PDA

Επιστροφή στο Forum : Animal Omega (Universal)



manos_
15-05-09, 16:31
Animal Omega - Universal

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9377&stc=1&d=1266223692

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9378&stc=1&d=1266223706






* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet** Daily Value (DV) not establishedOther Ingredients:Gelatin, Glycerin, Purified Water, Caramel Color. This Product Contains Fish.

Λοιπον αποφασισα να συμπεριλαβω τα λιπαρα οξεα στα συμπληρωματα μου αφου φερανε επιτελους και το animal omega. H ποιοτητα ειναι στα επιπεδα universal οπως παντα σε ενα πακετακι 8 καψουλες και 1 ταμπλετα με κατι περιεργα υγρα ψαρολαδα διαολολαδα κτλ αυτα που γραφει απο πανω και το καλο ειναι οτι δεν μυριζουν καθολου μα καθολου και δεν εχεις ρεψιματα και αλλα περιεργα που μου ειπαν για αλλα τετοια προιοντα.Παιρνω ενα πακετο εδω και 9 μερες και εχω παρατησει λιγο περισοτερη ενεργεια και ισως θερμογενεση.Τι θα πρεπει να περιμενω γενικα απο τα λιπαρα οξεα η εταιρια γραφει για βελτιστο μεταβολισμο και αναβολισμο οτι βοηθαει τις ορμονες κτλ.

isis
15-05-09, 18:57
το καημένο το μουρουνέλαιο από το φαρμακείο δε σου κάνει? Αχ , αχ , αχ!!!

manos_
19-05-09, 20:03
Ναι κοιτα χωρις να εχω τις γνωσεις σου θα μου επιτρεψεις να διαλεξω μια λυση που σε ενα πακετο εχει οτι μπορει να χρειαστει ο οργανισμος μου απο λιπαρα οξεα παρα το μουρουνελαιο.ε?

kutsup
19-05-09, 21:09
Δες κι αυτά στο 1/3 της τιμής των universal

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=1925&stc=1&d=1242759339


Use Tri-Omega EFA's for:

• Dramatic body fat reduction
• Sustained weight loss support
• Rebuilding and production of new cells
• Boost metabolic rate, resulting in increased energy
• Natural source of essential Omega 3, 6 & 9 fatty acids
• Preventing hormonal imbalances, ensuring optimal metabolic function
• Reduced risk of heart and degenerative disease

EFAs play an important role in many of the body’s vital biological actions such as fat metabolism, cellular function and healthy skin. Sci-MX’s powerful new Tri-Omega EFA is formulated using the four highest potency sources of EFA’s, namely coldwater fish oil, flaxseed oil, evening primrose oil and blackcurrant oil. These four sources supply an ideal ratio and quantity of Omega 3, 6 and 9 fatty acids, including EPA/DHA gamma-linolenic acid and alpha-linolenic acid. Vitamin E has also been added, which naturally prevents the oxidation of omega oils. Each concentrated softgel contains 1000mg of EFA’s, making this one of the strongest formulas available. Every batch is tested to ensure that it is free of ocean-based toxins, mercury and contaminents.

Essential Fatty Acids Play an important role in the rebuilding and production of new cells, the metabolism of body fat, and many other vital health functions. These fats cannot be produced by the body and need to be supplied through diet or supplementation. Deficiencies in EFA’s have also been associated with hormonal imbalance and degenerative diseases.

People participating in sport or training regularly are inclined to become deficient in essential fatty acids. Deficiencies in essential fats result in reduced ability to burn body fat as energy, have a negative effect on hormonal health, and reduce the body's ability to grow and preserve muscle. Sci-MX's Tri-Omega EFA is a potent combination of Omega 3, 6 & 9 essential fatty acids that effectively will correct EFA deficiencies. Athletes supplementing with EFA report rapid reduction in body fat percentage, increases in muscle size, definition and density.

Typically Used By:

• Anyone wanting to lose body fat
• Anyone wanting a leaner, healthier body
• Anyone following a low-calorie diet aimed at weight loss
• Anyone wanting to improve muscle definition by losing body fat
• Anyone following a calorie controlled diet wanting to maintain lean muscle
• Power and endurance athletes wishing to improve sport performance by losing fat
• Anyone wanting to reap the health benefits of daily essential fatty acid consumption
• Bodybuilders, weight-lifters and other strength athletes wanting to get lean whilst
maintaining muscle

Ingredients per daily serving (3 softgels):

• D-alpha-tocopherol (vitamin E) - 30 mg
• Cold Water Omega 3 Fish Oil - 1650 mg
• Cold Pressed Evening Primrose Oil - 600 mg
• Flaxseed Oil - 450 mg
• Blackcurrant Oil - 300 mg

Active Ingredients:

• GLA (gamma-linolenic acid ) oenothera biennis
• GLA (gamma-linolenic acid) ribus nigrum
• ALA (alpha-linolenic acid) linum usitatissimum

Full Ingredients List:

Cold water fish omega 3 oil, gelatine (capsule), evening primrose oil, flaxseed oil, blackcurrant oil, glycerine (capsule), d-alpha-tocopherol.

Answers to some FAQs about Tri-Omega EFAs:

• Can be combined with any other Sci-MX fat-burner Gelatine softgels

Recommended Use:

• Take 1 to 2 softgels 3 times daily with meals.

• Do not exceed the recommended daily intake
• Food supplements should not replace a varied diet
• Keep this product in a cool, dry place out of reach of young children
• This product may contain traces of fish derived from the coldwater fish oil ingredient
• Non GMO
• Nuts are not an ingredient used in the product. Manufacturing Process – This product may have been manufactured in an environment where traces of nuts may exist.

**** To post soy Δημητρη επεξεργαστηκε γιατί ως γνωστον δεν επιτρεπονται links ξενων sites.Αντ΄αυτου εισηχθησαν τα συστατικα κ η φωτογραφία του προϊοντος που προτείνεις.Mods Team ****

Georges
19-05-09, 21:24
Επίσης και τα ultra omega3 της now

RAMBO
20-05-09, 16:20
μουρουναιλεο χρησιμοποιουσα και στο ψαρεμα βρομοκοπαει ο τοποσ......σε χαπια μια χαρα ειναι.

Svein
31-05-09, 19:36
Εγώ πήρα από φαρμακείο σε φτηνότερη τιμή....βοηθάει και στα κόκαλα τις άρθρωσης και το μυαλό !!!!!!!

kyriakos23
01-06-09, 08:34
τι βοηθαει στο μυαλο?

Svein
15-06-09, 16:20
τι βοηθαει στο μυαλο?

Ναι 100000% βοηθάει μου το είπε γιατρός και το γραφή και η συσκευασία πάνω........πάντως άμα παίρνεις μην περιμένεις να γίνεις και Einstein απλά θα κουράζεσαι δυσκολότερα.....

Levrone
28-05-10, 09:38
Ολα τα λεφτα αυτο το προιον..Απλα ολα τα λεφτα.

Ειμαι ηδη στο δευτερο κουτι, οχι μονο παιρνεις και ξεγνοιαζεις, οχι μονο εχει μεσα της Παναγιας τα ματια, οχι μονο δε μπλεκεις με σησαμελαια και λαδια κτλ, αλλα σε μια εποχη που τα παντα ειναι συμπληρωματα με ενα
ANIMAL OMEGA + πολυβιταμινη + αμινοξεα + BCAA (και εδω θα ελεγα το BCAA STACK που εχει και γλουταμινη) και ειναι νομιζω καποιος κομπλε.

Αυτα για μενα ειναι η βαση. Ουτε καν κρεατινη (ασχετα αν λενε οτι ειναι το απολυτο συμπληρωμα στο bb η κρεατινη) . Χωρις αυτα δεν προχωρας οπως και να χει.

Να πω οτι εδω και ενα μηνα , αλλα και τις τελευταιες 2 εβδομαδες που εκανα διαιτα και ετρωγα ψαρι 4 φορες τη μερα επαιρνα και το ANIMAL OMEGA.

Και αν με ρωτησει καποιος που βλεπω τη διαφορα, νομιζω πως με "καθαριζει" απο λιπος , αλλα επειδη αυτο ειναι και υποκειμενικο , να πω και κατι αντικειμενικο..

Ειχα παντα ναι μεν χαμηλη την "κακη" χοληστερινη αλλα και πολυ χαμηλη την "καλη"..Σε εξετασεις της προηγουμενης εβδομαδας η "καλη" (HDL) χοληστερινη που το Νοεμβρη ηταν 36 τωρα εχει παει 43. Τυχαιο νομιζω δεν ειναι τιποτα. Απλα το αναφερω.

GEORGEXX1
28-05-10, 10:09
Ολα τα λεφτα αυτο το προιον..Απλα ολα τα λεφτα.


Ειμαι ηδη στο δευτερο κουτι, οχι μονο παιρνεις και ξεγνοιαζεις, οχι μονο εχει μεσα της Παναγιας τα ματια, οχι μονο δε μπλεκεις με σησαμελαια και λαδια κτλ, αλλα σε μια εποχη που τα παντα ειναι συμπληρωματα με ενα
ANIMAL OMEGA + πολυβιταμινη + αμινοξεα + BCAA (και εδω θα ελεγα το BCAA STACK που εχει και γλουταμινη) και ειναι νομιζω καποιος κομπλε.

Αυτα για μενα ειναι η βαση. Ουτε καν κρεατινη (ασχετα αν λενε οτι ειναι το απολυτο συμπληρωμα στο bb η κρεατινη) . Χωρις αυτα δεν προχωρας οπως και να χει.

Να πω οτι εδω και ενα μηνα , αλλα και τις τελευταιες 2 εβδομαδες που εκανα διαιτα και ετρωγα ψαρι 4 φορες τη μερα επαιρνα και το ANIMAL OMEGA.

Και αν με ρωτησει καποιος που βλεπω τη διαφορα, νομιζω πως με "καθαριζει" απο λιπος , αλλα επειδη αυτο ειναι και υποκειμενικο , να πω και κατι αντικειμενικο..

Ειχα παντα ναι μεν χαμηλη την "κακη" χοληστερινη αλλα και πολυ χαμηλη την "καλη"..Σε εξετασεις της προηγουμενης εβδομαδας η "καλη" (HDL) χοληστερινη που το Νοεμβρη ηταν 36 τωρα εχει παει 43. Τυχαιο νομιζω δεν ειναι τιποτα. Απλα το αναφερω.

ποτε ρε τσακαλι τελειωσες το ενα;;;ποσα περνεις την ημερα;;

Levrone
28-05-10, 11:33
ποτε ρε τσακαλι τελειωσες το ενα;;;ποσα περνεις την ημερα;;

Γιωργαρε το κουτι εχει μεσα 30 πακετακια και παιρνω ενα τη μερα. Μου ειχε ερθει εδω και ενα μηνα τωρα.

GEORGEXX1
28-05-10, 11:36
Γιωργαρε το κουτι εχει μεσα 30 πακετακια και παιρνω ενα τη μερα. Μου ειχε ερθει εδω και ενα μηνα τωρα.

μηπως συμφερει να παρεις τις καψουλες των 90;;;

Levrone
28-05-10, 11:39
μηπως συμφερει να παρεις τις καψουλες των 90;;;

δεν εχουν τετοια συσταση , σωστα?

GEORGEXX1
28-05-10, 11:42
δεν εχουν τετοια συσταση , σωστα?

αν θες τα δουμε Κωστα μηπως βολευει.Της ιδιας εταιριας ειναι ρε

Levrone
28-05-10, 11:46
μα το ξερω, αλλωστε το εχουμε συζητησει και αλλη φορα.
ωστοσο εχω την εντυπωση οτι απο κει που ψωνιζω (ξερεις που) το προιον που λες δεν το χει.

Littlejohn
28-05-10, 12:00
Πολύ καλό προιόν. Το παίρνω και εγώ πολύ καιρό τώρα. Μεγάλη ευκολία γιατί τα `χει όλα μαζεμένα και καλό προφίλ συστατικών. Εμένα αποδεδειγμένα με βοηθάει στην αποδοτικότητα να καίω λίπος. Καθώς όταν δεν το πήρα, παρόλο που η διατροφή μου παρέμενε ίδια, ο ρυθμός καύσης λίπους μειωνόνταν αρκετά...

Τον τελευταίο καιρό το συμπληρώνω και με λινέλαιο (πλέον όλα τα ``λάδια`` μου είναι ομέγα) και η απόδοση έχει χτυπήσει ταβάνι... Ελπίζω να είμαι έτσι διαρκώς..:green::green:

Svein
28-05-10, 17:41
Το χρησιμοποίησα πέρυσι γιατι δεν ηθελα θερμογενετικο μπας και καψει λιπος και δουλεψε :) ! παντος πανακριβο ... μακρια απο ελλαδα !

Manos1989
28-05-10, 18:07
Εγώ πάντως μετά από τόσο καλές κριτικές,πήγα και το αγόρασα και μάλιστα πρόλαβα το τελευταίο στο κατάστημα:P
Τσουχτερή η τιμή των 44 ευρώ αλλά τι να κάνουμε!

GEORGEXX1
28-05-10, 18:10
πολυ ακριβο, πιο πηρες;;

Manos1989
28-05-10, 18:12
Animal Omega,αυτό στο αρχικό Post,30 σακουλάκια έχει!

beefmeup
28-05-10, 20:41
περιεκτικοτητα σε EPA,K DHA,γιατρε εχουμε γιαυτο,μιας κ το περνεις??(με το συμπαθειο:P)

εχω την εντυπωση,οτι τα υχθυελαια της now,με 1200γρ ανα καψουλα,που εχουν 12 εβρα,κ το flax seed oil,της ΟΝ,που χει 8 εβρα,ειναι το ιδιο πραμα,στα μισα κ κατι λιγοτερο λεφτα..

Levrone
28-05-10, 20:47
περιεκτικοτητα σε EPA,K DHA,γιατρε εχουμε γιαυτο,μιας κ το περνεις??(με το συμπαθειο:P)

βασικα να σου πω οτι καταλαβα θα σου πω ψεματα.

εχω την εντυπωση,οτι τα υχθυελαια της now,με 1200γρ ανα καψουλα,που εχουν 12 εβρα,κ το flax seed oil,της ΟΝ,που χει 8 εβρα,ειναι το ιδιο πραμα,στα μισα κ κατι λιγοτερο λεφτα..

δε θελω να σας ακουω να μιλατε για λεφτα! εχουμε να φαν και οι κοτες! :turtle::turtle::turtle::P:P:P



.

Eddie
28-05-10, 20:51
EicosaPentaenoic Acid και DocosaHexaenoic Acid.Ειναι τα ω3 που βρισκονται στο μουρουνελαιο αν δε κανω λαθος.

Ειναι μεσα στο Ω3 complex.Που να βρεις τωρα περιεκτικοτητες.

beefmeup
28-05-10, 20:51
τα υχθυελεαια,εχουν αυτες τις 2 τιμες(EPA,DHA) που ειναι μια συγκεντρωση οξεων σε αυτα,κ αυτα ειναι που κανουν την διαφορα σε ποιοτητα αλλα κ σε ποση ποσοτητα υπαρχουν ανα γρ ελαιου..κανονικα θα επρεπε να αναφερονται στην συσκευασια,αλλα απο οτι ειδα οχι..γιαυτο ρωταω,αν το γραφει αλλου..

τσεκαρε ποιο πανω τα ναου,που το γραφουν..κανονικα ολα πρεπει να το γραφουν,για να ξερεις τι περνεις..

The Rock
28-05-10, 20:52
περιεκτικοτητα σε EPA,K DHA,γιατρε εχουμε γιαυτο,μιας κ το περνεις??(με το συμπαθειο:P)

εχω την εντυπωση,οτι τα υχθυελαια της now,με 1200γρ ανα καψουλα,που εχουν 12 εβρα,κ το flax seed oil,της ΟΝ,που χει 8 εβρα,ειναι το ιδιο πραμα,στα μισα κ κατι λιγοτερο λεφτα..
Ακριβώς ! Πεταμένα λεφτά,σησαμέλαιο(4,80€/500ml) & ελαιόλαδο(11,80€/2lt) πίτα στα Ω6 είναι.
Γιατρέ Ωμέγα-3 από MYP--> 35€/1000 softegels(1000mg,18% EPA / 12% DHA) :welcome:

beefmeup
28-05-10, 20:54
Ακριβώς ! Πεταμένα λεφτά,σησαμέλαιο(4,80€/500ml) & ελαιόλαδο(11,80€/2lt) πίτα στα Ω6 είναι.
Γιατρέ Ωμέγα-3 από MYP--> 35€/1000 softegels(18% EPA / 12% DHA) :welcome:

ειμαστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλο..:bowdown::bowdown::bowdown:

The Rock
28-05-10, 20:57
ειμαστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλο..:bowdown::bowdown::bowdown:
:green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green:

beefmeup
28-05-10, 20:57
Ειναι μεσα στο Ω3 complex.Που να βρεις τωρα περιεκτικοτητες.

λαθος μπιλ..ΠΡΕΠΕΙ να το γραφουν,γιατι δεν εχουν ολες οι εταιριες την ιδια περιεκτικοτητα σε αυτα,κ αυτα ειναι που πληρωνεις,οχι το λαδι..

δες πιο πανω της now,που το γραφει ξεκαθαρα..

κ μετα μου λενε καποιοι γιατι,δεν πολυεμπιστευομαι την universal..

Niiick
28-05-10, 21:24
Λοιπον καλο θα ειναι να εχει οσο το δυνατον περισσοτερη περιεκτικοτητα ανα καψουλα διοτι λεει 1000 mg και εχει πχ 18%epa και 12%dha.

Τα υπολοιπα 70% σε καθε χαπι ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ?

Levrone
29-05-10, 00:46
Ακριβώς ! Πεταμένα λεφτά,σησαμέλαιο(4,80€/500ml) & ελαιόλαδο(11,80€/2lt) πίτα στα Ω6 είναι.
Γιατρέ Ωμέγα-3 από MYP--> 35€/1000 softegels(1000mg,18% EPA / 12% DHA) :welcome:

o Βane, τον οποιο και εμπιστευομαι , ειχε καποτε γραψει προσφατα για το σησαμελαιο οτι για να παρεις απο τη σησαμινη τη "βοηθεια" στο να καψεις λιπος θα φας τοσο σησαμελαιο που θα παρεις περισσοτερες θερμιδες απ οσες θα καψεις.

Δευτερον , ξεχναμε πολλες φορες οτι μετραει και η συσταση και ο συνδιασμος των διαφορων συστατικων σε ενα προιον. Eμπιστευομαι πιο καλα τον κατασκευαστη της UNIVERSAL που πηρε και εφτιαξε μια αναλογια παρα να παρω απο μονος μου λιγο απο εδω και λιγο απο εκει και να τα συνθεσω.

Tριτον, πριν παρω ω σε καψουλες , ετρωγα στ αμαξι και μαζι με τα φαγητα στα ταπερ επαιρνα αδειες αμπουλες αμινοξεων των 25 ml και καθομουν και τις γεμιζα ελαιολαδα, σησαμελαια, μουρουνελαια και καθομουν και εσπαγα λιναροσπορους και ολο αυτο μου την εχει βαρεσει. Τωρα ενα σακουλακι και τελος. Και οπως εγραψα , εδω για το παραμικρο παιρνουμε συμπληρωμα , χαθηκε ο κοσμος να παιρνουμε και για ω που ειναι τοσο σημαντικα?

Tεταρτον, ποιος σας ειπε οτι το απλο σησαμελαιο και μουρουνελαιο που εφερνα απο μαγαζι με βιολογικα απο Αθηνα μου ερχοταν φτηνοτερα? Kαι εκει λεφτα εδινα, οχι λιγα. Οπως επισης ειχα παρει κατι καψουλες της LAMBERTS (το flax seed oil ) απο φαρμακειο και για 1 γραμμαριο ω3 που εδινε η μια καψουλα εδωσα 27 ευρω για 90 καψουλες , δηλαδη 3 μηνες. Εδω μπορει να μου βγηκε 26 ευρω το κουτι ANIMAL OMEGA και να κραταγε 1 μηνα αλλα εχει μεσα απιστευτη ποσοτητα απο ω λιπαρα.

Πεμπτον , αναλυση του στυλ "τι ειναι το υπολοιπο 70%?" που ρωταει ο Νικ , νομιζω πως δεν εχει να κανει ρε παιδια. Δηλαδη αλοιμονο αν ειναι να παρουμε τηλεφωνο τον κατασκευαστη στη universal να μας πει.

Εκτον , αυτη η σειρα , τα animal απ οσα εχω διαβασει (διοτι το OMEGA ειναι το πρωτο προιον της ANIMAL που μπηκε σπιτι μου) ειναι ολα κορυφαια. Μα αν εχει βγαλει δεκα πραγματα εχω ακουσει κορυφαια σχολια και για τα δεκα. Γιατι το OMEGA να αποτελει εξαιρεση? Θελω να πω ποιοτικα ειναι δυσκολο να υστερει.

Αυτα πιστευω.

flowin_through
29-05-10, 01:07
Πεμπτον , αναλυση του στυλ "τι ειναι το υπολοιπο 70%?" που ρωταει ο Νικ , νομιζω πως δεν εχει να κανει ρε παιδια. Δηλαδη αλοιμονο αν ειναι να παρουμε τηλεφωνο τον κατασκευαστη στη universal να μας πει. Αυτα αναφερθηκαν οχι για το OMEGA, αλλα για τα χυμα

Εκτον , αυτη η σειρα , τα animal απ οσα εχω διαβασει (διοτι το OMEGA ειναι το πρωτο προιον της ANIMAL που μπηκε σπιτι μου) ειναι ολα κορυφαια. Μα αν εχει βγαλει δεκα πραγματα εχω ακουσει κορυφαια σχολια και για τα δεκα. Γιατι το OMEGA να αποτελει εξαιρεση? Θελω να πω ποιοτικα ειναι δυσκολο να υστερει.
Ισχυει στο ακεραιο, απλως το κοστος συζητανε
Αυτα πιστευω.

:thumbup:

Levrone
29-05-10, 01:11
Πεμπτον , αναλυση του στυλ "τι ειναι το υπολοιπο 70%?" που ρωταει ο Νικ , νομιζω πως δεν εχει να κανει ρε παιδια. Δηλαδη αλοιμονο αν ειναι να παρουμε τηλεφωνο τον κατασκευαστη στη universal να μας πει.



βλακεια , δεν καταλαβα οτι πηγαινε στα χυμα.

Eddie
29-05-10, 01:13
Ρε Κωστη,δεν εθιξε κανενας την Universal ουτε και τα ανιμαλ.ΟΛΟΙ πιστευουμε οτι ειναι καλης ποιοτητος.Το θεμα ειναι οτι μπορεις να παρεις τα ιδια σε χαμηλοτερη τιμη.

Προσωπικα το θεωρω ειδος πολυτελειας.Οταν θα μου περισσευουν θα το προτιμησω,τωρα ομως βολευομαι και με λινελαιο,ελαιολαδο,Ω3 καψουλες,ξηροκαρπια και ταχινι.Και η NOW που ανεφεραν τα παιδια ειναι βαρβατη εταιρια.

Levrone
29-05-10, 01:19
Ρε Κωστη,δεν εθιξε κανενας την Universal ουτε και τα ανιμαλ.ΟΛΟΙ πιστευουμε οτι ειναι καλης ποιοτητος.Το θεμα ειναι οτι μπορεις να παρεις τα ιδια σε χαμηλοτερη τιμη.

Προσωπικα το θεωρω ειδος πολυτελειας.Οταν θα μου περισσευουν θα το προτιμησω,τωρα ομως βολευομαι και με λινελαιο,ελαιολαδο,Ω3 καψουλες,ξηροκαρπια και ταχινι.Και η NOW που ανεφεραν τα παιδια ειναι βαρβατη εταιρια.

καλα και να πει κανεις για τη universal δεν ειναι και δικη μου, δεν ειμαι universal-oμαχος!

ρε πλακα κανεις? η NOW ειναι κορυφη, δε συζητω. Ισως οντως ειναι ειδος πολυτελειεας, αλλα ξερεις κατι? θα μπορουσα να ημουν σε ενα μπαρ τωρα και να κανα τον καραγκιοζη, ολα εχουν το τιμημα τους.

flowin_through
29-05-10, 01:30
Σωστοι και οι δύο.

TEFAAtzis
29-05-10, 01:49
Ποτε δεν εχω χρησημοποιησει τετοιο συμπληρωμα.Ειλικρινα,τα αξιζει τα λεφτα του???Οχι το συγκεκριμενο μονο αλλα γενικα αυτου του ειδους οπως και της Now που ειπατε!!!

GEORGEXX1
29-05-10, 01:53
Ποτε δεν εχω χρησημοποιησει τετοιο συμπληρωμα.Ειλικρινα,τα αξιζει τα λεφτα του???Οχι το συγκεκριμενο μονο αλλα γενικα αυτου του ειδους οπως και της Now που ειπατε!!!

Ειναι απο τα πλεον απαραιτητα συμπληρωματα,αφου καθημερινα δεν μπορεις να τρως ψαρι.

TEFAAtzis
29-05-10, 01:55
Ειναι απο τα πλεον απαραιτητα συμπληρωματα,αφου καθημερινα δεν μπορεις να τρως ψαρι.

ε και αν δεν παρουμε για 2-3-4 μερες τα ω λιπαρα του ψαριου τι θα παθουμε???

GEORGEXX1
29-05-10, 01:57
ε και αν δεν παρουμε για 2-3-4 μερες τα ω λιπαρα του ψαριου τι θα παθουμε???

τιποτα

TEFAAtzis
29-05-10, 02:02
οποτε μπορει να ειναι χρησιμο αλλα σε σχεση με πρωτεινη,αμινοξεα,βιταμινες και κατα καιρους κρεατινη ερχεται δευτερο!!!

flowin_through
29-05-10, 02:10
Ειναι κατι που και εγω για πολυ καιρο δεν επαιρνα. Αλλα ειναι κατι ΠΟΛΥ σημαντικο. Ειναι ισως το μονο ¨συμπληρωμα¨ που εχει αντικτυπο στην καλη υγεια μας. Μακροπροθεσμα θα σε κανει να κρατας 2 κιλακια μακρια και ανεβαζει την HDL που ειναι πολυ πολυ και ακομα πιο πολυ ευεργετικο για την καρδια, την κυκλοφορια, τα παντα. Ειναι must.

TEFAAtzis
29-05-10, 02:14
Ειναι κατι που και εγω για πολυ καιρο δεν επαιρνα. Αλλα ειναι κατι ΠΟΛΥ σημαντικο. Ειναι ισως το μονο ¨συμπληρωμα¨ που εχει αντικτυπο στην καλη υγεια μας. Μακροπροθεσμα θα σε κανει να κρατας 2 κιλακια μακρια και ανεβαζει την HDL που ειναι πολυ πολυ και ακομα πιο πολυ ευεργετικο για την καρδια, την κυκλοφορια, τα παντα. Ειναι must.

χμμ μαλιστα.......

deluxe
29-05-10, 02:52
Δλδ παιρνετε αυτες τις καψουλες και δε βαζετε καθολου λαδι στη διατροφη σας; Γιατι βλεπω οτι ειδικα αυτα της universal εχουν 7 γραμμαρια λιπους.

Τις σαλατες πως τις τρωτε; Ή δε τρωτε ποτε χωριατικη; χορτα; παντζαρια;

Επισης τι γινεται τις ημερες που τρωτε ψαρια και τονο; Αν και νομιζω ο δευτερος δεν εχει και πολυ λιπος.

Levrone
29-05-10, 08:47
Δλδ παιρνετε αυτες τις καψουλες και δε βαζετε καθολου λαδι στη διατροφη σας; Γιατι βλεπω οτι ειδικα αυτα της universal εχουν 7 γραμμαρια λιπους.

Τις σαλατες πως τις τρωτε; Ή δε τρωτε ποτε χωριατικη; χορτα; παντζαρια;

Επισης τι γινεται τις ημερες που τρωτε ψαρια και τονο; Αν και νομιζω ο δευτερος δεν εχει και πολυ λιπος.

μα και να βαλει κανεις λαδι σε μια σαλατα δε θα παθει πραμα..τωρα τι να σου πω, πως τρωω τη σαλατα? στεκομαι πανω απο το νεροχυτη και πλενω τη ντοματα, την κοβω στο χερι κα ενα-ενα κομματι το τρωω..ουτε καν σε πιατο. ε μετα τρωω και ενα αγγουρι (αλλα αφου πρωτα το κοψω κομματακια :P )

το εγραψα οτι τωρα 3 εβδομαδες τρωω ημερησιως 4 γευματα ψαρι, αλλα παιρνω και αυτο.

Τεφατζη παρτο ρε, λεει, και αν οχι αυτο παρε ενα αντιστοιχο.

Levrone
29-05-10, 08:48
Ειναι κατι που και εγω για πολυ καιρο δεν επαιρνα. Αλλα ειναι κατι ΠΟΛΥ σημαντικο. Ειναι ισως το μονο ¨συμπληρωμα¨ που εχει αντικτυπο στην καλη υγεια μας. Μακροπροθεσμα θα σε κανει να κρατας 2 κιλακια μακρια και ανεβαζει την HDL που ειναι πολυ πολυ και ακομα πιο πολυ ευεργετικο για την καρδια, την κυκλοφορια, τα παντα. Ειναι must.

και εγω!
100% συμφωνω!

TEFAAtzis
29-05-10, 11:31
μα και να βαλει κανεις λαδι σε μια σαλατα δε θα παθει πραμα..τωρα τι να σου πω, πως τρωω τη σαλατα? στεκομαι πανω απο το νεροχυτη και πλενω τη ντοματα, την κοβω στο χερι κα ενα-ενα κομματι το τρωω..ουτε καν σε πιατο. ε μετα τρωω και ενα αγγουρι (αλλα αφου πρωτα το κοψω κομματακια :P )

το εγραψα οτι τωρα 3 εβδομαδες τρωω ημερησιως 4 γευματα ψαρι, αλλα παιρνω και αυτο.

Τεφατζη παρτο ρε, λεει, και αν οχι αυτο παρε ενα αντιστοιχο.

θα το εχω σιγουρα στα υποψιν μου απο βδομαδα που θα πιασω κατι λεφτα στα χερια μου!!!

Eddie
29-05-10, 13:29
Γιατρε τι ψαρια τρως καθε μερα,αν επιτρεπεται?

Εγω παιρνω μονο Ω3 γιατι τα υπολοιπα Ω τα εχει και το ελαιολαδο,οι ξηροι καρποι,το ταχινι και αλλα.

Μητσο,παρε οπωσδηποτε.Δεν ειναι ακριβα.

The Rock
29-05-10, 13:34
o Βane, τον οποιο και εμπιστευομαι , ειχε καποτε γραψει προσφατα για το σησαμελαιο οτι για να παρεις απο τη σησαμινη τη "βοηθεια" στο να καψεις λιπος θα φας τοσο σησαμελαιο που θα παρεις περισσοτερες θερμιδες απ οσες θα καψεις.

Δευτερον , ξεχναμε πολλες φορες οτι μετραει και η συσταση και ο συνδιασμος των διαφορων συστατικων σε ενα προιον. Eμπιστευομαι πιο καλα τον κατασκευαστη της UNIVERSAL που πηρε και εφτιαξε μια αναλογια παρα να παρω απο μονος μου λιγο απο εδω και λιγο απο εκει και να τα συνθεσω.

Tριτον, πριν παρω ω σε καψουλες , ετρωγα στ αμαξι και μαζι με τα φαγητα στα ταπερ επαιρνα αδειες αμπουλες αμινοξεων των 25 ml και καθομουν και τις γεμιζα ελαιολαδα, σησαμελαια, μουρουνελαια και καθομουν και εσπαγα λιναροσπορους και ολο αυτο μου την εχει βαρεσει. Τωρα ενα σακουλακι και τελος. Και οπως εγραψα , εδω για το παραμικρο παιρνουμε συμπληρωμα , χαθηκε ο κοσμος να παιρνουμε και για ω που ειναι τοσο σημαντικα?

Tεταρτον, ποιος σας ειπε οτι το απλο σησαμελαιο και μουρουνελαιο που εφερνα απο μαγαζι με βιολογικα απο Αθηνα μου ερχοταν φτηνοτερα? Kαι εκει λεφτα εδινα, οχι λιγα. Οπως επισης ειχα παρει κατι καψουλες της LAMBERTS (το flax seed oil ) απο φαρμακειο και για 1 γραμμαριο ω3 που εδινε η μια καψουλα εδωσα 27 ευρω για 90 καψουλες , δηλαδη 3 μηνες. Εδω μπορει να μου βγηκε 26 ευρω το κουτι ANIMAL OMEGA και να κραταγε 1 μηνα αλλα εχει μεσα απιστευτη ποσοτητα απο ω λιπαρα.

Πεμπτον , αναλυση του στυλ "τι ειναι το υπολοιπο 70%?" που ρωταει ο Νικ , νομιζω πως δεν εχει να κανει ρε παιδια. Δηλαδη αλοιμονο αν ειναι να παρουμε τηλεφωνο τον κατασκευαστη στη universal να μας πει.

Εκτον , αυτη η σειρα , τα animal απ οσα εχω διαβασει (διοτι το OMEGA ειναι το πρωτο προιον της ANIMAL που μπηκε σπιτι μου) ειναι ολα κορυφαια. Μα αν εχει βγαλει δεκα πραγματα εχω ακουσει κορυφαια σχολια και για τα δεκα. Γιατι το OMEGA να αποτελει εξαιρεση? Θελω να πω ποιοτικα ειναι δυσκολο να υστερει.

Αυτα πιστευω.
Γιατρέ κάπου σε έχασα ...
Τέσπα εγώ απλά σου τα αναφέρω για την διατροφή, για βελτίωση δεν είπα τίπτοα για λιποδιάλυση και κουραφέξαλα:green:

Machiavelli
29-05-10, 13:39
Δεν αμφιβάλλω ότι είναι ποιοτικό, δεν αμφιβάλλω ότι η Animal είναι δυνατή σειρά, αλλά δε δίνω 1 ευρώ την ημέρα για Ω3.

Levrone
29-05-10, 13:41
Δεν αμφιβάλλω ότι είναι ποιοτικό, δεν αμφιβάλλω ότι η Animal είναι δυνατή σειρά, αλλά δε δίνω 1 ευρώ την ημέρα για Ω3.

ναι ρε, αλλα αλλο ειναι αυτο και αλλο ειναι αν αξιζει ή οχι το προιον..

Levrone
29-05-10, 13:42
Τέσπα εγώ απλά σου τα αναφέρω για την διατροφή, για βελτίωση δεν είπα τίπτοα για λιποδιάλυση και κουραφέξαλα:green:

δηλαδη βοηθανε ή οχι τα ω στη λιποδιαλυση?

Svein
29-05-10, 16:28
δηλαδη βοηθανε ή οχι τα ω στη λιποδιαλυση?

Eγω εχω διαβασει επανιλιμενα πως ΝΑΙ !

The Rock
29-05-10, 18:47
δηλαδη βοηθανε ή οχι τα ω στη λιποδιαλυση?
Ίσως έμμεσα αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα καταλάβεις κάτι ....

Levrone
29-05-10, 20:35
Ίσως έμμεσα αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα καταλάβεις κάτι ....

Καλα διαφωνω αλλα δεν εχει να κανει.

Svein
29-05-10, 20:43
Καλα διαφωνω αλλα δεν εχει να κανει.

Συναδελφε και εγω μαζι σου !

Manos1989
31-05-10, 21:04
Με ποιο γεύμα το παίρνετε όσοι το χρησιμοποιείτε?Πότε είναι καλύτερο να το παίρνουμε?

Levrone
31-05-10, 21:05
Εγω με το πρωινο.

GEORGEXX1
31-05-10, 23:09
Ενα με το πρωινο, ενα μετα το μεσημεριανο,εκτος αν εχω φαει ψαρι,τοτε παει το βραδι.

Eddie
31-05-10, 23:39
Γιωργο αν παιρνεις και 2ο,δεν ειναι καλυτερα να το βαζεις στο τελευταιο γευμα?Για να καθυστερει και την αφομοιωση της πρωτεινης.

Εγω τα Ω3 ετσι τα δουλευω:unsure:

flowin_through
31-05-10, 23:44
Η ANIMAL λεει με οποιοδηποτε γευμα.
Καλυτερα μαλλον θα ειναι σε γευμα ¨γραμμωσης¨ (πρωτεΐνη και λιπαρα) παρα σε γευμα πρωτεΐνη-υδατανθρακες.

GEORGEXX1
01-06-10, 00:38
Γιωργο αν παιρνεις και 2ο,δεν ειναι καλυτερα να το βαζεις στο τελευταιο γευμα?Για να καθυστερει και την αφομοιωση της πρωτεινης.

Εγω τα Ω3 ετσι τα δουλευω:unsure:

Βασσιλη το 2ο γευμα το εχω στις τρεις, και ετσι λογω οτι ειναι το γευμα με τα περισοτερα λυπαρα της ημερας το βαζω εκει,με την λογικη οτι γινετε καλυτερη αφομοιωση τον συστατικων του με τα λυπαρα του γευματος.
Αν εχω λαθος διορθωστε.

Lao
15-04-11, 02:31
Πολύ καλό συμπλήρωμα για λιποδιάλυση, πέρα από τα υπόλοιπα οφέλη που δίνουν τα λάδια. Ίσως το καλύτερο... λαδερό προϊόν, αλλά ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ ρε γ@μώτο.

Lao
03-05-11, 15:26
Λοιπόν... χθες παρέλαβα το Omega και πήρα και το 1ο μου packet. 8 χάπια έχει μέσα, διαφόρων μεγεθών και ειδών. Η μυρωδιά που βγαίνει μόλις ανοίγεις το κουτί, είναι αυτή του σιτέλαιου και αυτό το ξέρω γιατί είναι πολύ χαρακτηριστική και έχω πάρει κατά καιρούς.

Το κουτί έχει το ίδιο μέγεθος με το Pak αλλά φυσικά τα σακουλάκια μέσα είναι λιγότερο στριμωγμένα μιας και είναι μόλις 30. Θεωρώ ότι είναι ωραίο προϊόν, αλλά εξακολουθώ επίσης να θεωρώ ότι είναι πολύ ακριβό.

Προσωπικά με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα Ω3 και σε αυτό το θέμα οι ποσότητες που αναλογούν είναι 350mg DHA και 450mg EPA. Αυτάααααααα :green:

Levrone
03-05-11, 18:55
ειχα παρει και περυσι 2 κουτια ,
το ξαναπηρα και φετος και εχω καταναλωσει ηδη 9 σακουλακια..

το προιον "σκοτωνει"..

απλα εγω το παιρνω στο πρωινο και τα αλλα γευματα της ημερας μενουν κενα απο λιπαρα, και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο..:unsure:

Lao
04-05-11, 00:50
ειχα παρει και περυσι 2 κουτια ,
το ξαναπηρα και φετος και εχω καταναλωσει ηδη 9 σακουλακια..

το προιον "σκοτωνει"..

απλα εγω το παιρνω στο πρωινο και τα αλλα γευματα της ημερας μενουν κενα απο λιπαρα, και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο..:unsure:

Μιας και λες ότι το προϊόν «σκοτώνει» :green: τι καλό έχεις δει;

Levrone
04-05-11, 09:21
Μιας και λες ότι το προϊόν «σκοτώνει» :green: τι καλό έχεις δει;

περυσι το ειχα βαλει σε διαιτα, και πραγματικα εχω την εντυπωση οτι βοηθησε πολυυυ ομως..

εγω εχω την εξης απορια...παιρνω ενα πακετακι το πρωι με μια ADAM..
Το μεσημερι (μετα απο 2 γευματα δηλαδη 5 ωρες) θα παρω ενα ΠΑΚ (οπως λεγαμε ;) ) αν εχω προπονηση ή μια δευτερη ADAM αν δεν εχω..

το θεμα λοιπον ειναι, σ αυτη τη δευτερη ληψη πολυβιταμινης πρεπει να ξαναπαρω λιπαρα για καλυτερη απορροφηση? πιστευω θα ειναι "ναι" η απαντηση (ή αρκει η ληψη των λιπαρων στο πρωτο γευμα της ημερας???) και γι αυτο εχω και το (πιο soft) super omega 3-6-9 της NOW για εκεινη τη στιγμη..

δεν ξερω....:unsure:

gmalamos
04-05-11, 09:54
περυσι το ειχα βαλει σε διαιτα, και πραγματικα εχω την εντυπωση οτι βοηθησε πολυυυ ομως..

εγω εχω την εξης απορια...παιρνω ενα πακετακι το πρωι με μια ADAM..
Το μεσημερι (μετα απο 2 γευματα δηλαδη 5 ωρες) θα παρω ενα ΠΑΚ (οπως λεγαμε ;) ) αν εχω προπονηση ή μια δευτερη ADAM αν δεν εχω..

το θεμα λοιπον ειναι, σ αυτη τη δευτερη ληψη πολυβιταμινης πρεπει να ξαναπαρω λιπαρα για καλυτερη απορροφηση? πιστευω θα ειναι "ναι" η απαντηση (ή αρκει η ληψη των λιπαρων στο πρωτο γευμα της ημερας???) και γι αυτο εχω και το (πιο soft) super omega 3-6-9 της NOW για εκεινη τη στιγμη..

δεν ξερω....:unsure:
Εγω γιατι νομιζω οτι ειναι τζαμπα τα λεφτα..:unsure::unsure:

Lao
04-05-11, 10:10
περυσι το ειχα βαλει σε διαιτα, και πραγματικα εχω την εντυπωση οτι βοηθησε πολυυυ ομως..

εγω εχω την εξης απορια...παιρνω ενα πακετακι το πρωι με μια ADAM..
Το μεσημερι (μετα απο 2 γευματα δηλαδη 5 ωρες) θα παρω ενα ΠΑΚ (οπως λεγαμε ;) ) αν εχω προπονηση ή μια δευτερη ADAM αν δεν εχω..

το θεμα λοιπον ειναι, σ αυτη τη δευτερη ληψη πολυβιταμινης πρεπει να ξαναπαρω λιπαρα για καλυτερη απορροφηση? πιστευω θα ειναι "ναι" η απαντηση (ή αρκει η ληψη των λιπαρων στο πρωτο γευμα της ημερας???) και γι αυτο εχω και το (πιο soft) super omega 3-6-9 της NOW για εκεινη τη στιγμη..

δεν ξερω....:unsure:

Δεν βλέπω τι σχέση έχουν τα λιπαρά με την απορρόφηση και γιατί, γενικώς, συνδέεις την πολυβιταμίνη σου με αυτά. Όποτε θες τα παίρνεις, φαγητό είναι στην ουσία. Εγώ για παράδειγμα τα παίρνω κατά κανόνα το βράδυ.

Levrone
04-05-11, 14:37
Δεν βλέπω τι σχέση έχουν τα λιπαρά με την απορρόφηση και γιατί, γενικώς, συνδέεις την πολυβιταμίνη σου με αυτά. Όποτε θες τα παίρνεις, φαγητό είναι στην ουσία. Εγώ για παράδειγμα τα παίρνω κατά κανόνα το βράδυ.

την απορροφηση των πολυβιταμινων δεν την βοηθαει η χρηση των λιπαρων?
:unsure:

Eddie
04-05-11, 14:55
την απορροφηση των πολυβιταμινων δεν την βοηθαει η χρηση των λιπαρων?
:unsure:

Βοηθαει μονο τις λιποδιαλυτες βιταμινες.

sticky fingaz
04-05-11, 16:25
Παιδιά πόσο έχουνε αυτές οι κάψουλες κ απο που μπορω να τις προμηθευτώ??

amateur666
04-05-11, 17:54
τελικα αξιζει???? η να συνεχισω με ωμεγα 3-6-9 απο NOW ???????????? :unsure:

Devil
04-05-11, 19:25
τελικα αξιζει???? η να συνεχισω με ωμεγα 3-6-9 απο NOW ???????????? :unsure:

και με σκετα Ω3 εισαι καλημενος..... τα Ω369 ειναι φτιαγμενα κυριως για τους αμερικανους...

Lao
04-05-11, 22:51
τελικα αξιζει???? η να συνεχισω με ωμεγα 3-6-9 απο NOW ???????????? :unsure:

Τα Ω3-6-9, όπως σωστά είπε ο Devil, δεν είναι απαραίτητα σε εμάς τους Έλληνες. Η διατροφή μας είναι αρκετά πλούσια σε Ω6 και Ω9.

Τώρα για το αν αξίζει ή όχι, όπως είπα είναι ακριβό. Στο κουτί γράφει με μεγάλα γράμματα «Trim the fat», το οποίο αν δεν κάνω λάθος σημαίνει «κόψε/κάψε το λίπος», άρα αποσκοπεί στο «στέγνωμα». Απ'ότι καταλαβαίνω, η Universal υποτίθεται ότι με το Animal Omega προσφέρει μια πολύ καλή αναλογία Ω3 και Ω6, σχεδιασμένη για αυτό τον σκοπό. Ίδωμεν, εγώ έχω πάρει 2 σακουλάκια ως τώρα...

EDIT: Ορίστε και μερικές φωτογραφίες.;)

Rourke
13-06-11, 13:53
Λοιπόν δεν πρέπει να ξεχνάμε στην καθημερινή μας διατροφή και ένα συμπλήρωμα με OMEGA και για αυτό η UNIVERSAL τα μάζεψε όλα στην σειρά Animal και έχωσε και τις βιταμίνες της και την καρνιτίνη της, lecithin μέχρι και maltodextrin και έφτιαξε ένα πολύ ολοκληρωμένο προϊόν αλλά και πολύ ακριβό.

ALA 450mg
DHA 350mg
EPA 450mg
CLA 800mg
GLA 300mg
LA 850

Θετικά

Καλή αναλογία Ω και πολλές πηγές EFA και καλός συνδυασμός


Αρνητικά

Ακριβή τιμή (πάνω από 1 ευρώ η δόση , θες ένα 40αρι περίπου τον μήνα)

Levrone
13-06-11, 16:10
Αρνητικά

Ακριβή τιμή (πάνω από 1 ευρώ η δόση , θες ένα 40αρι περίπου τον μήνα)

φιλε εξαρταται απο που το αγοραζεις.
εμενα μου στοιχισαν τα 2 κουτια 40 ευρω => 20 ευρω το ενα => 0,66 ευρω η δοση.

Levrone
21-06-11, 00:03
εγώ έχω πάρει 2 σακουλάκια ως τώρα...



Lao συνεχιζεις με το Αnimal Οmega?

Kαι αν ναι σκοπευεις να το αλλαξεις ή εισαι ευχαριστημενος και θα το συνεχισεις?

Lao
21-06-11, 01:42
Lao συνεχιζεις με το Αnimal Οmega?

Kαι αν ναι σκοπευεις να το αλλαξεις ή εισαι ευχαριστημενος και θα το συνεχισεις?

Το έχω τελειώσει. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι καλό προϊόν, αλλά πολύ ακριβό ρε παιδί μου.

Κάποια στιγμή θα το ξαναπάρω, αλλά προς το παρόν έχω μια συσκευασία με 500 της NOW οπότε για το καλοκαίρι είμαι καλά, πιστεύω... :green:

Levrone
21-06-11, 02:01
Κάποια στιγμή θα το ξαναπάρω, αλλά προς το παρόν έχω μια συσκευασία με 500 της NOW οπότε για το καλοκαίρι είμαι καλά, πιστεύω... :green:

της NOW ποιο? το ultra omega-3 ?

και κατι αλλο..προχτες σε ενα μελος γυρω στα 17-18 ειπες οτι το animal omega ισως του πεφτει λιγο πολυ για την ηλικια του..τι εννοουσες?

Lao
21-06-11, 02:21
της NOW ποιο? το ultra omega-3 ?

και κατι αλλο..προχτες σε ενα μελος γυρω στα 17-18 ειπες οτι το animal omega ισως του πεφτει λιγο πολυ για την ηλικια του..τι εννοουσες?

Όχι, το απλό, έχει και 500άρα συσκευασία.

Εννοούσα περισσότερο ότι δεν νομίζω πως ένας 17άρης έχει ανάγκη από κάτι σαν το Animal Omega. Όχι ότι θα πάθει κάτι, απλά δεν νομίζω ότι το χρειάζεται.

Devil
21-06-11, 03:24
εμενα ρε παιδια κατι αλλο μου χτυπησε στο ματι....

λεει total fats 7gr....

saturated fat 1g
polysaturated fat 2,75g

αυτα μας κανουν 3,75γρ... αντε πες 4γρ τα αλλα 3γρ τι ειναι?

και πιο κατω δηλωνει.... 4γρ Ω3 και 2,5γρ Ω6....οκ αλλα απο αυτα τα 6,5γρ τα polysaturated fat ειναι μονο 2,75γρ....

περιεργο.....

ξερει κανεις ποσα ΕPA+DHA εχει μεσα????

Levrone
21-06-11, 03:28
ξερει κανεις ποσα ΕPA+DHA εχει μεσα????



ALA 450mg
DHA 350mg
EPA 450mg
CLA 800mg
GLA 300mg
LA 850

Θετικά

Καλή αναλογία Ω και πολλές πηγές EFA και καλός συνδυασμός


.

Devil
21-06-11, 03:38
.

λολ... στραβομαρα.... γερασα!!!:green::turtle::turtle::turtle:

αρα... μιλαμε για... 1200μγ Ω3 και για 1950μγ Ω6....

αλλα εχει μονο 800μγ EPA+DHA....

wtf????? δλδ θελεις 2 πακ την ημερα μινιμουμ????

να ναι καλα η ΝΟW και τα bulk!!!!!:green:

Levrone
21-06-11, 10:50
λολ... στραβομαρα.... γερασα!!!:green::turtle::turtle::turtle:

αρα... μιλαμε για... 1200μγ Ω3 και για 1950μγ Ω6....

αλλα εχει μονο 800μγ EPA+DHA....

wtf????? δλδ θελεις 2 πακ την ημερα μινιμουμ????

να ναι καλα η ΝΟW και τα bulk!!!!!:green:


λεει μεσα οτι εχει 4.000 mg ω3...δες.....http://www.animalpak.com/store/html/packaging_image.cfm?id=357


και λεει για 2500 mg ω6....αρα απο τα 1950 mg μηπως χανουμε κατι στην προσθεση ή το προιον λεει μουφες????


για να καταλαβω..
τα EPA και τα DHA και ALA θα επρεπε να μας δινουν αθροισμα 4 γραμμαρια (4.000mg) ????

Lao
06-01-12, 19:24
λεει μεσα οτι εχει 4.000 mg ω3...δες.....http://www.animalpak.com/store/html/packaging_image.cfm?id=357


και λεει για 2500 mg ω6....αρα απο τα 1950 mg μηπως χανουμε κατι στην προσθεση ή το προιον λεει μουφες????


για να καταλαβω..
τα EPA και τα DHA και ALA θα επρεπε να μας δινουν αθροισμα 4 γραμμαρια (4.000mg) ????

Με αφορμή αυτό το post, τι έχει να μας πει ο average_joe, ο οποίος μάλλον είναι ο γκουρού των Ω3; :green:

joe, γενικά τι έχεις να πεις για το Animal Omega;

average_joe
06-01-12, 20:07
γκουρου σε τιποτα master @Lao (ουτε καν στη δουλεια μου).
εγκω διαβαζω ετικετα και μετα παιρνω πιο φθηνο...:green:
η ετικετα ειναι μπερδεμενη.
4gr ω3 λεει αλλα βλεπω παρακατω o @Rourke γραφει 800mg ΕPA/ DHA.
οποτε τα αλλα 3200 θα πρεπει να ειναι το ALA απο το σησαμελαιο που το χει πρωτο στο blend πραγμα που συμφωνει με αυτη την υποθεση αλλα ειναι σαν να μας λεει οτι απο ολα τα αλλα τα ψαρακια που εχει υφιστανται σε πολυ μικρες ποσοτητες (ασε που πιο πανω βλεπω οτι αναφερεται σε 450mg :unsure:).
τωρα αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι οτι στο σησαμελαιο ειναι πρωτο στο blend με το ενδεχομενο το ALA να ειναι πολυ ψηλα κατι που δε νομιζω οτι συμφερει καθως οι φυτικες πηγες δεν αφομοιωνονται πληρως σε σχεση με ΕPA/ DHA που εχουν τα ψαρια. και γενικα αποφευγω σησαμελαιο/ λινελαιο για αλλους λογους.
οποτε απλα για μενα δεν θα το επελεγα.
@Lao if it aint broken dont fix it και νομιζω εχουμε βρει τη λυση ηδη;)

average_joe
06-01-12, 23:22
διορθωσις οπου σησαμελαιο ειναι λιναροσπορος.
το αλλο ειναι στο 2ο blend.

Lao
06-01-12, 23:50
γκουρου σε τιποτα master @Lao (ουτε καν στη δουλεια μου).
εγκω διαβαζω ετικετα και μετα παιρνω πιο φθηνο...:green:
η ετικετα ειναι μπερδεμενη.
4gr ω3 λεει αλλα βλεπω παρακατω o @Rourke γραφει 800mg ΕPA/ DHA.
οποτε τα αλλα 3200 θα πρεπει να ειναι το ALA απο το σησαμελαιο που το χει πρωτο στο blend πραγμα που συμφωνει με αυτη την υποθεση αλλα ειναι σαν να μας λεει οτι απο ολα τα αλλα τα ψαρακια που εχει υφιστανται σε πολυ μικρες ποσοτητες (ασε που πιο πανω βλεπω οτι αναφερεται σε 450mg :unsure:).
τωρα αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι οτι στο σησαμελαιο ειναι πρωτο στο blend με το ενδεχομενο το ALA να ειναι πολυ ψηλα κατι που δε νομιζω οτι συμφερει καθως οι φυτικες πηγες δεν αφομοιωνονται πληρως σε σχεση με ΕPA/ DHA που εχουν τα ψαρια. και γενικα αποφευγω σησαμελαιο/ λινελαιο για αλλους λογους.
οποτε απλα για μενα δεν θα το επελεγα.
@Lao if it aint broken dont fix it και νομιζω εχουμε βρει τη λυση ηδη;)

Χαχα μου θυμίζεις εμένα που με βάφτισαν γκουρού των multies παρόλο που επέμενα ότι δεν είμαι :P:P:P

Πάμε σε όσα λες.

Η ετικέτα είναι αυτή:

http://www.animalpak.com/store/images/packaging/357.jpg

Τέρμα... κάτω, αν δεις, λέει:

ALA: 450mg
DHA: 350mg
EPA: 450 mg

Άρα, εκτός και αν κάνω λάθος, έχουμε 1.250mg Ω3;

Αν όντως είναι έτσι, τότε 4.000mg - 1.250mg = 2.750mg... τι; Fat;

GeoDask
07-01-12, 00:01
Φίλοι μου, επειδή το θέμα με τα Ω-3 το έχω ψάξει αρκετά απο πλευράς ποιότητας και γρ label = πραγματικά γρ., γιατί πολλά γράφουν π.χ DHA =450 και είναι ούτε καν το μισό, σας προτείνω Nordic Ultimate Omega.

Με συνιστώμενη ημερήσια δόση στα 2.5γρ.

average_joe
07-01-12, 00:02
ναι μαλλον fat το οποιο εμπιπτει ενα μερος στα πολυακορεστα.
θυμησου οτι και τα αλλα συμπληρωματα ω3 εχουν ενα ποσοστο λιπαρων το οποιο δεν δικαιλογουν το τι ειναι.
π.χ. τα ultra ειναι 1000mg εκ των οποιων 750 ΕPA/ DHA.
επισης, ειχες γραψει οτι τα ultra ηταν πιο "πυκνα" οποτε καπου εκει παει το μυαλο μου.

@GeoDask αυτα που λες παντως ειναι πολυ ακριβα.
αν το αντεχεις κομπλε!
εγω οχι:green:

Lao
07-01-12, 00:09
Φίλοι μου, επειδή το θέμα με τα Ω-3 το έχω ψάξει αρκετά απο πλευράς ποιότητας και γρ label = πραγματικά γρ., γιατί πολλά γράφουν π.χ DHA =450 και είναι ούτε καν το μισό, σας προτείνω Nordic Ultimate Omega.

Με συνιστώμενη ημερήσια δόση στα 2.5γρ.

Έχεις δει τα Ultra Omega 3 της NOW;


ναι μαλλον fat το οποιο εμπιπτει ενα μερος στα πολυακορεστα.
θυμησου οτι και τα αλλα συμπληρωματα ω3 εχουν ενα ποσοστο λιπαρων το οποιο δεν δικαιλογουν το τι ειναι.
π.χ. τα ultra ειναι 1000mg εκ των οποιων 750 ΕPA/ DHA.
επισης, ειχες γραψει οτι τα ultra ηταν πιο "πυκνα" οποτε καπου εκει παει το μυαλο μου.

@GeoDask αυτα που λες παντως ειναι πολυ ακριβα.
αν το αντεχεις κομπλε!
εγω οχι:green:

Άρα, Joe, αν δεν κάνω λάθος, έχουμε 1250/4000=31% καθαρότητα;

GeoDask
07-01-12, 00:22
@GeoDask αυτα που λες παντως ειναι πολυ ακριβα.
αν το αντεχεις κομπλε!
εγω οχι:green:

32 euro τα 90 softgels έχουνε joe.

Lao
07-01-12, 00:23
32 euro τα 90 softgels έχουνε joe.

GeoDask, go there

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17400-Ultra-Omega-3-%28NOW%29 ;)

GeoDask
07-01-12, 00:27
Έχεις δει τα Ultra Omega 3 της NOW;

Ναί Lao. Nordic > Now

average_joe
07-01-12, 16:04
Έχεις δει τα Ultra Omega 3 της NOW;



Άρα, Joe, αν δεν κάνω λάθος, έχουμε 1250/4000=31% καθαρότητα;

ναι @Lao την ιδια εντυπωση εχω αλλα και παλι σιγουρος δεν ειμαι.
τα χει ψιλομπερδεμενα γιατι αλλες εταιρειες τα extra non EPA/ DHA fats φαινονται ξεκαθαρα.
παντως αν ειναι τοσο που λες περαν της μικρης καθαροτητας, της υψηλης τιμης και των ω6 που ειναι σχετικα αχρειαστα αν τρεφεσαι σωστα, εχει και το θεμα οτι το 1/3 των ω3 προερχονται απο φυτικη πηγη.


32 euro τα 90 softgels έχουνε joe.

περνα τα στην αξιολογηση αν δε σου κανει κοπος.:)
οτι info υπαρχει καλο ειναι.
αυτα που χω δει απο τη συγκεκριμενη εταιρεια ειναι ακριβα αλλα μπορει να κανω και λαθος.

Lao
07-01-12, 16:20
ναι @Lao την ιδια εντυπωση εχω αλλα και παλι σιγουρος δεν ειμαι.
τα χει ψιλομπερδεμενα γιατι αλλες εταιρειες τα extra non EPA/ DHA fats φαινονται ξεκαθαρα.
παντως αν ειναι τοσο που λες περαν της μικρης καθαροτητας, της υψηλης τιμης και των ω6 που ειναι σχετικα αχρειαστα αν τρεφεσαι σωστα, εχει και το θεμα οτι το 1/3 των ω3 προερχονται απο φυτικη πηγη.


Πράγματι, είναι μπερδεψούρα...

Πάντως, αν είναι έται όπως τα λέμε, το label είναι παραπλανητικό. Λέει ότι έχει 4 γρ Ω3 λιπαρά, και έχει τελικά 1,25, από τα οποία τα 450 mg είναι ALA. Τουλάχιστον, άλλες εταιρείες σου λένε 1 γραμμάριο ψαρόλαδο, από το οποίο τα τόσα mg είναι DHA και EPA...

Lao
13-04-12, 14:24
Η δύναμη του marketing...

Ήθελε ένας φίλος μου να πάρει ένα Ω3 supp, και ψάχνοντας στο net έπεσε στο παρόν, όπως ήταν αναμενόμενο.

Διάβασε τα εκθετικά reviews, μπήκε και στο animal site, είδε και τα 4 γρ Ω3 (και καλά) και αυτό ήταν. Την επόμενη μέρα πήρε 2 κουτιά, από Ελλάδα παρακαλώ, σε αχαρακτήριστη τιμή (θα το πάρεις που θα το πάρεις, ψάξε λίγο και από ΠΟΥ ρε Χριστιανέ!).

Τι να πεις...

ΑΘΛΗΤΗΣ
07-10-16, 15:00
Η UNIVERSAL είναι ιδιαίτερα προσεκτική σχετικά με τα προϊόντα της που έρχονται Ευρώπη έτσι ώστε να είναι σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

Στον ΑΘΛΗΤΗ φέρνουμε τα προϊόντα που είναι για Ευρώπη. Παρακάτω βλέπετε την πιο πρόσφατη φώτο του προϊόντος και το πινακάκι συστατικών. Είναι διαθέσιμο στον ΑΘΛΗΤΗ και στο e-shop εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/lipara-oksea/animal-omega-30-packs-universal/)

110010
110011