PDA

Επιστροφή στο Forum : Novedex xt (Gaspari nutrition)



goutsos
15-05-09, 20:39
http://www.bennadel.com/resources/uploads/novedex_xt_by_gaspari_nutrition.jpg





270-0003
Gaspari Nutrition
Novedex XT
60 capsules

Nutrition Facts
Serving Size: 1 Capsule
Servings Per Container: 60 http://images.netrition.com/images/pixel.gifAmount
Per Serving% Daily (http://www6.netrition.com/rdi_page.html)
Value* (http://www6.netrition.com/rdi_page.html)http://images.netrition.com/images/pixel.gifhttp://images.netrition.com/images/pixel.gifhttp://images.netrition.com/images/pixel.gifProprietary Blend: [6, 17-keto-etiocholeve-3-ol tetrahydropyranol], [3, 17-keto-etiochol-triene], [3,5,7-trihydroxy-4'-methoxyflavone].60 mg



http://images.netrition.com/images/pixel.gifhttp://images.netrition.com/images/pixel.gif*Percent Daily Values (http://www6.netrition.com/rdi_page.html) are based on a 2,000 calorie diet.The active ingredients in NOVEDEX XT have been conclusively shown to be 100% non-anabolic and 100% non-androgenic by nature - the active ingredients are naturally occurring and are found in nominal food stuffs. Keep this product and all other supplements out of the reach of children. Must be 21 years of age or older to purchase this product. Other Ingredients: Maltodextrin, magnesium stearate, silica.Recommended Use: As a dietary supplement, take 2 to 4 capsules at night . For best results, use for 4 to 8 weeks. Do not exceed 8 weeks of continuous use. Always check with a knowledgeable physician or health care practitioner before using any dietary supplement

πώς δουλέυει ακριβώς?

billys15
16-05-09, 13:19
Υποτιθεται σου μειωνει τα οιστρογονα και αφηνει περισσοτερη ελευθερη τεστοστερονη.

thegravijia
16-05-09, 13:25
^^με αλλα λογια - πεταω τα λεφτα μου...:turtle:

Muscleboss
16-05-09, 15:20
Το συμπλήρωαμα αυτό δουλέυει, αλλά πριν 2 μέρες αντιμετώπισε προβλήματα με ουσίες που βρέθηκαν μέσα του... αναμένουμε εξελίξεις γιατί το θέμα δεν έχει λήξει ακόμα.

ΜΒ

goutsos
16-05-09, 18:33
που μπορουμε να ριξουμε μια ματια?δηλαδη σαν το hydroyxcat?ποπο τι εχουν να δουνε τα ματακια μας ακομη...:shock:

ktsam
19-05-09, 07:45
Εδω υπάρχει ένα άρθρο (4η παράγραφος)
http://sportsillustrated.cnn.com/2009/writers/david_epstein/05/12/gnc.tour/index.html

kutsup
19-05-09, 08:03
Εδω υπάρχει ένα άρθρο (4η παράγραφος)
http://sportsillustrated.cnn.com/2009/writers/david_epstein/05/12/gnc.tour/index.html

Δε λέει κάτι το ιδιαίτερο και δεν αναφέρεται σε ύποπτα δυστατικά.

ktsam
19-05-09, 08:34
Η όλη ιστορία ξεκίνησε με το ban του Formadrol της LG που περιείχε ATD, κάτι παρόμοιο με το Novedex. Πολλοί δήλωσαν κατόπιν ότι είναι θέμα χρόνου να γίνει ban το Novedex. Ήδη είναι ban σε καναδά και άλλες χώρες.

Απόσπασμα από τον FDA

FDA said lab tests showed the products contain one or more unapproved food additives and/or new dietary ingredients (NDIs) and lacked scientific support for safe use. They found Methyl 1-D and Methyl 1-D XL contained 1,4,6-androstatriene-3,17-dione, also known as ?ATD? or 1,4,6-etioallocholan-dione; Formadrol Extreme XL contained ATD and 3,6,17-androstenetrione, also known as ?6-OXO??the substance at the center of the legal battle between suspended Phillies pitcher J.C. Romero and several supplement makers and retailers.

sctp
19-05-09, 11:29
Προορμονες δλδ. η κατι πολυ πιο βλαβερο(hydroxycut style)? :unsure:

VITO
02-09-09, 20:16
το παίρνουμε πριν τον ύπνο πόση ώρα να έχει διαφορά από την καζε'ι'νη?

manos_
03-09-09, 20:15
Παρτο και μαζι με την καζεινη δεν τραβαει ζορι.Παρτο κανα 20 λεπτο μισαωρο πριν.

flexakis
09-10-09, 17:19
Παιδια εγω το δοκιμασα και ειδα τρομερη διαφορα,πρωτον στο σωμα μου και δευτερον στις αιματολογικες εξετασεις.
3,6 Ολικη Τεστο προ novedex και 6 μετα novedex!
Δεν μιλαμε για απλο συμπληρωμα.Το αρνητικο ειναι οτι μου ερηξε κατω απο το οριο την FSH,και μου ανεβασε την προλακτινη.
Τελικα δεν ειναι και πολυ αθωο.

extremist
09-10-09, 18:04
Το ειχα δοκιμασει πριν καμποσο καιρο με πολυ θετικα αποτελεσματα.
Η προλακτινη σε προδιαθετει για γυναικομαστια αν δεν κανω λαθος ετσι?Εχεις σκοπο να ξανακανεις εξετασεις?

korasanis
09-10-09, 18:08
το εχω δοκιμασει.καλο αποτελεσμα και οταν εισαι εντος κυκλου σαν αντιοιστρογωνο.

Bane
09-10-09, 18:15
Το συμπλήρωαμα αυτό δουλέυει, αλλά πριν 2 μέρες αντιμετώπισε προβλήματα με ουσίες που βρέθηκαν μέσα του... αναμένουμε εξελίξεις γιατί το θέμα δεν έχει λήξει ακόμα.

ΜΒ

Τα AIs γενικά σαν ουσίες έχουν αρκετά προβλήματα, ειδικά για bulking. Μόνο για PCT και στέγνωμα imho.

Bane
09-10-09, 18:16
Παιδια εγω το δοκιμασα και ειδα τρομερη διαφορα,πρωτον στο σωμα μου και δευτερον στις αιματολογικες εξετασεις.
3,6 Ολικη Τεστο προ novedex και 6 μετα novedex!
Δεν μιλαμε για απλο συμπληρωμα.Το αρνητικο ειναι οτι μου ερηξε κατω απο το οριο την FSH,και μου ανεβασε την προλακτινη.
Τελικα δεν ειναι και πολυ αθωο.

Σημειοτέων στα συνήθη ELISA testosterone tests η ATD καταγράφετε ως τεστοστερόνη δίνοντας πλασματικά αποτελέσματα.

Bane
09-10-09, 18:17
Παιδια εγω το δοκιμασα και ειδα τρομερη διαφορα,πρωτον στο σωμα μου και δευτερον στις αιματολογικες εξετασεις.
3,6 Ολικη Τεστο προ novedex και 6 μετα novedex!
Δεν μιλαμε για απλο συμπληρωμα.Το αρνητικο ειναι οτι μου ερηξε κατω απο το οριο την FSH,και μου ανεβασε την προλακτινη.
Τελικα δεν ειναι και πολυ αθωο.

Η LH πως ήταν;

flexakis
09-10-09, 18:59
Η LH πως ήταν;
Oταν λες πλασματικα αποτελεσματα τι εννοεις?
Η LH ειναι μεσα στα ορια.

Bane
09-10-09, 19:25
Oταν λες πλασματικα αποτελεσματα τι εννοεις?
Η LH ειναι μεσα στα ορια.

Π.χ.
Συγκέντρωση τεστοστερόνης στο αίμα:500ng/dl
Συγκέντρωση ATD στο αίμα:300ng/dl
Συγκέντρωση τεστοστερόνης που θα φανεί στο τεστ:800ng/dl

No Cash
10-10-09, 19:48
τελικα εστω οτι εχει αυτες τις βλαβερες ουσιες μεσα.... ποσο βλαβερο ειναι ξερει καποιος?


μπας κ προλαβουμε να παρουμε 2 3 κουβαδες να εχουμε! :rolf:

Bane
10-10-09, 19:56
τελικα εστω οτι εχει αυτες τις βλαβερες ουσιες μεσα.... ποσο βλαβερο ειναι ξερει καποιος?


μπας κ προλαβουμε να παρουμε 2 3 κουβαδες να εχουμε! :rolf:

Το "βλαβερό" είναι σχετική έννοια. Όπως κάθε φαρμακοδυναμική ουσία έχει καλές πτυχές και κακές πτυχές.

No Cash
10-10-09, 20:13
τις κακες θελω να ακουσω...



οκ δουλευει.... αλλα να ξερω κ ποσο θα με επιβαρυνει.... χονδρικα εστω...

Bane
10-10-09, 20:41
τις κακες θελω να ακουσω...



οκ δουλευει.... αλλα να ξερω κ ποσο θα με επιβαρυνει.... χονδρικα εστω...

Τα καλά:
Μειωμένα οιστρογόνα=Αύξηση παραγωγής testosterone από τους όρχεις και του βάρους των όρχεων, μείωση οιστρογονικών φαινομένων(γυναικομαστία),"στέγνωμα"(τα οιστρογόνα γενικά προκαλούν κατακράτηση υγρών και αποθήκευση λίπους), αποκατάσταση του HPTA.
Τα κακά:
-Τα οιστρογόνα χρειάζονται. Πολλά οιστρογόνα=κακό αλλά επίσης λίγα οιστρογόνα=κακο. Έτσι τα λ'ιγα οιστρογόνα προκαλούν:
-Αζωοσπερμία
-Δυσλιπιδαιμία(πτώση της "καλής" χοληστερίνης)
-Πτώση διάθεσης
-Διαταραχές ύπνου
-Μείωση της ικανότητας ανάπτυξης του μυικού ιστου(τα οιστρογόνα βοηθάνε στην αύξηση του μυικού όγκου)
-Υπερβολική αύξηση της DHT(μπορεί να προκαλέσει τριχόπτοση και να επιβαρύνει τον προστάτη.)

sctp
10-10-09, 21:41
Τα καλά:
Μειωμένα οιστρογόνα=Αύξηση παραγωγής testosterone από τους όρχεις και του βάρους των όρχεων, μείωση οιστρογονικών φαινομένων(γυναικομαστία),"στέγνωμα"(τα οιστρογόνα γενικά προκαλούν κατακράτηση υγρών και αποθήκευση λίπους), αποκατάσταση του HPTA.
Τα κακά:
-Τα οιστρογόνα χρειάζονται. Πολλά οιστρογόνα=κακό αλλά επίσης λίγα οιστρογόνα=κακο. Έτσι τα λ'ιγα οιστρογόνα προκαλούν:
-Αζωοσπερμία
-Δυσλιπιδαιμία(πτώση της "καλής" χοληστερίνης)
-Πτώση διάθεσης
-Διαταραχές ύπνου
-Μείωση της ικανότητας ανάπτυξης του μυικού ιστου(τα οιστρογόνα βοηθάνε στην αύξηση του μυικού όγκου)
-Υπερβολική αύξηση της DHT(μπορεί να προκαλέσει τριχόπτοση και να επιβαρύνει τον προστάτη.)
+1 και μαλλον πονος στις αρθρωσεις το οποιο μαλλον ισως ειναι το χειροτερο?
Γνωμη μου δεν αξιζει κανενα συμπληρωμα μη στεροιδες,εκτος απο x-factor η αλλα του ειδους του.

Bane
10-10-09, 21:46
+1 και μαλλον πονος στις αρθρωσεις το οποιο μαλλον ισως ειναι το χειροτερο?
Γνωμη μου δεν αξιζει κανενα συμπληρωμα μη στεροιδες,εκτος απο x-factor η αλλα του ειδους του.

Η ATD είναι στεροειδές. Όσων αφορά το Χ-Factor η έρευνα χρηματοδοτημένη από τον ίδιο τον Bill ήταν κάπως απογοητευτική

sctp
10-10-09, 22:18
Η ATD είναι στεροειδές. Όσων αφορά το Χ-Factor η έρευνα χρηματοδοτημένη από τον ίδιο τον Bill ήταν κάπως απογοητευτική

Δικιο εχεις,βρηκα και αυτο εδω http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19089863?ordinalpos=9&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DefaultReportPanel.Pubmed_RVDocSum το οποιο λεει με λιγα λογια οτι η ανδροστα-1,4,6-τριο-3,17-διόνη μεταβολίζεται σε μπολντενόνη (αναβολικό στεροειδές που χρησιμοποιείται στην κτηνιατρική)(η πρωτη ειναι η βασικη ουσια στο novedex) αλλα δε ξερω κατα ποσο ισχυει αφου αλλες ερευνες τα βγαζουν ως false positive.

Niiick
10-10-09, 23:05
σε καμια περιπτωση δε πιστευω πως η ληψη novedex θα ειχε εστω παρομοια αποτελεσματα σε ποιοτητα και ποσοτητα με τη χορηγηση boldenone

Bane
10-10-09, 23:29
Δικιο εχεις,βρηκα και αυτο εδω http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19089863?ordinalpos=9&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DefaultReportPanel.Pubmed_RVDocSum το οποιο λεει με λιγα λογια οτι η ανδροστα-1,4,6-τριο-3,17-διόνη μεταβολίζεται σε μπολντενόνη (αναβολικό στεροειδές που χρησιμοποιείται στην κτηνιατρική)(η πρωτη ειναι η βασικη ουσια στο novedex) αλλα δε ξερω κατα ποσο ισχυει αφου αλλες ερευνες τα βγαζουν ως false positive.

Το ποσοστό αυτό είναι πολύ μικρο. Και το 6-oxo σε ένα πολύ μικρό ποσοστό μεταβολίζεται σε androstenodione.

savage
11-10-09, 02:15
Ηθικο διδαγμα:μακρια απο τετοιες μαλακιες οπως το novedex!!!
Τρωτε καλα,γυμναστειτε καλα,ξεκουραστειτε αρκετα κ θα εχετε τα αποτελεσματα που θελετε χωρις παρενεργειες!!!:toast:

mantus3
11-10-09, 02:36
Ηθικο δισαγμα αμα παιζεται σε αθληματα που μπορει να υπαρξει καποιος ελενχος μακρια απο τετοια... μην βγητε θετικοι ανευ λογου κ αιτιας...

The Rock
11-10-09, 02:50
σε καμια περιπτωση δε πιστευω πως η ληψη novedex θα ειχε εστω παρομοια αποτελεσματα σε ποιοτητα και ποσοτητα με τη χορηγηση boldenone
Για αυτό το λόγο ονομάζονται προ-ορμόνες ...

Bane
11-10-09, 10:20
Για αυτό το λόγο ονομάζονται προ-ορμόνες ...

H ATD δεν είναι προορμόνη αλλά μη αναστρεπτός αναστολέας της αρωματάσης.

The Rock
11-10-09, 14:43
Αφού το λες εσύ,δεν το αμφισβητώ απλά δεν μιλάω για την συγκεκριμένη ουσία .....Μιλάω για αυτές που μεταβολίζονται σε΄στεροιδές ορμόνες ...(Αν δεν κάνω λάθος ,γτ δεν το έχω ψάξει πολύ γτ δεν ενδιαφέρομαι ..)

Bane
11-10-09, 15:05
Αφού το λες εσύ,δεν το αμφισβητώ απλά δεν μιλάω για την συγκεκριμένη ουσία .....Μιλάω για αυτές που μεταβολίζονται σε΄στεροιδές ορμόνες ...(Αν δεν κάνω λάθος ,γτ δεν το έχω ψάξει πολύ γτ δεν ενδιαφέρομαι ..)

Τα PHs απαγορεύτηκαν προ πολλού. Πλέον μας απόμειναν(για πόσο; μερικά κακομιριασμένα DS και μερικά AIs.

The Rock
11-10-09, 15:11
Τα PHs απαγορεύτηκαν προ πολλού. Πλέον μας απόμειναν(για πόσο; μερικά κακομιριασμένα DS και μερικά AIs.
Ναι όντως κάποιος στο φόρουμ είχε ποστάρει λίστα με πολλά προϊόντα που απαγορεύτηκαν ... χαμός στην αγορά !

manos_
11-10-09, 15:31
Oπως τα γραφει ο bane ειμαι στον δευτερο κυκλο.Γραμμωνεις σκληραινει το σωμα αντοχη παραπανω και αν μεινεις στις δυο καψουλες καποια gains αν τα ξεσκισεις τα οιστρογονα θα παθεις οτι επαθα εγω τωρα πονους στις κλειδωσεις.Και οι ορχεις μεγαλωνουν ναι απο την παραγωγη περισοτερης τεστο.

Muscleboss
12-10-09, 11:40
Παιδια εγω το δοκιμασα και ειδα τρομερη διαφορα,πρωτον στο σωμα μου και δευτερον στις αιματολογικες εξετασεις.
3,6 Ολικη Τεστο προ novedex και 6 μετα novedex!
Δεν μιλαμε για απλο συμπληρωμα.Το αρνητικο ειναι οτι μου ερηξε κατω απο το οριο την FSH,και μου ανεβασε την προλακτινη.
Τελικα δεν ειναι και πολυ αθωο.

ήμουν σίγουρος οτι κάτι θα άλλαζε. άκη ευχαριστούμε για αυτή τη πληροφορία.
θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε και στη συνέχεια πως εξελίχθηκε το προφίλ σου.


Τα AIs γενικά σαν ουσίες έχουν αρκετά προβλήματα, ειδικά για bulking. Μόνο για PCT και στέγνωμα imho.

alex, δεν εννούσα για όγκο. εξάλλου τα πολύ μειωμένα επίπεδα οιστογόνων προφανώς και δεν προσφέρονται για όγκο. στην ουσία δε το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ο ίδιος αν και ήμουν πολύ κοντά στο να το χρησιμοποιήσω για λόγους που αναφέρεις.
απο otc AI's έως 6-oxo έφτασα και δεν έμεινα ικανοποιημένος. περίπου τα ίδια με αυτά που αναφέρει ο άκης στο παραπάνω ποστ.

δεν τα ξανακουμπάω να πώ την αλήθεια. η ορμονολογική ισορροπία είναι τόσο λεπτή που ειναι αδύνατο να μεταβάλεις κάτι χωρίς να πειραχτεί κάτι άλλο.

i'll go with my own test (6.5) :weights:

MB

flexakis
12-10-09, 12:41
ήμουν σίγουρος οτι κάτι θα άλλαζε. άκη ευχαριστούμε για αυτή τη πληροφορία.
θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε και στη συνέχεια πως εξελίχθηκε το προφίλ σου.



alex, δεν εννούσα για όγκο. εξάλλου τα πολύ μειωμένα επίπεδα οιστογόνων προφανώς και δεν προσφέρονται για όγκο. στην ουσία δε το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ο ίδιος αν και ήμουν πολύ κοντά στο να το χρησιμοποιήσω για λόγους που αναφέρεις.
απο otc AI's έως 6-oxo έφτασα και δεν έμεινα ικανοποιημένος. περίπου τα ίδια με αυτά που αναφέρει ο άκης στο παραπάνω ποστ.

δεν τα ξανακουμπάω να πώ την αλήθεια. η ορμονολογική ισορροπία είναι τόσο λεπτή που ειναι αδύνατο να μεταβάλεις κάτι χωρίς να πειραχτεί κάτι άλλο.

i'll go with my own test (6.5) :weights:

MBΣε 2 μηνες περιπου θα κανω επαναληπτικες και θα τις ποσταρω,για να δουμε.....

Bane
12-10-09, 15:17
Η αλήθεια είναι πως η δημοτικότητα των συγκεκριμένων οφείλεται στην δυσκολία που υπάρχει στην Αμερική να πάρεις Nolva/Clomid/Arimidex. Εδώ δεν έχουμε τέτοιο προβλημα :toast:

Polyneikos
12-10-09, 16:14
Εγινε ενα φρεσκαρισμα στο τόπικ καθως είχαν συγκεντρωθει καποια οφ τόπικ ποστς.Θα παρακαλουσα να παραμεινει το τοπικ με σχολια αυστηρα και μονο για το προϊον.

kutsup
16-10-09, 15:53
Τα PHs απαγορεύτηκαν προ πολλού. Πλέον μας απόμειναν(για πόσο; μερικά κακομιριασμένα DS και μερικά AIs.

Ε όχι και κακομοιριασμένα. PheraPlex, SDrol, M1T και κακομοιριασμένα γίνεται?

Bane
16-10-09, 16:18
Ε όχι και κακομοιριασμένα. PheraPlex, SDrol, M1T και κακομοιριασμένα γίνεται?

Αυτά έχουν απαγορευτεί. Λέω για το τι απόμεινε.

kutsup
16-10-09, 18:07
Αυτά έχουν απαγορευτεί. Λέω για το τι απόμεινε.

Αν εννοείς τα πρώτα ναι απαγορεύτηκαν, αλλά συνεχίζουν οι κλώνοι και τα καμουφλαρισμένα.

Bane
16-10-09, 18:24
Αν εννοείς τα πρώτα ναι απαγορεύτηκαν, αλλά συνεχίζουν οι κλώνοι και τα καμουφλαρισμένα.

Και αυτά τα "σκούπισε" πρόσφατα το FDA(για Αμερική μιλάμε πάντα).

eas2000
10-05-10, 23:22
Τα AIs γενικά σαν ουσίες έχουν αρκετά προβλήματα, ειδικά για bulking. Μόνο για PCT και στέγνωμα imho.


Ασχετο, τι ειναι τα AIs ?

beefmeup
10-05-10, 23:26
Ασχετο, τι ειναι τα AIs ?

aromatose inhibitors

δεσμευουν τα οιστρογονα,χοντρα χοντρα το γραφω..

cbal
03-06-10, 20:30
για ποσο διαστημα ειναι καλα να τα βαλεις και με τι μπορεις να τα σινδυασεις για να δουλεψουν καλυτερα; απ'οτι καταλαβαινω τελικα δεν ειναι και τοσο αθωα απ'οτι τα παρουσιαζουν η κανω λαθος;

manos_
03-06-10, 20:37
για ποσο διαστημα ειναι καλα να τα βαλεις και με τι μπορεις να τα σινδυασεις για να δουλεψουν καλυτερα; απ'οτι καταλαβαινω τελικα δεν ειναι και τοσο αθωα απ'οτι τα παρουσιαζουν η κανω λαθος;

40 μερες.Βαλτο μαζι με μιτοτροπιν για γραμμωση και μυικο προσδιορισμο.

cbal
04-06-10, 00:08
εκτος απο γραμμοτικα μπορει να μπει και με ογκου συμπληρωματα ; ευχαριστω προκαταβολικα:)

beefmeup
04-06-10, 01:22
εκτος απο γραμμοτικα μπορει να μπει και με ογκου συμπληρωματα ; ευχαριστω προκαταβολικα:)

σε χανουμε..:confused:

Devil
04-06-10, 01:35
40 μερες.Βαλτο μαζι με μιτοτροπιν για γραμμωση και μυικο προσδιορισμο.

ωραιο το stack αλλα σε τι δωσεις το atd ?

Georges
04-06-10, 01:54
ωραιο το stack αλλα σε τι δωσεις το atd ?

Ξεκίνα με μια και βλέπεις πως θα σε πάει. Αν ανεβάσεις σε 2, τις τελευταίες μέρες κάνε taper out με μια. Πάντως πάνω από 2 με τίποτα, θα σου σκοτώσει τη libido

Devil
04-06-10, 01:58
Ξεκίνα με μια και βλέπεις πως θα σε πάει. Αν ανεβάσεις σε 2, τις τελευταίες μέρες κάνε taper out με μια. Πάντως πάνω από 2 με τίποτα, θα σου σκοτώσει τη libido

το εχεις δοκιμασει? feedback?

ναι το εχω ακουσει οτι πανω απο 50μγ σκοτωνει την λιμπιντο

σχετικα με το οτι λειτουργει και ως αντι-ανδρογονο ισχυει?

flowin_through
04-06-10, 01:59
Ξεκίνα με μια και βλέπεις πως θα σε πάει. Αν ανεβάσεις σε 2, τις τελευταίες μέρες κάνε taper out με μια. Πάντως πάνω από 2 με τίποτα, θα σου σκοτώσει τη libido

Αυτο βολεβει και οικονομικα. Με full δοση αυτο το ριμαδι ειναι για 15 μερες.

beefmeup
04-06-10, 02:02
σχετικα με το οτι λειτουργει και ως αντι-ανδρογονο ισχυει?

αυτο πως το εννοεις??

flowin_through
04-06-10, 02:05
σχετικα με το οτι λειτουργει και ως αντι-ανδρογονο ισχυει?

Τοτε καποιος, που δεν κατεβαζει χαπια απο καποια ψυχαναγκαστικη ιδιοπαθη ανιατη νευροεκφυλιστικη νοσο, γιατι να το παρει?

sTeLaKoS
05-06-10, 14:50
Τα μηνύματα που δεν αφορούσαν την αξιολόγηση του προϊόντος μεταφέρθηκαν στο τόπικ Estrogen blockers (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8782)

jimarazzz
17-06-10, 22:58
να σας κανω μια ερωτηση εχω ενα μπουκαλι novedex xt ειμαι σε αρκετα προχωρημενο σταδιο διατροφης και γυμναστικης.απλα
θελω να αυξησω την αεροβια και αλλο να τη φτασω στο μεγιστο.ειμαι 25 ετων natural(το μονο χημειο που εχω παρει ειναι το halodrol me to dhea)να το παρω η να το αφησω???δεν θελω τυπου χημιου παρεενεργειες στον οργανισμο.εχω επισης υποθυρεοδισμο ηπιας μορφης.παιρνω 50μγ eythyrox.ΒΑΝ την γνωμη σου σε παρακαλω.

giannis64
17-06-10, 23:18
να σας κανω μια ερωτηση εχω ενα μπουκαλι novedex xt ειμαι σε αρκετα προχωρημενο σταδιο διατροφης και γυμναστικης.απλα
θελω να αυξησω την αεροβια και αλλο να τη φτασω στο μεγιστο.ειμαι 25 ετων natural(το μονο χημειο που εχω παρει ειναι το halodrol me to dhea)να το παρω η να το αφησω???δεν θελω τυπου χημιου παρεενεργειες στον οργανισμο.εχω επισης υποθυρεοδισμο ηπιας μορφης.παιρνω 50μγ eythyrox.ΒΑΝ την γνωμη σου σε παρακαλω.

κάνε την ερώτηση συ εδώ, Novedex xt (Gaspari nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4528&highlight=novedex) και δούλεψε την αναζήτηση να δεις πρώτα αν προϋπάρχει θέμα ανοιχτό!

jimarazzz
19-06-10, 23:58
Ωραια ευχαριστω πιστεψτε με δεν πρεπει να υπαρχει topic που να μην εχω διαβασει(εξαιρεση το χημικο κομματι).Απλα θελω να ρωτησω αν επηρεαζει τον ελαφρυ υποθυρεωδισμο που εχω το novedex xt.ευχαριστω.

deluxe
04-07-10, 16:23
Αν ειναι επικινδυο, γιατι το πουλαει σε διαφορα καταστηματα, οπως στο extreme και δεν εχει απαγορευτει; Επισης γιατι προτεινει μεχρι και 4 καψουλες την ημερα;

Andrikos
04-07-10, 17:11
Αν ειναι επικινδυο, γιατι το πουλαει σε διαφορα καταστηματα, οπως στο extreme και δεν εχει απαγορευτει; Επισης γιατι προτεινει μεχρι και 4 καψουλες την ημερα;

Για τον ίδιο λόγο που τα τσιγάρα και το αλκοόλ είναι νόμιμα.Είναι πολλά τα λεφτά..

Muscleboss
04-07-10, 17:37
Αν το συμπλήρωμα ηταν παντελώς αθώο, θα το είχαμε και στο e-shop παντως.

ΜΒ

savage
04-07-10, 17:47
Για τον ίδιο λόγο που τα τσιγάρα και το αλκοόλ είναι νόμιμα.Είναι πολλά τα λεφτά..

:clap::clap::clap::clap:

beefmeup
04-07-10, 22:34
Αν ειναι επικινδυο, γιατι το πουλαει σε διαφορα καταστηματα, οπως στο extreme και δεν εχει απαγορευτει; Επισης γιατι προτεινει μεχρι και 4 καψουλες την ημερα;


Για τον ίδιο λόγο που τα τσιγάρα και το αλκοόλ είναι νόμιμα.Είναι πολλά τα λεφτά..

δεν νομιζω οτι εχει να κανει με λεφτα απολυτα αυτο.

απλα,οτι δεν απαγορευεται,προβλεπεται.οποτε,οπως καποιοι διανομεις εχουν κ τα υπολοιπα προιντα της εταιριας φερνουν κ αυτο,κ ποσο μαλλον οτιαν ξερουν οτι δουλευει στανταρ.

εδω μεχρι το μπαν του 2005 στην αμερικη,επερνες οτι desinger steroid ηθελες αβιαστα,οπως μια σκονη πρωτεινης..στο συγκεκριμενο θα "κολλησουν"να δινανεμουν καποιοι?

παντως για να λεμε κ του στραβου το δικιο,δεν εχουν αναφερθει παρενεργειες στην υγεια,απο τοτε που αρχισε να χρησιμοποιηται η ουσια αυτη,παρα μονο οσες ειναι ηδη γνωστες τυπου λιμπιντο(σε καποιους).

κ μην μου πει,κανεις για το μελλον,γιατι εχω κουραστει πια,με αυτην την καραμελα.

Micha3L_Myers
04-07-10, 22:49
Αν το συμπλήρωμα ηταν παντελώς αθώο, θα το είχαμε και στο e-shop παντως.

ΜΒ

Το m-stak ειναι παντελως αθωο?

beefmeup
04-07-10, 23:38
Το m-stak ειναι παντελως αθωο?

ειναι αθωο,αλλα ειναι κ οφ τοπικ,bro.

Andrikos
04-07-10, 23:46
δεν νομιζω οτι εχει να κανει με λεφτα απολυτα αυτο.

απλα,οτι δεν απαγορευεται,προβλεπεται.οποτε,οπως καποιοι διανομεις εχουν κ τα υπολοιπα προιντα της εταιριας φερνουν κ αυτο,κ ποσο μαλλον οτιαν ξερουν οτι δουλευει στανταρ.

εδω μεχρι το μπαν του 2005 στην αμερικη,επερνες οτι desinger steroid ηθελες αβιαστα,οπως μια σκονη πρωτεινης..στο συγκεκριμενο θα "κολλησουν"να δινανεμουν καποιοι?

παντως για να λεμε κ του στραβου το δικιο,δεν εχουν αναφερθει παρενεργειες στην υγεια,απο τοτε που αρχισε να χρησιμοποιηται η ουσια αυτη,παρα μονο οσες ειναι ηδη γνωστες τυπου λιμπιντο(σε καποιους).

κ μην μου πει,κανεις για το μελλον,γιατι εχω κουραστει πια,με αυτην την καραμελα.

Ο πιο ασφαλής τρόπος για να δούμε αν μία ουσία είναι ασφαλής είναι μέσα από επιστημονικές έρευνες, όσες περισσότερες τόσο το καλύτερο , όσο περνάει ο χρόνος τόσο μαθαίνουμε περισσότερα, όχι μόνο μέσα από τα forum ή τις αναφορές του " Νιώθω καλά άρα δεν κάνει κακό". Και αυτές προσφέρουν στην γνώση μας αλλά δεν μπορούμε να βγάζουμε μόνο από αυτές συμπέρασμα.
Προσωπικά πιστεύω ότι τα designer κτλ ήταν ένα βήμα πίσω για το φαρμακολογικό κομμάτι του ΒΒ , μπάλωμα σε όσους δεν ήθελαν να μπλέξουν με περισσότερη μελέτη και ενασχόληση με το ενδοκρινολογικό σκέλος και απλά ήθελα να πάρουν κάτι ρομποτικά χωρίς να ξέρουν και πολλά για το τι είναι ή το τι μπορεί να κάνει, απλά διαβάζοντας κάποιες οδηγίες χρήσης (λες και ο έμπορος είχε αυτούς στο μυαλό τους όταν τις έγραφε).

Bane
05-07-10, 21:48
Ο πιο ασφαλής τρόπος για να δούμε αν μία ουσία είναι ασφαλής είναι μέσα από επιστημονικές έρευνες,
Μα εκεί είμαστε τώρα, όπως είχα πει κάποτε "we have skipped phase 1 2 and 3 clinical trials and gone straight to phase 4"

beefmeup
06-07-10, 13:09
, όχι μόνο μέσα από τα forum ή τις αναφορές του " Νιώθω καλά άρα δεν κάνει κακό". Και αυτές προσφέρουν στην γνώση μας αλλά δεν μπορούμε να βγάζουμε μόνο από αυτές συμπέρασμα.


καλα,οκ αλλα εγω αναφερομαι στο συγκεκριμενο συμπληρωμα,κ σε αναφορες που εχουν γινει σε αυτο,βαση μελετων τα τελευταια χρονια.

οποτε,αν οντως το περνω κ 'Νιώθω καλά",κ οι εξετασεις μου δειχνουν οτι ειμαι καλα,αρα ΕΙΜΑΙ καλα,δεν το νιωθω μονο.
κ αυτο δεν προκειτε να αλλαξει,οτι κ να λεμε,χωρις να αναφερομαστε σε καταχρησεις,σε οτιδηποτε..

metz
27-07-10, 01:50
Θα ΄θελα να παραθέσω κι εγώ τις εντυπ'ωσεις μου απο το Novedex.
Είμαι στην 4η εβδομάδα - μένουν ακόμη 6 χάπια.
Πέρνω 2 χάπια ανά δόση. Παράλληλα χρησιμοποιώ πρωτεϊνη, υγά αμινοξέα, πολυβιταμίνες, κρεατίνη και καρνιτίνη.
Προπόνηση 3 φορές την εβδομάδα - πλάτη δικέφαλο, στήθος τρικέφαλο, πόδια - με 3-2 ασκήσεις ανά ομάδα, όλες superset ή drop-set με 1,5 λεπτά ξεκούραση.

Παρατηρώ ότι αναρρώνω πολύ γρήγορα, δεν έχω χάσει κιλά, δεν βλέπω κάποια αξιοσημείωτη αλλαγή στο ποσοστό λίπους, ανεβάζω επαναλλήψεις ή/και κιλά σε κάθε προπόνηση.

Δεν παρατήρησα αλλαγή στη λίμπιντο,
κοιμάμαι μια χαρά,
δεν έχω ακμή (το δέρμα μου είναι λιπαρό και κατά καιρούς εμφανίζονται σπυράκια),
δεν αυξληθηκε η τριχόπτωση (παρόλο που έχω λίγη φαλάκρα σε αρχικό στάδιο και κληρονομική προδιάθεση).

Δεν θα πάρω άλλο κουτί - θέλω να δω αν θα συνεχίσω να αναρρώνω τόσο γρήγορα...

thepistol
07-12-10, 02:10
επαναφερω το τοπικ εχω ξεκινησει το novedex εδω και 3 μερες αλλα με αυτα που διαβαζω για τις παρενεργειες σκεφτομαι να μην το συνεχισω τελικα..
το παιρνω μαζι με tribullus,protein,bcca,animal pak!
καμια συμβουλη γιατι εχω μπερδευτει λιγακι ειναι οντως τοσο τοξικο??

metz
07-12-10, 11:49
Εγώ έκανα ακόμη ένα κύκλο αρχίζοντας Σεπτέμβριο για 6 εβδομάδες. Άρχισα με 2 caps.
Τις πρώτες 2 εβδομάδες παρατήρησα κάποια αύξηση δύναμης, καθώς και ποιο γρήγορη ανάρρωση.
Προς το τέλος της δεύτερης εβδομάδας ένιωθα κουρασμένος. Αύξησα τη δόση στα 3 caps. Ένιωσα δύναμη και ανάρρωση να βελτιώνονται και πάλι. Κατά τη Δεύτερη εβδομάδα με δόση 3 caps ένιωσα να πέφτει η επίδραση και παράλληλα ένα πρήξιμο στον προστάτη. Ρίχνοντας τη δόση στα 2 caps και προσθέτοντας saw palmetto, ο προστάτης ηρέμησε αλλά πλέον δεν ένιωθα κάποια επίδραση του Novedex.

Να σημειώσω πως την περίοδο δοκιμής έκανα ''German Volume Trainning - 10setsX10reps'' με καλή διατροφή και αρκετή πρωτεΐνη.

Τελικά δεν νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του.

Ελπίζω να βοήθησα...

Devil
07-12-10, 17:55
επαναφερω το τοπικ εχω ξεκινησει το novedex εδω και 3 μερες αλλα με αυτα που διαβαζω για τις παρενεργειες σκεφτομαι να μην το συνεχισω τελικα..
το παιρνω μαζι με tribullus,protein,bcca,animal pak!
καμια συμβουλη γιατι εχω μπερδευτει λιγακι ειναι οντως τοσο τοξικο??

ποσα καπς ??? τι ηλικια εχεις?

a.minidis
07-12-10, 19:59
παρεπιπτοντος η "μαμα'εταιρια 'τοχει αποσυρη το προιον,και στα μαγαζια μονο "μαυρα'θα το βρεις.ο λογος οπως ειπαν...οτι περιεχη φαρμακευτικη "ουσια"...:unsure:(ισως το δουμε παλι συντομα..νομιμο)χεχεχεχε.και να κανει τρελες πωλησεις!!:turtle::turtle::green::green:!!!

Titanium
07-12-10, 22:08
παρεπιπτοντος η "μαμα'εταιρια 'τοχει αποσυρη το προιον,και στα μαγαζια μονο "μαυρα'θα το βρεις.ο λογος οπως ειπαν...οτι περιεχη φαρμακευτικη "ουσια"...:unsure:(ισως το δουμε παλι συντομα..νομιμο)χεχεχεχε.και να κανει τρελες πωλησεις!!:turtle::turtle::green::green:!!!

:unsure::unsure::unsure:Παντος εντελος τιχεα διαβαζα πριν λιγη ωρα ενα φιλαδιο της gaspari που μου στιλαν μαζι με μια παραγκελια, και το ειχε μεσα.... και μαλιστα προτινε στο τελος και καπια στακ που μπορουμε να κανουμε και το ειχε σε ολα μεσα....:unsure::unsure::unsure:

a.minidis
07-12-10, 22:38
:unsure::unsure::unsure:Παντος εντελος τιχεα διαβαζα πριν λιγη ωρα ενα φιλαδιο της gaspari που μου στιλαν μαζι με μια παραγκελια, και το ειχε μεσα.... και μαλιστα προτινε στο τελος και καπια στακ που μπορουμε να κανουμε και το ειχε σε ολα μεσα....:unsure::unsure::unsure:το ανεφερα αυτο γιατι γνωριζο αποτο χορηγο μου που τα φερνει, ο εοφ δεν τα περνα πλεον.και ετσι ακυρωσε σχετικη παραγελια..!!τωρα οτι αλλο και να πω..:unsure::unsure:..ισως ομως ηταν και σχετικο"τρικ"οπως ειχε γινει και πριν λιγο καιρο με αλλη μεγαλη εταιρια ..και μετα "αναστηθηκε'το προιον!!:green::green:

thepistol
08-12-10, 02:19
ποσα καπς ??? τι ηλικια εχεις?

28 χρονων ειμαι και επαιρνα 2 καψουλες πριν τον υπνο αλλα εχτες το σταματησα μετα απο 3 μερες που το ειχα ξεκινισει!
το σκεφτομαι να το συνεχισω ή γιατι λενε οτι ειναι τοξικο!
επισης ακουσα οτι προκαλει και τριχοπτωση..
το μαγαζι που ψωνιζω το πουλαει κανονικα αλλα οχι μαζι με τα αλλα gaspari..

beefmeup
08-12-10, 14:38
το ATD,ΕΙΝΑΙ φαρμακευτικη ουσια.
τοξικο δεν ειναι σιγουρα.

απο κει κ περα,εχουν ακουστει διαφορα κ εχει ποσταρει κ ο μπεην ενα αρθρο σχετικο,αλλα εχω την εντυπωση οτι,ο λογος που παρατηρουνται παρενεργειες τυπου λιμπιντο σε καποιους,εχει να κανει καθαρα με την μικρη τους ηλικια.

ο λογος που απαγορευτικε ειναι ο ιδιος που απαγορευσαν κ το 6-0χ0(λογικα).
ειναι αναστολεας αρωματασης,κ μαλιστα σε τεστ αντιντοπε για αγωνισματα,σε βγαζει θετικο λογω των μεταβολιτων ουσιων του.
ουτε με τοξικοτητες εχει να κανει,ουτε τπτ.

στην αγορα υπαρχει ακομα απο αλλες εταιρες.η γκασπαρι απλα διεκοψε την παραγωγη της.

AGGELOS.K
08-12-10, 15:02
το ανεφερα αυτο γιατι γνωριζο αποτο χορηγο μου που τα φερνει, ο εοφ δεν τα περνα πλεον.και ετσι ακυρωσε σχετικη παραγελια..!!τωρα οτι αλλο και να πω..:unsure::unsure:..ισως ομως ηταν και σχετικο"τρικ"οπως ειχε γινει και πριν λιγο καιρο με αλλη μεγαλη εταιρια ..και μετα "αναστηθηκε'το προιον!!:green::green:

Σωστά τα λες έχει ήδη αποσυρθεί εδω και καιρό δείτε εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11011

beefmeup
08-12-10, 15:09
η αποσυρση του ηταν θεμα χρονου,οπως κ με τα αλλα συμπληρωματα τετοιου τυπου,γιατι ΕΙΝΑΙ φαρμακευτικο,δεν περιεχει απλα κατι φαρμακευτικο μεσα.
αυτο ειναι γνωστο χρονια τωρα..
το οτι το κυκλοφορουσαν σαν συμπληρωμα ηταν απο το "παραθυρο".

απτην αλλη,για να λεμε κ τα πραγματα οπως εχουν,απαγορευτικε απτον FDA γιατι απλα μετα απο χρονια το πηραν πρεφα,η τα λεφτα ηταν πολλα.
οχι γιατι εχει παθει κανενος η υγεια απο αυτο,η γιατι ειναι τοξικο.

τις παρενεργειες που αναφερονται στο κειμενο του FDA,πρωτη φορα τις συναντω σε πραγματα σχετικα με αυτη την ουσια,κ ειναι παρομοιες με αυτες που αναφερουν τα περισοτερα συμπληρωματα πανω,οτι πρεπει να προσεχεις κατα την ληψη τους.

thepistol
08-12-10, 19:32
beefmeup Προκαλει οντως τριχοπτωση???

a.minidis
08-12-10, 19:58
η αποσυρση του ηταν θεμα χρονου,οπως κ με τα αλλα συμπληρωματα τετοιου τυπου,γιατι ΕΙΝΑΙ φαρμακευτικο,δεν περιεχει απλα κατι φαρμακευτικο μεσα.
αυτο ειναι γνωστο χρονια τωρα..
το οτι το κυκλοφορουσαν σαν συμπληρωμα ηταν απο το "παραθυρο".

απτην αλλη,για να λεμε κ τα πραγματα οπως εχουν,απαγορευτικε απτον FDA γιατι απλα μετα απο χρονια το πηραν πρεφα,η τα λεφτα ηταν πολλα.
οχι γιατι εχει παθει κανενος η υγεια απο αυτο,η γιατι ειναι τοξικο.

τις παρενεργειες που αναφερονται στο κειμενο του FDA,πρωτη φορα τις συναντω σε πραγματα σχετικα με αυτη την ουσια,κ ειναι παρομοιες με αυτες που αναφερουν τα περισοτερα συμπληρωματα πανω,οτι πρεπει να προσεχεις κατα την ληψη τους.:thumbup:;)

Bane
09-12-10, 23:10
beefmeup Προκαλει οντως τριχοπτωση???

Όλα τα ΑΙ προκαλούν άνοδο της DHT που σε ευαίσθητους άντρες μπορεί να προκαλέσει τριχόπτωση.

thepistol
10-12-10, 15:49
bane δεν το εχεις και πολυ σε εκτιμηση το συγκεκριμενο ετσι?
εσυ θεωρεις οτι ειναι οντως επικυνδινο??

Polyneikos
28-12-10, 10:12
^^ Kαποια ποστς μεταφερθηκαν στο τόπικ Αποτελεσματα Εξετασεων μετα από χρήση Novedex xt (Gaspari nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=295131#post295131)

adrenaline1986
20-03-12, 00:19
παιδια αυτο το προιον υποτιθεται οτι ηταν κατι σαν tribuls? η ηταν λιποδιαλυτησ?

COBRA_STYLE
20-03-12, 00:31
οχι,καμια σχεση...ειχε ATD μεσα,το οποιο ειναι aromatase inhibitor.Σχετικα με το λιπος,εχει εμμεση δραση,μεσω της αυξησης της τεστοστερονης και της μειωσης των οιστρογονων.

Devil
20-03-12, 00:46
οχι,καμια σχεση...ειχε ATD μεσα,το οποιο ειναι aromatase inhibitor.Σχετικα με το λιπος,εχει εμμεση δραση,μεσω της αυξησης της τεστοστερονης και της μειωσης των οιστρογονων.

ακυρο..... απλα τωρα μου σκασε που ειδα το ποστ σου..... καπου ειχε παρει το ματι μου μια μελετη σχετικα με up-regulation των a2 απο τα οιστρογονα...

παω να την βρω....:green:

adrenaline1986
20-03-12, 01:21
οχι,καμια σχεση...ειχε ATD μεσα,το οποιο ειναι aromatase inhibitor.Σχετικα με το λιπος,εχει εμμεση δραση,μεσω της αυξησης της τεστοστερονης και της μειωσης των οιστρογονων.

ενδιαφερον! παντωσ υπαρχει περιπτωση να εχουν atd και τα λιποδιαλυτικα?γιατι αρχιζω και ανησυχω με αυτα που διαβαζω χρησιμοποιο hydroxycut pro series

COBRA_STYLE
20-03-12, 01:27
oχι φιλε,δεν παιζει αυτο.Γιατι σου ειπα και πιο πανω,δεν χρησιμοποιειται το atd για λιποδιαλυση...αλλα για μειωση των οιστρογονων με ο,τι αυτο συνεπαγεται.Μη το συνεχισουμε ομως γιατι θα παει πολυ off;)

SGP
06-06-12, 23:05
κανει την ιδια δουλεια με το αλλο που εχει παρομοιο ονομα??

COBRA_STYLE
07-06-12, 00:53
με ποιο?:unsure:

SGP
07-06-12, 10:40
με ποιο?:unsure:

*******...εννοω και τα 2 την ιδια δουλεια κανουν?

COBRA_STYLE
07-06-12, 10:45
Καταρχας κανε εντιτ και διεγραψε το ονομα του γιατι ειναι φαρμακο....ειναι 2 διαφορετικα πραγματα...δεν κανουν το ιδιο....αυτο που λες ειναι SERM και το αλλο ειναι suicidal AI.

vasilisot
20-01-13, 18:57
κανενα παρομοιο συμπληρωμα σαν κ αυτο υπαρχει...μιασ και το συγκεκριμενο σταματισε

sofos
20-01-13, 19:22
κανενα παρομοιο συμπληρωμα σαν κ αυτο υπαρχει...μιασ και το συγκεκριμενο σταματισε

formeron,erase,triazole....αυτα τα 3 μεινανε και κανα 6 bromo αμα πετυχεις πουθενα κ αυτο στα τελειωματα ειναι δε το βγαζουν πολλες εταιριες πλεον 1-2 μονο..

amateur666
20-01-13, 19:27
κανενα παρομοιο συμπληρωμα σαν κ αυτο υπαρχει...μιασ και το συγκεκριμενο σταματισε

ATD απο Fusion.

Marios1991
09-06-13, 18:18
παιδια εχω ενα κουτι novedex xt χωρις να το ανοιξω λιγει σε 1-2 μηνες και λεω να το παρω τωρα στην γραμμωση. Φοβαμαι ομως με το θεμα της τριχοπτωσης .. Θα ηθελα να κανει καποιος ενα μινι review αν δοκιμασε αυτο το προιον.