσπρια με μια κονσερβα τονο κ παντα σαλατα

απογευμα-προπροπονητικο γουεη κ γαλα κ φρουτο

μεταπροπονητικο 1 δοση γουεη σε νερο με 2 κουταλιες γεματες σουπασ γλυκοζη
βραδυνο κοτα 200γρ με σαλατα και 1 κουταλια ελαιολαδο η τονοσαλατα η ομελετα με 6 μετρια ασπραδια κ 2-3 κροκους κ 2 φετεσ πσομι οταν εχω παει προπονηση

πριν τον υπνο 1 γιαουρτι τοταλ 2% με 3 κουταλακια ταχινι κ μια χουφτα καρυδια η αμυγδαλα κ 1 φισ οιλ



ολες οι υποδειξεις καλοδεχουμενες

leangains
02-05-09, 20:25
^^ καλη είναι θέλει λίγο γυαλισμα. τώρα αν θα θυμίζει τίποτα στο τέλος δεν παίρνω και όρκο, θα τη γυαλίσουμε με τροχό :P:P

προτάσεις: με θρησκευτική ευλάβεια και σαν να πρόκειται να σε εξετάσει η sexy δασκάλα με το πρόστυχα αυστηρό υφάκι διαβάζεις αυτό

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3732

προσέχωντας τι είπε ο δάσκαλος BRaWNy (αυτός δεν έχει υφάκι, αυτός είναι δάσκαλος που στο δίνει από παντού) και πως διαμορφώθηκε το πλάνο του "αλτηράκια". Θα έκανα την κακία να σου πω να τον ρωτήσεις να σου πει προτάσεις, να δούμε τι έμαθε, αλλά τα αποτελέσματα μπορεί να είναι hopeless case (αλτηράκια σε πειράζω sugar, συνέχισε δυνατά).

μερικές δικές μου παρατηρήσεις αν δε σε πειράζει. στο πρωινό μετακίνησε τη whey ή μάλλον βάλε 3 διαφορετικά πρωινά:

Α: πιτάκι βρώμης:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=693

Β) Πρωινό by Coleman (γεια σου τεραβίγια!) στο τέλος του πιτάκι βρώμης έχω ποστάρει βιντεάκι να δεις πως γίνεται το σκηνικό

Γ) Πρωινό εν τροχάδι: Μπλέντερ (βαρύ, δυνατό μπλέντερ του λίτρου, να αγοράσεις αν δεν έχεις (να φανταστείς εγώ έχω αυτό που αγόρασε η μαμα μου όταν γεννήθηκα για να μου αλέθει κρέας (30 χρόνια σχεδόν πριν), πέτρες να του βάλεις νερό τις κάνει) φτηνούλι είναι και πολύτιμο.

ρίχνεις στο μπλέντερ τη βρώμη, την πρωτείνη, νερό, μέλι, μπανάνα και 1-2 φράουλες. Γίνεται μια ωραία αραιή κρεμούλα που πίνεται γρήγορα και ευχάριστα.

οι φέτες γαλοπούλα είναι αλλαντικά εε?


συγνώμη! επειδή το βλέπω σε αρκετές διατροφές, τι ζόρι τραβάτε με τα αλλαντικά???? γιατί καταναλώνετε τέτοια αμφιβόλου ποιότητας κρέατα? άντε σιγά-σιγά να αρχίσουμε να τρώμε γύρο απο σουβλατζίδικα.

γιατί δεν κάνετε το εξής απλό, παίρνουμε κοτόπουλο-γαλοπούλα απτον κρεoπώλη, το βράζουμε, το μαδάμε και φτιάχνουμε τα σαντουιτσάκια μας.

Στο προ προπονητικό βγάλε το γάλα, αν θες. και φάε φρούτα πολλά, (1 πορτοκάλι, 1-2 ακτινίδια, 1 μπανάνα, φράουλες) μετά από μία, μια και μισή ώρα μπορείς να πας για προπόμηση.

στο μεταπροπονητικό ακολουθείς αυτό που προτείνει ο αφέντης στο άρθρο "μεταπροπονητική διατροφή" http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=74
μέτρα τη γλυκόζη στο σκουπ της πρωτείνης στο περίπου (το + δε σε πειράζει, το - σε πειράζει) (οι κουταλιες της σούπας πόσο είναι, μπορεί να είναι και λίγο ίσως και όχι)

στο μεταπροπονητικό στέρεο γεύμα πατάτες απαραιτήτως (όχι τηγανιτές, Billy ακούς:P ) βραστές, ψητές.

και 1 κεσεδάκι cottage cheese το βράδυ.

τις ημέρες προπόνησης περισσότερο υδατάνθρακα, τις ημέρες ξεκούρασης περισσότερο καλό λίπος (κατεβάζεις τον υδατάνθρακα)

και πρέπει να ανεβάσεις τα λιπαρά κατά πολύ, αλλά αυτό θα το δείς σύμφωνα με τι θα επιλέξεις από τις προτάσεις του BRaWNy.

Αυτά για την ώρα. καλή διασκέδαση! και μη μου αγχώνεσαι! σιγά σιγά

destroyerody94
03-05-09, 17:03
^^ καλη είναι θέλει λίγο γυαλισμα. τώρα αν θα θυμίζει τίποτα στο τέλος δεν παίρνω και όρκο, θα τη γυαλίσουμε με τροχό :P:P

προτάσεις: με θρησκευτική ευλάβεια και σαν να πρόκειται να σε εξετάσει η sexy δασκάλα με το πρόστυχα αυστηρό υφάκι διαβάζεις αυτό

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3732

προσέχωντας τι είπε ο δάσκαλος BRaWNy (αυτός δεν έχει υφάκι, αυτός είναι δάσκαλος που στο δίνει από παντού) και πως διαμορφώθηκε το πλάνο του "αλτηράκια". Θα έκανα την κακία να σου πω να τον ρωτήσεις να σου πει προτάσεις, να δούμε τι έμαθε, αλλά τα αποτελέσματα μπορεί να είναι hopeless case (αλτηράκια σε πειράζω sugar, συνέχισε δυνατά).

μερικές δικές μου παρατηρήσεις αν δε σε πειράζει. στο πρωινό μετακίνησε τη whey ή μάλλον βάλε 3 διαφορετικά πρωινά:

Α: πιτάκι βρώμης:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=693

Β) Πρωινό by Coleman (γεια σου τεραβίγια!) στο τέλος του πιτάκι βρώμης έχω ποστάρει βιντεάκι να δεις πως γίνεται το σκηνικό

Γ) Πρωινό εν τροχάδι: Μπλέντερ (βαρύ, δυνατό μπλέντερ του λίτρου, να αγοράσεις αν δεν έχεις (να φανταστείς εγώ έχω αυτό που αγόρασε η μαμα μου όταν γεννήθηκα για να μου αλέθει κρέας (30 χρόνια σχεδόν πριν), πέτρες να του βάλεις νερό τις κάνει) φτηνούλι είναι και πολύτιμο.

ρίχνεις στο μπλέντερ τη βρώμη, την πρωτείνη, νερό, μέλι, μπανάνα και 1-2 φράουλες. Γίνεται μια ωραία αραιή κρεμούλα που πίνεται γρήγορα και ευχάριστα.

οι φέτες γαλοπούλα είναι αλλαντικά εε?



Στο προ προπονητικό βγάλε το γάλα, αν θες. και φάε φρούτα πολλά, (1 πορτοκάλι, 1-2 ακτινίδια, 1 μπανάνα, φράουλες) μετά από μία, μια και μισή ώρα μπορείς να πας για προπόμηση.

στο μεταπροπονητικό ακολουθείς αυτό που προτείνει ο αφέντης στο άρθρο "μεταπροπονητική διατροφή" http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=74
μέτρα τη γλυκόζη στο σκουπ της πρωτείνης στο περίπου (το + δε σε πειράζει, το - σε πειράζει) (οι κουταλιες της σούπας πόσο είναι, μπορεί να είναι και λίγο ίσως και όχι)

στο μεταπροπονητικό στέρεο γεύμα πατάτες απαραιτήτως (όχι τηγανιτές, Billy ακούς:P ) βραστές, ψητές.

και 1 κεσεδάκι cottage cheese το βράδυ.

τις ημέρες προπόνησης περισσότερο υδατάνθρακα, τις ημέρες ξεκούρασης περισσότερο καλό λίπος (κατεβάζεις τον υδατάνθρακα)

και πρέπει να ανεβάσεις τα λιπαρά κατά πολύ, αλλά αυτό θα το δείς σύμφωνα με τι θα επιλέξεις από τις προτάσεις του BRaWNy.

Αυτά για την ώρα. καλή διασκέδαση! και μη μου αγχώνεσαι! σιγά σιγά

thanks:thumbup:

peris
04-05-09, 13:22
με γεια το log φιλε μου καλη αρχη και καλη δυναμη στο στοχο που εχεις βαλει:thumbup::thumbup: :welcome::toast:

destroyerody94
04-05-09, 20:29
λοιπον,σημερα ποδια......και ωραια προπονηση:weights:
1σκουωτ 4σετ,επαναληψεις\κιλα
12-37.5,10-37,5 και 2 αρνητικες,8-47,5 και 2 αρνητικες,6-50 και 2 αρνητικες
2προβολες 2σετ
7(ανα πλευρα)-35,6-35+1 μετα απο3-4 ανασες
πρεσσα 2 σετ
11-55,8-65
3καμψεις μηριεων4 σετ
4-40,4-40,10-35,8-35
4υπερεκτασεις 2σετ
20-5,14-5
αυτα για σημερα

και 1 φωτογραφιa το πρωι κρυος (χαλια μου φαινεται)

destroyerody94
04-05-09, 20:30
με γεια το log φιλε μου καλη αρχη και καλη δυναμη στο στοχο που εχεις βαλει:thumbup::thumbup: :welcome::toast:

ευχαριστω πολυ,το ιδιο και σε εσενα..:thumbup::weights:

destroyerody94
06-05-09, 19:37
στηθος σημερα,,,,,,,,,ανεβηκα:P
-πιεσεις οριζοντιο 4 σετ 4+4 αρνητικες\50 κιλα,3+1 με βοηθεια\50 κιλα,6\47,5κιλα,4\47,5 κιλα

-βυθισεις 2 σετ 3+6αρνητικες\σωμα,1+7αρνητικες\σωμα

-πιεσεις επικλινη με αλτηρες 2 σετ 12\12+12,7\14+14

αυτα για σημερα και μαλλον θα αυκσησω τις θερμιδες που περνω κατα 200 ακομα

καλο βραδυ και καλες προπονησεις σε ολους:bblifthard: :welcome:

destroyerody94
09-05-09, 09:34
πλατη χ8ες και λογω χωρου αλλαξε λιγω η προπονηση

1ελξεις στο μονοζυγο 5 σετ με κλειστη αλλαοχι εντελως αναποδη λαβη σαν εκεινη του διζυγου 3+6αρνητικες,2+5αρνητικες,1+6αρνητικες,,6αρνητικες,4αρνητικες-ολα με το βαρος μου

2κωπηλατικη στο σταυρο 2σετ 17,5κ+το μηχανημα-12 επ,22,5κιλα-6 επαναληψεις

3κωπηλατικη αναποδη (οπως στα βιντεο του σλειν)στο σμιθ 3σετ 1-10επαν,1με8 και 1 με 5επαναληψεις

4ελξεις τροχαλιας με αναποδη πολυκλειστη λαβη για δικεφαλους 2 σετ 40/7,45/5

5καμψεις δικεφαλων στον επικληνη 1 σετ 8+8 κιλα 7 επαναληψεις
4 πηχεις

σημερα παω για ωμους και επανελχομαι:toast:

destroyerody94
12-05-09, 17:28
2 προπονησεις περασαν σαββατο ωμους δευτερα ποδια αλλα κιλα δεν θυμαμαι απο κανενα :rolf:
παντως ανεβηκα,ειδεικα στισ στρατιωτικες και το σκουωτ
τελευταιο σετ στο σκουωτ(το αλλαξα με πισω)εκανα 65 κιλα 6 η 7 επαναληψεις
και εκανα και προβολες με αλτηρες,καμψεις μοιροιεων και υπερεκτασεις με επιβαρυνση
στη διατροφη προσ8εσα θερμιδες,φτανωντασ αισιως τισ 2.700

παω για στηθος
καλες προπονησεις!:weights::welcome:

destroyerody94
12-05-09, 17:34
ααααααααααααααααα να αναφερω επειδη κανω φορτωμα κρεατινη θα παω 5 συνεχωμενες φορας γυμναστηριο αυτη τη βδομαδα με το ιδιο σπλιτ......(δεν πιστευω να ειναι κακο):P

BRaWNy
12-05-09, 18:31
Πολλές αρνητικές χρησιμοποιείς.
Ακόμη και σε επίπεδο προχωρημένου να είσουν, είναι υπερβολικές.

Δεν θα σε βοηθήσουν σε κάτι, μάλλον κάποια στιγμή θα σε φέρουν σε στασιμότητα (το πιό πιθανό).
Ακόμη κι αν "αρνητικές" εννοείς τις βοηθητικές, ισχύουν τα ίδια.

Ο στόχος σου αρχικά και πρωτίστως, θα πρέπει να είναι να μάθεις να εκτελείς σωστά τις ασκήσεις, να δυναμώσεις πολύ και να μάθεις να ενεργοποιείς όλες τις κινητήριες ομάδες αλλά και να κάνεις ικανότερο το νευρικό σου σύστημα.
Με τις αρνητικές και την υπερβολή και στο επίπεδο του αρχαρίου ή αν θες σε επίπεδο που ακόμη σηκώνεις μόνο 50 κιλά στον πάγκο, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να "κάψεις" (δεν μου'ρχεται άλλη λέξη αυτη τη στιγμή) το νευρικό σου σύστημα και να ανεβάσεις πολύ κορτιζόλη, γιατι σε τετοια περίπτωση όπως η δική σου αλλά και ενός αρχάριου ή με μικρό backround στην προπόνηση, ο οργανισμός και τα σχετικά δεν είναι έτοιμα ή αν θες ικανά για να ανταπεξέλθουν (δεν μιλάω πρακτικά, γιατι πρακτικά μπορει να τα καταφέρνεις, αλλά αυτό δεν έχει σημασία).
Συνήθως το ίδιο συμβαίνει και με τις μεθόδους υψηλής έντασης και επέκτασης ενός σετ όπως rest-pause, dropsets, supersets κλπ, σε τέτοιες περιπτώσεις.

Εαν έχεις σχετικά μόλις αρχίσει τις προπονήσεις κλπ, δεν χρειάζεται καν ουτε μέχρι κόπωσης να πηγαίνεις για να δεις αποτέλεσμα, ή μάλλον θα έλεγα έτσι θα είναι καλύτερα να κάνεις για να δεις αποτέλεσμα, να πηγαίνεις μέχρι ένα σκαλί πριν απο την κόπωση στα σετ.
Θα πρότεινα να το επανεξετάσεις το θέμα, απο κει και πέρα είναι στην κρίση σου.

"Μην προσπαθείς να οδηγήσεις νταλίκα, ενω ακόμη δεν έμαθες καλά καλά να οδηγείς ποδήλατο, αν με πιάνεις τι εννοώ"


Αυτα κατα την δική μου προσωπική άποψη.

destroyerody94
13-05-09, 17:25
brawny,τις αρνητικες τις χρησιμοποιω βασικα για να δυναμωσω στο μονοζυγο και τις βυθισεις,Γατι απο οτι εχω ακουσει (και νιω8ω πανω μου:P:rolf:),ειναι πολυ ανωτερα απο τα αντιστοιχα μηχανηματα.

Υ.Γ.1)Σεβομαι πολυ τις αποψεις σου και τις εχω ξεχωρισει μαζι με αλλων.
Υ.Γ.2)Ξερω οτι το εχω ψιλο@@@@ησει το προγραμμα σου

ευχαριστω:bowdown::clap:

destroyerody94
13-05-09, 17:50
χ8ες στηθος εμπροστιους δελτοειδεις και τρικεφαλα
1 πιεσεις στον ισιο 4 σετ 8/45κιλα,7/45κιλα,4\55κιλα,5\50
2 βυθισεις 2 σετ 4+δεν θυμαμαι αρνητικες,2+(το ιδιο με πριν)
3 πιεσεις στον επικληνη με αλτηρες 2σετ 9/14+14,6\16+16

4 στρατιωτικες 3σετ 12\37,5κιλα,9/40,7/42,5κιλα

5 καμψεις με κλειστη λαβη 2σετ 1/6 και 1/3+1του κλεφτη:P

σημερα πλατη τραπεζιο πλαγιο δελτοειδη και δικεφαλα

1 ρουμανικες αρσεις 4 σετ 12/50κιλα,9/60κιλα,6/70κιλα,5/70κιλα
2 μονοζυγο 3σετ 4+δεν θυμαμαι αρνητικες,3+δεν θυμαμαι αρνητικες,1+το ιδιο με πριν
3 κωπηλατικη σκυφτος με μπαρα 3σετ 11/30 κιλα,8/40κιλα,7/40κιλα

4 ορθια κωπηλατικη με στραβομπαρα 2 σετ 8/15+στραβομπαρα,5μιση:green:/20+στραβομπαρα

5 πλαγιες εκτασεις αλτηρων 2 σετ 12/8+8,10/8+8

6 αρσεις ομων 1 σετ 8 επαναληψεις 25+25 κιλα

7 καμψεις δικεφαλων με αλτηρες 2σετ 7/8+8,5/8+8

αυτα απο εμενα......καλο απογευμα σε ολους:welcome:

Υ.Γ. 8α προσπα8ησω να θυμαμαι τις αρνητικες:P

destroyerody94
14-05-09, 20:01
ποδια σημερα για δευτερη φορα αυτη την εβδομαδα και με λιγα λογοα δεν την παλεψα:green:

σκουωτ πισω 8-55κιλα 6-60κιλα 4-60 6-55κιλα

προβολες περπατωντας 8-16+16 κιλα* 7-16+16* 5\18+18* 4/18+18*
*=αλτηρες
(οι επαναληψεις ειναι για το ενα ποδι)
καμψεις μηριαιων 8/35κιλα 6\35 κιλα

καλο βραδυ στο φορουμ:toast:

destroyerody94
16-05-09, 11:36
επειδη τελικα δεν την παλεψα με 5 μερες σερι προπονηση χ8ες εκανα ωμους τραπεζιους και πολυ λιγω τρικεφαλους αααααα και λιγω πηχεις
λοιπον

1 στρατιωτικες 8/30 κιλα , 5/35 , 4/35 , 6/30 κιλα

2 ορ8ια κωπηλατικη* 12/12+12 , 12/35 ,8/45
(το πρωτο σετ ηταν με αλτηρες και τα αλλα 2 στην τροχαλια γιατι ενας παππους ειχε κανει καταληψη τη στραβομπαρα για δικεφαλο:smash:)

3 πλαγιες εκτασεις 12/8+8 , 9/8+8 κιλα

τρικεφαλο καμψεις με τριγωνικη λαβη 7 κα8αρες επαναληψεις και στο δευτερο 4 καθαρες και 2 με κλεψιμο:green:

πηχεις δεν εγραψα τι εκανα παντως κινηθηκα στο πρωτο σετ γυρω στις 15 με 20 επαναλ. και στο δευτερο 8-12

καλες προπονησεις σε ολους:weights: και καλο σαββατικυριακο:toast::welcome:

mikroskopikos
17-05-09, 20:14
με γεια το log κ απο μενα ειμαι μαζι σου κ προσπαθω κ εγω απο την αλλη πλευρα ομως.Δηλαδη να χασω κιλα!!!
καλη επιτυχια να εχεις κ συγχαρητηρια για την επιμονη σου.

destroyerody94
17-05-09, 20:27
με γεια το log κ απο μενα ειμαι μαζι σου κ προσπαθω κ εγω απο την αλλη πλευρα ομως.Δηλαδη να χασω κιλα!!!
καλη επιτυχια να εχεις κ συγχαρητηρια για την επιμονη σου.

ευχαριστω πολυ και καλη επιτυχια στους στοχους σου και εσενα.....
α και υπομονη για τη διαιτα........:P

keep liftin':toast:

destroyerody94
18-05-09, 16:43
σημερα πλατη
αρσεις ρουμανικες 8/65 κιλα
4/75 κιλα
6/65 κιλα (οι πηχεις με γ@@@@αν)

μονοζυγο 5/βαρος σωματος
2\^^
τροχαλια τερμα ανοιχτη λαβη 11/40 κιλα
8/50 κιλα

σταυρος 14/15+το μηχανημα
7/25+το μηχανημα(σηκωνα με μομεντουμ και τα επαιξαν πρωτα τα χερια μου για αυτο κατεβασα
9/20+το μηχανημα

ορ8ιος καμψεις δικεφαλων με μπαρα 10/20 κιλα
6/25 κιλα(δεν ειχε σφιξιμο και τα λοιπα και δεν μου αρεσε)
9/20(στο πρωτο και στο τριτο τα εκανα με τεμπο γρηγορα 8ετικη κρατημα επανω αργη αρνητικη

στο τελος πηχεις,,,,,,:bbbiceps:


αυτα για σημερα........καλες προπονησεις$:toast::weights:

destroyerody94
20-05-09, 12:34
στη8ος σημερα και στον ισιο με ενοχλησε αρκετα οδεξιος ομος για αυτο επεσαν αρκετα και τα κιλα

ισιος παγκος με μπαρα 14 /40 κιλα(παλι με ενοχλησε)
ισιος με αλτηρες 7/ 14+14 κιλα , 6/14+14 κιλα

επικληνη με μπαρα (ολα καλα εδω) 9/35 κιλα , 6/40 κιλα , 7/37,5 κιλα

βυ8ισεις για στη8ος 5 στο πρωτο και 3 σστο δευτερο

καμψεις με κλειςτη λαβη για τρικεφαλο 6 στο πρωτο και 5 στο δευτερο:weights:

ολες οι παρατηρησεις ευπροσδεκτες:unsure:

destroyerody94
23-05-09, 12:42
χ8ες ομους δεν 8υμαμαι κιλα........τα σετ ομως ηταν τα ιδια.........
δεν τα 8υμαμαι πρωτον γιατι αλλαξα γυμναστηριο και δεν ξεχωριζω πολυ καλα πλακες κ.λ.π.
και δευτερον γιατι εχωσα και ενα φιλο μου στη δουλεια και πρεπει να πω πως μου αρεσε πολυ η προπονηση με παρτενερ και ουτε με κα8υστερησε ουτε τιποτα.....σημερα παω για ποδια.....(α παρεπιμπτωντος ο ωμος ειναι μια χαρα :thumbup:)

καλο σαββατοκυριακο:toast:

destroyerody94
11-06-09, 22:06
τωρα λογω εξετασεω και ανειλημενων υποχρεοσεων(παραλια,καφε,διαβασμα και waterland)παω μεν γυμναστηριο κανονικα αλλα δεν καταγραφω την προπονηση μου....οποτε θα περιμενετε μαλλον μεχρι τον ιουνιο για να μαθετε τα μυστικα της προπονησης για επιτυχεια (lol):green::turtle:

destroyerody94
05-11-10, 14:39
Επανέρχομαι ένα χρόνο και κάτι μετά , και καμιά 15-20 κιλά βαρύτερος. Αποφάσισα να συνεχίσω το log για να παρακολουθώ την πρόοδό μου, αλλά και γιατί όπως και να το κάνουμε, scripta manent..
Aκολουθώ από την αρχή της βδομάδας ένα push pull legs, με διάρκεια 5 ημερών, που μπορεί να γίνει 4άρων εάν χρειαστεί.

Χθές push 2η προπόνα
ζέσταμα

1 βυθίσεις
1ο 9 χ bw
2o 6 χ bw και ένα rest pause μέχρι κόπωση νομίζω 3
3o 4 χ bw και ένα rest pause ^^ ^^
4o 3 χ bw και 2 rest pause μέχρι κόπωση

2 πιέσεις με μπάρα στον επικληνή
1ο 9 χ 45
2ο 6 χ 55 και 3 με βοήθεια
3ο 7 χ 50

3 crossover
δεν μετρούσα επαναλήψεις γύρω στις 20 χ 15 στο ένα χέρι
13 χ 20 στο ένα χερι

4 πιέσεις μπάρας στρατιωτικές
1o 11 x 30
2o 9 x 35
3o 6x 35

5 directs με ελαφριούς αλτήρες ( την κάνω για την καυ@@λα)

2 σετάκια μέχρι κόπωση
και η αλήθεια είναι πως η άσκηση πιάνει πολύ καλά και γυμνάζει και περιστροφείς κτλπ, μια δοκιμή θα σας πείσει.

6 πιέσεις στον ίσιο κλειστή λαβή
1ο 8 χ 45
2ο 6 χ 45
3ο έκανα κάμψεις με κλειστή λαβή μέχρι κόπωση.

7ο κοιλιακούς full range με 10 κιλη πλάκα

σήμερα pull με ασκήσης έλξεων ,γιατί στην πρώτη παίξαμε άρσεις κοπηλατικές..
stay heavy και εύχομαι να είμαι συνεπής στο log..
καλή συνέχεια σε όλους και πάνω από όλα όρεξη ;):weights::thumbup:

destroyerody94
05-11-10, 21:54
2ο pull της εβδομάδας με βάση της έλξεις.

1η άσκηση. lat pulldowns wide grip
1ο 13 χ 50
2ο 11 χ 60
3ο 9 χ 60
4ο 8χ 55

2η άσκηση lat pulldowns ουδέτερη λαβή
1ο 9 χ 60
8 χ 60
6 χ 60 και 2 με rest pause
5 χ 60 και dropset με άλλες 3-4 στα 55

3η άσκηση όρθια κοπηλατική
1ο 10 χ 30
8 χ 30

4η άσκηση πλάγιες εκτάσεις
για πίσω delts
1 σετ 11 χ 8 στο κάθε χέρι (αυστηρά)

5η άσκηση shrugs
1o 9 x 65
2o 7 x 70
3o 6 x 72

6η άσκηση. κάμψεις δικεφάλων με μπάρα 21's
1ο x 18 (νομίζω :unsure:)

8η άσκηση : hyperextensions
1ο 15 χ 10
2ο 13 χ 15
3ο 12 χ 15

και τέλος πήχεις με καλό κάψιμο..

πάμε για ένα καλό cheat με γυρόνια σαν προτελευταίο γεύμα σήμερα, άς σοκάρουμε λίγο και το μεταβολισμό

καλή ανάρρωση μέσα στο σκ να έχουμε και από δευτέρα πίσω στα σίδερα :weights::toast::welcome:

Πολύ καλά doms σε lats, rear delts και τραπέζια

thegravijia
05-11-10, 22:37
mονο 1 σετ για δικεφαλα?

και επισης λες εβαλες 15-20 κιλα?

destroyerody94
06-11-10, 00:09
2 σετ δικέφαλα καθώς ξέχασα να το γράψω το δεύτερο ήταν απλές κάμψεις με ίσια μπάρα με περισσότερα κιλά ( τα οποία δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς)

τα σετ ήταν τόσα γιατί 1ον είναι δεύτερη προπόνηση της εβδομάδας που περιλαμβάνει δικέφαλο ( η πρώτη τη δευτέρα που στο pull θα επικεντρώνομαι στις άρσεις και τις κοπηλατικές, οπότε παίζω περισσότερο δικέφαλο, ενώ σήμερα που ήταν η 2η προπόνηση επικεντρώνομαι σε έλξεις που ο δικέφαλος εμπλέκεται σαφώς περισσότερο, για αυτό και είναι τα σετ τόσα. Νομίζω πως περισσότερα, θα ήταν αθροιστικά υπερβολικά, ο δικέφαλος είναι ούτως η άλλως μικρός μυς.:)

destroyerody94
06-11-10, 15:09
βασικά τώρα που ξαναδιάβασα την ερώτηση για τα κιλά ναι, εάν δεις και στα topic στις φωτογραφιες ήμουν γύρω στα 60 κιλά και τώρα είμαι 80, 2 χρόνια μετά, μάλιστα έβαλα 25 εάν θέλω να είμαι ακριβής γιατί ήμουν 55 κιλά με 1.70 ύψος στα 14..αρχή πρώτης γυμνασίου

destroyerody94
07-11-10, 14:32
doms doms doms :unsure::chinese:

destroyerody94
28-01-11, 20:19
b

destroyerody94
29-01-11, 17:21
a