PDA

Επιστροφή στο Forum : το ιερο μας σωμα...



Σελίδες : [1] 2 3

vAnY
03-05-09, 22:32
να'μαι και εγω !! σημερινες φωτο, φρεσκιες φρεσκιες χαχχααχα:rolf:

περιμενω κριτικες, οσο σκληρες κι αν ειναι :unsure:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=1465&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=1466&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=1467&stc=1

leangains
03-05-09, 22:50
:shock::shock::cyclops::cyclops::cyclops::cyclops::awesome::awesome:

πρέπει να βάλουμε ένα νέο σμαιλ ένα λύκο να σφυρίζει κάτι τέτοιο.

Πού σαι Κατερίνι!!!!!! Κατερίνι μ ακους! κοίτα να δεις η vAnY, πως μεγάλωσε!

Η κοιλιά σου πολύ εντυπωσιακή, ώμοι κ χέρια καλλίγραμμα μια χαρά, μια πόζα πλάτης θα ήθελα παρακαλώ.

ίσως να θέλεις λίγη δουλιτσα στα πόδια ή δε φαίνονται πολύ καλά λόγω γωνίας, να έρθω από κοντά να κρίνω πιο αντικειμενικά??????
αν το νιώθεις κ εσύ, τότε σκουωτ βαθυ, deadliers k στιβικές προβολές με βήμα, όπως τις αναφέρει ο αφέντης στο λογκ με το χ προτζεκτ.

αυτά. πολύ καλή δουλειά σύνεχισε δυνατά.

κατερινι να σε δω πως θα κοιμηθείς αγορίνα μου :P :P

KATERINI 144
03-05-09, 22:51
οντος ειναι ιερο το σωμα :green::green:

μια σκληρη κριτικη ειναι πως εχουμε και καρδιακους εδω μεσα, με το μαλακο βανι :P:P


περα απο την πλακα, μπραβο εισαι σε πολυ καλη κατασταση :clap::clap:

mantus3
03-05-09, 22:57
απο οτι φενετε εχεις δυνατους ομους κ χαμιλο ποσοστο λιπους.. εισαι σε πολυ καλο δρομο (κ πιστεβω το ξερεις...), συνεχισε ετσι κ πιστεβω ειναι απλα θεμα χρονου για να πετιχεις τους στοχους σου...

Levrone
03-05-09, 23:14
:shock::shock::cyclops::cyclops::cyclops::cyclops::awesome::awesome:

πρέπει να βάλουμε ένα νέο σμαιλ ένα λύκο να σφυρίζει κάτι τέτοιο.

Πού σαι Κατερίνι!!!!!! Κατερίνι μ ακους! κοίτα να δεις η vAnY, πως μεγάλωσε!

Η κοιλιά σου πολύ εντυπωσιακή, ώμοι κ χέρια καλλίγραμμα μια χαρά, μια πόζα πλάτης θα ήθελα παρακαλώ.

ίσως να θέλεις λίγη δουλιτσα στα πόδια ή δε φαίνονται πολύ καλά λόγω γωνίας, να έρθω από κοντά να κρίνω πιο αντικειμενικά??????
αν το νιώθεις κ εσύ, τότε σκουωτ βαθυ, deadliers k στιβικές προβολές με βήμα, όπως τις αναφέρει ο αφέντης στο λογκ με το χ προτζεκτ.

αυτά. πολύ καλή δουλειά σύνεχισε δυνατά.

κατερινι να σε δω πως θα κοιμηθείς αγορίνα μου :P :P

α ναι??? Μονο ΚΑΤΕΡΙΝΙ? σ εμενα κανενα ευχαριστω? δεν πειραζει! δε φταιει κανεις αλλος, εγω φταιω που δουλεψα για σας!!!!!!!! ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ!!!!!

οσο για τις φωτο, ελα μωρε!!! σιγα!!! καθε μερα βλεπουμε τετοια σωματα!!!

Συγχαρητηρια Βανεσσα!:clap:

KATERINI 144
03-05-09, 23:15
:shock::shock::cyclops::cyclops::cyclops::cyclops::awesome::awesome:

πρέπει να βάλουμε ένα νέο σμαιλ ένα λύκο να σφυρίζει κάτι τέτοιο.

ναι τα εμοτικονς ειναι παλια και ειναι και μπερδεμενα πρεπει κατι να γινει :green::green::green::green:

αληταρα :smash::smash:

Exci
03-05-09, 23:20
Συμφωνω με τον καθαροκέρδη, πολυ ωραιο σωμα :)

billys15
04-05-09, 00:21
ίσως να θέλεις λίγη δουλιτσα στα πόδια ή δε φαίνονται πολύ καλά λόγω γωνίας


Αυτη ειναι και μενα η μονη μου παρατηρηση.

Πολυ καλη δουλεια και σχημα παντως!:bbbiceps:

leangains
04-05-09, 00:33
α ναι??? Μονο ΚΑΤΕΡΙΝΙ? σ εμενα κανενα ευχαριστω? δεν πειραζει! δε φταιει κανεις αλλος, εγω φταιω που δουλεψα για σας!!!!!!!! ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ!!!!!

αν αναφέρεσαι σε κάποια άλλη συζήτηση, συγνώμη δε μπορώ να παρακολουθώ όλο το φορουμ, είναι κ μεγάλο ζωή να έχουμε. απότι καταλαβαίνω έπεισες την κοπέλα να ανεβάσει τις φοτος, ε? Ευχαριστούμε Levroniς ! :thumbup:
Αν είσαι ο φωτογράφος, ένα έχω να πω... παλιοτυχεράκια!

Κ πάλι πολύ καλή δουλειά vAnY ! Αχ αυτή η κοιλιά σου!

vAnY
04-05-09, 00:35
:D παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια!!! :turtle:

leangains εχω προβλημα στα ποδια γιατι ναι μεν εχω πολυ ογκο και μυς, αλλα δεν εχω γραμμωση πολυ, μονο στο πλαι της γαμπας..ενω το υπολοιπο σωμα ειναι γραμμωμενο
....ξερω ειναι δυσκολο σημειο στη γυναικα να φανει...και εκει εχω και κυτταριτιδα, κατακρατηση υγρων...επειδη παραδεχομαι δεν πινω πολυ νερο, παρ'ολο που γενικα προσεχω την διατροφη μου..
δεν τρωω τηγανητα, τρωω περιορισμενη ποσοτητα υδατανθρακες..εε η μονη μου αμαρτια ειναι τα γλυκα:P... αλλα ενταξει προσπαθω να μην το παρακανω.:green:

--->μια χαρα ειναι τα σμαιλ που εχουμε... δεν χρειαζονται αλλα !!! χαχχαχα ακου εκει με λυκους που σφυρανε λεει..:rolf:

επειδη φωτο πλατης δεν εβγαλα σημερα βαζω καποιες που εβγαλα πριν 2 μηνες :weights:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=1474&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=1475&stc=1

the_big_litho
04-05-09, 00:55
Μπραβο Vany, εχεις κανει πολυ καλη δουλεια στο σωμα σου, συνεχισε δυνατα

leangains
04-05-09, 01:10
να με στείλεις θες, πως τα ανεβάζεις έτσι αυτά, γράψε ένα πάρτε τα υπογλώσσια κ ένα ποτήρι νερό κοντά για κάθε ενδεχόμενο.

κατερινι κατερινι κοιτα κ! πλάτη η vAnY! Καμιά με γυμνή πλατούλα έχουμε?? να βγάλουμε παρακαλώ, να μπορούμε να κρίνουμε κ πιο αντικειμενικά.


για τα ποδαράκια μην ανασυχείς θα φτιάξουν σιγά σιγά, όσο για τα γλυκάκια, ξέρεις που πάει η ζάχαρη και τα τρανς λιπαρά που περιέχουν ε?? που πάει, στην κ@ττ$ρ#τ% δα (ο εχθρός της γυναίκας ), τώρα που ξέρεις που πάει (κ πριν ήξερες, αλλά...γλυκάκια είναι αυτά) θα κάνεις την επιλογή γλυκάκια k την ακατανόμαστη ή όχι γλυκάκια κ χωρίς την ακατανόμαστη.

Αν θες κάτι γλυκό μπορείς να φας λίγο μέλι με φρούτα, φτιάξε καμιά σαντιγή με δεξτρόζη. Κ έναν τριτ για αραιά κ που, σε ψωμί ολικής, βιολογικό φυστικοβούτυρο,μέλι, από πάνω φράουλες ή μπανάνα και επειδή είσαι κ γλυκατζού ρίξε κ λίγη τρούφα σοκολάτα ή ακόμα καλύτερα πασπάλισε από πάνω λίγη σκόνη πρωτείνης με γεύση σοκολάτας.

(Βιλλυ μην παραπωνιέσαι δε σου χρειάζεται η τρούφα, πρωτείνη σοκολάτα βάλε αν θες)

KATERINI 144
04-05-09, 01:22
κατερινι κατερινι κοιτα κ! πλάτη η vAnY! Καμιά με γυμνή πλατούλα έχουμε?? να βγάλουμε παρακαλώ, να μπορούμε να κρίνουμε κ πιο αντικειμενικά.

ειδα ρε λεανς οκ, ποτε λες να κοιμηθεις τωρα, αντεχεις καμια βδομαδα αυπνος?!

:unsure:


α ναι??? Μονο ΚΑΤΕΡΙΝΙ? σ εμενα κανενα ευχαριστω? δεν πειραζει! δε φταιει κανεις αλλος, εγω φταιω που δουλεψα για σας!!!!!!!! ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ!!!!!
απαντησα στα οφ, μη μαλωνουμε μπροστα στην κοπελα, ντροπη...........................


:green::green:

the_big_litho
04-05-09, 01:28
απαντησα στα οφ, μη μαλωνουμε μπροστα στην κοπελα, ντροπη...........................




Σωστος ο παλαιος, ας μενουμε on topic, τα υπολοιπα ξερεται που γινεται η μαχη..:thumbup:

vAnY
04-05-09, 01:33
....σλουρπ ωραια συνταγη εδωσες leangains !!!:turtle:
Η (καθαρη)πρωτεινη μου εχει γευση σοκολατας! αρα θα το δοκιμασω κι αυτο..χεχε ...:rolf:

Αχ αυτη η ακατονομαστη !! και δεν λεει να πλακωνομαι περισσοτερο στα σκουοτ κλπ γιατι θα γινουν πιο τουμπανο τα ποδια και δεν λεει!! ..αλλα απο την αλλη οταν δημιουργεις μυς καις περισσοτερο λιπος:unsure:..

ας κανω τα νερα 2.5-3λιτρα την ημερα, και τα τυχον γλυκα ναναι φρουτα...και σε κανα μηνα μηπως δω διαφορα....μια λεπτη γραμμωμενη γαμπα θελω..πολλα ζηταω?? :P πλησιαζει και καλοκαιρι ..παραλιες..σορτσακια...μαγιο...:green:

ωω χ νυσταξα και εγω Κατερινη παω για υπνο..καληνυχτα και ονειρα γλυκα σε ολουυυς!!:welcome:

KATERINI 144
04-05-09, 01:43
:welcome:


Σωστος ο παλαιος, ας μενουμε on topic, τα υπολοιπα ξερεται που γινεται η μαχη..:thumbup:
εχε χαρη που δεν ειναι ο νασσερ μεσα............................................

NASSER
04-05-09, 09:57
....σλουρπ ωραια συνταγη εδωσες leangains !!!:turtle:
Η (καθαρη)πρωτεινη μου εχει γευση σοκολατας! αρα θα το δοκιμασω κι αυτο..χεχε ...:rolf:

Αχ αυτη η ακατονομαστη !! και δεν λεει να πλακωνομαι περισσοτερο στα σκουοτ κλπ γιατι θα γινουν πιο τουμπανο τα ποδια και δεν λεει!! ..αλλα απο την αλλη οταν δημιουργεις μυς καις περισσοτερο λιπος:unsure:..

ας κανω τα νερα 2.5-3λιτρα την ημερα, και τα τυχον γλυκα ναναι φρουτα...και σε κανα μηνα μηπως δω διαφορα....μια λεπτη γραμμωμενη γαμπα θελω..πολλα ζηταω?? :P πλησιαζει και καλοκαιρι ..παραλιες..σορτσακια...μαγιο...:green:

ωω χ νυσταξα και εγω Κατερινη παω για υπνο..καληνυχτα και ονειρα γλυκα σε ολουυυς!!:welcome:

Να πω και εγω τις παρατηρησεις μου... επι του θεματος....

Βανεσσα ο ανω κορμος σου δειχνει να κανει καλη βελτιωση με τον χρονο. Τα ποδια σου ομως υποθετω πως μενουν στασημα και αυτο επειδη ή εσενα κατι σου διαφευγει ή επειδη αυτη ειναι η σωματοδομη σου.
Οι λιποαποθηκες σου ειναι βασικα τα ποδια σου, ενω δεν μαζευεις καθολου στον ανω κορμο.
Επειτα θελει να κανεις πιο εντονη προπονηση ποδιων, με λιγες και πολλες επαναλληψεις στα σετ με το μεγιστο των δυνατοτητων σου σε δυναμη, καθως θα πρεπει να προσθεσεις και την αεροβικη στο προγραμμα σου.
Οσο για τη διατροφη επιβαλεται να αυξησεις την ληψη νερου, να ελεγχεις το αλατι κι να αποφευγεις τα γλυκα. Ισως τα φρουτα ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα με μετρο. Ενα με δυο την ημερα φρουτα, οχι κιλα!
Επισης καλο θα ηταν να διαβασεις οτι εχει σχεση με διατροφη στα αρθρα και στην εισαγωγη του site. Ειναι πολυ χρισημα και ετσι θα κατανοησεις τη σημασια της αυστηρης διατροφης.
Πιστευω δεν εχεις δωσει το μεγιστο των δυνατοτητων σου, εχειπεριθωρια για βελτιωση.

Προς το παρον εχεις κανει αρκετα καλη δουλεια με το σωμα σου. Συνεχισε ακομα πιο δυναμικα ;)

vAnY
04-05-09, 11:22
nasser ευχαριστω για τις συμβουλες σου...αλλα με το να κανω λιγες επαναληψεις με πολυ βαρος στα ποδια δεν θα γινουν ακομα πιο τουμπανο? αυτο δεν το θελω..
θελω να χασω το λιπος και την κυτταριτιδα που εχει εκει...

Ευχομαι με το να πινω πολυ περισσοτερο νερο να δω καποια διαφορα..
Η διατροφη μου ειναι υγεινη δεν τρωω παχυντικα ουτε λιπη (πολλες χρησημες πληροφοριες τις βρηκα στο site , και γλυκα δεν τρωω καθε μερα...αντε 2-3 φορεσ την εβδομαδα το πολυ. Μονο μου συμπληρωμα μια καθαρη 100% whey ...

χαχα λεω να παω στα bodyline υυυστατη λυση. :P...εμ..οχι ...υστατη θαναι να μαζεψω χρηματα για λιποανναροφηση (τουλαχιστον εκει θαχω σιγουρο αποτελεσμα:rolf:

vAnY
04-05-09, 11:33
κατι που ξεχασα να πω και πιστευω εχει την σημασια του :green:

Τα τελευταια 3-4 χρονια εχασα 12 κιλα, οχι καποια συγκεκριμενη διαιτα...απλα ετρωγα απ'ολα αλλα μικροτερη ποσοτητα, (αποφευγοντας τα παχυντικα) και εντασσοντας την γυμναστικη στη ζωη μου ( πριν 3 χρονια αρχισα kickboxing και γυμναστηριο.
---> αποτελεσμα αυτο που ειδατε στις φωτο, ο κορμος και τα χερια μια χαρα,
απλα τα ποδια εχασαν πολυ λιπος, αλλα οχι ολο...και εσφιξαν.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=1476&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=1477&stc=1

KATERINI 144
04-05-09, 12:04
καμια μα καμια σχεση οι πρωτες φωτο με αυτες, μπραβο και πάλι, κάτι πηρε καποτε το αυτι μου πως το ποδηλατο αδυνατιζει τα ποδια, ψαξτω λιγο, ισως σε βοηθησει.

μην ακουω για λιποαναρρόφηση και ιστοριες :spank:

Exci
04-05-09, 12:32
Αριστη αλλαγη, μπραβο :clap:

ovelix
04-05-09, 12:47
^^x2

NASSER
04-05-09, 14:33
nasser ευχαριστω για τις συμβουλες σου...αλλα με το να κανω λιγες επαναληψεις με πολυ βαρος στα ποδια δεν θα γινουν ακομα πιο τουμπανο? αυτο δεν το θελω..
θελω να χασω το λιπος και την κυτταριτιδα που εχει εκει...

Ευχομαι με το να πινω πολυ περισσοτερο νερο να δω καποια διαφορα..
Η διατροφη μου ειναι υγεινη δεν τρωω παχυντικα ουτε λιπη (πολλες χρησημες πληροφοριες τις βρηκα στο site , και γλυκα δεν τρωω καθε μερα...αντε 2-3 φορεσ την εβδομαδα το πολυ. Μονο μου συμπληρωμα μια καθαρη 100% whey ...

χαχα λεω να παω στα bodyline υυυστατη λυση. :P...εμ..οχι ...υστατη θαναι να μαζεψω χρηματα για λιποανναροφηση (τουλαχιστον εκει θαχω σιγουρο αποτελεσμα:rolf:

Βανεσσα δεν εχει ετσι η κατασταση με τα ποδια. Πρεπει να κανεις βαρια προπονηση στα ποδια για να τσιτωσεις το μυικο σου και σε συνδιασμο με την αεροβικη να γινεται καλυτερη λιποδιαλυση.
Σου επαναλαμβανω λιγες αλλα και πολλες επαναλληψεις στα σετ ποδιων!! Χριαζονται να υπαρχουν και οι δυο τακτικες, με το μεγιστο των δυνατοτητων σου σε αυτα.
Φυσιολογικα επιτρεπεται να φας μια φορα την εβδομαδα οτι ειναι της αρεσκιας σου ειτε ειναι γλυκο ειτε φαι. Με το να τρως 3 φορες δεν πετυχαινουμε τη διαφορα στα δυσκολα σημεια σου (ποδια), καθως η αεροβικη δεν θα ειναι αποτελεσματικη.
Την ολη διαφορα με το παρελθον τη εφερε
Α. η μειωση της ποσοτητας θερμιδων στο μισο
Β. Η ασκηση στο γυμναστηριο και η αεροβικη της πολεμικης τεχνης που επελεξες
Γ. Η επιλογη πιο στεγνης διατροφης απο κορεσμενα λιπαρα.

Απο αεροβικη καλο θα ηταν να ενταξεις το τροχαδι 2-3 φορες την εβδομαδα. ΘΑ βοηθησει πολυ στη βελτιωση των ποδιων. Ολα φυσικα θελουν τον χρονο τους. Σε ενα χρονο αμα πιεστεις ελαχιστα θα δεις πολυ διαφορα!

Οσο για συμπληρωματα, καλη ειναι η πρωτεινη 100%. Επιπλεον θα μπορουσες να παρεις πρασινο τσαι ή καρνιτινη που βοηθανε στη λιποδιαλυση και την αποβολη υγρων απο το σωμα. Τιποτα περισσοτερο απο την στιγμη που κανεις σωστη διατροφη.
Αμα νιωσεις αδυναμια σε καποια χρονικη περιοδο,καλο ειναι να συμπεριλαβεις και μια πολυβιταμινη.

Οσο εισαι στο χωρο του γυμναστηριου δεν χριαζεσαι κανενα ινστιτουτο αισθητικης. Κανενα δεν συναγωνιζεται την φυσικη ασκηση!

Προσπαθησε να εφαρμοσεις οσα σου ειπα και θα δεις διαφορα.:thumbup:

the_big_litho
04-05-09, 16:20
Συμφωνω 100% με τον nasser

alextg
04-05-09, 16:37
Παρα πολυ καλη .... συνεχισε ετσι !

vAnY
04-05-09, 17:43
οκ Nasser να'σαι καλα για τις συμβουλες :-)

TRIANTAFYLLOU
04-05-09, 19:04
να πώ και γω την γνώμη μου έχεις πολύ καλές αναλογίες και καλή ποιότητα , έχεις κάνει σημαντική δουλειά στο σώμα σου και τα πόδια που λεςδεν υπάρχει περίπτωση να μην φτασουν στο επίπεδο που θέλεις , μόνο του σπανού τα γενια δεν γίνονται τα προπονείς κανονικά όπως όλο το σώμα με περισσότερες επαναλήψεις και με σωστή διατροφή θα τα φέρεις εκεί που θες , γιατί αν κάνεις αυστηρή δίαιτα θα χάσεις απο κει που δεν θέλεις και δεν θα είναι καλό το αποτέλεσμα .

πιστεύω και με την βοήθεια του φόρουμ θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα .:thumbup:

Kaskani Konstantina
04-05-09, 19:50
Βανέσσα!!!!! το διάβασα για τα γλυκά αααααχ !!! κ μου το εκρυψες!!
Οπως βλέπεις κ ο Νάσσερ κ ο Ηλίας κ εγω σου είπαμε ακριβώς τα ιδια!!

Είναι στο χέρι σου κ μόνο!!
Οτι βοήθεια χρειαστεις είμαστε δίπλα σου!

yasou
04-05-09, 20:20
Νομιζω εισαι παραδειγμα προς μιμιση.
Καμία σχέση με αυτό που ήσουν, αν και δεν είχες πολα κιλά πανο σου παλια, τωρα δεν παίζεσαι..
ΑΞΙΑ.
:thumbup::clap:

nicolas
04-05-09, 21:31
Μπραβο:clap:Vany Εισαι σε πολυ καλη φορμα συνεχισαι ετσι Α..!!! και μην ξεχνας.....

Μαρία
04-05-09, 22:09
Για το αερόβιο.
Δε συμφωνώ τόσο με το αερόβιο, καθώς θεωρώ χάσιμο χρόνου να πηγαίνεις στο gym για διαδρομο, ειδικά το καλοκαίρι στην Ελλάδα, να ήσασταν στα χιόνια να το καταλάβω, κολύμπι λοιπόν. Επίσης, θα επαναλάβω το ποιηματάκι μου (αρχίζω να σας κουράζω... αλλά, δε το βάζω κάτω είμαι ξεροκέφαλος) στο gym πάω για να κάμψω τις μπάρες, όχι για να αδειάσω- “κάψω” λίπος, το λίπος “καίγεται” στην κουζίνα με αυτά τρώω ή μάλλον με αυτά που δεν τρώω


Θα διαφωνήσω με τον Leangains μιας και επιστημονικα αλλα και απο προσωπικης άποψης κ εμπειρίας το θεωρώ εξίσου σημαντικο όσο και την υπόλοιπη προπόνηση.Ναι το λίπος καιγεται στην κουζίνα αλλα καιγεται και πολύ καλυτερα και πιο γρηγορα οταν κανουμε αερόβιο,χαμηλής έντασης τρεξίματος αλλα παρατεταμένης διάρκειας!Ναι ισως είναι βαρετο στον διαδρομο(και εγω δεν μπορω)θα μπορουσες σε καποιο γηπεδο-σταδιο-παρκο να το κανεις.Προσωπικα παω σε ένα παρκο οταν είναι να κανω αερόβιο.Απλα το θεμα σωμα είναι τι θελει ο καθενας να κανει και τι θυσίες είναι διατεθημενος να κανει για αυτο.Αν θελω να χασω λιπος και να γραμωσω εννοείται θα κάνω κ αερόβιο,εννοείται θα τρωω κατι λιπαρο ή γλυκο μια φορα την βδομαδα,αν θελω να είμαι πιο χαλαρη τοτε θα τρωω 2-3 φορες λιπαρο ή γλυκο την βδομαδα και στο θεμα προπονησης πιο χαλαρα.Είναι προσωπικο θέμα του καθενος τι θα κανει για το σώμα του και τι σκοπο εχει για αυτο,τι θελει.

vAnY
04-05-09, 22:09
σουπερ!!
αυριο παω γυμναστηριο προγραμμα ποδιων! αν και τις ασκησεις που μου μου προτεινατε τις εκανα ηδη..αλλα αν καταλαβα καλα, καλυτερα να κανεις περισσοτερα κιλα με λιγοτερες επαναλυψεις, παρα το αντιθετο.....

@ leangains : οκ για το τουμπανο εχεις δικιο εκανα λαθος... μα ουτε θελω να κανω σαν την κοπελα του γυμναστηριου σου ... γιατι δεν ειναι "φυσικο" αποτελεσμα (ε αμα ειναι να φυτρωσω γενια αστο καλυτερα !χαχα)
αλλα απο την αλλη τα βαρη δεν τα φοβαμαι ισα ισα μου αρεσει και νιωθω περιφανη για τον εαυτο μου που μπορω να σηκωνω βαρη που αρκετες κοπελιτσες δεν μπορουν, και να εντυπωσιαζω του υπολοιπους αντρες εκει (που η κοιτουν με θαυμασμο, η ειρωνικα (χεστικα χαχα))

@Κωνσταντινα ναιι βρε συ τι να κανω..ολοι μας εχουμε τις "γλυκες αμαρτιες" μας...χεχε..

μπηκα στο πνευμα βλεποντας το G.I Jane χεχε πωπω φοβερο σωμα τοτε η Ντεμη....(ε τωρα ξαναγινε κοκκαλιαρα μπλιαχ) και αυριο στο γυμν. θαμαι σε Turbo mode!

Exci
04-05-09, 22:14
αυριο στο γυμν. θαμαι σε Turbo mode!
:clap:
Θελουμε και βιντεο για αποδειξεις ομως :cyclops::lift2hand::jason:

vAnY
04-05-09, 22:20
Μαρια συμφωνω μαζι σου στο θεμα του διαδρομου...σιγουρα ειναι ποιο υγειινο να τρεχει κανεις εξω σε ενα παρκο κλπ... αλλα τις επιδοσεις σου, αποσταση, θερμιδες, τις βλεπεις καλυτερα σε διαδρομο γυμναστηριου, οπως και την προοδο σου...ελεγχεις βαθμους δυσκολιας κλπ..και δεν υπαρχει το στοιχειο "εκληξης" που μπορει να υπαρχει στο δρομο, δηλ να συναντησεις κανα αδεσποτο σκυλι, να περασεις δρομους, να προσεχεις αμαξια...πραγματα που σου αποσπουν την προσοχη.

Αλλα οκ ειναι προσωπικη επιλογη, ο καθενας ο,τι τον βολευει..εγω το σεβομαι!

Οπως και με το θεμα διατροφης. Προσωπικα θεωρω το φαγητο μια απολαυση της ζωης που δεν θελω κοψω αυστηρα..τρελαινομαι για το καλο γευστικο φαγητο, ..να πηγαινω σε εστιατορια, να δοκιμαζω τοπικη κουζινα διαφορων χωρων κλπ. Και δεν το σταματησα, απλα προσπαθω να κανω το "παν μετρον αριστον" δηλαδη, λιγο απ'ολα...αλλα περισσοτερη γυμναστικη, ωστε να κραταω μια ισσοροπια, και να τα'χω καλα με τον εαυτο μου.

the_big_litho
04-05-09, 22:23
Φιλε laingains δεν διαφωνω σε τιποτα απο αυτα που λες, ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενα και εφαρμοσμενα στην θεωρεια...

Το θεμα ομως ειναι πως τα εφαρμοζουμε στην πραξη για να γινουν κομματι της ζωης μας και φυσικη μας συνηθεια...

Το να κανεις καποια ελευθερα γευματα την εβδομαδα δεν ειναι κακο, ας εχει και κορεσμενα λιπη. Μην ξεχναμε δεν μιλαμε εδω για αγωνιστικο bb και περιοδο προετοιμασιας οποτε δεν εξαντλουμε τα περιθωρεια της αντοχης μας...

Σκοπος ειναι να προσπαθησουμε να βρουμε μια φορμα ιδανικη για τον καθενα και οχι να πεσουμε σε αγωνιστικα επιπεδα λιπους.

Τωρα αυτο για τον διαδρομο και το γυμναστηριο δεν καταλαβαινω την τοποθετηση σου. Προσωπικα πιστευω ειναι το νουμερο 1 εργαλειο απο αποψη πρακτικοτητας στην προπονηση καυση του λιπους, καλο το κολυμπι αλλα ποσοι εχουν την ικανοτητα να κολυμπανε 20 και 30 λεπτα σε σταθερο ρυθμο στους 130 σφυγμους... λιγοι, ενω διαδρομο ποσοι ειναι εκεινοι που μπορουν να κανουν εντονο περπατημα.....

vAnY
04-05-09, 22:24
πριτς θες και βιντεο! χαχα :P

παντως κριμα ρε παιδια κανενας απο σας να μην βρισκομαστε σε κανα γυμναστηριο ολοι μαζι
.. βρε μηπως να μαζευτουμε και να φτιαξουμε δικο μας γυμναστηριο???:weights:

Exci
04-05-09, 22:27
παντως κριμα ρε παιδια κανενας απο σας να μην βρισκομαστε σε κανα γυμναστηριο ολοι μαζι
.. βρε μηπως να μαζευτουμε και να φτιαξουμε δικο μας γυμναστηριο???:weights:
:thumbup:

Μαρία
05-05-09, 00:13
Σε αυτό που μου πέφτει λόγος, είναι ότι το λίπος καίγεται στην κουζίνα. Αν θες Μαρία κάνε ένα πείραμα. Ακολούθησε την ίδια διατροφη και την ίδια προπόνηση(βάρη+αερόβιο για αποθεραπεία) για 6+6 εβδομάδες με κενό ανάμεσα τους. Τις πρώτες 6 με ένα cheat meal/εβδ και με αερόβιο για να "κάψεις" λίπος, τις άλλες 6 χωρίς κανένα cheat και χωρίς το αερόβιο.
Εκτός κ αν το έχεις δοκιμάσει, αλλά επίτρεψε μου να πιστεύω ότι δεν το έχεις.


Λοιπον,εννοείται οτι ολη την βδομαδα κανω τρεξιμο τα πρωινα,3μερες αεροβιο 12χλμ + που βγαίνει στην μια ωρα και τις υπόλοιπες μέρες ενταση παλι τρεξιμο αλλα ταχύτητες και καθε μερα βαρη και την Κυριακη μερα ξεκουρασης όπου κανω κ το cheat meal μου(ξεχασα να σου πω ολη την βδομαδα διατροφη σωστη)κ οχι 6 βδομαδες αλλα μήνες.Λογω τρεξιματος μπορω να είμαι κ πιο free στο θεμα του γλυκου ή του λιπαρου μια φορα την βδομαδα και με καλυτερα αποτελεσματα απ΄οτι να μην ετρεχα και να μην εκανα κανενα cheat meal και πιστεψε με εχω αρκετο μυικο πανω μου και γραμμωση.Κανε εσυ το τεστ να δεις ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ τρεξιμο-βαρη-διατροφη!!!!!!!!!!!!!Και οχι μονο βαρη-διατροφη.Αν ξερεις τι συνδιασμο τρεξιματος και προπόνησης να κανεις ουτε μυικο χανεις ουτε μυική ίνα,βαζεις κιόλας!

Όσο για τα βιβλία αν θες να σου παραθεσω κ εγω βιβλια πανεπιστημιακα για τα ωφελη της αεροβιας στο θέμα του λίπους και εχω πολλα μιας και οι ΔΡΟΜΟΙ ηταν και η ειδικότητα που πηρα στο τριτο ετος(ΤΕΦΑΑ).Αν και πιστευω οτι κ αυτα θα τα βγαλεις αχρηστα!!!!(ισως να εγραφες ενα δικο σου βιβλιο να το διδάσκονται στα παν/μια,σκεψου το)

Και τελος θα ήθελα να ζητήσω συγνωμη απο την vAnY μιας και η προσωπικη ερωτηση σου(να κανω εγω το πειραμα που λες)βγαίνει εκτός θέματος.

Μαρία
05-05-09, 00:46
^^ Δλδ κάνεις 6 μέρες προπόνηση με υψηλή ένταση. Μάλιστα.

Οχι, 3μερες αεροβιο και 3 μερες ενταση(δεν διαβασες καλα)



Και απότι καταλαβαίνω πρώτα βάζεις το τρέξιμο και μετά τα βάρη. Δε θα το κουράσω άλλο.


Οχι, ειπα τρεξιμο-βαρη-διατροφη συνδιασμος (παλι δεν διαβασες καλα)

TRIANTAFYLLOU
05-05-09, 02:15
παιδιά θα συμφωνήσω και εγω με την μαρία και νασερ, πρώτον για την αερόβια έχω να πώ να κάνετε έχει πολλα οφέλη και τα λέω εγω που ακόμη και σε αγώνες δεν έκανα γιατί γραμμωνα μόνο που το σκευτόμουν , αλλα είναι θέμα υγείας και ευεξίας και θέλω ακόμη και εγω να αρχίσω να κάνω και επειδή βαριέμε μέσα στο γυμναστήριό μου έχω πάρει ποδήλατο και άρχισα να κάνω και σκοπεύω να κάνω χιλιόμετρα όποτε μπορώ .

τώρα αν κάποιος κάνει σε εξωτερικό χώρο η σε κλειστό νομίζω έχουμε αναλύσει σε κάποιο τόπικ τα υπέρ και τα κατα κάθε μεθόδου αλλα έχει να κάνει και με τις δυνατότητες του καθενός , τις καιρικές συνθήκες και το κυριότερο την διάθεση εχω πχ αθλητες στο γυμναστήριο που τρέχουν στο γήπεδο και μετα έρχονται για προπόνηση .

άλλους τους αρέσει στον διάδρομο η δουλειά γίνετε και στα δύο τό θέμα είναι να το κάνεις, όπως και το σεχ , τι σημασία έχει αν το κάνεις στο δρόμο η στο γυμναστήριο η δουλειά γίνετε .

εκτός αν υπάρχουν ιδιαιτερότητες σε περιπτώσεις αθλητών που πρέπει να κάνουν προπονήσεις σε πραγματικές συνθήκες.

επίσης στο θέμα βιβλίων και άρθρων πάντα κοιτάμε αυτά που διαβάζουμε απο που έχουν γραφτεί και αν ανήκουν στην τεκμηριωμένη βιβλιογραφία η είναι προσωπικές απόψεις του συγραφέα που τα πανεπιστημιακά βιβλία βασίζονται σε έρευνες και δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε πλήν εξαιρέσεων που αφορούσαν παλιότερα την σωματοδόμιση και μάλιστα δεν υπήρχε ούτε σαν μάθημα , ενώ τώρα υπάρχουν και τέτοια θέματα.

βεβαίως δεν μπορεί να αμφισβητήσει κάποιος και την προσωπική άποψη κάποιου που ασχολείτε χρόνια και έχει εμπειρία αλλα πάντα με επιφύλαξη γιατί κάποια πράγματα δεν ταιριάζουν σε όλους και μιλάω καθαρα έχοντας εμπειρία 25 χρόνων στό χώρο και έχοντας δοκιμάσει και πειραματιστει σε πολλές μεθόδους.

ούτε είπε κανείς μόνο με την αερόβια θα χάσεις απλά είναι συνάρτηση κάποιων πραγμάτων η καύση λίπους, επίσης στην αερόβια το έχουμε εξαντλήσει το θέμα σε ολόκληρα τόπικ , μετραει και η ένταση και διάρκεια ενας ββερ που είναι βαρύς δεν θα κάνει τρέξιμο αλλά γρήγορο περπάτημα για διάρκεια , παίζει επίσης ρόλο και η ώρα το πρωί νηστικοί έχουμε περισσότερα οφέλη όπως και μετά τα βάρη λόγω μειωμένου γλυκογόνου.

τώρα στο θέμα των γλυκών όπως διάβασα 3 φορές την εβδομάδα , σιγά να μην υπάρχει πρόβλημα σε έναν που γυμνάζετε και προσέχει σε γενικές γραμμές την διατροφή του εγώ προσωπικά οταν γυμνάζομαι δεν με αγγίζουν τέτοια πράγματα .

και αν νομίζει κάποιος που γυμνάζετε η κάποια και κάνει την στοιχειώδη διατροφή το να φάει κανένα γλυκάκι θα είναι αιτία να μην πετύχει τον στόχο τότε αυτό μου θυμίζει το ανέκδοτο με αυτόν που έφαγε ένα γουρουνόπουλο και στο τέλος έφαγε μια ελιά και ήταν η αιτία που χαλάστηκε .

δεν είμαστε άρωστοι και κάπου μπορεί να κάνουμε κάποιους περιορισμούς πάντα όμως όπως έχω ξαναπεί ανάλογα με τους στόχους μας αν πρόκειτε για αγωνιστικό επίπεδο εκει είμαστε στην περίοδο της προετοιμασίας πιο αυστηροί .

το μυστικό είναι να μάθουμε να ΄κάνουμε απλά και εύκολα τα πράγματα για να μπορούμε να τα κάνουμε χρόνια και να βάλουμε κάποια που μας αρέσουν με μέτρο για να μην έχουμε και το σύνδρομο της στέρησης.

Muscleboss
05-05-09, 14:04
vAnΥ... έγραψες... φοβερο σώμα, φοβερές φώτος!:clap::clap:

τα αγόρια μάλλον παρεξηγήθηκαν γιατί κάπου τα έχασαν με τις φώτος.

συνέχισε δυναμικά, είναι χαρά μας να σε έχουμε στη παρέα μας.:welcome:

κάποια ποστς σβήστηκαν από μένα.

ΜΒ

Akis85
05-05-09, 19:32
vAnY... ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ... σοβαρη δουλειά στο σώμα σου!!!!:clapping::army2:

vAnY
06-05-09, 23:35
:) ευχαριστω muscleboss kai Akis85! τοσα κομπλιμεντα με ενθαρρυνουν για ακομα καλυτερα αποτελεσματα!

:toast:Τριανταφυλλου τα βρηκα πολυ σωστα αυτα που εγραψες για την αεροβια...οπου και να κανεις ειτε εξω ειτε μεσα, σε διαδρομο, δουλεια γινεται..και καλη μαλιστα...προσωπικα κανω 20 λεπτα πριν προπονηση και 20 λεπτα μετα, τρεξιμο.:weights:
...νιωθω πολυ ωραια, νιωθω οτι μου κανει πολυ καλο αυτος ο εξτρα ιδρωτας που ριχνω (και εχω το καλο(η κακο) οτι ιδρωνω παααρα πολυ πιο πολυ κι απο αντρα χαχα)και γυμναζω και τα ποδια, εξασκω την αντοχη μου...:bbbiceps:

και οσο για τα γλυκα και διατροφη κλπ...ειναι οπως τοπες, ο καθενας εχει διαφορετικουσ στοχους..και δεν εχουν ολοι σαν στοχο να γινουν επαγγελματιες ββ, απλα ισως σαν εμενα αναζητουν ενα ομορφο, λεπτο μυωδες σωμα, που να δειχνει μια καλη φυσικη κατασταση.
Ετσι κιεγω γενικα προσεχω τι τρωω και το ενα -δυο γλυκα, η παρασπονδια σε καποιο γευμα δεν με "αγγιζει" πολυ γιατι κανω 6 μερες γυμναστηριο (απο 1μιση ωρα minimum) συν 3-4ωρες κικμποξ την εβδομαδα. και για τα δικα μου δεδομενα και στοχο δεν ειναι τραγικο το να τρωω οτι θελω 1-2 η 3 φορες την εβδομαδα σε καποιο γευμα.
:unsure:

TRIANTAFYLLOU
07-05-09, 20:14
είδες λοιπόν όταν ασχολείσε με τόσα πράγματα και κάνεις αυτες τις παρασπονδίες που λές και έχεις αυτό το υπέροχο αποτέλεσμα τι να χαλάς το μυαλό σου , το σώμα μας αντιδρά ανάλογα πως του φερόμαστε τρώμε πολλά και μικρα γεύματα επιταχύνουμε τον μεταβολισμό , τρώμε λιγα και μεγάλα τον κάνουμε αργό , κάνουμε σωστή διατροφή με παρασπονδίες ελεγχόμενες τον ξεγελάμε και δεν έχει την τάση να αποθηκεύει λίπος με το παραμικρό γιατί δεν παθαίνει το σύνδρομο της στέρησης .

είπαμε να τα κάνουμε απλά τα πράγματα και εύκολα η γυμναστική είναι ενα μέσον να διώξουμε το στρες όχι να δημιουργήσουμε ένα ακόμη

BRaWNy
09-05-09, 11:56
:thumbup:

Εγω πάντως δε βρίσκω τα πόδια σου να υστερούν.
Don't overdo it with cardio.

vAnY
09-05-09, 12:50
:thumbup:

Εγω πάντως δε βρίσκω τα πόδια σου να υστερούν.
Don't overdo it with cardio.


:unsure: θελω να τα γραμμωσω...οπως και να φυγει ποσοστο λιπους απο εκει..

αλλα επειδη τοπικο αδυνατισμα δεν υπαρχει...και αν κανω διαιτα σκληρη θα αδυνατισω υπερβολικα στο πανω μερος του σωματος μου, κανω οπωσδηποτε 20 λεπτα πριν διαδρομο (εναλλαγη τρεξιμο γρηγορο περπατημα μεταξυ 6.5 και 10.5 χλμ/ωρα.) και μετα την προπονηση ελλιπτικο παλι 20 λεπτα...αλλες φορες 15...(αν νιωθω τα ποδια μου πολυ κουρασμενα)...
Εδω και μιαμιση εβδομαδα πινω πολυ περισσοτερο νερο (πριν επινα ελαχιστα...δηλ 1 λιτρο την ημερα κιαυτο με το ζορι) 2 με 2.5 λιτρα. πηρα ενα συ,πληρωμα L-carnitine απο το φαρμακειο οπως και εκχειλισμα πρασινου τσαιου, συμβουλη του Nasser :)
Περιμενω να περασει λιγος καιρος μηπως δω καμια αλλαγη ετσι..:weights:

καλα δεν κανω?
:bbbiceps:

BRaWNy
09-05-09, 13:22
:unsure: θελω να τα γραμμωσω...οπως και να φυγει ποσοστο λιπους απο εκει..

αλλα επειδη τοπικο αδυνατισμα δεν υπαρχει...και αν κανω διαιτα σκληρη θα αδυνατισω υπερβολικα στο πανω μερος του σωματος μου
Αναρωτήσου:
Αν τα ποσοστά λίπους σου στο άνω μέρος είναι χαμηλά, πόσο πιό κάτω περιμένεις ότι θα πάνε και λες ότι θα αδυνατίσεις υπερβολικά?

Ίσως είναι καιρός να ακολουθήσουν και τα πόδια, που στις γυναίκες συνήθως "καθαρίζουν" τελευταία.

Μήπως όταν λες "αδυνατίσω" εννοείς απώλεια μυικής μάζας?
Αν δεν θέλεις απώλεια μυικής μάζας, τότε θα πρέπει να είσαι προσεκτική με την αερόβια και με τις υπερβολές γενικά (ειτε σε προπόνηση, ειτε σε διατροφή).
Οι υπερβολές (ειδικά σε προπόνηση και αερόβια περισσότερο, αυξάνουν την κορτιζόλη, η οποία κατα συνέπεια εμποδίζει την απώλεια λίπους αλλά και την αυξηση μάζας, δημιουργεί κατακράτηση υποδόρειων νερών (και αυτό εμποδίζει την απώλεια λίπους), και προωθεί την αποθήκευση λίπους κυρίως στην περιοχή της κοιλιάς (περισσότερο χαμηλά) αλλά και εν μέρει και της λεκάνης, ακόμη κι αν είσαι σε δίατα, με την έννοια ότι θα δημιουργηθούν επιπλέον λιποκύτταρα που θα γεμίσουν όταν θα σταματήσεις την δίαιτα.

Στο επίπεδο που είσαι τωρα (αρκετά χαμηλά σε % λίπους), δεν χρειάζεσαι και πολύ αερόβια και απο βάρη χρειάζεσαι λίγα και βαριά αρκετά ακόμη κι αν κάνεις δίαιτα, για να μην χάσεις μυες.
Επίσης στην κατάσταση που είσαι τωρα, λογικά θα πρέπει να "χειρίζεται" καλύτερα τους υδατάνθρακες το σώμα σου, οπότε στις μερες με βαριές προπονήσεις δεν θα σε βλάψουν, αν με πιάνεις τι εννοώ, αρκει να είναι επιλογές που δεν σου κρατάνε νερά πάνω σου και που δεν σου ανεβάζουν την κορτιζόλη στο σώμα, την οποία μπορεις να καταπολεμήσεις και με άλλους συμπληρωματικούς τρόπους, όπως το να επιλέγεις να τρως πιό αλκαλικές τροφές (βλέπε tag search: brawny's tips, κάπου έχω αναφέρει για αυτά), επιπλέον βιταμίνη C (πριν και μετα την προπόνηση), κρεατίνη (πριν και μετα την προπόνηση) κι άλλα που πέρα απο την μείωση της κορτιζόλης θα βοηθήσουν και σε άλλα, όπως π.χ. το να μην κόψεις το αλάτι (κάποιοι λένε για 2γρ ανα λίτρο νερό που πίνεις) μιας και πίνεις πολύ.

Αυτα κατα την δική μου άποψη.

edit
Τωρα το πρόσεξα, ες ότι αυξησες το νερό απο 1 λιτρο σε 2,5-3 λιτρα, σιγά σιγά αυξησέ το κι άλλο (σταδιακά για να "προσαρμόζεται" και η κυστη, π.χ. μεσα σε μια εβδομάδα), κι αυτα λίγα είναι, και θα έλεγα πάνε στα 4 λίτρα το ελάχιστο.
Don't forget to take your vitamins and minerals.

TRIANTAFYLLOU
09-05-09, 18:02
αφού έκανες αυτές τις αλαγές vAnY περίμενε και κάποια αποτελέσματα πρός το καλύτερο το σώμα το γυναικείο πέρα απο λεπτομέρειες ως προς τις αποθήκες τού λίπους δεν διαφέρει απο το αντρικό ως αναφορα τους τρόπους αντιμετώπησης της κατακράτησης και αν κάνεις αυτό που κάνουμε εμείς που κατεβαίνουμε σε αγώνες τότε δεν θα υπάρχει κατακράτηση και αυτό για τα πόδια που λές τό πρόβλημα το είχαν και άντρες και έχω πολλά παραδείγματα και όταν το ξεπέρασαν τα πόδια τους έβγαζαν τρομερά κομάτια .

πολύ νερο αλλα όχι με τα δικά σου δεδομένα γιατί αν έπινες 1 λίτρο τα 2 θα σου φαίνονται πολλα αλλα δεν είναι έτσι λίγο λίγο σε όλη την διάρκεια της μέρας , εγώ πρίν τους αγώνες στο άδειασμα είχα φτασει 10 λίτρα για μια μέρα όμως δεν μπορεσα να το κάνω παραπάνω συνήθως έφτανα τα 7-8 και κατάφερνα πάντα να γραμώνω χωρίς ιχνος απο διουρητικό ούτε φυσικό ούτε χημικό , όπως και ο στρατής ο αργυράκης και ήταν ο πιό γραμμωμένος στο παγκόσμιο πρωτάθλημα .

επίσης επειδή μου αρέσει να μιλάω με παραδείγματα το σώμα κατακρατεί νερό πάντα στην στέρηση για αυτό και λέμε χρειάζετε πολύ και όταν το ελατώνουμε σταδιακά στην ουσία δεν το κόβουμε καθόλου παρα μόνο μια μέρα πρίν τον αγώνα ανάλογα με το βάρος πίνουμε απο 1 έως ενάμιση λίτρο και την ημέρα του αγώνα όσο το δυνατόν λιγότερο και έτσι για μια μέρα κοροιδεύοντας τον οργανισμό αντι να κρατήσει και να αποβάλει απο τους μυς με τους υδατάνθρακες και την σωστή αναλογία ηλεκτρολυτών τραβάει απο την επιδερμίδα γι αυτό και το βράδυ πρίν τον αγώνα τρώω μερικά ωμά φυστίκια επειδη περιέχουν κάλιο , θα μου πείτε και το λίπος ?αν έχεις κάνει δίαιτα και έχεις καλή γράμμωση δεν προλαβαίνει με τίποτε να γίνει λίπος ο εχθρός είναι το υποδόριο νερό που σε σας τις γυναίκες περισότερο κρατιέτε στα πόδια .

όπως ένα άλλο παράδειγμα έχω γνωρίσει και γυμνάστριες αεροβικής να κάνουν πολλες ώρες αερόβια κάθε μέρα λόγω δουλειάς και σεμιναρίων και να είναι νταρντάνες και χωρίς χαμηλό ποσοστό λίπους αυτό επιβεβαιώνει πάλι το γεγονός οτι η υπερβολή έχει αντίθετα αποτελέσματα .

όπως ακόμη ένα παράδειγμα με το λίπος εχω αθλητές να μου λένε κάνω αυστηρή δίαιτα 4 μήνες και τον τελευταίο μήνα δεν χάνω ούτε γραμμαριο και τα πόδια μου έχουν ακόμη ,εγω ρωτάω έχεις χαλάσει ποτε την δίαιτα? μου λέει όχι ούτε μια φέτα ψωμί τι νακάνω να ελατώσω κι άλλο ?

εγω είχα πεί αν με εμπιστευεσαι δεν θέλω παραπάνω κουβέντα πήγαινε και φάε για 2 μέρες σαβούρα αλλα οχι υπερβολή μην χαλάσεις το στομάχι αλλα κάτι που θα σ αρεσε και δεν μπορούσες πχ πίτσα μου λέει πλακα κανεις , οχι μιλάω σοβαρα και θα μου πάρεις όμως τηλέφωνο σε μια εβδομάδα , σας πληροφορώ στην εβδομάδα και κιλά κατέβηκε και γράμμωσε εμφανέστατα .

άρα τι κάνει νιαου νιάου , επίσης βλέπω ποδοσφαιριστές να είναι κομμάτια απο γράμμωση και τους έχω δεί αρκετές φορές να τρώνε και βρώμικα στην καντίνα . απλα ο καθένας κρατάει κάποιες βασικές αρχες και τροποποιεί ανάλογα με τις δικές του ιδιαιτερότητες

και το σώμα γίνετε όπως του φερόμαστε δεν γίνετε να τρώμε μόνο ρύζι και κοτόπουλο όλες οι ομάδες τροφών είναι καλές αλλα τα χαλάει ο τρόπος που τα μαγειρεύουμε.

και αν όπως είσαι απο πάνω που είσαι κομμάτια στην προσπάθεια να ελατώσεις ακόμη η να υπερβάλεις στην αερόβια μπορεί να μαζέψουν οι μυς σου , επειδή είσαι οριακά , ενω αν αλλάξεις κάποια λάθη που έκανες θα έρθουν και τα πόδια στο ίδιο επίπεδο χωρίς να έχεις απώλεια απο κεί που δεν θέλεις δηλαδή προπόνηση με βαρια αλλα ελεγχόμενα κιλα πολλες διατάσεις είναι πολύ σημαντικό και θα δείς γιατί το λέω στην πράξη σε σημείο να κάνεις σπαγκάτ

και απο συμπληρώματα αυτά που σου πρότεινε και ο νασερ το πράσινο τσάι έχει καλή δραση και σε λιποδιάλυση και φυσική διούρηση και η καρνιτίνη πολύ αποτελεσματική στις γυναίκες ειδικότερα

vAnY
09-05-09, 18:22
:bowdown: Βrawny kai Τριανταφυλλου ειστε πολυ σουπερ !!!:bowdown:

Τα διαβασα με μεγαλη προσοχη αυτα που γραψατε, εξ'αλλου ο,τι εχω μαθει για την διατροφη και τη προπονηση, ειναι χαρη σ'αυτο το φορουμ και χαιρομαι που αφιερωσατε χρονο για να μου γραψετε τοσα πραγματα και να με βοηθησετε στο προβλημα μου (η στοχο μου), και για να μαθω καλυτερα πως λειτουργει το σωμα μου,το εκτιμω παρα πολυ!:toast::thumbup:

συμπερασμα που εβγαλα?.....τρεχω στη pizza hut!!! :P :rolf::green:

ε καλα πλακα κανω..παντως σιγα σιγα θα προσπαθω να πινω ακομα πιο πολλα νερα (ποπο καζανιακια που'χω να τραβηξωω) αλλα δεν ειναι ευκολο να περασω απο το 1 στα 4 λιτρα ετσι αποτομα..:unsure: θα το κανω σιγα σιγα να συνηθησει ο οργανισμος μου....

Ανυπομωνω να δω αποτελεσματα και να ποσταρω φωτογραφιες να δειτε τι καλη δουλεια κανουν οι συμβουλες σας!!:turtle:

Και παλι ευχαριστω πολυ!! :toast:

TRIANTAFYLLOU
09-05-09, 20:21
:bowdown: Βrawny kai Τριανταφυλλου ειστε πολυ σουπερ !!!:bowdown:

Τα διαβασα με μεγαλη προσοχη αυτα που γραψατε, εξ'αλλου ο,τι εχω μαθει για την διατροφη και τη προπονηση, ειναι χαρη σ'αυτο το φορουμ και χαιρομαι που αφιερωσατε χρονο για να μου γραψετε τοσα πραγματα και να με βοηθησετε στο προβλημα μου (η στοχο μου), και για να μαθω καλυτερα πως λειτουργει το σωμα μου,το εκτιμω παρα πολυ!:toast::thumbup:

συμπερασμα που εβγαλα?.....τρεχω στη pizza hut!!! :P :rolf::green:

ε καλα πλακα κανω..παντως σιγα σιγα θα προσπαθω να πινω ακομα πιο πολλα νερα (ποπο καζανιακια που'χω να τραβηξωω) αλλα δεν ειναι ευκολο να περασω απο το 1 στα 4 λιτρα ετσι αποτομα..:unsure: θα το κανω σιγα σιγα να συνηθησει ο οργανισμος μου....

Ανυπομωνω να δω αποτελεσματα και να ποσταρω φωτογραφιες να δειτε τι καλη δουλεια κανουν οι συμβουλες σας!!:turtle:

Και παλι ευχαριστω πολυ!! :toast:

ο σκοπός δεν είναι απλά να πετύχεις τον στόχο αλλα με τον λιγότερο κόπο και ταλαιπωρία και όταν γνωρίζουμε κάποια πράγματα είναι κρίμα να μην τα δώσουμε παρα έξω η να βοηθήσουμε έστω λίγο , γιατί κάποια θέματα εδω μπορεί να τα διαβάζουν και άλλα άτομα που θα τους ενδιέφερε .

τώρα πανω σ αυτό που λές για τα καζανάκια εγώ εχω να πώ δεν είναι και κάτι πρωτότυπο , εσεις οι γυναίκες ρε παιδί μου η θα κατουριέστε η θα κρυώνετε σας μάθαμε , τώρα αν πάς καμια φορά παραπάνω δεν χάλασε κι ο κόσμος , ευκαιρία και για ενα πρόχειρο τσέκινκ στο μακιγιάζ .

βλέπετε μπορεί να είστε γυναίκες αλλα και εμάς το μυαλό μας σκευτετε θυληκά όταν θέλουμε , το τερπνόν μετά του οφελήμου

και πόσταρε να βλέπουμε αποτελέσματα απλά διασκέδασε το γιατί η ψυχολογία είναι βασικός παραγοντας σ αυτό που κάνουμε.

vAnY
09-05-09, 20:36
ο σκοπός δεν είναι απλά να πετύχεις τον στόχο αλλα με τον λιγότερο κόπο και ταλαιπωρία και όταν γνωρίζουμε κάποια πράγματα είναι κρίμα να μην τα δώσουμε παρα έξω η να βοηθήσουμε έστω λίγο , γιατί κάποια θέματα εδω μπορεί να τα διαβάζουν και άλλα άτομα που θα τους ενδιέφερε .

τώρα πανω σ αυτό που λές για τα καζανάκια εγώ εχω να πώ δεν είναι και κάτι πρωτότυπο , εσεις οι γυναίκες ρε παιδί μου η θα κατουριέστε η θα κρυώνετε σας μάθαμε , τώρα αν πάς καμια φορά παραπάνω δεν χάλασε κι ο κόσμος , ευκαιρία και για ενα πρόχειρο τσέκινκ στο μακιγιάζ .

βλέπετε μπορεί να είστε γυναίκες αλλα και εμάς το μυαλό μας σκευτετε θυληκά όταν θέλουμε , το τερπνόν μετά του οφελήμου

και πόσταρε να βλέπουμε αποτελέσματα απλά διασκέδασε το γιατί η ψυχολογία είναι βασικός παραγοντας σ αυτό που κάνουμε.


:shock:μια φορα παραπανω??? εδω μιλαμε για πανω απο το διπλασιο να ζηλευουν κι οι γιαγιαδες!!!!:rolf:
καλα λες και για το μακιγιαζ αλλα δεν ανηκω σ'αυτη τη κατηγορια που καθε που πανε στο μπανιο βαζουν παλι κραγιονκλπ...! εγω μια και καλη βαφομαι σιγα μην κουβαλαω και τσαντακι με τα μακιγιαριστικα μου! χαχα

---->ναιναι σας μαθαμε κ σας τους αντρες οποτε σας βολευει βγαζετε και μια συμπονια, μια θυληκη πλευρα ...αλλιως μας κραζετε : "μαρηηη ακοοομα δεν εισαι ετοιμη??..η το "γυναικκααααααα!! φερε εκεινο.." χααχα :green: :green::green:

οπ ! πρεπει να φυγω τωρα..με καλει η τουα.... εμ....το καθηκον! :rolf:

TRIANTAFYLLOU
09-05-09, 21:45
:shock:μια φορα παραπανω??? εδω μιλαμε για πανω απο το διπλασιο να ζηλευουν κι οι γιαγιαδες!!!!:rolf:
καλα λες και για το μακιγιαζ αλλα δεν ανηκω σ'αυτη τη κατηγορια που καθε που πανε στο μπανιο βαζουν παλι κραγιονκλπ...! εγω μια και καλη βαφομαι σιγα μην κουβαλαω και τσαντακι με τα μακιγιαριστικα μου! χαχα

---->ναιναι σας μαθαμε κ σας τους αντρες οποτε σας βολευει βγαζετε και μια συμπονια, μια θυληκη πλευρα ...αλλιως μας κραζετε : "μαρηηη ακοοομα δεν εισαι ετοιμη??..η το "γυναικκααααααα!! φερε εκεινο.." χααχα :green: :green::green:

οπ ! πρεπει να φυγω τωρα..με καλει η τουα.... εμ....το καθηκον! :rolf:

ε όχι που δεν θάλεγες, δεν θέλουμε κόντρες με σας τις γυναίκες αν και είστε προκατειλημένες με μας τούς άντρες , αυτό βέβαια το είπα έτσι σαν ιδέα , υπάρχουν και άλλα που μπορείς να κάνεις ώστε να δείς θετικά την είσοδο σε τουαλέτα, όπως πχ να γράψεις ένα μύνημα στο κινητό σου η να φτιάξεις λίγο το μαλί η το εσώρουχο οτιδήποτε που δεν θα μπορούσες μέσα σε κόσμο, εγώ ο χριστιανός μια ιδέα είπα αν και αυτό που είπες δείχνει πως είσαι υπέρ του λιτού και απέρητου .

όσο για τα σχόλια μαρή , η γυναίκα φέρε αυτό η εκείνο , αυτα είναι χαριτολογώντας να υπάρχει χαλαρότητα , το θέμα είναι αν αντί για μαρή σου πεί μωρή εκεί παει αλλού η δουλειά , τώρα στο δεύτερο είναι χαρά πιστεύω να ικανοποιήσεις την επιθυμία κάποιου που είναι σύντροφός σου και τον γουστάρεις τρελά, δεν ειναι υποτιμητικό , αντίθετα αν αυτό το λέει μια σε έναν άντρα έχει άλλη βαρύτητα και όταν γενικότερα παίζουν τέτοια σχόλια δεν υπάρχει πρόβλημα , αλλα το πρόβλημμα είναι όταν δεν υπάρχουν και όλα είναι με το σείς και σας εκεί πραγματικά τα πρώτα τέτοια σχόλια μπορεί να είναι και τελευταία και να ξεσπάσει πόλεμος.

leangains
11-05-09, 00:33
γλυκατζού, συνταγή για αυτοσχέδια τάρτα.

Συστατικά: 1 ρυζογκοφρέτα, λίγο μέλι, λίγο γιαούρτι, 1 φέτα ακτινίδιο, λίγο μέλι, 4 κομμένες εγκάρσια φραουλίτσες.

stelios30
13-05-09, 00:38
Να πω και εγω τις παρατηρησεις μου... επι του θεματος....

Βανεσσα ο ανω κορμος σου δειχνει να κανει καλη βελτιωση με τον χρονο. Τα ποδια σου ομως υποθετω πως μενουν στασημα και αυτο επειδη ή εσενα κατι σου διαφευγει ή επειδη αυτη ειναι η σωματοδομη σου.
Οι λιποαποθηκες σου ειναι βασικα τα ποδια σου, ενω δεν μαζευεις καθολου στον ανω κορμο.
Επειτα θελει να κανεις πιο εντονη προπονηση ποδιων, με λιγες και πολλες επαναλληψεις στα σετ με το μεγιστο των δυνατοτητων σου σε δυναμη, καθως θα πρεπει να προσθεσεις και την αεροβικη στο προγραμμα σου.
Οσο για τη διατροφη επιβαλεται να αυξησεις την ληψη νερου, να ελεγχεις το αλατι κι να αποφευγεις τα γλυκα. Ισως τα φρουτα ειναι η καλυτερη επιλογη αλλα με μετρο. Ενα με δυο την ημερα φρουτα, οχι κιλα!
Επισης καλο θα ηταν να διαβασεις οτι εχει σχεση με διατροφη στα αρθρα και στην εισαγωγη του site. Ειναι πολυ χρισημα και ετσι θα κατανοησεις τη σημασια της αυστηρης διατροφης.
Πιστευω δεν εχεις δωσει το μεγιστο των δυνατοτητων σου, εχειπεριθωρια για βελτιωση.

Προς το παρον εχεις κανει αρκετα καλη δουλεια με το σωμα σου. Συνεχισε ακομα πιο δυναμικα ;)
Με καλυψες και μενα +1000

jemstone
13-05-09, 09:09
Πάρα πολύ καλή…. Keep it up

vAnY
13-05-09, 23:29
:thumbup: παιδια συνεχιζω να προσεχω και να παρακολουθω τις συμβουλες σας! και μολις δω καποια διαφορα θα ποσταρω καινουριες φωτο!!:)

σ'ευχαριστω jemstone, και εσυ εισαι σουπερ, ζηλευω τις γαμπες σου που ειναι λεπτες..μπουχου :bowdown:

puka
14-05-09, 08:09
Συγχαρητηρια παιδάκι μου , τι αλλαγή σουπερ ειναι αυτη !!!!!!!!!!
κοντεψα να παΘω καταΘλιψη !!! Καμια σχεση !!!
Μιλάμε για ολοκληρωτικη αναγεννηση !!!!!!!

Ευγε !!!!

Φωτεινο παραδειγμα πως οταν Θελει το μυαλό το κορμί ακολουΘει !!!!!!!!!

Συγχαρητήρια και παλι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vAnY
25-07-09, 08:40
hello και παλι !
...λοιπον ειπα να βαλω καινουριες φωτο, μετα απο 3μηνες "εντατικου" γυμναστηριου (κανοντας λιγοτερο κικμποξινγκ, οχι λογο ορεξης αλλα λογο ωραριων της δουλειας:()... και 2,5 μηνες που παιρνω πρωτεινη (ΟΝ 100%whey standard)....:weights:

Καλο καλοκαιρι και διακοπες σε ολους!:thumbup:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3840&d=1248499805

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3841&d=1248499944

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3842&d=1248500143

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3843&d=1248500319

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3844&d=1248500399

Μαρία
25-07-09, 10:33
Μπράβο vAnY πολύ καλή δουλειά,αντε στο μέλλον να σε δούμε και πάνω στη σκηνή,τα προσόντα τα έχεις,όρεξη έχεις,συνέχισε!!!!Μου αρέσει να βλέπω γυναίκες να ξεφεύγουν από τον μέσο όρο(καφέ και κομμωτήριο που κάνει η πλειοψηφία)και να ασχολούνται με αθλητισμό και όχι απλα θεατές μην σπάσουν κανά νύχι!!!Εσύ κουκλίτσα τα συνδυάζεις ολα και όμορφη παρουσία και δυναμική-αθλητική γυναίκα!!!

KATERINI 144
25-07-09, 10:37
μπράβο βανυ παρα πολύ καλή :clap::clap:

NASSER
25-07-09, 10:53
Vany δειχνεις βελτιωμενη και μπραβο σου. Αμα εχεις βαλει στοχο, θα πρεπει να ξερεις πως πρεπει να συνεχισειςδυναμικα τις προπονησεις και τη διατροφη. Δεν ξερω αν εχεις τη δυνατοτητα να πατησεις (δηλαδη να σφηξεις) τα ποδια, ωστε να δουμε τι βελτιωση εχεις κανει.
Τα ποδια σου δειχνουν μεγαλα και δυνατο σημειο και αξιζει να κυνηγας τη βελτιωση τους. Αμα φτιαξεις και καλα ποδια, το εχεις το πακετο για αγωνιστικους στοχους :thumbup:

vAnY
25-07-09, 11:25
:) ευχαριστω με ενθαρρυνουν πολυ τα λογια σας!!! τα ποδια δεν γραμμωνουν ευκολα ομως...αλλα σιγα σιγα κατι εγινε σε σχεση με τις προηγουμενες φωτο...

Μαρια συμφωνω μαζι σου πως οι γυναικες "καφε-κομμωτηριο-μην χαλασει το μαλλι και σπασει το νυχι-παω γυμναστηριο για καφε φιγουρα-με τα κοσμηματα και βαμμενη" ειναι πολυ "κοινες....
χαχααχχαα!!:rolf:

mantus3
25-07-09, 11:42
vany μπραβω, εχεις κανει πολυ ωραια κ μεγαλη προοδο..

anjelica
25-07-09, 12:14
Vany εισαι και πολυ αστερι!!!!!!!!! και κοριτσια δεν βλαπτει και λιγο κομμωτηριο ε???και με τα νυχακια μια χαρα τα καταφερνω:)

vAnY
25-07-09, 14:05
ωχ Αντζελικα σορρυ :green: το κομμωτηριο δεν βλαπτει οχι απλα δεν λεει να πηγαινεις σαν καποιες καθε μερα γιατι στραβωσε η φραντζα???!!!

TRIANTAFYLLOU
25-07-09, 15:31
μπράβο σου κι απο μένα βανυ μου άρεσες πάρα πολύ και φαίνετε η δουλειά και η πρόοδος σου πραγματικα χάρηκα που σε είδα έτσι στις φώτο .

όσο για τα πόδια έχουν διαφορα αισθητή σε σχέση με τις προηγούμενες φωτο και να ξέρεις σίγουρα γραμώνουν δεν υπάρχει περίπτωση , μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται.

και μην νομίζεις με την υπερβολική αερόβια μόνο θα γραμώσεις , παρ όλο που λές δεν κάνεις κικμποξινκ φαίνετε οτι έχει αλλάξει το σώμα σου .

δούλεψε με ποιοτικές ασκήσεις τα πόδια που να σε πιάνουν με κιλά που να τα ελέγχεις , κάνε πολλες διατάσεις (ξέρεις απο το κικμποξ) δούλεψε γερά αλλα όχι υπερπροπόνηση , να τα νοιώθεις δηλαδη καταβεβλημένα για μέρες απλα όσο αποκτας αντοχες αυξάνεις σταδιακά και την ένταση της προπόνησης

και προπάντων μην κάνεις το λάθος να τρώς όλο τα ίδια στην διατροφή σου δηλαδή μονο κοτα και ρύζι , μην ξεχνας τα καλά λιπαρα και την σωστη κατανομή υδατανθράκων στην διάρκεια της μέρας , το βραδυ ελλάτωνε υδατάνθρακες και βάλε κρεας φιλέτο ψάρι η ψάρι η στήθος με σαλάτα , αυτα σε καίνε και θερμίδες πέρα απο το οτι σε χορταίνουν και πολύ νερο , σημείωνε απλά να ξέρεις τι τρώς και ανάλογα να αυξάνεις η να μειώνεις τις θερμίδες για να μειώσεις η να αυξήσεις το ποσοστό λίπους σου .


πώς προβλέπω να έχεις φαν κλάμπ οταν κατεβείς σε αγώνες και για να μην μπερδευόμαστε δεν χρειάζετε να γίνεις υπερβολικά μυώδης απλα δώσε βάση στην συμμετρία και γράμμωση , δηλαδή να δουλέψεις σημεία που θα σε τονίσουν σ αυτή την κατεύθυνση και είσαι σούπερ και κούκλα :clap::clap::clap:

billys15
25-07-09, 15:50
Φαινεται η διαφορα,ειδικα στα ποδια.Καλα οσον αφορα τη διαφορα σε σχεση με τις παλιες φωτο,ενα "wow!" πιστευω αρκει...:clap:

vAnY
25-07-09, 20:23
Ευχαριστω Ηλια για τα καλα σου λογια αεροβια κανω σε καθε μου προπονηση στο τελος 45 λεπτα : αλλες φορες μονο γρηγορο περπατημα, αλλες φορες κανω ανα 5 λεπτα εναλλαγες γρηγορο περπατημα και μετα ελαφρυ τρεξιμο, τζογγινκ...

Νερο πινω πολυ περισσοτερο, και διατροφη δεν κανω αυστηροτατη, (γιατι ειναι μια απολαυση που αν δεν κατεβω για αγωνες η κατι επαγγελματικο δεν ειμαι διατεθημενη να κανω) παρολα αυτα δεν τρωω τηγανητα, ουτε πολλα ψωμια και γλυκα...και οσο μπορω πληρες γευμα (σαλατα-κρεας-υδατανθρακα) . :)

Ευχαριστω και παλι ειναι πολυ ομορφο συναισθημα να νιωθεις υποστηρηξη, ναστε καλα:toast:

Muscleboss
25-07-09, 21:06
vAnY, μπράβο! είσαι σε πολύ καλό δρόμο... νομίζω είναι ώρα να μάθεις ποζάρισμα :green: :thumbup:

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
25-07-09, 21:31
Ευχαριστω Ηλια για τα καλα σου λογια αεροβια κανω σε καθε μου προπονηση στο τελος 45 λεπτα : αλλες φορες μονο γρηγορο περπατημα, αλλες φορες κανω ανα 5 λεπτα εναλλαγες γρηγορο περπατημα και μετα ελαφρυ τρεξιμο, τζογγινκ...

Νερο πινω πολυ περισσοτερο, και διατροφη δεν κανω αυστηροτατη, (γιατι ειναι μια απολαυση που αν δεν κατεβω για αγωνες η κατι επαγγελματικο δεν ειμαι διατεθημενη να κανω) παρολα αυτα δεν τρωω τηγανητα, ουτε πολλα ψωμια και γλυκα...και οσο μπορω πληρες γευμα (σαλατα-κρεας-υδατανθρακα) . :)

Ευχαριστω και παλι ειναι πολυ ομορφο συναισθημα να νιωθεις υποστηρηξη, ναστε καλα:toast:

αυτό που κάνεις το αν είναι καλό η όχι το δείχνει το αποτέλεσμα που είναι πολύ καλό , εκείνο που θέλω να τονίσω είναι να δώσεις βάση σε μυικές ομάδες όπως οι ώμοι που πλαισιώνουν το σώμα και δείχνουν όμορφα γιατί ήδη εχεις κάνει καλή δουλειά και φαίνετε και είναι μυική ομάδα που στην γυναίκα δείχνει πολύ περισσότερο απο το στήθος ειδικά σε σταση ρηλάξ .

γενικα πάνω ήσουν πολύ καλή και έγινες καλύτερη και διακρίνω σ αυτό το διάστημα και σημαντική πρόοδο στα πόδια σου .
άρα είσαι σε πολύ καλό δρόμο και θα μας εκπλήξεις ευχάριστα

απλα για να μην πηγαίνει χαμένος ο καιρός, όπου εχεις αμφιβολίες για ασκήσεις η πρόγραμμα να μας ρωτας να βοηθησουμε και καλό είναι να βλέπεις και αγώνες σε dvd να έχεις άποψη και ιδέες .

όσο για την διατροφή που λές κανένα πρόβλημα απο αυτα που κάνεις αφού έχεις αποτέλεσμα , σημασία έχεις να δίνεις στο σωμα σου αυτα που χρειάζετε και ας φας και κάτι που δεν πρέπει , εγω είμαι ο τελευταίος που θα σου ελεγα να μην το κάνεις , αλλωστε με την αερόβια που κάνεις μετα τα βάρη όχι λίπος ούτε σφαίρα δεν σε πιάνει:clap::clap:

ioannis1
25-07-09, 22:04
βανυ μπραβο και απο μενα.πιστευω το σωμα σου κανει για ββ πιο πολυ και οχι φιτνες.συνεχισε σκληρα.

Geo84
25-07-09, 22:31
Βανέσα βελτιώνεσαι συνεχώς...ακόμα και τα πόδια που σε σχέση με το πάνω είναι πίσω (και γω τα ίδια ρε γαμωτο αλλά βλέπω πρόοδο) είναι εμφανώς καλύτερα από παλιά...

keep it up...

Sotiris.c
25-07-09, 23:00
Είσαι αξια θαυμασμού και παράδειγμα για πολλές γυναίκες !!! Δεν είσαι απλά δυνατή σωματικά αλλα και εσωτερικά !!! Keep it up όπως λέει και η jemstone !!!

savage
26-07-09, 00:46
Η εικονα σου σε σχεση με τις παλιες φωτογραφιες που ησουν στρουμπυλη ειναι πραγματικα εντυπωσιακη.Επειδη ξερω πως ειναι να αναστρεφεις την εις βαρος σου εικονα οντας χοντρος για περιπου 15 χρονια,σου δινω συγχαρητηρια εις διπλουν.Ξερω πολυ καλα πως ειναι να εχεις μια ασχημη σωματικη εικονα,ξερω πως ειναι οι απογοητευσεις απο τις πρωτες αποτυχημενες διαιτες(λογω ελλειψης γνωσεων),η αβεβαιοτητα κ ολα τα συναφη.Θελει μεγαλη ψυχικη δυναμη για καποιον που δεν ειναι μαθημενος απο μικρος στον αθλητισμο γιατι δε βρηκε τα ερεθισματα απ'την οικογενεια του σε μικρη ηλικια,να αλλαξει τελειως το σωμα του κ κατ'επεκταση την ζωη του.Μιλαμε οτι νιωθεις αλλος ανθρωπος οταν ελθει η αλλαγη,σε αυτοπεποιθηση,ψυχολογια κτλ. Τελικα ολα ειναι θεμα μυαλου κ του ποσο πολυ θελουμε να πετυχουμε κατι.
Οσον αφορα τις πιο προσφατες φωτο εχω να πω τα εξης:το σωμα σου αυτη την στιγμη ειναι σε πολυ καλη κατασταση,διατηρωντας πληρως την θυληκοτητα του,που για μενα αυτο ειναι κ το ζητουμενο σε 1 κοπελα.Το μονο που ισως θα επρεπε να προσεξεις να ηταν την περιφερεια της μεσης σου.Μπραβο σου κ παλι!!!:thumbup:

ioannis1
26-07-09, 01:39
προφανως ολα αυτα που γραφεις αφορουν εσενα.εκτος και αν γνωριζεις προσωπικα την βανυ.και δευτερον η κοπελα δεν εχει προβλημα στη μεση απο οτι φαινεται.

savage
26-07-09, 02:04
προφανως ολα αυτα που γραφεις αφορουν εσενα.εκτος και αν γνωριζεις προσωπικα την βανυ.και δευτερον η κοπελα δεν εχει προβλημα στη μεση απο οτι φαινεται.
Προφανως ;)
Δεν την ξερω την κοπελα,απλως υποθετω πως ολοι λιγο πολυ νιωθουν την ιδια χαρα οταν βλεπουν τους κοπους τους να ανταμοιβονται κ το σωμα τους να μεταμορφωνεται:toast:

vAnY
26-07-09, 08:21
;)Oχι δεν γνωριζομαστε προσωπικα με τον savage αλλα συμφωνω μ'αυτο που λεει και χαιρομαι που καταλαβαινει το πως ειναι να βλεπεις αλλαγη στο σωμα σου με 10-12 κιλα λιγοτερα λιπους... οπως ειπες φιλε μου ολα ειναι στο μυαλο. θεληση να υπαρχει κι ολα γινονται αργα η γρηγορα, ετσι πιστευω...

Στη μεση δεν θεωρω πως υστερω πολυ...στα ποδια μονο αλλα κι αυτα τα @^$Ε!! δεν θα στρωσουν καποια στιγμη?? χαχα:rolf:

Ποζαρισμα? ναι αμε αν ειναι κανενας απο σας τους μοντς Αθηνα να μου μαθει! :green: (:P

NASSER
26-07-09, 09:51
Ενα σωμα αν δουλευτει σωστα, που το εχει κανει μεχρι στιγμης η Βανη, οτι σωματοτυπο κι να εχει, θα δειχνει ωραιο. Ολα θα φτιαξουν αλλα θελουν και υπομονη. Η Βανη με μια απλη σωστη διατροφη χωρις ακροτητες και με καθημερινη αεροβια εχει κανει πολυ καλη δουλεια. Φανταστειτε ν το παρει ακομα πιο ζεστα.

Ποζαρισματα θα σου μαθουμε Βανη, αμα το εχεις κιολας δεν θελει και πολυ κυριε ελεησον :green:

vAnY
26-07-09, 12:43
:toast: Νασσερ

Kntrns_MD
28-07-09, 11:19
vAnY συνέχισε τη καλή δουλεία! ελπίζω να σε δούμε σύντομα στη σκηνή! ΤΟ ΧΕΙΣ!

vAnY
29-07-09, 13:57
:green: ευχαριστω ! αλλα...που θα βρω προσωπικο προπονητη????:bbbiceps:
γιατι καλα να τα κανεις μονη σου...αλλα αμα ειναι καποιος διπλα σου να σου δειχνει και λεει ειναι αλλιως...:(

ioannis1
29-07-09, 20:20
εισαι μακρυα αλλιως θα σε ανελαμβανα.:bbbiceps:

asdf
29-07-09, 23:05
Vany εισαι μια ζωντανη διαφημηση για το φορουμ μας... με το αποτελεσμα σου κανεις να καταλαβουν πολλες "ξυπνιες" εκει περα εξω οτι το τα βαρη και γενικα η νοοτροπια του bb (γευματα κτλ) αναδυκνιουν το γυναικειο σωμα... κοριτσια ξυπνηστε!..................... και βαλτε μυαλο :weights:

Ειμαι σιγουρος οτι στο μελλον θα μας εκλπηξεις ευχαριστα :bbbiceps:

leangains
30-07-09, 16:55
Κοπελιά τι λες τώρα! Για πότε λες να ανεβεις σκηνή?!!

Μπράβο σου κοριτσαρα τα εσπασες! συνεχισε δυνατά!

Αν βρεις organic dark choco κατι σε Green n Black 85% ή 88% Dark Chocolate 'Endangered Species', 30-50γρ ή και + (ανάλογα κ την ποσότητα λίπους που θες για τη μερα) να βγει καμια φλεβίτσα παραπάνω


Υ.Γ. ασκήσεις για το ποστεριορ αν δεν κανεις και αν θες βάλε στο πρόγραμμα.

TRIANTAFYLLOU
30-07-09, 20:05
έχετε δίκιο παιδιά το έλεγα απο την πρώτη στιγμή για την βάνυ , είναι ταλέντο όχι μόνο σωματικά αλλα και εγκεφαλικα γι αυτό που κατάφερε μέχρι τώρα, δείχνει οτι έχει θέληση και την βελτίωση που είχε απο την προηγούμενη φωτογράφηση:clap::clap:

Geo84
30-07-09, 21:38
Εγώ πάλι δε μπορώ να πιστέψω ότι στις δυο στρουμπουλές φωτογραφίες είναι η βανυ...

manos_
31-07-09, 00:05
Για μενα απο την μεση και πανω εισαι οπως πρεπει να εισαι.Αν ησουν και στα ποδια θα ησουν ακομα πιο καλη.Μ ην βαλεις αλλους μυς(αποψη μου) θα αρχισεις να χανεις την θηλυκοτητα σου ο μεσος αντρας δεν γουσταρει μυς(και εγω δηλαδη με ξενερωνουν)παραπανω απο αυτο που εχεις εσυ εκτος και αν δεν σε νοιαζει και το κανεις για την παρτη σου οπως εμεις γιατι και στις γυναικες δεν αρεσει να εισαι νταμαρι συνηθως.

TRIANTAFYLLOU
31-07-09, 00:13
εγω πιστεύω η βάνυ θα βελτιώνετε συνέχεια , αλλα δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει έτσι που να μην δείχνει όμορφα , όχι μόνο δεν θα χάσει θυληκότητα αλλα θα τονίζετε ακόμη περισσότερο , αυτά γίνονται μόνο σε εξτρίμ επίπεδα που γίνονται με ανορθόδοξο τρόπο σε μια γυαναίκα .

η προπόνηση που κάνει και ο τρόπος θα την βελτιώνουν συνέχεια και τα πόδια είναι πολύ καλά σαν σχήμα και αυτό μετράει , απλά θέλουν τον χρόνο τους να φτασουν στο επίπεδο του πάνω μέρους και δεν υπάρχει θέμα να βγάζουν και κόντρες, άλλωστε δεν θα ταίριαζαν σε μια γυναίκα φίτνες , αλλα σε χαρτ κορ ββερ.:thumbup:

Muscleboss
31-07-09, 00:17
ό,τι είπε ο ηλίας.

Manos_ φίλε μάλλον δεν έχεις καταλάβει οτι δεν είσαι σε πρακτορείο μοντέλων αλλά σε bodybuilding φορουμ. Η προσωπική σου άποψή για το πόσους μύς θα επιλεξει να βάλει η βανυ (και η κάθε βάνυ) στο σώμα της, περισσέυει εδώ μέσα.

ΜΒ

manos_
31-07-09, 00:33
Αν η προσωπικη αποψη οποιουδηποτε δηλωνει οτι ειναι προσωπικη αποψη δεν εχει χωρο εδω μεσα τοτε το προβλημα ειναι καθαρα δικο σου.Γιαυτο λεγετε και προσωπικη δεν την προσεβαλα.

ioannis1
31-07-09, 00:40
μανο σε αυτο το ποστ δεν γραφουμε τι αρεσει στον καθενα μας αλλα σεβομαστε τοτι θελει αυτος που δημιουργησε το θεμα.

manos_
31-07-09, 00:43
Οκ αν δεν θελετε να διαβαζετε και μια διαφορετικη αποψη δεν ξαναγραφω τιποτα.Εγω το εγραψα με την καλυτερη προθεση επειδη ο περισοτερος κοσμος δεν εχει τις δικες μας παραστασεις και ειναι γυναικα και προφανως την ενδιαφερει η εικονα της αλλα οταν διαβαζω η γνωμη σου περισευει...τι να πω.

TRIANTAFYLLOU
31-07-09, 01:38
νομίζω ρε παιδια παρεξήγηση έγινε , απλα σ ενα τέτοιο τόπικ που έκανε η βάνυ, όπως και πολλοί αθλητες εκαναν παρόμοια σχολιάζουμε την πρόοδο , όσοι βέβαια είναι γνώστες και λένε την γνώμη τους σ αυτή την κατεύθυνση , αλλα με ειληκρίνεια για να βοηθήσουμε στην προσπάθεια της γιατί όπως μας τόνισε δεν έχει την εμπειρία και συλλέγει γνώσεις μέσα απο το φόρουμ γιατί υπάρχουν άτομα που είναι γνώστες και έχουν άποψη .

αλλα είναι τραγική ειρωνεία ειδικά σε ένα τέτοιο τόπικ να λέμε εμένα δεν μου αρέσουν οι μυώδης γυναίκες .

θέλω να πιστεύω πως απο μέρους σου δεν υπήρχε καποια πρόθεση κακοπροαίρετη , απλα ίσως δεν το σκεύτηκες ετσι.
και απ ότι καταλαβα απο την απάντηση του μασκλεμπος σου είπε την προσωπική σου αυτή άποψη μπορείς να την πείς στα οφ τόπικ η σε κάποιο τόπικ ανάλογο αν υπάρχει και γιατί όχι να γίνει και ο ανάλογος σχολιασμός.

το αν μας αρεσουν η οχι οι γυναίκες ββερ είναι βέβαια υποκειμενικό και εχουμε αναλύσει σε πολλα τόπικ πως μια γυναίκα που είναι γυμνασμένη και μυώδης δεν σημαίνει απόλυτα πως χάνει την θυληκότητα της και μάλιστα εχουμε παραδείγματα και δικών μας γυναικών , ελληνίδων .

επίσης υπάρχουν γυναίκες που δεν γυμνάζονται καθόλου και μπορεί να μην έχουν ίχνος θυληκότητας .

είπαμε η ομορφιά είναι υποκειμενική αλλα κανένας νομίζω αντικειμενικα δεν μπορεί να είναι αδιάφορος σε ένα όμορφα γυμνασμένο γυναικείο σώμα όπως αυτά που βλέπουμε σε δικές μας αθλήτριες και τις φέρνω σαν παραδείγματα γιατί σ αυτήν την κατεύθυνση κινείτε και η βανυ και τέτοια πρότυπα έχει στο μυαλό της αν κρίνουμε και απο ξένες αθλήτριες που εξέφρασε τον θαυμασμό της .

και εδω στο φόρουμ όποιος έχει γνώσεις και την διάθεση μπορεί να βοηθήσει αν όχι δεν είναι με το ζόρι ούτε υποχρεωση

Geo84
31-07-09, 08:28
Μανο είναι σα να βγαίνεις και να λες βάψε τα μαλλιά σου ξανθά γιατί τα μαύρα δε σου πάνε και οι πιο πολλοί άντρες γουστάρουν τις ξανθές.

Υπάρχουν άντρες που γουστάρουν τις αδυνατες άλλοι τις γεματες αλλοι τις μυώδης(που δε χάνουν θυληκότητα) άλλοι τις μυώδης που χάνουν θυληκότητα.

Υπάρχουν γυναίκες που γουστάρουν αδύνατους άλλες γεματουληδες με κοιλίτσα γουίνι άλλες τους μυώδης άλλες τα νταμάρια.

Το τι σου αρέσει εσένα και κατ επέκταση τι λες στην βανυ να κάνει είναι τελείως άστοχο.Είμαστε εδώ για να δούμε μυική πρόοδο σε πρώτη φάση.

ioannis1
31-07-09, 14:52
okπαιδια εγινε κατανοητο ας σταματησουμε το οφ τοπικ και ας επικεντρωθουμε στο θεμα που ανοιξε η βανυ.

vAnY
31-07-09, 16:18
Ευχαριστω για τα σχολια σας και Μανο σεβαστη η αποψη σου αλλα δεν προσπαθω να "αρεσω" σε καποιον με το να γυμναζομαι, διοτι δοξα το θεο ο αντρας που εχω διπλα μου με θαυμαζει οπως ειμαι;). Παρα μονο να αρεσω στον εαυτο μου.

Ναι στα ποδια εχω κανει μια μικρη προοδο, εχω καλους μυς αλλα η γραμμωση μαλλον θελει πολυ υπομονη:( γιατι οσο παει γραμμωνει το πανω μερος αλλα το κατω σε λιγοτερο γρηγορο ρυθμο,
και leangains to ποστεριορ :green: μου ειναι πολυ σφιχτο αλλα καλυπτεται απο ενα στρωματακι χαλαρου δερματος το οποιο δεν μπορω να ξεφορτωθω με τιποτα ρε γαμ... αεροβια και παλι αεροβια....ισως φταιει που δεν εχω υπομονη τι να πω.:rolf:

:Pτωρα να σας ομολογησω λογο καλοκαιριου απολαμβανω λιγο (λιιιγο) παραπανω φαγητο και πιο γευστικο :P(--->καμια κρεπα, πιτσα μακαροναδα...) αλλα κραταω τον μεταβολισμο μου ξυπνιο στο γυμναστηριο:green:

TRIANTAFYLLOU
31-07-09, 17:10
οι περισσότερες γυναίκες έχουν τις αποθήκες λίπους στα πόδια και περιφέρεια και είναι απόλυτα φυσιολογικό και υγειές γιατί η φύση έχει προβλέψει κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης να έχουν αποθέματα ενέργειας για το έμβρυο.

αν μια γυναίκα κάνει πολύ αυστηρή δίαιτα χωρίς καθόλου λιπαρα ελεγχόμενα βέβαια , τότε χάνει απο το πάνω μέρος σχεδόν στεγνώνει και στα πόδια λόγω της άμυνας του οργανισμού που ενεργοποιείτε δεν χάνει ανάλογα και το άγχος για το ότι δεν χάνει λειτουργεί ανασταλτικά .

οπότε με λίγα λόγια κοροιδεύουμε το σώμα δίνοντας του καλά λιπαρα αλλα και λίγο σαβούρα (λιγα ζωικά σε μερικές τροφες με χαμηλό ποσοστο), πάντα ελεγχόμενα οπότε χαλαρώνει και την άμυνά του .

έχω παρακολουθήσει πολλά σεμινάρια παλιότερα αεροβικής με κορυφαίους και κορυφαίες στον χώρο όπου εχω δεί γυναίκες να ασχολούνται μόνο με το αερόμπικ και να κάνουν πολλες ώρες καθημερινα να διδάσκουν και η έκπληξή μου ήταν πως δεν ήταν γραμωμένες και είχαν και παραπανήσια κιλά αρκετα εκτός περιπτώσεων που ήταν το σκαρί τους αδύνατες , η έκαναν και βάρη , όπως και άντρες που δεν έκαναν βάρη .

το λέω αυτό γιατί ενω λέει η βάνυ οτι κάπου κάπου χαλάει την διατροφή της , παρ όλα αυτα όμως έχει διαφορα αισθητή ακόμη και στα πόδια .

και ενοείτε πως καμία φορα όταν βιαζόμαστε και αγχωνόμαστε μας φαίνετε οτι αργούμε να δούμε αποτελέσματα η δεν έχουμε και αυτο καλύτερα το βλέπουν αυτοί που δεν μας βλέπουν καθημερινα και μπορούν να καταλάβουν διαφορές

manos_
31-07-09, 18:41
Ευχαριστω για τα σχολια σας και Μανο σεβαστη η αποψη σου αλλα δεν προσπαθω να "αρεσω" σε καποιον με το να γυμναζομαι, διοτι δοξα το θεο ο αντρας που εχω διπλα μου με θαυμαζει οπως ειμαι;). Παρα μονο να αρεσω στον εαυτο μου.

Ναι στα ποδια εχω κανει μια μικρη προοδο, εχω καλους μυς αλλα η γραμμωση μαλλον θελει πολυ υπομονη:( γιατι οσο παει γραμμωνει το πανω μερος αλλα το κατω σε λιγοτερο γρηγορο ρυθμο,
και leangains to ποστεριορ :green: μου ειναι πολυ σφιχτο αλλα καλυπτεται απο ενα στρωματακι χαλαρου δερματος το οποιο δεν μπορω να ξεφορτωθω με τιποτα ρε γαμ... αεροβια και παλι αεροβια....ισως φταιει που δεν εχω υπομονη τι να πω.:rolf:

:Pτωρα να σας ομολογησω λογο καλοκαιριου απολαμβανω λιγο (λιιιγο) παραπανω φαγητο και πιο γευστικο :P(--->καμια κρεπα, πιτσα μακαροναδα...) αλλα κραταω τον μεταβολισμο μου ξυπνιο στο γυμναστηριο:green:

Παντως το εγραψα με την καλυτερη δυνατη προθεση που μπορεις να φανταστεις ειμαι ο τελευταιος ανθρωπος που θα κατακρινει την προσπαθεια καποιου.

alextg
31-07-09, 20:40
:Pτωρα να σας ομολογησω λογο καλοκαιριου απολαμβανω λιγο (λιιιγο) παραπανω φαγητο και πιο γευστικο :P(--->καμια κρεπα, πιτσα μακαροναδα...) αλλα κραταω τον μεταβολισμο μου ξυπνιο στο γυμναστηριο:green:

Σε νιωθω απολυτα γιατι και εγω τα ιδια κανω :P

Exci
03-08-09, 00:14
Mπραβο ρε Βανεσσα, μπραβο :toast:
Νομιζω αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μετακομισεις διπλα στην Κωνσταντινα :green:

NASSER
03-08-09, 13:12
Mπραβο ρε Βανεσσα, μπραβο :toast:
Νομιζω αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μετακομισεις διπλα στην Κωνσταντινα :green:

Τη Κωνσταντινα τη ρωτησες αμα θελει ? :green::green::green: :toast:

leangains
03-08-09, 20:12
το λιπάκι στο ποστεριορ ειναι λιχουδια....

τι ασκήσεις κάνει ακριβώς Βαν ?

vAnY
03-08-09, 20:24
Mπραβο ρε Βανεσσα, μπραβο :toast:
Νομιζω αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να μετακομισεις διπλα στην Κωνσταντινα :green:

:rolf: οντως!! μη με παρει με τις ντοματες ομως αχααχα

vAnY
03-08-09, 20:29
το λιπάκι στο ποστεριορ ειναι λιχουδια....

τι ασκήσεις κάνει ακριβώς Βαν ?


:shock::shock: απαππαπαππαα!!!! στο μοσχαρακι ισως ναι! στη γυναικα ομως ...μπλιαχ μπλιαχ μπλιαχ και παλι μπλιαχ!!....αλλα οκ...περι ορεξεως:P

Κανω βρε leangain squats, διαδρομο, ο,τι ασκησεις εχει για τα μπουτια κια το ποστεριορ κανω...κι εχω κανει μυς ...αλλα τι να το κανω χωρις ναχει λιγξη γραμμωση?? η γραμμωση μου στο πλαι του μπουτιου παει μεχρι τη μεση του. :(
ο καθενας οτι θυμαται χαιρεται θα μου πεις αλλα το παραδεχομαι ειναι ενα κομπλεξ που εχω πολλα χρονια ....:rolf:

vAnY
04-08-09, 11:00
Αψογη!! Δεν ξερω γιατι διαμαρτυρεσαι για τα ποδια σου?? Εχεις ενα παρα πολυ ομορφο αρμονικο και γυμανσμενο κορμι.

Vany απο περιεργεια ποσα κιλα παιζεις στις βασικες ασκησεις??



:toast: Aκριβως!!! μεσα στο μυαλο μου εισαι!! στην παραλια η skinny η fat η λεπτη με "καπουλια" που λενε οι αντρες.. ε οχι θαυμαζω να βλεπω γυμνασμενα σωματα ειτε αντρικα ειτε γυναικεια...οχι ακραια πραγματα ομως οπως ειπες...να κατι σαν τους αρχαιους ελληνες αθλητες:green: .

τωρα το ποσα κιλα παιζω ειναι αναλογως την ασκηση.
π.χ. στα ποδια,
στο μηχανημα αυτο που καθεσαι και σπρωχνεις με τα ποδια κανω 75 κιλα.
αν κανω καμψεις με αλτηρες μπορω να κανω και με 14 κιλα στο καθε χερι...
στη σμιθ τα squats τα κανω με 15 κιλα σε καθε πλευρα της μπαρας. εξαρταται κι απο την "ορεξη" μου εκεινη τη μερα και το ποσο κουρασμενη ειμαι.:)

δεν κανω ολες τις ασκησεις καθε μερα αλλα απο μια ασκηση καθε μερα.

Polyneikos
04-08-09, 13:56
Το τόπικ καθαρίστηκε από καποια οφ τόπικ σχόλια,εκτός ότι το έθιξα να μην συνεχιστουν και καποιοι δεν το σεβαστηκαν ,τουλαχιστον σεβαστείτε το τοπικ της Βανυ.....
Βανυ από τον σωματοτυπο σου από την μικρη εμπειρια που εχω πιστευω ότι αν δεν κυνηγησεις κατι extreme δεν πρόκειται να σου προκυψει,οπότε αυτό δεν πρεπει να σε ανησυχει,συνεχισε την πολύ καλη δουλεια !!

vagg
04-08-09, 17:19
γενικα αμα δεν κυνηγας το extreme δεν σου ερχετε...εδω αλλοι το κυνηγανε και δεν το πετυχαινουν,δεν γινονται κατα λαθος οι ακροτητες

vAnY
04-08-09, 18:23
:shock: polyneike? ποια οφ τοπικ? φτυ δεν προλαβα να δω να γελασω:rolf: η να κλαψω??...με κοροιδεψε κανεις????:bbbiceps: κανονιστε!!!!!:green:

Polyneikos
04-08-09, 19:29
Oχι,δεν εγινε αναφορα σε σενα,μια μικρη διαφωνια μεταξυ 2 μελων εγινε,απλα ήταν οφ τόπικ και μετακινηθηκε !!:green:

leangains
04-08-09, 23:18
Ban ασκήσεις για το ποστεριορ

υπερεκτάσεις βαριά (ραχιαίοι) κρατώντας κιλά
ρουμανικές αρσεις (θανατου) νεκρης μπάρας (καλά αν είσαι για αλλα κολπα κανε conventional, sumo (Stevieeee :bowdown: ) ktl, αν κ πιστεύω ότι για τις κοπέλες οι ρουμανικές είναι καλυτερες )
καλημερες ακα goodmornings (youtube it)
glute ham raise (>>)
plank ( καλά περισσότερο οι κοιλιακοί δουλευουν εδώ αλλά πιάνει κ ποστεριορ)

(και μια που εγραψα την παραπάνω κ vacuums, ελα να δυναμώσει ο εγκαρσιος, πάμε)

και το squat ελπιζω για τα γονατα σου να το κανεις ελευθερο

καλη συνεχεια!

Υ.Γ. το διαδρομο γιατί τον εβαλες στις ασκήσεις για ποστεριορ ? δλδ υπάρχει καποιος τροπος να δουλεψει με ενταση το ποστεριορ, κανεις "περιστροφες" ή κατι άλλο? κρατας μπαρα ενω περπατάς ? κατι τετοιο.
Υ.Υ.Γ :unsure: :???:

vAnY
05-08-09, 08:59
Ban ασκήσεις για το ποστεριορ

υπερεκτάσεις βαριά (ραχιαίοι) κρατώντας κιλά
ρουμανικές αρσεις (θανατου) νεκρης μπάρας (καλά αν είσαι για αλλα κολπα κανε conventional, sumo (Stevieeee :bowdown: ) ktl, αν κ πιστεύω ότι για τις κοπέλες οι ρουμανικές είναι καλυτερες )
καλημερες ακα goodmornings (youtube it)
glute ham raise (>>)
plank ( καλά περισσότερο οι κοιλιακοί δουλευουν εδώ αλλά πιάνει κ ποστεριορ)

(και μια που εγραψα την παραπάνω κ vacuums, ελα να δυναμώσει ο εγκαρσιος, πάμε)

και το squat ελπιζω για τα γονατα σου να το κανεις ελευθερο

καλη συνεχεια!

Υ.Γ. το διαδρομο γιατί τον εβαλες στις ασκήσεις για ποστεριορ ? δλδ υπάρχει καποιος τροπος να δουλεψει με ενταση το ποστεριορ, κανεις "περιστροφες" ή κατι άλλο? κρατας μπαρα ενω περπατάς ? κατι τετοιο.
Υ.Υ.Γ :unsure: :???:

:turtle: ο ευχαριστω για τις ασκησεις ηδη κανω πολλες απ αυτες...
το διαδρομο τον εβαλα γιατι πιανει ποστεριορ αν περπατας σε ανηφορα για πολυ ωρα...

Μαρία
05-08-09, 13:35
Υ.Γ. το διαδρομο γιατί τον εβαλες στις ασκήσεις για ποστεριορ ? δλδ υπάρχει καποιος τροπος να δουλεψει με ενταση το ποστεριορ, κανεις "περιστροφες" ή κατι άλλο? κρατας μπαρα ενω περπατάς ? κατι τετοιο.
Υ.Υ.Γ :unsure: :???:


Ξεχνας οτι με το τρέξιμο υπάρχει και μια συνολική γυμναση για το σωμα,αλλο να περπατας με τα κιλά σου και άλλο να τρέχεις με τα κιλά σου,εννοω να τρεχεις με το βάρος του σώματος.Μια σχετική ένταση πιάνει όλο το σωμα και πόσο μάλλον όταν υπάρχει παρατεταμενο τρεξιμο με το βαρος του σώματος σου.Παραδειγμα δοκιμασε προχωριτικές προβολές με το βάρος του σώματος σου και θα νιώσεις τοσο καψιμο και πιάσιμο τις επόμενες ημερες που δεν θα έχεις ξανανιώσει(κι όμως δεν θα εχεις βάλει επιπλέον κιλά η σκουωτ η πρεσσα απλά με το βάρος σου θα εισαι).
vAnY ακόμα με το τρεξιμο βοηθάς το μυικό να αναπτυχθει γιατι οι μύες οξυγονώνονται(δεν μιλάμε για προετοιμασια μαραθωνιου)περίπου μια ώρα τρεις φορες την βδομαδα αλλα με σωστή διατροφή(οχι να τρεχεις και να μην τρως γιατί ετσι να το καταλάβω,θα έχεις μυικό χάσιμο).
Το τρεξιμο είναι βασικό σε προγράμματα κυριως μυικής ενδυνάμωσης,όρεξη να υπάρχει.......!!!

leangains
05-08-09, 22:18
Όχι δε ξεχναω. Δεν εννούσα-υπονοούσα κάτι, απλώς ρώταγα. προχωρητικές προβολές κάνω με βαρος σσ στατικες σσ στατικες σωματικο βαρος τη μια ημερα ποδιων, εχεις δίκιο για το πιασιμο, αλλα το πιασιμο απο το μπροστινο squat και ειδικά από το bottom feeder μπροστινο squat μου δε το συναγωνίζεται τίποτα (προτιμηση)

Eυχαριστώ Μαρια, πάντα πολύ χρησιμες κ ενημερωτικές οι επισημάνσεις σου!

δυστυχώς όχι δεν υπάρχει όρεξη και δε νομιζω να μου ξαναδημιουργηθεί για κανενα ειδος αερόβια κυριαρχης.

εκτος κ αν το περπάτημα του αγρότη είναι αερόβια κυριαρχο :unsure:

ΒανΥ εισαι κατάλληλα προσανατολισμενη, συνεχισε δυνατα!

KATERINOULA
22-08-09, 03:08
Μπράβο Βάνυ....πολύ καλή.
Συνέχισε έτσι κούκλα μου! :toast:

Levrone
22-08-09, 03:50
Μπραβο vAnY, αξιζεις συγχαρητηρια γι αυτο το πραγματικα εντυπωσιακο ντεκορ του σπιτιου σου! Κεντριζει καθε προσοχη!

:P:P:P:P:P:P

Parakelsos
22-08-09, 12:25
Οτι θα εβλεπα την 'ζωνη του Απολλωνα' σε γυναικειο μελος του συγκεκριμενου φορουμ,ομολογω οτι δεν το περιμενα....
Εντυπωσιακοτερη ακομα περισσοτερο η μεταλαξη σου...σε σχεση με τις 2 φωτογραφιες του παρελθοντος...
Εχω την υποψια οτι ειτε εσυ ειτε ο προπονητης σου ξερεται καλα τι κανεται,και ετσι δεν εχεται αναγκη για υποδειξεις ή συμβουλες (ναι,για τα ποδια μιλαω).....
Οπως και να εχει....:thumbup:

vAnY
22-08-09, 12:43
:toast: ευχαριστω κατερινα και παρακελσος:toast:

@levrone : Και το ντεκορ του σπιτιου μου το επωφεληθηκε η μαμα μου~~!:green: θα της μεταφερω το κομπλιμαν...:P

Svein
22-08-09, 12:54
:shock::shock::shock::shock::shock:


ωραίες φωτό !

vAnY
22-08-09, 13:02
...αλλες 2 απο τις 14-08...σιγα σιγα στρωνει η γραμμωση ;)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=4396&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=4397&stc=1

Exci
22-08-09, 13:04
No comments :bowdown:
http://www.fulfilledprophecy.com/bb/images/smilies/faint.gif

anjelica
22-08-09, 13:07
...αλλες 2 απο τις 14-08...σιγα σιγα στρωνει η γραμμωση ;)

vany θελω αυτογραφο!!!!!!!!!!!!:thumbup:

Parakelsos
22-08-09, 13:10
Το επιμελήθηκε επ'ωφελεία της...;)

vAnY
22-08-09, 13:13
vany θελω αυτογραφο!!!!!!!!!!!!:thumbup:


:rolf: θα αλληλο-ζητηθουμε αυτογραφα Αντζελικα!!:rolf:

Svein
22-08-09, 13:16
...αλλες 2 απο τις 14-08...σιγα σιγα στρωνει η γραμμωση ;)

Μπράβο πολύ καλή γράμμωση !

Exci
22-08-09, 13:17
++ Pauline Nordin Follower ++
:bowdown:Σε καλο δρομο εισαι :green:

Levrone
22-08-09, 13:29
vAnY μπραβο , αξιζεις πολλα συγχαρητηρια!

εχεις ξεφυγει! συγχαρητηρια!

savage
22-08-09, 14:03
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Θελω κ γω.................(αυτογραφο εννοω βρε κουτα...):P:P:P

anjelica
22-08-09, 14:25
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Θελω κ γω.................(αυτογραφο εννοω βρε κουτα...):P:P:P

και εγω νομιζα θελεις λιγο γραμμωση:P

Polyneikos
22-08-09, 14:35
Vany μπραβο ρε συ,όσο πας και κόβεις,μήπως στο πίσω μερος του μυαλου σου σκεφτεσαι αγωνιστικα;;Υπάρχουν προοπτικες ,δεν στο λεω τυχαια,μπράβο σου !:clap::clap:

savage
22-08-09, 15:32
και εγω νομιζα θελεις λιγο γραμμωση:P

χαχα!γιατι οχι κ λιγη γραμμωση ακομα?εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο αλλωστε!!!πως τα λεω ε?:green::P:P
παντως για την ηλικια της καλα τα καταφερνει...αλλες κοπελες στα 40 τους,θα ηταν χαλια,αλλα ειδες η βανυ?χαχαχαχα!:P:P:P
Οριστε πηρα κ εκδικηση για αυτο που σου εκανε την αλλη φορα!χαχα!:turtle::turtle::turtle::turtle:

Geo84
22-08-09, 16:14
Πφφφ...τι δικέφαλος είναι αυτός ρε βανυ...ευγε :clap:

Αλλά και γενικά έχεις κόψει πολύ...φαίνεσαι όντως αγωνιστική...

keep up the good work...

π.σ. οι φώτο είναι κατά τη διάρκεια της προπόνησης?

TRIANTAFYLLOU
22-08-09, 17:40
βάνυ είσαι πολύ καλή έχεις βελτιώσει το σχήμα σου αυτό που βλέπω , δεν λέω για την γράμωση αυτή είναι δεδομένη αλλα και δεν είναι το ζητούμενο πρός το παρόν απλα να διατηρείσε σε ένα καλο επίπεδο λίπους χαμηλό .

αυτό το λέω για να μπορείς να έχεις απόδοση στην προπόνησή σου η γράμωση όπως σε βλέπω σε ένα μηνα χαλαρά είσαι φέτες και ίνες αλλα αυτό το παραπάνω μόνο για αγωνιστικα, έτσι είσαι πολύ καλή και μια και μιλάμε για γυναίκα είναι βασικό να πώ είσαι και κούκλα .

και όσο ανεβάζεις την μυικότητα σου τόσο θα φαίνεσε και πιο γραμωμένη και συμμετρική και τα πόδια σου έχουν ωραίο σχήμα ωραίοι μυς θυληκοί και μην σε απασχολεί θα γραμώσουν σίγουρα

και σίγουρα θα αποτελέσεις παράδειγμα για κοπέλες και το καλό είναι απο τις φωτο φαίνετε και η πορεία σου.
:shock::shock::clap::clap::clap:

mazarakiotis
22-08-09, 21:44
vany πολλα ΜΠΡΑΒΟ και απο εμενα! πολυ καλη!

:clap:

TRIANTAFYLLOU
22-08-09, 22:40
χαχα!γιατι οχι κ λιγη γραμμωση ακομα?εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο αλλωστε!!!πως τα λεω ε?:green::P:P
παντως για την ηλικια της καλα τα καταφερνει...αλλες κοπελες στα 40 τους,θα ηταν χαλια,αλλα ειδες η βανυ?χαχαχαχα!:P:P:P
Οριστε πηρα κ εκδικηση για αυτο που σου εκανε την αλλη φορα!χαχα!:turtle::turtle::turtle::turtle:

τι 40 γιαγιάκα είναι αλλα δεν τις φαίνετε και γω που έλεγα τώρα που θα βγεί στη σύνταξη η βανυ θα εχει περισσότερο χρόνο να ασχοληθεί με προετοιμασία , αλλα ανέβασαν το όριο ηλικίας στα 65 και στίς γυναίκες !! τι κρίμα :turtle::turtle::turtle:


αφού πάτε να το γεράσετε το παιδί ας πώ και γω τα δικά μου χαχαχαχα:P:P:P

Exci
22-08-09, 22:42
τι 40 γιαγιάκα είναι αλλα δεν τις φαίνετε και γω που έλεγα τώρα που θα βγεί στη σύνταξη η βανυ θα εχει περισσότερο χρόνο να ασχοληθεί με προετοιμασία , αλλα ανέβασαν το όριο ηλικίας στα 65 και στίς γυναίκες !! τι κρίμα :turtle::turtle::turtle:


αφού πάτε να το γεράσετε το παιδί ας πώ και γω τα δικά μου χαχαχαχα:P:P:P
20χρονων παιδι κοροιδευεις τις ηλικιωμενες, τς τς

:rabbit:

vAnY
23-08-09, 00:12
χαχα!γιατι οχι κ λιγη γραμμωση ακομα?εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο αλλωστε!!!πως τα λεω ε?:green::P:P
παντως για την ηλικια της καλα τα καταφερνει...αλλες κοπελες στα 40 τους,θα ηταν χαλια,αλλα ειδες η βανυ?χαχαχαχα!:P:P:P
Οριστε πηρα κ εκδικηση για αυτο που σου εκανε την αλλη φορα!χαχα!:turtle::turtle::turtle::turtle:


:shock::shock: εεεεεεεε???? μπορει να αργησα αλλα το ειδα!!! ...βρε μακαρι στα 40 μου ναμαι ακομα ετσι!!!:turtle:

vAnY
23-08-09, 00:14
Πφφφ...τι δικέφαλος είναι αυτός ρε βανυ...ευγε :clap:

Αλλά και γενικά έχεις κόψει πολύ...φαίνεσαι όντως αγωνιστική...

keep up the good work...

π.σ. οι φώτο είναι κατά τη διάρκεια της προπόνησης?


ευχαριστω!
ειναι μετα την προπονηση ναι :weights: εμ τι ναμαι ακομα πρισμενη τι χαλαρη θα τραβαω τετοιες φωτο?? χιχι:green:

vAnY
23-08-09, 00:17
Vany μπραβο ρε συ,όσο πας και κόβεις,μήπως στο πίσω μερος του μυαλου σου σκεφτεσαι αγωνιστικα;;Υπάρχουν προοπτικες ,δεν στο λεω τυχαια,μπράβο σου !:clap::clap:


ναι θα ηθελα να σκεφτω αγωνιστηκα αλλα καταλαβα οτι παιζουν φαρμακα παντου κι εγω τετοια πραγματα δεν τα θελω . το μονο που παιρνω στανταρ ειναι πρωτεινη, αντε που και που κανα λιποτροπικο, δεν θελω παραπανω ¨"βοηθεια":green: θελω να ειμαι οσο πιο "νατουραλ" γινεται:P

vAnY
23-08-09, 00:20
τι 40 γιαγιάκα είναι αλλα δεν τις φαίνετε και γω που έλεγα τώρα που θα βγεί στη σύνταξη η βανυ θα εχει περισσότερο χρόνο να ασχοληθεί με προετοιμασία , αλλα ανέβασαν το όριο ηλικίας στα 65 και στίς γυναίκες !! τι κρίμα :turtle::turtle::turtle:


αφού πάτε να το γεράσετε το παιδί ας πώ και γω τα δικά μου χαχαχαχα:P:P:P

:rolf:μη χασεις κι εσυ πειραχτηρι και δεν πεις τιποτα!!!!:P

Levrone
23-08-09, 00:21
εγω πιστευω στα 40 θα σαι ακομη καλυτερη!

γιατι οπως ξερεις η γρια κοτα εχει το ζουμι!!!!:bowdown:

TRIANTAFYLLOU
23-08-09, 00:23
20χρονων παιδι κοροιδευεις τις ηλικιωμενες, τς τς

:rabbit:


έχεις δίκιο σ αυτό αλλα είναι η τρέλα της ηλικίας βλέπεις, αλλα δεν είμαι κακό παιδί αν δω μια γριούλα σαν την βάνυ θα βοηθήσω να περάσει τον δρόμο απέναντι !! παλιόπαιδα με δουλεύετε κιόλας τι καλά να ήμουν 20 τώρα !!χαχαχαχα!!:turtle::turtle::turtle:

TRIANTAFYLLOU
23-08-09, 00:30
ναι θα ηθελα να σκεφτω αγωνιστηκα αλλα καταλαβα οτι παιζουν φαρμακα παντου κι εγω τετοια πραγματα δεν τα θελω . το μονο που παιρνω στανταρ ειναι πρωτεινη, αντε που και που κανα λιποτροπικο, δεν θελω παραπανω ¨"βοηθεια":green: θελω να ειμαι οσο πιο "νατουραλ" γινεται:P


εδώ είναι ενα μεγάλο και λεπτό θέμα και εντελώς πληροφοριακά έτσι όπως σε βλέπω άνετα στέκεσε σε κατηγορία φίτνες με ακόμη λίγη δουλεια, χωρίς να ακουμπήσεις τίποτε απο χημεία και το πιστεύω ακράδαντα , άλλωστε θα το καταλάβεις και μόνη σου εδω παλιά εμείς κατεβαίναμε χωρίς απολύτως τίποτε , αλλα μην φανταστείς σαν φίτνες είμασταν και δεν θα τολμούσα να το πώ αν δεν είχα παραδείγματα και για να μην λέω ονόματα που δεν τα γνωρίζετε η δεν θυμάστε γιατί πέρασαν πολλα χρόνια έχω βάλει και δικές μου φωτο αλλα και ο στρατής ο αργυρακης όσο κατέβαινε στα τζούνιορ δεν πήρε τίποτε απολύτως και είναι στανταρ αυτό και ενω ήταν λίγος στην σκηνή φαινόταν διαφορετικα και κέρδιζε πολύ ογκοδέστερους .

τα λέω γιατί αν δεν πιστεψεις κατι δεν γίνετε:thumbup:

vAnY
23-08-09, 00:53
εδώ είναι ενα μεγάλο και λεπτό θέμα και εντελώς πληροφοριακά έτσι όπως σε βλέπω άνετα στέκεσε σε κατηγορία φίτνες με ακόμη λίγη δουλεια, χωρίς να ακουμπήσεις τίποτε απο χημεία και το πιστεύω ακράδαντα , άλλωστε θα το καταλάβεις και μόνη σου εδω παλιά εμείς κατεβαίναμε χωρίς απολύτως τίποτε , αλλα μην φανταστείς σαν φίτνες είμασταν και δεν θα τολμούσα να το πώ αν δεν είχα παραδείγματα και για να μην λέω ονόματα που δεν τα γνωρίζετε η δεν θυμάστε γιατί πέρασαν πολλα χρόνια έχω βάλει και δικές μου φωτο αλλα και ο στρατής ο αργυρακης όσο κατέβαινε στα τζούνιορ δεν πήρε τίποτε απολύτως και είναι στανταρ αυτό και ενω ήταν λίγος στην σκηνή φαινόταν διαφορετικα και κέρδιζε πολύ ογκοδέστερους .

τα λέω γιατί αν δεν πιστεψεις κατι δεν γίνετε:thumbup:

οπως ειπες και μονος σου Ηλια...παλια ηταν αλλιως και μαλλον καλυτερα, πιο αληθινα τα πραγματα στο αγωνισμα. Τωρα ομως ακουω διαβαζω πως ακομακαι σε φιτνες, ακομα και σε νατουραλ παιζουν τα φαρμακα...:(
Παρολα αυτα το εχω ξαναπει πως για την εμπειρια θα ηθελα πολυ να δοκιμαστω αγωνιστηκα εστω και μια φορα:) :turtle:

TRIANTAFYLLOU
23-08-09, 01:21
οπως ειπες και μονος σου Ηλια...παλια ηταν αλλιως και μαλλον καλυτερα, πιο αληθινα τα πραγματα στο αγωνισμα. Τωρα ομως ακουω διαβαζω πως ακομακαι σε φιτνες, ακομα και σε νατουραλ παιζουν τα φαρμακα...:(
Παρολα αυτα το εχω ξαναπει πως για την εμπειρια θα ηθελα πολυ να δοκιμαστω αγωνιστηκα εστω και μια φορα:) :turtle:

πάντα υπάρχει η δυνατότητα γι αυτούς η αυτες που θέλουν να μην κολυμπάν στα βαθεια χωρίς ασφάλεια και τι ενοώ επειδή άρχισαν τα πράγματα να φεύγουν απο τον έλεγχο ο τότε πρόεδρος της ναββα αναργυρος τσοπουρίδης αποφασίσαμε να καταργήσουμε το γυναικείο ββ και να κάνουμε τις κατηγορίες φιτνες ηταν σε συνενόηση μια παγκόσμια κίνηση με επικεφαλής τον κλάους χόφμαν και δημιουργήσαμε την ομοσπονδία φίτνες www.wff-international.com (http://www.wff-international.com) όπου υπάρχει διαχωρισμός στο φίτνες αναλογα με την μυικότητα , οπότε οι κοπέλες θα διαχωριστούν ανάλογα με την μυικότητα τους και δεν θα αισθάνονται αδικημένες κάτι σαν καλιστεία αλλα με κριτήριο το σώμα αρμονία συμμετρία γράμωση χωρίς υπερβολές όγκου .

μπορείς να μπείς στο παραπάνω σαιτ και να δείς πως είναι οι κατηγορίες , δεν αφαιρείτε το δικαίωμα σ αυτούς η αυτες που θελουν να παίξουν πιο εξτρίμ απλα υπάρχουν οι κατηγορίες περφόρμανς , αθλέτικ , σούπερ μπόντυ και εξτρίμ μπόντυ .

δεν τα λέω για πλάκα αν δεν τα πιστευα , απλα ενας η μια νάτουραλ βέβαια όπως είπα σε ανάλογες κατηγορίες δεν μιλάω για ββ , δίνει βάση σε ποιοτική προπόνηση να φτιάξει λεπτομέρεια γιατί δεν έχουμε εδω το φαινόμενο γινόμαστε τέρατα και όλα φαίνονται στρογγυλα και συμμετρικα .

αυτό έγινε γιατί το περισσότερο κοινό μπορεί να σκευτετε έτσι και να δίνετε η δυνατότητα και σ αυτούς να αγωνιστούν επι ισης όροις και πίστεψε με είναι όμορφο το θέαμα αισθητικα και δεν είναι μονόδρομος τα φαρμακα και πολλες φορες κάποιες που πέρνουν τα περισσότερα είναι άχρηστα και υπερβολικα , αλλα δεν φταίνε αυτα τα άτομα αφου δεν πιστεύουν σε ενα καλό αποτελεσμα χωρίς αυτα .

αλλωστε βλέπεις σε σενα πως εξελίσεσαι μπορεί τα αποτελέσματα να είναι πιο αργα σε σχέση με αας αλλα θα τά χεις ΄πολλα χρόνια και δεν θα τα χάνεις εύκολα ουτε θα έχεις τις τρελές αυξομοιώσεις .

απλα πρέπει να μάθεις να απολαμβάνεις το ταξίδι και όχι μόνο ο προορισμός να γίνετε αυτοσκοπός :weights:

savage
23-08-09, 02:18
πάντα υπάρχει η δυνατότητα γι αυτούς η αυτες που θέλουν να μην κολυμπάν στα βαθεια χωρίς ασφάλεια και τι ενοώ επειδή άρχισαν τα πράγματα να φεύγουν απο τον έλεγχο ο τότε πρόεδρος της ναββα αναργυρος τσοπουρίδης αποφασίσαμε να καταργήσουμε το γυναικείο ββ και να κάνουμε τις κατηγορίες φιτνες ηταν σε συνενόηση μια παγκόσμια κίνηση με επικεφαλής τον κλάους χόφμαν και δημιουργήσαμε την ομοσπονδία φίτνες www.wff-international.com (http://www.wff-international.com) όπου υπάρχει διαχωρισμός στο φίτνες αναλογα με την μυικότητα , οπότε οι κοπέλες θα διαχωριστούν ανάλογα με την μυικότητα τους και δεν θα αισθάνονται αδικημένες κάτι σαν καλιστεία αλλα με κριτήριο το σώμα αρμονία συμμετρία γράμωση χωρίς υπερβολές όγκου .

μπορείς να μπείς στο παραπάνω σαιτ και να δείς πως είναι οι κατηγορίες , δεν αφαιρείτε το δικαίωμα σ αυτούς η αυτες που θελουν να παίξουν πιο εξτρίμ απλα υπάρχουν οι κατηγορίες περφόρμανς , αθλέτικ , σούπερ μπόντυ και εξτρίμ μπόντυ .

δεν τα λέω για πλάκα αν δεν τα πιστευα , απλα ενας η μια νάτουραλ βέβαια όπως είπα σε ανάλογες κατηγορίες δεν μιλάω για ββ , δίνει βάση σε ποιοτική προπόνηση να φτιάξει λεπτομέρεια γιατί δεν έχουμε εδω το φαινόμενο γινόμαστε τέρατα και όλα φαίνονται στρογγυλα και συμμετρικα .

αυτό έγινε γιατί το περισσότερο κοινό μπορεί να σκευτετε έτσι και να δίνετε η δυνατότητα και σ αυτούς να αγωνιστούν επι ισης όροις και πίστεψε με είναι όμορφο το θέαμα αισθητικα και δεν είναι μονόδρομος τα φαρμακα και πολλες φορες κάποιες που πέρνουν τα περισσότερα είναι άχρηστα και υπερβολικα , αλλα δεν φταίνε αυτα τα άτομα αφου δεν πιστεύουν σε ενα καλό αποτελεσμα χωρίς αυτα .

αλλωστε βλέπεις σε σενα πως εξελίσεσαι μπορεί τα αποτελέσματα να είναι πιο αργα σε σχέση με αας αλλα θα τά χεις ΄πολλα χρόνια και δεν θα τα χάνεις εύκολα ουτε θα έχεις τις τρελές αυξομοιώσεις .

απλα πρέπει να μάθεις να απολαμβάνεις το ταξίδι και όχι μόνο ο προορισμός να γίνετε αυτοσκοπός :weights:

Μπραβο ρε Ηλια!!!!Μακαρι να σκεφτονταν ολοι σαν εσενα στο θεμα των α.α.σ.!!!

savage
23-08-09, 02:21
...βρε μακαρι στα 40 μου ναμαι ακομα ετσι!!!:turtle:

Οπως σε βλεπω...ευκολα θα'σαι ετσι!Αφου το μικροβιο της γυμναστικης εχει μπει μεσα σου για τα καλα!!!Κ εις ανωτερα!!!:thumbup:

KATERINOULA
23-08-09, 06:38
...αλλες 2 απο τις 14-08...σιγα σιγα στρωνει η γραμμωση ;)

Κοιτάξτε την μωρέεεεε!!!
Δεν σας έρχεται να της ζουλίξετε τα μαγουλάκια?
Γλύκα είναι!!! χι χι χι :turtle::turtle::turtle:

vAnY
23-08-09, 07:57
Κοιτάξτε την μωρέεεεε!!!
Δεν σας έρχεται να της ζουλίξετε τα μαγουλάκια?
Γλύκα είναι!!! χι χι χι :turtle::turtle::turtle:

:rolf: βρε ουυυυστ !!! ανεκαθεν μισουσα το ζουλιγμα μαγουλων!:shock:

Μαρία
23-08-09, 08:03
απλα πρέπει να μάθεις να απολαμβάνεις το ταξίδι και όχι μόνο ο προορισμός να γίνετε αυτοσκοπός :weights:

Πολύ σωστός!!!Αυτό το πιστευω 100%:bowdown:

vAnY αν το θέλεις πολύ και το αγαπας αυτό που κάνεις και δινεσαι σωματικά και ψυχικά 100% δεν υπαρχει περίπτωση να μην ανταμοιφθείς!!!!Πάντα με τις δικές σου δυνάμεις μιλαω χωρίς καμία άλλη παρεμβση!Θέλει δουλειά και υπομονη αλλα και αρκετή δόση τρέλας!!Να μαθεις καλά το σώμα σου,τα όριά του κατά πόσο μπορείς καθε φορα ή είσαι σε θέση να τα ξεπερνάς και να βάζεις καθε φορά νέους στόχους έτσι ωστε να έχεις βελτίωση και να βγαίνουν οι προπονήσεις.

Κάποιες φορες θα προδοθείς,θα πας γυμναστήριο και όπως πας θα φύγεις κιόλας επειδή δεν ήταν η μέρα σου,επειδή είχες κακή ψυχολογία.Άλλες φορές θα πας μη νιώθωντας και πολύ καλά και θα βγάλεις τρελή προπόνηση που ούτε εσύ θα το πίστευες και τέλος άλλες φορες θα πας ορεξάτη και γεμετη ενεργεια αλλα δεν θα κανεις και πολλα τελικά,όλα στο πρόγραμμα είναι αλλα πάντα σκοπός είναι η προπόνηση και το αποτέλεσμα είναι αυτό που μένει.

Αλλα η ουσία είναι να το αγαπας χωρίς ωφελος και το ώφελος έρχεται από μόνο του χωρίς να είναι ο αυτοσκοπός!

Υ.Σ Προσωπικά είναι η ζωή μου,δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς προπόνηση.Δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτο όλοι.Ούτε οι φίλοι!
Όσο για το θέμα φαρμακα μην δίνεις βάση,αυτά αστα για τους πιο τεμπέλιδες!:green:

vAnY
23-08-09, 08:14
πάντα υπάρχει η δυνατότητα γι αυτούς η αυτες που θέλουν να μην κολυμπάν στα βαθεια χωρίς ασφάλεια και τι ενοώ επειδή άρχισαν τα πράγματα να φεύγουν απο τον έλεγχο ο τότε πρόεδρος της ναββα αναργυρος τσοπουρίδης αποφασίσαμε να καταργήσουμε το γυναικείο ββ και να κάνουμε τις κατηγορίες φιτνες ηταν σε συνενόηση μια παγκόσμια κίνηση με επικεφαλής τον κλάους χόφμαν και δημιουργήσαμε την ομοσπονδία φίτνες www.wff-international.com (http://www.wff-international.com) όπου υπάρχει διαχωρισμός στο φίτνες αναλογα με την μυικότητα , οπότε οι κοπέλες θα διαχωριστούν ανάλογα με την μυικότητα τους και δεν θα αισθάνονται αδικημένες κάτι σαν καλιστεία αλλα με κριτήριο το σώμα αρμονία συμμετρία γράμωση χωρίς υπερβολές όγκου .

μπορείς να μπείς στο παραπάνω σαιτ και να δείς πως είναι οι κατηγορίες , δεν αφαιρείτε το δικαίωμα σ αυτούς η αυτες που θελουν να παίξουν πιο εξτρίμ απλα υπάρχουν οι κατηγορίες περφόρμανς , αθλέτικ , σούπερ μπόντυ και εξτρίμ μπόντυ .

δεν τα λέω για πλάκα αν δεν τα πιστευα , απλα ενας η μια νάτουραλ βέβαια όπως είπα σε ανάλογες κατηγορίες δεν μιλάω για ββ , δίνει βάση σε ποιοτική προπόνηση να φτιάξει λεπτομέρεια γιατί δεν έχουμε εδω το φαινόμενο γινόμαστε τέρατα και όλα φαίνονται στρογγυλα και συμμετρικα .

αυτό έγινε γιατί το περισσότερο κοινό μπορεί να σκευτετε έτσι και να δίνετε η δυνατότητα και σ αυτούς να αγωνιστούν επι ισης όροις και πίστεψε με είναι όμορφο το θέαμα αισθητικα και δεν είναι μονόδρομος τα φαρμακα και πολλες φορες κάποιες που πέρνουν τα περισσότερα είναι άχρηστα και υπερβολικα , αλλα δεν φταίνε αυτα τα άτομα αφου δεν πιστεύουν σε ενα καλό αποτελεσμα χωρίς αυτα .

αλλωστε βλέπεις σε σενα πως εξελίσεσαι μπορεί τα αποτελέσματα να είναι πιο αργα σε σχέση με αας αλλα θα τά χεις ΄πολλα χρόνια και δεν θα τα χάνεις εύκολα ουτε θα έχεις τις τρελές αυξομοιώσεις .

απλα πρέπει να μάθεις να απολαμβάνεις το ταξίδι και όχι μόνο ο προορισμός να γίνετε αυτοσκοπός :weights:

σ'ευχαριστω που με ενημερωνεις γιατι εγω τη γυμναστηκη την κανω κυριως για τον δικο μου "χαβαλε" , να το πω ετσι...και δεν ειχα ως τωρα ΚΑΜΙΑ απολυτως επαφη με το ΒΒ και ολα αυτα, τωραμαθαινω, σιγα σιγα...απο τα λιγα που χω μαθει ως τωρα ομως θα συμφωνησω μαζι σου ο,τι προτιμω 1000 φορες την "παλια, πιο "αγνη" σχολη" ...
θα το τσεκαρω το site με τις κατηγοριες κλπ να δω......:weights:

Polyneikos
23-08-09, 08:54
Βανυ σε αυτό που λες συμφωνω και αν θυμασαι είχαμε κανει στο Νοβοτελ μια πρόχειρη συζητηση στα όρθια περι φαρμακων,αγωνων κτλ.
Στην Wff- Nabba international μπορείς να βρεις αυτό που ζητας ,χωρίς extreme καταστασεις,να νιωσεις την χαρα της σκηνης.
Εκτος αυτού όσες γυναικες είδα μετα από καιρό εκτός φαρμακου "απλωσανε" επικινδυνα,πιστευω ο γυναικειος οργανισμος είναι πιο ευαισθητος σε καταχρησεις βλέπε αλκοολ,ναρκωτικα,φαρμακα και σπαει πιο εύκολα,οπότε τζουζ !Να μην μιλήσω για γυναικολογικες και ορμονικες ανακαταταξεις,κακο deal γενικα....
Έτσι κι αλλιως για να βρεθεις σε αυτό που θελεις είσαι πολύ κοντα !Παμε γερα !

iwvi7
05-09-09, 10:45
...αλλες 2 απο τις 14-08...σιγα σιγα στρωνει η γραμμωση ;)

:thumbup: Μπράβο !! Είσαι παρα πολύ καλή !! :green::clap:

alextg
05-09-09, 14:12
σ'ευχαριστω που με ενημερωνεις γιατι εγω τη γυμναστηκη την κανω κυριως για τον δικο μου "χαβαλε" , να το πω ετσι...και δεν ειχα ως τωρα ΚΑΜΙΑ απολυτως επαφη με το ΒΒ και ολα αυτα, τωραμαθαινω, σιγα σιγα...απο τα λιγα που χω μαθει ως τωρα ομως θα συμφωνησω μαζι σου ο,τι προτιμω 1000 φορες την "παλια, πιο "αγνη" σχολη" ...
θα το τσεκαρω το site με τις κατηγοριες κλπ να δω......:weights:

Με μια κοπελα που συνηθιζα να μιλαω online, ηταν στις 3 καλυτερες στη Νορβηγια πριν απο 2-3 χρονια στο fitness και ηταν drug free ... και ειχε απιστευτο σωμα.Παρα πολυ συμμετρικο με παρα πολυ καλη γραμμωση ... πιστευω οτι ο ανθρωπινος οργανισμος ειναι δυνατον να πετυχει πολλα και με σωστη προπονηση και αριστη διατροφη μπορεις να φτασεις σε ενα σημειο παρα πολυ καλο και να εχεις μια διακριση εγχωρια ... Εχεις τα φοντα , εχεις τη τρελα ... απο εκει και περα ειναι δικια σου αποφαση :)

Μαρία
05-09-09, 14:15
Με μια κοπελα που συνηθιζα να μιλαω online, ηταν στις 3 καλυτερες στη Νορβηγια πριν απο 2-3 χρονια στο fitness και ηταν drug free ... και ειχε απιστευτο σωμα.Παρα πολυ συμμετρικο με παρα πολυ καλη γραμμωση ... πιστευω οτι ο ανθρωπινος οργανισμος ειναι δυνατον να πετυχει πολλα και με σωστη προπονηση και αριστη διατροφη μπορεις να φτασεις σε ενα σημειο παρα πολυ καλο και να εχεις μια διακριση εγχωρια ... Εχεις τα φοντα , εχεις τη τρελα ... απο εκει και περα ειναι δικια σου αποφαση :)

+1000:thumbup:

vAnY
05-09-09, 16:59
ευχαριστω , θα θελα να το συζητησουμε τον Οκτωβρη που θα σαστε αθηνα, να κανω και κανα κονε να δω τι μπορει να παιξει...;)
:turtle:

TRIANTAFYLLOU
05-09-09, 17:11
πολύ σωστα κάποια πράγματα καλύτερα εξηγούνται με διάλογο προφορικό είδικα όταν γίνετε και στα πλαίσια ενός αγώνα η μιας έκθεσης με αντικείμενο τον αθλητισμό γενικότερα .

το ββ είναι ένα σόου με μουσική ρυθμό, χαρα και γυμνασμένους μυς έτσι τουλάχιστον το βλέπαμε εμείς και πραγματικα το διασκεδάζαμε και ζούσαμε γι αυτήν την στιγμή και όλη την χρονια χαιρόμασταν την προπόνηση πρωτα και μετα το αποτέλεσμα που μας έδινε .

γι αυτό με τις κατηγορίες φίτνες δίνετε η δυνατότητα στον καθένα και καθε μια να ζήσει αυτό το συναίσθημα εφόσον αρέσει και νομίζω βανυ άνετα θα μπορούσες να δοκιμάσεις κάτι τέτοιο εφόσον το θες και εμείς δεν σου λέμε υπερβολές και ανακρίβειες οτι έχεις τα προσόντα για το φίτνες άσχετα μετα αν θα το παίζεις ντίβα και δεν θα μας μιλάς δεν πειράζει τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή:P:P:P

vAnY
05-09-09, 17:37
:thumbup:ισα-ισα που αν ποτε, λεμε τωρα καταφερω εστω και να ανεβω στη σκηνη θα ειμαι περιφανη να αντιπροσωπευω το φορουμ,
και η επιτυχια στου να συμμετεχω και μονο, θα οφειλεται σε εσας, που μας μαθαινετε μεσα απο τα διαφορα τοπικ για εναν ποιο υγιεινο τροπο ζωης....με βαση το Νους υγιει εν σωματι υγιει που λεγαν οι αρχαιοι.:bowdown:

TRIANTAFYLLOU
05-09-09, 17:58
:thumbup:ισα-ισα που αν ποτε, λεμε τωρα καταφερω εστω και να ανεβω στη σκηνη θα ειμαι περιφανη να αντιπροσωπευω το φορουμ,
και η επιτυχια στου να συμμετεχω και μονο, θα οφειλεται σε εσας, που μας μαθαινετε μεσα απο τα διαφορα τοπικ για εναν ποιο υγιεινο τροπο ζωης....με βαση το Νους υγιει εν σωματι υγιει που λεγαν οι αρχαιοι.:bowdown:


το να σε βοηθήσουμε έστω και ηθικά να κάνεις αυτό το εγχείρημα και μας θα μας δώσει χαρά και ειδικα για σενα , η κάποια άλλη κοπέλα απο το φόρουμ ,θα είναι η ζωντανή απόδειξη πως με απλα και φυσικα μέσα μπορεί κάποια να σταθεί σε ένα αγωνα φίτνες και με αξιώσεις και το κυριότερο θα είσαι το ζωντανό παραδειγμα απο το ρητό που προανέφερες .

και επειδή λίγο πολύ απο τα λεγόμενα σου εχω καταλάβει και τον τρόπο διατροφής σου και ξέρω οτι δεν είσαι κανένα άτομο που είσαι μέσα στην στέρηση και εγω είμαι απόλυτα σύμφωνος σε αυτό που κάνεις , θα είναι ακόμη μεγαλύτερη επιτυχία το αποτέλεσμα :thumbup:

Μαρία
05-09-09, 18:31
το να σε βοηθήσουμε έστω και ηθικά να κάνεις αυτό το εγχείρημα και μας θα μας δώσει χαρά και ειδικα για σενα , η κάποια άλλη κοπέλα απο το φόρουμ ,θα είναι η ζωντανή απόδειξη πως με απλα και φυσικα μέσα μπορεί κάποια να σταθεί σε ένα αγωνα φίτνες και με αξιώσεις και το κυριότερο θα είσαι το ζωντανό παραδειγμα απο το ρητό που προανέφερες .

και επειδή λίγο πολύ απο τα λεγόμενα σου εχω καταλάβει και τον τρόπο διατροφής σου και ξέρω οτι δεν είσαι κανένα άτομο που είσαι μέσα στην στέρηση και εγω είμαι απόλυτα σύμφωνος σε αυτό που κάνεις , θα είναι ακόμη μεγαλύτερη επιτυχία το αποτέλεσμα :thumbup:


+100000:thumbup::thumbup::thumbup:

alextg
05-09-09, 21:25
:thumbup:ισα-ισα που αν ποτε, λεμε τωρα καταφερω εστω και να ανεβω στη σκηνη θα ειμαι περιφανη να αντιπροσωπευω το φορουμ,
και η επιτυχια στου να συμμετεχω και μονο, θα οφειλεται σε εσας, που μας μαθαινετε μεσα απο τα διαφορα τοπικ για εναν ποιο υγιεινο τροπο ζωης....με βαση το Νους υγιει εν σωματι υγιει που λεγαν οι αρχαιοι.:bowdown:

Προχωρα εσυ και θα εχεις την ηθικη υποστηριξη αλλα και την καθοδηγηση απο ολους μεσα απο αυτο το φορουμ ... μιλαω φυσικα για εμενα αλλα πιστευω συμφωνουν ολοι απο εδω.Ειμαστε μια ωραια μεγαλη οικογενεια :)

caligula
08-09-09, 02:33
ΚΚΕ, ΚΚΕ= Και Κούκλα Είσαι, Και κορμάρα Είσαι.
Σίγουρα αν συνεχίσεις έτσι, θα έχεις μέλλον.
Επιμονή και προσήλωση στο στόχο. Αυτό θα είναι το σύνθημά σου!
Ίδη είσαι σε καλό δρόμο.
ΣΥΝΕΧΙΣΕ!!!!!!!!!!!!! :thumbup:

vAnY
02-10-09, 15:47
:) Λοιπον περασε καιρος και ειπα να βαλω καινουριες φωτο, απο τα ποδια....
Πειτε μου βλεπετε αλλαγη? εγω πιστευω πως αργουν πολυ, αλλα εχουν σφιξει λιγο παραπανω πιστευω και χασει λιγο λιπος..
κανω βαρια σκουτοτ, πιεσεις, και κανω περισσοτερο ποδιλατο και ελλειπτικο για αεροβια.
Τι λετε?? :P

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5364&stc=1&d=1254492012
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5365&stc=1&d=1254492012
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5366&stc=1&d=1254492012
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5367&stc=1&d=1254492012

Levrone
02-10-09, 15:50
:) Λοιπον περασε καιρος και ειπα να βαλω καινουριες φωτο, απο τα ποδια....
Πειτε μου βλεπετε αλλαγη? εγω πιστευω πως αργουν πολυ, αλλα εχουν σφιξει λιγο παραπανω πιστευω και χασει λιγο λιπος..
κανω βαρια σκουτοτ, πιεσεις, και κανω περισσοτερο ποδιλατο και ελλειπτικο για αεροβια.
Τι λετε?? :P

στα ΗOT BABES κυριε moderator!!!

και γρηγορα!

βρε εσυ εισαι ωραια γυναικα!

vAnY
02-10-09, 15:59
:P:P εμ τι νομιζες κυριε Λεβρονε??? χαχα:green:
(πολυ μετριοφρων ετσι..? χαχα)

sTeLaKoS
02-10-09, 16:01
Μπράβο βρε Βάνυ, φοβερό σώμα. Σίγουρα έκανες μεγάλη προσπάθια και σου αξίζουν τα συγχαρητήρια και και σέβη όλων μας.!!

ioannis1
02-10-09, 16:09
βανυ απο την προηγουμενη φορα εισαι φανερα πιο σφιχτη στα ποδια.απο μπροστα φαινονται ωραια.απο πλαγια πρεπει να δουλεψεις δικεφαλο και γλουτιαιους.προτεινω χωρις ναμαι ειδικος στις γυναικες ,αυτα που κανω εγω και πιστευω θα πιασουν και σενα.
σκουοτ με μεγαλο ανοιγμα στη σμιθ,ή στη leg press
leg curl με ενα ποδι ξαπλωμενη
απαγωγους στο μηχανημα 20-30 επαναληψεις
προσαγωγους στο μηχανημα το ιδιο
αρσεις θανατου με τεντωμενα ποδια ανεβαινεις μονο μεχρι λιγο πανω απο τα γονατα.
νομιζω ο ηλιας ειναι πιο εμπειρος στο γυναικειο ββ και αφου θελεις να κατεβεις σε αγωνες θα χρειαστεις τη γνωμη του.:welcome::clap::clap:
πολυ καλη παντως .μπραβο βανυ.

vAnY
02-10-09, 16:16
βανυ απο την προηγουμενη φορα εισαι φανερα πιο σφιχτη στα ποδια.απο μπροστα φαινονται ωραια.απο πλαγια πρεπει να δουλεψεις δικεφαλο και γλουτιαιους.προτεινω χωρις ναμαι ειδικος στις γυναικες ,αυτα που κανω εγω και πιστευω θα πιασουν και σενα.
σκουοτ με μεγαλο ανοιγμα στη σμιθ,ή στη leg press
leg curl με ενα ποδι ξαπλωμενη
απαγωγους στο μηχανημα 20-30 επαναληψεις
προσαγωγους στο μηχανημα το ιδιο
αρσεις θανατου με τεντωμενα ποδια ανεβαινεις μονο μεχρι λιγο πανω απο τα γονατα.
νομιζω ο ηλιας ειναι πιο εμπειρος στο γυναικειο ββ και αφου θελεις να κατεβεις σε αγωνες θα χρειαστεις τη γνωμη του.:welcome::clap::clap:
πολυ καλη παντως .μπραβο βανυ.

:bowdown: ευχαριστω Ιαννη, πολυτιμες οι συμβουλες σου! θα τεθουν σε εφαρμογη απο αυριο κιολας! αρσεις θανατου δεν θελω να κανω λογο μεσης.:green:
αλλα τα υπολοιπα οκ !!

ioannis1
02-10-09, 16:17
πρωτου τα εφαρμοσεις ας μας πει και ο ηλιας η ο πανος την γνωμη τους μιας και θελουμε να γινει σωστη δουλεια αφου εχουν εμπειρια μεγαλυτερη απο μενα.

-beba-
02-10-09, 16:46
Συγχαρητήρια Βάνυ. Εισαι καταπληκτική. Πράγματι εγώ βλέπω πολλές αλλαγές από τις προηγούμενες φωτο σου. Τα πόδια σου έχουν αλλάξει πολύ, αλλά και στο υπόλοιπο σώμα έχουν γίνει αλλαγές. Μπράβο σου!!!

Muscleboss
02-10-09, 17:05
Μετριοπαθής ο Γιάννης... ενοείται οτι μιλησε σωστά.

Εγώ θα σχολιάσω κάτι άλλο. vAnY, πρέπει να μάθεις σωστά τις πόζες... μόνο έτσι θα δούμε σωστά το σώμα σου και μόνο έτσι θα μπορέσουμε να συγκρίνουμε προηγουμενες και επόμενες φώτος και να δούμε ακριβώς τι χρειάζεσαι και τι όχι.

Κάποιος έμπειρος που μπορεί να δεί το σώμα σου και απο αυτές τις φώτος, μπορεί να σου πει οτι εισαι σε καλό δρομο και βελτιώνεσαι, αλλά μιας και για εμένα πρπει να έχεις αγωνιστικές βλέψεις, πρέπει να αρχίσεις να δίνεις προσοχή στη λεπτομέρεια και ακόμη και να περάσεις χρόνο στο καθρέφτη όχι απλά σφίγοντας τους μύς (όπως κάνεις περίπυ σε αυτές τις φώτος), αλλά ποζάρωντας σωστά και παρατηρώντας το σώμα σου.

Σχετικά με ασκήσεις συμφωνω με γιάννη και τονίζω άρσεις θανάτου με τεντωμένα πόδια και προβολές.

just my 2c.

MB

edit: Τα ποδια σου ειναι μετά απο πρόπονηση;

vAnY
02-10-09, 17:42
σιγουρα θελω δουλεια ακομα, και στο ποζαρισμα... αλλα χρειαζομαι κανα καλο δασκαλο να μοθ δειξει! :green:
Ναι κανα μισαωρο μετα τη προπονηση ειναι οι φωτο μου.:)
Τις αρσεις θανατου τις φοβαμαι παρα πολυ λογο μεσης...
πολλοι μου εχουν πει οτι ναι μεν γυμναζουν και κανουν πολυ καλη δουλεια, αλλα επιβαρυνουν πολυ τη μεση, ειδικα αν δεν τις κανεις σωστα, και ειναι ο,τι χειροτερο γι'αυτην. Εκ των οποιων ενας καλος μου φιλος φυσιοθεραπευτης... και γι αυτο διαλεγω αλλες ασκησεις...:unsure:

Muscleboss
02-10-09, 17:48
Οι άρσεις θανάτου με τεντωμένα πόδια δεν απαιτούν πολλά κιλά και αν σου δείξει κάποιος με λίγα κιλά και μάθεις την κίνηση δεν έχεις να φοβάσει τίποτε. Εξάλλου τις βαριές άρσεις για πλάτη δε τις κάνω ούτε εγώ γιατί είχα τρυματιστεί στο παρελθόν, αλλά με λίγα κιλά για δικεφάλους δουλέουν πολύ καλά και γυμνάζουν και ραχίαίους.

Δοκίμασε να βγάλεις φώτος στα πόδια σου το πρωί, μόλις σηκωθείς απο το κρεβάτι, να δείς πόσο στεγνότερα μπορεί να είναι μιάς και σε ενδιαφέρει αυτό, γιατί τώρα μετά την προπόνηση μπορεί να είναι ποιο γεμάτα τα πόδια σου αλλά έχουν κρατήσει αρκετά νερά.:thumbup:

ΜΒ

vAnY
02-10-09, 18:03
εγινε Παναγιωτη σ'ευχαριστω, θα δοκιμασω με λιγα κιλα ....:thumbup:

Και φωτο θα βγαλω το πρωι να δω αν εχει διαφορα! δεν ηξερα οτι δειχνεις στεγνοτερος το πρωι, αλλα λογικο μου φαινεται εφοσον κοιμασαι και δεν καταναλωνεις τιποτα:toast:

ioannis1
02-10-09, 20:38
παντα το πρωι το σωμα ειναι πιο στεγνο .τωρα που ξαναειδα τις φωτοσ συμφωνω με πανο οι ποζες μπορει να ξεγελασουν.στην αθηνα θα σου δειξουμε τις αρσεις με τεντωμενα ποδια και θα δεις δεν ειναι επικυνδινες και ειναι πολυ καλες γιατο πισω μερος των ποδιων.

alextg
02-10-09, 21:24
vAnY , πολυ καλη ... σαφως υπαρχει βελτιωση.Δουλεψε τα σημεια που σου ειπαν τα παιδια (μιας και πιο ειδικοι).Μην φοβασε τις αρσεις.Αν τις παιξεις με λιγα κιλα και σωστα θα σε πιασουν και θα εχεις τα αποτελεσματα που θες.
Keep it up girl ! :thumbup:

savage
02-10-09, 21:25
Πραγματι ισως να ειναι λιγακι πιο σφιχτα τα ποδια σου,αλλα οπως ειπαν κ τα παιδια που ειναι ειδικοι,το καλο ποζαρισμα ειναι αυτο που αναδεικνυει τους μυς.Εγω αυτο που βλεπω κ μου αρεσει τα κοψιματα στους κοιλιακους στις πλαινες ποζες.Μου φαινεσαι λιγο βελτιωμενη σε αυτο το σημειο.
Επισης εχω να πω οτι μοιαζεις με τη Τζειμι Λι Κερτις στα νιατα της!!!:turtle:

Littlejohn
02-10-09, 21:37
Εγώ με το άπειρο μου μάτι, βλέπω καλά και δυνατά πόδια... Λίγο λίπος αν φύγει από την περιοχή, θα φανούν πάρα πολύ καλά...Δεν χρειάζεται άλλος όγκος...
Βέβαια δεν ξέρω και εσύ τι έχεις κατα νου και σε τι επίπεδο θες να φτάσεις...

Γενικά, είσαι πολύ καλή και μπράβο σου...:thumbup::thumbup::welcome:

TRIANTAFYLLOU
02-10-09, 23:46
εγινε Παναγιωτη σ'ευχαριστω, θα δοκιμασω με λιγα κιλα ....:thumbup:

Και φωτο θα βγαλω το πρωι να δω αν εχει διαφορα! δεν ηξερα οτι δειχνεις στεγνοτερος το πρωι, αλλα λογικο μου φαινεται εφοσον κοιμασαι και δεν καταναλωνεις τιποτα:toast:

βάνυ βάνυ ούτε στιγμη δεν αμφέβαλα και αυτα που εγραψα σε προηγούμενα πόστ επιβεβαιωνονται περίτρανα , οχι απλα εχεις διαφορα μάτια βγαζεις αν βγείς το πρωί φωτο θα δείς ακόμη μεγαλύτερη διαφορα στα πόδια

η διαφορα είναι και στο πάνω σωμα δεν υπάρχει περίπτωση ουτε μια στο εκατομύριο να μην φτασουν τα πόδια σου σε πολύ καλό επίπεδο ήδη έχουν σχηματιστεί συνέχησε και δεν χρειάζετε να υπερβάλεις με άρσεις θανάτου και τετοια εκτος αυτη με τεντωμένα πόδια και χωρίς υπερβολικό βάρος βοηθαν και στους μηριαίους και γλουτούς , στο σμίθ μόνο θελει προσοχή αν κάνεις γιατί ενω φαίνετε ασφαλής ασκηση μπορεί να γίνει πιο επικίνδυνη απο το σκουώτ .

σημείωσε ότι απορίες εχεις και στην συνάντηση στην αθήνα να τα πουμε απο κοντα καλύτερα ,τα θέματα και απορίες των ασκήσεων κάποιες ασκήσεις δεν είναι μονόδρομος να το ξέρεις καλά αφου εχεις ανάπτυξη και σωστες αναλογίες και στα πόδια όλα καλά .
μην μασας και μην σταματας , σ αρεσει και τό χεις και θα γίνεις σούπερ , δεν σε κοροιδεύουμε εδω και σου λέν όλα τα παιδια την αλήθεια και στραβός βλέπει την διαφορα .

απλα οι φωτο βλέπω να μπαίνουν και στα χότ μπειμπς να έχουμε και εντόπια χοτ τι να πώ μπραβο σου , προσοχη για τραυματισμούς και καλή συνέχεια:clap::clap::clap:

ioannis1
03-10-09, 00:22
:thumbup:

-beba-
03-10-09, 11:12
παντα το πρωι το σωμα ειναι πιο στεγνο .τωρα που ξαναειδα τις φωτοσ συμφωνω με πανο οι ποζες μπορει να ξεγελασουν.στην αθηνα θα σου δειξουμε τις αρσεις με τεντωμενα ποδια και θα δεις δεν ειναι επικυνδινες και ειναι πολυ καλες γιατο πισω μερος των ποδιων.
Θα με βοηθούσε πολύ αν υπάρχει κάποιο βιντεο με τις άρσεις με τεντωμένα πόδια.
Δεν την έχω ξανακούσει την συγκεκριμένη άσκηση. Εγώ κάνω dead lift. Θα ήθελα όμως να μάθω και τις άρσεις με τεντωμένα πόδια.

Levrone
03-10-09, 11:16
http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBStiffLegDeadlift.html

ισως αυτο?

vAnY
03-10-09, 11:43
ευχαριστω ολους για τις συμβουλες τους :toast:και Ηλια ναι σας εμπιστευομαι γιατι εισαστε ανθρωποι του χωρου και ξερετε καλυτερα καποια πραγματα και επισης ξερω οτι δεν χαιδευετε τα αυτια οτι ειναι να πειτε θα το πειτε ντομπρα!:green:
:turtle:

-beba-
03-10-09, 11:54
Κωστή σε ευχαριστώ πολύ. Από ότι είδα στο βιντεο λιγύζει πολύ λίγο τα γόνατα όταν σκύβει. Ετσι πρέπει να το κανω και εγώ? Συγνώμη που το ρωτάω αλλά η άσκηση λέγετε άρσεις με τεντωμένα πόδια.Επίσης εγώ κάνω deadlift με 50 κιλά.
Τις άρσεις με τεντωμένα ποδια θα τις κάνω επίσης με πενήντα κιλά ή λιγότερα για να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στη μέση μου?

Levrone
03-10-09, 12:33
Κωστή σε ευχαριστώ πολύ. Από ότι είδα στο βιντεο λιγύζει πολύ λίγο τα γόνατα όταν σκύβει. Ετσι πρέπει να το κανω και εγώ? Συγνώμη που το ρωτάω αλλά η άσκηση λέγετε άρσεις με τεντωμένα πόδια.Επίσης εγώ κάνω deadlift με 50 κιλά.
Τις άρσεις με τεντωμένα ποδια θα τις κάνω επίσης με πενήντα κιλά ή λιγότερα για να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στη μέση μου?

το βλεπω οτι λυγιζει λιγο τα ποδια, απλα δε βρηκα αλλο αναλογο βιντεο..

εχει και deadlift για πλατη..

παντως deadlift για ποδια ειναι αληθεια οτι δε λυγιζεις κα8ολου ποδια! τωρα για τα κιλα τι να σου πω? σταδιακα θα δεις τα κιλα σου! α! να τα εκατοστησεις! ειμαστε οφ τοπικ και η Βανυ θα φωναζει, και θα τ ακουσω εγω!

savage
03-10-09, 12:51
α! να τα εκατοστησεις!

ποιος εχει γενεθλια? η μπεμπα? χρονια πολλα κ απο μενα τοτε

Muscleboss
03-10-09, 12:55
παιδιά On topic please...


δεν ηξερα οτι δειχνεις στεγνοτερος το πρωι, αλλα λογικο μου φαινεται εφοσον κοιμασαι και δεν καταναλωνεις τιποτα:toast:

δεν είναι τόσο η κατανάλωση τροφής όσο η ξεκούραση που φεύγουν κάποια νερά απο τα πόδια και όλα τα σημεία γενικά. για αυτο τα ποδια δείχνουν περισσότερο στεγνά αφού περάσουν κάποιες μέρες απο την προπόνηση ποδιών.
μπορεί και μέσα στη μέρα να μη φας τπτ και να είσαι ορθοστασία και τα ποδια σου να είναι τουμπανο.

όπως ειπε ο παν-έμπειρος ηλίας δεν υπάρχει στην ουσία μονόδρομος σε ασκήσεις (εκτός εξαιρέσεων κατα τη γνώμη μου), ειδικά οταν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στις αναλογίες των μυών σου, όπως εσύ. απλά εφόσων δεν έχεις πρόβλημα τραυματισμού και μπορείς να εκτελέσεις άρσεις, ειναι μια άσκηση που γυμνάζει μηριαίους δικεφάλους και γλουτιαίους με εντελώς μοναδικό τρόπο και μπορεί να αναδείξει καάποιες λεπτομέριες ειδικά οταν έχεις αγωνιστικούς στόχους.

στη θέση σου θα συνέχιζα ακριβώς όπως κάνεις και η πρόοδος είναι βέβαια. όσο για το ποζάρισμα παρατήρησε φώτος και βίντεο ποζαρίσματων και θα τα πάς περίφημα. και πάλι congrats :thumbup:

MB

TRIANTAFYLLOU
03-10-09, 16:46
το βλεπω οτι λυγιζει λιγο τα ποδια, απλα δε βρηκα αλλο αναλογο βιντεο..

εχει και deadlift για πλατη..

παντως deadlift για ποδια ειναι αληθεια οτι δε λυγιζεις κα8ολου ποδια! τωρα για τα κιλα τι να σου πω? σταδιακα θα δεις τα κιλα σου! α! να τα εκατοστησεις! ειμαστε οφ τοπικ και η Βανυ θα φωναζει, και θα τ ακουσω εγω!

δεν πειράζει και ενα ελαφρο λύγισμα στα πόδια , το μυστικό είναι να είσαι κοντα στο κεντρο βάρους , η μπάρα δηλαδή να περνάει συριζα στα γόνατα κατα την διάρκεια της κίνησης η πλάτη να μην καμπουριάζει και το κεφαλι να κοιταει όσο δυνατόν ψηλά .

όπως είπε και ο πανος πιανει σημεία και μεγαλώνει με διαφορετικό τρόπο και ας μην νοιώθουμε εντονο πρήξιμο όπως με άλλες ασκήσεις η δουλεια γίνετε ειδικα γλουτούς , ραχιαίους και μηριαίους .

εγω είχα δει σημαντική διαφορα σε σχήμα και μαζα στους μηριαίους και χωρίς να ζορίζω γόνατα κάνοντας αυτη την άσκηση τα τελευταία χρόνια δεν την εκανα αλλα δεν είχα χασει σε αποτελεσμα .

αλλα είπαμε μην κολάμε όταν κάνεις κατι και φερνει αποτέλεσμα συνέχησε , εγω βλέπω διαφορα στην βανυ και όπως είπα αν θέλετε απο κοντα όταν βρεθούμε σημειώστε να δώσουμε κάποιες λεπτομερής εξηγήσεις για κάποια θεματα προπόνησης , για να μην γίνονται λάθη που μπορεί να αποβούν μοιραία.

εσυ βανυ για να αιτιολογούμε αυτα που λέμε έχεις φέρει σε αρμονια πόδια με πάνω μέρος (που είναι εμφανως βελτιωμένο και σε αυξηση μυικότητας)επίσης τα πόδια είναι σχηματισμένα άσχετα αν δεν έχεις την εμπειρία του ποζαρίσματος αν την αποκτήσεις θα τα δείχνεις ακόμη καλύτερα και δεν υπάρχει κάτι στανταρ απλα ποζάρεις όπως ταιριάζει σε σένα και αναδεικνύει καλύτερα το σώμα σου

τα χέρια σου ΄και ώμοι είναι ακόμη καλύτερα ειδικα τρικέφαλοι και έχεις σχηματίσει τους γλουτούς , εχουν στρογγυλέψει και τονιστεί πρός τα πίσω (αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό χαχαχα!).

αν στην κατασταση που είσαι μπείς σε διατροφή αγωνιστική θα χάσεις λίπος και νερα με αποτέλεσμα να αδυνατίσεις και στην περιοχή των κλειδώσεων οπότε θα φανεί καλύτερα το σχήμα και η γραμωση των ποδιών , αυτό συμβαίνει σε όλους τους αθλητες που βάζοντας μερικα κιλά αμέσως φαίνονται διαφορετικοί και όχι απαραίτητα καλύτεροι.

προχώρα γερα και σταθερα :thumbup::clap::clap:

ioannis1
03-10-09, 20:05
http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBStiffLegDeadlift.html

ισως αυτο?
οχι φιλε μου αυτη που λεω γινεται με σχεδον τεντωμενα ποδια -δεν γινεται τελειως τεντωμενα και το βαρος πεφτει στους γλουτους και δικεφαλους.ανεβαινεις λιγο πανω απο τα γονατα οχι μεχρι πανω.η μεση επηρεαζεται ελαχιστα ενω οι δικεφαλοι τεντονονται καταπληκτικα.

vAnY
13-11-09, 22:40
μερικες ξεμπαρκες φωτο του γυμναστηριου μου ... σημερινες!
:weights:
..και 2 απο τη προηγουμενη εβδομαδα. :)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6604&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6605&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6606&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6607&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=6608&stc=1

drago
13-11-09, 22:59
τσ τσ τσ ... πολυ κουλτουρα λεμε η τελευταια φοτο :green:

vAnY
13-11-09, 23:04
τσ τσ τσ ... πολυ κουλτουρα λεμε η τελευταια φοτο :green:
καλλιτεχνικη!!:green:

anjelica
13-11-09, 23:16
μερικες ξεμπαρκες φωτο του γυμναστηριου μου ... σημερινες!
:weights:
..και 2 απο τη προηγουμενη εβδομαδα. :)

ωραιο το αυτακι))))):bowdown::love::welcome:

TRIANTAFYLLOU
13-11-09, 23:41
ωραιο το αυτακι))))):bowdown::love::welcome:


και μένα μου άρεσε το αυτάκι , αλλα βλέπω η πλάτη αρκετα στεγνή πολύ θα έλεγα γιατι η φωτο δεν είναι και υπο τις καλύτερες συνθήκες και παρ όλα αυτα φαίνετε η ποιότητα και το χαμηλό ποσοστό λίπους και αυτό χωρίς υπερβολές στην διατροφη :clap::clap::clap:

ioannis1
13-11-09, 23:46
οντως βανυ σε βλεπω πιο στεγνη αποτι οιαλλες φωτος που ποσταρες;ευγε..:thumbup::thumbup:

Levrone
13-11-09, 23:51
οντως βανυ σε βλεπω πιο στεγνη αποτι οιαλλες φωτος που ποσταρες;ευγε..:thumbup::thumbup:

και πολυ ωραια γυναικα να προσθεσω εγω!

:bowdown:

Μαρία
13-11-09, 23:52
Πολύ καλή καθε φορά και πρόοδος!!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
14-11-09, 00:18
και πολυ ωραια γυναικα να προσθεσω εγω!

:bowdown:


με εκπλήσεις κουμπάρε που το πρόσεξες κιόλας, τέτοια λεπτομέρεια κι εγω τώρα που το είπες το πρόσεξα και συμφωνώ μαζί σου :bowdown:

vAnY
14-11-09, 00:43
:green: ευχαριστω !!!!! να τοσο που χαρηκα πλακωσα 2 ταρτακια ενα σοκολατα κιενα φραουλα σημερα... μιαμμμμμμμ!!!:thumbup::turtle:

The Rock
14-11-09, 00:56
Μπράβο κοπελιά ! Τα γονίδια φαίνεται να τα έχεις,όρεξη έχεις,βελτιώνεσαι συνεχώς ...
Βασικά προσωπικά δεν θεωρώ ότι θα αργήσεις να "πιάσεις" το πρότυπο σου την κ. Nordin .
6-7 κιλάκια μυικά να βάλεις και μετά με δίαιτα για στέγνωμα και να μαστε .

Keep Walking :wcourt: :hantel::squat::thumbsup:

ioannis1
14-11-09, 00:59
:green: ευχαριστω !!!!! να τοσο που χαρηκα πλακωσα 2 ταρτακια ενα σοκολατα κιενα φραουλα σημερα... μιαμμμμμμμ!!!:thumbup::turtle:
:rolf::rolf::rolf:

Muscleboss
14-11-09, 01:57
:thumbup: και απο εμένα... τα παν όλα τα παιδιά.. μην επαναλαμβάνω.

συνέχισε δυναμικά :hantel:

ΜΒ

-beba-
14-11-09, 10:10
Μπράβο Vany! Συγχαρητήρια!:clap::clap::clap:
Μένω κατάπληκτη κάθε φορά με τις φωτό σου.
Είσαι αξιοθαύμαστη!

aqua_bill
14-11-09, 10:25
τρομερη διαφορα.καθε φορα και καλυτερη.μπραβο. keep :weights:

vAnY
16-11-09, 01:23
:thumbup: ευχαριστω!!:toast:

alextg
16-11-09, 03:01
vAnY=Τούμπανο (και παρτε το οπως θελετε :P )

savage
16-11-09, 04:41
Βανυ παρα πολυ καλη!!! Μπραβο!!!:thumbup:

ovelix
16-11-09, 10:17
ειδα ολες τισ φωτο που εχει βαλει και ενα εχω να πω..... :bowdown:...καλη συνεχεια

ΜrΚommatias
16-11-09, 12:34
Ευγε στην Vany:thumbup::thumbup::thumbup:

vAnY
27-02-10, 00:08
για πειτε μου αν βλεπετε διαφορα... εγω νομιζα πηρα λιγο ογκο....:thumbup:
Η φωτο ειναι της προηγουμενης εβδομαδας...

με συγχωρειτε για την τρομακτικη εκφραση πουχω παρει... χαχαχα:rolf:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9598&stc=1

TRIANTAFYLLOU
27-02-10, 00:41
για πειτε μου αν βλεπετε διαφορα... εγω νομιζα πηρα λιγο ογκο....:thumbup:
Η φωτο ειναι της προηγουμενης εβδομαδας...

με συγχωρειτε για την τρομακτικη εκφραση πουχω παρει... χαχαχα:rolf:


όχι απλά διαφορα διαφοράρα έχεις, έβαλες όγκο αλλα καθαρό έχει στρογγυλέψει και ξεχωρίζουν καλύτερα τα κομμάτια και δεν παίρνεις και σωστα την πόζα , ενοώ να αναδείξεις στο μεγιστο την διάπλαση , αλλα πάλι φαίνετε , τα χέρια πάντα ξεχώριζαν αλλα και οι ώμοι και εξωτερικα το στήθος, με την κοιλιά να είναι σε πολύ καλά επίπεδα .

δεν σε συγχωρώ εγω, γιατι δεν τρόμαξα καθόλου σε πληροφορώ , αν είναι αυτό το τρομακτικό σου δοκίμασε κάτι σε πιό άγριο γιατι δεν έπεισες :P:P:P:P

alextg
27-02-10, 01:09
για πειτε μου αν βλεπετε διαφορα... εγω νομιζα πηρα λιγο ογκο....:thumbup:
Η φωτο ειναι της προηγουμενης εβδομαδας...

με συγχωρειτε για την τρομακτικη εκφραση πουχω παρει... χαχαχα:rolf:

Παρα πολυ καλη ... εχεις σιγουρα σημαδια βελτιωσης ... Αντε Vany απο Σεπτεμβριο και εσυ προετοιμασια σαν και εμενα , και τον Μαιο θα κατεβουμε παρεα :P

stavrozgr
27-02-10, 01:11
Μπράβο Vany οι κόποι σου απέδωσαν καρπους ! :thumbup:
το σώμα σου σε επιβραβέυει !!!
Συγχαρητιρια και απο μένα ! απλα respect !
και είσαι και μια κούκλα ! ;)

Υ.Γ. εχεις να κάψεις καρδιες στης παραλίες........... :green:

KATERINI 144
27-02-10, 01:20
βανεσα ''πήρες'' αρκετά και καθαρα!! μπραβο, εχεις και το σκαρι :clap::clap:

το υφος δεν το σχολιαζω γιατι θα ξεφυγει η κουβεντα.... :P:P:P:P

vAnY
27-02-10, 01:49
Σας ευχαριστω πολυ ! Ναι υστερω πολυ σε ποζαρισμα πρεπει να το μαθω αλλα δεν εχω και κανεναν να μου δειξει.... Ηλια κανονισε να ανεβω να μου κανεις κανα μαθημα !!:bbbiceps: χιχιχι...
alexgt το ξανασκεφτηκα για αγωνες...δεν θελω ...γιατι παιζουν πολλα παραξενα και περιεργα και κατεληξα στο οτι θελω να φτιαξω σωμα για μενα και μονο, απλα, ηρεμα, χωρις υπερβολες... χαλαρα... σαν ενα τροπο ζωης.;) Αλλα το ο,τι θα ερθω να σε δω θα ερθω, ευχαριστως, και εσενα αλλα και ολα την υπολοιπη παρεα :turtle:
stavrogt :^^: ωραια να φταιξει κανεις σωμα για τη παραλια δεν λεω...αλλα εγω το σωμα θελω να το εχω 12 μηνες το χρονο....:P
Φωτη, εχω περιεργεια να δω τι θαλεγες για το υφος....:P:P

Μαρία
27-02-10, 01:56
Μπράβο Βανυ εχεις κανει πολύ καλη προοδο και τα αποτελέσματα ειναι ορατα!!!
Συνεχισε ετσι!!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

Levrone
27-02-10, 01:58
θα χει πλακα σε καμια φωτο απο αυτες να δουμε σε κανα κρεβατι ή σε κανα κρεμασταρι τιποτα "περιεργο"!!!!

ε μα στο Θεο που πιστευω θα το βγαλω στο ιντενετ!!!!:idea:

(εγω τις ψαχνω αναλυτικα μπας και βρω ενα "χρησιμο" στοιχειο!!! )

vAnY
27-02-10, 02:04
:green:ψαξε ψαξε δεν θα βρεις τιποτα!! και τι να βρεις?...εκτος απο την ακαταστασια που επικρατει στο δωματιο μου... χαχα:turtle: :P:P:P

Μαρια ευχαριστω !! :) ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενη ανταμοιβονται οι κοποι μου ..

Machiavelli
27-02-10, 10:35
Και να προσπαθήσω δε μπορώ να πάω τα χέρια τόσο πίσω όσο εσύ στην φωτογραφία (ευλυγισία 0). Σε σχέση με τις προηγούμενες φωτογραφίες μου φαίνεσαι πρωτίστως πιο κομμένη και μετά πιο ογκώδης. Όγκο έκανες;

giannis64
27-02-10, 12:12
θα χει πλακα σε καμια φωτο απο αυτες να δουμε σε κανα κρεβατι ή σε κανα κρεμασταρι τιποτα "περιεργο"!!!!

ε μα στο Θεο που πιστευω θα το βγαλω στο ιντενετ!!!!:idea:

(εγω τις ψαχνω αναλυτικα μπας και βρω ενα "χρησιμο" στοιχειο!!! )

κανε μαστιγιο ψαχνεις?????????????????

[QUOTE=vAnY;144821]:green:ψαξε ψαξε δεν θα βρεις τιποτα!! και τι να βρεις?...εκτος απο την ακαταστασια που επικρατει στο δωματιο μου... χαχα:turtle: :P:P:P

hot vany οπως παντα!! και ακομα καλυτερη!!!!!:clap:

stavrozgr
27-02-10, 13:07
stavrogt :^^: ωραια να φταιξει κανεις σωμα για τη παραλια δεν λεω...αλλα εγω το σωμα θελω να το εχω 12 μηνες το χρονο....:P



Καλα το Nick μου το σκότωσες ! :P

δεν είπα βρε μονο για το καλοκαίρι... ειπα οτι θα καψεις καρδιες το καλοκαιρι
γιατι τοτε θα φαινετε ολο σου το σωμα ;)

-beba-
27-02-10, 13:37
Μπράβο Vany.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Μεγάλη αλλαγή.

vAnY
27-02-10, 15:52
:rolf: sorry stavrozgr απο δω και περα Σταυρο σκετο θα σε φωναζω για να μαι σιγουρη χιχι...:green:

Machiavelli δεν κανω ογκο η γραμμωση...αυτο που κανω ειναι οτι παιζω με πολλα κιλα γενικα , και επειδη δεν κανω αυστηροτατη διατροφη γραμμωσης, και δεν θελω να βαλω λιπος πλακωνομαι στην αεροβια, 45 λεπτα παντα, μετα απο τα βαρη. Σε μενα βλεπω οτι βοηθαει πολυ!:turtle:

Machiavelli
27-02-10, 17:54
Όλοι το βλέπουμε.
Πάντως είσαι σε πολύ καλό επίπεδο και αξίζεις να δώσεις στον εαυτό σου την ευκαιρία να κάνει κάτι παραπάνω, χρησιμοποιώντας τις περιόδους. Αν ενδιαφέρεσαι για κάτι παραπάνω απ' αυτά που ήδη έχεις φυσικά...

alextg
27-02-10, 18:22
Καλα το Nick μου το σκότωσες ! :P

Σταυρο δεν ειναι τπτ ... και εμενα gt με ειπε ... μαλλον θα εχει καποια συμπαθεια στα gt αμαξια :P

vAnY
27-02-10, 18:38
Σταυρο δεν ειναι τπτ ... και εμενα gt με ειπε ... μαλλον θα εχει καποια συμπαθεια στα gt αμαξια :P

tg......gt......ε μπερδευτηκα βρε παιδια.....:green:
οχι λογο συμπαθειας στα GT αμαξια ιδιαιτερα ομως....αν και ναι μου αρεσει πολυ η ταχυτητα ειτε με αμαξι, ειτε με μηχανη...:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
27-02-10, 18:58
Σας ευχαριστω πολυ ! Ναι υστερω πολυ σε ποζαρισμα πρεπει να το μαθω αλλα δεν εχω και κανεναν να μου δειξει.... Ηλια κανονισε να ανεβω να μου κανεις κανα μαθημα !!:bbbiceps: χιχιχι...



ενοείτε ότι θα σου βγάλω εγω χορογραφία!! ενας εγω και ενας ο φωκάς ευαγγελινός εδω στην ελλάδα, θα φροντίσω ακόμη και για τον σχεδιασμό του μαγιώ με τον φίλο μου τον κωστέτσο και το σταιλινκ των μαλλιών με τον τρυφωνάκο τον σαμαρα !! οπότε βάνυ το κανονίζουμε χορογραφία για γιουροβίζιον θα σου βγάλω:P:P:P:turtle::turtle::turtle::turtle:

savage
27-02-10, 19:20
εγω την εχω ξαναδει τη φωτο οπως ξερεις.χαλια μαυρα...τι να λεμε τωρα... χοντρουλα... :green::P:P:P
χιχιχιχι.:P:P:P:P

Muscleboss
28-02-10, 14:28
vAnY:

:thumbup: από εμένα για την πρόοδό σου και άλλο ένα :thumbup: για τον τρόπο που σκέφτεσαι σχετικά με τη γυμναστική και τους στόχους σου.

:toast:

ΜΒ

vAnY
28-02-10, 16:22
:) Merci Παναγιωτη ... !!!

Ηλια ξεχνας τον Ψινακη για μανατζερ !!!! :toast: αλλα οπως τον πας, εγω δεν θα παω γιουροβιζιον, μαλλον ο Ρουβας θα παει παλι, με τετοιο Τεαμ!!!! χαχαχαα:green:

Tasos Green
10-06-10, 22:30
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

θα με κλαιτε και ειμαι και μικρος ακομα... μου ηρθε μια σκοτοδυνη ενα εγκεφαλικο τωρα δεν ξερω τι ακριβως ηταν.... :P

GEORGEXX1
10-06-10, 22:50
ευτυχως που υπαρχουν και παιδια που σκαλιζουν παλαιοτερα θεματα και ανακαλυπτουν θυσαυρους.
μπραβο ρε vAnY μεγαλη προοδο ειδικα στις τελευταιες ΚΟΡΜΑΡΑ.

γιαννης93
10-06-10, 23:00
Προφανως ;)
Δεν την ξερω την κοπελα,απλως υποθετω πως ολοι λιγο πολυ νιωθουν την ιδια χαρα οταν βλεπουν τους κοπους τους να ανταμοιβονται κ το σωμα τους να μεταμορφωνεται:toast:


;)Oχι δεν γνωριζομαστε προσωπικα με τον savage αλλα συμφωνω μ'αυτο που λεει και χαιρομαι που καταλαβαινει το πως ειναι να βλεπεις αλλαγη στο σωμα σου με 10-12 κιλα λιγοτερα λιπους... οπως ειπες φιλε μου ολα ειναι στο μυαλο. θεληση να υπαρχει κι ολα γινονται αργα η γρηγορα, ετσι πιστευω...

Στη μεση δεν θεωρω πως υστερω πολυ...στα ποδια μονο αλλα κι αυτα τα @^$Ε!! δεν θα στρωσουν καποια στιγμη?? χαχα:rolf:

Ποζαρισμα? ναι αμε αν ειναι κανενας απο σας τους μοντς Αθηνα να μου μαθει! :green: (:P
που να ξεραν οτι ενα χρονο μετα 8α βγαινανε και μαζι και για καφε (αν 8υμαμαι καλα και απο κατι φωτο)

επεισης βραωο vany δεν ειχα δει την πρωτη σελιδα με τις παλιες φωτο... το ασχημοπαπο που εγινε κυκνος...

racingman
10-06-10, 23:30
μερικες ξεμπαρκες φωτο του γυμναστηριου μου ... σημερινες!
:weights:
..και 2 απο τη προηγουμενη εβδομαδα. :)
οοο,αυτη η κοιλια στην 4η φωτο,που την εχεις και στο αβαταρ δικια σου ειναι??:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

gmalamos
29-06-10, 12:33
Χωρις παρεξηγηση ιδια δεν ειναι??http://www.youtube.com/watch?v=iXAV4LQd9kE&feature=related:P:P

vAnY
29-06-10, 12:44
"τρεχατε ποδαρακια σου !!!!"
Αυτο τωρα για καλο το εβαλες η για κακο?:unsure: πλακα ειχε το στιγμιοτυπο αλλα εκτος απο το μαλλι (που σε μενα εχει μακρυνει αρκετα πλεον) δεν ξερω αν εχουμε κατι κοινο.... ελπιζω παντως να ειμαι λιγο πιο :bbbiceps: και :weights: απ'οτι η κοπελα στο βιντεο....
:rolf: πολυ πλακα ειχε ομως ευχαριστω !!!:P

gmalamos
29-06-10, 13:25
Αυτο τωρα για καλο το εβαλες η για κακο?:unsure: πλακα ειχε το στιγμιοτυπο αλλα εκτος απο το μαλλι (που σε μενα εχει μακρυνει αρκετα πλεον) δεν ξερω αν εχουμε κατι κοινο.... ελπιζω παντως να ειμαι λιγο πιο :bbbiceps: και :weights: απ'οτι η κοπελα στο βιντεο....
:rolf: πολυ πλακα ειχε ομως ευχαριστω !!!:P

Το βιντεο το βαλα γιατι οταν το εβλεπα παραλληλα κοιταζα και την προοδο σου η ο ποια παρεπιπτοντως ειναι τελεια..Γιατι βρε να το βαλα για κακο ειχε πλακα..:P ε και δεν ειναι και ασχημουλα η κοπελα κουκλαρα ειναι αν και αλλης εποχης..;)"τρεχατε ποδαρακια σου !!!!"ευχομαι να μην παρεξηγηθηκες..:toast:

TRIANTAFYLLOU
29-06-10, 17:05
σημασία έχει πως η κοπέλα αν και άλλης εποχής (το έχω δεί αυτό το έργο όταν είχε βγεί) είναι όμορφη , η βάνυ απλα είναι πιο φιτ και μυώδης απλα με μια γρήγορη ματια αν το πείς σε κάποιον και προσέξει της φέρνει της βάνης ειδικα με το μαλί , πάντως είσαι παρατηρηρικός και έπιασες την ομοιότητα :P:P:turtle::turtle:

Qlim4X
29-06-10, 17:10
Πως μου ειχε ξεφυγει εμενα αυτο το θεμα... χμμμμ

ποτε ειπαμε οτι χοριζεις? :P

vAnY
09-07-10, 18:21
...καποιες νεες φωτο που τραβηξα σημερα κιολας στο γυμναστηριο μετα τη προπονηση.
Δεν ξερω αν ευθυνεται η κρεαλκαλινη που ξεκινησα εδω και μια εβδομαδα περιπου αλλα πιστευω οτι πηρα λιγο ογκο αλλα και γραμμωνω σιγα σιγα...

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13994&stc=1&d=1278691624


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13995&stc=1&d=1278691624

noz1989
09-07-10, 18:26
...καποιες νεες φωτο που τραβηξα σημερα κιολας στο γυμναστηριο μετα τη προπονηση.
Δεν ξερω αν ευθυνεται η κρεαλκαλινη που ξεκινησα εδω και μια εβδομαδα περιπου αλλα πιστευω οτι πηρα λιγο ογκο αλλα και γραμμωνω σιγα σιγα...

13992
13993

:shock::shock::shock:
Τι χερι ειναι αυτο????
Τι κομματια ειναι αυτα στην κοιλια????

Θεα!!! Μπραβο σου και συνεχισε ετσι!!:bowdown:

Polyneikos
09-07-10, 19:08
Αυτη είναι Officer !!:bowdown::bowdown::clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
09-07-10, 20:12
καλα εγω που την είδα την βανυ τελευταία φορα έπαθα πλάκα απο την βελτίωση της αλλα που να φανταζόμουν τι κρύβει κάτω απο τα ρούχα , τωρα είδα τις φωτο και ομολογώ είναι καταπληκτική , ότι κάνεις έχει φοβερό αποτέλεσμα πάνω σου , ακόμη και για αγωνιστικό προσανατολισμό έχεις όλα τα προσόντα , αλλα είπαμε δεν είναι αυτοσκοπός οι αγώνες .

αυτό θα πεί όφισερ με τα όλα της :toast::toast::toast::clap::clap::clap::clap::clap:

Eddie
09-07-10, 20:40
Μπραβο Βανυ,πραγματικα πρεπει να εισαι προτυπο για πολλες γυναικες!!

KATERINI 144
09-07-10, 20:48
μπραβο βανεσα! :clap::clap:

dionisos
09-07-10, 21:06
:clap::clap::clap:
Μια απορία μόνο η κρεαλκαλίνη τι είναι;;

savage
09-07-10, 21:08
Ευγε Βανεσα!!!! Σουπερ κοιλιακοι και χερια!! Θα στα πω και στο skype αναλυτικα!!

vAnY
09-07-10, 23:34
:welcome:ευχαριστω πολυ, πραγματικα εσεις ειστε οι καλυτεροι κριτες διοτι δεν με βλεπετε καθε μερα κι ετσι μπορειτε να δειτε τις οποιες διαφορες καλυτερα απο μενα η απο καποιον που με βλεπει καθημερινα...
μυστικο δεν εχω, ισα ισα που διατροφη προσεχω σε ΠΟΛυυυυυ γενικες γραμμες, γιατι σχεδον μερα παρα μερα κανω μια παρασπονδια ( ενα παγωτακι απο δω, ενα ψωμακι απο κει....:green:) αλλα εχω χε$%^ ει στο διαδρομο κανω μια ωρα τουλαχιστον 4 με 5 φορες την εβδομαδα:weights:

Georges
10-07-10, 00:50
Χέρια ώμοι κοιλιά super! Nice :thumbup:

deluxe
10-07-10, 00:59
Πολυ καλη. Τι κιλα/υψος εχεις τωρα;

-beba-
10-07-10, 09:07
Mπράβο.:clap::clap::clap::clap::clap:
Καταπληκτική!!!