PDA

Επιστροφή στο Forum : Stacker2 (Stacker)



George22
07-05-09, 17:31
Καλησπερα σε ολους τους φιλους.
Λογο του οτι πλισιαζει και καλοκαιρι και θα ηταν ωραια να δουμε λιγη διαφορα στο σωμα μας ξεκινισα να παιρνω ενα λιποδιαλυτη με εφεδρινη, το stacker2.

http://bodybuilding-help.com/stacker-2-packet.jpg

Αποτελειτε καθε χαπι απο τον συνδιασμο ECA ( εφεδρινη, καφεινη, ασπιρινη ).
Η συσκεβασια ομως προτινει ενα χαπι την ημερα (based on diet 2000 calories )
Ομως εγω με υπολογισμους με τους δεικτες BMΙ κτλ βρηκα οτι χριαζομαι για σηντηριση 3060 θερμιδες .

Απο την αλλη ομως διαβασα οτι δεν πρεπει να παιζεις με την εφεδρινη και την υπερδοσολογια.
Τι συμβουλευεται να κανω ? Να αυξησω την ποσοτητα για καλυτερα αποτελεσματα η να παραμινω στο ενα χαπι ?

billys15
07-05-09, 18:14
Μεινε για 3-4 μερες στην 1 καψουλα να δεις τι γινεται και πως σε πιανει και μετα ανεβαζεις στις 2.Δεν προτεινω ομως να πας στις 3 γιατι μετα θα φευγει πολυ η ασπιρινη κι η καφεϊνη.

deluxe
10-05-09, 17:29
Δεν εχω παρει ποτε εφεδρινη, αλλα σκοπευω να παρω και εγω αυτο το stacker. Δε θα προτεινα ομως να ξεπερασεις το ενα χαπι την ημερα.. Οταν τελειωσεις μετα το κουτι και δε θα παιρνεις καθολου εφεδρινη, θα εισαι κομμενος και θα νιωθεις πολυ κουραση. Ετσι ακουσα δλδ.

billys15
10-05-09, 17:40
Αν παιρνεις 1 χαπι την ημερα και το παρεις ολο το κουτι συνεχομενα (100 καψουλες) θα σου βγει πανω απο 3μηνο και δεν νομιζω να ειναι και ο,τι καλυτερο...Δοκιμασε μικρους κυκλους,π.χ. 1 βδομαδα παιρνεις-1 οχι,καπως ετσι.Παντως η αληθεια ειναι οτι με 25 mg δεν θα δεις και κανα σοβαρο αποτελεσμα.Εννοειται ομως οτι δεν πας κατευθειαν εκει,το ξαναλεω.Αρχιζεις με 1 καψουλα και μετα απο 3-4 μερες ανεβασε,αναλογως πως σε πιανει.

George22
12-05-09, 03:39
Εχω παρει το χαπι καμια 15 μερες τωρα. Το αν εχει αποτελεσματα στην λιποδιαλυση ειναι πολυ νωρις ακομα να το πω γιατι εχω ξεκινισει και διατροφη μαζι και δε ξερω ακριβως τι ειναι αφτο που με βοηθαει πιο πολυ.

Απο εκει και περα ειμαι σιγουρος πως δεν εχω παρατηρισει ουτε νευρικοτητα ουτε τσιτωμα ουτε αυτο που λεμε εκρηξη ενεργειας ! Απλα δε νυσταζω τοσο ευκολα τα βραδια και ας ειχα μια μερα με διαβασμα και γυμναστηριο και κουραση .

Απλα το προβλημα ειναι οτι παω γυμναστηριο κατα τις 7 το απογευμα . Και αν παρω 2 χαπια εκεινη την ωρα σιγοθρα δε τηα μπορω να κοιμιθω το βραδυ . Το λεω αυτο γιατι λενε οτι πρεπει να το περνεις πριν το γυμναστηριο.

billys15
12-05-09, 05:16
Το πιο σωστο ειναι την πρωτη φορα που παιρνεις εφεδρινη,να ΜΗΝ την παρεις πριν το γυμναστηριο,γιατι δεν ξερεις πως θα αντιδρασεις.Οποτε τωρα για τις 2,αν θες βαζεις 1 το πρωι και 1 το μεσημερι προς απογευμα,κατα τις 3-4 π.χ. και βλεπεις.Θα μου πεις οτι ισως πεσεις στο γυμναστηριο απο το κρασαρισμα...Δοκιμαζεις και αποφασιζεις πως θα την χρησιμοποιεις.

Zuki1000k6
12-05-09, 11:13
Stacker 2 ECA χρησιμοποιω και γω...Παιρνω 1 καψουλα μια με δυο ωρες πριν την προπονηση...Υπαρχει διαφορα στην προπονηση αλλα το προβλημα με μενα ειναι οτι πηγαινω βραδακι στο γυμναστηριο οποτε μετα οσο και να θελω να κοιμηθω δεν γινεται με τιποτα.

Τωρα το σταματησα καθως ξεκινησα κυκλο κρεατινης...:weights:

vagg
13-05-09, 20:25
Stacker 2 ECA χρησιμοποιω και γω...Παιρνω 1 καψουλα μια με δυο ωρες πριν την προπονηση...Υπαρχει διαφορα στην προπονηση αλλα το προβλημα με μενα ειναι οτι πηγαινω βραδακι στο γυμναστηριο οποτε μετα οσο και να θελω να κοιμηθω δεν γινεται με τιποτα.

Τωρα το σταματησα καθως ξεκινησα κυκλο κρεατινης...:weights:

παντως η λογικη η δικια μου λεει το αντιθετο...πρωτα κρεατινη και οταν τη κοψεις εφεδρινη

kyriakos23
13-05-09, 23:31
ξερει κανεις απο που το αγοραζεις?

George22
14-05-09, 01:05
Εμενα μου το εδωσε ο γυμναστης στο γυμναστηριο .Τωρα απο που τα βρισκει δε ξερω.


Δες αν θες το site απο τα Extreme stores εχει το stacker2 αλλα ειναι ephedra free αυτο. Αυτο που εχω εγω δε ξερω που να το βρεις.

Zuki1000k6
14-05-09, 10:30
παντως η λογικη η δικια μου λεει το αντιθετο...πρωτα κρεατινη και οταν τη κοψεις εφεδρινη


Ουσιαστικα ετσι το κανω....Ειχα ξεκινησει κυκλο κρεατινη για 2 μηνες σταματησα 1 μηνα και αυτον τον ενα μηνα επαιρνα εφε και τωρα ξανα κρεατινη για 2 μηνες και παει λεγοντας.:welcome:

billys15
14-05-09, 12:02
Την κρεατινη την εκοψες επειδη υπαρχει η εφεδρινη ή η καφεϊνη??

Zuki1000k6
14-05-09, 13:02
Την κρεατινη την εκοψες επειδη υπαρχει η εφεδρινη ή η καφεϊνη??


Επειδη υπαρχει η καφεινη και αυτα ως γνωστον λειτουργουν αντιστροφα.;)Κ βασικα δεν την εκοψα.Απλα 2 μηνες κρεατινη 1 μηνα εφεδρινη 2 μηνες κρεατινη 1 μηνα εφεδρινη κτλ κτλ...

billys15
14-05-09, 17:08
Οπως εχουμε ξαναπει,την κρεατινη δεν την παιρνουμε μονο για να μας κρατησει νερο στους μυες.Το οτι βοηθαει στην ΑΤΡ δεν επηρεαζεται απο την καφεϊνη απ'οσο ξερω.

Zuki1000k6
14-05-09, 20:17
Οπως εχουμε ξαναπει,την κρεατινη δεν την παιρνουμε μονο για να μας κρατησει νερο στους μυες.Το οτι βοηθαει στην ΑΤΡ δεν επηρεαζεται απο την καφεϊνη απ'οσο ξερω.


Μμμμ...τωρα αυτο ποιος μπορει να μας το επιβεβαιωσει???Αν ειναι να παιρνω κρεατινη+ΕCA μαζι θα κανω θεικες προπονησεις....:bowdown::bowdown::bowdown:

extremist
14-05-09, 21:03
AN δεν κανω λαθος το παλιο στακερ ειχε εφεδρινη μεσα..αυτο ειναι χωρις

George22
14-05-09, 21:32
AN δεν κανω λαθος το παλιο στακερ ειχε εφεδρινη μεσα..αυτο ειναι χωρις

Αν διαβασες ολα τα ποστς αυτο ειπα. Οτι στην Ελλαδα δεν μπορεις να βρεις νομιμα αυτο με την εφεδρινη αλλα μονο αυτο που ειναι ephedra free.
Ο φιλος ομως και εγω μιλαμε για αυτο με την εδεφρινη. 25mg ανα χαπι.

mantus3
16-05-09, 00:01
Μμμμ...τωρα αυτο ποιος μπορει να μας το επιβεβαιωσει???Αν ειναι να παιρνω κρεατινη+ΕCA μαζι θα κανω θεικες προπονησεις....:bowdown::bowdown::bowdown:

δωκιμασε κ θα την ακουσεις καπως αγρια....

παρτε ρε παιδια το απλο κ αγοραστε κ εφεδρινη ξεχοριστα κ καντε την μιξη

kyriakos23
16-05-09, 00:25
ναι την εφεδρινη πως την βρισκεις ομως?
αν ξερει καποιος ας μου στειλει μυνημα

Vaggelis007
20-05-09, 15:17
Tο αποτελεσμα που θελω να πετυχω σε συνδυασμο με διατροφη και προπονηση ειναι να αυξησω τον μυικο μου ογκο ελλατωνοντας το ποσοστο λιπους μου.θα παιρνω κρεατινη πολυαιστερα πριν την προπονηση μαζι με εφεδρινη και μετα την προπονηση μονουδρικη κρετινη.Ειναι εφικτο αυτο χρησιμοποιωντας καταλληλα κρεατινη και εφεδρινη μαζι?

billys15
21-05-09, 00:38
Θα γινει αν τρως θερμιδες κοντα στις θερμιδες συντηρης του βαρους σου,αν παιρνεις πολυ πρωτεϊνη,αν στην προπονηση ανεβαζεις κιλα καθε μερα και αν αποφευγεις τις σαβουρες.Τοτε η κρεατινη κι η εφεδρινη πραγματικα θα βοηθησουν.

Svein
31-05-09, 19:33
ξερει κανεις απο που το αγοραζεις?

Xtreme Stores !!!!!!:weights::weights::weights:

billys15
01-06-09, 01:42
Xtreme Stores !!!!!!:weights::weights::weights:

Αποκλειεται να βρεις το stacker2 με εφεδρινη στα xtreme stores.Αλλα ειναι αυτα που κυκλοφορουν.

Svein
13-06-09, 16:19
Αποκλειεται να βρεις το stacker2 με εφεδρινη στα xtreme stores.Αλλα ειναι αυτα που κυκλοφορουν.

http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3202&category=773



:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Zuki1000k6
13-06-09, 16:24
http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3202&category=773



:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:


Αυτο δεν ειναι με την εφεδρινη...;)

Svein
13-06-09, 17:12
Αυτο δεν ειναι με την εφεδρινη...;)




:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

mantus3
13-06-09, 19:21
αυτο δεν ειναι με την εφεδρινη, απλα αμα μπορεις να το πεις δυνατο ειναι λογο της καφεινης (200μγ) και των guggulsterone που λεγετε οτι ανεβαζουν την t3. αρκετα δυνατο προιων αν σκεφτουμε οτι η συνηστομενη δωση ειναι 3 χαπια αρα 600mg καφεινης...

sTeLaKoS
22-09-09, 11:21
Η εφεδρίνη και τα χάπια που την έχουν ως βάση προκαλούν πονοκεφάλους, ναυτία, ίλιγγο, εμετό. Ο τρόμος (τρέμουλο) και οι αϋπνίες είναι συνηθισμένες παρενέργειες της εφεδρίνης. Ακόμα το άτομο που έχει καταναλώσει εφεδρίνη έχει την αίσθηση παλμών της καρδιάς και σε ορισμένες περιπτώσεις προκάρδιο πόνο. Τέλος η δυσουρία είναι μια από τις πιο οδυνηρές παρενέργειες του φαρμάκου καθώς το άτομο δυσκολεύεται πάρα πολύ κατά τη διούρηση.

Οι "παρενέργειες" που βρίσκει κανείς ψάχνοντας στο ίντενετ από δήθεν περιοδικά υγείας, fitness περισσότερο, στέκουν? Τί από αυτά έχετε δει με τη χρήση εφεδρίνης?
Όλα μου φαίνονται παρατραβηγμένα.

The Rock
23-09-09, 11:58
Σε φυσιλογική δόση συγκεκριμένη αναλογία σωστό κύκλο τα μικρόπράγαμτα τα παθαίνουν όλοι .. τα χοντρά σε υγιή άθρωπο ΄δύσκολο ....μόνο με τρελές δόσεις ..

polydeykis
05-10-09, 13:46
Μμμμ...τωρα αυτο ποιος μπορει να μας το επιβεβαιωσει???Αν ειναι να παιρνω κρεατινη+ΕCA μαζι θα κανω θεικες προπονησεις....:bowdown::bowdown::bowdown:

το δοκιμασα περσι δεκεμβριο που ψαχνομουνα γενικα και τα :weights: ολα!!!! κορυφη συνδυασμος!!!

dj_pascal_s
20-02-11, 12:05
Oti k na pw einai ligo..
Ean epixirousa na grapsw otan to eixa parei tha to eixa gemisei olo to plaisio se merika seconds.San na vlepete to beep-beep.Poly kala apotelesmata k amesa.Exasa poli grigora kila k auxisa dramatika tin antoxi mesa sti proponisi poli energeia.
Parenergeies? Eixa nai poly gazi polla neura sti tsita alla otan pigena gymnastirio meta xalarwna iremousa.Katourousa treis tin wra k katevaza poly nero.
Pisteuo oti kanei poli kali douleia dinato alla gia ligo xroniko diastima giati meta tha vlepete skies.prosoxi! :shock:

Opoios thelei perissoteres plirofories as mou stilei minima.
Ean kai nomizw oti exw kanei kali perigrafi. :]

Polyneikos
20-02-11, 12:40
Καλως ήρθες στο φόρουμ μας.Διαβασε λιγο τους Κανόνες του Φόρουμ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1626-Κανόνες-του-Φόρουμ) για να δεις πως κινουμαστε:
α)Δεν επιτρεπονται τα greekenglish
β)Πριν ανοίξουμε τοπικ για ενα προιον,χρησιμοποιουμε την αναζήτηση,να δουμε αν προυπαρχει το τόπικ και αν αποφασ΄σιουμε να το ανοιξουμε ,κανουμε πληρη περιγραφη,με φωτογραφίες,ετικετες συστατικων κτλ...
Δες εδω : ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟΠΙΚ !!! (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12560-ΔΙΑΒΑΣΤΕ-ΕΔΩ-ΠΡΙΝ-ΝΑ-ΑΝΟΙΞΕΤΕ-ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ-ΤΟΠΙΚ-!!!)
Οταν δεις το ποστ μου φτιαξε λίγο το τοπικ,αν δεν αναφερεσαι δε αυτο που υπαρχει ηδη: Stacker 2 (Stacker) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?4442-Stacker-2-(Stacker)),ειδαλλως θα κλειδωθει.

mayday
24-02-11, 00:55
Ας μου στειλει καποιος ενα ΠΜ για το που θα βρω το προιον αυτο ΜΕ την εφεδρινη ομως...

Marios1991
24-02-11, 11:33
Ας μου στειλει καποιος ενα ΠΜ για το που θα βρω το προιον αυτο ΜΕ την εφεδρινη ομως...

και εμένα guys.., αν υπάρχει πλέον

Manos1989
24-02-11, 14:56
δεν υπάρχει αυτό το προιόν με εφεδρίνη.......
Υπάρχει όμως εφεδρίνη σκέτη αλλά είναι παράνομη,οπότε....cant speak :P

tommygunz
24-02-11, 17:25
Όντως πλέον σε μαγαζί δεν παίζει να το βρεις, μόνο άμα είσαι ψαγμένος και στο φέρει κανένας από εξωτερικό αυτό με ephedra...

dj_pascal_s
25-02-11, 19:09
ΣΥΓΝΩΜΗ ΒΟSS
ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.
ΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ?

***Γραφε με μικρους χαρακτηρες.Mods Team***

SGP
16-03-11, 14:00
μπορει κανεις να μου στειλει pm για το που θα το βρω αυτο με την εφεδρινη?

Manos1989
16-03-11, 15:00
μπορει κανεις να μου στειλει pm για το που θα το βρω αυτο με την εφεδρινη?

Δεν υπάρχει αυτό με την εφεδρίνη....
υπάρχει σκέτη εφεδρίνη αλλά είναι παράνομη οπότε δε θα τη βρεις στα ράφια;)

smd.virus
03-06-11, 21:50
sd

Marios1991
05-08-11, 16:28
Παιδια γεια σας,
Αγορασα σημερα τα stacker 2 απο καποιο προμηθευτη δεν ξερω απο που τα βρηκε τα οποια ειναι με εφεδρινη. Πως μπορω να καταλαβω αν ειναι fake ? αν θελετε μπορω να φωτογραφισω το προιον και να βαλω τις εικονες πανω. Ειδα πολλα ειδη stacker 2 με εφεδρινη π.χ το ενα είχε στις καψουλες μοβ και κιτρινο χρωμα , το δικο μου ειναι μονο κιτρινες. Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αν καποιος ξερει πως να καταλαβω αν ειναι αυθεντικα ας μου πει. ( ξερω οτι ειχε σταματησει η εταιρεια αυτη απο καιρο να βγαζει αλλα , λεει ημερομηνια ληξης 2013 ).

Polyneikos
07-08-11, 19:33
βαλε φωτο

Marios1991
07-08-11, 22:40
29606
29607
29608
29609

Θα περιμενω απαντηση :P

beefmeup
07-08-11, 22:47
αυτα ειναι,τα εχω κ γω.

Marios1991
07-08-11, 23:05
70 Ευρω εδωσα .. με εκλεψαν,, μαυρη αγορα αυτα ε ..

beefmeup
07-08-11, 23:06
70 Ευρω εδωσα .. με εκλεψαν,, μαυρη αγορα αυτα ε ..

πολλα εδωσες.περιπου με τα μισα τα ειχα παρει εγω πριν κατι μηνες.
τεσπα,δεν βαριεσαι..

Marios1991
07-08-11, 23:11
Σε παρακαλω αν ξερεις καποιο οnline site που τα πουλα ας μου πεις σε pm γιατι δεν εχω τετοια οικονομικα να δινω 70Ε για ενα συμπληρωμα.
Επισης θα ηθελα να ρωτησω κατι.

Με 17% λιπος αυτα κανουν δουλεια ?? Πρωτα πρεπει να χασω οσα κιλα μπορω χωρις το συμπληρωμα αυτο , μετα οταν δω πως κολλησα τα χρησιμοποιω ? Η και απο τωρα να αρχισω παλι θα δω διαφορα? Την διατροφη μου την εχω κανει σε καποιο φιλο διατροφολογο ειναι πολυ καλη και επισης γυμναζομαι το λιγοτερο 4 φορες την εβδομαδα.

Ευχαριστω παιδια,

beefmeup
07-08-11, 23:13
λογω του οτι δεν συζηταμε για εφεδρινες κλπ στο ανοιχτο φορουμ δεν μπορω να σου γραψω κ τπτ παραπανω..
τη δουλεια τους παντως θα την κανουν αυτα οτι λιπος κ ναχεις.

Marios1991
07-08-11, 23:14
Ευχαριστω,

manos r
21-09-11, 02:24
πως γινετε να βρω ? αν μπορει καποιος να με βοιθησει.

dhmhtrhs 13
02-06-12, 17:13
ρε παιδια επειδη και εγω ψαχνω για stacker λιποδιαλυτες ξερω οτι εφεδρινη ανηκει στις απογορευμενες ουσιες δλδ απο anti ntoping den pernas! επειδη ειδα οτι λεγατε για γνησια και μη ποια ειναι τα γνησια στacker 2 αυτα που εχουν ολο κιτρινες καψουλες η αυτα με μισο κιτρινο και μιζο μωβ ? στα xtreme storesεχει αυτα με κιτρινο και μωβ . ποια ειναι τα γνησια ?

!HARDCORE TRAINING!
02-06-12, 17:38
ρε παιδια επειδη και εγω ψαχνω για stacker λιποδιαλυτες ξερω οτι εφεδρινη ανηκει στις απογορευμενες ουσιες δλδ απο anti ntoping den pernas! επειδη ειδα οτι λεγατε για γνησια και μη ποια ειναι τα γνησια στacker 2 αυτα που εχουν ολο κιτρινες καψουλες η αυτα με μισο κιτρινο και μιζο μωβ ? στα xtreme storesεχει αυτα με κιτρινο και μωβ . ποια ειναι τα γνησια ?


Μην γραφεις για αλλα Σαιτ

panakos
02-06-12, 17:38
φιλε μου εγω τα στακερ 2 που τα χα παριε πριν κανα 15 16 μηνες ηταν ολα κιτρινα...
αλλα υπαρχουν 4 στακερ....
τα ειδες απο κοντα η φωτογραφια?

dhmhtrhs 13
02-06-12, 17:58
φιλε μου εγω τα στακερ 2 που τα χα παριε πριν κανα 15 16 μηνες ηταν ολα κιτρινα...
αλλα υπαρχουν 4 στακερ....
τα ειδες απο κοντα η φωτογραφια?

κοιτα τα ειδα απο φωρο στο site των xtreme stores αλλα ξερω οτι τα xtreme stores εχουν τα stacker xwris εφεδρινη τα κιτρινα εντελως ξερω οτι εχουν εφεδρινη

dhmhtrhs 13
02-06-12, 18:02
Μην γραφεις για αλλα Σαιτ

φιλε μου διαβασε τους κανονες 2. Δεν επιτρέπεται η διασύνδεση "link" ξένων εμπορικών καταστημάτων πέρα από ελληνικά καταστηματα, τους ΧΟΡΗΓΟΥΣ της ιστοσελίδας καθώς και φιλικές ιστοσελίδες

panakos
02-06-12, 18:27
κοιτα τα ειδα απο φωρο στο site των xtreme stores αλλα ξερω οτι τα xtreme stores εχουν τα stacker xwris εφεδρινη τα κιτρινα εντελως ξερω οτι εχουν εφεδρινη
αυτα τα κιτρινα που ειχα παρει εγω απο τα xtreme δεν εχουν εφεδρινη...σιγουρα στο λεω ειμαι 100% βεβαιος;)
οποτε αν θελεις τα στακερ παρτα αφοβα απο αποψη εφεδρινης..βασικα κανενα πλεον λιποδιαλυτικο νομιμο δεν περιεχει εφεδρινη...

dhmhtrhs 13
02-06-12, 18:53
αυτα τα κιτρινα που ειχα παρει εγω απο τα xtreme δεν εχουν εφεδρινη...σιγουρα στο λεω ειμαι 100% βεβαιος;)
οποτε αν θελεις τα στακερ παρτα αφοβα απο αποψη εφεδρινης..βασικα κανενα πλεον λιποδιαλυτικο νομιμο δεν περιεχει εφεδρινη...

η γνωμη σου για τα stacker ποια ειναι ? εισαι ευχαριστημενος ειχες αποτελεσματα ? και σε ποσο καιρο ειδες διαφορα

panakos
02-06-12, 18:59
η γνωμη σου για τα stacker ποια ειναι ? εισαι ευχαριστημενος ειχες αποτελεσματα ? και σε ποσο καιρο ειδες διαφορα
φιλε μου ηταν ο πρωτος μου λιποδιαλυτης...
οποτε με ειχε πιασει.... εχα χασει 5 κιλα περιπου...τωρα μετα απο αυτους που εχω δικομασει δεν ειναι στις επιλογες μου..
αν ειναι ο πρωτος σου λιποδιαλυτης θα σου δωσει την τσιτα και την μειωση πεινας αλλα τιποτα παραπανω...

μπορεις να παιξεις με λιπο 6...

οτι και να παρεις η διατροφη θα σε βοηθησει οχι το συμπληρωμα...το συμπληρωμα ενα 10% ειναι...;)

dhmhtrhs 13
02-06-12, 19:01
φιλε μου ηταν ο πρωτος μου λιποδιαλυτης...
οποτε με ειχε πιασει.... εχα χασει 5 κιλα περιπου...τωρα μετα απο αυτους που εχω δικομασει δεν ειναι στις επιλογες μου..
αν ειναι ο πρωτος σου λιποδιαλυτης θα σου δωσει την τσιτα και την μειωση πεινας αλλα τιποτα παραπανω...

μπορεις να παιξεις με λιπο 6...

οτι και να παρεις η διατροφη θα σε βοηθησει οχι το συμπληρωμα...το συμπληρωμα ενα 10% ειναι...;)

αυτο για την τσιτα δινει ενεργεια ? και ναι ειναι ο πρωτος μου λιποδιαλθτης εσυ απο αυτα που εχεις δοκιμασει ποια μου προτεινεις ?

Marios1991
03-06-12, 16:46
29606
29607
29608
29609

Θα περιμενω απαντηση :P

παιδια ξεμεινα απο stacker 2 :P δεν μπορω να βρω απο εκει που τα επερνα (μου τα εβαζαν και 70 ευρω , καθαρο κλεψιμο αλλα δουλευανε μια χαρα).. ξερει καποιος απο που να τα παρω ?? Ας μου κανει ενα πμ .
Ευχαριστω.

dhmhtrhs 13
06-06-12, 12:37
παιδια τα πηρα χ8ες απο αισ8ημα πεινας κανουν δουλεια μοθ εχουν κοψει την πεινα αισθητα τωρα για την τσιτα δεν μπορω να πω ακομα πηρα χθες μια καπσουλα ολη την μερα μιση ωρα πριν το στιβο δεν ειδα τρελες τσιτες μια μικρη διαφορα ειδα αλλα μικρη 8α δω τωρα με 2 μια μετα το πρωινο μου και μια πριν την προπονηση !! αλιως 8α δοκιμασω 2 την μερα και τις 2 πριν την προπονηση εκει ειμαι σιγουρος οτι 8α πιασει η καφεινη

billys15
06-06-12, 12:47
Καλα δες πρωτα πως αντιδρας με 2 σπασμενες μεσα στη μερα και μετα δοκιμασε μαζι 2 καψουλες.

dhmhtrhs 13
06-06-12, 14:29
Καλα δες πρωτα πως αντιδρας με 2 σπασμενες μεσα στη μερα και μετα δοκιμασε μαζι 2 καψουλες.

αυτο λεω μια το πρωι και μια π[ριν την προπ και μετα απο 5 μερες 1 το πρωι και 2 πριν την προπ

Marios1991
06-06-12, 19:26
αυτα που εχεις ειναι τα Ephedra free?

dhmhtrhs 13
06-06-12, 20:11
αυτα που εχεις ειναι τα Ephedra free?

σου ειπα στα xtreme stores δεν εχει stacker 2 me εφεδρινη ειναι απαγωρευμενη ουσια εχει τα κα8αρα stacker 2 χωρις εφεδρινη

oldhiphop
06-06-12, 23:56
η εφεδρινη εχει απαγορευτη απο το 2002. προιον με εφεδρινη μονο απο εξω κανενα που εχει ξεμινη στα ραφια

panakos
07-06-12, 00:09
Άμα βρείτε με εφεδρινη Εδώ ήμαστε και εμείς!!!
Πείτε και μας που ψάχνουμε...

Marios1991
07-06-12, 00:34
πριν 5-6 μηνες ειχα βρει αλλα τωρα η πηγη μου δεν εχει ... δεν ξερω .. και η ημερομηνια ληξης ηταν 2013.. ειχα κανει και post καποιες fotos σ'αυτο το thread .. ειναι δυνατον να ηταν αποθεμα ?

panakos
07-06-12, 13:31
Nαι φιλέ μου αποθεμα ειναι!και εγω εχω το μιτοτροπιν με ημερομηνια ληξης φεβρουαριους 2013...

dhmhtrhs 13
07-06-12, 14:15
γτ θελετε ΜΕ εφεδρινη δεν ξερετε για πιον λογο εχει απογορευτει η εφεδρινη ? μαλλον οχι αν ξερατε δεν 8α το παιρνατε .... απαγορρυτηκε επειδη πεθανανε αν8ρωποι στην αμερικη το 2002 απο την εφεδρινη ...... ναι 8α μου πειτε εχει καλυτερα αποτελεσματα και 8ας πω τα συμπληρωματα τα παιρνουμε για καλυτερη υγεια οχι για να παμε στο νοσοκομειο........

Marios1991
07-06-12, 14:43
γτ θελετε ΜΕ εφεδρινη δεν ξερετε για πιον λογο εχει απογορευτει η εφεδρινη ? μαλλον οχι αν ξερατε δεν 8α το παιρνατε .... απαγορρυτηκε επειδη πεθανανε αν8ρωποι στην αμερικη το 2002 απο την εφεδρινη ...... ναι 8α μου πειτε εχει καλυτερα αποτελεσματα και 8ας πω τα συμπληρωματα τα παιρνουμε για καλυτερη υγεια οχι για να παμε στο νοσοκομειο........

φιλε εγω το εψαξα και το δοκιμασα... αν ξερεις να χρησιμοποιεις σωστα το συμπληρωμα και δεν εχεις εξ'άρχης καποιο προβλημα με την υγεια σου θα εισαι οκ.

dhmhtrhs 13
07-06-12, 14:56
που ξερεις οτι δεν εχεις προβλημα μπορει να κανεις εξετασεις και να μην δειξουν τπτ!! οπως ειπα και πριν τα συμπληρωματα τα παιρνουμε για να εχουμε καλυτερη υγεια αν 8ες εσυ ρισκαρετο δεν ξερεις πως μπορει να αντιδρασει ο οργανισμος σου και με το παραμικρο μγ παραπανω απο καπιο συστατικο που εχει απαγορευτει απο τους διε8νεις οργανισμους φαρμακων

panakos
07-06-12, 15:01
καλα ισχυει οτι ειχαν πεθανει ανθρωποι δνε το αμφισβητει κανενας!
αλλα απο το να πινεις τοσα χαπια χωρις στην ουσια αποτελεσμα,
αν θε να χρησιμοποιησεις καποιο δυνατο συμπληρωμα, θα εχεις και τις παρενεργεις(για μια φορα στα 2 χρονια δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα)!
βασιακ γνωμη των περισσοτερων εδω, ειναι οτι οι λιποδιαλυτες που πουλανε στα μαγαζια ειναι μουφα απο αποψη λιποδιαλυσης!
τσιτα ειναι κυριως και μειωση πεινας...

τωρα σχετικα με την εγκριση του εοφ μεγαλη κουβεντα παμε να ανοιξουμε:green::green::green:

beefmeup
07-06-12, 15:03
τωρα σχετικα με την εγκριση του εοφ μεγαλη κουβεντα παμε να ανοιξουμε:green::green::green:

:thumbup:
μεινετε στο θεμα παιδια.

dhmhtrhs 13
07-06-12, 15:12
καλα ισχυει οτι ειχαν πεθανει ανθρωποι δνε το αμφισβητει κανενας!
αλλα απο το να πινεις τοσα χαπια χωρις στην ουσια αποτελεσμα,
αν θε να χρησιμοποιησεις καποιο δυνατο συμπληρωμα, θα εχεις και τις παρενεργεις(για μια φορα στα 2 χρονια δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα)!
βασιακ γνωμη των περισσοτερων εδω, ειναι οτι οι λιποδιαλυτες που πουλανε στα μαγαζια ειναι μουφα απο αποψη λιποδιαλυσης!
τσιτα ειναι κυριως και μειωση πεινας...

τωρα σχετικα με την εγκριση του εοφ μεγαλη κουβεντα παμε να ανοιξουμε:green::green::green:

1 τα συμπληρωματα δεν ειναι μαγικα χαπακια και σκονες που 8α μας κανουν φετες 70% ειναι η διατροφη 20% η γυμναστικη και ενα 10% ειναι το συμπληρωμα οποτε μην περιμενεις αποτελεσματα αν δεν κανεις διατροφη σωστη ,στο 8εμα της γυμναστικης το μεγαλυτερο ρολο τον εχει η διατροφη και 2 δεν ειπα συγκεκριμενα για τοΝ εοφ ειπα για τους ΔΙΕ8ΝΕΙΣ οργανισμους φαρμακων σε ολες τις χωρες εχει απαγορευτει η εφεδρινη και οπως σου ειπα αν 8ες ρισκαρετο με την υγεια σου οσο και να προσεχεις μπορει να γινει @@@!

Marios1991
07-06-12, 15:22
1 τα συμπληρωματα δεν ειναι μαγικα χαπακια και σκονες που 8α μας κανουν φετες 70% ειναι η διατροφη 20% η γυμναστικη και ενα 10% ειναι το συμπληρωμα οποτε μην περιμενεις αποτελεσματα αν δεν κανεις διατροφη σωστη ,στο 8εμα της γυμναστικης το μεγαλυτερο ρολο τον εχει η διατροφη και 2 δεν ειπα συγκεκριμενα για τοΝ εοφ ειπα για τους ΔΙΕ8ΝΕΙΣ οργανισμους φαρμακων σε ολες τις χωρες εχει απαγορευτει η εφεδρινη και οπως σου ειπα αν 8ες ρισκαρετο με την υγεια σου οσο και να προσεχεις μπορει να γινει @@@!

πιστευω οτι δεν εψαξες καν το θεμα... Στον Καναδα ειναι ακομη νομιμη , και συμπληρωματα οπως αυτο το παλιο με ephedra extract. Δεν θα πω τιποτα αλλο μιας και εχουμε ξεφυγει απο το θεμα.

dhmhtrhs 13
07-06-12, 15:26
πιστευω οτι δεν εψαξες καν το θεμα... Στον Καναδα ειναι ακομη νομιμη , και συμπληρωματα οπως αυτο το παλιο με ephedra extract. Δεν θα πω τιποτα αλλο μιας και εχουμε ξεφυγει απο το θεμα.

οκ στον καναδα ειναι νομιμη ... αλλα ακομα και ετσι δεν ρισκαρεις να το παρεις αφου ξερεις τι εχει πεχτει με την εφεδρινη δικια μου γνωμη!!!

dhmhtrhs 13
07-06-12, 15:32
στο οτι δεν εχω ψαξει αρκετα το 8εμα εχεις δικιο δεν εκατσα να δω σε ποιες χωρες ειναι νομιμη και σε ποιες παρανομη αλλα απο την στιγμη που απογορευτηκε ως ουσια επειδη εγινε αυτο στην αμερικη εμενα μου φτανει για να μην την χρησιμοποιησω ποτε

connie
07-06-12, 16:37
Γεια σας παιδια. να προσθεσω ηθελα η εφεδρινη εκτος οτι εχουν πεθανει ανθρωποι η crystal meth δημιουργείται από ίζημα από υγρά μπαταριών μαζί με εφεδρίνη και αιθανόλη κ αυτος ειναι ενασ ακομα λογος που δεν κθκλοφορει η εφεδρινη ελευθερα

connie
07-06-12, 16:56
αν ηταν τοσο επικινδυνη η εφεδρινη δεν θα την βαζανε στο panadol cold and flu...!!!

Αποψη μου~

aepiskeptis
12-12-12, 15:28
τι λες ρε κοννιε

κοιτα να δεις τι παθαμε.


πω πω επικινδυνη η εφεδρινη. Γιατι?

οχι πραγματικα μη μου πεις εχουν πεθανει κανα δυο γοτθοι αγκου αγκου επαιρνα 100+mg και δεν καταλαβαινα τιποτα
και εβαζα και 2-3 πραγματακια παραπανω.

Πραγματικα, το επικινδυνη το λες βαση μελετης και εμπειριας ή ετσι ακουσεσ? Προσωπικα το αξιολογω στα καλυτερα συμπληρωματα που υπαρχουν, μαζι με Ω3, huperzyne A, vinpocetine, chocamine και ταμπλετες καφεινης.

Devil
12-12-12, 18:10
Γεια σας παιδια. να προσθεσω ηθελα η εφεδρινη εκτος οτι εχουν πεθανει ανθρωποι η crystal meth δημιουργείται από ίζημα από υγρά μπαταριών μαζί με εφεδρίνη και αιθανόλη κ αυτος ειναι ενασ ακομα λογος που δεν κθκλοφορει η εφεδρινη ελευθερα


αν ηταν τοσο επικινδυνη η εφεδρινη δεν θα την βαζανε στο panadol cold and flu...!!!

Αποψη μου~

καταρχην δεν μιλαμε για meth και εφεδρινη σε αυτο το τοπικ... δεν παει μονο σε εσενα... για ολους τους απο πανω...

κατα δευτερον το panadol cold n' flu δεν εχει ephedrine... pseudoephedrine εχει.... μοιαζουν χηκικα αλλα τα εφε ειναι εντελως διαφορετικα....

Brolly
16-01-13, 13:38
Μπορω να πινω φραπε κατα την διαρκεια της ημερας αμα παιρνω τον συγκεκριμενο λιποδιαλυτη 2 δοσεις την μερα?

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Panosss
16-01-13, 15:03
Λογικά όχι, αν δεν θέλεις να διαλύσεις το ΚΝΣ σου!!!
Decaf

ΑΘΛΗΤΗΣ
16-10-15, 14:08
Ανεβάζουμε την τελευταία φωτό και τα συστατικά.

98688
98689

Το πρώτο θερμογεννετικό που έβγαλε η Stacker πριν πολλά χρόνια, βέβαια τότε με διαφορετική σύνθεση...

lakisla
10-02-17, 19:44
Καλησπέρα παιδιά. Νεος εδώ. Θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με αυτόν τον λιποδιαλυτη που μου πρότειναν. Δεν έχω ξανά πάρει ποτέ τίποτα. Από προπόνηση κάνω 5 φορές την εβδομάδα από μια ώρα αερόβια γυμναστική και μετά όργανα μια με 2 μυϊκές ομάδας κάθε μέρα. Όχι πολύ σκληρά πράγματα! Με λίπος περισσότερο στην κοιλιά είμαι 1.81 με 84 κιλά περίπου. Τι έχετε να μου πείτε για αυτό το προϊόν; η αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο;
Θέλω κάτι που να μην είναι βαρύ και να έχει αποτέλεσμα σε συνδυασμό με την προπόνηση που κάνω!

Polyneikos
10-02-17, 19:55
Καλώς ήρθες στο forum
Οι πληροφορίες που δίνεις είναι ελλειπείς, αναφέρεις την εταιρία (Stacker2) , αναφέρεις την ποσότητα (100 caps), αλλά δεν αναφέρεις το προιον, καθως η Stacker2 εχει αρκετους λιποδιαλύτες.
Επίσης ρίξε μια ματιά πως ανοίγουμε θεματα (https://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?19271-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%91%CE%BE%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CF%89%CE%BD) στην Αξιολογηση Συμπληρωμάτων.

lakisla
10-02-17, 20:26
Συγνώμη δεν το ήξερα. Το προϊόν είναι μ αυτό στη φωτό

113516

lakisla
11-02-17, 01:26
Κάποιος να βοηθήσει;;

aepiskeptis
11-02-17, 01:58
Ναι τι ακριβως ζητας;

Γιατι τετοιος πανικός;


Ειναι ενας "λιποδιαλυτης" του εμπορίου, που αν γοογλαρεις τα συστατικά του ενα ενα θα δεις διαφορα αλκαλοειδη. Το πιο διαδεδομένο νομιμο αλκαλοειδες ειναι η καφεΐνη, το πιο διαδεδομένο παράνομο ειναι η κοκαινη. Ολη η οικογένεια δημιουργεί διέγερση του κεντρικου νευρικου συστήματος. Αναμεσα στα μελη της οικογένειας διαφοροποιειται ο χρονος ημιζωης και το ποσο δραστικά ειναι ως διεγερτικα.
Ενα αλλο μελος της οικογένειας των αλκαλοειδων ειναι η θειοβρωμινη, που υπαρχει στο κακαο. Εαν συγκρινουμε καφεινη με θειοβρωμινη, η καφεΐνη εχει χρονο ημιζωης 2 ωρες , η θειοβρωμινη 8, επισης η καφεΐνη ειναι πιο δραστική. Πιο εντονη διέγερση με τον καφε, αλλα το κακαο θα κρατήσει χαμηλότερη διέγερση για περισσοτερη ωρα.
Τα μελη της οικογένειας ειναι πολλά.

Το ερώτημα ειναι τι περιμένεις απο αυτο;

Κανεις μια ψευτοπροπονηση οπως λες, κανεις τη διατροφη σου (οποια ειναι) και με τα παραπάνω εισαι στη σωματική κατάσταση που είσαι.

Και λες θα παρω εναν λιποδιαλυτη και θα χασω το περισσειο λίπος, δε θα αλλαξω τιποτα αλλο και με ενα μαγικο χαπι θα χασω λιπος.

Εεεεμ μαλλον οχι.

Σαν να πινεις ενα δυνατο καφε ειναι, θαυματα δεν κανει.

Ολη η σειρα στακερ ειναι πολυ καλη, αλλα θαυματα δεν κανει.
Εαν κανεις διαιτα και σερνεσαι σε βοηθαει να εισαι πιο δραστήριος απ την αδυναμία της πεινας, εαν εισαι κουρασμένος πνευματικά σε ξυπνάει, αν πεινας σου μετριαζει την πεινα κανωντας πιο αργη τη χωνευση.

Ολη η οικογένεια των αλκαλοειδων αυτο κανει, προκαλει διέγερση του νευρικου συστήματος , κυριως του συμπαθητικου νευρικου συστήματος, η διέγερση συνοδεύεται απο αύξηση των καρδιακων παλμων, εφιδρωση, αυξηση της θερμοκρασίας του σώματος, αυξηση της συγκεντρωσης. Αναλογα ποσο δεκτικος και ευαισθητος εισαι, τα παραπανω συμπτωματα θα ειναι πιο εντονα.

Τι ζητας ακριβώς;

lakisla
11-02-17, 05:25
Ναι τι ακριβως ζητας;

Γιατι τετοιος πανικός;


Ειναι ενας "λιποδιαλυτης" του εμπορίου, που αν γοογλαρεις τα συστατικά του ενα ενα θα δεις διαφορα αλκαλοειδη. Το πιο διαδεδομένο νομιμο αλκαλοειδες ειναι η καφεΐνη, το πιο διαδεδομένο παράνομο ειναι η κοκαινη. Ολη η οικογένεια δημιουργεί διέγερση του κεντρικου νευρικου συστήματος. Αναμεσα στα μελη της οικογένειας διαφοροποιειται ο χρονος ημιζωης και το ποσο δραστικά ειναι ως διεγερτικα.
Ενα αλλο μελος της οικογένειας των αλκαλοειδων ειναι η θειοβρωμινη, που υπαρχει στο κακαο. Εαν συγκρινουμε καφεινη με θειοβρωμινη, η καφεΐνη εχει χρονο ημιζωης 2 ωρες , η θειοβρωμινη 8, επισης η καφεΐνη ειναι πιο δραστική. Πιο εντονη διέγερση με τον καφε, αλλα το κακαο θα κρατήσει χαμηλότερη διέγερση για περισσοτερη ωρα.
Τα μελη της οικογένειας ειναι πολλά.

Το ερώτημα ειναι τι περιμένεις απο αυτο;

Κανεις μια ψευτοπροπονηση οπως λες, κανεις τη διατροφη σου (οποια ειναι) και με τα παραπάνω εισαι στη σωματική κατάσταση που είσαι.

Και λες θα παρω εναν λιποδιαλυτη και θα χασω το περισσειο λίπος, δε θα αλλαξω τιποτα αλλο και με ενα μαγικο χαπι θα χασω λιπος.

Εεεεμ μαλλον οχι.

Σαν να πινεις ενα δυνατο καφε ειναι, θαυματα δεν κανει.

Ολη η σειρα στακερ ειναι πολυ καλη, αλλα θαυματα δεν κανει.
Εαν κανεις διαιτα και σερνεσαι σε βοηθαει να εισαι πιο δραστήριος απ την αδυναμία της πεινας, εαν εισαι κουρασμένος πνευματικά σε ξυπνάει, αν πεινας σου μετριαζει την πεινα κανωντας πιο αργη τη χωνευση.

Ολη η οικογένεια των αλκαλοειδων αυτο κανει, προκαλει διέγερση του νευρικου συστήματος , κυριως του συμπαθητικου νευρικου συστήματος, η διέγερση συνοδεύεται απο αύξηση των καρδιακων παλμων, εφιδρωση, αυξηση της θερμοκρασίας του σώματος, αυξηση της συγκεντρωσης. Αναλογα ποσο δεκτικος και ευαισθητος εισαι, τα παραπανω συμπτωματα θα ειναι πιο εντονα.

Τι ζητας ακριβώς;

Δεν είναι πανικός! Απλά δεν έχω ξανά πάρει κάτι Κ δεν ξέρω πως είναι Γιαυτο ζητάω πληροφορίες. Για να δω αποτέλεσμα τι θα πρέπει να κάνω;; να κάνω περισσότεροι αερόβια; όργανα;; σε συνδυασμό με αυτά εδώ υπάρχει κάποιος άλλος λιποδιαλύτης;; γενικές πληροφορίες θέλω και αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο

aepiskeptis
11-02-17, 14:01
Δεν το καταλαβες φαίνεται, παμε παλι

Δεν υφίσταται "λιποδιαλυτης " το λιπος δε διαλύεται. Απελευθερωνονται ελεύθερα λιπαρα οξεα στη ροη του αίματος και καποιες αλλες στιγμές αποθηκευονται. Το ισοζύγιο θα σου δώσει αυξηση ή ελάττωση της λιπωδης μαζας.

Οι "λιποδιαλυτες" του εμπορίου περιέχουν α. Διαφορα αλκαλοειδη β. Διαφορα διουρητικα γ. Διαφορες βιταμίνες που δρουν βοηθητικα για να διευκολύνουν τη διαδικασία της μειωσης του λιπωδους ιστου.

α. Βλ προηγούμενο ποστ
β. χανεις υγρα. Τα οποια ξαναπαιρνεις μολις προσαρμοστείς στη διοικητική δραση των ουσιων ή αποκαθισταται μια ισορροπία, ουρας περισσότερο και πινεις περισσότερο νερό. Μεχρι να ερθει η ισορροπία μειώνεται ο όγκος του νερου στα νεφρα, το σωμα θελει να την αυξησει και επειδη δε μπορεί, μειώνει απο αλλού. Το κακο ειναι οτι νερα εχουν και οι μυς. Η διαδικασία ειναι μπερδεμενη γιατι θες να τραβηξεις υγρα στις μυικες ίνες, αλλα να τα διωξεις απο αλλου. Οπως και να εχει αν δεν ειναι καποιος στο 8% σωματικου λιπους και κατω δε θα παρατηρήσει τιποτα περα της συχνης επισκεψης στην τουαλέτα.

γ. Καποιες βιταμινες δρουν ως καταλυτες, αρχιζουν ή επιταχυνουν χημικες αντιδράσεις.


Ακομα και φαρμακευτικες ουσίες δεν επιτυγχανουν μειωση του λιπωδους ιστου, εαν δε συνοδευτουν απο κατάλληλη διατροφή και άσκηση.

Κυριο ρόλο στη διαδικασία της αποθήκευσης λίπους παίζει η αποθηκευτικη ορμονη ινσουλινη και το ποσο δεκτικοι ειναι οι υποδοχεις των κυττάρων σε αυτή. Θες κλειστους υποδοχεις στα λιποκυτταρα, ανοιχτουν υποδοχεις στις μυικες ίνες. Λιπος αποθηκευεται και απουσια ινσουλινης, οπως και απελευρωνεται παρουσια ινσουλινης. Το ξεχνάμε κανεις δεν τρωει σκετο λίπος σε ενα γεύμα.
Για περισσότερες πληροφορίες αναζητησε "ινσουλινοευαισθησία", "ινσουλινοαντισταση". Δυστυχώς θα βρεις πολλες πληροφορίες για διαβητικους και οχι για υγιή ατομα που θελουν να χασουν λίπος.
Αλλο ρολο παιζει μια αλλη ορμονη που λεγεται λεπτινη. Ξέχασε το, απλα να τρως υδατάνθρακα σε σημαντικες ποσοτητες μια φορα την εβδομάδα. Αυτές τις μέρες ιδανικό θα ηταν να προσέχεις η καταναλωση λίπους να ειναι χαμηλή.

Ας δούμε λιγο την άσκηση. Η αεροβια δημιουργεί ινσουλινοευαισθησια στα λιποκυτταρα. Και η ασκηση με αντιστασεις ινσουλινοευαισθησια στα μυικα κύτταρα.

Αρα, η προσέγγιση σου μέχρι τωρα ειναι εσφαλμενη για τους στοχους που έχεις.

Παράδειγμα παρατηρησε τα σωματα των δρομεων του στιβου, οσο πιο εντονη και εκρηκτική, αλλα και συντομη η λειτουργία τους, τοσο μεγαλύτερη μαζα και λιγότερο λιπος εχουν.

Οπως σου εξήγησα και στο προηγούμενο ποστ, η μέχρι τωρα προσέγγιση σου σε εχει φτάσει σε αυτο το επίπεδο που εισαι (μυικης μαζας, λίπους ) με ενα χαπι του εμπορίου δεν πρόκειται να δεις καμια αισθητή διαφορά εαν δε συνοδευτει απο διαφορετικη προσέγγιση, θες καλύτερη διατροφή και πιο εντονη άσκηση.

Τι θα προτεινα; Για αρχη το αεροβιο καν το διαλειμματικο 30 δευτερόλεπτα εντονο τρεξιμο, 2'30"εντονο περπάτημα. Και επειδή σχεδόν σιγουρα στα οργανα κανεις 12-15 επαναλήψεις, κατεβα στις 4-8 .

lakisla
11-02-17, 14:29
Δεν το καταλαβες φαίνεται, παμε παλι

Δεν υφίσταται "λιποδιαλυτης " το λιπος δε διαλύεται. Απελευθερωνονται ελεύθερα λιπαρα οξεα στη ροη του αίματος και καποιες αλλες στιγμές αποθηκευονται. Το ισοζύγιο θα σου δώσει αυξηση ή ελάττωση της λιπωδης μαζας.

Οι "λιποδιαλυτες" του εμπορίου περιέχουν α. Διαφορα αλκαλοειδη β. Διαφορα διουρητικα γ. Διαφορες βιταμίνες που δρουν βοηθητικα για να διευκολύνουν τη διαδικασία της μειωσης του λιπωδους ιστου.

α. Βλ προηγούμενο ποστ
β. χανεις υγρα. Τα οποια ξαναπαιρνεις μολις προσαρμοστείς στη διοικητική δραση των ουσιων ή αποκαθισταται μια ισορροπία, ουρας περισσότερο και πινεις περισσότερο νερό. Μεχρι να ερθει η ισορροπία μειώνεται ο όγκος του νερου στα νεφρα, το σωμα θελει να την αυξησει και επειδη δε μπορεί, μειώνει απο αλλού. Το κακο ειναι οτι νερα εχουν και οι μυς. Η διαδικασία ειναι μπερδεμενη γιατι θες να τραβηξεις υγρα στις μυικες ίνες, αλλα να τα διωξεις απο αλλου. Οπως και να εχει αν δεν ειναι καποιος στο 8% σωματικου λιπους και κατω δε θα παρατηρήσει τιποτα περα της συχνης επισκεψης στην τουαλέτα.

γ. Καποιες βιταμινες δρουν ως καταλυτες, αρχιζουν ή επιταχυνουν χημικες αντιδράσεις.


Ακομα και φαρμακευτικες ουσίες δεν επιτυγχανουν μειωση του λιπωδους ιστου, εαν δε συνοδευτουν απο κατάλληλη διατροφή και άσκηση.

Κυριο ρόλο στη διαδικασία της αποθήκευσης λίπους παίζει η αποθηκευτικη ορμονη ινσουλινη και το ποσο δεκτικοι ειναι οι υποδοχεις των κυττάρων σε αυτή. Θες κλειστους υποδοχεις στα λιποκυτταρα, ανοιχτουν υποδοχεις στις μυικες ίνες. Λιπος αποθηκευεται και απουσια ινσουλινης, οπως και απελευρωνεται παρουσια ινσουλινης. Το ξεχνάμε κανεις δεν τρωει σκετο λίπος σε ενα γεύμα.
Για περισσότερες πληροφορίες αναζητησε "ινσουλινοευαισθησία", "ινσουλινοαντισταση". Δυστυχώς θα βρεις πολλες πληροφορίες για διαβητικους και οχι για υγιή ατομα που θελουν να χασουν λίπος.
Αλλο ρολο παιζει μια αλλη ορμονη που λεγεται λεπτινη. Ξέχασε το, απλα να τρως υδατάνθρακα σε σημαντικες ποσοτητες μια φορα την εβδομάδα. Αυτές τις μέρες ιδανικό θα ηταν να προσέχεις η καταναλωση λίπους να ειναι χαμηλή.

Ας δούμε λιγο την άσκηση. Η αεροβια δημιουργεί ινσουλινοευαισθησια στα λιποκυτταρα. Και η ασκηση με αντιστασεις ινσουλινοευαισθησια στα μυικα κύτταρα.

Αρα, η προσέγγιση σου μέχρι τωρα ειναι εσφαλμενη για τους στοχους που έχεις.

Παράδειγμα παρατηρησε τα σωματα των δρομεων του στιβου, οσο πιο εντονη και εκρηκτική, αλλα και συντομη η λειτουργία τους, τοσο μεγαλύτερη μαζα και λιγότερο λιπος εχουν.

Οπως σου εξήγησα και στο προηγούμενο ποστ, η μέχρι τωρα προσέγγιση σου σε εχει φτάσει σε αυτο το επίπεδο που εισαι (μυικης μαζας, λίπους ) με ενα χαπι του εμπορίου δεν πρόκειται να δεις καμια αισθητή διαφορά εαν δε συνοδευτει απο διαφορετικη προσέγγιση, θες καλύτερη διατροφή και πιο εντονη άσκηση.

Τι θα προτεινα; Για αρχη το αεροβιο καν το διαλειμματικο 30 δευτερόλεπτα εντονο τρεξιμο, 2'30"εντονο περπάτημα. Και επειδή σχεδόν σιγουρα στα οργανα κανεις 12-15 επαναλήψεις, κατεβα στις 4-8 .

Καλησπέρα. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες! Βλέπω σώματα που το χειμώνα είναι παχουλα και το καλοκαίρι στεγνά Κ μέσα στη γράμμωση για αυτο λέω πως γίνεται αυτό.
Στα δικά μας τώρα κάνω ελλειπτικό έντονο τι μου προτείνεις διάδρομο; για πόση ώρα; επίσης στα όργανα κάνω 3 φορές από 15.. εσυ όταν λες 8 από πόσες φορές;; και με περισσότερο βάρος; για λίπος κοιλιάς τι ασκήσεις προτείνεις;; συγνώμη Αν σε κουράζω απλά δεν έχω ιδέα.. και κάτι ακόμα με αυτά εδώ που μ λες για προπόνηση
Να πάρω λιποδιαλυτη; έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο; επίσης κάποιος μου είπε για SLA κάπως έτσι αυτό τι είναι;; σε ευχαριστώ πολύ..

FitPal
11-02-17, 15:50
Καλησπέρα. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου έδωσες! Βλέπω σώματα που το χειμώνα είναι παχουλα και το καλοκαίρι στεγνά Κ μέσα στη γράμμωση για αυτο λέω πως γίνεται αυτό.
Στα δικά μας τώρα κάνω ελλειπτικό έντονο τι μου προτείνεις διάδρομο; για πόση ώρα; επίσης στα όργανα κάνω 3 φορές από 15.. εσυ όταν λες 8 από πόσες φορές;; και με περισσότερο βάρος; για λίπος κοιλιάς τι ασκήσεις προτείνεις;; συγνώμη Αν σε κουράζω απλά δεν έχω ιδέα.. και κάτι ακόμα με αυτά εδώ που μ λες για προπόνηση
Να πάρω λιποδιαλυτη; έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο; επίσης κάποιος μου είπε για SLA κάπως έτσι αυτό τι είναι;; σε ευχαριστώ πολύ..

Αυτο για τις ασκησεις για να μειώσεις τονλιπος στην κοιλια δεν υπαρχει...!
Το cla λες...ειναι καλο πρωιον κληνει λιποαποθηκες και λειτουργει σαν αντιοξειδωτικό,λαμβανεται μαζι με το γευμα απο 2 -4 χαπια αναλογως την περιεκτικοτητα και το γευμα. Κανει δουλεια αλλα οπως και ο λιποδιαλυτης δε κανει θαυματα

lakisla
11-02-17, 16:08
Αυτο για τις ασκησεις για να μειώσεις τονλιπος στην κοιλια δεν υπαρχει...!
Το cla λες...ειναι καλο πρωιον κληνει λιποαποθηκες και λειτουργει σαν αντιοξειδωτικό,λαμβανεται μαζι με το γευμα απο 2 -4 χαπια αναλογως την περιεκτικοτητα και το γευμα. Κανει δουλεια αλλα οπως και ο λιποδιαλυτης δε κανει θαυματα

ευχαριστω για τν απαντηση. ειναι καλυτερο να παρω σε συνδυασμό με άσκηση το λιποδιαλυτής η το cla?? τι ειναι καλυτερο για μενα. ναι δεν ειπα οτι θα κανει θαυματα απο μονο του απλα ρωταω γνωμες να δω τι να ακολουθήσω

aepiskeptis
11-02-17, 16:26
Cla ειναι ειδος λίπους, εχει γινει της μοδας. Πριν μερικά χρονια ηταν οι κετονες βατομουρου. Δε θυμάμαι πως υποτίθεται οτι λειτουργεί, αυτο που θυμάμαι ειναι οτι για να "δουλέψει " ηθελε μεγαδοσεις, 20-30 χαπια ανα ημέρα και κατάλληλη δίαιτα. Κατι που το καθιστα οικονομικα ασυμφορο.

Δε μπορω να σου αιτιολογησω γιατι κάποιος ειναι παχουλος το χειμωνα και στεγνος το καλοκαιρι. Πως γίνεται η αλλαγή; Με διατροφή, βαρη και αεροβιο. Και καποια βοηθητικα συμπληρωματα ίσως.

20' διαδρομο πριν τα βαρη. 5' ζεσταμα εντονο περπατημα, ελαφρυ τρεξιματακι. Τα αλλα 10' , 30" τρέξιμο, 1'30" εντονο περπατημα. Τελευταία 5' πολυ χαλαρο περπάτημα.

Βάρη συνεχισε τα μηχανηματα και προσπαθησε να μπεις σιγα σιγα σε ελεύθερα με την παρακολούθηση καποιου καλου γυμναστη ή καποιου γνωστου σου που ασχολείται καιρο. Τα σετς απο 3×15, θα ελεγα να δοκιμασεις 8×4, 6×6, 8×8 , 5×5, 4×8 κτλ
Παραδειγμα στηθος-ωμοι . 1.Μηχανημα οριζοντιου παγκου 4 σετς ζεσταμα με αυξηση κιλων απο σετ σε σετ. Και στα λειτουργικά σετς 8×4. 2. Μηχάνημα πιεσεις ωμων 2 σετς ζεσταμα με αυξηση κιλων, στα λειτουργικά σετς, 6×6. 3. Chest peck deck ή crossover 4×8. 4. Πλαγιες εκτασεις ωμων με αλτηρες 4×8.

20' ελλειπτικο στο τέλος.

Υπάρχουν πολλα που μπορουν να γινουν, τη μια μερα αεροβιο και την αλλη βαρη., αεροβιο με ασκήσεις αντίστασης σε μορφη κυκλικης προπόνησης κτλ


Σε ο,τι αφορα τον λιποδιαλυτη παρε τον , να σου φυγει η περιέργεια και να εχεις ενα ψυχολογικο κίνητρο να κανεις πιο αυστηρή διατροφή.
Προσωπικά ανα τα χρονια τους εχω δοκιμάσει ολους, ειμαι φαν των διεγερτικων. Η πρωτη μου δοκιμη ηταν το hydroxycut το 2002 μετα απαγορευσαν ενα απ τα συστατικά του. Απλα πια δεν τους προτιμω ως ετοιμο στακ γιατι δε δικαιολογειται το κοστος τους κατα την αποψη μου, παιρνω μεμονωμένα συστατικά και φτιαχνω δικο στακ, αλλες μερες πολυ ελαφρυ κι αλλες πιο βαρύ

Η σειρα στακερ ειναι καλη και οπως εγραψε ο Πολυνεικος εχει ποικιλία. Ξεκιναει απο μια πιο συνθέτη καφεΐνη, εχει καφεΐνη απο διαφορες πηγές, και παει σε πιο ποικίλα συστατικά.
Ξεκινα με το πιο φθηνό που ειναι το πιο απλο και δοκίμασε τι σου καθεται καλύτερα.
Για παράδειγμα εχω διαπιστωσει οτι η απλη ανυδρη καφεΐνη μου με 1 ταμπλέτα το πρωι και μιση το μεσημέρι , ειναι καλύτερα απο 2 ταμπλέτες πιο συνθετου προιοντος, αλλες φορες παίρνω κατι πιο δυνατό το πρωί.

FitPal
11-02-17, 16:48
ευχαριστω για τν απαντηση. ειναι καλυτερο να παρω σε συνδυασμό με άσκηση το λιποδιαλυτής η το cla?? τι ειναι καλυτερο για μενα. ναι δεν ειπα οτι θα κανει θαυματα απο μονο του απλα ρωταω γνωμες να δω τι να ακολουθήσω

Εφοσον εισαι σε υποθερμιδικη διατροφη και εαν εχεις ελλειψη ενεργειας παρε λιποδιαλυτη...η ακομα καλυτερα μπορεις να παρεις cla και ταμπλετα καφεινης για διεγερση/ενεργεια. Οτι θες μπορεις να κανεις..

lakisla
11-02-17, 17:27
Cla ειναι ειδος λίπους, εχει γινει της μοδας. Πριν μερικά χρονια ηταν οι κετονες βατομουρου. Δε θυμάμαι πως υποτίθεται οτι λειτουργεί, αυτο που θυμάμαι ειναι οτι για να "δουλέψει " ηθελε μεγαδοσεις, 20-30 χαπια ανα ημέρα και κατάλληλη δίαιτα. Κατι που το καθιστα οικονομικα ασυμφορο.

Δε μπορω να σου αιτιολογησω γιατι κάποιος ειναι παχουλος το χειμωνα και στεγνος το καλοκαιρι. Πως γίνεται η αλλαγή; Με διατροφή, βαρη και αεροβιο. Και καποια βοηθητικα συμπληρωματα ίσως.

20' διαδρομο πριν τα βαρη. 5' ζεσταμα εντονο περπατημα, ελαφρυ τρεξιματακι. Τα αλλα 10' , 30" τρέξιμο, 1'30" εντονο περπατημα. Τελευταία 5' πολυ χαλαρο περπάτημα.

Βάρη συνεχισε τα μηχανηματα και προσπαθησε να μπεις σιγα σιγα σε ελεύθερα με την παρακολούθηση καποιου καλου γυμναστη ή καποιου γνωστου σου που ασχολείται καιρο. Τα σετς απο 3×15, θα ελεγα να δοκιμασεις 8×4, 6×6, 8×8 , 5×5, 4×8 κτλ
Παραδειγμα στηθος-ωμοι . 1.Μηχανημα οριζοντιου παγκου 4 σετς ζεσταμα με αυξηση κιλων απο σετ σε σετ. Και στα λειτουργικά σετς 8×4. 2. Μηχάνημα πιεσεις ωμων 2 σετς ζεσταμα με αυξηση κιλων, στα λειτουργικά σετς, 6×6. 3. Chest peck deck ή crossover 4×8. 4. Πλαγιες εκτασεις ωμων με αλτηρες 4×8.

20' ελλειπτικο στο τέλος.

Υπάρχουν πολλα που μπορουν να γινουν, τη μια μερα αεροβιο και την αλλη βαρη., αεροβιο με ασκήσεις αντίστασης σε μορφη κυκλικης προπόνησης κτλ


Σε ο,τι αφορα τον λιποδιαλυτη παρε τον , να σου φυγει η περιέργεια και να εχεις ενα ψυχολογικο κίνητρο να κανεις πιο αυστηρή διατροφή.
Προσωπικά ανα τα χρονια τους εχω δοκιμάσει ολους, ειμαι φαν των διεγερτικων. Η πρωτη μου δοκιμη ηταν το hydroxycut το 2002 μετα απαγορευσαν ενα απ τα συστατικά του. Απλα πια δεν τους προτιμω ως ετοιμο στακ γιατι δε δικαιολογειται το κοστος τους κατα την αποψη μου, παιρνω μεμονωμένα συστατικά και φτιαχνω δικο στακ, αλλες μερες πολυ ελαφρυ κι αλλες πιο βαρύ

Η σειρα στακερ ειναι καλη και οπως εγραψε ο Πολυνεικος εχει ποικιλία. Ξεκιναει απο μια πιο συνθέτη καφεΐνη, εχει καφεΐνη απο διαφορες πηγές, και παει σε πιο ποικίλα συστατικά.
Ξεκινα με το πιο φθηνό που ειναι το πιο απλο και δοκίμασε τι σου καθεται καλύτερα.
Για παράδειγμα εχω διαπιστωσει οτι η απλη ανυδρη καφεΐνη μου με 1 ταμπλέτα το πρωι και μιση το μεσημέρι , ειναι καλύτερα απο 2 ταμπλέτες πιο συνθετου προιοντος, αλλες φορες παίρνω κατι πιο δυνατό το πρωί.

σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σ.. εγω οπως βλεπω τον εαυτο μου εκει που θελω να χασω λιγο λίπος ειναι κοιλιά και στήθος.. θα ακολουθησω τις συμβουλες σ.. βασικα οταν λες οικονομικο στακερ? αυτο που μ ειπαν εχει 100 καπς και κανει 28.80 εχεις να προτεινεις κατι αλλο??

lakisla
11-02-17, 17:28
Εφοσον εισαι σε υποθερμιδικη διατροφη και εαν εχεις ελλειψη ενεργειας παρε λιποδιαλυτη...η ακομα καλυτερα μπορεις να παρεις cla και ταμπλετα καφεινης για διεγερση/ενεργεια. Οτι θες μπορεις να κανεις..
σε ευχαριστω πολύ.. ταμπλετα καφεινης τι ειναι?? πως μπορω να την ψαξω?? cla ειναι μαρκα η ετσι λεγετε?? δεν εχω ιδεα... χαχαχα

FitPal
11-02-17, 17:52
σε ευχαριστω πολύ.. ταμπλετα καφεινης τι ειναι?? πως μπορω να την ψαξω?? cla ειναι μαρκα η ετσι λεγετε?? δεν εχω ιδεα... χαχαχα

Cla λεγεται...μαρκα ειναι π.χ warrior lab. Σε καταστημα συμπληρωματων ...μπορει να χει και σε φαρμακεια δε ξερω...

lakisla
11-02-17, 18:06
Cla λεγεται...μαρκα ειναι π.χ warrior lab. Σε καταστημα συμπληρωματων ...μπορει να χει και σε φαρμακεια δε ξερω...

και η ταμπλετα καφεινης? συνδυαστικά τα παίρνεις αυτα τα 2? ειναι προτιμότερο απο τον λιποδιαλυτη?

FitPal
11-02-17, 19:10
και η ταμπλετα καφεινης? συνδυαστικά τα παίρνεις αυτα τα 2? ειναι προτιμότερο απο τον λιποδιαλυτη?

εγω δε καταλαβαίνω γιατι εστιάζεις τοσο σε 1-2 χαπια....
θα μπορουσες να ζητας προπονητικές και διατροφικές συμβουλές...αυτο θα ηταν προτιμότερο !
ειδικα μετα τις διατροφικες/προπονητικες παρατηρήσεις του aepiskepti με την λαθος προσέγγιση σου θα επρεπε να σε απασχολουν περισσοτερο απο ενα χαπι...!

cla ΞΑΝΑλεω το βαζεις μαζι με το γευμα, για σενα δεν κανει, γιατι δεν εχεις βάλει σε ταξη τα υπόλοιπα ...δε θα δεις διαφορά και θα λες οτι ειναι μουφα, κατι που δεν υφίσταται.
λιποδιαλυτη υπαρχουν ατομα που παιρνουν οταν ξυπνανε και πριν την προπονηση η μετα/πριν απο καποιο γευμα, εγω εβαζα πριν το πρωινο και πριν την προπόνηση την μια και μοναδικη φορα που ειχα παρει πριν 8 χρονια περιπου....

θα σου πρότεινα να οργανώσεις την διατροφη/προπονηση σου...κατσε διαβασε καποια πραγματα στο φορουμ, βγαλε μια διατροφη και ποσταρε την για σχολιασμό..
παιξε υποθερμιδικα εφοσον θες να χασεις λιπος...με επάρκεια πρωτεινης και βαρη μυικα δε πεφτεις (αν σε ανησυχούσε).
αφου βγαλεις την διατροφη σου και δεις οτι εχεις ελλειψη ενεργειας τοτε μπορεις να παρεις καποια τα μπλετα καφεινης η και λιποδιαλυτη αν θες...!
τωρα απο κει και περα ο,τι καταλαβαίνεις εσυ θα κανεις :)