PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA Complex 5050 (Dymatize)



blackgym
10-05-09, 19:23
θελω να ρωτησω τα αμινοξεα της dymatize περιεχουν τα εξης¨

Dymatize Supplement Facts
Serving Size: 1 rounded teaspoon (5.2g)
Serving Per Container: 58

Amount Per Serving
L-Valine 1262mg
L-Leucine 2526mg
L-Isoleucine 1262mg

59554


εχω παρει δυο σκευασματα

ποσα serving πρεπει να παρω για να εχω την μεγιστη αποδοση

2 πριν την προπονηση και 2 μετα?

ξερω οτι κρεατινη περνεις και της μερες που δεν προπονησε συνηθως το πρωι γιατι θα περνω μονο 5γρ ισα ισα να κραταει τα πριξηματα

τα αμινοξεα τα περνεις και σε μερες που κανεις και αεροβιο και στh mera toy break? και αν ναι τι ποσοτητες?

blackgym
11-05-09, 19:48
καλα δεν ξερει κανεις να μου ποσα γραμμαρια bcaa πρεπει να λαμβανει κανεις την μερα?

Polyneikos
11-05-09, 22:07
Κατ΄αρχην όταν ανοιγεις ένα θεμα για συγκεκριμενο συμπλήρωμα κατατάσσεται στην Αξιολογηση Συμπληρωματων,με φωτογραφίες και συστατικα.
Κατόπιν τουτου μεταφερεται το τόπικ.
Η συσκευασία δεν αναφερει συνιστώμενη δοσολογία;;
Το καθε συμπλήρωμα της καθε εταιρίας για να σου δωσει την ποσότητα που χρειαζεσαι έχει δικη του δοσολογία,π.χ. σε καποια αμινοξεα πρεπει να παρεις 8 καψουλες ,σε καποια αλλη φόρμουλα 5,η περιεκτικότητα και η ζητούμενη δόση μας ενδιαφέρει.

Directions

As a fast acting, easily digested branch chain amino acid dietary supplement, mix 1 rounded teaspoon with your favorite liquid beverage, protein shake, or meal replacement. Consume 1-3 servings daily with or before each meal. For best results use as part of a low-fat diet and exercise program and consume extra water whenever training.

Gregory G
12-05-09, 10:18
πιστευισ οτι τα απλα αμινο δεν αρκουν?xρειαζομαστε συμπλιρωμα bcaa?δλδ εγς παιρνω πρωτεινη ,αμινο υγρα κ κρεατινη καθαρη οπωσ επισησ πολυβοταμινη κ fish oil.τα χρειαζομε?

blackgym
12-05-09, 12:47
Κατ΄αρχην όταν ανοιγεις ένα θεμα για συγκεκριμενο συμπλήρωμα κατατάσσεται στην Αξιολογηση Συμπληρωματων,με φωτογραφίες και συστατικα.
Κατόπιν τουτου μεταφερεται το τόπικ.
Η συσκευασία δεν αναφερει συνιστώμενη δοσολογία;;
Το καθε συμπλήρωμα της καθε εταιρίας για να σου δωσει την ποσότητα που χρειαζεσαι έχει δικη του δοσολογία,π.χ. σε καποια αμινοξεα πρεπει να παρεις 8 καψουλες ,σε καποια αλλη φόρμουλα 5,η περιεκτικότητα και η ζητούμενη δόση μας ενδιαφέρει.

Directions

As a fast acting, easily digested branch chain amino acid dietary supplement, mix 1 rounded teaspoon with your favorite liquid beverage, protein shake, or meal replacement. Consume 1-3 servings daily with or before each meal. For best results use as part of a low-fat diet and exercise program and consume extra water whenever training.

πολυνικε εγς απλα ρωτησα στο συνολο γραμμαριων τη μερα γιατι σου δινει και η πρωτεινη αμινοξεα , απλα ειμαι σε κυκλο γραμμωσης και θελω συνολικη ποσοτητα την μερα..για αυτο δεν το εβαλα στην αξιολογηση ..

sctp
12-05-09, 15:06
1 serving πριν και 2 κατα τη διαρκεια-τελος προπονησης.Tις off μερες δε χρειαζεσαι καθολου,εκτος αν κανεις cardio το πρωι με αδειο στομαχι.:thumbup:

blackgym
12-05-09, 16:10
πιστευισ οτι τα απλα αμινο δεν αρκουν?xρειαζομαστε συμπλιρωμα bcaa?δλδ εγς παιρνω πρωτεινη ,αμινο υγρα κ κρεατινη καθαρη οπωσ επισησ πολυβοταμινη κ fish oil.τα χρειαζομε?

αλλαξε τα υγρα και παρε bcca γιατι και εγω τα επερνα και δεν κανανε δουλεια ..παρε αν θες σε σκονη να τα βαζεις και κατα την διαρκεια της προπονησης..

Gregory G
12-05-09, 19:37
ξερεις καπια καλα?απο χtreme ψωνιζω τρ μν γτ κομοτηνη δεν εχει αλλο καλο αλα οταν κατεβενω κρητη εχω περισσοτερες επιλογεσ.

blackgym
12-05-09, 20:24
ξερεις καπια καλα?απο χtreme ψωνιζω τρ μν γτ κομοτηνη δεν εχει αλλο καλο αλα οταν κατεβενω κρητη εχω περισσοτερες επιλογεσ.

παρε της mdy το χρησιμοποιουσα πριν παρω αυτα..κανανε δουλεια..5 πριν και 5 μετα απο προπονηση..ολα βεβαια συνεπαγονται στο να κανεις σωστη διατροφη..

Gregory G
13-05-09, 14:07
ναι ρε κανς διατροφι κ παιρνο κ κρεατινη πρωτεινι οκ θ τ δοκιμασω

Gregory G
13-05-09, 14:15
τα BCAA 1000 200caps (ON) ειναι καλα??

s0k0s
08-09-12, 14:57
53197

Το δοκιμασα σημερα σε νερο, ηταν οτι πιο χειροτερο απο θεμα γευσης που δοκιμασα ποτε μου. Γενικα πρωτη φορα δοκιμαζω bcaa δεν ξερω ισως ολα ιδια να ειναι..

ελμερ
08-09-12, 15:03
Εχω το ιδιο....αυτου η γευση σχετικα με τα bcaa της now foods ειναι διαμαντι.....:green::welcome:

s0k0s
08-09-12, 15:42
Αααα μαλιστα.. Μονο με κανα χυμο ισως να το ξανα πιω (αμα παρω ποτε μου..)

oldhiphop
26-12-12, 18:43
παιδες σκευτωμαι να παρω αυτα η τα ΑμινοΧ της Βsn τι λετε? τα θελω μονο για πριν,εφοσον μετα πινω πρωτεινη.

πιστευω πως αυτα θα μου καθοντουσαν καλητερα διοτι το κουτι εχει 58 δοσεις μεσα,αντιθετα με τα αμινοχ που ειναι 30.

τα εχει δοκιμαση κανεις αλος αυτα,ειναι καλα? κατι ειδα πιο πανω πως δεν πινοντε.

Dragonbreath
27-12-12, 18:06
παιδες σκευτωμαι να παρω αυτα η τα ΑμινοΧ της Βsn τι λετε? τα θελω μονο για πριν,εφοσον μετα πινω πρωτεινη.

πιστευω πως αυτα θα μου καθοντουσαν καλητερα διοτι το κουτι εχει 58 δοσεις μεσα,αντιθετα με τα αμινοχ που ειναι 30.

τα εχει δοκιμαση κανεις αλος αυτα,ειναι καλα? κατι ειδα πιο πανω πως δεν πινοντε.

Φιίλε μου τα έχω πάρει εγω, έχω ηδη καταναλώσει ένα κουτί, τώρα είμαι στο δεύτερο. Η γεύση είναι υποφερτή αν τα πιεις με νερό,αλλά με μία δοση κάθε φορα, δεν νομίζω να καταλάβεις και μεγάλη διαφορά, πρέπει να πάρεις, τουλάχιστον δύο μαζί, μη σου πω και τρεις, αναλόγως τα κιλά σου.
Προσωπικά, στακάριζα μία με μιάμιση δόση μαζί με μία από το animox, που αναφέρεις και ήταν super, διαφορετικά μόνο του το έπαιρνα διπλή και λίγο παραπάνω, ως pre μιλάμε πάντα!
Το θέμα, είναι να πάρεις αρκετή λευκίνη μαζί, τουλάχιστον 5+ γραμμάρια, αυτή κάνει τη δουλειά, τουλάχιστον όπως το είδα επάνω μου, αλλά και απο ό,τι έχω διαβάσει.

oldhiphop
30-12-12, 18:56
να περνω 1 δωση πριν και μια δωση μετα την προπονιση μαζη με πρωτεινη και δεξτροζη? η 2 δωσεις πριν ?

Dragonbreath
31-12-12, 00:10
να περνω 1 δωση πριν και μια δωση μετα την προπονιση μαζη με πρωτεινη και δεξτροζη? η 2 δωσεις πριν ?

Βλέπεις τι δουλεύει καλύτερα επάνω σου, γνώμη μου καλύτερα δύο δόσεις πριν. Τώρα όσο αφορα τη δεξτρόζη, προσωπικά δεν χρησιμοποιώ, αλλά συνήθως τρώω, είτε πριν, είτε προς το τέλος της προπόνησης, κάποιο-α:P φρουτο, πριν πιω την πρωτεινη πάντως.(δεν ξέρω αν είναι σωστο,αλλά εμένα μου αρέσει!:green:)

oldhiphop
04-01-13, 17:08
παιδια δοκιμασα χτες 5 γρ με λιγο νερο.
η γευση ηταν O SHIT! οτι πιο χαλια εχω δοκιμαση μαζη με το ανιμαλ rage της universal.
ισος επιδει ειχα σινιθηση τα essential αμινο της ΟΝ...

beefmeup
04-01-13, 17:20
ολα τα αγευστα αμινο διακλαδιζμενης ειναι ετσι..
οι χειροτερες γευσεις μετα απο αυτα ειναι εθυλεστερικη κρεατινη,κ alcar..
θανατοςςςςςςς

oldhiphop
04-01-13, 17:21
πως το αντιμετοπιζω? καμια ιδεα?

beefmeup
04-01-13, 17:23
στεβια,η νεσκουικ η κατι τετοιο..
μπορεις κ σκετο κακαο με γλυκαντικα χωρις θερμιδες αν δεν θες να φορτωθεις τις θερμιδες του νεσκουικ..
εγω τα ανακατευω με ενα αλο προιον αμινο που εχει γευση,κ ετσι δεν εχω θεμα..
αυτη την περιοδο περνω το amino fx για αυτη την δουλεια..

oldhiphop
04-01-13, 17:26
καλητερα για πριν την προπονιση τα θελω. Λες να τα εβαζα για μετα μαζη με την πρωτεινη? αλα πιστευω θα πιγενουν χαμενα αφου περνω πρωτεινη.

beefmeup
04-01-13, 17:26
οχι δεν εχει νοημα μαζι με πρωτεινη...

oldhiphop
04-01-13, 17:30
θα μπορουσα να προπονιθω πιο πολυ ωρα με αυτα εδω? π.χ περισοτερα σετ? η δεν εχει νοημα?
ενοω εφοσον βοηθανε στο να μιν ερθει ο οργανισμος σε Καταβολισμό θα ηταν κατι τετιο εφικτο?

XristosMp
03-02-13, 18:49
Θελω να τα χρησιμοποιησω στην πρωινη αεροβια, ποσα σκουπ να παρω; Επισης μετα απο τα βαρη θελω να παιρνω παλι και μετα να συνεχιζω με αεροβια ποσα πρεπει να παιρνω κι εκει ;

beefmeup
03-02-13, 19:00
1 σκουπ ειναι αρκετο,εκτιμω..

Grigoris Tsiaousis
09-08-13, 18:20
71144

παιδες τι εχετε να πειτε για αυτο;;;

jam
09-08-13, 18:28
κλασσικα κανονικα bcaa χωρις nitrate χωρις αλανινη χωρις οτιδηποτε !
αναλογα με τις προθεσεις σου!

ελμερ
09-08-13, 19:39
Εγινε συγχωνευση γιατι υπηρχε ηδη θεμα μ αυτα τα Bcaa...παιδια καντε αναζητηση πριν ανοιξτε ενα νεο θεμα....:welcome:

vasilisot
21-08-13, 12:21
τα ζαχαρωνα να τα παρω αλλα τελικα δεν τα πειρα γιατι την ψιλο φοβαμαι αυτην την εταιρια.. εχουν ακουστει πολλα..