PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδόσφαιρο και ζαλάδα



Doctorg
01-06-09, 15:54
Εδώ και καιρό τώρα μου συμβαίνει το εξής: Παίζω μπάλα ανα διαστήματα σε 8x8 -παίζουμε πολύ, 1 ώρα το ημίχρονο!-. Μετά τώρα μια ώρα όταν επιστρέφω με το αυτοκίνητο σπίτι, αρκετές φορές μου έρχεται μια ζάλη, και ενα αίσθημα σαν να πρόκειτε να λιποθυμήσω. Ξαπλώνω και μετά απο λίγο συνέρχομαι. Έχει κάποιος καμία ιδέα που μπορεί αυτό να οφείλεται;

Geo84
02-06-09, 17:51
Υπερκόπωση? Αποβιταμίνωση? Κάτι τέτοιο μου μυρίζετε.

destroyerody94
02-06-09, 18:42
Εδώ και καιρό τώρα μου συμβαίνει το εξής: Παίζω μπάλα ανα διαστήματα σε 8x8 -παίζουμε πολύ, 1 ώρα το ημίχρονο!-. Μετά τώρα μια ώρα όταν επιστρέφω με το αυτοκίνητο σπίτι, αρκετές φορές μου έρχεται μια ζάλη, και ενα αίσθημα σαν να πρόκειτε να λιποθυμήσω. Ξαπλώνω και μετά απο λίγο συνέρχομαι. Έχει κάποιος καμία ιδέα που μπορεί αυτό να οφείλεται;

νομιζω οτι ειναι υπερβολικη πτωση του ζαχαρου στο αιμα,λογω της καυσης των υδατανθρακων......συμβαινει και στιις εξαντλητικες διαιτες τυπου τρωω 1 φορα την ημερα σα σπουργιτι........

thegravijia
02-06-09, 18:55
νομιζω οτι ειναι υπερβολικη πτωση του ζαχαρου στο αιμα,λογω της καυσης των υδατανθρακων......συμβαινει και στιις εξαντλητικες διαιτες τυπου τρωω 1 φορα την ημερα σα σπουργιτι........

+1

το παθαινα και εγω παλιοτερα που δεν ετρωγα τιποτα οταν ημουνα 70κιλα..
δεν ειναι τιποτα..
η διατροφη σου καλη ειναι??

slaine
02-06-09, 22:38
πάρε απλούς υδατάνθρακες μετά το παιχνίδι ή πριν την προπόνηση σύνθετους. αν επιμείνει θα πρέπει να κοιτάξεις και άλλα πράγματα

TRIANTAFYLLOU
10-06-09, 18:09
το πιο σίγουρο είναι οτι μετα απο ώρα εξαντλητικής προπόνησης πέφτουν τα επίπεδα γλυκογόνου και έχουμε αυτη την εξάντληση , όπως και απο υπερβολική εφίδρωση λόγω έλειψης ηλεκτρολυτών , αν παρ όλα αυτα τρώμε σωστα έχει το σώμα υδατάνθρακες και ηλεκτρολύτες (γιατι όσο νερό και να πιούμε οι ηλεκτρολύτες δεν αναπληρόνωνται και πέφτει η απόδοση και έχουμε αυτα τα συμπτώματα) τότε κάποιες αιματολογικές εξετάσεις και έλεγχος σιδήρου και φεριτίνης γιατί με πεσμένο σίδηρο ΄΄εχουμε αυτα τα συμπτώματα καθώς και μειωμένη απόδοση γενικότερα

Muscleboss
10-06-09, 19:26
οτι ειπαν slaine και ηλίας.

ΜΒ