PDA

Επιστροφή στο Forum : Το πρωι αεροβια??



Παναγιωτης
30-05-09, 23:23
Καλησπερα καταρχας να σας πω πως ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι σημερα εκλεισα τα 42 κιλα μειον :rolf::rolf: και πλεον εχω φυγει για τα τελευταια 15-20..

Αν και εχω διαβασει καποια αρθρα εδω (οχι ολα το ομολογω :P) εχω μερικες αποριες.
1.Εγω αυτα τα 42 κιλα τα εχω χασει καπως ετσι..Ξυπνημα στις 8.30 το πρωι ετρωγα ενα βαρβατο πρωινο και μετα απο 4 ωρες πηγαινα γυμναστηριο και εδω ερχεται η απορια μου αν ξυπναω 8.30 και τρωω 2 φρουτα και πηγαινω γυμναστηριο ειναι καλο η να συνεχισω αυτο που εκανα??σας ρωταω γιατι διαβασα πως με αδειο στομαχι "καις"πιο πολυ λιπος??
2.Εγω που θελω να χασω κιλα τα φρουτα βοηθανε γιατι διαβασα (εδω αν δεν κανω λαθος ) πως αν κανεις προγραμμα γραμμωσεις τα φρουτα τα ελλατωνεις??
3.Το πρασινο τσαι παγωμενο εχει τις ιδιες ιδιοτητες με το ζεστο??γιατι πινω ενα λιτρο την ημερα (500ml σε καθε προπονησει).

Ευχαριστω πολυ. :bowdown::bowdown:

the_big_litho
30-05-09, 23:30
Γεια σου Πανο, εισαι αξιος συγχαρητηριων για την προσπαθεια σου. Εισαι παραδειγμα για πολλους.

1. Καλυτερα να αποφυγεις τα φρουτα πριν το αεροβια, εχει αντιθετα αποτελεσματα. Κανουμε με αδειο στομαχι αεροβιο ωστε να μην εχουμε πηγες ενεργειας στο σωμα και να στραφει ο οργανισμος στις αποθηκες του οποτε δεν θελουμε στο στομαχι υδατανθρακα...

2. Γενικα περιοριζουμε τα φρουτα στη διαιτα λογω των απλων υδατανθρακων που περιεχονται στα φρουτα

3. Ακομα και τα 500ml δεν εχουν αρκετη ποσοτητα σε τσαι, οι καψουλες θα βοηθουσαν παραπανω...

nadio
31-05-09, 12:42
τελικα ομως εχει διαφορα το κριο τσαι απο το ζεστο? δλδ γινετε να φτιαξουμε 1 μπουκαλι τσαι να το βαλουμε στο ψυγειο και να το χρησιμοποιησουμε αργοτερα?

NASSER
31-05-09, 13:54
τελικα ομως εχει διαφορα το κριο τσαι απο το ζεστο? δλδ γινετε να φτιαξουμε 1 μπουκαλι τσαι να το βαλουμε στο ψυγειο και να το χρησιμοποιησουμε αργοτερα?

Κρυο με ζεστο δεν εχει καμια διαφορα. Η επιλογη να το παγωσουμε και να το πινουμε αργοτερα το κανει απλα πιο ευχαριστο για μερικους. Μπορεις να το εφαρμοσεις.

TRIANTAFYLLOU
06-06-09, 22:01
όπως είπαν και τα παιδια και το τσάι κρύο η ζεστο δεν παίζει ρόλο το καλοκαίρι το κρύο πίνετε πιο ευχάριστα και τον χειμώνα το ζεστό
προσοχή στους υδατάνθρακες ειδικά στο τελευταίο γεύμα το βραδυ να αποφεύγονται