PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτείνη



ANONIO
28-11-06, 18:53
ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ WHEY ΚΑΙ ΔΕΞΤΡΟΖΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ WHEY, 10ΓΡ ΚΡΕΑΤΙΝΗ(ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ) ΚΑΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΗΣ ΣΟΥΠΑΣ ΜΕΛΙ?

Theristis
28-11-06, 19:21
10 γρ. κρεατίνης είναι πάρα πολλά θα τα αποβάλει ο οργανισμός σου τσάμπα θα τα πάρεις γι αυτό το χωρίζουν σε 2 φορές την ημέρα.Πάντως αυτό που λες δεν έχι συνοχή δηλαδή τις μέρες που κάνεις φώρτωμα θα πέρνεις 20 γρ κρεατίνης μετά το γυμναστήριο?Ούτε το μέλι είναι σωστή επιλογή άμα δεν μπορείς να πάρεις δεξτρόζη τρώγε μια μπανάνα.

billys15
28-11-06, 19:21
νομιζω πως ναι.καπου ειδα,αν δεν κανω λαθος,οτι το μελι ειναι καλο υποκαταστατο δεξτροζης.οποτε εισαι ΟΚ.οσο για τα 10 γρ. κρεατινης,αν και η μονουδρικη λεει 5 την καθε φορα,αν συγκρινω με τις δοσεις απο τις φορμουλες,που εχουν 10γρ/δοση,κι αυτο ενταξει ειναι.

ANONIO
28-11-06, 19:33
EXEI H MPANANA YDATANURAKES? POSOUS? DEN TO IKSERA AYTO. TOTE NA PERNO 5 GR PRIN TIN PROPONISI KAI 5 META OK DEN EINAI ETSI?

sakisboy
28-11-06, 19:48
Καλυτερα να περνειs tο πρωι και μετα το γυμναστηριο κρεατινη για να
κραταs τα επιπεδα κρεατινηs ολη μερα σταθερα.

ANONIO
28-11-06, 20:03
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ? Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ after max(optimum) ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΣΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΕΧΕΙ ΣΤΑ 100 ΓΡ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.. ΕΠΕΙΔΗ ΤΕΛΕΙΩΝΗ Η WHEY ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΥΤΗΝ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΡΩΤΑ ΤΙ ΠΑΙΡΝΩ, ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ (GAINERS).

Gasturb
28-11-06, 20:17
..αν και η μονουδρικη λεει 5 την καθε φορα,αν συγκρινω με τις δοσεις απο τις φορμουλες,που εχουν 10γρ/δοση,κι αυτο ενταξει ειναι....
Αν ακολουθείς τις εταιρικές φόρμουλες.. κ όχι τα άρθρα κάνεις λάθη billy15


EXEI H MPANANA YDATANURAKES? POSOUS? DEN TO IKSERA AYTO. TOTE NA PERNO 5 GR PRIN TIN PROPONISI KAI 5 META OK DEN EINAI ETSI?
Καλως ήρθες ΑΝΟΝΙΟ κ καλό posting!

Ασε τα γρ κ φάε μία ολόκληρη μπανάνα πριν. Για κάθε σου απορία μεταπροπονητικά κ για την κρεατίνη διάβασε πρώτα τα αντίστοιχα άρθρα/διάφορα topics.

billys15
28-11-06, 22:00
gasturb απ'οτι φαινεται για αλλη μια φορα ειμαι λαθος :D .θα πρεπει να διαβασω περισσοτερα αρθρα!! :P

Nick3
28-11-06, 22:04
Μια μπανάνα δεν αρκεί εννοείται. Πόσα κιλά είσαι Ανόνιο?

Gasturb
28-11-06, 22:50
Μια μπανάνα δεν αρκεί εννοείται.
Ορισμένα φρούτα όπως μπανάνα, σύκα περιέχουν μεγάλες ποσότητες φρουκτόζης η οποία μετατρέπεται κατα 50% σε λίπος, άρα καλά θα είναι να προσέχουμε αυτά τα φρούτα.

ANONIO
29-11-06, 01:08
να μην ειμαι 64-65, 1,78υψοσ κοντοσ δυστυχωσ και 18 ετων και με ενα μεταβολισμο τουρμπο, μολισ φαω κατι παραπανω μετα απο κανενα 15 λεπτο το βγαζω στο μπανιο. οταν ξεκινησα πρεπει να ημουν 48-50 κιλα

:info: Gasturb: Η συνέχεια εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=4978#4978