PDA

Επιστροφή στο Forum : διατροφη για γραμμωση κ αλλες ερωτησεις!



Kondor22
06-05-09, 01:06
Γεια σας παιδια.Σας διαβαζω καιρο, τωρα αποφασισα να ποσταρω να μου λυσετε καποιες αποριες!Ειμαι 22 χρονων, 1.80 και 65 κιλα.Αν και ειμαι λιγα κιλα για το υψος μ δειχνω κανονικος, οχι πολυ αδυνατος.Ακολουθω διατροφη για γραμμωση, θελω να φανουν καλα οι κοιλιακοι μ, μιας κ δν μπορουμε να μιλαμε για κανονικη γραμμωση με τοσα κιλαΑπλα εχω καποιο λιπος, ειδικα στο κατω μερος, κ χαλαρο..λοιπον η διατροφη που κανω ειναι:

πρωινο ενα σκουπ σε νερο καθαρη πρωτεινη της ΟΝ, ενα φλιτζανι δημητριακα ολικης αλεσης σε ενα φλιτζανι γαλα(περιπου 30 γρ), ενα αγκουρι, και ποτε ποτε ενα ξινομηλο..Αυτο το τρωω συνηθος πριν την προπονηση

μεσημεριανο κοτοπουλο φιλετο ψητο η μοσχαρι με σαλατα

μετα την προπονηση ενα σκουπ παλι

λιγο μετα καμια τονοσαλατα ι φιλετο με σαλατα

βραδινο οτι και το μεσημερι ι κανενα γιαουρτι 0% και καμια τονοσαλατα


Κανω 5 φορες προπονηση κυκλικη, με 45 λεπτα αεροβια (γυρω στα 6 km)


οι ερωτησεις μ:

1)τι σχολια εχετε για την ολη διατροφη?

2)το γαλα σκεφτομαι να το αντικαταστησω με πρασινο τσαι, προκαλει κατακρατηση υγρων?

3)τα αγγουρια προκαλουν κατακρατηση υγρων?ρωταω επειδη τρωω 2-3 καθημερινα

4)ποσο νερο πρεπει να πινω πανω κατω καθημερινα?

5)τα φρουτα ενδεικνυνται σε περιοδο γραμμωσης?εχω ακουσει οτι το πεπονι, π εχει λιγη ζαχαρη, παραξενο, βοηθα στην μη κατακρατηση υγρων..

6)ειναι προτιμοτερο να μη βαζω ντοματες στη σαλατες?

7)εχει δοκιμασει κανεις τις γευσεις της ΟΝ, french vanilia, chocolate Mint??λενε τπτ??

ευχαριστω παιδια!!!

kyriakos23
06-05-09, 03:17
μα πως γινετε φιλε να εισαι 1.80 65 κιλα κ να κανεις γραμωση?
δεν εισε πολυ λιγα κιλα?
εγω 1.73 ειμαι κ πανω κατω καμια 70αρια κιλα κ πρεπει να βαλω κ αλλα...

Kondor22
06-05-09, 09:17
ναι συμφωνω, δεν το λες γραμμωση, απλα θελω να φανουν οι κοιλιακοι κ καποια σχηματα στο σωμα..

anjelica
06-05-09, 09:41
ναι συμφωνω, δεν το λες γραμμωση, απλα θελω να φανουν οι κοιλιακοι κ καποια σχηματα στο σωμα..

Δεν θα φανουν οι κοιλιακοι εαν δεν υπαρχουν,κανε πρωτα ογκο!!!Διαφορετικα σε βλεπω να χασεις και αλλο βαρος με αποτελεσμα να κρεμαστει η κοιλια σου αφου ηδη ειναι χαλαρη.