PDA

Επιστροφή στο Forum : Γεια σας και απο μενα



sotoserres
19-05-09, 04:21
διαβαζω εδω και ωρες διαφορα ποστ και πιστευω πως ηρθε η ωρα να γραψω κατι και γω...

λοιπον ας αρχισω απο τα βασικα ειμαι 20 χρονων 1,92 υψος και 80 κιλα σταθερα εδω και πολλους μηνες... και οταν λεω σταθερα εννοω σταθεροτατα ουτε 81 ουτε 79.. δεν ξερω πως το καταφερνω παρα την χαλια διατροφη που κανω (λογο δουλειας) και αρχισα τα βαρη συστηματικα εδω και κανα 2μηνο (για να πω την πασα αληθεια ειχα αρχισει καποτε και στην 3η γυμνασιου αλλα σταματησα λογο διαβασματος).

εκανα νεα αρχη ομως τωρα και σας την παραθετω πιο κατω..

Δευτερα --> στηθος (παγκο ισιο με 40 κιλα, επικλινη με 35, ανοιγματα με βαρακια 12κιλα και pull over με 18αρι βαρακι)

Τριτη --> χερια παιζω απο 20 μεχρι 30 κιλα σε ολες τις ασκησεις.. βαρακια 10αρια.

τεταρτη --> παλτη (πισω, μπροστα απο λαιμο και κοπηλατικη με 80-90 κιλα)

Πεμπτη --> ωμους με βαρακια κυριως και ποδια στο μηχανημα με 50-55 κιλα περιπου

Παρασκευη --> παλι στηθος

καθε μερα κανω ελαχιστο ζεσταμα και εως καθολου διατασεις στο προγραμμα συν 150-200 κοιλιακους και κατι λιγο σε ραχιαιους..

απο διατροφη πολυ φαστ-φουντ και πιτσες... ως και 4-5 φορες την βδομαδα.. γευματα τις πρωτες πρωινες ωρες. πρωινο ελαχιστες φορες το μηνα...

ακολουθω αυτο το προγραμμα απο την αρχη και μπορω να πω ειδα διαφορα... στηθος στην αρχη ειχα 20-25 κιλα, πλατη 60-70 , ποδια 25.

ολες οι ιδεες προτασεις και συμβουλες ευπροσδεκτες.....

καλως σας βρηκα και καλως με βρηκατε........

ΥΓ ---> φιλοι που κανουν κανα 3-4 μηνες παραπανω μου βαζουν ιδεες να περασουμε σε καμια πρωτεινη κτλ κτλ.. αλλα ελεγα να ξεκινησω πολυ πιο χαλαρα με κανενα συμπληρωμα διατροφης και καμια πολυβιταμινη... ειναι καλυτερα ετσι??

Nikos_Kavala
19-05-09, 07:28
κατα αρχας καλως ηρθες. Το προγραμμα σου μπορει να διορθωθει αρκετα ετσι ωστε να εχεις καλυτερα αποτελεσματα. Θα σου προτεινα να μειωσεις τις προπονησεις σε 3-4 και να βαλεις μεσα αεροβικη,δηλαδη λιγο διαδρομο ποδηλατο ή ελλειπτικο... Οσο για την πρωτεινη, ο λογος οπου την περνουμε ειναι γιατι δεν μπορουμε να περνουμε ολα τα συστατικα απο την διατροφη μας, και ετσι στην ουσια συμπληρωνει,οπως λεει και το ονομα της, την διατροφη μας. Εφοσον η διατροφη σου ειναι χειριστη οπως μας λες, εγω θα προτεινα να φτιαξεις πρωτα ενα σωστο διατροφικο πλανο και εφοσον δεν μπορεις να καλυψεις τις καθημερινες αναγκες σου απο πρωτεινη τοτε να παρεις. ελπιζω να σε βοηθησα.

υ.γ. 04:21 αυτη ειναι η ωρα που εκανες το ποστ σου. Αρα λογικα εχεις προβλημα και στον υπνο(εδω σε καταλαβαινω, και εγω δυσκολευομαι να κοιμηθω τα βραδια). Αυτο που εννοω ειναι οτι πρεπει να κλεινεις καθημερινα τουλαχιστον 7-8 ωρες αν θελεις να δεις το σωμα σου να "φτιαχνεται" και να ανπτυχθουν οι μυς σου.

Ξεκινα με αυτα τα βασικα, και καλο διαβασμα;);)

Polyneikos
19-05-09, 08:38
Καλημερα ,καλως ήρθες στο :bodybuildinggr:,καλη διαμονη να έχεις !!:toast:
υ.γ. Για την προπονηση σου και για την διατροφή σου μπορείς να ανοιξεις τοπικ στις αντιστοιχες ενότητες,στην προπονηση σου αναφερεσαι με γενικότητες,γινε πιο συγκεκριμενος...

NASSER
19-05-09, 11:40
Kαλως ηρθς στο :bodybuildinggr: και στην παρεα του φορουμ.
Εγω θα προτεινα να διαβασεις καλα την εισαγωγη του site περι διατροφης και προπονησης ωστε να τα εχεις ολα σε μια σειρα. Επειτα θα καταλαβεις πως θα ανεραισεις καποια απο τις σκεψεις σου και απο αυτα που εφαρμοζεις.

Καλη διαμονη :welcome:

KATERINI 144
19-05-09, 12:17
welcome :welcome:

SiCkOheL
19-05-09, 15:28
welcome to :bodybuildinggr:

TRIANTAFYLLOU
19-05-09, 16:59
καλώς ήρθες και όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω διάβασε και πόσταρε στις ανάλογες ενότητες:thumbup:

mantus3
20-05-09, 00:14
:welcome::welcome::welcome: