PDA

Επιστροφή στο Forum : Met Endurance (Champion Nutrition)



George18
18-05-09, 17:44
Χαιρεται,

Είμαι ο Γιωργος και ειμαι 17 ετων, υψος 1,68 και 56 με 58 κιλα. Ασχολούμαι με πολεμικες τέχνες 1,5 χρονο περιπου και τα παω αρκετα καλα. Λόγω των πολλων υποχρεωσεων (φροντηστιρια, σχολειο, λίγες ωρες ύπνου, και αλλες υποχρεωσεις) η αντοχή μου δεν ειναι και η καλυτερη. Με συμβούλεψαν να δοκιμάσω το παρακάτω προιον "Met Endurance" της Champion Nutrition. Εχω ομως καποιες επιφυλάξεις για όλα αυτα τα παρασκευάσματα και τις επιπτωσεις τους αλλά και για την στιγμή που θα τα σταματησω. Αν είναι εύκολο θα ήθελα όσοι ξέρουν να μου πουν την γνώμη τους για την ληψη τετοιων παρασκευασμάτων στην συγκεκριμένη περίπτωση (την δικια μου περιπτωση δλδ :Ρ), την γνώμη τους για το συγκεκριμένο προιον και αν εχουν να μου προτείνουν κατι αλλο. Ευχαριστω όλους για το χρόνο τους.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=1871&stc=1&d=1242676359

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=1872&stc=1&d=1242676511



Ingredients:
Peptol Plus (proprietary protein blend which contains: whey protein concentrate, milk protein isolate, whey protein hydrolysate, egg albumen and L-leucine), EnduroCarb (proprietary carbohydrate blend which includes: pre-cooked rice flour, maltodextrin and modified food starch), fructose, sodium and potassium lactate, medium chain triglycerides, dextrose, EnduroVite (vitamin-mineral blend which contains: magnesium oxide, tricalcium phosphate, potassium phosphate, vitamin E, ascorbic acid, inositol, choline bitartrate, biotin, niacinamide, vitamin A palmitate, beta carotene, zinc sulfate, ferrous fumarate, calcium pantothenate, copper gluconate, cyanocobalamin, pyridoxine HCl, thiamin HCl, riboflavin, folic acid, vitamin D, sodium selenite), natural and artificial flavoring, citric acid, arginine-aspartate, xanthan gum, cellulose gum, aspartame**, N acetyl-L-cysteine, ginseng extract, salt, red 40 lake, potassium citrate, acesulfame-K, Succinate ETF (proprietary succinate compound which contains: potassium succinate, L-glutamic acid, inosine, magnesium succinate, calcium succinate), blue 2 lake
** Phenylketonurics: This product contains phenylalanine

George22
18-05-09, 22:39
Διαβασε διαφορα posts στο forum,στο site,στο internet.
Επισης με τις πληροφοριες που δινεις κανεις δεν ξερει πια ειναι η "περιπτωση σου "
Οσο για την αντοχη σου ξεκινα απο το να τρως καλα και σωστα. Επισης μπορεις να βρεις αρθρα για την διατροφη σου εδω.

Τελος ολοι εμεις που περνουμε αυτα τα σκευασματα που λες αγαπαμε την ζωουλα μας οσο εσυ δεν ειμαστε χαζοι :)

leangains
18-05-09, 22:59
George18 δε νομίζω ότι σου χρειάζεται κάποιο τέτοιο συμπλήρωμα. αυτό που σου χρειάζεται είναι: κοτόπουλο (στον ατμό, ψητό, βραστό), πατάτες (βραστές,ψητές), ρύζι, βρώμη, γιαούρτι στραγγιστό ακόμα και πλήρες λιπαρά, μακαρόνια, αβγά (2 ολόκληρα καθημερινά (αν οι γονείς σου ή εσύ ανησυχείσετε για χοληστερίνη, θα βρεις εδώ πολλά άρθρα)), μοσχαρίσιο ή και χοιρινό κρέας 1-2 φορές την εβδομάδα, αν τρως καθημερινά κρέας από κοτόπουλο, κόκκινο κρέας μια φορά την εβδομάδα, ψάρια φρέσκα τα πάντα όλα (ειδικά σολομό, τόνο, πέρκα, σφυρίδα, ξιφία), φρούτα τα πάντα όλα, λαχανικά (ειδικά μπρόκολο), ελαιόλαδο, κρόκοι αβγών, μουρουνέλαιο (από εκείνο που μύριζε όταν ήσουν μικρός που σου έδινε η μαμά σου) κ άλλα όπως αυτά καλά κ ολόκληρα μη επεξεργασμένα τρόφιμα. αυτά ανπτύσουν κ δημιουργούν ένα γερό, δυνατό κ εντυπωσιακό σώμα, όχι τα συμπληρώματα. καμιά πολυβιταμίνη από το φαρμακείο αν θες πάρε.


αμέσως μετά την προπόνηση πολεμικών τεχνών, ένα καλό γεύμα με 8 το λιγότερο ασπράδια αβγών (αρκετό αλάτι, 1 κουταλιά της σούπας μηλόξυδο αν σε πειράζει η μυρωδιά τους ή η γεύση τους) και 3 μεγάλες πατάτες βραστές (αλάτι, λίγο λεμόνι για γεύση) και στο τέλος 1-2 κουταλιές της σούπας μέλι.

Συγνώμη αν σε απογοητεύω, αλλά αυτά πιστεύω, ότι χρειάζεσαι κ τίποτα άλλο για την ώρα.

edit: επίσης θα σε συμβούλευα στο σχολείο (όσο ακόμα έχετε )να παίρνεις μαζί σου 1 σαντουιτσ με βραστά αβγά, 1 σάντουιτσ με κοτόπουλο βραστό (κοτόπουλο φρέσκο απτον κρεοπώλη όχι αλλαντικά), μήλα, μπανάνες, πορτοκάλια, και να τρως φίλε να τρως κάθε 2 διάλειμμα να μασάς.

George18
18-05-09, 23:08
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας :)... (και για το edit George22).