PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη η οχι?



ajax
05-12-06, 17:02
Γεια σας παιδια εχω μια ερωτηση.θα σταματισω την σκληρη προπονηση στο γηπεδο για 1-2 εβδομαδες ωστε να ξεκουραστω μην εχω κανα τραυματισμο(μακρια απο εμας :evilno: ).Σκεφτομαι να σταματισω και τα συμπληρωματα για αυτες τις 2 εβδομαδες ωστε να καθαρισουν τα νεφρα μου κτλ.ο πρπονητης μου λεει να συνεχισω να περνω για να γινει καλυτερη αποκατασταση. :???: Υσχυει η να τα διακοψω?


Υ.Γ ο προπονιτης μου δεν ξερει πολλα απο συμπληρωματα ουτε εχει συμβουλευτει καποιο διαιτολογο η αθλιατρο.

Gasturb
05-12-06, 17:22
Εγώ θα έρθω ελλάδα τα xmas κ θα κάνω αποτοξίνωση από όλα για 2 εβδομάδες :wink: Ξέρω ότι ο MuscleBoss θα με βρίσει λίγο :lol: αλλά προσωπικά είμαι της άποψεις ότι κάνει καλό το σταμάτημα για λίγο κ ας χάσουμε λίγη μυική μάζα, θα γυρίσουμε πίσω πιο δυναμικά!

Sourlas
05-12-06, 17:40
ΜΒ ακους τι λενε??

Duke-Nukem
05-12-06, 17:49
Ajax μείωσε την δοσολογία
Gasturb αν χάσεις λίγη μυική μάζα θα σου πα΄ρει ένα χρονικό διάστημα να την ξανααποκτήσεις 8)

Muscleboss
05-12-06, 19:07
Γεια σας παιδια εχω μια ερωτηση.θα σταματισω την σκληρη προπονηση στο γηπεδο για 1-2 εβδομαδες ωστε να ξεκουραστω μην εχω κανα τραυματισμο(μακρια απο εμας ).Σκεφτομαι να σταματισω και τα συμπληρωματα για αυτες τις 2 εβδομαδες ωστε να καθαρισουν τα νεφρα μου κτλ.ο πρπονητης μου λεει να συνεχισω να περνω για να γινει καλυτερη αποκατασταση. Υσχυει η να τα διακοψω?

καλά θα κάνεις σχετικά με τη διακοπή της προπόνησής σου για 2 εβδομάδες. σχετικά με τα συμπληρώματα πράξε όπως αισθάνεσαι, από τη στιγμή που δεν αθλήσε μια προσεγμένη διατροφή είναι αρκετή να ξεκουράσει το σώμα σου.



Εγώ θα έρθω ελλάδα τα xmas κ θα κάνω αποτοξίνωση από όλα για 2 εβδομάδες :wink: Ξέρω ότι ο MuscleBoss θα με βρίσει λίγο :lol: αλλά προσωπικά είμαι της άποψεις ότι κάνει καλό το σταμάτημα για λίγο κ ας χάσουμε λίγη μυική μάζα, θα γυρίσουμε πίσω πιο δυναμικά!

δε σε βρίζω. σε 2 εβδομάδες, αν τρέφεσαι σωστά δε θα χάσεις μυική μάζα ακόμα και αν δεν προπονήσε, αρκεί να κάνεις μια αθλητική διατροφή. θα χάσεις μεν κάποια πρηξίματα και κάποια ενδομυικά νερά τα οποία όμως θα πάρεις σε λίγες μέρες.

Τα διαλείματα από προπόνηση μπορούν να έχουν ευεργετικά αποτελέσματα στην πρόοδο ενός αθλητή. δεν είναι τυχαίο ότι ακόμα και οι επαγγελματίες bodybuilders κάνουν συνήθως 1-2 δεκαπενθήμερα διαλλείματα το χρόνο στην προπόνησή τους.
Φυσικά ο καλύτερος χρόνος να κάνεις και διακοπή των συμπληρωμάτων συμπίπτει χρονικά με το διάλλειμα στην προπονησή σου. προσοχή όμως η διατροφή να μην ξεφεύγει και ο τρόπος ζωής να μην αλλάζει ριζικά (βλέπε διαδοχικά ξενύχτια, διατροφικές και άλλες αμαρτίες :) )


ΜΒ