PDA

Επιστροφή στο Forum : Άντρας ή Γυναίκα!



isis
07-05-09, 21:28
Δε ξέρω αν υπάρχει σχετικό topic , αν υπάρχει ας σβηστεί και όποιος θεωρεί ότι θίγεται από το ποστ , δε χρειάζεται να συμμετέχει.

Λοιπόν , στη σύγχρονη εποχή , όπου οι ρόλοι των δύο φύλλων , αν υπάρχουν πλέον , έχουν αντιστραφεί , ποιο φύλλο θεωρείτε ότι πρέπει να ηγείται του άλλου , με άλλες λέξεις , ποιος πρέπει να είναι ο αρχηγός?

Προσωπικά το δικό μου μοτίβο σχέσης , οικογένειας κ.τ.λ είναι το καθαρό πατριαρχικό πρότυπο. Δηλαδή : Το αρσενικό πρέπει να είναι ο ηγέτης και να απολαμβάνει του απόλυτου σεβασμού και της υπακοής στα δημοκρατικά πάντα πλαίσια του θηλυκού , που απαιτείται να είναι ένα σκαλί πάντα πιο κάτω από το αρσενικό , εφόσον ο τελευταίος πληρεί όλες τις προϋποθέσεις ενός μικρού "ηγέτη".
Οι δικές σας?

embrance
07-05-09, 21:48
Το ιδιο λιγο πολυ πιστευω και εγω.Οι μοντερνισμοι σε στυλ "ειμαιστε απολυτα" ισοι ειναι γι αεμενα παντα,τουλαχισοτν χαζοι.Διοτι ολοι αυτο λενε για ισοτητεςς αλλα για παμε πχ σε ενα δικασητιρο και ξαφνικα η γυναικα γυναιτε θυμα.Ειτε ειμαστε ολοι ισοι και ΑΠΟΛΥΤΑ ειτε ας κατσουν στα αυγα τους οι αντρακλες και οι φεμινιστριες να βρουμε την ησηχια μας ολοι εμεις οι υπολοιποι.

isis
07-05-09, 22:32
Το ιδιο λιγο πολυ πιστευω και εγω.Οι μοντερνισμοι σε στυλ "ειμαιστε απολυτα" ισοι ειναι γι αεμενα παντα,τουλαχισοτν χαοι.Διοτι ολοι αυτο λενε για ισοτητεςςαλλα για παμε πχ σε ενα δικασητιρο και ξαφνικα η γυναικα γυναιτε θυμα.Ειτε ειμαστε ολοι ισοι και ΑΠΟΛΥΤΑ ειτε ας κατσουν στα αυγα τους οι αντρακλες και οι φεμινιστριες να βρουμε την ησηχια μας ολοι εμεις οι υπολοιποι.

+10000!!! :clap::clap:

Kaskani Konstantina
07-05-09, 23:38
Συμφωνώ Isis μαζί σου ΑΛΛΑ ελάχιστοι είστε που πληρειτε τις προυποθέσεις!!!!

veronica
08-05-09, 00:22
Συμφωνω μαζι σου isis και εγω..
Ο ανδρας ειναι απο τη φυση του και γενετικα προορισμενος να ειναι ο κυνηγος!Παντα πρεπει να ειναι ενα σκαλι πανω..και πρεπει να ειναι αυτος που κανει τη γυναικα να νιωθει ασφαλεια.
Εξ ου και γιατι ανεκαθεν οι ανδρες ηταν πιο ψηλοι απο τις γυναικες και το προτυπο του ανδρα βασει αγαλματων ειναι μυωδης..
Τεσπα,αλλου ηθελα να καταληξω..στη σχεση σαφως και πρεπει να υπαρχει ισοτητα,οι αποφασεις να λαμβανονται απο κοινου κλπ.
Αλλα ο ανδρας ειναι αυτος που ειναι ο "αρχηγος".Απο εκει και περα αλληλοσεβασμος πρεπει να υπαρχει..τα "γυναικα,παντοφλες και εφημεριδα" αλλου..Αλλο να σεβεσαι και να εκτιμας τον αλλο..και αλλο να εισαι υποχειριο λογω φοβου..Αλλο δεος..αλλο φοβος..

kyriakos23
08-05-09, 00:26
αντρας.

TRIANTAFYLLOU
08-05-09, 00:55
είναι εύκολο να πώ και γώ αυτός που πρέπει απο την φύση τι πιό απλό , αλλα δεν είναι έτσι στην σημερινή εποχή κατ εμέ πρέπει να το έχει ο άντρας , αλλα για να μην ακουστώ εγωιστής η φαλοκράτης , θα πώ με πάσα ειληκρίνεια αυτός που τό χει!! γιατί αν το έχει αυτός που πρέπει χωρίς να τόχει το κλείσαμε το μαγαζί , με την προυπόθεση βέβαια να υπάρχει κοινή συγκατάθεση για τούς ρόλους , δυστηχώς εκεί φτάσαμε

ο άντρας απο την φύση του είχε αυτα τα αρχέγονα χαρακτηριστικά του ηγέτη του προστάτη και του κυνηγού αλλα αυτά χάθηκαν με την πάροδο τού χρόνου σιγά σιγα και με γοργούς ρυθμούς τα τελευταία χρόνια και αν δείτε πλέον το ανδρικό φύλλο τείνει να ξεπεράσει σε ομορφιά και την γυνάίκα και βλέπω ζευγάρια περισότερο οι γυναίκες να λέν πόσο όμορφοι είναι στους άνδρες παρα το αντίθετο , είναι η έξέληξη τέτοια τι να κάνουμε και δεν είναι τίποτε εμείς την γλυτώνουμε το αστείο θα είναι μην μετά απο μερικά χρόνια μας θέλουν μόνο για την διαιώνηση του είδους .

KATERINI 144
08-05-09, 00:57
εαν αντίθετα με αυτα που ορίζει η φυση η γυναικα ειναι πανω απο τον αντρα εχουμε μια σχεση η ενα γαμο που με τον καιρο θα καταλήξει σε απογοητευση πρωτίστως της γυναικας δε λεω του αντρα γιατι αν συμβιβάζεται ετσι σημαινει πως ειναι και μαλθακός και δεν μπορει να κανει κουμαντο, συμβιβάζεται και βολεύετε μεχρι να φάει ποδι η να τρώει κερατο και να μη μιλαει μάλιστα.

φυσικά δε φταιει η γυναίκα γιαυτο, παντα η γυναικα προσπαθεί να κανει ''κουμάντο'' χωρις ομως να το θελει στην πραγματικότητα αλλα για να τεστάρει την κατασταση, στην πραγματικότητα τη ''χαλαει'' οταν βλεπει το αρσενικό να την υπακούει σαν το σκυλακι τις.

Πηστεψτε με όλα στο χερι το αντρα είναι, και μη μπερδεύεστε πως τα μπρατσα η η δήθεν μαγκια κανει καποιον αρσενικό, πρεπει να ‘’τοχει’’ αν δεν τοχει δεν γινεται ουτε με δήθεν μαγκιές ουτε με τα μπράτσα…………………………………………………………………..



:welcome::welcome::welcome::welcome:

KATERINI 144
08-05-09, 01:00
κατ εμέ πρέπει να το έχει ο άντρας , αλλα για να μην ακουστώ εγωιστής η φαλοκράτης , θα πώ με πάσα ειληκρίνεια αυτός που τό χει!! γιατί αν το έχει αυτός που πρέπει χωρίς να τόχει το κλείσαμε το μαγαζί , με την προυπόθεση βέβαια να υπάρχει κοινή συγκατάθεση για τούς ρόλους , δυστηχώς εκεί φτάσαμε

α ρε ηλια στο ιδιο μικος κυματος ειμαστε, καλα που δεν αργισα να το γραψω γιατι θα λεγανε πως σε αντιγραφω χαχαχαχααχαχαχαχ

:thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
08-05-09, 01:13
γειά σου ρε φώτη ,απλά και γω λέω την άποψη μου και δεν θεωρώ είμαι ο μόνος που πιστεύει κάτι τέτοιο , απλά φτασαμε σε σημείο να εξυμνούμε το δεδομένο

Doctorg
08-05-09, 01:44
Ευτυχισμένες και πλήρεις οικογένειες είναι αυτές που ο άντρας έχει βρει τον ρόλο του και οδηγεί , αντίθετα δυσλειτουργικές οικογενειές είναι αυτές που ο άντρας έχασε τον ηγετικό του ρόλο (για διαφορούς λόγους). Προσωπική μου άποψη είναι πως η ευτυχία ή η δυστυχία μιας οικογένειας οφείλεται εξ ολοκλήρου στον άντρα.

psv
08-05-09, 03:03
Καθε φυλο εχει τα δικα του χαρακτηριστικα.Τωρα,ναι,οντως ο αντρας ειναι ανωτερος σε αρκετα πραγματα-κυριως λογω της φυσης του-αλλα αυτο δεν σημαινει οτι οι γυναικες ειναι κατωτερες.Απλα οι αντρες σε ορισμενους τομεις ειναι καλυτεροι.

Οσο για τις φεμινιστριες εχω να πω οτι μου φαινεται πως αυτες θελουν να θεωρουνται ισοι με τους αντρες αναλογα με το αν τις συμφερει ή οχι.Π.χ. αν ενας εργοδοτης ελεγε σε μια γυναικα οτι θα παιρνει χαμηλοτερο μισθο απο εναν αντρα(λεμε τωρα) θα γινοταν χαμος και θα ζηταγε ισοτητα.Αν ομως εμενε εγκυος μετα θα ζηταγε αλλα και θα ηθελε ειδικη μεταχειριση

ΔΕΝ ειμαι εναντιον τετοιων φαινομενων,δεν κατηγορω τις γυναικες δλδ(για να μην παρεξηγηθω)απλα το σχολιαζω.Εγω δεν εχω προβλημα με το αν σαν αντρας θεωρουμαι κατωτερος η ανωτερος...

isis
08-05-09, 10:22
Συμφωνώ Isis μαζί σου ΑΛΛΑ ελάχιστοι είστε που πληρειτε τις προυποθέσεις!!!!

+1000! :clap:

billys15
08-05-09, 18:22
Η γυναικα πρεπει να ειναι κατω απο τον αντρα και ο αντρας να σεβεται την γυναικα.

puka
09-05-09, 14:03
Φυσικα και συμφωνώ με όσα ειπαν οι προλαλησαντες ,


ΚαΘε ενας εχει ενα σημαντικό ρολο μεσα στην σχεση / φαμιλια και ειναι καιριας σημασίας ..... Αν η γυναίκα τηρήσει /σεβαστει το δικό της κομμάτι , βοηΘα αυτόματα και τον άντρα να σεβαστεί οχι μονο το δικό της αλλά και να αναπτυξει το δικό του ...... Και τουμπαλιν , φυσικά ......

Δεν ειναι τυχαίο αλλωστε , που λένε οτι πισω απο έναν ισχυρό άντρα , κρυβεται παντα μια ισχυρή γυναίκα ....... :)


Σαν μια καλοδουλεμένη Θεατρική παρασταση , για να πεσει η αυλαία , η παρασταση να ολοκληρωΘει , το χειροκρότημα να επιβραβευσει την προσπαΘεια , πρεπει καΘε ηΘοποιός να παιξει τον ρόλο του .... καλως ή λιγοτερο καλώς , Θαρρω καμια σημασία δεν εχει , παρα μονο η προσπαΘεια , η υπομονή και η επιμονή σε αυτό ..........

....... Η πιστη στην αγάπη ........

kyriakos23
10-05-09, 01:03
τωρα οι περισοτεροι δυστηχος πουστιδες ειναι

Exci
10-05-09, 01:04
Ρε κυριακο :doh:

kyriakos23
10-05-09, 01:19
εχω αδικο?:P:)

Exci
10-05-09, 01:21
Kατ'αρχας δε συμπαθω γενικα τις γενικευσεις, και δευτερον, λιγο πιο σεμνα ρε συ :geek:

vAnY
10-05-09, 12:09
Εγω πιστευω οτι ο αντρας πρεπει να στιριζει τη γυναικα, ναι , αλλα δεν σημαινει οτι η γυναικα ειναι κατωτερη του αντρα....
Και τι εννοει καποιος οταν λεει οτι ο αντρας πρεπει να ειναι "απο πανω" , ανωτερος απο την γυναικα? ---> οτι εχει το πανω χερι στη σχεση?...οτι παιρνει τις τελικες αποφασεις? η οτι επειδη η γυναικα ανεκαθεν λογο σωματοτυπου θεωρειται "ασθενες" φυλο αρα αυτο κανει τον αντρα πιο "ικανο"η "εξυπνο"?:weights:

Λυπαμαι αλλα δεν συμφωνω, αν ειναι αυτος ο λογος... Δηλαδη αν η γυναικα ειναι ββ και ο αντρας οχι τοτε αντιστρεφονται οι ρολοι??:green::rolf:

Πιστευω πως ναι πρεπει να υπαρχει ισοτιτα σε μια σχεση, αλλα κυριως σεβασμο ο ενας απεναντι του αλλου. Και οταν υπαρχει αγαπη δεν υπαρχει το "αντρας ανωτερος"α, αλλα ουτε και "γυναικα ανωτερη"..απλα 2 ανθρωποι που αγαπιουνται. :thumbup:

puka
10-05-09, 12:15
v@ny , εχεις πολύ δικιο !!!!!!
++++++

dimitra
13-05-09, 11:37
είναι εύκολο να πώ και γώ αυτός που πρέπει απο την φύση τι πιό απλό , αλλα δεν είναι έτσι στην σημερινή εποχή κατ εμέ πρέπει να το έχει ο άντρας , αλλα για να μην ακουστώ εγωιστής η φαλοκράτης , θα πώ με πάσα ειληκρίνεια αυτός που τό χει!! γιατί αν το έχει αυτός που πρέπει χωρίς να τόχει το κλείσαμε το μαγαζί , με την προυπόθεση βέβαια να υπάρχει κοινή συγκατάθεση για τούς ρόλους , δυστηχώς εκεί φτάσαμε

ο άντρας απο την φύση του είχε αυτα τα αρχέγονα χαρακτηριστικά του ηγέτη του προστάτη και του κυνηγού αλλα αυτά χάθηκαν με την πάροδο τού χρόνου σιγά σιγα και με γοργούς ρυθμούς τα τελευταία χρόνια και αν δείτε πλέον το ανδρικό φύλλο τείνει να ξεπεράσει σε ομορφιά και την γυνάίκα και βλέπω ζευγάρια περισότερο οι γυναίκες να λέν πόσο όμορφοι είναι στους άνδρες παρα το αντίθετο , είναι η έξέληξη τέτοια τι να κάνουμε και δεν είναι τίποτε εμείς την γλυτώνουμε το αστείο θα είναι μην μετά απο μερικά χρόνια μας θέλουν μόνο για την διαιώνηση του είδους .


Πολυ καλο spesial σου βγαζω το καπελο! για ποιους αντρες να μιλησουμε ?????
που οι ποιο πολυ ειναι κλαψομ....... που ειναι οι ποιο πολυ τεμπεληδες κ χαραμοφαιδες, που δεν ειναι αξιοι να πληρωσουν ουτε ενα καφε στην γυναικα που συνοδευουν, που δεν εχουν 10 ε να βαλουν μια καρτα στο κινητο τους?? που ρωτανε ποιος το εκανε καλυτερα εγω η ο προηγουμενος??? κ εχουν κ την απαιτηση να εχουν κ γυναικα διπλα τους!!! κ μετα φταινε οι γυναικες!!! Ε!!!! μια φορα θα πας με τον καραγκιοζη αντε 2 κ μετα μπουχος !!!! μην την ειδατε

Και βλεπουμε μια γυναικα πχ με καποιον διπλα της ο οποιος δεν μετραει εμφανισιακα κ λεμε που τον παει τον χαλια, ο χαλιας ομως δεν εχουν σκεφτει οτι δεν ειναι λιγουρας!! κ για τελος περναμε κ στην αλλη κατηγορια, στο τριπτυχο::ασχημος που το παιζει κ γκομενος, απενταρος κ τεμπελης που χρεωνει του μπαμπακα το σταθερο γιατι δεν εχει να βαλει μια καρτα, κορμι πατσαβουρι κ να στο παιζει κ μποντυ κ το αποκορυφωμα, γιατι να μην περιμενει την κλωστια???????????// ρε ξου!!

Και κλεινοντας θελω να προσθεσω σε αυτους που δεν πληρουν τις προυποθεσεις να κατσουν στα αυγα τους.....................

puka
13-05-09, 12:05
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Δημητρα , με όλο το Θαρρος εχεις ενα point , και δυο και τρία μη σου πω .....
Σιγουρα σε ολες μας εχει βρεΘει στο δρόμο μας ενας τετοιος ...... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ειναι η κατηγορια ΕΚΠΑΠΕ οπως την λεγαμε εμείς καποτε , Εταιρεία Εκμεταλλευσης Πατρικής Περιουσιας .... ΛΟΛ

Ειμαστε και εμείς πονεμενα και αδικημένα σε περιπτωσεις φυλλα αλλά και οι αντρες τραβάνε κουπι , δεν ειμαστε και όλες "μελι γάλα" ...... ;)

Τελικά , ειναι μεγάλο "λαχειο" να γνωρισεις τον σωστό ανΘρωπο και να γλιτωσεις τον εαυτό σου απο περιττες καταστασεις .....

Ολα ομως κατι μας δινουν ... και τα καλά και τα ασχημα .....
Μας βοηΘουν να καταλάβουμε τι Θελουμε και τι ΔΕΝ Θελουμε ... οταν εχεις ξεκαΘαρισει μεσα σου , τοτε ξέρεις και τι ζητάς ... Δεν αναλώνεσαι ... :)

Geo84
13-05-09, 12:41
Τι ναι τώρα αυτό... :shock: δεν υπάρχει άντρας ή γυναίκα όλοι είμαστε ίδιοι...μπορεί οι άντρες γενικά να φαίνεται ότι έχουν το πάνω χέρι γιατί είναι οι "κουβαλητές" του σπιτιού όμως έχω γνωρίσει γυναίκες που είναι πολύ πιο άντρες από τους άντρες.

Δήμητρα έβγαλες τα απωθημένα σου πιστεύω και έπεσες σε παραλήρημα...δες το και απ την άλλη πλευρά σκέψου το και δες ότι τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για πολλές γυναίκες...και πολλές που τρώνε όχι μόνο τα λεφτά του μπαμπά τους αλλά και του άντρα τους-αγοριού τους...α και για πες μου γιατί πρέπει να πληρώνω εγώ τον καφέ της κοπέλας μου.........? :unsure:

chr04
13-05-09, 12:54
Το θέμα είναι να βρείς τον άνθρωπο σου ....

KATERINI 144
13-05-09, 12:57
στην επιχείριση ενας κάνει κουμάντο αν κάνουν δυο η' οι υπάλληλοι παει για κλείσιμο........................................................

στο στρατόπεδο ενας εναι ο αρχηγός, αν ειναι δυο δεν ειναι στρατόπεδο ειναι
κατασκήνωση, όποιος θελει μπαίνει όποιος θέλει βγαίνει...................................


άλλο ο σεβασμός αλλο η ισότητα,
με ισότητα αρχίζει το παραμύθι και τελειώνει με εφιάλτες.

:welcome:

puka
13-05-09, 13:01
Katerini144 , respect !!!!!!!!!!!

λιγα λογια και καλά :)

geo84 , ο καΘενας μπορει να εχει την αποψη του και ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του να μπορει να την εκφραζει ,

δεν υπαρχει λόγος να γινομαστε ερειστικοι ... :)

Kaskani Konstantina
13-05-09, 13:30
Τι ναι τώρα αυτό... :shock: δεν υπάρχει άντρας ή γυναίκα όλοι είμαστε ίδιοι...μπορεί οι άντρες γενικά να φαίνεται ότι έχουν το πάνω χέρι γιατί είναι οι "κουβαλητές" του σπιτιού όμως έχω γνωρίσει γυναίκες που είναι πολύ πιο άντρες από τους άντρες.

Δήμητρα έβγαλες τα απωθημένα σου πιστεύω και έπεσες σε παραλήρημα...δες το και απ την άλλη πλευρά σκέψου το και δες ότι τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για πολλές γυναίκες...και πολλές που τρώνε όχι μόνο τα λεφτά του μπαμπά τους αλλά και του άντρα τους-αγοριού τους...α και για πες μου γιατί πρέπει να πληρώνω εγώ τον καφέ της κοπέλας μου.........? :unsure:

Geo84 αυτο που εγραψες:: εχω γνωρισει πολλες γυναικες που ειναι πολυ ποιο αντρες απο τους αντρες ΕΓΡΑΨΕΣ!!! ετσι ειναι γιαυτο κ να μην εχουν απαιτήσεις καποιοι αντρες

Οσο γιαυτό που λες οτι υπαρχουν κ γυναίκες που λειτουργουν αποκλειστικά ετσι, ναι οντως ισχυει κ αυτο!!

Οσο γιαυτό που λες γιατί να πληρώνεις εσυ τον καφε της κοπέλας σου!!!! πες μου εσυ αν το πιστευεις αυτό που γράφεις νοιωθεις ωραια η κοπέλα σου να πληρώνει οταν βγαίνετε μαζι??? κ αν ναι εγω σαν πολυ μεγαλύτερη σου θα σου δωσω μια συμβουλή, αν δεν εχεις κάποια στιγμή να τον πληρώσεις πεστης δεν εχω διάθεση σήμερα κοριτσάκι μου να βγούμε!!! κ ουτε καν να τις πεις δεν εχω!!!
Αυτός λέγεται ΑΝΤΡΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! κ οταν θα φύγει απο σενα κ θα βρει στην συνέχεια της ζωης της τον νταβατζή, τότε θα πει τι ηλίθια που ημουνα Geo84 κ πάλι Geo γιατί Γιώργο σε κανέναν λίγο πολύ δεν λείπουν τα χρήματα για ενα καφε!!!! Η αξιοπρεπεια ειναι αυτή ομως δυστυχως που λείπει απο πολλους ανθρώπους:thumbup:

puka
13-05-09, 13:35
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:


Στο χωριο μου λένε : " το ρασο δεν κανει τον παπα " και ο νοων νοητο ...

Geo84
13-05-09, 14:59
H κοπέλα μου ξέρει πολύ καλά ότι όπως και εκείνη δουλεύω για έναν μισθό πείνας και τα λεφτά δε μου περισσεύουνε και δεν υπάρχουν λεφτά μπαμπά...και επίσης γι'αυτό το λόγο ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ να πληρώνω για τους καφέδες τα σινεμα τα clubs τα afters κτλ απλά γιατί και καλά ο αντρας πρέπει να κερνάει...άμα εσύ αισθάνεσαι καλά να πληρώνει το αγόρι σου για σένα οκ...δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς και ούτε κοιτάμε την τελευταία λεπτομέρεια...απλά και οι δύο βγάζουμε πορτοφόλι όταν έρθει η ώρα της πληρωμής...άμα κάποια παραξενευετε επειδή δεν πληρώνουν οι αντρες για τις εξόδους της να πάει να βρει κανεναν από κηφισιά...τουλάχιστον αμα δεν είναι να πληρώνει ο καθένας τα δικά του τουλάχιστον να γίνεται κάπως από κοινού και όχι το ένα πορτοφόλι να μένει πάντα μέσα στην τσάντα.........

Geo84
13-05-09, 16:20
στην επιχείριση ενας κάνει κουμάντο αν κάνουν δυο η' οι υπάλληλοι παει για κλείσιμο........................................................

στο στρατόπεδο ενας εναι ο αρχηγός, αν ειναι δυο δεν ειναι στρατόπεδο ειναι
κατασκήνωση, όποιος θελει μπαίνει όποιος θέλει βγαίνει...................................


άλλο ο σεβασμός αλλο η ισότητα,
με ισότητα αρχίζει το παραμύθι και τελειώνει με εφιάλτες.

:welcome:

Καλά ακούγονται όλα αυτά αλλά διαφωνώ καθέτως...

Όταν ένας κάνει κουμάντο υπάρχει ίσως πειθαρχία αλλά αδικία και εκμετάλλευση...παράδειγμα είναι τα βασιλικά καθεστώτα...δημοκρατία u know?...το ίδιο και τα στρατιωτικά με τα οποία δε συμφωνώ καθόλου...το ίδιο και με τις επιχειρήσεις που σπάνια κάνει ένας κουμάντο...Δ.Σ. u know?μέτοχοι u know?

Και Όλγα δεν απάντησα με ερειστικότητα...είπα απλά τη γνώμη μου για τα όσα έγραψε η Δήμητρα...

TRIANTAFYLLOU
13-05-09, 18:02
έχουμε μπερδέψει τις βούρτσες με τις που...ες μου φαίνετε , για τι βασιλικά καθεστώτα και δικτατορικά μιλάμε ρε παιδια , το θέμα μας είναι η σχέση και το τόνισα κουμάντο δηλαδή διαχειριστής ας το πούμε και αυτός που θα παίρνει αποφάσεις είπα ενω η φύση έχει κάνει τον άντρα ο οποίος είναι και προστατευτικός στην γυναίκα και στην οικογένεια , αλλα δεν ισχύει πλέον αυτό και πρέπει να κάνει κουμάντο αυτός που τόχει αν δεν τόχει τι να το παιδεύει ρε αδερφε και σ αυτήν την περίπτωση και η γυναίκα δεν θα μπορεί να πεί και τίποτε ούτε θα αισθάνετε μειωνεκτικά γιατί δεν θα την κάνει να νοιώθει έτσι .

και μάλιστα θα τον ανεβάζει ακόμη περισσότερο μέχρι ότι πείς άσχοντά μου θα του λέει . απλά είναι τα πράγματα και δεν υπάρχει έτσι πρέπει αν δεν τόχει ο άλλος .

όπως πολύ σωστα το είπε και η δήμητρα και κάποιος θα πεί είναι αντιδραστικό το κορίτσι εγω σας πληροφορώ αν βρεί καποιον που τόχει , θα αφεθεί και θα χαλαρώσει και θα αισθάνετε άνετα και καθόλου μειονεκτικά , αν όμως είναι με κάποιον που πάει να το επιβάλει με το ζόρι ε δεν θα τον προσκηνάει κιόλας θα πάρει το φύλλο πορείας του .

εγώ έχω να πώ αν η γυναίκα εμπνέετε απο σεβασμό προς τον άντρα και την ρωτήσει ο άντρας που θές να βγούμε σήμερα αυτή θα του πεί όπου θές αγάπη μου αρκεί που είμαι μαζί σου και σας πληροφορώ αυτός ποτε δεν θα εκμεταλευτεί μια τέτοια κατάσταση αν είναι αληθινός άντρας , τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε ,

εγώ παλια όταν ήμουν σε σχέση επειδή στο μαγείρεμα έχω δυο αριστερα χερια χωρίς να πώ τίποτε μου μαγείρευε αυτα που έπρεπε χωρίς να πω τίποτε και μάλιστα έβαζε και την γιαγιά της και μου έφτιαχνε τα φαγητά και ήταν και άσχετη με ββ , αλλα δεν ήμουν μπαγλαμάς να εμεταλευτώ την κατάσταση κοιτούσα και εγω με τον τρόπο μου να την ευχαριστώ και να μην νιώθει υπηρέτρια.

dimitra
13-05-09, 18:15
Eσυ είσαι αντρας Ηλια και ξερεις να φερθεις μην το παιδευουμε το θεμα, ακου λεει ο geo84 πηγαινετε να βρειτε αντρα που να σας τα πληρωνει! ναι ρε φιλε μου λυγουρη δεν θελω, ε οχι κ να βγω για καφε μαζι του η σινεμα κ να βγαλω κ να πληρωσω!! ακομα και το γκαρσον θα γελαει μαζι μου, κ μετα καποιοι θελουν να παντρευτουν, αιντε που θα παω για καφε κ θα πληρωσω τον μπαγλαμα! για φιλες μου κ φιλους να πληρωσω αλλα οχι κ τον γκομενο

Και αν θα γινει θα το κανω μια δυο την τριτη παιρνει ποδι

Geo84
13-05-09, 18:25
Eσυ είσαι αντρας Ηλια και ξερεις να φερθεις μην το παιδευουμε το θεμα, ακου λεει ο geo84 πηγαινετε να βρειτε αντρα που να σας τα πληρωνει! ναι ρε φιλε μου λυγουρη δεν θελω, ε οχι κ να βγω για καφε μαζι του η σινεμα κ να βγαλω κ να πληρωσω!! ακομα και το γκαρσον θα γελαει μαζι μου, κ μετα καποιοι θελουν να παντρευτουν, αιντε που θα παω για καφε κ θα πληρωσω τον μπαγλαμα! για φιλες μου κ φιλους να πληρωσω αλλα οχι κ τον γκομενο

Και αν θα γινει θα το κανω μια δυο την τριτη παιρνει ποδι

Αξιοπρέπεια μηδέν.............

TRIANTAFYLLOU
13-05-09, 19:04
Αξιοπρέπεια μηδέν.............


ειρήνη ημήν ρε παιδιά μην παρεξηγείτε η παρερμηνεύετε κάποια πόστ , να εξηγήσω πως το έλαβα εγω , εμείς έτσι μάθαμε και έτσι μας έμαθαν οι γονείς μας αλλά και έχει την ομορφιά του αυτό δηλαδή μου έλεγε ο μπαμπάς μου όταν ήταν να βγώ έξω ηλία έχεις λεφτα έλεγα έχω ρε μπαμπά για να δώ μου έλεγε , του έδειχνα ένα χιλιάρικο , εν τω μεταξύ δεν τρέχαν και απο τα μπατζάκια μας τα λεφτα , μου λεγε πάρε ακόμη ένα αλλα μην τύχει να βγείς με καμία κοπέλα και δεν έχεις να κεράσεις και αν περισέψει το φέρνεις πίσω,

με λίγα λόγια είναι κανόνας στοιχειώδους ευγένειας να βγεί ένα ζευγάρι για ποτό η καφέ και να κεράσει ο άντρας εγω προσωπικά αν δεν είχα χρήματα προτιμούσα να βγώ με φίλους και να πληρώσουμε ρεφενε , παρα να βγώ με κοπέλα και να την αφήσω να πληρώσει και μην νομίσετε το τονίζω πως εγω το έκανα αυτό και ήμουν ο ξεχωριστός ήταν άγραφος νόμος και όλοι οι φίλοι μου ακόμη και τώρα έχουν αυτή την νοοτροπία .

δεν με νοιάζει αν αυτή που βγαίνω είναι κόρη εφοπλιστή αν κάνει πως πληρώνει πχ τον καφέ που βγήκαμε να πιούμε θα με εκθέσει αφάνταστα .

γι αυτό σας παρακαλώ μην παρεξηγείτε κάποια πράγματα και αν θέλετε ρωτήστε τους γονείς σας σαν παλιότεροι να σας πούν , δεν είναι δικά μου λόγια αυτά αλλα ήταν δεδομένο και μας άρεσε μάλιστα άσχετα αν δεν είχα τηνοικονομική άνεση απλά στενοχωριόμουν αν δεν είχα χρήματα που δεν μπορούσα να την πάω σε πιό ακριβό μαγαζί.

είναι κάτι όπως το δώρο που δίνεις σε κάποιον , εγω που το κάνω το χαίρομε περισσότερο που βλέπω να φοράει κατι δικό μου και της αρεσει , απλά να μην γίνετε το δώρο με σκοπό να κερδίσεις κάτι η να δελεάσεις αλλα ενώ είσαι στην σχέση και με αυτό τον τρόπο εκφράζεις τα συναισθήματά σου .

τώρα δεν ξέρω κατα πόσο έγινα κατανοητός , αν βρεθούμε στους αγώνες τα συζητάμε και απο κοντα για αποφυγή παρεξηγήσεων

KATERINI 144
13-05-09, 19:11
καλα ρε ηλια που ζεις εσυ, οι εποχες αλλαξαν λεμε, αυτα που ξερατε να τα ξεχασετε :P:P:P:P

TRIANTAFYLLOU
13-05-09, 19:26
καλα ρε ηλια που ζεις εσυ, οι εποχες αλλαξαν λεμε, αυτα που ξερατε να τα ξεχασετε :P:P:P:P

κάποια πράγματα και να αλλάξουν κακώς αλλάζουν γιατί διαταράσονται ισοροπίες να τροποποιηθούν το καταλαβαίνω , λόγω της καταστασης οτι και η γυναίκα πλέον έχει το εισόδημά της οπότε στην σχέση αν είναι σοβαρή μπορεί να μην τον εκθέση να προτείνη κάτι πιο οικονομικό στην έξοδο της η ακόμη στα παντρεμένα ζευγάρια στις επίσημες σχέσεις μπορεί να δώσει στον άντρα που καταλαβαίνει οτι ζορίζετε κάποιο αντίτιμο ώστε να μην τον εκθέσει και τον φέρει σε δύσκολη θέση , αλλα αυτόν που πραγματικά έχει πρόβλημα οχι γενικά.

αλλά οχι και σε μια γνωριμία να την πώ πάμε για καφε η φαγητό και να την αφήσω να πληρώσει τον καφέ πχ καλύτερα να ανοίξει η γη να με καταπιεί , αλλα το ξανατονίζω γι αυτούς που νιώθουν έτσι

KATERINI 144
13-05-09, 19:37
ευτυχος που μερικοι δεν αλλαζουν με τιποτα ηλια και κρατιουντε ακομη η ισοροπιες, αλλιως το ειχαμε χαμενο,
καταλαβαινω τη λες ποιο πανω και φυσικα συμφωνω απολιτα, το προηγουμενο ποστ μου ηταν πλακα αν δε το καταλαβει καποιος :welcome:

Geo84
13-05-09, 21:17
Ηλία ντάξει μη τα ισοπεδώνεις και όλα...

Δεν είπα εγώ να βγει κάποιος με μια κοπέλα με σκοπό ερωτικό που να μη τη ξέρει καλά καλά και να της πει να πληρώσει...θα κεράσεις και θα ξανακεράσεις...όμως όταν είσαι με μια κοπέλα πολύ καιρό σε ξέρει και την ξέρεις μετά για πιο λόγο εγώ να πληρώνω για τα πάντα...?Ίσως το βλέπω διαφορετικά γιατί είμαι με την ίδια κοπέλα από το λύκειο και δεν κάνω ρηχές σχέσεις δίνοντας πόδι με το παραμικρό όπως μερικοί...και τα δώρα μου τα κάνω και θα βγω και αμα λάχει μια στο τόσο να ξοδέψω τρελά λεφτά όταν το ορίζει η περιίσταση και η κοπέλα μου με αγαπάει απεριόριστα γι αυτό που είμαι...όχι για το αν της πληρώνω τους καφέδες και τα σινεμά...έχω δει γυναίκες συμπεριλαμβανομένου και της δικιάς μου που να μη σηκώνουν κουβέντα στον λογαριασμό και με αυστηρό ύφος να λένε στο αγόρι ότι θέλουν να πληρώσουν εκείνες τα δικά τους...χωρίς να ενδιαφέρονται για το γκαρσόνι...και έρχεται τώρα το κάθε νούμερο να μου πει ότι καταδέχεται να πληρώνει το αγορι τα δικά της συνέχεια ότι αν δε τα πληρώσει είναι μπαγλαμάς και ότι αν συνεχίσει θα του δώσει πόδι...κάνε μας τη χάρη ρε ηλία...δε κατάλαβα της τα χρωστάει και είναι υποχρεωμένος να τα δίνει επ αόριστον (στην αρχή ναι) μήπως του προσφέρει καμιά υπηρεσία και δε το ήξερα...και όλοι βγείτε από αυτό το τριπάκι να πούμε υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά πράγματα σε μια σχέση που την κρατάνε δεμένη και όχι αυτά...

dimitra
13-05-09, 21:44
Aξιοπρεπεια μηδεν οπως ειπες ειναι δικο σου ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ!!!!! γιαυτο το γνωριζεις καλα κ το γραφεις.....
Οσο για το νούμερο ειναι το μονο σιγουρο οτι εισαι εσυ......
Και το βλεπουν ολοι κ οπως βλεπεις ειναι μονο δικη σου αποψη, κανεις δεν συμφωνει μαζι σου. Εσενα δεν σου εδωσε το λογο κανεις, εσυ το αρχισες κ ποσταρες στο δικο μου, γιατι εχεις τις μυγες....... βαλε baygon να φυγουν

dimitra
13-05-09, 21:47
Ηλια τι λες κ εσυ...... μην τα ισοπεδωνεις ολα..... αφου εισαι βρεφος, τωρα ηρθες στην ζωη..... οταν πας 40 τοτε καποιος θα σε ακουσει:toast:

TRIANTAFYLLOU
13-05-09, 22:37
Ηλία ντάξει μη τα ισοπεδώνεις και όλα...

Δεν είπα εγώ να βγει κάποιος με μια κοπέλα με σκοπό ερωτικό που να μη τη ξέρει καλά καλά και να της πει να πληρώσει...θα κεράσεις και θα ξανακεράσεις...όμως όταν είσαι με μια κοπέλα πολύ καιρό σε ξέρει και την ξέρεις μετά για πιο λόγο εγώ να πληρώνω για τα πάντα...?Ίσως το βλέπω διαφορετικά γιατί είμαι με την ίδια κοπέλα από το λύκειο και δεν κάνω ρηχές σχέσεις δίνοντας πόδι με το παραμικρό όπως μερικοί...και τα δώρα μου τα κάνω και θα βγω και αμα λάχει μια στο τόσο να ξοδέψω τρελά λεφτά όταν το ορίζει η περιίσταση και η κοπέλα μου με αγαπάει απεριόριστα γι αυτό που είμαι...όχι για το αν της πληρώνω τους καφέδες και τα σινεμά...έχω δει γυναίκες συμπεριλαμβανομένου και της δικιάς μου που να μη σηκώνουν κουβέντα στον λογαριασμό και με αυστηρό ύφος να λένε στο αγόρι ότι θέλουν να πληρώσουν εκείνες τα δικά τους...χωρίς να ενδιαφέρονται για το γκαρσόνι...και έρχεται τώρα το κάθε νούμερο να μου πει ότι καταδέχεται να πληρώνει το αγορι τα δικά της συνέχεια ότι αν δε τα πληρώσει είναι μπαγλαμάς και ότι αν συνεχίσει θα του δώσει πόδι...κάνε μας τη χάρη ρε ηλία...δε κατάλαβα της τα χρωστάει και είναι υποχρεωμένος να τα δίνει επ αόριστον (στην αρχή ναι) μήπως του προσφέρει καμιά υπηρεσία και δε το ήξερα...και όλοι βγείτε από αυτό το τριπάκι να πούμε υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά πράγματα σε μια σχέση που την κρατάνε δεμένη και όχι αυτά...


ποια χάρη να σου κάνω , γιατί τα παίρνεις προσωπικά δεν καταλαβαίνω δηλαδή την κερνάς στην αρχή για την εντυπώσεις και μετα δηλαδή ο καθένας τα δικά του , γι αυτό είναι και οι φίλοι βγές με τους φίλους και πλήρωνε ρεφενε , αν δεν έχω δεν βγαίνω και αν με γουστάρει θα κάτσει σπίτι μαζί μου και θα περάσουμε σπέσιαλ.
όταν είσαι καιρό με μια κοπέλα εκεί μπαίνει σε άλλα πλαίσια η σχέση και μην μπερδεύεις τα πράγματα , αλλα και πάλι ένας λόγος παραπάνω να κερνάω εγω περισσότερο αφού πλέον είναι ο άνθρωπός μου και αν αυτή δεν δουλεύει και θέλουμε να πάμε διακοπές και έχω την άνεση τι θα την πώ δώσε να πάμε ?αφου μαζί της και εγω θα περάαω καλά και ως γνωστό τα γούστα πληρώνονται.

και αυτά που λές αυτές θέλουν να πληρώνουν τα ακούω βερεσε απλα έτσι είναι το κλίμα της εποχής .

εσύ πετάχτηκες λές και είπαμε για σένα και το τι κάνεις στην σχέση σου και λές πράγματα σαν να θες να δικαιολογηθείς χωρίς να σε ρωτήσει κανένας , πολύ περίεργο μου φαίνετε ,αλλα μπερδεύετε καταστάσεις ανοίξαν ένα θέμα για σχολιασμό όχι να επιβάλει καποιος την γνώμη του με το ζόρι .
και τόνισα κατι αλλα σου διέφυγε φαίνετε δεν είναι δική μου άποψη αλλα κάτι δεδομένο και παραδοσιακό όλοι οι φίλοι μου έτσι είναι ακόμη και ένας που είναι αυστραλία και ένας αμερική είναι πιο παραδοσιακοί κι απο μένα.

το άν είναι κάποιος εντάξει η όχι είναι υποκειμενικό και το δείχνει η πορεία της σχέσης του.

KATERINI 144
13-05-09, 23:57
κλειδώνεται για να ηρεμήσουν λιγο τα πνεύματα θερμόαιμοι, ολοι σε δίαιτα είστε?!:chinese: